ZATERDAG 23 MAART 1935 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Handelsregister K. K. Nieuwe inschrijvingen: (S599. N.V. Maatschappij tot exploitatie van on roerende goederen „Eco I", Voorschoten, Veurscheweg 82H. (Ned. Stscrt.: 1 Septem ber 1931, Nr. 168/2340). Dir.: T. Jager, Voorschoten. Maatsoh. kap.: 5000.waar van geplaatst en gestort f 1000.—. 6598. Handelmaatschappij Frisia. Voorscho ten, Veurscheweg 82H. Kooipen en verkoo- pen en exploiteeren van roerende en on roerende goederen. (Ned. Stscrt.: 16 Mei 1929, Bijvoegsel Nr. 1947). Dir.: T. Jager, Voorschoten. Maatsch. kap.: S 25.000.ge heel geplaatst en gestort W ij z i g i n g: 1198. J. R. van Duyn, Kat wijk, Voorstraat 25. Rijwielhandel. Oph. fil.: Katwijk, Louwestraat 45. Aan de R. K. Kweekschool voor onderwij zeressen St. Antonius te Dongen slaagde ▼oor het godsdienstdiploma mej. B. v. Kam penhorst, alhier. Een verslag van „Sempre Crescendo" moeten wij tot Maandag laten liggen. BIOSCOPEN. Lido. Een prachtfilm is het, welke deze week door Lido gebracht wordt: de groote Me tro Goldwyn Mayer-film „Eskimo". Zooals de naam aanduidt, speelt zich de geschiedenis van deze film af in het hooge Noorden van Canada, onder de Eskimo's. Het is een primitief volkje, dat zich te midden van een karige natuur, tusschen sneeuw en ijs, weet te handhaven, leeft van de jacht op robben, walvisschen, rendie ren, visschen en wilde eenden. Slechts zel den komen zij in aanreking met de „witte mannen", aan wie zij pelsen leveren in ruil voor geweren en allerlei snuisterijen. De zeden en gewoonten van dit afgelegen wonende volkje wijken nogal af van onze Westersche begrippen en dat brengt ze wel eens in conflict met de witte mannen, die zich trouwens zelf ook niet altijd hou den aan de wetten van him eigen moraal. Twee begrippen zijn bij de Eskimo's ster ker ontwikkeld dan bij ons: de gastvrijheid en de onwrikbare trouw aan het eens ge geven woord. Deze karaktertrekken van den Eskimo, benevens zijn volkomen argeloosheid, zijn goed vertrouwen en totaal gebrek aan het doorzien van listen en lagen, vindt men vereenigde in de figuur van Mala, den grooten jager, die van deze film de hoofd persoon is. Wij zien, hoe hij zijn geliefde vrouw Aba afstaat aan een zwervenden rasgenoot, die zijn eigen vrouw verloor, doch hoe hij den blanken scheepskapitein vermoordt, die hij er van verdenkt, den dood van Aba op diens geweten te heb ben. De Westersche beschaving en de Wester sche politie erkennen echter het recht niet van een eerzamen Eskimo, om zichzelven te wreken, en achtervolgen hem in de on metelijke ijs- en sneeuwwoestenijen van het barre Noorden. De ongelijke strijd tus schen den argeloozen Eskimo en de ach tervolgende politie (de arresteerende po litiemannen worden zelfs nog van den dood gered door den niets vermoedenden achtervolgde) is een der meest spannende en navrante gedeelten van de film; ieder een voelt het als een bevrijding, wanneer de Eskimo ten slotte ontsnapt aan de «ge rechtigheid". De meer dan schitterende natuuropna men en de spannende jachten op de Pool dieren maken deze film mede tot een der beste en meest grootsche .cultuurfilms, wel ke er bestaan. Het bij-programma is een verzameling ali er-dolste kluchten, zoodat een bezoek aan Lido deze week uiterst loonend is. Casino. De film „De laatste der Mohicanen", die deze week voor het eerst te dezer stede in Casino vertoond wordt, geeft een getrouwe weerspiegeling van den inhoud van 't be roemde werk, dat de Amerikaansche schrij ver, J. Femmore Cooper, onder denzelfden titel de wereld inzond en dat in de meeste talen werd overgezet. Detze film dan laat ons tooneelen zien uit den helftigen krijg, dien Engeland en Frankrijk van 17551763 met elkaar voerden om het bezit van Cana da. In dezen oorlog werden de Engelschen tevens bestookt door Magua, het hoofd van den stam der Hurons. Magua trachtte den Sagamose, het hoofd der Mohicanen en vriend der Engelschen, tot zijn partij over te halen. Toen dit niet gelukte, viel hij de Mohicanen aan, moordde den geheelen stam uit, doch Sagamore en diens zoon wisten aan den dood te ontkomen. Deze twee nu, Sagamore en Uncas, spelen met den Engelschen spion Haviksoog een groote rol in deze film, waarvan de inhoud te uit gebreid is om die hier weer te geven. Het js een machtig filmwerk, waarvan het eene avontuur nog aangrijpender js dan het an dere en den toeschouwer in een voortdu rende spanning houdt. De tweede hoofdfilm „Der verliebte Bla- sekopf' is een film vol koddige verwik kelingen, die ontstaan uit twee adverten ties, die de mannen, die daarop ingaan, aan een verkeerd adres brengen en dan heb je de poppen aan 't dansen l Met de journaals goed voor volwassenen. Trianon. Het Trianonprogramma van deze week bewijst, dat een filmmaatschappij dan het best slaagt met een film, als het scenario aanpast bij het karakter der makers. Een Duitscher voelt en leeft nu eenmaal an ders dan een Amerikaan, bij een Duitscher overheerscht het romantisch sentiment, bij den Amerikaan treden weer andere eigen schappen op den voorgrond. En daardoor zien we in het Trianontheater deze week twee films, die in hun soort prima zijn. Een Duitsch liefdesgeschiedenisje van een aardig meisje, dat typiste wordt op het kantoor van haar eigen groote fabriek en een afdeelingschef aldaar. Het is het ge bruikelijke recept, maar zóó smakelijk, dat VEILINGEN IN NEDERLAND. (Vervolg verslag van pag. 7) Na de openingsrede werden allereerst in behandeling genomen de gewone jaar- vergaderingspunten waaronder de reke ning en verantwoording over 1934, die in inkomsten en uitgaven sloot met de eind cijfers 60790.72, de balans met 9064.41 en de begrooting met f 60700. Deze cijfers werden allen goedgekeurd. De invoer in Duitschland. Vervolgens kwamen in behandeling de verschillende voorstellen, van het bestuur en van verschillende veilingvereenigingen. Een bestuursvoorstel en dat van 'sGrave- zande stemden vrijwel overeen. Dit voor stel ging over het Clear in gv er drag. De voorstellej-s waren van oordeel, dat het nieuw afgesloten Clear in gverdrag met Duitschland voor den Nederlandschen tuin- bouwexport zeer nadeelige gevolgen heeft en daarom werd het bestuur ultgenoodigd, alle pogingen in het werk te stellen om ten behoeve van den tuinbouw, die nage noeg geheel op den afzet zijner producten naar Duitschland is aangewezen gunstiger bepalingen te verkrijgen. Verschillende sprekers voerden hierover het woord en men meende vooral dat het onbillijk was dat uit de vrijgekomen gelden niet eerst achterstallige rente mocht worejen betaald Ook achtte men het onbillijk dat voor de Indische producten zooveel grooter bedra gen beschikbaar kwamen dan voor den Nederlandschen tuinbouw. De heer Bont huis beantwoordde voornamelijk de spre kers en deelde mede dat de minister niet bereid was hierin wijziging te brengen mede ook hierom, dat men in Duitschland wel behoefte heeft aan de Indische doch niet aan de Nederlandsche artikelen. Als men in Duitschland zijn zin had, kwamen totaal geen groenten in, doch alleen wat men noemt noodwendige artikelen. De af gevaardigde van Venlo wees op het onbe hoorlijke dat geregeld veel geld Duitsch land wordt ingebracht, doch er ongeveer niets uit mag. De heer J. D. Kok te Loos duinen wees op den invoer in Duitsch land van Spaansche sla, waarop de voorz. opmerkte, dat het een groote vraag was of die Spaansche sla betaald werd. Het voor stel werd tenslotte aangenomen. Met het tweede bestuursvoorstel (ook Loosduincn had eenzelfde voorstel) om te bewerken, dat alleen goede kwaliteit voor uitvoer in aanmerking zal komen, werd, nadat het bestuur het voorstel duidelijk had toegelicht, en eentiental sprekers nierover het woord hadden gevoerd, aan genomen. De richtprijs voor tuinbouw producten. Enkele der volgende voorstellen, van Broek op Langendijk, Loosduinen, Utrecht, beoogden bij de regeering aan te dringen op verhooging van den richtprijs voor de tuinbouwproducten, dat zulks ten spoedig ste zal worden uitbetaald. Het antwoord van het bestuur, kwam, nadat ook hierover eenige personen het woorden gevoerd, hierop neer dat dit bestuur zich voldoende bewust is van de moeilijkheden waarin de Nederlandsche tuinbouw zich bevindt. Spe ciaal in Noord-Holland, waar de slag die de film van het begin tot het einde een genot is. Met „Annette im Paradies" zal men zich kostelijk vermaken en het was geen wonder, dat aan het einde een spontaan applaus zich hooren liet. Wat te zeggen van de film „De Bengaal- sche Lanciers". Dit is het onderwerp, dat den Amerikanen het beste ligt, want het is.sensatie, maar in dit geval van de beste sooort, omdat zij is gebouwd op moed, durf, vriendschap, opoffering en vader landsliefde. Men ziet in deze film, hoe een handvol mannen in de onherbergzame streken van Britsch-Indië, millioenen menschen regee- ren, beschermen en in bedwang houden. Prachtig van spel is de op ruwe wijze geuite vriendschap, die twee officieren voe len voor een jong officier, den zoon van den bevelhebber. Prachtige trekjes zijn er in dit spel van Gary Cooper en Richard. Cromwell. De opeenvolging van prachtige tafereelen is adembenemend, zonder zich te verlagen tot minderwaardige of goedkoope sensatie. Deze film is er een van de vol- maakste menschelijkheid door de beheer- sching, die de regisseur zich heeft weten op te leggen. Er is nóg een factor, die deze film onge twijfeld tot de beste van het seizoen maakt en dat is de prachtige tekst, die zoo geheel en volkomen in het beeld van deze film past. Wij kunnen dan nog wijzen op de prach tige ruiterfeesten, de Oostersche paleizen en vooral op het hoogtepunt als de drie gevangenen zich weten te bevrijden en de munitietoren laten springen. Het is een film van de hoogste spanning, van prachtige fotographie en van een groo te, menschelijke opvatting. Luxor. Als hoofdfilm geeft het Luxor-Theater deze week de nieuwste Majestic-film der Ufa „De Koene Zwemmer", met in de hoofdrol Ralph A- Roberts, die een uurtje onbedaar lijke vroolijkheid bezorgt. Hij gaat met zijn dochter op reis naar een badplaats en neemt verschillende monsteis sportartikelen me de. In den trein maakt hij kennis met een tweetal dames, die hem voor een echten sportman aanzien. Om zijn figuur te redden, verzint h(j een list. Hij redt iemand uit het water en wordt voor een uitstekend zwem mer aangezien. Dit leidt tot de allerdolste situaties. Het slot geeft een „happy end" te zien van drie gelukkige paren. De inhoud van de 2e hoofdfilm „Harten in strijd" is van dien aard, dat wij het ge- den tuinbouw trof, het eerst en het ergst neerkwam zijn de de moeilijkheden voor de tuinders zeer groot. Dankbaar mag wor den geconstateerd, dat de regeering deze moeilijkheden kent en door een tweema- lige verhooging van het oorspronkelijke voor steun 1934 uitgetrokken bedrag heeft getoond groote prijs te stellen op instand houding van den tuinbouw. De Nederland sche tuinbouw kan niet inzien waarom een garantie van de matig berekende richt prijzen voor groenten, fruit en vroege aardappelen niet mogelijk zou zijn, ter wijl die voor meerdere landbouwwproduc- ten wel wordt gegeven. Het groepsbestuur doet dan ook de toezegging te zullen blij ven aandringen op een verhooging der steun uit keering tot 100 pet. van den richt prijs, na afloop der campagne van een product. Dan heeft Loosduinen een voorstel om het groepsbestuur op te dragen er bij de regeering krachtig op aan te dringen dat de Nederlandsche tuinbouwbelangen bij onderhandelingen over een handelsver drag met andere landen niet worden opge offerd ten bate van de landbouw- of in- dustrieele belangen. Meerdere sprekers uit ten hun ontstemming over de thans afge sloten verdragen. Het bestuur doet de toe zegging alles in het werk te stellen om dit zooveel mogelijk te voorkomen. Met een voorstel-Utrecht om te bewerken dat de omzetbelasting voor fruit wordt afgeschaft kan het groepsbestuur en de vergadering zich ook volkomen vereenigen. Het bestuur zal actief zijn. Een voorstel Grootebroek om alles in *t werk te stellen dat de bepaling, dat geen vroege aardappelen verwisseld mogen worden door de teelt van groenten, kon geen genade vinden in de oogen van groepsbestuur en leden. De minister is trouwens ook bevoegd om in speciale ge vallen teeltvergunning te verleenen. Loosduinen wil verder nog, dat alle tuin ders, aangesloten bij de Nederlandsche Groenten en Fi-uitcentrale alle besluiten en maatregelen welke voor de tuinbouw bedrijven consequenties meebrengen, schriftelijk worden meegedeeld. Volgens de voorzitter is zulks practisch niet uit voerbaar. En iedere Nederlander wordt ge acht de wet te kennen. En iedere Neder lander krijgt toch van geen enkel besluit of geen enkele wet of verordening schrifte lijk kennis. Het bestuur zal trachten te bewerken dat de veilingbesturen deze me- dedeelingen ontvangen van de Landbouw crisisorganisatie. Van de Groenten- en Fruitcentrale krijgt men zulks reeds. Vervolgens kwamen nog eenige in de vergadering gestelde vragen aan de orde. Wij noemen hiervan de voornaamste. Flak- keesche peen zal niet onder landbouwpro ducten gerangschikt kunnen worden. An dere bijna soortgelijke peen, behoort even zoo tot de tuinbouwproducten. Uien, en dit is van belang dit te weten, behoort tot de landbouwproducten, alhans wat betreft zaaiuien, zijn dus in de tuinbouwbedrijven vrij. Zulks geldt niet voor pootuien. Dit is een tuinbouwproduct. Of de minimum prijs der producten hooger gesteld zal kunnen worden, wordt dezer dagen in een voor deze regeling bestaande commissie besproken. Wordt dan over eenige dagen bekend gemaakt. Een laatste steunuitkee- ring (de slotuitkeering) voor 1934 kan bin nenkort worden verwacht. Hierna sluiting dezer voor den tuinbouw belangrijke vergadering. heele programma alléén aan strikt volwas senen kunnen aanbevelen. Het programma wordt verder aangevuld met een actueel journaal waarin men o.a. te zien krijgt het vertrek der Hollandsche mariniers uit Saarbrücken. UIT DE RIJNSTREEK ZEVENHOVEN De asphalteering van polderwegen. Met de asphalteering van de polderwegen in den Nieuwkoopschen polder is een be gin gemaakt. Ongeveer 9 K.M. zal onder handen worden genomen. De aannemer heeft het emplacement van station Zeven hoven afgehuurd om daar zijn materiaal op te slaan. WOERDEN Plan de campagne. In verband met de as. verkiezingen is door de R.K. kiesver- eeniging een plan de campagne opgesteld. De jaarvergadering heeft plaats a.s. Woens dag, des avonds 8 uur in café Ruys, waar bij om. een herziening van het reglement op de agenda staat In verband met de a.s. Statenverkiezing zullen op Vrijdag 12 Api*il twee sprekers optreden, n.l. de heeren Bekker, wethou der te Utrecht en van der Weijden uit Ze venhoven. Tevens zal propaganda worden gemaakt en zullen in grooten getale exem plaren van de „Verkiezings-opmarsch" ver spreid worden. Actieve propagandisten zijn ten zeerste welkom. Op Woensdag 24 April heeft weer een ledenvergadering plaats met het oog op de a.s. raadsverkiezing. Dan zal gelegenheid zijn tot bespreking van de gemeente-politiek. Namen van candidaten voor den gemeenteraad kunnen tot 1 Mei bij het bestuur worden ingezonden. De stemming voor de officieele candida- tenlijst is bepaald op Zondag 12 Mei. FAILLISSEMENTEN U itgesproken: J. J. van Vliet, expediteur te Hazers- w o u d e. Cur.: mr. C. Kruijsse te Leiden. C. de Jong, timmerman, te Hazers- woude. Cur.: als voren. Opgeheven: G. J. Edelman, Zwammerdam. C. de Bruijn, Alphen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Klassieke Letteren mej. L. Steynen, Haarlem; voor het examen van apothekers-assis tente de dames W. M. Duivestein, Rotter dam, H. C. A. Faber, Rotterdam, J. C. de Kroon, Rotterdam, M. M. Cottaar, Delft. li ==xm INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie. Mag ik nog over eënige plaatsruimte in uw blad beschikken, waarvoor mijn dank. In uw blad van Donderdag j.l. komt voor een stukje geteekend N. de Water. Ik mag dezen schrijver wel opmerken,' dat het mij minder juist voorkomt, om zonder eenigen grond onwaarheid te in- sinueeren, alléén omdat hij iets niet weet of niet begrijpt. Dus zonder eenige kennis van zaken. Op t tijdstip, door hem bedoeld, was ik nog geen lid der N. S. B. In derdaad moet men 3 maanden als aspi rant-lid zijn ingeschreven, doch blijkbaar heeft de leiding der N. S. B. haar reden gehad ten opzichte van mij hiervan af te wijken. J. MEIJERS. SPORT WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. De stand van hedenochtend. Zooals we reeds meldden (zie 4de blad), was het gisteravond zeer druk. Zoo druk als het echter later werd hadden wij toch niet verwacht. Het bleek ons, dat te half twaalf de loketten moesten worden geslo ten, daar het Velo d'Hiver met inbegrip van het midden-terrein totaal was uitver kocht. De Amerikaan en de Australiër, die als koppel aan deze zesdaagsche deelnemen, lieten in deze periode zien, dat zij het ook kunnen en zij slaagden er zelfs even in in het hoofdpeleton te komen, hetgeen nogal een verschil maakt met den avond tevoren, toen zij acht ronden achterstand hadden. Falck Hansen vertoonde zijn sprintkunsten en sloeg Broccardo, maar hun beide koppels bleven niet lang alleen aan de spits. IgnatDiot waren spoedig weer mede aan den kop en ook Magne Leducq voegden zich bij de leiders. Dit duurde echter niet lang, want even later ging Wals, gevolgd door Charlier er van door. Te middernacht gaf Samijn op. Het was zijn eerste zesdaagsche en het was hem niet bijzonder goed bevallen met zijn twin tig ronden achterstand. Zijn koppelgenoot Bouchard kreeg acht uren neutralisatie om misschien een koppelgenoot te vinden. Even na middernacht gingen Pijnenburg en Wals er vandoor en korten tijd reden zij alleen aan den kop. De Belgen Char lierDeneef zetten hen na en spoedig ook kwamen de Frarischen DiotIgnat weer opzetten, gevolgd door BroccardoGuim- bretière. Daarop volgde een zee van premies, welke steeds nieuwe jachten ontketenden. Onder deze omstandigheden werden de nachtsprints van 1 uur verreden, die ge wonnen werden door Diot, Lohmann, Diot, Linari, Diot, Falck Hansen, Guim- bretière, Pijnenburg, Aerts en Diot. Na deze sprints was de stand als volgt: 1. DiotIgnat 183 punten, 2. Broccardo— Guimbretière 181 pnt., 3. AertsFalck Hansen 166 pnt., 4. PijnenburgWals 121 pnt., 5. CharlierDeneef 89 pnt., 6. Van BugenhoutVan Vlockhoven 50 pnt. Op 1 ronde: 7. MagneLeducq 69 pnt., 8. ChouryFabre 66 pnt. Op 2 ronden: 9. LemoineDay en 72 pnt. Op 3 ronden: 10. SchoenLohmann 150 pnt., 11. LinariDi Paco 76. pnt., 12. WambstRaynaud 61 pnt., 13. Hill Dempsy 20 pnt. Hoewel er te omstreeks 2 uur nog in een behoorlijk tempo werd gereden kwam er in den stand geen verandering, zoodat de neutralisatie met dezen stand inging. Om 8 uur hedenochtend heeft Bouchard, die doordat niemand anders is uitgevallen, geen nieuw koppel kon vormen, opgege ven. LAATSTE BERICHTEN MANUFACTURENZAAK UITGEBRAND. Man en kind krijgen brandwonden. In den afgeloopen nacht te omstreeks 1 uur is in de manufacturenzaak van den heer G. Koomen in de Dorpsstraat te Groo tebroek een ernstige brand uitgebroken. De heer Koomen werd uit zijn slaap gewekt door het geknetter van het vuur, dat toen reeds zoo fel om zich heen greep, dat de bewoners in allerijl in nachtgewaad een veilig heenkomen moesten zoeken. De heer Koomen wist zich met groote moeite met zijn vier kinderen in veiligheid te stellen. Hij verliet daartoe het perceel langs de dakgoot, waarbij hij op een plat dak van het naastgelegen pand terecht kwam. Bij zijn reddingspogingen bekwam de heer Koomen en een van zijn kinderen ernstige brandwonden. Zoowel de heer Koomen als dit eene kind moesten naar het ziekenhuis te Lutjebroek worden overgebracht. De brandweer onder leiding van den bur- gemeester van Grootebroek, den heer Schrijnder, was spoedig ter plaatse. Het pand was toen evenwel reeds een groote vuurzee. Terstond werd assistentie inge roepen van de Enkhuiizer 'brandweer, die ook spoedig ter plaatse verscheen. Het BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren Hendrika Johanna d. van W. Th. J om burg en S, de Wekker Jo hanna Willemina d. van J. de Jong en M. P. v. d. Visch Celia Aletta d. van D. Muijzert en C. M. Ruijtenbeek Ida Adriana d. van J. Sosef en M. A. Glasber gen Anna Marita d. van O. W. Claus en C. M. de Groot Cornelis z. van Z. Varkevisser en M. Guijt Willem z. van T. Ouwehand en N. de Mol Adrianus Arie z. van P. Hofman en A. Roos Theo- dorus Adrianus Maria z. van J. D. Kloos terman en G. A. Bergman Cornelia d. van M. Kloots en A. D. de Vink Adria nus Cornelis z. van A. C. P. Hartkoorn en C. Oosterveen Petronella Maria Jose- phina <L van C. L. M. v. Cleef en W. Schalks. Ondertrouwd: P. Lam an wedn. 39 j. en J. Spruitenburg wede. 32 j. Overleden: A. F. de Rooy m. 77 j. M. G. v. Triet m. 53 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Toelaatbaar voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. vuur werd zeer tactisch bestreden en het gelukte de belendende perceelen te behou den. Het huis van den heer Rijikes, waarin een boekdrukkerij is gevestigd liep aanvan kelijk groot gevaar. De brandweer slaagde er evenwel in door nathouden uitbreiding van het vuur naar deze zijde te voorkomen. De manufacturenzaak van den heer Koo men is geheel uitgebrand. Niets kon wor den gered. De voorraad manufacturen en de inboedel gingen verloren. Ook de per ceelen aan de andere zijde van het huis, de Boerenleenbank, o.a. kregen geringe wa terschade. De brand schijnt in de winkel te zijn ont staan. Omtrent den oorzaak tast men even wel nog in het duister. De schade wordt door verzekering ge dekt. Nader vernemen wij, dat de heer Koomen tamelijk ernstige brandwonden aan gelaat en handen heeft bekomen. Zijn toestand baart evenwel geen ongerustheid. Zijn zes tienjarige zoon, die eveneens in het zie kenhuis te Lutjebroek verpleegd wordt, heeft brandwonden aan armen en beenen. Ook zijn toestand is niet van dien aard, dat gevaar aanwezig is. AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN. In de week van 18 tot en met 23 Maart 1935 is door de Nederlandsche Bank in to taal een bedrag van omstreeks RM 1.1 mil- lioen van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Verrechnungskasse uitstaande vorderingen met de begunstigden afgere kend. De nummers van deze posten liepen van 75498 tot 75665. Het totale bedrag van de op het Sonder konto uitstaande posten die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogerïblik omstreeks RM 59,8 millioen. De Sonderkonto-posten waarvoor koersfixee- ring is verkregen, zijn hieronder begrepen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 Maart. Groentenveiling. Per 100 stuks: komkommers f 1015, bloem- kaal I f 414, bloemkool II f 3, roodekool f 23.90, savoyekool f 2.204.70, pieterselie f 2.80—3.70, prei f 3.00—2.90, radijs f 0.80 1.20, kropsalade f 0.508.70, selderie f 0.50—1.60, knolselderie f 2.603.80, per 100 kg.: kroten 80—90 cent, kroten, gekookt f 35, witloof f 113, boerenkool f 25, spinazie f 414, uien f 3.603.90, wortelen f 0.707.50, spruiten I f 215, spruiten II f 1.508, andijvie f.515, nero f 0.700.80 23 Maart. Boter. Aanvoer 920 kg. pri ma fabrieksboter f 1.44, prima boerenboter f 1.341.40 per kg. Handel traag. Turfmarkt van 18 tot en met 23 Maart Lange turf geen aanvoer. Prijzen f 89 per 1000 stuks. VEUR, 23 Maart. Groentenveiling. Kropsla le soort f 3.505.20, 2e soort f 2 3.20, stoofsla per kg. f 0.100.18, andijvie per kg. 611 cent, spinazie per 4 kg. 28 46 cent, radijs f 2.003.50, prei f 1.502.00 selderie f 0.501.20. TER AAR, 22 Maart. Centrale Veiling. Spinazie per kg. 413 cent, dunsel 810 cent, spruitkool f 12.10, radijs f 2.502.70, uien f 2.00, sla f 1.30—5.20, vellen 1-fr—26 cent, bloemkool 11 cent, witlof per 100 pond f 5.007.50, rabarber f 2.80, raapstelen f 1.10 pieterselie f 9.70, roodekool f 11.Volgen de week Maandag, Woensdag en Vrijdag veiling. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Londen 7.061/2 Berlijn 59.38 New YorklAV3'/^ Parijs 9.753/4 Brussel 33.60 Zwitserland 47 87 Milaan 12.24'/., Madrid 20.20'/o Oslo35 55 Kopenhagen31.60 Stockholm 36.50 Weenen Praag6.183/4 Boedapest Prolongatie 1 pet.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3