DONDERDAG 28 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. z BAROMETER. naar waarnemingen verricht ia den morgen van 28 Maart 1935, medegedeeld door het Kon Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometers!: 774.6 te Akureyri. Laagste barometers!: 751.3 te Ingö. Verwachting tot den avond van 29 Maart: IL AfllW''"- lil» Westelijke tot Noor- delijke wind. gedeel- telijk bewolkt, wei- h'y ffijB nig of geen regen, weinig verandering T «S* :,'ij in temperatuur. De hooge drukking bleef in onze omge ving, Frankrijk en de Britsche Eilanden het weer beheerschen. Vele stations melden hier windstilte of zwakke wind, terwijl hier en daar vrij dichte morgennevel wordt ge meld, Over het algemeen zijn de tempera turen lager geworden. De hooge druk breid de zich in de afgeloopen 24 uur ook Noord waarts uit en vond via een smalle rug ver binding met een maximum over Groen land. Over West-IJsland maakt zich echter weer een nieuwe depressie waarneembaar, welke in Isafjord en Vestmanoer harde wind veroorzaakt. Een daalgebied van den barometer, dat gisterenavond nog bij Jan Mayen was gelegen, verplaatste zich met groote snelheid Zuid-Oostwaarts en bevindt zich thans over Scandinavië. Tengevolge daarvan werd de depressie-toestand vooral over Zuid-Zweden versterkt. Over de Noor- sche kust waaien krachtige winden, terwijl daar plaatselijk sneeuw en hagel valt. Deze drukstoring moet ook aansprakelijk gesteld worden voor de zware bewolking over het Noorden van ons land en Duitschland. Waarschijnlijk ruimt de wind ten onzent tijdelijk naar Noord en zal de bewolking afnemen. LUCHTTEMPERATU LTR. 10.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Van Donderdagnamiddag 6.55 uur tot Vrijdagmorgen 5.15 uur. BOOG WATER. Te Katwijk: op Vrijdag 29 Maart voorm. 9.21 uur en nam. 10.09 uur. toezegging van twee millioen midden- standscrediet. Evenwel bleek, dat er voor de middenstanders verschillende kosten aan verbonden waren, wilde men voor een dergelijk crediet in aanmerking ko men. Deze kwestie heeft daarna- een punt van bespreking uitgemaakt in het bureau der Kamer van Koophandel voor Rijnland, hetgeen tot gevolg had, dat een uitgebreid onderzoek werd ingesteld over de wijze, waarop crediet kon worden verstrekt. Een daartoe benoemde commissie deel de deze credietverleening in twee groepen in: a. degenen, die crediet behoeven voor saneering van hun bedrijf, schuldenrege ling, enz. en b. kleine middenstanders, die een credietbehoefte van niet meer dan 500 hebben. De heer Simonis lichtte dit met eenige voorbeelden toe, waaruit bleek, dat de commissie reeds zeer goed en verdienste lijk werk heeft verricht. Natuurlijk moet de commisie daarvoor onkosten maken, weshalve zij aan de mid- denstandsvereenigingen in het district Rijnland verzocht hebben ter bestrijding der kosten 0.50 per lid per jaar bij te dragen. De meeste organisaties hebben hieraan gelukkig voldaan. De commissie heeft ten slotte bespre kingen gevoerd met de Ministeries van Financiën en Economische Zaken om de beschikking te krijgen over meer crediet. Via den Middenstandszaad is thans aan de betrokken Ministeries goedgunstig gead viseerd aan het verzoek der commissie te voldoen, zoodat gehoopt word! dat bin nen niet al te langen tijd een gunstig re sultaat bereikt worde. Naar aanleiding van deze mededeelingen werden door verschillende aanwezigen vragen over deze credietverleening ge steld, welke door den heer Simonis uit voerig werden beantwoord, waarna de voorz. den heer Simonis hartelijk dank zegde voor zijn uiteenzetting. Bij de rondvraag sprak de heer J. Poll man over de lichttarieven en vroeg, of de heer Tobé bereid zou willen zijn over dit punt een inleiding te houden. Op 'n vraag van den voorz., of de heer Tobé hiertoe bereid was; deed deze een toezegging in dien geest, indien hiervoor spoedig gele genheid zal worden geboden. Daarop werd besloten volgende week Dinsdag dezen praatavond te houden. Nadat nog verschillende leden het woord hadden gevoerd, bracht de secre taris, de heer G. J. van Deene, nogmaals de inleiding van den heer Simonis ter sprake. Dit is een gevolg geweest van een vraag op de vorige vergadering wat er niet die f 0.50-bijdrage geschiedde. Zoo ooit, dan heeft deze bijdrage een prachtig socialen ondergrond. Het mooie Hanze- voorbeeld is gelukkig door vele kleinere afdeelingen gevolgd, zulks ondanks het feit, dat andere niet wilden bijdragen, om dat ook niet-georganiseerden werden ge holpen. De secr. opperde hierna nog het voor stel aan den Centralen Raad voor te stel len over te gaan tot opheffing van het Rijks-Inkoopbureau. De heer Molkenboer wees er naar aan leiding hiervan op, dat men toch niet zon der gegronde reden een dergelijk voorstel moet doen, waarop de heer Simonis be toogde, dat het Rijks-Inkoopbureau duur is. Twee ton worden aan salarissen voor de ambtenaren besteed, waarop de heer Mol kenboer interrumpeerde, dat deze door het bureau zelf gedragen worden. De heer Simonis beaamde dit in zooverre, dat iedere zaak wel kans ziet een gunstige balans te maken, doch het is algemeen be kend, dat rijk, provincie en gemeente dure kooplui zijn. De heer v. Zijl vroeg het bestuur ad- haesie te willen betuigen aan het voor- stel-Lombert aan den gemeenteraad om het gemeente-drukwerk alleen aan geor ganiseerde drukkerspatroons te gunnen. Hierna opperde de heer v. d. Spek een voorstel om een spreker te inviteeren om een inleiding te houden over de kwestie: valuatie of devaluatie. Ook over dit idee kwamen de tongen weer los, waarna de heer Th. Bergers wees op de artikelen hierover, eenigen tijd geleden verschenen in „De Leidsche Courant". Men kan hier voor twee sprekers uitnoodigen, maar evengoed ook tien en aan het einde der vergadering zal men nog even wijs zijn als daarvoor. Voor devaluatie is het, naar spr.'s meening, thans te laat. De voorz. zegde tenslotte toe deze kwes tie in het bestuur te zullen overwegen. Hierna volgde sluiting der vergadering. LEIDSCH STUDENTEN CORPS. Inaugureel e rede van den heer H. C. Dresselhuys. De nieuw opgetreden praeses van het Leidsche Studenten Corps, de heer H. C. Dresselhuys, heeft gistermiddag in het groot auditorium van het Academiege bouw een inaugureele rede uitgesproken, waarin spr. onder meer wees op het zeer belangrijk aangevangen jaar, namelijk het jaar, waarin de lustrumfeesten zullen wor den gevierd. Spr. constateerde met blijd schap, dat het corpsleven aan opgewektheid en innerlijke kracht, vergeleken bij de ja ren voor de crisis, niets heeft verloren; be wondering heeft spr. wanneer te constatee- ren valt, dat het L. S. C. zich a"n dezen moeilijken tijd heeft weten aan te passen. Geen politiek in het L. S. C. Het Corps is een kleine wereld op zich zelf; in één opzicht echter niet; voor par tijvorming of politiek is er in het Corps geen plaats. Laten al diegenen, die met een mis schien goed bedoeld, idealistisch streven om de menschheid te verbeteren, denken het Corps daarvoor als operatieterrein te kunnen gebruiken, duchtig ervaren,, dat het Corps niet op ideeën, maa rop realiteiten is gegrondvest. Deze ervaring zal hen zeker van nut zijn, wanneer zij, afgestudeerd, zich een plaats in onze tegenwoordige maat schappij moeten veroveren, en in Leiden geleerd hebben, dat durf, oprechtheid en kameraadschap een beter wapen tegen de vele teleurstellingen zijn, dan politiek idea lisme. Over tradities en voorrechten. Door pal te staan voor onze tradities en voorrechten, aldus spr., kunnen wij ons Corps niet genoeg dienen. Hoewel, wan neer de burgerij spreekt van „de studen ten", men nog steeds het Corps bedoelt, zien wij naast ons andere corporaties in het academisch verband, ook die rechten toegestaan krijgen, die vroeger slechts voor ons alleen waren. Slechts door voort durend contact met academie en burgerij, kunnen wij dit tegenhouden. Het gaat ech ter niet aan, corporaties, die him levens vatbaarheid bewezen hebben, die te be twisten. Waar het om voorrechten gaat, zullen wij niet aarzelen er met kracht voor te zor gen, dat deze der traditie getrouw zullen worden gehandhaafd. Het Corps zij ech ter de eerste in, maar ook voor de acade mie. In het komende lustrum hopen wij dit treffend tot uiting te kunnen brengen bij de plechtige overdracht van het orgel in dit Groot-Auditorium, welks bouw, dank zij veler bemoeiingen, thans flink vor dert. Dit aandenken aan den Vader des Vaderlands, op initiatief van het Collegium tot stand gekomen, blijve onzerzijds een uiting van dankbaarheid voor de wed er - zijdsche banden, die Academie en Corps aan ons Oranjehuis binden. De groentijd. Op een der laatste corpsvergaderingen heeft het vorige Collegium mededeeling gedaan over den groentijd. Zonder den groentijd zijn waarde te doen verliezen, gelooven wij toch nog stappen te moeten doen, om gebeurtenissen, die de phantasie der dagbladen in vervoering kunnen bren gen, waar het kan te vermijden. De taak der ontgroeners, die toch al vaak zwaarder is dan die der groenen, zal hierdoor zeker niet worden verlicht, maar vooral de oude ren roepen wij op, ons in deze behulpzaam te zijn. Spr. gaf vervolgens eenige bewijzen van een opgewekt leven in verschillende sub- vereenigingen. Het lustrum. Spr. wekte ten slotte de leden van het L. S. C. op hunne volle medwerking te ge ven aan de in JuniJuli aanstaande lus trumfeesten. Wat wij thans brengen, aldus spr., is niet een hoog gegrepen, door het halve Corps onbegrepen kunstuiting, maar een tentoonspreiding van de vreugde, de kameraadschap en den Leidschen geest, die ons Corps voortstuwt. Deze lustrum viering zal in staat zijn de reünisten en de burgerij in vervoering te brengen; boven dien: de maskerade moet de uiting van het geheele Corps zijin. Wij verwachten, aldus spr., dat van dit lustrum 1935 gezegd zal kunnen worden, wat de almanak van 1841 van het eerste lustrum van het L. S. C. schreef: „Er is tc Ley den een heerlijk feest gevierd." DE VOLKSBOND. Jaarvergadering afd. Leiden. In het Bondsgebouw werd gisteravond de jaarvergadering van den R.-K. Volks bond gehouden, welke zich in een groote opkomst der leden mocht verheugen. De voorzitter, de heer J. H. Nijhuis, opende met gebed, waarna de notulen wer den gelezen en met enkele kleine bemer kingen werden goedgekeurd. Mededeelingen van den geest, adviseur. Hierna verkreeg de eerw. adviseur prof. Cleophas het woord voor het maken van eenige opmerkingen. De eerste betrof een vraag met eenige politieke be teekenis. Al hoewel ten volle overtuigd, dat dit in deze vergadering een netelige kwestie moest worden genoemd, meende zijneerw. deze opmerking toch niet achterwege te mogen laten. Naar aanleiding van een onderhoud met een volksbonder, lid van de K. D. P., is zijneerw. tot de overtuiging gekomen, dat er ook Volksbonders zijn, die zich in deze niet laten leiden door principieele over wegingen en daardoor gevaar loopen in conflict te komen met het geweten. Op de vraag van zijneerw. of bedoelde persoon de overtuiging was toegedaan, dat de Kath. Staatspartij geleid werd volgens de •Kath. beginselen, gaf deze dit volgaarne toe, doch liet daarop terstond de opmer king volgen, dat dit ook het geval was bij de K. D. P. Ter overtuiging van zijn bewe ring gaf hij aan zijneerw. het program van de K. D. P. Dit was voor prof. Cleophas aanleiding geweest er op te wijzen, dat inzake de eigendomsleer het programma van de K. D. P. geenszins berust op de Ka tholieke leer. Spr. vreest er voor, dat meer dere Volksbonders zich niet voldoende op de hoogte stellen van de juiste kath. begin selen, en zich in dit opzicht laten leiden door personen, die hiervoor niet de aange wezen en de meest betrouwbare adviseurs zijn. Juist omdat zijneerw. zich voor z'n Volksbonders eenigermate verantwoorde lijk weet, meent hij in allen ernst hiervoor te moeten waarschuwen. Ook in politiek opzicht moet men op <le eerste plaats re kening houden met onze beginselen, wil men niet met z'n geweten in conflict ko men. Op -de eerste plaats heeft men zich dus af te vragen: waar zijn de juiste be ginselen. Om dit te weten, dient men zich te wenden tot anderen, die bevoegd zijn hierop het rechte antwoord te geven. Vervolgens deelde zijneerw. mede, dat zich reeds 32 personen hadden opgegeven om deel uit te maken van de Eucharisti sche Club, waarvan de eerste bijeenkomst zal plaats hebben op Maandag 1 April as. Ten slotte wekte zijneerw. alle werkloozen op deel te nemen aan de voorbereiding van het triduum. Verslagen. Nadat de voorzitter den eerw. adviseur dank had gebracht voor deze opmerkingen was het woord aan den lsten secretaris, den heer C. Streefiand, voor het uitbren gen van het 40ste jaarverslag, waaruit wij het volgende aanstippen. Hierin wordt in korte trekken het ver loop van het vereenigingsleven in het af geloopen jaar weergegeven. Het verslag van de feestelijkheden ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan beslaat daarin een niet onbelangrijk deel. Belangrijke acties naar buiten had het bestuur niet en de verstandhouding met den Leidschen Chr. Besturenbond was goed te noemen. Ook werd verslag uitgebracht van de Teekenschool en de Spaarbank, welke ver slagen waren samengesteld door den heer J M. H. Horikx. Den heer Streefiand werd onder applaus van de vergadering door den voorzitter dank gebracht, mede voor zijn vele werk zaamheden. Het financieel verslag van den penning meester, den heer A. J. v. Dam, gaf aan 'inkomsten een bedrag van ƒ5.773.51, ter wijl de uitgaven 7.189.29 beliepen, zoodat het jaar sloot met een nadeelig saldo van /1415.78. Ook den heer v. Dam en mede den boek houder, den heer Devilee werd dank ge bracht. Bestuursverkiezing. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat herkozen werden de aftredende bestuursleden de heeren J. H. Nijhuis, A. J. van Dam. J. P. M. de Keuning en D. Haverkorn. De heer B. C. Klein, door eeni ge leden candidaat gesteld, verwierf 47 stemmen. Tot voorzitter werd bij acclamatie de heer J. H. Nijhuis herkozen. Als leden van den Centr. Raad werden herkozen de heer J. H. Nijhuis en J. M. H. Horikx, de heeren C. Streefiand en A. J. v. Dam als plaatsvervangende leden. Bij de behandeling van de agenda voor de vergadering van den Centr. Raad wer den vanuit de vergadering eenige wenken gegeven, waarmede door de afgevaardig den rekening zal worden gehouden. Van de rondvraag werd een ruim ge bruik gemaakt, waarna de voorzitter de vergadering onder dank voor de opkomst en de aangename besprekingen met gebed sloot. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG De verschillende Reclasseeringsinstellin- gen in Nederland zijn tot samenwerking gekomen, teneinde gemeenschappelijk over het geheele land een Nationale Reclassee- ringsdag te orgardseeren. Het reclasseeringswerk der vereenigin- gen, die in verband met de tijdsomstandig heden het toch al moeilijk hebben, wordt n.L voortdurend meer bedreigd door sub- sidk?vermindering. Om nu de geldmiddelen der instellingen te versterken zal op dezen reclasseerings- dag, waarschijnlijk 178 Mei a^., een col lecte gehouden worden. In deze gemeente heeft zich thans ook een Comité gevormd, dat de collecte ver der zal voorbereiden, bestaande uit verte genwoordigers der onderscheidene ver- eenigingen: het Ned. Genootschap tot Ze delijke Verbetering der Gevangenen; de R.-K. Reclasseeringsvereeniging; de Pro! Chr. Red. Vereeniging; de Ned. Vereeni- ging tot Afschaffing van alcoholhoudende Dranken; de Internationale Orde van Goe de Tempelieren; de Nationale Chr. Geheel onthouders vereeniging; de Vereeniging tot Bevordering van het Herstel van Dank- zuchtigen; het Leger des Heils en het Cen traal Bureau. Voorzitter van dit plaatselijk comité vgn Uitvoering is'de heer H. P. H. Würtz, vice- voorz. jhr. mr. P. A. G. de Milly, terwijl het secretariaat wordt waargenomen door mej. A. C. van Nes, Vree wijkstraat 8, Lei den. Geruimen tijd geleden is men ook reeds gekomen tot het samenstellen van een lan delijk Comité van Aanbeveling, waarin zitting is genomen door de meest vooraan staande personen van allerlei richting en gezinde, o.a. mr. J. H. R. van Schaik, mi nister van Justitie; mr. dr. L. N. Deckers, minister van Defensie; mr. dr. Donner, oud minister van Justitie; mr. dr. D. J. de Geer, oud-minister van Financiën; prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, minister van So ciale Zaken; mr. J. A. de Wilde, minister van Binnen!andsche Zaken. A.RJKA. De jaarvergadering. Dinsdagavond hield bovengenoemde ver eeniging haar jaarvergadering in den Burcht. De voorzitter, de heer Heemskerk, opende deze vergadering met den chr. groet en heette alle aanwezigen van harte wel kom. In het kort memoreerde spreker de lotgevallen van de ambtenaren in het af geloopen jaar en spoorde de leden aan om krachtig propaganda te voeren, om alle niet- of verkeerd georganiseerde ambtena ren, onder te brengen in de Algemeene Roomsch Katholieke Ambtenarenvereeni- ging. Na het voorlezen der notulen van de vo rige vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd, bevond zich onder de ingeko men stukken een steunlijst voor een lid van een A.R.K.A.-afdeeling, welke lijst on der de aanwezige leden circuleerde ter in- teekening. Voorzoover de leden niet aanwe zig waren, zouden deze thuis worden be zocht. Bij punt 4 der agenda, installeerde de voorzitter vier nieuwe leden. Vervolgens las de secretaris het jaarver slag over 1934 en gaf tevens de penning meester een financieel verslag over het af geloopen jaar. De kas commissie bracht haar verslag uit en tot kasnazieners werden benoemd de heeren Sommeling en Huyts. Het 7e agendapunt was verkiezing van twee bestuursleden. Aftredend waren de heeren Wap en v. d. Top. Gekozen werden de heeren Wap, en in de plaats van den heer v. d. Top werd gekozen de heer P. J. Bergers. Nadat de heer Bergers zijn benoeming had aangenomen, sprak de voorzitter een woord tot den heer v. d. Top en dankte hem voor al hetgeen hij in het belang van de AJt.K.A. had verricht. Tevens sprak de voorzitter een welkomstwoord tot den heer Bergers en sprak den wensch uit, dat de heer Bergers als bestuurslid de belangen der A.R.K.A. zou behartigen. Vervolgens verzocht de voorzitter den heer Kriek om verslag uit te brengen van het laatst gehouden A.R.K.A.-Congres. Daar na dit verslag niemand het woord verlangde, dankte de voorzitter den heer Kriek, voor diens kort doch zakelijk ver slag. Hierna kwam ter sprake de congres agenda en eventueele voorstellen voor dit congres. Na deze agenda te hebben afge handeld, werd besloten gen tegen-candida- ten voor het bestuur te stellen, vervolgens art. 22 van he huishoudelijk reglement der A.RJC.A. te herzien (reis- en verblijfkosten) en ten slotte het Hoofdbestuur voor te stel len, te komen tot de oprichting van een Ziekenfonds voor A.R.K.A.-leden. Tevens werd opgemerkt, dat de begrooting van het Hoofdbestuur nog niet was verschenen, en dus de mogelijkheid niet uitgesloten was, dat de afdeeling vóór 16 April a.s. hierop geen bemerkingen kon maken. De voorzit ter deelde mede, dat het Hoofdbestuur hier mede zeker rekening zou houden. Nadat van de rondvraag een bescheiden gebruik was gemaakt, was het slotwoord aan den voorzitter. Deze dankte de leden voor hun belangstelling en spoorde de aan wezigen aan hun medeleden op te wekken, toch trouw de A.R.K.A.-vergaderingen te bezoeken en daar hun belangen te bespre ken. Na het uitspreken van den chr. groet sloot de voorzitter de vergadering. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, K. en W. is benoemd in de bij zondere commissie, in 1935 belast met het examineeren van de leerlingen der Aca demie voor Lichamelijke Opvoeding te Amsterdam, de heer dr. S. Hoogerwerf al hier. AGENDA LEIDEN. Donderdag. Mij. van Toonkunst Derde ge woon concert Hollands Instrumen taal Kwintet, Leidsche Schouwburg 8 uur. Donderdag. Geen vergadering van de Kern Leiden der R. K. Staats partij. Vrijdag, R. K. Staatspartij «Den Burcht", 8.15 uur. Zaterdag. Leidsche Schouwburg „Die Pfef- fermühle" 8.15 uur. Zondag, Kadervergadering R. K. Staten- kieskring „Leiden", spreker Piet Kasteel, Aula R.-K. H. B. S^ 10.30 uur. Maandag, 7de Abonnementsvoorstelling „Gele Koorts", door de A'dam- sche Tooneelvereeniging, Schouw burg, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 Maart a.s. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, te! 502; D. J. van Drie- sum, Mare 110, te! 406 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, te! 274. VAN ONZE ADVERTEERDERS. HEROPENING ZAAK H. LAD AN. Nu twee jaar geleden opende de heer H. Ladan zijn prachtige rijwielzaak in per ceel Lage Rijndijk 28a. Niemand had toen durven denken, dat in dezen tijd reeds binnen twee jaar een verbouwing en uit breiding noodzakelijk zou zijn. Toch was dit inderdaad het geval en deze uitbrei ding is nu tot stand gekomen. De werk plaatsruimte werd geheel bij den winkel getrokken, terwijl daarachter een nieuwe werkplaats werd ingericht, welke nu tot den Rijn strekt. Mèt deze belangrijke uit breiding werden ook de artikelen uitge breid. Naast de rijwielen kwamen er haar den, waschmachines en wringers, emaille- werk en stofzuigers. Het geheel ziet ei- smaakvol verzorgd uit en de belangstelling, welke gistermiddag ter gelegenheid van de heropening werd getoond, was verrassend. Zij uitte zich in druk bezoek en het aandragen van een schat van bloemen. Den heer Ladan wenschen we met deze belangrijke uitbreiding veel succes. HET GEMEENTE-SCHILDERWERK. Een schrijven aan B. en W. Naar wij vernemen, werd in de verga dering van de afd. Leiden van den Ned. Bond van Chr. Schilderspatroons beslo ten, een schrijven te richten aan B. en W., waarin zij zal verzoeken om het uitvoeren van dat schilderwerk in eigen beheer door de gemeente, dat zich er toe leent, te doen geschieden door gevestigde patroons. Ook zal gevraagd worden de gemeente lijke aanbestedingen zoo te willen rege len, dat er ook werkgelegenheid ontstaat gedurende de Paasch- en Kerstvacantie, alsmede in de wintermaanden. JOOD SuSS. Wij verwijzen naar een advertentie van het Trianon-theater in dit nummer, in wel ke advertentie de groote film „Jood Süss" met Conrad Veidt wordt aangekondigd. Vanaf Vrijdag as. zal deze film in genoemd theater worden vertoond. Waar het hier een filmwerk van den al ler eer sten rang betreft, geven wij hier de meening weer van „De Residentiebode" na de première van deze film in Den Haag. Deze film is een machtig werk gewor den en het succes daarvan komt toe aan de G. B., aan den regisseur Lothar Mendes en vooral aan Conrad Veidt. Want deze acteur geeft een waarlijk aangrijpende uit beelding van zijn rol. Zijn figuur groeit, tegen het slot, totdat hij ver uitsteekt bo ven zijn omgeving. De film laat het verhaal werkelijk le ven in den Duitschen staat van twee eeuwen geleden. De verdere bezetting is in alle opzich ten uitnemend. Wij noemen slechts Frank Vosper, Benita Hume, 'Cedric Hardwicke en Paul Graetz. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6603. Elec- trotechnisch Bureau, Leiden, Rijnsfourger- weg 60. E.: M. C. Lamon, Leiden. Wijzigingen: 5409. L. Amersfoort, Alphen aan den Rijn, Zaalbergstraat 26. Fouragehande! Wij<z. Handelsnaam in: L. Amersfoort's Veevodeerfabriek. Wijz. uit- geoef. bedr. in: fouragehandel en veevoe derfabriek. 1183. N.V. Leidsohe Caramelfabriek v/ Backer Co. Leiden, Turfmarkt 8. Uittr. Comm.: Ch. Eeltjes, Voorburg. N. Comm.: J. W. Ydo, Oegstgeest. 550! Th. Juffersmans. Leiden, Levendaal 29. Melkhandel enz. Vest. £i!: te Leiden, Hugo de Vriesstraat 15. 275. N.V. Leidsche Handelsvereeniging. Leiden, Korte Mare 2. Grossierderij en engroshandel in comestibles, chocolade, sui kerwerken en importhande! Over! Comm.: M. C. M. de Groot, 's-Gravenhage.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2