ZATERDAG 30 MAART 1935 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK WATERPOLO De Zijl IPoelmeer I 55. Gisteravond speelde De Zijl haar laatsten wedstrijd voor de wintercompetitie in de Regentes te 's Gravenhage tegen Poelmeer. Beide partijen verschenen met eenige inval lers. Het was een enthousiasten strijd, waarin De Zijl zich over het algemeen iets sterker toonde dan Poelmeer. De invaller keeper van de Zijl ging echter bij eenige doelpunten van de gasten niet geheel vrij uit, zoodat het gelijke spel de verhouding juist weergaf. Het begin van den strijd was sensationeel, want in minder dan geen tijd had Poelmeer reeds met 20 de leiding door keurige schoten van den midvoor. De strijd ging daarna gelijk op, totdat vlak voor de rust de Zijl zich plotseling productief toonde en den achterstand te niet deed, eveneens op keurige wijze (22). Na de hervatting nam eerst Poelmeer de leiding met een schot in den hoek (23), waarna de rechtsvoor van de Zijl na wer kelijk schitterend samenspel, wederom ge lijk maakte (33). Uit een strafworp tegen de Zijl werd de stand gebracht op 34. Vervolgens scoorde de Zijl tweemaal ach tereen, zoodoende den stand op 54 bren gende. Alvorens de heer de Kok, die uit stekend leidde, voor de laatste maal floot, had Poelmeer nogmaals gelijk gemaakt (5—5). WATERSPORT DE ONTWIKKELING VAN HET WATERTOERISME. Het jaarverslag over 1934 van de Afdee- ling Watertoerisme van den A.N.W.B. Toe ristenbond voor Nederland constateert, dat met voldoening kan worden teruggezien op hetgeen in 1934 werd tot stand gebracht en dat de afdeeling gelijken tred heeft gehou den met de toenemende ontwikkeling van het Watertoerisme. In de Commissie voor het Watertoerisme, het adviseerende lichaam, namen zitting de heeren J. G. Bosma te Rotterdam en mr. K. H. Mulder te Sneek. Een groot verlies voor de commissie was het aftreden wegens drukke werkzaamheden, van den voorzitter, den heer J. C. Redelé, die jaren lang de lei der is geweest en wiens voortreffelijke ad viezen, gebaseerd op een langdurige onder vinding als watertoerist, noode zullen wor den gemist. Het Bureau voor Watertoerisme (Kei zersgracht 588-590, Amsterdam) het uitvoe rend orgaan der afdeeling, verstrekte rond 2000 inlichtingen) waarvan 1150 mondelin ge; het getal schriftelijke vragen was ver deeld in 652 voor Nederland en vragen van algemeenen aard. 42 voor Duitschland, 10 voor Frankrijk, 27 voor België, 7 voor Oos tenrijk en 3 voor Engeland, terwijl 80 tech nische vragen werden behandeld. Doordat er in 1934 geen schaatsenijs was, werden geen ijsinlichtingen gegeven, een dienst, waarmede het bureau tevens is be last. Voor de inlichtingen betreffende toch ten wordt steeds meer gebruik gemaakt van eenvoudige overzichtskaartjes, waarop met een gekleurde lijn de gewenschte tocht wordt aangegeven, een systeem, dat goed voldoet en duidelijker is dan omschrijvin- j gen. De Almanak voor Watetoerisme, die lang zamerhand de algemeene vraagbaak is ge worden voor de Watertoeristen, verscheen dit jaar voor het eerst in gewijzigden vorm, daar de zich jaarlijks wijzigende gegevens in een los deeltje werden bijgevoegd. Het werd uitgebreid met vele gegevens over bediening van bruggen en sluizen en over doorvaarthoogten van bruggen. Een nieu we uitgave was een bundeltje van 70 detail kaartjes: „Waterwegen door de steden", een waardevolle gids voor de wateren door ver schillende plaatsen, die niet in onderdeelcn op de groote waterkaarten kunnen worden aangegeven. Overzichtkaartjes werden uit-' gegeven voor de waterwegen tusschen Loosdrecht en Warmond en voor die tus schen Rotterdam en De Kaag en Gouda Loosdrecht. Een interessante uitgave ver scheen over de getijbewegingen op de Zeeuwsche en Zuid-Hollandsche stroomen. Gidsjes werden uitgegeven van de Kromme Rijn, de Maas (ter aanvulling van de Maas- kaart), de Reeuwijksche Plassen en de Elf en-dertig-tocht, terwijl kaarten gereed kwa men van N.W. Overijsel, de IJsel en de vaarwegen door Rotterdam. Herdrukken z(jn in voorbereiding van de kaart des Zuid- Hollandsche Meren en Loosdrechtsche plas sen en van de Biesbosch. Het aantal waterconsuls werd uitgebreid tot 84. In samenwerking met den NederL Kano Bond werden de Bondsinstellingen voor het watertoerisme uitgebreid met de kanosta tions waarvan het aantal zich snel uit breidt. Een boekje met gegevens van hon derd kanostations zal binnenkort het licht zien. Een aantal verzoekschriften tot verschil lende overheidsorganen werd verzonden, in verscheidene gevallen met succes. Al deze verzoekschriften werden verzonden geza menlijk met de Koninklijke Verbonden Nederlandsche Watersport Vereenigingen, met welk verbond nu reeds gedurende elf jaren een overeenkomst bestaat voor de gemeenschappelijke behartiging van het watertoerisme. Een dergelijke overeenkomst ten opzich te van het kano-toerisme kwam tot stand met den Nederl. Kano Bond, waardoor een nuttige concentratie is verkregen en ver brokkeling van krachten wordt vermeden. In de Commissie voor de Rondvaart door Nederland werkt de A.N.W.B. samen met alle watersportbonden van belang. Naast het weekbald „De Waterkampioen", dat aanzienlijk werd uitgebreid, verscheen dit jaar het 14-daagsch blad „De Kano kampioen" orgaan voor de in den laatsten tijd ook in ons land zich sterk uitbreiden de groep kanovaarders. ZWEMMEN WERELDRECORD 1500 METER VRIJE SLAG VERBETERD. Te Cambridge in Massachusetts heeft de I Amerikaansche zwemmer Jack Medica het I wereldrecord 1500 meter vrije slag verbe- terd. Hij legde dezen afstand af in een tijd van 18 min. 59,3 sec. Tot dusverre was het record over dezen afstand in het bezit van Arne Borg, die het gevestigd heeft bij de Europeesche kam pioenschappen te Bologna in 1927, toen hij er 19 min. 7,2 sec. over deed. SCHAATSENRIJDEN SONJA HEN1E TE AMSTERDAM. IJshockey AmsterdamBerlijn 07. De weersomstandigheden waren op den eersten avond van de komst van Sonja He- nie te Amsterdam, minder gunstig. Immers er stond een koude Noordenwind, die het verblijf in de gure avondlucht op de kunst ijsbaan te Amsterdam verre van aangenaam maakte. Maar dat niettemin nog circa 4000 toeschouwers naar Amsterdam-Oost waren gekomen om de Noorsche kunstrijdster te zien rijden getuigt toch wel voldoende, dat de naam Sonja Henie reeds veler harten van Amsterdamsche ijssportliefhebbers heeft gewonnen en zeker dezen avond weer nieuwe veroveringen heeft gemaakt. Want niemand, die deze jeugdige rijdster in haar fraaie toiletjes over het ijsvlak ziet zwie ren, kan aan de charme van het ijsko ninginnetje ontkomen en steeds weer laten haar demonstraties een voortreffelijken in druk achter. Zij trad dezen eersten avond Zaterdagavond rijdt zij voor de tweede maal tijdens de pauzes van den ijs- hockeywedstrijd AmsterdamBerlijn op. Eerst liet zij enkele vrije figuren zien, wel ke zij tijdens wereldkampioenschappen zoo vaak heeft gereden. En vervolgens gaf zij eenige dansen ten beste, die gehoord ook de hartelijke toejuichingen, zeer m de smaak van het talrijke publiek vielen. Waarna nog eenige toegiftjes moesten volgen. Ondanks het overwicht van de Duit- schers was de ijshockeywedstrijd Amster damBerlijn het aankijken volkomen waard en ook thans bleek weer overduide lijk, dat de Hollandsche spelers dit seizoen groote vorderingen hebben gemaakt. Dezen avond stond er een Amsterdamsche ploeg op de baan, maar Zaterdagavond speelt een Nederlandsch team en dat zal het er tegen Berlijn ongetwijfeld beter afbrengen. Wat deze Amsterdamsche ploeg betreft, de ver dediging was verreweg het beste deel. Doel man Gerritsen verdedigde op waarlijk magnifieke wijze zijn goal, terwijl Maas en de jongste Gerritsen met zeer veel succes de talrijke aanvallen van Berlijn wisten te breken. Wat Maas dezen avond heeft ver richt stempelt hem tot een ijshockeyspeler, waarvan" we in de toekomst nog wel meer zullen hooren. In het begin ging de strijd gelijk op. De j Duitsche aanvallen strandden meermalen op off side, terwijl onze verdediging prach- Itig op dreef was. Eenmaal slechts wist de Berlijnsche voorhoede Gerritsen te passee- ren, zoodat de eerste speeltijd eindigde met een 10 voorsprong voor de buitenlan ders. In den tweeden speeltijd volgden de doel punten voor Berlijn elkaar regelmatig op, vooral Jaenecke was uitstekend op dreef en deze Duitscher scoorde twee maal vlak achter elkaar. Nog een derde doelpunt werd gemaakt, zoodat de tweede speeltijd ein digde met een 30 stand ten gunste van Berlijn. In het derde gedeelte van den strijd on derscheidde de back Tobien zich bijzonder en deze nam twee doelpunten voor zijn rekening. Zonder dat de Hollanders, die van te grooten afstand schoten om den Duitschen doelman te kunnen verschalken, een tegenpunt hadden kunnen maken, ver streek de tijd, eindigde deze derde speel tijd eveneens met 30. Het resultaat was: AmsterdamBerlijn 0—7 (0—1, 0—3, 0—3). Vermelden wij tenslotte nog de samen stelling van de Amsterdamsche ijshockey- ploeg: Doel: Gerritsen L Achter: Gerritsen II en Maas. Eerste voorhoede:. Van Seigert, Suurbeek en Cohen Tervaart. Tweede voorhoede: Terry, van der Man- dele en De Jong. WIELRENNEN L. R. en T. V. „SWIFT". De A en B-klase zal as. Zondag een team race rijden over een afstand van 85 K.M. Elk team bestaat uit 3 renners, Jen tijd van de tweede aankomende geldt. Dit is de eerste rit van de compeitie. De C-klas- se rijdt 25 K.M. gezamenlijk. Onze leden J. Riethoven en J. Verschoor rijden de uit gestelde wedstrijd van jJ. Zondag te Gou da. De start is half 9 precies bijeenkomst 8 uur clublokaal. NIEUW SWIFT. Zondag as. zal door bovengenoemde ver- eeniging 'n behendigheidsrit voor A. en B.- klasse verreden worden. De A-klassers rij den hiervoor 40 K.M., terwijl bij het keer punt door alle deelnemers een band moet worden omgelegd. De B-klassers rijden 30 K.M. en moeten eveneens bij het keerpunt den achterband afnemen en omleggen, ter wijl de C.-klassers een gewone afstandsrit over 20 K.M. alle ritten verplichte deelna me voor de competitie. Zondag 7 April as. organiseert de ver- eeniging clubw.edstrijden op de Goudsche wielerbaan, terwijl Woensdagavond 10 April door een zestal leden der vereeniging zal worden deelgenomen aan de home- tra ine wedstrijden van de Ren- en Toer- vereeniging „De Rijnstreek". Zondag 14 Aprl zal „Nieuw-Swift" met het grootste gedeelte der leden deelnemen aan den Vijf-steden tocht, circa 80 K.M. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den secretaris van „Nieuw-Swift", Haar lemmerstraat 185. EEN VIJFSTEDENTOCHT. Op Zondag 14 April as. houdt de wie- Ierver. ,,'s-Gravenhage" haar jaarlijkschen Vijfstedentocht over pl.m. 80 K.M. De route gaat over de volgende plaatsen: Den Haag via Rotterdam, Gouda, Leiden, Den Haag. Hij is open voor renners, veteranen, junio res, dames- en heeren toeristen. De rijtijd voor renners is 3 1/2 uur voor alle andere categorieën 4 1/2 uur. Zij die den rit bin nen den vastgestelden tijd volbrengen, ont vangen een fraai uitgevoerde herinne ringsmedaille. Het inschrijfgeld bedraagt slechts 60 ct. Inschrijvingen kunnen ge schieden bij den heer P. F. de Jong, Nieuw- straat 28, Leiden. Bijeenkomst des 's mor gens 8 uur in het café het wapen van Veur, hoek VeurschestraatwegDamlaan te Veur waar om 3.30 uur vertrokken wordt naar de startplaats. Voorts zij vermeld, dat er 2 prijzen zijn voor de vereeniging met het grootsteaantal deelenemers. De jury bestaat uit de heeren P. F. de Pong, A. Huys en W: Borsboom. De inschrijvingen sluiten Woensdag 10 April laatste post. HOCKEY NEDERLANDSCHE HOCKEYBOND. Overzicht. De competitie is nu al bijna weer afge- loopen. Leiden III en Leiden IV hebben al leen nog deze Zondag te spelen. Leiden IV speelt tegen VCL om de onderste plaats op de ranglijst. Op het oogenblik hebben beide elftallen 2 punten, maar het spel dat Leiden de laatste drie wedstrijden ver toonde doet ons vermoeden, dat er hier een goede overwinning door Leiden be haalt wordt, gelukkig is er geen degrada tie-gevaar Leiden I speelt de beslissingswedstrijd te gen Alkmaar op het terrein van MHC te Heemstede. Zooals reeds vermeld betee- kend een overwinning automatische pro motie, indien er verloren wordt moet Lei den promotie-wedstrijden spelen, de wed- strijk van Zondag j.L telt hiervoor dan mede omdat Strawberries promotie-wed strijden moet spelen. Leiden I is zeer zeker in staat om van Alkmaar te winnen. Thuis werd er van gewonnen en uit een gelijk spel. Technisch is onze ploeg veel beter, als het noodige enthousiasme dus niet ontbreekt zullen de talrijke supporters dus Lenden's promotie kunnen aanschouwen. PAARDENSPORT DE GRAND NATIONAL. Reynoldstown winnaar. De favoriet Golden Miller niet geplaatst. Meer dan 200.000 bezoekers woonden gis termiddag de Grand National steeplecha se te Aintree bij Liverpool bij. De weers omstandigheden waren bijzonder gunstig. Winnaar werd „Reynoldstown", eigenaar Furlong, bereden door jockey Furlong, die 22/1 genoteerd stond. Drie lengten ten achter bleef de tweede aankomende „Blue Prince", eigenaresse Lady Lindsay en be reden door jockey Parvin. Dit paard stond genoteerd met 40/2. Met 11 lengten ach terstand op den winnaar eindigde als der de het paard „Themond H", eigenaar mr. Withney en jockey Speek, welk paard met 9/2 genoteerd was. „Golden Miller", die sterk favoriet was en het vorig jaar winter was, viel in de eerste ronde en wierp daarbij de jockey af. De race werd door den Prins van Wales bijgewoond. De lengte van het traject was 7200 M. De nederlaag van Golden Mil ler was een groote verrassing, maar voor de bookmakers kwam deze verrassing zeer welkom, want, nadat Flamenco in de Lin- colnrace reeds had gewonnen, zou een nieu we favorietenzege menigen bookmaker ge ruïneerd hebben. Nadat Golden Miller in de eerste ronde gevallen was, eischte bijna ieder der 30 sprongen een nieuw slachtoffer, zoodat het aantal candidaten voor de eerste plaats aan merkelijk slonk. Ten slotte waren nog slechts Reynoldstown en Bleu Prin ce aan den kop, waarbij de eerste met drie lengten won. Thomond II bezette, zoo als reeds gemeld, de derde plaats en daar na volgden Lazy Boots, Uncle Batt en Ba chelor Prince. Slechts zes van de 27 gestar te paarden bereikten dus het einddoel; de overige 21 deelnemers waren afgevallen. Vrijdagmiddag te half drie kwam de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen. Voorzitter de Burgemeester. Afwe zig de heer J. C. v. d. Meer. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De heer den Hollander bepleit de rio- leering van het laatste gedeelte van den Oranjeweg. Medegedeeld wordt, dat deze rioleering verband houdt met een aanvra ge voor het aanleggen van een straat door P. Plug. Hierover zijn de onderhandelin gen nog gaande. Naar aanleiding van het herhaalde verzoek van Kooymans om verlaging van de haven en kadegelden wordt op verzoek van meer dere raadsleden besloten de tarieven met die van andere gemeenten te vergelijken en over deze zaak opnieuw praeadvies uit te brengen. Op het verzoek van de Commissie Hand having Drankwet om verlaging van het aantal vergunningen en verloven wordt op advies van B. en W. afwijzend beschikt. De gemeentewoning Hoofdstraat no. 1 wordt wederom voor denzelfden huurprijs aan denzelfden huurder verhuurd. Op verzoek van Ged. Staten worden ge heel nieuwe verordeningen op de heffing en invordering van bijdragen, bedoeld in art. 21 van de besmettelijke ziektenwet vastgesteld. Tot heden werd slechts ver haald een bijdrage in de kosten van ont smetting, daar een regeling voor vervoer, afzondering en verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten tot heden niet was getroffen. Daar de besmettelijke ziekten wet echter voorschrijft, dat ook deze kos ten geheel of gedeeltelijk moeten worden verhaald, is daarin thans in de nieuwe ver ordening voorzien. Een verzoek van Riel om schadevergoe ding voor een tijdens het leggen van de rio leering in de Hoofdstraat ingegooide ruit, wordt afgewezen. Over het verzoek van de drie arbeiders organisaties om beschikbaarstelling van land voor de werkloozen en het beschik baar stellen van de benoodigde pootaard- appelen en mest worüt uitvoering gedis cussieerd. B. en W. stellen voor op het ver zoek afwijzend te beschikken, daar thans de tijd te kort is om de noodige voorberei dingen te treffen. In plaats hiervan zijn B. en W. echter voornemens over te gaan tot de distributie van goedkoope groenten. Nu van het beschikbaar stellen van land niet meer kan komen, is door de organisa ties gevraagd in het najaar goedkoope aardappelen te distmbueeren. B. en W. deelen mede, dat niet kan worden gezegd of dit mogelijk zal zijn. Uit een antwoord van B. en W. van Rotterdam op een zelfde vraag, blijkt, dat tot distributie van aard appelen niet kan worden overgegaan. Verschillende heeren dringen er echter sterk op aan dat deze zaak nogmaals ter dege zal worden bezien en tijdig den Raad voorsteilen dienaangaande zullen worden gedaan. In verband met de vrijlating van j de aardappelenteelt, zal mogelijk de distri- i butie van aardappelen in het najaar wel door kunnen gaan. B. en W. zeggen toe aan j deze zaak de noodige aandacht te zullen j schenken. De ingekomen verslagen van den Ge meentelijken Vleescakeuringsdienst, de commissie tot wering van schoolverzuim, de commissie van Toezicht op het L.O. en de Gem. Arbeidsbemiddeling, worden voor kennisgeving aangenomen. Vastgesteld wordt ds begrooting van het Weeshuis voor het jaar 1935. De heer Braun heeft tot zijn spijt gezien, dat het Weeshuis nog geld uitleent tegen een rente van 5%. Dit acht spr. veel te hoog. De voorzitter deelt mede, dat alle renten van het Wees huis ingaande 1 Jan. 1935 zullen worden vastgesteld op 4 3/4%. De Schoolartsen. B. en W. deelen den Raad mede, dat den i laatsten tijd enkele malen moeilijkheden gerezen zijn ten aanzien van den gemeen- I schappelijken schoolartsendienst, welke I hieruit voortspruit, dat de gemeenschap pelijke regeling geen enkele bepaling in houdt omtrent de wijze waarop een wijzi ging in de regeling tot stand komt. Hieraan is alleen tegemoet te komen door de ge meenschappelijke regeling op te zeggen. B. en W. stellen voor hiertoe over te gaan, doch zij voegen er uitdrukkelijk aan toe dat i het niet in de bedoeling ligt om inderdaad tot opheffing van den schoolartsendienst voor onze gemeente over te gaan, dooh al leen weder tot regeling toe te treden indien aan bovenvermeld bezwaar wordt toege- moet gekomen. 1 De heer Meijer meent uit het voorstel te moeten lezen, dat derhalve de mogelijk heid bestaat, dat Noordwijk niet weer aan sluit. De voorzitter deelt mede, dat Noordwijk niet de eenige gemeente is, die om de ver melde reden de regeling heeft opgezegd. Overeenkomstig het voorstel wordt beslo ten. Tot leden van het Hoofdstembureau te vens centraal stembureau voor de verkie zing van de leden van den Gemeenteraad worden benoemd de heeren E. L. de Witt, C. G. J. Alkemade Sr., A. G. Delen en L. J. Droogh en tot plaatsvervangende leden de heeren C. van der Wiel, H. Liefferink en A. C. Meijer. Enkele wijzigingen in de sa menstelling in de stembureau's worden aan gebracht. Vastgesteld worden de voorschotten te verleenen aan de bijzondere schoolbesturen op de vergoeding van de kosten van in standhouding van de onder hun bestuur staande scholen. De heer Meijer meenit dat het niet uitge sloten is dat in verband met de daling van den kostprijs per leerling het voorschot van 80% dat thans gegeven wordt en gebaseerd is op den kostprijs over 1932, hooger is dan de werkelijke vergoeding die over 1935 zal worden gegeven. Spr. vraagt, of het bedrag dat dan teveel wordt gegeven, nog terecht komt. Weth. de Witt deelt mede, dat dit dan weer verrekend wordt bij de afrekening die met de scholen plaats vindt. Besloten wordt de tegel ter rassen aan den Nd. Boulevard wederom aan dezelfde huur ders tegen dezelfde huurprijzen te verhu ren. Enkele wijzigingen in de Verordening houdende afwijking van bepalingen van de Winkelsluitingswet worden vastgesteld. Besloten wordt met de Gemeenten van den kring waarbij Noordwijk is ingedeeld een overeenkomst aan te gaan, dat in ge val van brand wederkeerige hulp zal wor den verleend. Hiertoe wordt vastgesteld het besluit dat door Ged. Staten is ontwor pen. Electriciteitstarief. De in de vorige vergadering voorgestelde wijziging van de eleotriciteitstarieven wordt wordt door B. en W. wederom ongewijzigd aangeboden. B. en W zijn echter bereid nog dieze concessie te doen, dat de electri- citeit voor de winkeliers die een proef heb ben genomen met het nieuwe tarief, als achteraf blijkt dat het nieuwe tarief ver geleken met het oude nadeelig is geweest, alsnog met terugwerkende kracht volgens het oude tarief zal worden berekend. Door deze concessie loopen derhalve de winke liers door het nemen van een proef met het nieuwe voorgestelde tarief geen enkele risico. Verschillende heeren echter blijven af- keerig staan tegenover de voorgestelde wij zigingen. Zij meenen dat hierdoor aan de bedrijven niet wordt tegemoet gekomen. Het eenigste dat bereikt wordt is dat mo- i gelijk de een of ander een klein voordeel j behaald, doch zekerheid hieromtrent be staat, ook nog niet eens. Wetih. Alkemade verdedigt het voorstel uitvoerig en toont uit door hem gemaakte berekeningen aan, dat in vele gevallen een niet onbelangrijke verlaging verkregen wordt. Spr. adviseert het voorstel aan te nemen en dan de resultaten af te wachten. Het gelukt hem echter niet verschillende heeren te overtuigen, uiteindelijk echter wordt het voorstel toch aangenomen met de stemmen van de heeren Meijer, van Eeden, van der Niet, Braun en Caspers tegen. De verhuring van de autostandplaatsen aan den Nd. Boulevard wordt met één jaar verlengd en weder gegund aan den heer J. van Kan. Tot leden van de commissie van Toezicht i op het L.O. in de vacaturen H. de Boer en i W. P. de Vreede, worden benoemd de hee ren J. E. Kok en H. C. van der Werf. Besloten wordt van den Staat te huren een terrein ter groote van ongeveer 2000 M2 gelegen achter den Vuurtoren en even wijdig loopende aan de Quarles van Uf- fordstraat. Dit terrein zal in werkverschaf fing worden klaargemaakt voor parkeer terrein, doch slechts de helft daarvan zal dit jaar worden verhard, waarvoor een cre- diet benoodigd is van 630.De andere. helft zal voorloopig met helm worden be plant. Na een onbelangrijke rondvraag gaat de Raad over in besloten zitting. Na de besloten zitting wordt nog een crediet van maximum 6000.beschik baar gesteld voor verbetering der brand- bluschmiddelen der gemeente. DE "DMTPmnVESS W*'v«KA. 241. Wij schurken? riepen de bestuurder en de vliegenier I 242. Alles klaar voor de opname van Katajanka? Maak tegelijk uit. Ik een suf jochie? gilde Piet. Maar de dikke jullie dan dat je gauw in je kleedkamer komt We gaan wenkte met zijn hand van „jawel, het is in orde hoor", en zoo beginnen. We schynen in een filmstad terecht gekomen liep een magere kerel van twee meter tien lang tegemoet. te zijn, nu.... des te beter. De kleedkamer zei U, nietwaar? Accoord meester, we komen zoo terug.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11