Opent rekening courant WOENSDAG 27 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 UIT DEN LEIDSCHEN RAAD. De agenda van de Raadsvergadering van Maandagmiddag telde niet minder dan 33 punten, welke echter in 3 uur tijds werden afgehandeld. Wij moeten ver in ons ge heugen teruggaan om ons een raadszitting te herinneren, welke reeds om 5 uur was afgeloopen. „Men" maakte er een ondeugend grapje op en veronderstelde, dat hieraan het door Ged. Staten op 4.per zittingsdag vast gestelde presentie-geld niet vreemd zou zijn! De meeste punten gingen onbesproken onder den voorzittershamer door, o.a. het voorstel tot aankoop van een gedeelte van het terrein met opstallen van de verbrande St. Petrus-kerk, welke de gemeente wil ombouwen tot brandweerkazerne. Er valt niet veel van te zeggen; maar het geeft even een weemoedig gevoel aan hen, wier paro chiekerk de „Ruïne" eens was. Tot veler verbazing stak er plotseling een storm op tegen het voorstel inzake het verleenen van een tapvergunning in een tweetal localitedten tijdens de as. Lus trumfeesten van het L.S.C. De wind begon te waaien uit den A.R.-hoek, dreef eenige C-H.-heeren bij elkaar en bracht zelfs scheuring en splitsing in de rijen der S.D. A.P. De heer v. Eek vatte de zaak wel wat zwaar principieel op; zijn betoog zou onge twijfeld indruk hebben gemaakt bij een eventueel debat over algeheele droogleg ging van de stad gedurende de Lustrum feesten, maar schoot bij dit onnoozele voor stel z'n doel voorbij. Er is hier geen enkele aanleiding om misbruik te vreezen, zoodat men de lustrumcommissie geen onnoodige belemmeringen in den weg moet leggen. Meer succes had de oppositie tegen het voorstel van B. en W. om de Kraaierbrug te verbeteren. In den geheelen raad bleek niemand dit voorstel te willen verdedigen, zelfs de leden van de Commissie van Fa bricage zaten er mee in hun maag, terwijl de verdediging van achter de groene tafel zoo slapjes klonk, dat de uitslag van den strijd niet twijfelachtig kon zijn. Het ging niet zoozeer tegen de verbetering van de Kraaierbrug, maar voornamelijk tegen het voornemen van B. en W. om de Rijnbrug af te breken en het geheele verkeer van Noord naar Zuid en omgekeerd in dat stads gedeelte te leiden over die ééne (verbeter de) Kraaierbrug. De verbindingen in de stad van Noord naar Zuid zijn voor het rij- verkeer toch al niet schitterend, zoodat het niet te verwonderen was, dat het denk beeld om het verkeer te concentreeren in de nauwe Kraaierstraat geen aanlokkelijk heid had voor den raad. Het voorstel-Groe- neveld, om eerst de Rijnbrug te vernieuwen vond algemeen aanhang, en zou zeker zijn aangenomen, als de heer Wilmer niet had aangedrongen op praeadvies. Ondanks een weinig tegensputteren van den heer Groe- neveld, die zijn succes thans niet kon bin nenhalen, werd dit denkbeeld aanvaard. Vertraging behoeft dat niet te geven, want in beide gevallen moeten er andere plan nen gemaakt worden en voor den raad worden gebracht Het eenige verschil is, dat deze plannen nu aanhangig worden ge maakt in den vorm van een praeadvies en dat de raad zich z'n vrijheid heeft voorbe houden. Tenslotte heeft de raad zich vereenigd met een verordening op het venten. Een „ordening" van het venten, zooals de Alg. Ventersbond en de Leidsche Markt- en Straatkoopliedenbond .Samenwerking" wenschte, viel bij B. en W. niet in goede aarde. Voor een „gesloten" bedrijf voelde het college niets, wel voor iets meer toe zicht. Het venten is thans verboden, behal ve met vergunning van B. en W., zoodat het college de bevoegdheid heeft eventueele ongewenschte elementen te weren en ver kapte bedelarij te straffen met intrekking van de vergunning. De heer v. Eek zag ook deze zaak zeer somber in en sprak van menschen, die in de ergste nood verkeeren en wien men hun kleine verdienste niet mag afnemen, zonder er iets anders voor in de plaats te stellen. Zijn pleidooi kwam zuiver neer op een toestaan van verkapte bedelarij, en, waar art. 432 lo. van ons Wetboek van Strafrecht het bedelen uit drukkelijk strafbaar stelt, daar kan toch moeilijk van de overheid verwacht worden, dat zij z.g. venters, die in werkelijkheid bedelaars zijn, de hand boven het hoofd zal houden. De heer v. Eek beriep zich op den nood der tijden in andere normaler om standigheden zou ook hij de verkapte bede larij geweerd willen zien en hij had daar voor een deel gelijk in, want het kan hard zijn, nood te hebben en niet te mogen vra gen. Maar aan den anderen kant maken juist de slechte tijden een verbod urgent, omdat zonder zulk een verbod het hek van den dam is en de brutaalsten den gemakke- lijk'en en onregelmatigen weg der bedelarij opgaan. Thans hebben B. en W. de be- BELGIE. Het nieuwe kabinet. EEN KOELE ONTVANGST DOOR DE PARTIJEN. Vrijdagmiddag regeeringsverklaring. De leden van het nieuwe Belgische ka binet-Van Zeeland hebben om vijf uur gistermiddag in handen van den koning den eed afgelegd. Onmiddellijk daarop hield het ministerie zijn eerste zitting, waarin de opstelling der regeeringsver klaring, die in het-parlement zal worden voorgelezen, besproken werd. Aan de pers zijn geen mededeelingen verstrekt over den inhoud dezer verkla ring, terwijl de vragen van de journalis ten betrefende de monetaire politiek der nieuwe regeering niet werden beant woord. Het kabinet zal zich Vrijdagmiddag as, aan de Kamer voorstellen en dan volgens inlichtingen uit betrouwbare bron een nauwkeurige verklaring omtrent zijn mo netaire politiek afleggen, waarbij het te vens zal verlangen, dat de Kamer wat de monetaire kwestie betreft, met de regee ring de verantwoordelijkheid op zich zal nemen. In parlementaire kringen heeft het nieuwe kabinet een nogal koele ontvangst genoten. Vooral zijn velen ontstemd over het feit, dat ook de socialisten Spaak en De Man, die een felle campagne tegen het kabinet-Theunis hebben gevoerd, in het nieuwe ministerie zijn opgenomen. Fractie-ver gaderin gen. De fracties der diverse politieke par tijen hebben gisteren vergaderd, ten einde haar houding ten aanzien van het kabinet te bepalen. In de zitting der katholieke Senaats fractie kwam het tot uitvoerige debatten. Met slechts zeer geringe meerderheid be sloot de fractie wanneer het ministerie voor het parlement verschijnt, haar stem te geven aan de motie van vertrouwen. Ook de katholieke Kamerfractie toonde zich zeer gereserveerd. Scherpe critiek werd op het feit geoefend, dat diverse be langrijke portefeuilles aan socialisten zijn toevertrouwd. Met 23 tegen 13 stemmen en 8 onthoudingen besloot men ten slotte zijn vertrouwen te geven aan het nieuwe kabinet. Ook de liberale fracties van Kamer en Senaat hebben gisteren vergaderd. De de batten droegen een zeer levendig karak ter. Vooral oud-premier Jaspar critiseerde heftig de manier, waarop het nieuwe ka binet was samengesteld. Volgens hem was het geen regeering der nationale eenheid, doch slechts een drie-partijen-kabinet. Het slot der debatten was echter, dat met 17 tegen 14 stemmen en één onthouding besloten werd het kabinet-Van Zeeland te steunen, doch tevens gaf men uiting aan de opvatting dat de politiek in zake de verdediging van den franc moet wor den gehandhaafd. Resumeerend kan men zeggen, dat het optreden van het kabinet-Van Zeeland in parlementaire kringen geen algemeene bevrediging wekt. Er heerscht bij de di verse partijen min of meer een malaise- stemming, doordat zij niet nauwkeurig op de hoogte zijn van het monetaire program en de economische plannen der regeering. Het lot van de Belga. In beurskringen werd gisteren medege deeld, dat de toestand is als volgt: officieel blijft de Belga op haar goudpariteit staan. Praktisch wordt zij lager genoteerd, tech nisch treedt de gouden standaard niet meer op. Het komt er dus voor België niet meer op aan te beslissen of de gouden standaard al dan niet moet worden ge handhaafd. Hiervoor is het te laat. Het uur is voor bij. De feiten zijn sterker dan de theorie. Het komt er nu nog enkel op aan het volume van de waardeverlaging te beper ken en op een bepaald en goed berekend peil te stabiliseeren. Op de vergaderingen van de Katholieke rechterzijde van de Kamer, evenals op deze van den Senaat en op de bijeen komst van de liberale parlementsgroep, is tegen deze nieuwe oriëntatie van de Bel gische muntpolitiek echter hevig verzet tot uiting gekomen- In de vergadering van de rechterzijde van de Kamer hebben twee oud-ministers van financiën, de heeren Jaspar en Sap, volgehouden, dat de regeering ook nu nog den frank op zijn goudpariteit kan hand haven, ook nu nog, indien zij het wil! De regeering wil echter devaluatie be schouwen als een voldongen feit en hier uit gevolgtrekkingen opmaken. voegdheid het venten toe te staan wat zij ongetwijfeld op ruime schaal zullen doen aan allen die bona fide zijn en er geen misbruik van maken. Mr. H. G. DUITSCHLAND. Bespreking met de Britten afgeloopen, VERDUIDELIJKING DER WEDER- ZIJDSCHE OPVATTINGEN. De Engelschen vertrokken. De Duitsch-Engelsche besprekingen tus- schen den Engelschen minister van bui- tenlandsche zaken, Sir John Simon, den lord-grootzegelbewaarder Anthony Eden, den „Fuehrer" en rijkskanselier en den rijksminister van buitenlandsche zaken, Freiherr von Neurath, die in tegenwoor digheid van den Britschen ambassadeur, Sir Eric Phipps en den gevolmachtigde voor de ontwapeningsvraagstukken, von Ribbentrop, gedurende de laatste twee da gen hebben plaats gevonden, werden gis teravond afgesloten. De besprekingen betroffen de kwesties, welke in het Londensche communiqué van 3 Februari j.l. werden behandeld en wer den op openhartige en vriendschappelijke wijze gevoerd. Zij hebben tot een volle dige verduidelijking der wederzijdsche op vattingen geleid. Vastgesteld werd, dat beide regeeringen met haar politiek ten doel hebben, den vrede van Europa door bevordering der internationale samenwerking te verzeke ren en in stand te houden. De Engelsche en Duitsche ministers zijn van het nut der directe bespreking, die zooeven heeft plaats gehad, doordrongen. Sir John Simon keert heden per vlieg tuig van Berlijn naar Londen terug, ter wijl mr. Eden, overeenkomstig zijn plan naar Moskou, Warschau en Praag door reist. Hitler's eischen ten aanzien van Rusland. Na aan de Britsche staatslieden een zeer volledig exposé gegeven te hebben over de beweerde militaire toebereidselen van Rusland, zou Hitler verklaard hebben, dat Duitschland geen substantieele concessies inzake de bewapeningen zou kunnen doen, tenzij Rusland erin toestemt. 1. Het voornaamste deel van zijn effec tieven van de West-grens over te brengen naar het uiterste Oosten. 2. De totale sterkte zijner effectieven te beperken. Britsche ministers zeer voldaan? Men meent te weten, dat de Britsche ministers zeer voldaan zijn over het resul taat der Berlijnsche besprekingen. Men legt er nadruk op, dat er nooit sprake van is geweest, om tot een accoord te komen, zoodat men niet teleurgesteld moet zijn over het feit, dat er geen resul taten werden medegedeeld. Als gevolg van rechtstreeksche vxagen van Sir John Simon zijn, naar men meent te weten, twee bepaalde punten duidelij ker geworden. Ten eerste is Duitschland van meening, dat de kwestie van den omvang van zijn legereffectieven en de toekomstige kracht van zijn marine, punten zijn, waarover onder bepaalde omstandigheden nog te onderhandelen is. Ten tweede is Duitschland van meening, dat zijn terugkeer naar Genève mogelijk is, mits er nog de noodige schikkingen ge troffen kunnen worden over het door Frankrijk te Genève ingediende verzoek. IERLAND. DE VALERA TEGEN HET „REPUBLIKEINSCHE LEGER". Tachtig extreme Iersche nationalisten in arrest. De regeering van den Ierschen Vrijstaat heeft een grootscheepsche actie ingezet te gen het z.g. republikeinsche leger. Tachtig leiders van dit leger, dat bestaat uit de meest extreme Iersche nationalisten, die volkomen afscheiding van Engeland eischen, zijn reeds gearresteerxl Naar tal van andere leiders wordt nog door de po litie gezocht. Officieel is tegen de gearresteerden geen aanklacht ingediend. De actie staat echter in verband met de staking van het tram- en autobuspersoneel. Het republikeinsche leger had namelijk meegedeeld, de stakers gewapenderhand te zullen steunen en hef tige aanvallen gericht tegen de regee ring, die voornemens is, troepen te requi- reeren, om aan de staking een einde te ma ken. Algemeen neemt men aan, dat de actie tegen het republikeinsche leger ernstige consequenties zal hebben. Vast staat, dat de regeering de houding der organisatie niet langer wenscht te dulden, doch vast besloten is, krachtig tegen haar op te tre den. LITAUEN. HET MEMEL-PROCES. Vier doodvonnissen. Gistermorgen omstreeks tien uur is te Kowno de beslissing gevallen in het zoo genaamde Memel-proces tegen de 126 na- tionaal-socialisten, die er van worden ver dacht tegen Litauen te ageeren, met de bedoeling het Memelgebied gewapender hand van Litauen los te schèuren. De krijgsraad te Kowno heeft in de eerste plaats vonnis gewezen over een groep van personen, die betrokken waren bij terro ristische daden, waaronder moorden en moordaanslagen en met name een veem moord. Conform den eisch zijn Boll, Priess, Lepa en Wannagat veroordeeld tot den dood door den kogel. Twee verdachten, Johann en Ernst Wal- lat, zijn veroordeeld tot levenslange tucht huisstraf; Neumann, de leider der socialis tische volksgemeenschap een verkapte nationaal-socialistische organisatie, die in structies kreeg uit het buitenland als mede Bertuleit, tot 12 jaar tuchthuis, acht andere leiders dezer organisatie tot tien jaar tuchthuisstraf en de leider der Christel, socialistische volksgemeenschap, Freiherr von Sass met elf medeleiders dezer verbo den organisatie tot 8 jaar. Het vermogen dezer 28 personen is in be slag genomen. Van de overige verdachten zijn nog drie personen tot 8 jaar tuchthuisstraf veroor deeld. De overigen kregen straffen van an derhalf tot zes jaar, terwijl de kroongetui gen Molinus en Kubbutat anderhalf jaar gevangenis kregen. Voor beiden zal een gratieverzoek bij den president worden in gediend. Slechts enkele verdachten, jonge lieden van 16 a 17 jaar, en personen, die door een naamsverwisseling in de zaak waren gemoeid, zijn vrijgesproken. Geen terechtstellingen? Het wordt zeer waarschijnlijk geacht, dat de vier ter dood veroordeelde nationaal- socialisten hun straf zullen zien omgezet in levenslange gevangenis. De voorgeschiedenis. Ter toelichting bü dit vonnis, dat in Duitschland grooten indruk gemaakt heeft, diene, dat Memelland een van de gebieden was, die van Duitschland door het verdrag van Versailles werden afgesneden. De stad Memel is in meerderheid Duitsch, het ach terland in meerderheid Litausoh. Memel- land werd na - den oorlog een zelfstandig gebied, echter binnen het kader van den Litauschen staat. Omstreeks 1928 begonnen de nationaal- socialisten zich in het Memelgebied te roe ren. Het Memeiland was, net als Danzig en Oostenrijk, in merg en been Duitsch, vol gens de nazi's althans. De eerste leiders wa ren de predikant Freiherr Von Sass, ba ron Ropp en een zekere Jesitti. De nieuwe partij, een verkapt verlengstuk van de Duitsche nazi-partij, trad op als CSA, christelijk-sociale arbeidsgemeenschap. In het begin van 1934 arresteerde de po litie twee der voornaamste nazi-leiders in het Memelland, Priess en Jesitti. De een verraadde den ander. Jesitti werd in een auto gelokt en daar afgemaakt. Zijn lijk werd in een rivier gegooid. Op deze eerste veemmoord volgden andere. De Litausche justitie arresteerde daarop 126 personen, 34 leden van de Arbeidsge meenschap en 92 aanhangers van de „so- cialistisohe volksgemeenschap", onder wie Neumann en Sass. Het proces heeft onaf gebroken sedert Kerstmis 1934 geduurd. Het is van het begin af een proces tegen de annexatiepolitiek van het Duitsche natio- naal-socialisme onder Hitler's leiding ge weest en zoo wordt het ook in Duitschland na de vojmiswijzing begrepen. SPANJE. ZAL ROBLES DE REGEERING OVERNEMEN? In het grandiose Hippodrome van Gra nada heeft de leider der Spaansche Volks actie, dr. Gil Robles, de vorige week voor een onmetelijke menschenmassa, welke op rond veertigduizend personen werd ge schat, terloops enkele woorden gesproken, welke in zijn thans in druk verschenen re devoering nauwelijks opvallen maar die toch voor de naaste toekomst van Spanje van buitengewone beteekenis kunnen zijn. Na de voor hem verzamelde massa zooals hij dit reeds een maand geleden in het openbaar had gedaan nogmaals de stellige verzekering te hebben gegeven, dat de regeering, indien zij maar wil, de on middellijke beschikking zou kunnen krij gen over honderd millioen peseta's ter be strijding van de werkloosheid en na vervol gens onder oorverdoovend applaus te heb ben aangekondigd, dat hij dezer dagen een desbetreffend voorstel in de cortes zou in dienen, zeide dr. Gil Robles het volgende: „Wij zullen de regeerrng zeggen, dat Spanje een stevige hand noodig heeft, een hand die niet beeft, om de nationale ener gieën te verzamelen en een groot vader land te maken. Immers indien de hand, die Spanje thans leidt, niet sterk genoeg is en weifelt, dan verklaar ik u, dat ik haar zal op zij schuiven om er de mijne, die de uwe is, voor in de plaats te stellen." Deze woorden van den leider der „Ac- cion Popular" laten aan duidelijkheid niets te wenschen over, zij zijn ontegenzeglijk een bewijs, dat de Volksactie zich thans in tegenstelling tot eenige maanden geleden sterk genoeg voelt, om zoodra dit noodig mocht bhjken, de regeeringsverantwoorde- lijkheid op zich te nemen. Wanneer men dan ook de beschouwin gen der Spaansche bladen over de ontwik keling van den politieken toestand der laatste weken aandachtig leest, kan men niet ontkomen aan den indruk, dat de laat ste uren van de regeering-Lerroux gesla gen hebben. HONGARIJE. OOK HONGARIJE EISCHT RECHTS GELIJKHEID Verzoek zal aan den Volkenbond worden voorgelegd. In een verkiezingsvergadering van de partij der nationale eenheid te Boedapest, verklaarde Maandagavond minister-presi dent Goemboes, dat de Europeesche toe stand buitengewoon moeilijk was, aange zien zij, die de Europeesche crisis willen oplossen, niet de kern der kwestie zoeken, maar er steeds aan denken, hoe men andere vólkeren kan knevelen. Wie den Europeeschen toestand werke lijk tot oplossing wil brengen, moet de on rechtvaardigheden en vernederingen uit den weg ruimen, die den overwonnen staten zijn opgelegd. Duitschland eischt de rechtsgelijkheid en nu deze niet toegestaan is, heeft het zich zelf deze rechtsgelijkheid met een beroep op zijn souvereiniteit gegevên. Hongarije kan Duitschland op dezen weg niet vol gen, aangezien het als lid van den volken bond het desbetreffende verzoek voor den volkenbond zal brengen. Wij hopen, dat wij, gesteund door onze Italiaansche vrienden en door allen, die zich ook tot dusverre onze vrienden ge toond hebben, dit doel zullen bereiken. Goemboes merkte verder op, dat het na de verkiezingen in het teeken der vernieu wing bijeenkomende parlement niet van korten duur zal zijn en, indien mogelijk, alle met de reformgedachten samenhan gende kwesties zal hebben op te lossen. Daarom is in den ministerraad, welke bij gelegenheid van de uitschrijving der nieuwe verkiezingen werd gehouden, een arbeidsprogram voor 4 jaren uitgewerkt, dat aan het nieuwe parlement zal worden voorgelegd. BUITENLANDSCHE BERICHTEN HONGERSNOOD IN HET JANGTSE-GEBIED. Twaalf millioen menschen lijden gebrek. Volgens een officieel bericht van de ver tegenwoordigers der commissie tot bestrij ding der droogteschade, heerscht in het Jangtse-gebied tusschen Nanking en Itsjang hongersnood, waardoor 12 millioen men schen getroffen zijn. Het gebrek aan levensmiddelen is een gevolg van de groote droogte van het vo rige jaar. MOORDAANSLAG OP CIPIERS TE MADRID. Twee hunner door revolverschoten uit een taxi gedood, een derde gewond. Heel Madrid is in opschudding gebracht door een misdaad die aan twee cipiers van de model-gevangenis aldaar het leven heeft gekost, terwijl een derde dusdanige ver wondingen heeft opgeloopen, dat men voor zijn leven vreest. De drie mannen waren juist afgelost en op weg naar huis. Na door de gevangenis- poort naar buiten te zijn gegaan, sloegen zij de Blasco Ibanezstraat in. Nauwelijks waren zij den hoek omgegaan of er werden uit een stilstaande taxi eenige revolver schoten op hen gelost. De drie mannen, als mede een passeerende arbeider vielen zwaargewond ter aarde. Na het volbrengen van hun afschuwelijke daad dwongen de daders den chauffeur met de revolvers in de hand snel weg te rijden. Er bleef hem niets anders over dan te gehoorzamen. Toen hij met de mannen in een stille stads wijk was gekomen, moest de chauffeur stoppen. De mannen betaalden hem en ver dwenen. Op het hooren van de schoten waren in middels van alle kanten menschen toege sneld. De zwaar gewonden werden onmid dellijk naar het ziekenhuis overgebracht, waar twee hunner kort na aankomst aan de bekomen verwondingen zijn bezweken. De drie cipiers waren allen flinke jonge ke rels en gehuwd. De beweegredenen, welke tot deze mis daad hebben geleid, zijn onbekend. Volgens den directeur van de gevangenis waren de drie cipiers voorbeeldige beambten, die bij de gevangenen goed aangeschreven stonden. RECHTZAKEN BOUWPATROONS CONTRA VAKBONDEN. Vordering der patroons ontzegd. De president van de Rotterdamsche rechtbank mr. H. W. B. Thomas, heeft bij vervroeging uitspraak gedaan in het kort geding, dat aanhangig is gemaakt door zes bouwpatroons tegen de drie samenwerken de organisaties van bouwvakarbeiders, naar aanleiding van de moeilijkheden, welke zijn ontstaan na de op 11 Maart ingegane sta king in de bouwbedrijven. De president heeft in een vonnis over wogen, dat, al is er gepost door of vanwege de bonden, de molestatie niet het gevolg was van de opdracht, die de bonden gege ven hebben. De vordering is ontzegd en eischers, de zes bouwpatroons, zijn veroordeeld tot be taling van de kosten van het geding, zijn de 30. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Door het kantongerecht te Alphen, wer den de navolgende verstekvonissen gewe zen. Wegens overtreding van art. 424 Wetb. v. Strafrecht C. H. te Aarianderveen 15.-^- subs. 5 dg. met toewijzing civiele vordering ad 19.75, toegewezen aan A. de B. te Nieuwkoop; Overtreding motor- en rij- wielwet: A. D. te Bodegraven 10.— subs. 5 dg; J. v. d. N.; J. H. te Koudekerk 3.50 subs. 2 dg; S. K. te Haarlemmermeer 2.— subs. 1 dg; S. K. id."/ 3.subs. 2 dg. Over treding Crisiszuivelwet: P. A. de R. 8. subs. 4 dg. en 12.subs. 6 dg. Loterij- wetovertreding: H. G. te Koudekerk 15. subs. 10 dg. met verbeurdverklaring inbe- slaggenomen goederen Leerplichtwetover treding: J. B. 1.subs. 1 dg; Art. 453 Wetb. v. Strafrecht: K. H., den Haag 7. subs. 3 dg. Wet op mollen, egels en kik- vorschen: S. v. R. f 6.subs. 3 dg. Over treding woningwet: M. V. te Noorden 8. subs. 4 dg. Waar geen woonplaats is ver meld wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6