Schoonmaak HONIG 'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOcl ZATERDAG 23 MAART 1935 IJK LETDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND j EEN NIEUWE LENTE, MAAR OUDE GELUIDEN. DE BARSTENDE BOM VAN DEN DUITSCHEN DIENSTPLICHT. DE REIS VAN SI MON NAAR BERLIJN EN IIET BIJEENRQEPEN VAN DEN VOL KENBONDSRAAD. DE BELGISCHE REGEERING DESERTEERT. HET LOT VAN DE BELGA. Lente-geluiden. Er is weer een nieuwe lente maar geen nieuw geluid. Het geluid dat over de wereld klinkt, is een oud geluid; niet oud en vertrouwd, maar een oud verfoeid geluid. Het geluid van wapens, die tegen elkander kletteren, van aanrijdende kanonnen, van dreigend- ronkende gevechtsvliegtuigen; ruzie-stem men, die opklinken tusschen buurlanden, en het krakend voorlezen van protesten. Op z'n Hollandsch gezegd: 't is weer gedonder in de kajuit. Men weet de aanleiding: de invoering van den algemeenen dienstplicht in Duitsch- land, wat het alles overheerschende feit van de afgeloopen week is geweest, de knuppel in het Europeesche kippenhok. Daarnaast is een voor ons land ongetwij feld belangrijke kabinetscrisis in België belangrijk vooral omdat zij ten nauwste verbonden is met de kwestie der devalua tie van de Belga maar kinderspel, waar op nauwelijks acht wordt geslagen. De barstende bom. Vorige week Zaterdag werd plotseling door de Duitsche regeering het besluit genomen om een wet uit te vaardigen, waarbij een leger van cir ca een half millioen man in het leven werd geroepen, en wel door middel van den al- gerheenen dienstplicht. De heele wereld schrok ervan. Dat was een eenzijdige verbreking van het Verdrag van Versailles! Duitschland had onder kan selier Brüning reeds de bepalingen omtrent de Herstelbetalingen geschonden (doch dat was meer een: „we doen het niet langer, wij kunnen niet meer"), thans werd een streep getrokken door het befaamde hoofd stuk V, over de ontwapening van Duitsch land. Men vroeg zich met bezorgdheid af: wat nu? Nu is het een algemeen bekend feit, dat doorgaans de soep niet zoo heet gegeten wordt als ze wordt opgedaan. Vooreerst was het Zaterdag (dergelijke dingen gebeuren altijd op een Zaterdag!) en had de wereld den tijd om zich op Zondag te kalmeeren; en vervolgens beteekende de invoering van de conscriptie toch geen verandering in den bestaanden toestand. Want thans is een toe stand officieel openbaar gemaakt en ge sanctioneerd, welke reeds lang heimelijk bestond. De regeeringen waren er alle van op de hoogte, dat er in het geheim gewerkt werd aan nieuwe wapenvoorraden en aan de voorbereiding van een leger. Alleen had den zij niet gedacht, dat het masker zóó spoedig zou worden afgerukt en zeker niet vlak voor de reis van sir John Simon naar Berlijn. De reactie in het buitenland was derhal ve niet een onmiddellijke oorlogsverklaring, zooals de vreesachtigen misschien mochten meenen, maar beperkte zich tot een onder linge raadpleging, speciaal tusschen Frank rijk, Engeland en Italië, uit welker raadple ging twee protestnota's geboren werden, n.1. van Frankrijk en Italië, en een nota van Frankrijk aan den Volkenbond, met verzoek om den Volkenbondsraad in buitengewone zitting bijeen te roepen. Engeland hield zich afzijdig en gaf er den voorkeur aan, om de voorgenomen reis van sir John Simon toch maar te laten doorgaan. Het verloop van zaken is nu als volgt: Vandaag spreekt de lord zegelbewaarder Eden met de Fransche ministers te Parijs. Daarna begeeft hij zich Zondagmorgen per vliegtuig naar Amsterdam, waar hij den Engelschen minister van buitenlandsche za ken sir John Simon opwaöht, om zich met hem naar Berlijn te begeven. Na afloop van de conferentie met Hitier komen de verte genwoordigers van Engeland,'Frankrijk en Italië te Como in Italië bijeen om de situa tie te bespreken. Eden begeeft zich inmid dels naar Moskou, Warschau en Praag, ter wijl in Genève de Volkenbondsraad over een goede week bijeenkomt. Het besluit van de Fransche regeering de kwestie der instelling van den dienst plicht in Duitschland aan den Volkenbond voor te leggen, wordt door de Britsche pers veroordeeld. De „Times" schrijft boven haar hoofdar tikel: „Een goed en een siecht besluit".. Het goede besluit is het bezoek van Eden aan Parijs, het slechte het beroep op den Vol kenbond. Het blad is van meening, dat Eden te Parijs alles zal doen om de Fransche en Italiaansche ministers te kalmeeren. In het beroep op den Volkenbond ziet de „Times" weinig voordeelen en duidelijke nadeelen: er bestaat in Europa een duide lijk streven, Duitschland te bewegen in den Bond terug te keeren en niets leent er zich meer toe dit te beletten dan de Fransche stap. Bovendien kan de Volkenbondsraad niets anders doen dan verklaren, dat Duitschland het verdrag van Versailles heeft geschonden, hetgeen ieder reeds weet. De essentieele vraag is evenwel of Duitschland in de afgeloopen 15 jaar eerlijk is behandeld en of het verdrag van Versail les op zichzelf wel fair was. Deze vraag kan, aldus het blad, door geen scheidsge recht ter wereld beantwoord worden. Het eenige resultaat van het beroep op den Volkenbond kan slechts zijn, den Bond in de oogen van Duitschland nog meer Duitschland-vijandig gezind te doen schij nen; het besluit is daarom te betreuren. In Britsche diplomatieke kringen is men echter niet geneigd te gelooven, dat Frank- rijks protest Duitschlands terugkeer naar Genève zal bemoeilijken. De mogelijkheid, dat Duitschland zijn uittreden uit den Bond herroept, zal door Sir John Simon in den loop van zijn onderhoud met Hitier wor den aangeroerd. Theunis deserteert. Terwijl Europa in rep en roer verkeerde tengevolge van den zooeven besproken Duitschen maatregel, en de kopstukken der groote mogendheden de hoofden bij elkander sta ken, "kwam plotseling het verrassende be- geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden wederom spoedig gaaf, zacht en blank door Purol 1410 richt, dat de Belgische regeering was afge treden. Al sedert twee jaren leeft België onder de gestadige bedreiging eener kabinetscri sis. Het is lang bij een bedreiging geble ven, want onder de landen, die vaak en snel van regeering wisselen, slaat België niet eens zoo'n slecht figuur. Het kabinet- De Broqueville, dat aan het thans afgetre den kabinet-Theunis voorafging, heeft het bijna twee jaren uitgehouden, al moest het dan ook twee maal in Januari en in Juni 1934 worden gereconstrueerd. Wijlen Koning Albert trachtte, als het maar eenigszins kon, zijn regeering bijeen te houden, en het is meer dan eens voorge komen, dat hij eenvoudig het ontslag van den minister-president weigerde te aanvaar den, omdat hij het niet gemotiveerd achtte. De jonge Koning Leopold heeft bij de thans uitgebroken crisis het voorbeeld van zijn vader niet gevolgd. Misschien zou er wel aanleiding toe zijn geweest, want Theu nis gaat immers niet heen als gevolg van een motie van wantrouwen, maar uitslui tend omdat zijn regeering „niet in voldoen de mate den steun van het land heeft ge noten". Dit oogenschïjnlijk gefungeerde mo tief mag niettemin voor een regeering, die zich bewust is van de noodzakelijkheid van haar missie, geen aanleiding zijn geheel onverwachts er van door te gaan. In Bel gië is dan ook van een „desertie" gesproken. Dat de toestand in België evenwel niet bepaald prettig is, blijkt thans wel uit de moeilijkheid om een nieuwen kabinetsfor mateur te vinden. Koning Leopold zoekt links en rechts, maar de een voor den an der bedankt voor de eer. Speciaal in Nederland volgt men het ver loop van deze crisis met spanning. Immers, men heeft hier niet te maken met een ge wone regeeringscrisis,maar in feite met een crisis van de Belga. Achter de politieke besprekingen staat het groote vraagstuk: Zal België den gouden standaard trouw blijven of zal Brussel zijn valuta loslaten? Dit groote probleem is het, dat de aan dacht van de geheele wereld thans ge spannen houdt. Niet het minste in de goud bloklanden. Nu blijkt achteraf wel, dat onder alle partijen, die in aanmerking komen om deel uit te maken van een regeeringsmeerder- heid, de. overtuiging leeft, dat de Belga ab soluut moet worden gehandhaafd op haar huidige goudwaarde. Maar zoolang men nog geen zekerheid heeft omtrent de oplossing van de crisis, blijft de onzekerheid omtrent de positie van de Belga bestaan en op de beurs ziet men het Belgische betaalmiddel dan ook lustig heen en- weer schommelen. Waarschijnlijk is er echter geen aanlei ding om zich ongerust te maken over het lot van de Belga. Hier is wel een nieuwe lente-crisis, maar het geluid van de gou den Belga blijft hetzelfde. SPORT VOETBAL UIT nET KATHOLIEKE KAMP DE KAMPIOENSCOMPETTOE BEGINT Dat de voetballers mitsgaders de competitieleider dit seizoen het weer hebben meegehad, blijkt wel overduide lijk uit het het feit, dat de kampioenscom petitie reeds volledig een aanvang kan nemen. Zoo vroeg nog twee Zondagen in Maart te spelen werd er nog nimmer aan de competitie begonnen en er is alle reden om aan te nemen, dat het geen zo- mer-voetbal behoeft te worden alvorens het einde daar is. Vier kampioenen komen morgen tegen elkaar in het veld. Kerkrade, eerste in de Zuidelijke Af dee ling I, krijgt bezoek van de Oostelijke kampioene S.D.U.C. uit Ulft, terwijl H. B.S., de kampioen van West II naar Hel mond trekt, om den kampioen der Zuide lijke Afd. II te bekampen. Uit den aard der zaak is het moeilijk te zeggen hoe de vermoedelijke uitslagen zul len zijn. Daarvoor zijn ons de tegenstan ders te weinig bekend en op de papieren resultaten is moeilijk af te gaan. Intusschen vraagt ook de competitie hier en daar nog de volle aandacht. In West II vraagt de strijd om de laatste plaats in de eerste klasse nog steeds de belangstelling van D.H.L., T.IJ.B.B., G.D.A., Onze Gezel len en zelf Spartaan nog, want geen van deze 'clubs is nog veilig. De twee eerstge noemde clubs en Onze Gezellen zijn er echter wel het nauwst bij betrokken, voor al nu D.H.L. morgen bezoek krijgt van de jongste Haarlemsche eerste klassers. Win nen de Delftenaars dezen wedstrijd, dan staan ze voorloopig gelijk met Onze Ge zellen, maar precies gelijk met T.IJ.B.B., zoodat dan de laatste wedstrijden de be slissing moeten brengen. Spartaan gaat op bezoek bij Santpoort cn zaln het daar niet gemakkelijk hebben, doch er resten Spartaan nog wedstrijden genoeg om van de gevaarlijke laatste plaats weg te blijven. De wedstrijd LeonidasGraaf Willem is nagenoeg van geen belang meer. In de 2e klasse B kan Spartaan II zich veilig stellen door van Graaf Floris te winnen, terwijl Oliveo de andere Haagsche club, Lenig en Snel, wel dichter bij de de gradatiewedstrijden zal brengen. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag De kampioenscompetitie KerkradeS.D.O.U.C.: KolpingH.B.C. Zuid I 1 e kl.: iStt. Boys—K.N.V.; Kim- briaCaesar. Zuid II le k 1.: Gennep—R.K.T.V.V. Oost. le kl.: De ZweefTreffers; Vos- ta—V.D.Z. West I le kl.: VolendamDe Meer; H M.S.V.I.C.; WilskrachtD.E.M. West II le kl.: D.H.L.—Onze Gezel len; SantpoortSpartaan; LeonidasGr. Willem. West. II 2e kl. B: Spartaan HGraaf Floris; OliveoL. en Sn. De bekercompetitie le ronde: V.E.P.Blauw Zwart. VAN DE D.H.V.B.-VELDEN Teijlingen H en D.S.S. n tegen de laatste plaats der 2e klasse B Het programma voor morgen is geens zins van belang ontbloot. In de eerste plaats gaat voor de 2e klas se B. de strijd om de laatste plaats tus schen dge reserven van Teijlingen en D.S.S Slagen de Sassenheimers erin dezen wed strijd te winnen, dan is D.S.S. II nagenoeg zeker aangewezen voor de laatste plaats en is Teijlingen zoo goed als zeker behou den. De positie van K.R.V. is echter ook nog lang niet veilig, maar toch gelooven we, dat de Katwijkers in Warmond weinig re sultaat zullen bereiken. De D.O.S.-reserven zullen Geel-Wit H in Katholieken van Leiden Toont uw belangstelling voor de Sport in Katholiek Verband en bezoekt de wed strijden op het R. K. Sportpark „Haagweg". a.s. Zondag wordt gespeeld: Terrein A. 12.30 uur: LEIDEN H—S. M. C. I 2e klasse D. H. V. B. Terrein D. 12.30 uur: KOLP. BOYS I—O. D. I. I 4e klasse D. H. V. B. Terrein B. 12.30 uur: LEIDEN a jun.—MEERBURG a afd. b. Jun. Comp. Terrein C 2.— uur STICK I—HAARLEM I (Hockey vriendsch.) Terrein A. 2.30 uur: R. W. D. I—STEEDS HOOGER I. 3e klasse D. H. V. B. Terrein B. 2.00 uur: KOLPINGS BOYS b jun.— S. J. C. b jun. (Vriendschappelijk). Terrein D. 2.30 uur: LEIDEN HI—V. C. H. I (Vriendschappelijk). Entrée 10 cent den laatsten wedstrijd der Haarlemmers de punten wel weer veroveren, terwijl de Leiden-reserven een kans hebben om zich boven H.B.C. III te plaatsen. Naar het zich laat aanzien, zal het nog eenige weken duren alvorens de beslis sing in de 3e klasse B is gevallen. Morgen krijgt R.W.D. bezoek van Steeds Hooger en alleen als de Leidenaars dezen lastigen tegenstander twee punten weten afhandig te maken, blijven zij gevaarlijke concur renten voor V.V.L.B., dat morgen van Adolf Kolping wel zal weten te winnen. Dan volgen volgende week de wedstrijden R.W.D.Foreholte en S.N.A.—V.V.S.B. Het programma blijft dus interessant tot het einde toe, zoo tenminste de concurrenten voor de eerste plaats blijven winnen. Morgen gaat Foreholte bij S.N.A. op be zoek. Winnen de Voorhouters dezen wed strijd niet, dan zijn ze wel uitgeschakeld voor de eerste plaats. De strijd tusschen St. Bernardus en Meerburg is van weinig belang meer, wijl Meerburg reeds veilig is en St. Bernardus niet veel meer noodig heeft om zoover te komen. In de res. 3e klasse E is de stand op het oogenblik: S.J.C. IH 13 7 4 2 71—33 18 Lisse III 12 8 1 3 49—21 17 D.O.S. IH 14 8 1 5 33—26 17 N.V.C. II 13 6 2 5 53—39 14 Cone. II 13 6 2 5 49—39 14 Foreholte II 10 3 3 4 30—31 9 B.S.M. III Teijlingen II 5 25—33 9 13 18—106 0 Zooals uit dezen' stad blijkt, is Teijlin gen III veel te zivak voor deze klasse, 'n Nieuwe nederlaag morgei tegèn" Foreholte II ligt dan ook wel in de lijn der ver wachtingen, maar 'n overwinning zou het „redden van de eer" voor het geheele sei zoen wezen. De strijd om de eerste plaats is nog niet beslist. S.J.C. ni speelt morgen zijn laat sten wedstrijd en kan winnen van B.S.M. III, zoodat de Noord wij kers dan met 20 punten dienen af te wachten wat Lisse III in de laatste wedstrijden zal doen. Morgen i neeft Lisse reeds 'n zware tegenpartij in I de N.V.C.-reserven, die het seizoen goed zullen willen besluiten, 'n Nederlaag van j Lisse beteekent vrijwel zeker het kam pioenschap voor S.J.C. In de 4e klasse A wordt morgen op nieuw gespeeld de belangrijke wedstrijd Kolping BoysO.D.I. We herinneren aan den stand: OD.I. K. Boys D.S.U. A.V.B. V.C.H. O.D.V. N. Boys 11 10 57—12 20 30—12 17 15—16 10 21—25 10 23—27 6 16—39 6 12—43 3 FEUILLETON. HET GESLACHT PERIVALE Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK McGELL. 9) Er was geen zweem van medelijden in zjjn droog, verschrompeld wezen, toen hij naar het eenvoudige, mooie meisje keek dat kleiner leek naast zijn zes voet langen jongen. „Hoe durf je hier te staan en mij dood kalm voor te stellen aan een vrouw, die ik niet ken en niet wensch te kennen en mij eenvoudig mede te deelen, dat ik haar heb te accepteeren als de toekomstige Lady Perivale, die mijn naam zal moeten dra gen en de eer van* mijn huis zal moeten hooghouden wanneer ik er niet meer zal zijn!" Jacks' oogen fonkelden, zijn krachtig ge spierd lichaam was gespannen van woede; slechts uit respect en met de uiterste zelfbeheersching liet hij zich niet door zijn kwaadheid meeslepen; zooals alle ster ke en levenskrachtige menschen kon hij zijn hartstocht bedwingen, indien hij dit ■wilde. Er klonk alleen een zacht en toegevend soort medelijden in zijn stem, toen hij tot zijn vader sprak: „Vader, u moet ziek zijn; anders zoudt u nooit op deze wijze spreken tot een da me, die wat u ook wenscht te zeggen, te denken of te doen, mettertijd mijn vrouw zal zijn; of dit vroeger of later zal zijn, hangt af van de mate van goedhartigheid, «die ik wel weet, dat u bezit," en Jack liet zijn meisje een oogenblik in den steek, na derde zijn vader en probeerde hem met zachten dwang terug te duwen in den leun stoel, die hij zoo juist verlaten had. Maar de oude man was te zeer ver stoord om gekalmeerd te kunnen worden door zachtheid of vriendelijke woorden. Hij staarde naar Hetty, alsof zij een of ander walgelijk reptiel was, dat tegen zijn wil op hem was afgestuurd en na enkele oogenblikken begon die starende blik zoo op Hetty's zenuwen te werken, dat zij moeite had de snikken te bedwingen, die haar naar de keel welden. „Zal ik.zal ik weggaan Jack?", fluis terde zij met een zachte, gesmoorde stem. Jack's antwoord was kort en krachtig. Hij beminde en respecteeerde zijn vader, hoewel die vader hem nooit eenig blijk van genegenheid gegeven had, maar de vier oorlogsjaren in Frankrijk hadden hem ge nezen van alle angst d.w.z. moreele angst, want lichamelijke vrees had hij nooit gekend voor eenigen sterveling. „Weggaan? Neen zeker niet, Hetty. Het spijt mij, dat mijn vader zoo vergeet wat hij tegenover een dame verschuldigd is afgezien van het feit, dat hij tot mijn toe komstige vrouw spreekt om zich op een dergelijke afschuwelijke manier te kunnen misdragen." De jonge man was zwaar gegriefd. Hij voelde zich tot in het diepst van zijn ziel beleedigd. Hoe durfde zijn vader hem zoo te behandelen? Maar Lord Perivale, die zijn onderzoe kenden blik nog geen oogenblik van Het ty's gezicht had afgewend, gaf nu een uit leg voor zijn duidelijk'merkbare vijandig heid. Zich tot het bleeke, angstige meisje kee- rend, vroeg hij plotseling: „Uw naam is Loring? Leven uw ouders nog?" „Neen,, mijn moeder is een maand gele den gestorven en mijn vader stierf, toen ik nog een kind was", antwoordde Hetty een voudig. „Maar vader, ik zie niet in waarom juf frouw Loring een dergelijk kruisverhoor van vragen moet ondergaan", begon Jack en het was hem duidelijk aan te zien, dat hoezeer hij zich ook trachtte te beheer- schen, zijn woede de overhand begon te krijgen. Lord Perivale's antwoord was ijskoud, cynisch en wreed en ieder woord werd be wust berekend gezegd om te kwetsen. „Ik heb juffrouw Loring die vragen ge steld om zeker te zijn van wat ik ver moedde, zoodra ik haar zag. Ik vind, dat ik als je vader het recht heb op eenige con sideratie, en ik denk wel niet, dat je zult vergeten wat je mij en ook jezelf als een Perivale verschuldigd bent door met de dochter van een vervalscher en een dief te trouwen!" De wereld werd donker rondom Hetty en weer schenen de oude familieportretten van Jack's voorvaderen tot leven te ko men en met hun beringde vingers toornig naar haar te wijzen, terwijl hun koude on doorgrondelijke oogen wreede gedachten uitdrukten evenals Lord Perivale's mond wreede onwaarheden uitsprak. Maar plotseling werd alles weer licht en kristalhelder. Het was Jack's stem zacht, rustig en sympathiek maar tevens onbeschrijfelijk vertoornd, die haar tot bezinning bracht. „Als u iemand anders was geweest dan mijn vader, zou ik u tegen den grond ge slagen hebben; niaar behalve, dat u mijn vader bent, bent u ook een oude man, dus het eenige wat ik doen kan, is u een ver klaring te vragen voor uw ongepaste be- leedigingen." „Om je te toonen, dat ik niet zonder ge gronde redenen zoo spreek, zal ik je enkele bewijzen geven." De oude man, wiens voornemen het was het huwelijk van zijn zoon met Hetty Lo ring te verijdelen, ging naar een oud bu reau, waaruit hij een aantal vergeelde krantenknipsels nam. „Is dit uw moeder?" vroeg de snijdende stem aan het ongelukkige meisje en zijn vinger wees een reproductie aan van een portret van Hetty's moeder, dat thuis op den schoorsteenmantel stond. „Ja", luidde de erkenning van dit vree- selijke feit in een fluisterenden zucht. Onder het portret stonden de ontzetten de woorden, die voor altijd in Hetty's hart zouden blijven branden: „De vrouw van den gevangene legt ge tuigenis af." In een andere kolom stond het portret van haar vader het was haar vader, want er waren thuis verschillende beelte nissen van hem in de bank der beschul digden en Hetty huiverde. De koude, meedoogenlooze stem van Lord Perivale sneed nogmaals door de beklem mende stilte van de prachtige studeerka- „Toevallig was ik ten nauwste verbon den met het destijds veelbesproken geval, omdat het den gewelddadigen dood van mijn eenigen broer betrof. Met vele an deren geloof ik, dat Robert Loring hem ver moord heeft, maar van deze beschuldiging werd hij vrijgesproken en veroordeeld op andere, n.l. het zich toeëigenen der gelden van meer dan vijftig zijner cliënten voornamelijk weduwen en weezen ten eigen bate. Hij werd veroordeeld tot acht tien jaren dwangarbeid en als ik rechter geweest was, had ik den schurk laten op hangen, want ik weet zeker, en de schrale stem klonk tot in de uiterste hoe ken der groote kamer dat mijn broer op vijf en dertig jarigen leeftijd, een toon beeld van levenslust en gezondheid, geen zelfmoord heeft gepleegd. Hij werd ge dood door den vader van dit meisje en jij zou haar willen trouwen de dochter van een misdadiger en al wil de wereld het niet gelooven een moordenaar!" Lord Perivale's stem, die steeds luider en op het laatst bijna schreeuwend geklon ken had, stierf weg; alleen die vreeselijke, beschuldigende oogen bleven naar Hetty staren en trachtten haar te doorboren. Jack aarzelde geen oogenblik met zijn antwoord. Hij trad op zijn meisje toe en haar kleine, koude hand in de zijnij nemend zei hij rus tig: „Als het waar is, wat u zegt, vader en als Hetty's ongelukkige vader iederen mis daad van het zondenregister zou hebben begaan, zou ik haar nog trouw blijven, om dat ik haar liefheb!" Trouwe liefde is sterker dan iedere muur, steviger dan iedere rots. Hetty voel de haar geheele wezen uitgaan in een over vloed van liefde en dankbaarheid voor haar edelen jongen vriend, voor den man, die haar trouw ter zijde wilde blijven, zelfs in de schande, die zoo plotseling en zoo overweldigend over haar onschuldig hoofd was gekomen. Door de woede, die zich van hem meester had gemaakt, heen voelde Jack zich als het ware aan zijn hartspieren getrokken; het was alsof Hetty haar kleine handen naar hem uitstrekte en hem smeekte in haar te gelooven en haar te beschermen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9