WOENSDAG 27 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 UIT DE OMGEVING NOOTDORP. Staatspartij. De R.-K. Staatspartij Nootdorp kwam in vergadering bijeen op Maandag 25 Maart in de zaal van den heer P. J. v. d. Sanden. Na het lezen der notu len door den secretaris, den heer Q. de Vreede, deelde de voorzitter mede, dat de nieuwe reglementen verkrijgbaar zijn te gen den kostenden prijs van 10 cent. Spr. stelde de vergadering in kennis van en kele propaganda-vergaderingen, welke el ders worden gehouden. In de controle-commissie werden be noemd de heeren Ant. Mooijman, P. E. van Logchem en Jac. de Vreede. Aan de orde: bestuursverkiezing volgens artikel 35 van het reglement. De verga dering is eenstemmig van meening, dat het bestuur bij acclamatie hekozen kan wor den, daar het bestuur reeds in de vorige vergadering met groote meerderheid van stemmen was herkozen. Komende aan de benoeming van een commissie uit de ingezetenen, z.g. dubbele raad, gaat een stem uit de vergadering op om hiervoor aan te wijzen de opvolgers der gemeenteraadsleden. Het bestuur en de vergadering vereenigen zich hiermede, waarmede werden benoemd de heeren C. A. Koot, P. J. v. d. Sande, L. v. d. Meer, Q. A. de Vreede, A. H. Janssen en P. E. v. Logchem. Alvorens over te gaan tot voorloopige aanwijzing van candidaten voor de gemeen teraad, wordt door den voorzitter een ge deelte van het reglement, hierop betrek king hebben, voorgelezen, waaraan toege voegd enkele mededeelingen. Enkele gestelde vragen hierover werden door den voorzitter bevredigend beant woord, waarna als candidaten werden be noemd de heeren A. C. v. d. Helm, G. Swee- re, C. A- Koot, P. E. v. Logchem, Th. Lin deman, A. H. Rolvink, A. J. Kroon, J. J. v. Dorp, L. de Vreede en A. A. Tetteroo. De voorzitter deelde mede, dat nog 8 da gen de gelegenheid was opengesteld om candidaten schriftelijk in te dienen bij den secretaris. Men moet er rekening mede houden, dat elke candidaat door 15 partij leden moet worden gesteund. De benoemde candidaten werden in het bezit gesteld van een speciaal daarvoor be stemde lijst, bevattende art. 2: „regelen voor de voorbereiding der gemeenteraads verkiezingen", van het reglement, dat bin nen 16 dagen geteekend moet zijn inge diend bij den secretaris. Bij het niet nakomen hiervan, verklaar de de voorzitter de candidatuur" vervallen. Hieraan voegde de voorzitter nog toe, dat candidaten geen reclame mogen maken of propaganda voor zichzelf. Tot afgevaardigden naar Kamercentrale en de Statenkieskring werden benoemd de heeren P. J. v. d. Sande, Q. A. de Vreede, G. Zwart, C. A. Koot, de beide laatsten als plaatsvervangers. De voorz. maakte nog bekend, dat bij de verkiezing voor de Provinciale Sta ten een bias zal rijden om de kiezers naar het stembureau te vervoeren. Na rond vraag sluiting der vergadering. SASSENHEIM. Gemeenteraadsverkiezing Aan staande Zondag zullen de leden van de R.-K. kiesvereeniging worden opgeroepen voor de eerste stemming voor de groslijst voor de eerste 3 candidaten voor den ge meenteraad, de volgenden Zondag voor de rang van 4 tot 6 en ie daarop volgende Zondag de laatste 6. Op de vergadering waren een twaalftal candidaten genoemd, waarna nog 2 schriftelijke lijsten volgden. De alphabetische volgorde is: 1. H. Bader, aftr., 2. L. Bisschops, aftr., 3. H. Braun, 4. J. Beekman, 5. G. v. Dijk, 6. H. de Groot, 7. J. Kortekaas, 8. Jac. v. Reisen, 9. J. Larivière, 10. J. C. Schrama, aftr., 11. W. C. Hooijmans, 12. A. J. Ver- kleij, aftr., 13. N. v. d. Zwaan, 14. Jac. Zandvliet. „Credo Pugno". Maandagavond hield de ontwikkelingsclub„Credo Pugno" een buitengewone vergadering, waarbij de be sturen waren uitgenoodigd van alle socia le organisaties. In zijn openingswoord heette de voorzitter J. Vugts allen van har te welkom, in het bijzonder den eerw. spre ker prof. Cleophas, welke een rede hield over ordeningsgedachten, welke rede met aandacht werd gevolgd, waarna gedach ten wisseling volgde. „Santos". Zondag zullen enkele jonge dames aan de kerkdeur na alle H.H. Mis sen een bloempje aanbieden, waarvan de baten bestemd zijn voor het Sontosfonds, steun aan Nederlandsche tuberculose on bemiddelde standgenooten. STOMP WIJK. Fropagandaclub. Wegens ongesteldheid van den voorzitter leidde de heer Toon v. Santen den gisteravond gehouden cursus avond van „St. Paulus". Allereerst kreeg de heer Piet v. Bohemen het woord voor zijn lezing: „Waar gaan wij heen". Met duidelijke woorden besprak spr. waar gaan wij heen? als Mussert de zeggenschap in ons land zou krijgen. Spr. gaf een uiteenzetting van het „wazige" program van de N.S.B., stelde daartegen over het doelbewuste program van de R. K. Staatspartij. Met een opwekkend woord eindigde spr. Dan neemt de Geestelijk Adviseur het woord voor het vervolg van zijn lezing: „De oorzaken der scheuring van Oostersche en Westersche Kerk" Zijneerw. besprak wat er in de negen eeuwen sinds de scheu ring door de Pausen in het werk gesteld is om tot hereeniging der Kerk te komen. Na de rondvraag, waar veel animo voor was, werden de brochures „Scheurmakers' wonderspreuken" en „Ik denk er niet aanIk weet er niet van....!" aan de leden uitgereikt en ter lezing aanbevolen. Volksbond-propaganda. Donderdag avond zal de plaatselijke afdeeling van den R. K. Volksbond een propaganda-avond houden in de Kolfbaan. De heer J. W. v. d. Akker zal komen spreken. Na de pauze zal een film vertoond worden over het H. Land. Ook de dames hebben dezen avond toegang. WARMOND. Een nieuwe jeneverboom! Zaterdag middag a.s. des namiddags drie uur zal worden overgegaan tot aanplanting van een nieuwen jeneverboom ter vervanging van den thans bestaanden boom. De aan planting zal geschieden in tegenwoordig heid van het College van B. en W. en ver schillende persoonlijkheden uit de water sportbeweging. ZOETERMEER—ZEGWAART. De samenvoeging. De Tweede Kamer vereenigde zich zon der discussie of hoofdelijke stemming met het wetsontwerp tot samenvoeging der ge meenten Zoetermeer en Zegwaart. ZEGWAART. GEMEENTERAAD. De Raad onzer gemeente kwam Maan dagavond om 7.15 uur in plenaire zitting ten Raadhuize bijeen, onder voorzitter schap van burgemeester L. R. Middelberg, secretaris de heer C. P. Blaauwihof. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, lezing van de notulen door den secretaris. Deze werden onveranderd vast gesteld, doch de voorzitter merkte naar aan leiding hiervan op, dat dokter J. W. Polte bericht had ingezonden, dat hij de benoe ming tot bestuurslid van de Drieh. water leiding „De Tien Gemeenten" accepteerde. De ingekomen stukken passeerden zon der op- of aanmerkingen den hamer van den voorzitter. De voorzitter deed hierna mededeeling dat op Dinsdag 26 Maart des nm. in de vergadering van de Tweede Kamer het wetsontwerp werd behandeld, regelende de samenvoeging van de gemeenten Zoeter meer en Zegwaart. Benoemd werden tot leden van het stem bureau de heeren A. J M. van Well en G. van Straalen, tot plaatsvervangende leden dc heeren J. D. P. van Duyvenbode en J. Lam ens. Besloten werd het punt bezoldiging amb tenaren van den Burgerlijken Stand aan te houden tot na de samenvoeging der ge meenten. Daarna werd aan de orde gesteld: Vast stelling uitbreidingsplan in hoofdzaak en aanvulling van het plan in onderdeelen. Hierop waren vier bezwaarschriften inge diend. Na uitvoerige toelichting werd met al ge meene stemmen besloten tot vaststelling van het uitbreidingsplan, waarin een kleine wijziging werd aangebracht ter tegemoet koming aan één der bezwaarschriften. Overeenkomstig het advies van B. en W. werd besloten tot verlenging der bestrating aan de Molenstraat tot aan de Robbeveen, doortrekking der rioleering en het maken van trottoirs. Op het verzoek van den heer E. W. Ooms tot huurverlaging van de door hem be woonde gemeentewoning, werd afwijzend beschikt. Besloten werd tot verkoop van bouw grond aan den heer J. van Stuijvenberg te Voorburg. Het voorstel van B. en W. om voor elk ontspannigslokaal een subsidie beschikbaar te stellen van 25.werd na toelichting van den voorzitter, met algemeene stemmen aangenomen. Op het verzoek van de koffiehuishouders om verlaging van de personeele belasting op de koffiehuizen, werd, overeenkomstig het voorstel van B. en W., afwijzend be schikt. In verband met de renteverlaging werd de annuïteit bouwvoorschot Woningbouw- vereeniging „Beter Wonen" opnieuw vast- gestled. Wegens het bereiken van den pensioens gerechtigden leeftijd werd aan den weg werker Q. Westhoek met ingang van 1 Mei 1935 eervol ontslag als zoodanig verleend. Een begroot in gswijziging werd goedge keurd. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Lamens inlichtingen aan den voorzitter, als de Raad der gemeente Zegwaart aftreedt of de Raad der gemeente Zoetermeer, tot de ver kiezing van den nieuwen Raad, de loopen- de zaken blijft behartigen, waarbij spr. be zwaren maakte by het verleenen van even- tueele subsidies. De voorzitter antwoordde dat het de be doeling was, dat door den Raad geen be langrijke besluiten zullen worden geno men, maar hiermede te wachten tot de nieuwe Raad zal zijn benoemd. De heer Lamens maakte verder bemer kingen op een gehouden feestavond in de maand Januari 1.1. door de Oranjevereeni- ging georganiseerd. Spr. had over deze aan gelegenheid wel eerder inlichtingen ge nomen. als hij de vorige vergadering niet verhinderd was geweest. De voorzitter antwoordde, dat door die vereeniging inderdaad de statuten niet in acht waren genomen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Geboren: Hendrik, z. v. Adam Arie Schipper en Neeltje Bos. Gozewinus Ja cobus, z. v. Gozewinus Jacobus Roos en Adriaantje Bouman. ZOETERMEER. Geboren: Johannes Hubertus Jose- hus, z. v. Chr. Bolleboom en J. Th. Hoog duin. Ondertrouwd: Adrianus Jonkers, oud 30 j. alhier en Jannetje van Ardenne 20 j. te Bergschenhoek. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. AUTO IN DEN RUN GEREDEN. Inzittenden wisten zich te redden, Hedenmorgen te 10 uur is een vracht auto van de firma K. uit Zaandam, komen de vanaf den Westkanaalweg nabij de Gouwsluische brug door de leuning van de oprit gereden en vervolgens in den Rijn geplonst. De bestuurder en een mede-inzit tende wisten zich te redden en kwamen met den schrik vrij. De auto zal heden worden gelicht. De oorzaak van dit ongeval schrijft men toe aan het feil, dat in de scherpe bocht veel te snel gereden werd. Een wonderbare vischvangst! Rijn en Gouwe waren gisterenmorgen als 't ware bezaaid met duizenden half be dwelmende visschen. Zelfs brasem en snoek kregen het te kwaad, kwamen aan de op pervlakte en verhuisden later naar visch- etende magen. Vermoedelijke oorzaak Usel- water. Nog geen overeenstemming. In de heden gehouden bijeenkomst van werkge vers en arbeiders in de bouwvakbedrijven inzake het gerezen loonconflict, kwam men nog niet tot overeenstemming. De werk gevers zullen zich alsnog nader beraden, waarna Vrijdag beide partijen opnieuw omtrent deze aangelegenheid zullen con- fereeren. Winkelruit verbrijzeld. Van het win kelpand der firma Jamin in de van Man- dersloostraat werd gisteravond een étalage- ruit verbrijzeld. Deze glas-rinkel-historie werd veroorzaakt door een jongen, die een wielrijder een duw gaf. waardoor deze met de ruit kennis maakte. Afscheid van den heer Salverda. Za terdagmiddag half vijf zal de heer K. Sal verda, gemeente-secretaris, officieel af scheid nemen van B. en W. en de gemeente ambtenaren. Een tentoonstelling op til. Gisteren vergaderde de Commissie C van het plaat selijk Crisiscomité, naar aanleiding van de op 1, 2, 3 en 4 April in het Nut te houden huisvlijt-tentoonstelling. Medegedeeld werd dat de tentoonstelling Maandag half 5 door den Burgemeester zal worden geopend. Dinsdag en twee volgende dagen zal de tentoonstelling geopend zijn 's morgens van 1012, 's middags van 3 tot half 7, 's avonds van 7 tot 10.30 uur. De entree prijs bedraagt Maandag 50 ets., overige dagen 's morgens en namiddags 10 en des avonds 25 cent. Voorts zal de tentoonstelling een groot aantal stands bevatten, verdeeld in zeven groepen, gerangschikt in onderdeelen; o.m. zal te zien zijn een Indische inzending, ter beschikking gesteld door den heer Milo, waar Indische gerechten zullen worden ge serveerd. De bediening zal worden ver zorgd door Javanen in hun eigenaardige kleederdracht. Tot slot deelde de voorzit ter nog mede, dat de plannen voor de ont wikkelingscursus voor jeugdige werkloozen door B. en W. zijn aanvaard en binnenkort aan den Raad zullen worden voorgelegd. Bij de tot standkoming van dezen cursus zal deze vermoedelijk worden onderge bracht in het voormalige Tegelhuis. De be doeling daarvan is, de jongens practisch te laten werken en tevens schriftelijke cur sussen te geven. BODEGRAVEN. Vereeniging tot bestrijding der TJB.C. In het Consultatie-Bureau kwam deze Ver. onder presidium van den heer Steyn in jaarvergadering bijeen. Uit het jaarverslag van den len secreta ris stippen we aan: Het ledental was con stant gebleven. Op 1 Jan. 1934 stonden 63 gezinnen onder toezicht, terwijl er 12 nieuwe in- en 20 afgeschreven werden. In 65 gevallen werd prophylaxe toegepast. Het aantal gebrachte bezoeken bedroeg 1334. Een 3-tal woningverbeteringen werden aangebracht. Een lijder werd in een her stellingsoord verzorgd. In de lighallen wer den 8 personen met 949 verpleegdagen op genomen. Het Cons. Bureau werd voor de eerste maal bezocht door 15 mannen, 28 vrouwen en 89 kinderen. Totaal 132 per sonen. Van deze 132 bleken er 13 te lijden aan een of andere vorm van T.B.C. Boven dien werd het C.B. 119 maal bezocht door reeds onder controle staande ingeschreven personen. Van dezen waren 14 T.B.C.-lij- ders. Uit het nu volgende jaarverslag van de penningmeesteresse noemen we: Ontvangen werd aan contributie f 544.Aan subsidies 810.en 500.— en 200.resp. van Rijk, gemeente Bodegraven en Zwammer- dam. Aan verpleegkosten 49.95 en 418.32 Voor de ligtenten 172.49. De Emmabloem- eollecte had opgebracht 182.86, aan di versen 285.54. Aan uitgaven werd besteed: Salarissen 1200.Woningverbetering 50.46. Ont- smettingskosten 19.Verpleging in sa natoria 174.50, in dagsanatoria f 707.97, aan versterkende middelen 145.12, voor de ligtenten 130.90. Na reserve van 300.voor een aan te schaffen röntgen-apparaat bleef er een ba tig saldo over van 67.98. Hierna volgde het finantieel verslag over den bouw van het C. B. De kosten van het gebouw plus grondwaarde a 3.per M2 bedroegen f 10.859.28. Dit bedrag is bestre den uit 3066.45 aan giften. Schenking aan grond door de gemeente 900.Hypo theek' 6500.Geldleening 392.83. In 1933 en '34 is van de hypotheek afge lost 200.en op de leening 76.De ontvangsten bedroegen 766.met een uitgave aan rente enz van 767.87, zoodat het eèn nadeelig saldo opleverde van 1.87 waarbij men in aanmerking dient te nemen dat de ontvangsten liepen over 1 jaar en 4 maanden terwijl er voor 2 jaar werd af gelost. Boeken en bescheiden waren gecon troleerd en in de beste orde bevonden door de heeren van der Giessen en Beij en. ZOETERWOUDE (H. R.). Wit-Gele Kruis. Maandagavond hield de afdeeling van het Wit-Gele Kruis de jaarvergadering in het patronaatsgebouw onder leiding van den 2den voorzitter, den heer H. v. d. Poel. Na lezing der notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd, bracht de secretaris, de heer v. Mil, ver slag uit over het afgeloopen jaar. Dank baar werd gememoreerd het vele werk van de eerw. Zuster, 1744 bezoeken werden door haar afgelegd, terwijl in het gebouw 97 personen met een totaal van 757 maal hulp werd verleend. Van de aanwezige hulpmiddelen werd een ruim en dankbaar gebruik gemaakt. Ook was het verslag val lof over het vele werk van het dames-comité bij de ge houden poppententoonstelling. Duidelijk is hierbij gedemonstreerd, wat er door goede samenwerking te bereiken is. Het Het resultaat van al dit werk is geweest de vorming van een fonds tot stichting van een wijkgebouw met een begin saldo van ƒ800. Dank zij de kundige leiding van dok ter Persant Snoep is de eerste cursus E. H. B. O. zeer goed geslaagd. Het ledental bleef vrijwel stationnair. Wederom werd de verwachting uitgespro ken, dat ook de laatste gezinnen zich zul len opgeven als lid en niet zullen wachten tot zij de hulp der vereeniging noodig heb ben. Het financieele verslag gaf aan inkom sten 807.39 en aan uitgaven 897.22 1/2, alzoo een nadeelig saldo van 89.83. De heer Th. Heyn verklaarde boeken en be scheiden in orde bevonden te hebben. Tot leden der controle-commissie voor 1935 werden benoemd de heeren Th. Heyn en H. de Gunst. By de bestuursverkiezing werden de af tredende mej. A. Vromesteyn en de hee ren S. J. Klaver en Th. Tijssen bij accla matie herkozen. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer Fr. v. Thiel. Nadat van de rondvraag enkele leden hadden gebruik gemaakt sprak de voor zitter nog eenige woorden van opwekking om toch vooral mede te werken en zoo mogelijk propaganda te maken, binnen en kele dagen zal het bestuur de niet-leden bezoeken en in de hoop, dat allen zich nu eens als lid zullen laten inschrijven. ZOETERWOUDE. Passieavond. Aan het einde van het vorig jaar hebben de standsorganisaties door samenwerking een sociale avond ge organiseerd. Aangemoedigd door het resultaat van deze gezamenlijke actie, is nu een plan tot stand gekomen, waaraan met de drie stands organisaties ook de Vrouwenbond en de geheele jeugdbeweging meewerkt. Overeenkomstig de geest van den Vas tentijd zal een Passieavond worden gehou den ter voldoening aan den drang, die er bij onze organisaties bestaat naar innerlijke verdieping. Passie, lijden, overweging van het lijden van Christus is het eenige uitgangspunt voor dezen avond, die, door rijke afwisse ling van de schoone liturgische grootheden, groote beloften inhoudt. De paarse kleur, de boetekleur, zal het tooneel aankleeden, waarop de Kruisvaart het Passiespel zal uitvoeren, de Sint Jo- seph-Gezellen hunne diepgevoelde zang en voordracht komen doen en de Graal door reidansen uitbeelden de ideeën, die in de psalm „Miserere" en in de hymne „Verbum Supernum" liggen opgesloten. Bovendien zal Prof. dr. H. van Rooyen een stuk voordragen van het aangrijpende verhaal „Jezus lijden", geschreven door den Vlaams oh en Priester-dichter Cyriel Verschaeve. Avond aan avond wordt er door de jeugd organisaties hard gewerkt, hetgeen reeds een heerlijke godsdienstige beleving is, die niet missen kan een goede werking te hebben op de jeugdige zielen. De leden van de standsorganisatie en ook de niet medewerkende leden van de jeugdbeweging zullen uitnoodigingen krij gen voor hun huisgenooten, waardoor de ware belangstelling verzekerd is. Evenals op de sociale avond, zal slechts het kleine offer van 10 cents voor het uit gebreide program gevraagd worden; dit programma is verplicht, maar ook onmis baar om alles met vrucht te kunnen vol gen. Het spreekt vanzelf, dat deze Passieavond op Passie-Zondag zal gehouden worden. Evenals bij de sociale avond zal de intro ductie streng persoonlijk zijn. Alle uitnoo digingen komen op naam en de controle wordt door de organisaties gehouden; elke organisatie geeft de verplichte program ma's af, die als toegangsbewijs dienen, op vertoon van de uitnoodiging. GeitenfokvereenigLng. Op Maandag 25 Maart jJ. hield de R. K. Geitenfokvereeni- ging „Zorg en Vlijt" haar jaarvergadering in het patronaatsgebouw alhier. Tevens was als propaganda-middel aan den R. K. Volksbond verzocht, zijn leden aan te spo ren dezen avond, welke zeer interessant beloofde ^te worden, te bezoeken. Door den voorzitter, den heer P. W. Beij- ersbergen, wordt de vergadering geopend. Door den secretaris-penningmeester wordt het finantieel verslag over het afgeloopen jaar uitgebracht. Dit luidde: aan ontvang sten 87.43, uitgaven 84.95, alzoo een batig saldo van 2.48. Als kasnazieners werden benoemd de heeren C. J. van Haastregt en W. Loos, die de boeken in orde bevonden. Hierna hield de heer de Jong, assistent rijksveeteeltconsulent, een lezing. Spr. be gon met een algemeen overzicht te geven, waarbij naar voren kwam het groote nut wat het houden van een geit voor de ar beiders is, wat nog sterker bleek toen door sprekers cijfers werden genoemd o.a. van de 140 gecontroleerde geiten in de provin cie Zuid-Holland was de productie gemid deld van 1-jarige geiten in 300 dagen 609 liter, hoogste cijfer 995 liter, van 2-jarige 660 liter, van 3-jarige 740 liter en hierbo ven 800 liter en het hoogste cijfer van de laatste groep was 1286 liter. Voorwaar een niet te onderschatten beteekenis voor een arbeidersgezin, vooral in de huidige tijds omstandigheden. Hoe aan zulke productie-cijfers te komen, behandelde spreker hierna uitvoerig, als voornaamste kwam hiervoor in aanmerking de voeding, doch niet minder belangrijk is de huisvesting van de geit. Spreker noem de dan nog enkele voorbeelden welke hij ook vandaag weer gezien had by de stal- keuring ter plaatse, hoe het moest, maar, en zoo had spreker er vandaag ook weer aangetroffen, hoe het niet moest, wat straks bij het uitreiken der rapporten van de stal- keuring zal blijken. Hierna schakelde spreker zijn projectie apparaat in om met voorbeelden zijn lezing te verduidelijken. Vele pracht-exemplaren werden ons getoond en een applaus klonk door de zaal, toen de voorzitter der ver eeniging P. W. Beyersbèrgen, met zijn prijs- winster de geit Ali op het doek verscheen. Tot slot kregen we nog enkele mooie ge zichten uit Zwitserland met de geit in zijn natuurstaat. De heer de Jong ging vervolgens over tot het uitreiken der rapporten van de gehou den stalkeuring. Nu oleek dat drie stallen gelijke punten hadden, zoodat volgens den heer de Jong het algemeen aanzien beslist had. De eerste prijs werd toegekend aan den heer W. Vink, de tweede prijs A. Wes terhof, derde prijs W. den Eisen en vierde prijs Nic. Straathof met 80 punten. De voorzitter wenschte de winnaars geluk met hun succes. De heer C. van Remmen bracht als afge vaardigde naar de Pr. Bondsvergadering 'n keurig verslag uit van de aldaar gehouden besprekingen; stippen wij hiervan even aan, dat aldaar een gewichtig besluit genomen is n.l. om zich aan te sluiten bij den alge- meenen bond zoodat nu voor alle gezindten de mogelijkheid is geschapen om zich aan te sluiten bij onze vereeniging. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende, zijnde de heeren A. Westhof, Joh. Roessen en Nic. Hoogeveen, herkozen. Bij de gehouden inschrijving voor de jon ge lammeren blijkt de heer L. v. d. Hoeven de hoogste inschrijver te zijn voor 10 cent per stuk. Sluiting met dankwoord. DE LUCHTROQVERS W"* H0ITIKA. 235. Overal op de wereld is wat te eten, als je maar zoekt. In de Sahara soms ook? Geen brutaliteiten, mannetje! In elk geval zijn we hier niet in de Sahara, maar in de.... Tja, waar ze nu eigenlijk precies waren te land gekomen, wisten ze geen van drieën. De beide mannen keken omhoog naar het toestel. 236. We zullen verder naar huis moeten wandelen, maat! Die meteoorsteen heeft de eene vleugel totaal kapot gesla gen en de rest heeft het neerkomen in die boom gedaan. Daar help geen maken meer aan, of wou jij het ding even uit die boom tillen, Piet? Is het nog ver? Als je hard loopt niet. Maar eerst moeten we zien, dat we er nog eens bij- klimmen en alle bruikbares dingen eruit halen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7