LIED VAN DEZEN TIJD ZATERDAG 23 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 gegaan tot het benoemen van een inkorf- commissie. Na gehouden stemming werden gekozen de heeren J. L. de Groot, H. Ouds- hoorn, A. l'Ami, J. en C. Groeneveld. Tot leden der klokken-commissie tevens reken- commissie werden vervolgens gekozen de heeren Florusse, Scheffer, l'Amie, J. Groe neveld en C. Versteeg, Besloten werd voor oude duiven oefen- vluchten te houden 7 April nit Delft, 14 April Zwijndrecht en 22 April Roosendaal en vervolgens het programma af te werken zooals dit door meergemelden Bond is vast gesteld, uitgezonderd het Station Dax. De oefenvluchten voor jonge duiven zullen plaats hebben op 7 Juli vanuit Den Haag, 11 Juli uit Delft, 14 Juli uit Zwyndrecht en 21 Juli vanuit Roosendaal, Voor de na-vlucht werden vastgesteld op 11 Augustus Delft; 18 Augustus Zwijn drecht, 25 Augustus Roosendaal. Na breed voerige discussies werd vervolgens beslo ten op alle buitenlandsche stations kasgeld te vervliegen ten bedrage van f 7.oneven redig verdeeld in 10 prijzen. Ook werd be sloten alle stations te doen tellen voor de berekening van de kampioenschappen, ook de z.g. tusschenstations, en de kampioen schappen te verdeelen in vitesse en Fond. Vervolgens werd met groote meerderheid van stemmen besloten ook voor oude dui ven en wel vanuit het station Mons een T.B.C.-vlucht te organiseeren. Hiervoor zul len de leden een extra inleg per duif beta len, terwijl het kasgeld van dien dag met deze extra-inleg overhandigd zullen wor den aan de neutrale T.B.C.-bestrijding. Voorts werd besloten een Paaschvlucht te organiseeren, waar uitsluitend om eieren zal worden gevlogen. Door diverse leden worden geldbedragen ter beschikking ge steld voor den aankoop van de benoodigde eieren. Bij stemming over het voorstel om ook de vliegdonateurs aan die eierenvlucht te doen deelnemen staakten de stemmen, zoodat dit voorstel werd verworpen. Gevestigd: G. K, Hirschland geb. Bathke, Meijboomlaan 3 A. D. H. Boer- rigter, Schouwlaan 15 L. Bohlt, Gr. Haesebr.weg 55 M. J, den Braber, Wit- tenb.weg 20 J. A. v. d. Brink, Schouw weg 82 M. Ehweiner, v. d. Doeslaan 1 A W. K. Eickhoff, Rijksstraatweg 494 W. Franz, Nasaulaan 6 J. C. van Gas tel, Eikenlaan 24 M. M. P. v. d. Ham, Wansen.Slag 12 H. N. W. Hirschland, Meijboomlaan 3 J. G. M. Hoogeveen, v. Z. v. N.straat 330 A C. Jansen, Schouwweg 101 H. Jansen, Acacialaan 11 hT. J. H. Huis in 't Veld, Wittenb. weg 133 R. M. Jansen, Wilhelminalaan 6 P. C. Metz, v. Z. v. N.straat 277 J. M. L. Lausberg, Langstraat 7 H. M. van L,oghem, Gr. Haesebr.weg 27 G Louw, Santhorstlaan 52 J. H. Lugt en vr., Wit- tenb.weg 20 A. A. Plompen en gez. Schoutstraat 1 W. P. W. Ross en gez., Iepenlaan 3 Wed. H. A. A. van Leusden geb. Smalen, Ridderlaan 1 A. Smabers, Bravestraat 11 L. Spiers en gezin, v. Z. v. N.straat 65 G. Tieleman, Schouwweg 72 C. van Tol, Raaphorstlaan 17a P. Trost, Buurtweg 177 K, J. W. Ver- waaijen, Oostd.weg 102 M. Wessely, Duinweg 1 N. van der Wiel, KI. Persijn- laan 5 R. W. Wilkens, Oud Wassen.- weg 4. Vertrokken: A. J. J. en E. G. A. v. d. Plas naar Den Haag J. Hofland naar Haarlem Wed. C. van Vessem geb. Glasbergen naar Hillegersberg Wed. A Klijnhout geb. van der Kamp en gezin naar Utrecht B. J. Geseher naar Arn hem H. Baas naar den Haag J, Th. M. de Rijk naar Den Haag - P. Storm n. Den Haag A. Weissenbruch en vr. naar Den Haag G. O. Meisel naar Den Haag R Prins naar Den Haag A. Brandtner, naar Den Haag. J. Elsinga en gezin naar Den Haag E. Havranek naar Den Haag G. H. Nagtegaal en vr. naar Voor burg A. J. Korthouwer naar Den Haag. DE WEEK-END DE HEL. Er zijn berichten in de krant, die min stens een heele pagina zouden moeten be slaan en die desniettemin verdrinken in den stroom van actueele berichten over Hitier, de ontwapening en Genève, welke nog altijd het belangrijkst schijnen te zijn. En soms leest men eensklaps in een verloren hoekje van de krant een bericht, dat ons hyper-cultureelen feitelijk diep zou moeten ontstellen. Zooals het bericht dat „De Hel" van Dante verfilmd gaat worden. Misschien ben ik de eenigste, die hier van geschrokken is. D&t ontstellende be richt heeft in de bladen gestaan. En de melkboer heeft gewoon tweemaal gebeld. En Willem Mengelberg heeft er nadien alweer een titel bij gekregen. En Staatsraad Kan heeft niet van de schrik zijn hoed opgezet. En Minister Marchant pleit ook nu nog voor zijn nieuwe spelling. En niemand heeft er een minuut bij stil gestaan, dat toch „De Hel" van Dante, het eerste deel der „Divina Comoedia" ver filmd gaat worden. Oef! Dat is wat! Ik kan my maar niet begrijpen, dat alles nog z'n gewone gangetje gaat. Want men moet goed begrijpen, dat men in dezen cultureelen tijd van Bleeke Betten en Familie's van mijn vrouw en Draaien, alsmaar draaien, ^gelukkig nog van de. grootste klassieke werken was afgebleven. Dat was nog een troost, zij het een schrale. Maar we zijn nu blijkbaar al zóó cul tureel geworden, dat er geen enkel groot cultuurwerk mag overblijven. En na „Koning der Koningen", „Het Teeken des Kruises" en „Cleopatra" is het nu de beurt van Dante om te worden afgemaakt. Ook hij zal vallen in de handen der woeste barbaren, ook hij zal vallen onder de lampen der niets ontziende Amerika nen. Ik weet nu al precies hoe dat gaan zal. Natuurlijk zal Cecil B. de Mille zich met deze operatie belasten. Want Cecil de Mille staat voor niets. Hij zal desnoods eerst zelf in de hel afdalen waar hij trouwens thuis hoort voor zijn vele cultureele moorden om zijn film zoo natuurgetrouw mogelijk te kunnen maken. Aan duivelen en duivelinnen zal het hem niet ontbreken. En dan zal er Amerikaansche reclame worden gemaakt. De duivelskunstenaar Cecil B. de Mille dan in letterlijken zin heeft de hel te voorschijn getooverd. En dan zal het donker worden in de bioscoopzaal en op het doek zal er te le zen staan in groote vurige letters, waar de vlammen van af dansen: De hel. Regisseur Cecil B. de Mille. Scenario Dante Allighieri. Want Cecil de Mille zal grooter zijn dan Dante. Hij zal zijn millioenen menschen en geld in de hel stoppen en alles er nog florissanter uit halen. En met glazige oogen zullen wij toe zien in uitverkochte zalen met een lof lied in ons hart op de Amerikaansche cul tuur. En Dante zal schreien in zijn graf. En Europa zal ten ondergaan. Maar zelfs dén nog zullen wij in de handen klappen en juichen voor Cecil B. de Mille, die onzen smaak bedorven heeft en zoo succesvol arbeidt aan den „ondergang van het Avondland". Hiep, hiep, hoera DANIëL. MAN UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Groote Verkeersbelemmeringen. We vroegen ons gistermorgen af: hoe is het mogelijk? In de drukke Hoofdstraat (Rijks straatweg) is men tusschen Hotel Sister mans en de Havenbrug bezig, nieuwe tram rails te leggen en «r tusschen keien; aan de Noordzijde derzelfde straat, ter hoogte Hotel FloraPostkantoor is men bezig de rioleeringen te zuiveren, uit te baggeren enz. Het verkeer wordt daardoor buitenge woon bemoeielijkt; is het auto- en ander ryverkeer toch reeds enorm, het mooie weer en de groote tentoonstelling „Flora" te Heemstede vergrooten die drukte nog in hooge mate. We waren er dan ook getuige van, dat twee Rijksveldwachters het ver keer moesten regelen. Het was stop en nog eens stop; de groote autowielen moesten zelfs over de trottoirs gaan, dus hoogst ge vaarlijk. Ook de tram ondervond af en toe vertraging, terwijl de drukke Beurs in Ho tel Flora mede hinder ondervond. Er werd druk geklaagd: waarom deze werken in dezen tijd moeten gebeuren: in geen enkele gemeente der bollenstreek ge beurt zoo iets. Het ware beter deze wer ken desnoods in den nacht te doen plaats hebben; het is zóó hopeloos. Gevestigd: W. A. de Beus W. R. Bonsing P. J. J. van Deur sen en gezin H. Jansen en gezin J. J. Kok en ge zin H. Pronk en gezin P. van Rooden W. de Rooy J. J. Vlaanderen en ge zin. Vert rokken: J. F. P. Maat naar Lis- se P. van der Lubbe naar Heemstede A. A. Steinfoortde Boer naar Apeldoorn H. van Haaster naar Noordwijkerhout O. Bravmann naar Amsterdam J. Helmus naar Amsterdam J. L. van Soestbergen naar Utrecht. Geboren: Leendert Gerrit z. van H. Moes en A. Hageman Marian d. van A Hensums en A. de Vries Johanna d. van J. J. Cardol en W. J. Dam Nicolaas z. van A. A. Heij en G. Schipper. Overleden: C. M. van den Bosch, echtgen. v. P. W. Lommerse 50 j. LISSE. Zes ballen-wedstrijd. De R. K. Bil jartclub „L.U.T.O." organiseerde een zes- balienwedstryd, welke zou bestaan uit 1000 partijen. Degenen, die 40 caramboles haal den kwamen in de finale. Voor deze finale kwamen 25 deelnemers in aanmerking. De gisteren gespeelde finane had de volgende uitslag: le pr. C. Th. Duivenvoorde 80 carr., 2e pr. P. Halfschepel 48 carr., 3e pr. Th. v. Tol 48 carr., 4e pr. P. Duivenvoorde Sr. 40 carr., 5e pr. J. Coster 30 carr. Zonag 24 dezer opent „L.U.T.O." een vier ballenwedstrijd. LEEVIUIDEN. Wegverbetering. Burgemeester en wethouders hebben het verbeteren van den weg loopende van de tol te Leimui- den tot de grens van Rijnsaterwoude ge gund aan den laagsten inschrijver de N.V. Wegenbouw Mij. te den Haag Brusse en Teeuw. In totaal waren 13 biljetten binnen gekomen. Nu ook de gemeente Rijnsaterwoude besloten heeft den Hee- renweg te verbeteren, zal dus binnenkort een modern wegdek zich bevinden op den weg LeimuidenAlphen aan den I^ijn. E. H. B. O. ,Te Aalsmeer slaagden voor het diploma Eerste Hulp bij Onge lukken Mej. Heen geb. Bergshoeff en de heer J. van Scherpenzeel alhier. Met deze beide personen hebben thans alle leerlin gen van den cursus E.H.B.O., gegeven door Dr. Stapensea alhier, het diploma verworven. NOOTDORP. Tooneelver. „De Vriendenkring". Al hier is opgericht een nieuwe tooneelver- eeniging „De Vriendenkring" genaamd; het aantal toegetreden leden bedraagt reeds 20. Het bestuur, dat zich gevormd heeft, be staat uit de heeren A P, van der Boon, voorzitter; D. Kirpjesteijn, secrtaris; A Evers, penningmeester; B. Timmer en A. A. van Wieringen. Als algemeen leider zal de heer H. van de Water uit Den Haag werkzaam zijn. NOORDWIJKERHOUT. Boud van Z. H. Klein-kweekers. Li café Gouwenberg hield de Z.-H. Bond van Kleinkweekers afd. Noordwijkerhout een drukbezochte vergadering. De voorzitter, de heer M. C. J. Braun, opende de verga dering en sprak er zijn teleurstelling over uit, dat door de leden niet méér gebruik is gemaakt om de verstrekte formulieren in te vullen, om een overzicht te krijgen van de uitkomsten der bedrijven in 1934. De uit de formulieren opgemaakte gege vens moeten dienen om, wanneer bedoel de uitkomsten onvoldoende zijn, bij de re- geering aan te dringen op steun voor de bedrijven. De voorzitter sprak de hoop uit, dat het den betrokken leden geen nadeel zal bezorgen in de toekomst. De secretaris las hierna de notulen van de vorige ver gadering voor, welke onveranderd wer den vastgesteld. Vervolgens las hij een verslag voor van het verhandelde op de laatstelijk te Sassenheim gehouden jaar vergadering van den Bond, waarheen hij van de afdeeling was afgevaardigd. Be spreking actie roeheffing werd tot aan de rondvraag uitgesteld. Medegedeeld werd dat de Bond, de motie van de afdeeling Bennebroek-Vogelenzang van de vereeni- ging Bloembollencultuur inzake uitstel ling heffing roebelasting, welke motie Maandag a.s. behandeld wordt te Haar lem in de algemeene vergadering van Bloembollencultuur, zal steunen. Namens een -lid werd dank gebracht voor de ver leende hulp in zijn bedrijf wegens ziekte. Ingekomen zijn wederom drie aanvragen om hulp in het bedrijf wegens ziekte. De voorzitter hoopt dat wederom de leden onderling zullen bijstaan. Met klem drong de voorzitter er bij de leden op aan om toch allen lid te worden van de vereeni- ging „de Narcis", daar de meeste klein kweekers narcissen telen en in deze ver- eeniging zonder hen, over hen beslissin gen genomen worden. Vele leden gaven zich hierna als lid van die vereeniging op. De heer J. v. Schooten vroeg of de door de regeering voor 1935 vastgestelde mini mumprijzen reeds bekend zijn. De voor zitter zegt, dat hiervan nog niets bekend is. Hij raadt den leden aan wanneer ver kocht wordt dit te doen naar de minimum prijzen van 1934. Omtrent1 de plannen wel ke bestaan over het heffen van roebelas ting geeft de heer P. v. d. Nouland uit Voorhout hierna een duidelijke uiteenzet ting. Hij toonde aan dat men bij het ne men van de saneerings- en andere maat regelen voor het bloembollenbedrijf voor op gezet heeft dat deze maatregelen door het vak zelf betaald moesten worden. Hij raadt aan rustig af te wachten en zegt toe dat voor de leden van den Bond die niet kunnen betalen bij de hiervoor aangewe zen instanties, de noodige stappen gedaan zullen worden. De voorzitter brengt den heer v. d. No.uland dank voor zijn uiteen zetting en spoort alle leden aan vertrou wen in het bestuur te blijven stellen en zoodoende een krachtige actie te ont plooien ter verkrijging van het gestelde doel. Hierna sloot men de vergadering. NIEUW VEEN. Margarine-smokkel. Na een speuren van maanden is het den dienstgeleider der belastingên en den rijksveldwachter ter plaatse gelukt de daders van een clan destine handel in minderwaardige margari ne te betroppen. Woensdagavond hadden de heeren zich met den majoor der rijksveldwacht uit Al phen en twee controleurs der Crisis-Zui- vel-Centrale verdekt in de gemeente opge steld en hielden H. E-, hier woonachtig, aan. Deze bleek in zijn bakfiets met klom pen ook nog 16 K.G. margarine te hebben. Het spoor van herkomst wees naar Ter Aar, waar bij den winke lier H. B. 100 K.G. van hetzelfde maaksel gevonden werd. Ook deze partij werd in beslag genomen. Beide personen werden verbaliseerd, alsmede de leveran cier van het vet, in de margarine verwerkt. Geboren: Johannes Joseph, z. van A. J. v. d. Hoorn en M. J. Hölscher. OUDE-WETERING. Staatspartij. Gisteravond vergaderde in café Klein alhier de R.-K. Kiesvereeni- ging. Aan de orde kwam de bespreking van het besluit van de Centrale Kiesvereeni- ging Alkemade inzake de candidaatstellmg voor den gemeenteraad. De voorzitter gaf een overzicht van de gehouden besprekin gen en lichtte toe, dat de Centrale tot tweemaal toe besloten heeft om bij de a.s. raadsverkiezingen met een lyst uit te ko men. terwijl de daarop te plaatsen candi- daten in iedere parochiale kiesvereeniging afzonderlijk zullen worden aangewezen. De afdeeling Roelofarendsveen kan zich hiermede niet vereenigen en eischt een stemming over alle op de centrale lijst te plaatsen candidaten over de geheele ge meente. Deze afdeeling is thans tegen het besluit van de centrale kiesvereeniging in beroep. Alvorens een defintief besluit te nemen dient de beslissing op dit beroep te worden afgewacht, al acht spr. het in ieder geval betreurenswaardig, dat bij de raadsverkiezingen blijkbaar nimmer in ge sloten eenheid kan worden opgetrokken. Hierna was er gelegenheid tot het stel len van candidaten voor de raadsverkie zingen. Staande de vergadering werden candidaat gesteld de heeren G. H. Rotte veel en Jos. Penning de Vries. Daar de voorzitter, de heer Rotteveel, zich voor geen herverkiezing meer be schikbaar wilde stellen was aanvulling daarvan met een nieuw lid noodzakelijk. Na een drietal stemmingen werd bij her stemming tusschen de heeren C. W. Kor- tekaas en J. C. de Jong, laatstgenoemde gekozen en nam zijn benoeming aan. De voorzitter kondigde daarop een con tributie-verhooging aan, welke noodzake lijk Is geworden wegens de verhoogde af dracht aan de Centrale. Hij vertrouwde echter, dat de kleine ver hooging, welke nog nader zal worden vast gesteld geen leden-verlies tot gevolg zou hebben en spoorde een ieder aan dit kleine offer in het belang van de goede zaak te brengen. Bij de rondvraag bepleitte de heer J. C. de Jong een meer intensieve propaganda voor leden-aanwerving. De heer Jos. Penning de Vries bracht hierna in eenige welgekozen woorden den dank der vereeniging over aan den schei denden voorzitter voor al hetgeen hij in de lange reeks van jaren, welke hij in het bestuur van de kiesvereeniging zitting heeft gehad, heeft verricht. Spr. hoopte, dat de heer Rotteveel nog lange jaren lid van de kiesvereeniging zou blijven. De voorzitter dankte den heer de Vries en te vens de vergadering, die diens woorden met een krachtig applaus had onderstreept, voor het vertrouwen, dat hij na 30 jaren heeft mogen genieten. Spr. is er voor zich van overtuigd, dat hij steeds de belangen der kiesvereeniging op de manier, welke hij als de beste zag, heeft gediend. Hierna werd de vergadering met den chr. groet gesloten. In een na de ledenvergadering gehouden bestuursvergadering werd tot Voorzitter gekozen de heer Jos. Jenning de Vries en 1 in diens plaats tot secretaris de heer J. C. de Jong. SASSENHEIM. Bloembollencultuur. De afd. Sassen heim van Bloembollencultuur vergaderde in „Het Bruine Paard". In zijn openings woord herinnerde de voorzitter aan de tentoonstelling „Flora" en feliciteerde de heer Zandbergen met het succes door hem behaald met de inzending Narcissen. Hij wijst op de belangrijkheid van de beschrij vingsbrief voor de alg. vergadering, waarbij de valutakwestie behandeld zal worden. De meeningen hierover zijn verdeeld. Hij wijst op Engeland, die zijn valuta ziet dalen en op de pogingen van België om de franc te handhaven. Daar heeft men reeds een maal de inflatie meegemaakt en zal zich wachten voor de tweede maal. De notulen werden goedgekeurd. De penningmeester had een batig saldo van 368.28. De boeken en bescheiden weröen nagezien door de heeren W. v. Zonneveld Hzn. en N. Frijlink, die een en ander in orde bevonden. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren W. v. Zonneveld en N. Frijlink, tot secundi de heeren J. E. Wijn tjes en J. Koning. Alsnu werd overgegaan tot behandeling van de beschrijvingsbrief voor de alg. ver gadering. De motie van de afd. Hillegom inzake den gouden standaard ontlokte een uitgebreide discussie. De voor- en nadeelen werden nauwkeurig nagegaan. Het bezwaar was, dat men niet kan zeggen: tot hiertoe en niet verder. Vanuit de vergadering werd naar voren gebracht, dat we allen rekening heb ben te houden met de belangen van het vak en dan is devaluatie gewenscht. Andere lan den, die ons zijn voorgegaan, zooals Zwe den, hebben er profijt van. Daar is een op leving gekomen. De voorzitter zegt, dat die opleving er inderdaad is, doch het is een gevolg, dat de staking die in de bouwvak ken opgeheven werd, zoodat het stilgelegde werk werd afgebouwd en de achterstand moest worden ingehaald. De heer Demmink acht devaluatie een stap in het duister, we krijgen dan contin- genteering en kunnen onze bollen niet kwijt ondanks de goedkoope gulden. Ten slotte wordt besloten de motie-Hillegom te steu nen. De motie-BennebroekVogelenzang in zake ontheffing Roebelasting zal worden gesteund, terwijl het voorstel-Berkhout in zake een zwarte lijst van handelaren werd afgestemd. Bij de rondvraag wees de heer Demmink er op, dat de rotte narcissen als mest op weiland worden gebruikt. Daar de narcis- senvlieg zich zoodoende kan uitbreiden, is dit verkeerd. Voorts zegt hij, dat het nood zakelijk is de grijze planten zooveel moge lijk te vernietigen; er komt toch niets van terecht en voor den handel is het funest als deze bollen naar het buitenland gaan. Ten slotte merkt hij' op, dat door de kweekers de eigen kraam zoo zuiver mo gelijk gehouden wordt, doch bij de gekoch te partijen- voor export wordt zoo nauw niet gekeken. Het is wenschelijk dat ook hiervan goede notitie genomen wordt. Vervolgens kwam nog ter sprake waar om geen medaille voor de tentoonstelling was beschikbaar gesteld. Het bestuur meen de, dat met de inzending van ruim 50.000 Narcissen de afdeeling geen slecht figuur maakt. Hierna sluiting. TER AAR. Liberale kiesvereeniging. In het café v. d. Acker werd een ledenvergadering ge houden van de plaatselijke afdeeling der Liberale Staatspartij, „Eensgezindheid". Daar we a.s. voorjaar de verkiezing van den gemeenteraad hebben, en deze bijeen komst handelde over die aangelegenheid, vonden wij het gewenscht een beknopt verslag te geven, over het verloop van deze avond. De voorz., de heer J. de Bruyn, opende de bijeenkomst en na het talrijk publiek welkom te hebben geheeten, gaat de secrr„ de heer H. Bos, over tot voorlezing van de notulen. De voorz. deelt mede, dat het be stuur een belangrijke bespreking heeft ge had met de besturen van de C.-H., A.-R. en St. Ger. kiesvereenigingen, om dit jaar ge zamenlijk op te trekken en alzoo door met één lijst uit te komen, den verloren zetel terug te winnen. De volgorde van die lijst is: No. 1 een C.-H., 2. een A.-R., 3. een Lib., 4. een Kerstiaan, 5. een C.-H., enz. Eerst-vlotten de besprekingen niet, want de C.-H. wilden hun tweeden candidaat op de vierde plaats hebben, doch dit wilden de St. Ger. Partij niet. Bij het ontstaan van een vacature, wordt deze aangevuld door de partij van waaruit de afgetreden gekozen is. De vergadering kon zich heel goed ver eenigen met dit voorstel.... O wee! De heer de Leeuw heeft uit zeer betrouwbare bron vernomen, dat van deze samenwer king niets komt want de A.R. willen in geen geval meewerken met de liberalen. Per plex'stond de vergadering van deze me- dedeeling en afwachten is geboden, totdat officieel bericht komt. Hierna komen wij aan de stemming die uit zal maken, wie de personen zijn voor de officieele candidatenlyst. De uitslag was, als volgt: No. 1. P. Kroon, 2. A. de Leeuw, 3. J. de Bruyn, 4. H. Bos. 5. P. Ten- sen. Vermelden wij dat by de vorige ver kiezingen de' heer Bos No. 1 kwam te staan en toen de heer Kroon met een vrije lijst uitkwam, en zich zag gekozen als Raads lid. Nu Kroon vanuit de liberale Partij op No. 1 staat, zal er vermoedelijk geen vrije lijst komen. In de bestuursvacature, van wege het bedanken van den heer B. Jon ker, werd de heer P. Tensen benoemd. WASSENAAR. Postduiven. In de Oude Hoeve hield de Postduivenvereeniging „De Gevleugelde Vrienden" een ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer W. Florusse. Na gehouden stemming werd benoemd tot hokcontroleur in de vaeature-Scheffer, de heer L. H. de Kleine: Vervolgens werd over Nu is Parijs weer alle leed vergeten, Van oorlog en bewapening en zoo. Nu ligt Parijs vol zaligheid te droomen Van haar Maurice in 't luxe lits-jumeaux. Want het zal nu zoo heel lang niet meer duren, Of daar is weer die lachende Maurice, Van pool tot pool op deze wijs bezongen: „De mooiste man van Lutjebroek tot Nice". Zij zullen weer zijn onderlip aanschouwen, Vanwaar zijn lach tot aan zijn ooren gaat, De jeunes premiers, met oogen voor de vrouwen, Gaan nu reeds met een strooien hoed op straat. Straks komt hij weer, de afgod van de dames, Die zingende en lachende Maurice, Met zijn chansons van liefde en van trouwen „De mooiste man van Lutjebroek tot Nice". Maurice Chevalier zal naar Parijs terugkeeren en daar met Mistinguett in een Music-hall optreden. Courantenbericht. Laat nu Lava] maar heftig confereeren, Dat er in Duitschland weer bewapend wordt En laat Flandin maar gelden weer voteeren Op dezen grond: Wij hebben tanks tekort. Dat alles kan nu Frankrijk niets meer schelen, Want straks komt weer die lachende Maurice, Waar heel Parijs weer zalig van zal droomen, „De mooiste man van Lutjebroek tot Nice". Straks zal hij weer met Mistinguett gaan zingen, De alliantie van een luchtig lied, Zij zullen voor de deuren staan te dringen, Want zoo iets mist een Parisienne niet. Daar is de dame met de mooiste beenen, Daar is dan weer die lachende Maurice, Die heeft den weg naar 't vaderhuis hervonden, „De mooiste man van Lutjebroek tot Nice". Maar Mistinguett is vijf en zestig jaren, Tenminste ongeveer zoo daaromtrent Maurice zit nog uitmuntend in zijn haren, En is „*n schat, 'n engel van 'n vent". Vol spanning wacht nu deze oude dame, Miss Mistinguett, op d' aankomst van Maurice. Maar feitelijk moest jij je toch wat schamen, Jij mooiste man van Lutjebroek tot Nice. TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14