ZATERDAG 23 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naai waarnemingen verricht ib den morgen van 23 Maart 1935, medegedeeld door het Koh. Ned. Met Inst. te De Bilt Hoogste barometers't: 773.3 te la Coruna. Laagste barometerst.: 743.8 te Lerwick. Verwachting tot den avond van 25 Maart: Matige tijdelijk wel- j licht krachtige Zui delijke tot Westelijke wind. Berokken tot zwaar bewolkt met tijdelijke opklarin gen. Regenbuien, wei nig verandering in I temperatuur. Vrijwel over het geheele gebied tot 55 en 60 graden, ligt thans 'n langgerekte strook van lagen luchtdruk met barometerstanden beneden 750 m.m. Ten Zuiden van 45 gr. ligt echter een gebied van hoogen lucht druk waar de barometer boven 770 mm. aanwijst. Tusschen deze gebieden van hoo gen en lagen luchtdruk beweegt zich een krachtige luchtstroom uit het Westen, waar in het weer bewolkt is en afwisselend re genachtig en betrokken of opklarend met betrokken luchten. De voorjaarswarmte heerscht nog in Centraal Europa, doch zal daar spoedig eindigen en plaats maken voor koeler en regenachtig weer. Ten Noor den van de strook van den laagsten lucht druk heerscht allerwege arctische koude. In Finland vriest het nog 20 graden. De langgerekte depressie strekt zich nog ver naar het Westen op den Oceaan uit, waar door voorloopig weinig verandering in de luchtdruk verdeeling en in het weertype te wachten is. LUCHTTEMPERATUUR. 9.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS es. Van Zaterdagnamiddag 6.46 uur tot Zondagmorgen 5J27 uur; van Zondagna middag 6.47 uur tot Maandagnamiddag 5.24 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zondag 24 Maart vm. 4.55 uur en nam. 5.13 uur; op Maandag 25 Maart nam. 5.32 uur en nam. 5.51 uur. S torm waarschuwingsdienst. Het Kon. Ned. Metebrologisch Instituut te de Bildt seinde hedenmorgen 10.55 uur aan de posten van Hoek van Holland tot de Belgische" grens: Weest op uw hoede. Tweede Kamer. DE KIESWET De minister heeft de artikelen In zake de uitsluiting van vrijgestelden voorloopig teruggenomen. Een amen dement is aangenomeh, om de grens voor zetel toewijzing op eenmaal den kiesdeeler te brengen (dus niet op driemaal). Na overneming door den minister van een amendement heeft de Kamer aan de verplichte waar borgsom haar sanctie gegeven. Bij verdere behandeling van het wets ontwerp tot wijziging van de kieswet, de provinciale wet en de gemeentewet is er van het oorspronkelijke wetsontwerp niet veel overgebleven. De twee voornaamste punten ervan zyn geheel weggevallen. Het drie-maal-de-kiesdeeler-systeem werd vervangen door een amendement de Geer, waarbij wordt bepaald, dat een lijst, om in aanmerking te kunnen komen voor een zetel, tenminste eenmaal de kiesdeeler moet halen. Het voorstel aangaande het verbod voor bezoldigde ambtenaren en bestuurders van vereenigingen, die ge meente- of provinciale ambtenaren onder hare leden hebben, om lid te worden van Gemeenteraad of Provinciale Staten, werd, in de loop der discussie, door den Minis ter zelf teruggenomen. De behandelng begon met een aan deze beide punten geheel vreemd voorstel. De heer Drees (S.D.A.P.) waagde ni. voor de zooveelste maal een poging, om de op komstplicht bij de stembus uit de wet te halen. Deze aangelegenheid is bij de Ka mer reeds zoo herhaaldelijk in behande ling geweest, dat de heeren van den Heuvel (A.R.) en Boon (V.B.) terecht konden constateeren: het aanvoeren van nieuwe argumenten is hier onmogelijk. Toen echter laatstgenoemde heer en de heer Joekes (V.D.) hadden verklaard, dat zij tegen het voorstel zouden stemmen en de heer De Geer (C.H.) zich beriep op het standpunt der Regeering, die thans deze aangelegenheid niet wenschte te ver anderen, stond het vast, dat het amende ment Drees zou worden verworpen. Dit geschiedde dan ook met 44 tegen 39 stem men. Succes had de Minister met zijn voorstel aangaande de waarborgsom. Hij nam een amendement-Vliegen, dat de waarborgsom nog wilde terugbetaald zien, wanneer van de kiesdeeler gehaald werd inplaats van de heele kiesdeeler, over, waarna het aldus gewijzigde minis- terieele voorstel met 74 tegen 11 stemmen werd aangenomen. Zooals boven reeds werd gezegd, kwam ook het voorstel aangaande de vrijgestel den enz. te vervallen. De heer Vliegen (S.DAP.) had een amendement voorge steld, om het desbetreffende wijzigings- artikel te doen vervallen. Nadat de heer Drees (SDAP.) erop gewezen had, dat, tengevolge van de ruime redactie, door den Minister gekozen, de geheele arbeiders beweging, zelfs de bestuursleden der groo- te centrale arbeidersorganisaties, van het lidmaatschap van Prov. Staten en Ge meenteraad zouden zijn uitgesloten, de heer Joekes (V.D.) en de heer Bon- ga erts (R.K.), de laatste mede namens den heer van Poll, dus namens de geheele fractie, hadden verklaard, dat zij voor het amendement zouden stemmen, deelde de Minister mede, daartoe uitgenoodigd door den heer De Geer (C.H.), dat hij naar een betere regeling zou trachten en der halve zijn voorstel terugnam. Tenslotte verwierp de Kamer met 52 te gen 30 stemmen een amendement van me vrouw De Vries Bruins (S.D.A.P.), dat de gehuwde vrouw van een ambte naar, die geen zitting mag hebben in Sta ten of Raad, wel wilde toelaten. De stemming over het aldus sterk ge wijzigde wetsontwerp zal plaats hebben op Woensdag a.s. Achter de Ministerstafel verscheen ver volgens de nieuwe Minister van Wator- staat ter verdediging van de aan de orde komende begrooting van het Zuiderzee- fonds. Geen prettige taak vondt de heer Duymaer van Twist (A.R.) en andere sprekers waren het met hem eens omdat de Minister wel voortdurend zal moeten hooren, dat men zeer teleurgesteld is over het terugnemen van een post van 3.000.000 tot inpoldering van de N.O.- polder. Dit bleek dan ook het geval te zijn; want ook de heeren Eb els (VT.) en Bongaerts (R.K.) spraken hunne teleurstelling uit over dit besluit van de Regeermg. Eerstgenoemde zeide zelfs: het zal moeilijk worden de Regeering hierin te volgen; en de heer Bongaerts vroeg na dere inlichtingen, zoowel over dit punt, als over de drinkwaterbelangen van Am sterdam, welke worden vastgekoppeld aan de ontzilting van het IJselmeer en de kwestie van het peil van dit meer. Ten slotte sprak de heer Lovink (C.H.) de hoop uit, dat, bij de verdeeling van gron den in de Wieringermeerpolder, nu einde lijk de kleine bedrijven aan bod zouden komen. Dinsdag komt de Minister aan het woord. KONINGIN EMMA. *T LIEVE MENSCHJE" Op 25 Maart van het vorig jaar, in den middag, stond ik voor den boekhandel ,J?atria" en bewonderde de mooie foto's van wijlen Koningin Emma. Twee dames, blijkbaar moeder en doch ter, kwamen eveneens de étalage bezien. Neen maar, moeder, kijkt u eens die schitterende foto's; wat was het toch een echt lief menschje, wat kijkt ze vriendelijk. Ja, kind, vreeselijk jammer dat ze is heengegaan, een schat was ze. Als er ooit reden was om een monument op te richten, dan is het zeker wel voor deze beminnelijke vrouw. En gelooft u niet, moeder, dat er door ons volk veel zou worden bijgedragen? Zeker, daar ben ik vast van overtuigd. Stel u gerust, dames, voor dit lieve menschje, zooals u ze terecht noemde, komt een monument, een monumenit harer waardig. Maar geen monument van metaal of marmer, neen, een levend monument, een monument dat altijd weer zal vertolken naar liefde voor haar trouw aan het Nederlandsche volk en in het bijzonder haar innig medeleven met hen, die lijden de zijn aan tuberculose. Reeds eenigen tijd geleden heeft zich een Nationaal Comité gevormd voor de stich ting van een: „Nationaal Koningin- Moeder Herdenkingsfonds", be- oogende steun te verleenen aan on- en minvermogende tuberculoselijders, een stichting dus, waarmede geheel in haar geest wordt voortgebouwd. Ook hier ter stede heeft zich een plaat selijk comité gevormd, dat het voornemen heeft op Maandag 1 April a^. gelden m te zamelen voor de verwezenlijking van het beoogde doel, waarmede immers veel geld gemoeid is. Het zal zijn een open schaalcollecte. Een groot aantal dames en heeren is uit genoodigd om aan die collecte daadwerke lijk deel te nemen en ik ben er van over tuigd, dat zij allen, gedreven door de lief de voor onze overleden vorstin, daartoe bereid zijn. Maar even overtuigd ben ik er van, dat deze collecte zal slagen en dat de op brengst overweldigend groot zal zijn. Immers, koningin Emma leeft nog steeds en zal blijven leven in de harten van schier al onze stadgenooten als de edele vorstin, die zoo gaarne troost en bemoedi ging bracht aan het ziekbed van zoovele ijders en die altijd bereid was geldelijke offers te brengen, voor genezing van hen, die aan de zoo zeer gevreesde tuberculose lijden. Men denke maar eens aan de stich ting „Oranje-Nassau-Oord", die Haar ge heele hart had. Maar genoeg; de bedoeling van het bo venstaande is om nu reeds de aandacht op deze collecte te vestigen en haar in de milddadigheid van alle stadgenooten drin gend aan te bevelne. Wil men de bijdrage liever toezenden, dan is het adres van den penningmeester: de heer E. H. Moens, Rijnsburergweg 34, giro 2915, ten name van Noord-Hollandsch Landbouwerediet N.V., Bijkantoor Leiden, Kort Rapenburg 20. Hier geldt zeker: Het is beter te geven, dan te ontvangen. R. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. Gistermiddag vergaderde de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland onder Voorzitterschap van den heer D. ten Cate Brouwer. Na de opening wijdde de voorzitter eenige woorden aan de nage dachtenis van het sinds de vorige vergade ring overleden lid der Kamer, den heer W. v. d. Laan. De Kamer hoorde deze woor den staande aan. De notulen werden vastgesteld. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van het P.T.T.-kantoor te Katwijk aan Zee, houdende een voorstel om de middagopenstelling van 1314 uur van het kantoor der P.T.T. op Zon- en feestdagen te laten vervallen. De Kamer heeft daartegen geen bezwaar. Van het centraal instituut ter bevorde ring van het normale handelverkeer tus schen Nederland en andere landen was in gekomen een verzoek om behalve de con tributie ad 100.nog f 100.omslag te betalen. Op voorstel van het bureau werd op dit verzoek gunstig beschikt. Als leden van den Raad van Beheer van evengenoemd Centraal Instituut werden uit het Bestuur der Kamer aangewezen de voorzitter en de secretaris. Aan het Comité NederlandPalestina, dat de handel tusschen deze beide landen wil bevorderen werd een subsidie van 10.toegekend. Besloten werd aan de Commissie-Stationsweg een bijdrage van 25.voor de versiering van den Stations weg ter gelegenheid van de lustrumfeesten van het Leidsch Studentencorps, beschik baar te stellen. De rekening en verantwoording van de Kamer over 1934 werd goedgekeurd. Er is een batig saldo van 872.72. De voorzitter deelde mede dat er in over leg met den directeur van het postkantoor een nieuwe regeling is ontworpen voor het afhalen van correspondentie des Zondags. Deze bestaat hierin dat de bestaande toe stand formeel wordt gehandhaafd, doch in zeer dringende gevallen zal getracht wor den zooveel mogelijk service te geven, zon der dat daaruit geconcludeerd mag worden, dat terzake een algemeene verplichting zou bestaan. Inzonderheid zal overigens ten aanzien van de vliegpost uit Indië, als deze niet meer in de Zaterdagavond'bestelling kan worden opgenomen, naar soepelheid worden gestreefd. Opgemerkt dient te wor den, dat het, als men schriftelijk heeft op gegeven, dat men des Zondags brieven wil afhalen het niet noodig is dit dan ook meer of min regelmatig Ie doen. Ook indien men slechts betrekkelijk zelden brieven des Zondags verwacht, is het gemotiveerd zich op te geven. Voorts is er mogelijkheid, dat geadres seerden telefonisch of mondeling verzoe ken brieyen „expresse" te maken. Deze worden alsdan ook des Zondags, voor 10 cent voor elk stuk, expresse besteld. Tot des morgens 9.30 is een bode voor expresse bezorging aanwezig. Om echter zooveel mo gelijk zeker te zijn, dat de brief zal kun nen worden uitgezoent en expresse besteld is het gewenscht reeds des Zaterdagsavonds mondeling of telefonisch te verzoeken be paalde stukken expresse te bezorgen. In dien dit verzoek schriftelijk geschiedt dan gelieve men dit te adresseeren aan den Hoofdbesteller met op de achterzijde, goed duidelijk aangegeven: „spoed". De tijd voor het des Zondags afhalen der correspondentie is, zooals bekend van 8J30 tot 9.30. Aan den Minister van Economische Za ken werd voorgesteld door het Bureau der Kamer een adres te zenden houdende verzoek om den export naar Duitschland van geheel Nederlandsche producten niet opzettelijk te belemmeren, maar de clea ring door andere middelen in evenwicht te brengen. De heer Guljé meende dat het niet op den weg der Kamer ligt, dit adres te ver zenden, daar het Centraal Instituut ter bevordering van het normaal handelsver keer tusschen Nederland en andere lan den, waarvan de Kamer lid is, zich reeds met deze zaak bezighoudt. De voorzitter bestreedt deze meening. Het betreft hier belangen die speciaal aan de'zorg van de Kamer zijn toevertrouwd; er is geen bezwaar tegen om deze belan gen afzonderlijk bij den Minister te be pleiten, te meer daar de Kamer in dit op zicht speciaal is georiënteerd in de groe pen in het district der Kamer die bij deze dingen belang hebben op steun van de Ka mer hebben aangedrongen. De heeren de Gooyer en Heringa sloten zich aan bij het betoog van den heer Guljé. Er ontspon zich over deze kwestie een uit voerige bespreking, waarvan het eind was, dat het Bureau het adres terug nam om zich er nader met eenige leden van de afdeeling grootbedrijf over te beraden. Vervolgens werd besloten adhaesie te betuigen aan een tot den Minister van Sociale Zaken gericht adres van den Ned. R. K. Bond van Hotel-, Café-, Restaurant houders en Slijters „St. Joseph" inzake de splitsing van slijt- en tapvergunning in gemeenten met een bebouwde kom groo- ter dan 5000 inwoners. Voorts werd na eenige bespreking be sloten b\j den Minister van Economische Zaken aan te dringen op het sluiten van 'n reisdeviezen-overeenkomst met Duitsch land in den geest zooals Zwitserland heeft verkregen en waardoor het aantal Duit- schers deze wintermaanden zeer groot is geweest. Ook de badplaatsen in het dis trict der Kamer zouden van een derge lijke overeenkomst in sterke mate kunnen profiteeren. Tenslotte werd besloten aan dezelfde minister een adres te zenden in zake de vergoeding van de Kamers van Koophandel der onkosten voortvloeiende uit het wetsontwerp op uitverkoopen en opruimingen in het winkelbedrijf, welke vergoeding naar het oordeel der Kamer te laag is. Haar inziens ware deze vergoe ding het best bij K. B. vast te stellen. Daarna sluiting. R. K. STAATSPARTIJ. Naar wij vernemen, houdt de afd. Lei den der R.-K. Staatspartij (R.-K. Kiesv.) a. s. V r ij d a g een vergadering ter behan deling van een pie uw reglement voor de verkiezing van candidaten voor den ge meenteraad. Wij zullen het concept, dat door het be stuur wordt voorgesteld, volgende week publiceeren. EEN NIEUW GYMNASIUM. Naar wij vernemen, bestaan er plannen om een nieuw gymnasium te bouwen aan de Fruinstraat, Wij herinneren er aan, dat eenigen tijd geleden de gemeenteraad besloten heeft, om het gymnasium (Doezastraat) te verbou wen (kosten pl.m. ƒ100.000). Bij de onder handelingen met het Rijk, die daarna wer den gevoerd tot aankoop van een stukje grond, toebehoorende aan het Rijk, aan het achter het gymnasium gelegen v. d. Werff- park, bleek, dat het Rijk het gymnasium wilde koopen. Hoewel de daarop betrek king hebbende onderhandelingen nog niet ten einde zijn, zou, naar verluidt, de be doelde verkoop reeds vrijwel zeker zijn en de gemeente daarom intusschen reeds een plan hebben voorbereid voor den bouw van een gymnasium aan de Fruinstraat. Het Rijk zou het gymnasium-gebouw willen gebruiken in verband met de me chanisatie van de rijkstelefoon. DE GRAFISCHE TECHNIEKEN Lezing door den heer D. J. Buijs In de bovenzaal van hotel „Centraal" sprak gisteravond voor het district Leiden van de Ned. Vereen, van Chefs in het Gra fisch Bedrijf, de heer D. J. Buijs uit Drie huis over den vlakdruk. Dit was de laatste van een drietal lezin gen, die de heer Buijs over de grafische technieken heeft gehouden. Eerst werd gehandeld over de steen-li thografie, n.l. het origineel, de overdruk en het brengen van den overdruk op den steen voor den oplagendruk. Onderscheidene modellen, inzonderheid van de Staatsdrukkerij te Weenen, toonde de spreker ter verduidelijking. Duidelijk bleek, dat de 'vakarbeiders na veel zoeken en proefnemingen en ook uit vindingen uiteindelijk vonden het procédé van heden: de bewerking langs foto-che- migrafischen weg. In onze dagen van snelheid van vlugge levering past niet meer de wijze van wer ken van een twintigtal van jaren terug. Niettemin was de uiteenzetting 'voor het aandachtig auditorium, leerzaam en inte ressant. Kort werd hierna een verklaring gege ven van den Anastatischen druk, den Ma- nuldruk en den Obraldruk. Na de pauze sprak de heer Buijs over het onderscheid tusschen vlakdruk en boekdruk, en liet verschillende wijze van onderkenning zien. De voorz. van het district Leiden sprak woorden van dank tot den heer Buijs, die door zijn "drietal lezingen het inzicht van de aanwezigen, aangaande de grafische technieken, heeft vermeerderd. TENTOONSTELLING VAN ZILVERWERKEN. Gedurende de maanden Juli, Augustus en September. De Gemeente-commissie voor het Ste delijk Museum „De Lakenhal" heeft het plan opgevat om gedurende de maanden Juli, Augustus en September e.k. een op grootsche schaal opgezette, nationale ten toonstelling van zilverwerken te organi- seeren, waar zoowel het alleroudste als het meest moderne zilver zal worden ge- exposeerd. In verband hiermede heeft zich een commissie van voorbereiding en organi satie gevormd, waarin hebben zitting ge nomen de Commissie voornoemd de hee ren mr. A. van de Sande Bakhuyzen, voor zitter, prof. dr. J. A. J. Barge en mr. J. Slagter en als niet-leden de heeren C. Begeer te Wassenaar, lid van de Konink lijke Begeer, J. P. Driessen, lid van de firma van Rossum du Chattel en Driessen alhier, mej. C. J. Hudig, conservatrice aan het Rijksmuseum te Amsterdam, A. O. v. Kerkwijk, oud-directeur van het Rijkska binet van Munten en Penningen te Den Haag en N. Ottema, voorzitter der Mu seum-commissie van het Friesch Genoot schap van Geschied-, Oudheid- en Taal kunde en conservator van de afdeeling ceramiek van het Friesch Museum te Leeuwarden. Bovendien hebben daarin zitting genomen de heeren A. Coert, di recteur van „de Lakenhal" en F. G. Ro sier, als secretaris-penningmeester dier in stelling, welke laatste ook als secretaris der tentoonstellingscommissie optreedt. Een oproep tot verschillende vooraan staande Leidsche ingezetenen gericht om AGENDA Maandag, Katïi. Graf. Bond, bijeenkomst Studieclub (machinezetters), 8J5 uur, Bondsgeöouw Steenschuur. Dinsdag. Vergadering Lustrumcommissie „Hoogewoerd en O", Foyer Hoo- gewoerd no. 87, aanvang 8.30 uur. Dinsdag, vergadering R. K. Transportarbei ders, Volksibondsgebouw, 8 uur. Woensdag. Kath.' Reclasseerings-vereeni- ging, lezing prof. Carp, «Den Burcht" te 8.30 uur. Woensdag, De Hanze, Den Burcht, 8.30 u. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren: de Graaff, de Jager, Polak en Renaud. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- genbolz. TeL 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Maart a.s. waargeno- men door de apothekeh: P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel 274. deel te nemen in een te stichten waar borgfonds had tot resultaat, dat het inge- teekende bedrag de geraamde benoodigde som met niet minder dan zestig procent overschreed. De Commissie is reeds ijverig in de weer om hen, die in het bezit zijn van antiek of modern zilverwerk te bewe gen, hun collectie, of een deel daarvan, tijdelijk ter beschikking te stellen. De tentoonstelling zal omstreeks 1 Juli worden geopend en gehouden worden in de tentoonstellingszaal, de Overvoorde- zaal, de nieuwe hall en de beide Pape zalen van de Lakenhal. De toegangsprijs zal 50 cents bedragen en, om iedereen in de gelegenheid te stellen deze belangrijke expositie te bezichtigen, op enkele dagen slechts 25 cents. Bovendien zal ten bate van het tentoon stellingsfonds een verloting van zilver werk worden gehouden op een basis van 50 cents per lot. Deze expositie is de eerste groote ten toonstelling, welke sinds de Jan Steen tentoonstelling van 1927 in de Lakenhal wordt gehouden. TEEK EN GEVEN BIJ RICHTING- VERANDERING. Herhaalde waarschuwing. De Commissaris van Politie deelt mede, dat het geven van een teeken door wiel rijders, bestuurders van motorrijtuigen, enz., die van richting veranderen, nog zeer veel achterwege blijft. Vooral wielrijders maken zich aan dit euvel schuldig ten na- deele van de verkeersveiligheid. Teneinde de nalatige bestuurders tegen zichzelf te beschermen en eveneens ten bate van de overige weggebruikers, wordt door de po litie streng tegen de overtreders opgetre den. In de afgeloopen week zijn tientallen pro ces-verbaal opgemaakt. De wielrijders zijn gewaarschuwd. DE A.S. LUSTRUMFEESTEN. In aansluiting op vorige mededeelingen betreffende de komende Lustrumweek vernemen wij, dat de rector-magnificus, prof. dr. W. van der Woude zich bereid heeft verklaard om op Vrijdagavond 28 Juli in de Pieterskerk een herdenkings rede uit te spreken over het 360-jarig be staan der Leidsche Universiteit. Het Leidsche Studenten Muziekgezel schap „Sempre Crescendo" zal aan deze plechtigheid medewerking verleenen door het ten gehoore brengen van gewijde muziek. Geveilde perceelen. Ten overstaan van den Notaris B. J. J. N. Troost alhier: De Garage met stallen en bovenwoning en erf Bloemmarkt 19: in bod 6800. kooper de heer L. K. Wielinga q.q. te 's-Gra- venhage voor 7000. Het koetshuis met stallen en erf Bloem markt 12: in bod 4200.kooper de heer G. J. Hoogervonst q.q. te Leiden voor 4200.—. De koetshuizen met bovenwoningen Var kenmarkt 12, 12a, 14, 14a, in bod 5500. kooper de heer G. C. L. M. Bik q.q. te Lei den voor 5500.—. De pakhuizen en zolders Valkensteeg 8, 8a: in bod 3000.kooper de heer G. J. Hoogervorst q.q. te Leiden voor 3000. Het pakhuis en erf Ceciliastraat 49: in bod 1000.kooper de heer C. J. Bakker q.q. te Hillegom voor 1000. Ten overstaan van den Notaris H. M. Markusse alhier: Het pand waarin Café „Neuf" Breestraat 107: in bod 19.800.kooper de heer K. L. van Duuren q.q. te Leiden voor 19.800. De werk- en bergplaatsen te Oegstgeest tusschen de Kempenaerstraat en Van Dui venvoordestraat zijn niet gegund. Gistermiddag te kwart voor zes reed dr. de B. met zijn auto in de Morschstraat weg, zonder dat hij bemerkt had, dat 'n 3-ja- rig jochie op den achterbumper was ge klommen. Natuurlijk slingerde het ventje er af, nadat het eerst eenige meters langs de straat was gesleurd. Met flinke schaaf wonden werd het kind naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd ter behandeling. Door de politie is aangehouden de zwer ver D. W. F., die nog 11 dagen hechtenis- straf te goed had.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2