UIT DE OMGEVING VRIJDAG 29 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 HOOGMABE. Schapenverkooping. Op het terrein van den heer J. Witteman werden de schapen ten bate van de R. K. Parochiekerk ver kocht. Alhoewel er zeer gunstig geweid was en slechts 4 stuks waren afgevallen van de 128, brachten deze de som van 1578.75 op, ofwel .12.75 gemiddeld per stuk. Koopers waren de heer en W. Roert van Ter-Aar en W. Zwetsloot van Leiden. Voor de Ned. Herv. Kerk werden een 26 stuks schapen verkocht voor de somma van 292.of gemiddeld 11.35 per stuk. Kooper was ook hier de heer W. Zwetsloot van Leiden. L.TJ5. De afd. Hoogmade van den L.T.B. hield haar jaarvergadering in café Witteman onder voorzitterschap van den heer P. L. Zwetsloot. Door den secretaris', den heer J. Hooge- werden de notulen gelezen. Besloten werd op de vergadering van den Boerenvakbond een voorstel in te dienen, om de heffingsprijs op boter te verlagen, op dat deze meer voor consumptie gebruikt wordt in het binnenland en het margarine- verbruik vermindert.. Aan den heer P. Zwetsloot Bzn. werd op zyn verzoek, wegens ziekte, eervol ontslag verleend als bode. Aan het bestuur wordt overgelaten een andere bode te benoemen. Door den penningmeester, den heer P. Kap tij n, werd rekening en verantwoording gegeven. In kas en ontvangsten 70.39, uitgaven 60.95; in kas en op de spaarbank 51.04. Tot commissie van kasnazieners werden benoemd de heeren Cor Hoogeveen en Corn. v. d. Geest, die de bescheiden in orde bevonden. Bü de bespreking collectief contract werd het loon voor de vaste arbeiders weer vastgesteld op 17.Over de losse ar beiders werd veel gesproken en door den eerw. heer Kapelaan werd duidelijk uiteen gezet, dat dit loon naar prestatie moet zijn, zóó dat de arbeider een gezin daarop kan bouwen. Spr. wees op de plicht van naas tenliefde. De G. A. vertrouwt, dat de ar beider het loon zal ontvangen, waarop hy recht heeft, als dat niet geheel kan, dat dit loon dan in natura zal worden aangevuld. Bij de bestuursverkiezing wordt het af tredend lid, de heer P. Boerman, bij ac clamatie herkozen. De voorzitter had ook bedankt,maar na aandrang uit de vergadering, zegde hij toe, nog een jaar deze functie te zullen waar nemen. Door den heer kapelaan wordt de Land bouwschool te Voorhout sterk aanbevolen, daar het zoo nuttig is voor de toekomst. Als er niet meer deelname is, zou deze nut tige school wel eens gesloten kunnen wor den. Tot afgevaardigde naar den Boerenvak- bond werden gekozen de heeren L. Zwet sloot en George v. Tol en tot plaatsvervan gers J. Zwetsloot en C. v, d. Meer Cornz. Na rondvraag sluiting der vergadering. KATWIJK AAN DEN RUN. L.T.B. Gisteravond werd in de zaal naast het parochiehuis vergadert met de bedoeling thans definitief tot oprichting te kunnen overgaan van 'n afdeeling van den L.T.B. in het Bisdom Haarlem. Uit het aan tal opgekomenen te zien zou de oprichting thans een feit worden. Pastoor Buys opende de vergadering met gebed en een woord ter inleiding om dan het woord te geven aan den heer G. W. Kampschoër, lid van de Tweede Kamer, burgemeester van Monster-Poeldijk en te vens voorzitter van den Diocesanen L. T. B. Bond. Spr. zette voor de aanwezigen doel van den Bond op zeer duidelijke wijze uit een, tevens de noodzakelijkheid aantoo- nend van organisatie. Dit vooral omreden individueel niets bereikt wordt. Dan volgde nog een gedachten wisseling tusschen den spreker en de aanwezigen. Waar de oprich ting van een afdeeling alhier mogelijk bleek, werd overgegaan tot het verkiezen van een bestuur. Tot voorzitter werd dan gekozen de heer Jan Meijer. Tot bestuurs leden, die de verdere functies zouden aan wijzen onder elkaar, werden gekozen de heeren Hub. v. Paridon, Chr. van Leeuwen, L. J. v. d. Valk en H. Grimbergen. Nadat nog eenigen tijd gesproken was over huishoudelijke aangelegenheden, waar bij de heer Kampschoër van voorlichting had gediend, dankte deze de aanwezigen voor hun medewerking om tot de oprichting van een afdeeling te geraken, voornamelijk dank brengend aan' den Pastoor voor diens steun en sympathie. Pastoor Buys sprak nog een slotwoord, feliciteerde den voor zitter van de Dioc. L.T.B. met de nieuwe afdeeling. Hierna sluiting. Tuinbouw. Er wordt geplant, gezaaid, in de hoop op loonende uitkomsten. En de kans op dit laatste wordt steeds geringer; het bedrijf wordt volgens vastgestelde nor men beperkt, de export van producten be moeilijkt, de koopkracht in eigen land ge ringer. Sommige producten brengen op heden zeer weinig op. B.v. gaan kroten voor 0.70 tot 0.80 per 100 K.G. Gele kool brengt van 3.10 tot f 4.40 in zeer goede kwaliteit op. Witlof van 7.tot 8.40 per 100 K.G. hetgeen ook verlies geeft. Sprui ten, anders een erg gevraagd product, gaat voor 6.tot 9.10 per 100 K.G. Jonge groenten als Radijs brengt ook al niet veel op, van 2.90 tot 3.10 per 100 bos. Spina- zien van 0.18 tot 0.20 per kist. Vooral dit laatste brengt den tuinder niets in de lade. Roode kool brengt een goede prijs op, doch het zijn een paar tuinders die dit ar tikel aanvoeren en dan nog in zeer klein, kwantum. Ook uien staan hooger dan zulks het winterseizoen door het geval was, van 3.90 tot 4.40 per 100 K.G. Doch ook dit product is nog maar bij zeer enkelen te vinden. Waschpeen blijft in prijs nogal sta biel doch in dezen tyd van het jaar is er veel uitval zoodat de prijs maar matigjes kan genoemd worden. KATWUK. Gevestigd: N. P. Verschelling, Zee hospitium N. Brouwer, idem H. de Knegt, Boulevard 46 A. Bakker geb. Stoffels, Tijmstraat 51 C. Korpelshoek, Santlaan 14 A. C. Vroon, Boulevard 33 C. de Lange en gezin, Achterkerkweg la Glinthout, Zeehospitium H. Veen- stra. Zeehospitium H. van Brugge, Louw straat 14 L van der Zwan, Louwestraat 15 S. H. van Eibergen, Varkevisscher- straat 107. Vertrokken: S. S. Slob naar Utrecht K. Hoek naar Noord wijk E. Renzen- brink naar Leiden J. Vermeer naar Kromemnie A. Gieseler naar Rotterdam M. van Rhijn naar Voorburg N. Drie bergen naar Amersvoort H. Driebergen naar Den Haag L. van der Mey naar den Haag Wed. Elzinga-van Egmond, naar Den Haag B. Beulinkc, naar Lei den J. Nijland naar Stellendam M. A. Boskamp naar Heerlen. Geboren: Arie, z. van J. van Den Oever en J. van Weizen Maria, d. van N. de Winter en C. Zwaan Huig, z. van P. Smit en P. Klok Martinus Jozef, z. van J. J. Wijsman en M. van der Meel Ma- rijtje, d. van J. Krijgsman en L. Groen Johannus, z. van C. Ippel en P. H. Ver burg Cornelus Jeroen, z. van H. van Duyvenvoorde en M. Kuijt. Ondertrouwd: T. van der Plas en C. C. Spierenburg C. J. van der Wiel en K. van Duijn J. H. Hlotrust en W. den Duik N. van Beelen en N. van Duij ven voorde D. Zwitser en M. Haasnoot. Getrouwd: P. van der Plas en D. van Duijn J. de Jong en Th. Grul G. de Mooi en P. Elstgeest. Overleden: E. van der Plas 80 j., wede. van J. van E)uijn J. Schaap 10 dg., d. van P. Schaap en T. van Duijvenbode L. van der Lee 14 j., z. van G. van der Lee en A. M. Vennix. LISSE. Hanze-bestuur. De heer F. C. J. v. d. Eerden, voorzitter van de afdeeling Lisse van den R. K. Middenstandsbond „De Han ze", die reeds geruimen tyd ernstig onge steld is, is in de Mariastichting te Haarlem opgenomen. Kerkbouw. - Naar wij vernemen be staan er by het Kerkbestuur van de Ger. Gemeente, alhier, plannen tot het bouwen van een nieuw kerkgebouw op een terrein gelegen langs de Hyacinthenlaanhoek Tulpenstraat. Dit kerkgebouw zou ruimte bieden voor ongeveer 1000 zitplaatsen. Geboren: Teunis, z. van J. Goudkade en A. van Blitterswyk Margaretha, d. van F. J. van den Dam en M. A. van der Hulst. Ondertrouwd: G. Schaap 30 j. en J. Scheepmaker 30 j., beiden te Lisse N. J. Overwijk, 29 j. te Lisse en H. de Jong, 26 j., te Hillegom. Overleden: M. van der Zaal 59 j., eehtgenoote van A. Moolenaar Adriana Maria van der Meer 23 j. J. J. Bakker 66 j., wedr. van H. C. Uijl. Gevestigd: M. E. van Niekerk uit Warmond J. F. P. Maat uit Hillegom D. J. J. van der Eerden uit Zutphen M. J. Brouwer uit Heerhugowaard J. Phi- lippo uit Wassenaar. Vertrokken: S. J. van der Veek naar Haarlemmermeer. LEEVIUIDEN. Vertrokken: J. Lek naar Schalkwijk M. P. de Prie naar Beverwijk M. J. Zoet naar Bennebroek A. Turkenburg naar Ter Aar J. C. Heenk naar Alphen aan den Rijn R. Tj. Kooistra naar Rijn- zaterwoude W. A. van Diemen naar Uit hoorn J. Prins naar Haarlemmermeer C. P. v. d. Broek en gezin naar Maartens dijk. Gevestigd: W. P. Molenaar van Haarlem A. G. Kievits en gezin van Oegstgeest J. J. H. Pronen van Leiden C. Markusse en gezin van Rijnzaterwou- de D. P. Versluys van Rijnzaterwoude G. Goedhart van Oegstgeest. Geboren: Pieter Jan, z. van H. Meijer en J. W. de Ruyter Maria Alida, d. van G. Somme en A. J. van Velzen Alber- tus Adrian us, z. van A. Th. Brand en C. Fransen Cornelia Catharina, d. van J. N. de Koning en C. Vastenhout Johannes Martinus Petrus, z. van M. v. d. Jagt en M. C. Winter. Overleden: J. P. de Jeu 61 j., eehtge noote van A. v. d. Heiligenberg L. van Elderen, wede. van P. Kulver 60 j. NOOTDORP. Nootdorpsch Crisis Comité. Naar wij vernemen heeft het Nootdorpsch Crisis Comité als zoodanig erkenning verkregen van het Nationaal Crisis Comité. De eerste vergadering van het Dagelijksch Bestuur zal Dinsdag as. ten Raadhuize plaats heb ben. Staatspartij. In het verslag der verga dering der R. K. Staatsparty, staat venmeid in het nummer van 27 Maart jJ., dat deze vergadering werd gehouden in de zaal van den heer P. J. v. d. Sande. De heer P. J. van der Sande was echter voorzitter en leider der vergadering, ter wijl de vergadering weid gehouden in de zaal van den heer C. M. Sluijs. Bovendien stond vermeld, dat als plaats vervangend afgevaardigde voor de Kamer centrale en Statenkieskring was benoemd de heer G. Zwart; dit moet zijn de heer G. Sweere. Ontvreemding. Gisteravond zijn van eenige rijwielen, staande achter het St. Jo- sephgesticht van den heenweg eenige voor werpen ontvreemd. Medegenomen werden o.a. een electrische lamp, een dynamo, een fitting, alle van verschillende damesrijwie len. De zaak is by de politie in onderzoek. Men zij dus gewaarschuwd en late zoo min mogelijk rijwielen onbeheerd staan. Aanrijding. Gisteren had op den Ach terweg een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder. De wielrijder v. L., die den weg wilde oversteken, terwijl hij dit niet tijdig door hand uitsteken te ken nen had gegeven, werd door de auto ge grepen, waarbij zich geen persoonlijke on gelukken voordeden. De koplampen van de auto werden beschadigd, terwijl van de fiets het achterwiel werd vernield en het stuurgebroken. De betaling der schade is onderling geregeld. Dit nog goed afgeloo- pen ongeval zij voor iedereen een ernstige waarschuwing zich aan de verkeersregels te houden. Verkoop Kerkschapen. Bij de heden ten bate der R. K. Kerk ten verkoop aan geboden schapen werden er 90 verkocht tegen den gezamenlyken prijs van 1220. NOORDWUK. De salarissen van het politie-personeel. Andermaal is van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken terug ontvangen de ver ordening, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoem baarheid en de bezolding van de politie ambtenaren, thans met mededeeling dat de Minister zich niet met het door den Raad ingenomen standpunt kan vereenigen en het noodzakelijk acht, dat de salarieering alsnog wordt gewijzigd als bij schrijven van 2 October 1934 is aangegeven. De minister wenscht dat de salarissen worden gebracht voor agenten van 28 36.50 op 2735.60 per week; voor in specteur zonder diploma van 23502850 op 22002700 per jaar. Aangezien het B. en W. vruchteloos voor komt zich langer tegen de meening van den minister te verzetten, stellen zij voor de verordening te wijzigen als door den mi nister wordt gewenscht. RIJNSBURG. Tuinbouw. Over het verloop van den groentenhandel valt niet te roemen. Waar al flink wat jonge groenten op andere vei lingen wordt aangevoerd die ook al niet hoog in prijs staan, ligt het voor de hand dat de grovere producten, die de tuinders hier voortbrengen, niet gemakkelijk ver kocht kunnen worden. Uien brengen van f 3.60 tot 4.30 per 100 K.G. Dat lijkt een redelijke prijs, doch het bewaren tot de zen tijd heeft heel wat moeite en zorgen gekost. Kroten gaat al zeer slecht. Bijna niet te verkoopen. De beste kwaliteit kan van 0.10 tot 0.20 per kist halen. Andij vie van 0.45 tot 0.55 per kist van 6 K.G. Selderieknollen 2.60 tot 3.60 per 100 100 stuks. Witlof kan in de beste kwaliteit slechts van 0.06 tot 0.Ö7 per K.G. op brengen. SASSENHEIM. Hanze. Woensdagavond hielde de Han ze een ledenvergadering in de zaal van het KB.A.-gebouw. De voorzitter verwelkomde in het bijzonder den heer J. Mol, die ver volgens een bespreking hield over de com missie van bijstand. Over dit onderwerp werd veel gediscussieerd. Deze commissie was reeds in de vorige vergadering be noemd, doch voor den goeden gang van zaken bleek het beter dat er een onbeken de commissie kwam. Het bestuur heeft daarom op zich genomen om een nieuwe commissie te vormen. De propagandist van het H.B., de heer J. Mol, schetste hoe de bondsadviseur, Rector Bots, deze commissie in Amsterdam in het leven had geroepen, een initiatief, dat iedere bewondering te weeg bracht. Besproken werd ook de moge lijkheid het voorschotinstituut, waaraan reeds vroeger aandacht is geschonken, weer in te stellen." De bespreking vakorganisatie gaf zeer veel stof tot praten. Hier zij slechts meege deeld, dat, wil men zien, dat in de toe komst met de wenschen van den midden stand rekening wordt gehouden, het een eerste vereischte is, dat men naast lid van de standsorganisatie ook lid is van zijn vak organisatie, daar de overheid geen reke ning kan en zal houden met de enkelingen. De brochure over „Het ideaal van onzen Paus Pius XI" mag door geen enkelen mid denstander ongelezen blijven. Hierna rondvraag en sluiting. Volksbond. In de groote zaal van het K.S.A.-gebouw vergaderde bovengenoemde vereeniging. In zijn opennigswoord vestig de de voorzitter, de heer J. Kortekaas, er de aandacht op, dat uit de laatste verga dering is van het winterseizoen. Spreker wijst op de zomerperiode, welke het werk- loozencijfer eenigermate doet dalen en herinnert aan den tijd, die achter ons ligt. Spr. wijst op het resultaat van de organi satie, dat de steunregeling niet in die mate is gedaald. De standsorganisatie heeft eenig licht bezorgd in de afgeloopen winter; we hebben gezien wat ons te doen staat op maatschappelijk en staatkundig gebied. Op de ontwikkelingsavonden is gebleken, dat we een taak te vervullen hébben voor de naaste toekomst. Spr. vertrouwt, dat we met Gods hulp een bétere toekomst tegemoet gaan. De voorzitter deed vervolgens eenige mededeelingen over het jeugdwerkkamp en drukte zijn spijt uit over de geringe deel name. Bij de ingekomen stukken werd voorge lezen een schrijven dat het H.B. zal trach ten om bij de steunregeling een toeslag te krijgen voor het ziekenfonds. Hierna werd behandeld de beschrijvings- briek van den Centr. Raad, welke gehouden zal worden op 6 Mei te Amsterdam. Door de afdeeling zal niet geamendeerd worden; alleen worden eenige vragen gesteld bij de rondvraag. Alsnu werd het woord verleend aan den heer N. v. d. Zwaan, lid van „Credo Pug- no", die als onderwerp had gekozen de N.S.B. Spreker stelde in het licht, naaste toekomst. Spr. stelde in het licht, dat verschillende programmapunten van de N.S.B. onaanvaardbaar zyn. Van de gele genheid tot vragen stellen werd door en kelen gebruik gemaakt. Door den voorzitter werd dank gebracht voor de wijze, waar op hij zich in de door hem behandelde ma terie had ingewerkt. Op de tweede plaats dankte hy de ontwikkelingsclub „Credo Pugno", die zijn leden zoodanig weet te vormen en te ontwikkelen. Ook de voorzit ter herhaalde hoe de N.SJB. een gevaar kan zijn voor de Kafch. Kerk. Spr. wijst ook op de dictatuur, waarmede wij als beschaafde menschen niet kunnen instemmen. Als arbeiders moet wij zelf onze belangen behartigen, daarvan hebben wij van anderen niets te verwachten. Spr. be sloot met den wensch uit te spreken, dat de bespreking van dezen avond allen zal heb ben overtuigd, dat onze plaats is in de R. K. Staatsparty. Hierna sluiting met gebed. L.T.B. Dezer dagen hield de afd. L.T.B. een algemeene vergadering, welke goed was bezocht. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de kas een saldo bevatte van 19.4. De aftredende heer P. van Dijk werd bij acclamatie als penningmeester herko zen, waarbij een dankwoord van den voor zitter voor zijn goede zorgen en accuraat beheer ten zeerste verdiend was. Daarna werd door den heer G. J. Heijmeijer, oud directeur der R.' K. Landbouwwinterschool te Voorhout een lezing gehouden over: „De waarde van het geld in verband met het hypotheek vraagstuk. Op duidelijke wijze werd door den spreker aan de hand van voorbeelden en voorstellingen uiteen gezet, welke rol het geld als waarde-meter en hulpmiddel bij de ruilhandel heeft ge speeld en hoe in den loop der tyden de wisselende waarde van het goud ten op zichte van de goederen de oorzaak werd van hoog en laagconjunctuur, waarbij tevens het verschil tusschen pachters en hypotheekhouder werd belicht. In zyn dankwoord memoreerde de voor zitter het feit dat de heer Heijmeijer als hoofd der R. K. Landbouwwinterschool is afgetreden, wegens zyn benoeming tot rent meester der Domeinen te De Klundert, daarbij den spreker dankend voor de be reidwilligheid waarop deze steeds voor de afd. en de leden van den L.T.B. klaar stond ter voorlichting. Wederkeerig sprak de heer Heymeijer een woord van warme waardeering speciaal tot den voorzitter der afd. voor de aange name wijze waarop deze steeds de Land bouwwinterschool en hare leeraren in de afgeloopen zeven jaren was tegemoet ge treden, daarbij den wensch uitsprekend, dat de nieuw benoemde directeur, de heer ir. Jacobs dezelfde medewerking mocht ondervinden, tevens de leden aansporend bij voorkomende bedrijfsmoeilijkheden een beroep te doen op deze zoo bij uitstek guns tige gelegenheid om de theorie aan de practij'k te toetsen. Nadat nog de agende der a_s. algemeene vergadering van den Boerenvakbond op 11 April a.s. was besproken, werd de verga dering gesloten. WARMOND. Hof- en Henmeerpolder. De Ingelan- I den van de Vereenigde Hof-, Groot- en Klein Henmeerpolder alhier hielden gis teren een algemeene vergadering waarin respectievelijk 23, 9 en 31 stemmen verte genwoordigd waren. Na de gebruikelijke opennig door den voorzitter werd overge gaan tot vaststelling der rekening over 1934. Bij de Groot- en Klein Henmeerpolder hadden de ontvangsten bedragen 2389.75 en de uitgaven 1974.12 aldus een batig slot van 865.63. Bij de Hofpolder bedroe gen deze bedragen respectievelijk 425.82, 349.65 en 76.en bij de vereenigde Hof- Groot en Klein Henmeerpolder respectie velijk 236.65, 166.34 en 70.31. Volgens de overgelegde rekening van het Hofpol- dermolenfonds bedroegen de inkomsten 111.95, terwijl de uitgaven bedroegen 108.62, zoodat een batig saldo te boeken viel van 3.33. De begrootingen werden in dezelfde orde als boven aangegeven vastgesteld in in komsten en uitgaven resp. van 3092.42, 433.30 en f 228.71 met een omslag van 18.—. f 12.50' en i.50 per HA. De heer Alb. Oudshoorn deelde mede, dat in verband met de vermolming van de as, de roeden van de Hof poldermolen zijn afgenomen, zoodat het bekende molentje nu een troosteloozen aanblik opleverd. Door enkele vrienden van natuurschoon was tot dusver in het onderhoud bijgedragen. Spre ker hoopt en vertrouwt, dat de instand houding van de molen mogelijk zal zijn. Ten aanzien van B. Kraan, motordrijver, wordt besloten le. zyn pensioensgrondslag nader vast te stellen op 436.50; 2e. van bijdragen voor pensioen 10% daarvan op hem te verhalen; 3e. op zijn verzoek een gedeelte van zijn diensttijd voor zijn pen sioen jn te koopen en van de inkoopsom 1/4 op hem te verhalen. Met algemeene stemmen wordt besloten om te trachten de 4 5/8% leening te con- verteeren in een van 4%. De vergadering droeg ditmaal een bij zonder karakter door het feit, dat de se- secretaris-penningm. 25 jaar als zoodanig aan den polder was verbonden. De heer v. d. Geest, voorzitter, sprak den jubilaris in hartelijke woorden toe en overhandigde hem uit naam van het bestuur en ingelan den een passend geschenk. De heer Alb. Oudshoorn sprak als oudste dienstdoend lid van 't bestuur een hartelijk woord van waardeering en dank aan het adres van den secretaris. Deze was door deze onverwach te huldiging aangenaam getroffen en bracht het bestuur en leden dank voor de sym pathieke woorden en het aangeboden ge schenk. Een speciaal woord van dank bracht spreker aan den heer Oudshoorn, met wiens vader hij nog had mogen samen werken in het belang van den polder. Na sluiting der vergadering bleef men nog eenigen tijd gezellig byeen. WASSENAAR. Candidaatstelling Gemeenteraad. Van heden af, tot aan de vergadering van de R.K. Kiesvereeniging, die gehouden zal worden op Maandag 8 April as„ des avonds 8 uur, in het R.K. Vereen igingsgebouw, is er gelegenheid om candidaten te stellen voor de as. Gemeenteraadsverkiezingen. Per gestelden candidaat zijn 15 handtee- keningen noodig, terwijl de candidaat zelf, de lyst moet waarmerken, ten bewijze, dat hy met de candidaatstelling accoord gaat. Lijsten van candidaten moeten worden ingediend aan het secretariaat van de R.K. Kiesvereeniging, Berkheistraat 10. Hanze. Onder leiding van den voor zitter, den heer G. P. G. van Leeuwen, ver gaderde gisteravond in het R. K. Vereen i- gingsgebouw de plaatselijke afdeeling van de Hanze. Precies op tyd werd de verga dering met den chr. groet geopend, waarna notulen werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Als zijn besluit deelde de voorzitter mee, dat wat individueele belangen betreft, voortaan alleen voor hen zal worden opge komen, die tot de trouwe vergaderingbe- zoekere behooren. Men moet niet alleen by eigen beroerdigheid op de vergadering ko men, doch de lusten en lasten gezamenlijk dragen. Door den Geestelijk Adviseur werden vervolgens in welgekozen bewoordingen twee nieuwe leden geïnstalleerd. De kascommissie bracht bij monde van den heer J. S. M. Wubben gunstig rapport uit, waarna décharge van den penning meester volgde, onder dankzegging voor diens accuraat beheer. De heer Wubben gaf vervolgens verslag van de Handelsavondschool, die thans door 50 leerlingen wordt bezocht De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 1647.50. Dank werd gebracht aan de medewerking van den Burgemeester, als mede aan Directeur en leeraren voor de ambitie waarmede zij hun taak vervullen. Nog volgde een dankwoord aan Pater drs. de Goede uit Leiden voor diens steeds zeer op prijs gestelde adviezen. Het verslag be sloot met een opwekking tot blijvende be langstelling in deze op hoog peil staande inrichting. De voorzitter dankte den heer Wubben en verzekerde zijnerzijds alle steun aan het bestuur der schooL Spr. betreurde, dat de weldaad van een dergelijke school nog niet door allen wordt begrepen. Na eenige mededeelingen van huishou- delyken aard, werd op voorstel van het be stuur besloten om de samenwerking met de Wassen. Middenstandsvereeniging te be stendigen, middels een contact-commissie, bestaande uit de beide dagelijksche bestu ren. Na gehouden rondvraag volgde sluiting met den chr. groet. Ziekenzorg. In Den Deijl hield de ver eeniging voor ziekenhuisverplegmg onder voorzitterschap van den heer C. Stol'k een jaarlij ksche ledenvergadering. De secretaris, de heer Gros, bracht het jaarverslag uit. In het afgeloopen vereeni- gingsjaar werden uitgezonden 37 verpleeg den met in totaal 666 ligdagen. Het aantal leden ging met 28 vooruit. Aan verpleeggeld werd uitfbetaald een be drag van f 2264.10; voor hulp in de huishou ding 230.50 en voor ziekenvervoer 155.20. Voor tegemoetkoming in operatiekosten werd uitgekeerd een bedrag van f 165. Het batig slot over 1934 bedroeg 347.29. Besloten werd de reserve thans bedragen de 4674.78 op te voeren tot 5000. De beide periodiek aftredende bestuurs leden, de heeren H. Gros en A. van der Kooij werden herkozen en tot lid van de Commissie van Toezicht de heer R. W. Jan zee. Het door het bestuur geopperde denk beeld om naast Ziekenzorg ook een begra fenisfonds te stichten vindt ter vergade ring een goed gehoor. Het bestuur zal een en ander uitwerken en daaromtrent zal na der worden vernomen. Jubileum. Zondag a.s. herdenkt de heer W. Boender den dag, dat hij voor 25 jaar in dienst trad als monteur bij de Haag- sche Tramweg Maatschappij. Sedert 1923 werd door hem zijn functie bij de boven leiding vervuld te Wassenaar. ZOETERMEER—ZEGWAART. Schietwedstrijden. De schietwedstrij den, georganiseerd door de Plaatselijke Commissie alhier, kenmerken zich door een groote belangstelling van schuttere uit al lerlei plaatsen in dit geweest. De resultaten door de schutters bereikt, zijn van dien aard, dat wel te constateeren is, dat* de schietsport in deze streken op een hoog peil staat en de besten elkaar niet veel toege ven. ZEGWAART. Niet meer noodig. Gistermiddag werd de brandweer gealarmeerd voor een brand bij den heer J. J. V. in den Rokkeveen. Bij aankomst ter plaatse bleek haar optreden niet noodig te zijn, hoewel veel rook te voorschijn kwam. Er bleek, dat de brand in de schoorsteen woedde, die met zout is gebluscht. OngevaL Bij het vervoeren van een jonger broertje op een rijwiel, waarbij deze met een der beenen tusschen de spaken geraakte, kwam de 15-jarige bestuurder van het rywiel, H. N., te vallen en wel zoodanig, dat hy bewusteloos bleef liggen. In dien toestand en aan het hoofd ver wond is hij naar de ouderlijke woning ver voerd. Het jongere broertje bekwam geen letseL

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10