Gebruikt in Uw soepen HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent WOENSDAG 20 MAART 1935 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DOODELIJKE VERGIFTI GING TE NEDERWEERT Twee broertjes het slachtoffer. Te Nederweert heeft zich naar eerst thans bekend wordt in den namiddag van Maandag een ernstig geval van vergiftiging voorgedaan in het gezin van den landbou wer Fr. Laenen, ten gevolge waarvan twee jongens, resp. 11 en 9 jaar, overleden zijn. De jongens waren uit school gekomen en hadden een boterham met koffie ge bruikt, waarna zij in de buurt melk had den gehaald en vervolgens nabij de wo ning gingen spelen. Plotseling werden de beide knapen on wel; zij liepen toen naar huis. Op weg viel reeds de jongste van de twee op den grond en overleed voor de oogen van zijn ouders, die kwamen toesnellen. Het elfjarige jonge tje kon het huis nog bereiken, maar bleek aanstonds zeer ernstig ziek te zijn. Een ge neesheer en een geestelijke werden onmid dellijk ontboden, waarna het oudste jonge tje naar het ziekenhuis te Weert werd overgebracht. Hier is evenwel ook hij Maandagavond overleden. Zoowel de geneesheeren, als de burge meester van Nederweert, die oogenblikke- lfjk in de woning verschenen, staan voor een raadsel. De justitie is gewaarschuwd en heeft de woning afgesloten, terwijl de ouders en de overige kinderen, vier in to taal, tijdelijk bij buren ondergebracht zijn, totdat een gerechtelijk onderzoek zal zijn ingesteld. Het gezin heeft Maandagmiddag geza menlijk het middagmaal gebruikt en heeft daarbij blikvleesch gegeten. Aangezien evenwel geen der andere leden van het ge zin vergiftigingsverschijnselen vertoond heeft, kan niet worden aangenomen, dat de vergiftiging het gevolg is geweest van het nuttigen van bedorven vleesch. De justitie heeft thans uit te zoeken op welke wijze de vergiftiging kan zijn tot stand gekomen. Men vermoedt, dat de jongens bij het spelen hun boterhammen op den grond heb ben gelegd en dat deze in aanraking gekor men zijn met kunstmest, maar hieromtrent is nog niets met zekerheid te zegen. Op de lijken der kinderen zal sectie ver richt worden. KINDJE VERBRAND. Bij het omvallen van een ketel kokend water van de kachel kreeg het 2-jarig zoon tje van de familie P. Tax te Heiningen (gem. Fijnaart) het kokend water over het lichaampje, waardoor het kind zoodanige brandwonden opliep, dat het aan de ge volgen is overleden. FEUILLETON. HET GESLACHT PERIVALE .Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK McGILL. 6) Jack Perivale zag het en geen man ter wereld is sterk genoeg om onbewogen de tranen te zien van haar, die hij bemint met al het vuur der eerste liefde. Liefde redeneert niet het zou geen liefde zijn wanneer zij dit wel deed; zij handelt bij ingeving, zij is een kracht, die boven iedere beheersching en controle staat. Alles vergetend behalve die liefde, die als een vurige vlam in zijn binnenste brandde, strekte Jack Perivale zijn armen uit en trok het eenzame, bedroefde wezentje naar zich toe. „Denk niet, dat ik stapelgek ben, Hetty, maar probeer geduldig naar mij te luiste ren. Ik heb je lief gehad vanaf het eerste oogenblik, dat ik je gezien heb, toen jij die malle hoeden van andere vrouwen stond te passen. Maar nooit hoef je zooiets meer te doen. Geef me eerst de gelegenheid, je mijn liefde te bewijzen en als ik dat heb gedaan, wil je dan mijn vrouw worden?" Juist toen Jack Perivale deze vraag stel de, trad Max Reiss onverwacht de kamer binnen en bleef onbeweeglijk staan. Hij staarde het tweetal aan met wijde oogen en geopenden mond, als een schelvisch op het droge. Plotseling verhelderde een wild, bijna wreed besluit zijn onbeweeglijk gezicht. De stelregel, die hij na lange jaren van ervaring voor zichzelf had toegepast, was: ^Als je bij een vrouw iets bereiken wilt, DOODELIJK VERKEERSONGELUK. Bij het passeeren van een auto. Gistermorgen half negen reed de heer v. d. L., uit Zwijndrecht met zijn auto over den nieuwen Straatweg, in de richting Rot terdam. Onder de gemeente Hendrik-Ido- Ambacht, wilde hij een auto passeeren. Terwijl hij naast dezen wagen reed, kwam een groote Chrysler, met drie inzittenden, plotseling uit den mist te voorschijn. Een botsing was onvermijdelijk. Tengevolge van deze botsing werd een der inzittenden van den Chrysler, de heer G. W. J. Beerden, uit Rotterdam, vrijwel op slag gedood. De beide andere inzittenden werden min of meer ernstig gewond. Zij zijn naar het ziekenhuis te Dordrecht over gebracht. Hun toestand is niet ernstig en waarschijnlijk zullen zij hedenavond naar hun woning kunnen worden vervoerd. De politie van Hendrik-Ido-Ambacht, ge assisteerd door die van Zwijndrecht, stelde onmiddellijk een onderzoek in en nam het lijk, alsmede den totaal vernielden wagen in beslag. ZUURSTOF-CYLINDER VAN AUTO GEVALLEN. Twee kinderen gewond. Omstreeks vijf uur gistermiddag heeft op den Rijksweg NijmegenDen Bosch te Hintham een ernstig ongeluk plaats gehad. Een groote tractor met aanhangwagen, beladen met zuurstof-cylinders en af komstig van de N.V. Acyteleen Maatschap pij te Breda, reed op den Rijksstraatweg ter hoogte van Hintham, toen plotseling een leege cylinder van den wagen viel. Hij kwam terecht op eenige kinderen, welke aan het spelen waren. Het zevenjarige zoontje van de familie Van Vlijmen be kwam lichte verwondingen, het tienjarige dochtertje van het gezin Kruitwagen kreeg ernstige verwondingen en een beenscheur. De kinderen zijn naar hun woningen ge bracht. TREINBOTSING TE ROOSENDAAL. Machinist door stoom ernstig gewond. Gisterochtend zijn bij het rangeeren op het stationsemplacement te Roosendaal, twee treinen op elkaar gereden. De 58-jari ge machinist v. S. werd door den ontsnap penden stoom getroffen en ernstig aan hoofd en armen gewond. In deerniswekken- den toestand werd de man naar het Cha- ritas-ziekenhuis overgebracht; zijn toe stand is hoogst ernstig. De materieele schade is gering. BRAND IN EEN TIMMERFABRIEK. Gistermiddag is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de groote timmerfabriek van de gebroeders Kersten te Haelen. Het vuur had spoedig een grooten omvang aan genomen. De brandweer uit Roermond werd ontboden en deze wist te bewerkstel ligen, dat de brand tot één vleugel van het gebouw beperkt bleef. De schade aan de fabriek en de daarin aanwezige houtwaren toegebracht, wordt op eenige duizenden guldens geschat en door verzekering ge dekt. FRAUDE MET TARWE IN HET GRENSBEBIED. Zelfde tarwe meermalen in- en uitgevoerd. Reeds meermalen is gewezen op de fraudes waaraan landbouwers zich sculdig maken, wier boerderijen op de grensschei ding liggen. Aan de grens NederlandRijn land in de omgeving van Goch Kleef, loopt de grenslijn midden door de landerijen, ja, vaak door de boerderijen. Het DuitschNederlandsch grenstrac- taat staat toe, dat landbouwers van uitge strekte goederen aan de grens, him op Ne derlandsch gebied geteelde granen vrij van belasting Duitschland mogen invoeren. Deze beschikking stelt de grens open voor den smokkelhandel, aldus lezen we in de „Msto." Het is voor de komiezen vaak uiterst moei lijk uit te maken, wat de betrokken boer wacht dan, bespied haar en doe of je een heilige bent; dat helpt beter dan wat ook. „Houd je van hem, Hetty?" zeide hij met vreemde kalme, onbewogen stem. Hetty knikte; haar hart bonsde als een hamer en zij durfde niet te spreken. Er volgde een lange, pijnlijke stilte, waarin de jongelui zich niet op hun ge mak voelde. Jack verwachtte een ietwat melodramatische scène, waarschijnlijk hef tige verwijten tegenover Hetty en bedrei gingen van lichamelijk geweld tegenover hemzelf. Hetty wist niet wat zij te verwachten had; in haar hoofd en hart kookte een zoo wilde massa van emoties, dat zij niet meer dezelfde geleek. Zij wenschte, dat Max Reiss die vreeselijke stilte zou verbre ken en toen hij dit deed, hadden zij en Jack, nietegenstaande de afkeer, die zij jegens den man koesterden, meer medelij den met hem dan zij ooit met iemand an ders gehad hadden. „Ik geloof, dat ik een oude dwaas ben geweest om te denken, dat een mooi jong meisje ooit van mij zou kunnen houden; maar liefde houdt geen rekening met leef tijd en ik hoopte haar te kunnen winnen, waneer zij eens mijn vrouw zou zijn. Maar haar geluk gaat mij te veel ter harte, dan dat ik in haar weg zou willen staan en al les wat ik zeggen kan is: God zegene jul lie beiden en geve jullie het geluk, dat jul lie verdient! Ik zal hier niet om jammeren, maar het is een slag voor mij, die ik mijn leven lang zal blijven voelen.Als je het goed vindt, zal ik nu maar weggaan", en met een haastigen, handdruk verliet de man wiens wreede sluwheid en laag ver raad de donkerste herinneringen in Hetty Loring's leven zouden achterlaten, het klei ne huisje, gevolgd door de half beschaam de afscheidsgroet der jeugdige gelieven. op zijn grondgebied geoogst heeft of welke partijen hij van Duitschland naar Neder land heeft getransporteerd. Hoe zeer gebruik gemaakt wordt van het verlof van belastingvrijen tarwe-invoer werd deze week geconstateerd door het douane-districtsbureau te Goch. Een boer uit de omgeving van Goch, die aan beide zijde van de grens, akkers heeft liggen, voerde 10.000 kg. tarwe van eigen oogst tolvrij Duitschland in. Voor deze hoeveelheid stond hem de Ne- derlandsche staat een uiWoerpremie toe per 50 kg. In plaats van nu deze tarwe in Duitschland te verkoopen, voerde hij ze langs een meer verwijderd douane-station weer naar Nederland uit en kreeg toen van de Duitsche regeering een zeker bedrag in den vorm van „Ausfuhrsoheinen" wijl de exporteerende boer aangaf, dat deze m Oost-Duitschland gekocht was. Met deze „uitvoerbewijzen" kon de boer handel drij ven aan de z.g. productenbeurs. De grens- boer trekt op deze wijze dubbel voordeel met den in- en uitvoer van dezelfde tarwe. Dezen kringloop van en naar Duitschland en weer terug maakten deze 10.000 k.g. tarwe achtmaal achter elkaar. Men kan wel nagaan, dat de grensboeren op deze wijze goede zaken maken, ten na- deele van de Nederlandsche en Duitsche re geering, zonder ook maar eenmaal hun tar we te verkoopen. Door een toeval kon de Duitsche douane nu deze week den smok kelenden grensboer ontmaskeren. De boer en zijn handlangers zijn gear resteerd. De ontduiker van de verschillende uitvoerverboden zal ongetwijfeld een boete krijgen welke zijn winst wel tienmaal zal overtreffen. De Duitsche justitie heeft met de grenssmokkelaars nimmer medelijden. AMBTENAAR ONTSLAGEN. Onjuist financieel beleid te Nijmegen? De secretaris-rentmeester van het Bur gerlijk Armbestuur te Nijmegen, de heer J. v. G., is, naar „Het Volk" bericht, van zijn functie ontheven. B. en W. zouden dezen ambtenaar geschorst hebben, omdat zijn financieel beleid niet in orde zou zijn. Bo vendien zou het persoonlijk leven van den heer v. G. niet in overeenstemming zijn met de verplichtingen, die zijn functie hem in deze oplegt. Bij informatie bij het B. A. bleek, dat de heer v. G. reeds meer dan een week geen dienst verricht. Als reden hiervan werd ziekte van den betrokkene opgege ven. De secretaris-rentemeester heeft reeds eenmaal van B. en W. een waarschuwing ontvangen en vervolgens het verzoek om ontslag te nemen. Toen hij hieraan niet vol deed, is hij in zijn functie geschorst. GOEDE VANGST VAN DE POLITIE. De politie heeft gistermiddag te Olst een tweetal personen aangehouden, die in het bezit waren van verschillende goederen, zooals gebruikte tafelkleeden enz., hetgeen haar verdacht voorkwam. Bij het verhoor op het politiebureau bekenden zij in een onbewoonde villa te hebben ingebroken. De mannen, die uit Deventer afkomstig zijn, zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. Zij zullen morgen naar Zutfen worden overgebracht. GOEDEREN VAN DIEFSTAL AFKOMSTIG, GEVONDEN. Gistermorgen ontdekte de landbouwer H. Staal te Hooge Zwaluwe, dat er in een sloot langs de spoorlijn naar Geertruiden- berg, in de nabijheid van de buitenplaats „Pinksterbloem" een blinkend voorwerp lag. Bij nader onderzoek bleek dit een ra diotoestel te zyn, hetwelk eenige maanden geleden bij een inbraak was ontvreemd en waarvan de gebroeders D. uit Made, die in het Huis van Bewaring te Breda zijn inge sloten, verdacht worden. Het toestel, waar men de lampen uit gehaald had, bleek door VII. Een zeer persoonlijke vraag. Lord Perivale van Kasteel Perivale, eige naar van een der grootste bezittingen van Groot-Brittannië en een der mooiste hee renhuizen van Londen, zat alleen in zijn salon. Het was een prachtige kamer, bekleed met Spaansch bedrukt leer en gevuld met zeldzame en kostbare voorwerpen; met ebbenhouten kastjes, kostbare Oostersche tapijten, gebeeldhouwde stoelen en weel derige sofa's. En toch, met al die pracht, die door het meest perfect getrainde personeel op de meest perfecte wijze onderhouden werd, mankeerde er iets: de zachte, subtiele vrou wenhand, die haar stempel op ieder huis drukt, ontbrak. Juist vanavond bleek dit duidelijk. De oude edelman, die gedurende de afwezig heid van zijn zoon dien middag een vrij ernstige hartaanval gehad had, was in een stemming om aan de toekomst te denken. „Wat dit huis noodig heeft is een vrouw en nu Jack ongedeerd uit den oorlog is thuisgekomen, wordt het hoog tijd voor hem om te trouwen en zich hier te vesti gen. Ik moet vanavond eens ernstig met hem spreken", en de oude aristocraat, op wien Jack niet in het minst geleek want Lord Perivale was klein, mager en eenigs- zins rossig stond op en liep met groote schreden het vertrek op en neer. Hij verwachtte zijn oude vriendin, de Hertogin van Rochester, met haar nichtje Lady Olga, op de thee. Haar leven lang, sinds zij eenig oordeel des onderscheids had, was het meisje, wier eenige ambitie het was zijn schoondochter te worden, geleerd den ouden man aange naam te zijn. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 21 Maart. Huizen 801 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gramofoonplaten en orkestconcert. 2.00 Handwerkles. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.303.45 Gramofoonplaten. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Bach-recital en Gram.pl. 6.43 Causerie. 7.00 Ned. Chr. Persbureau en Journ. Weekoverzicht. 7.45 Matthaus-Passion van Bach, door de Chr. Oratorium-Vereen, te Haarlem, m. m. van solisten en het Utr. Sted. Orkest. Om 9.10 uur Vaz Dias en Gramofoonplaten. 10.4511.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Omroeporkest. 10.00 Morgenwijding. 11.20 Gramofoonplaten. 11.00 Kniples kinderkleeding. 11.30 Pianorecital. 11.50 Kovacs Lajos en zijn orkest en gra mofoonplaten. 2.00 Omroeporkest. 3.00—3.45 Naailes. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonplaten. 5.00 Voor groote kinderen. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Concert door Pierre Palla (piano), Boris Lensky (viool) en Bob Scholte (zang) 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias en Gramofoonplaten. 8.15 Bach-herdenking in het Concertge bouw te Amsterdam: Het Orkest o. van Dr. W. Mengelberg, het Toonkunstkoor en solisten. In de pauze: Causerie over Bach. 10.30 Disco-nieuws. 11.00 Vaz Dias. 11-1012.00 Uit „La Gaité", Amsterdam: Jack de Vries en zijn Internationals. Droit wich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.25 Gramofoonplaten. 12.10 Het Rutland Square en New Vic toria Orkest. I.20 Gramofoonplaten. 3.20 Vesper. 4 20 Relais uit Kaapstad. 4.50 Orgelconcert. 5.35 Orkest. 6.50 Concert (sopraan, 2 violen, cembalo) 7.40 Gramofoonplaten. 8.20 „The story of the Waltz", potpourri. 9.40 Pianorecital. 10.35 Bach-concert m. m. van solisten en koor. II.3512.20 BBC-Dansorkest. de inwerking' van het water en den modder waardeloos te zijn. Men is onmiddellijk be gonnen met den sloot uit te baggeren om na te gaan of zich eventueel ook de gesto len zilveren voorwerpen daarin bevinden. BUS MET SCHERPE PATRONEN GEVONDEN. Toen de landbouwer J. E. aan den Beuthenweg te Venlo gistermiddag in den tuin achter zijn woning aan het spitten was, stiet hij plotseling in den grond op een blikken bus, welke zestig scherpe patronen bleken te bevatten, welke gewikkeld waren in een Duitsche krant van het jaar 1914. De landbouwer heeft zijn vondst, waarvan de herkomst onbekend is, ter beschikking van de politie gesteld. Eigenlijk begon Lady Olga bang te wor den en eenigszins ongeduldig, door ver schillende redenen buiten haar schuld, had den haar ouders haar absoluut onbemid deld achtergelaten en was zij afhankelijk van de liefdadigheid van haar tante, die in den laatsten tijd herhaaldelijk toespelin gen had gemaakt op de hooge kosten van het levensonderhoud en haar dringend had geraden een huwelijksaanzoek van Jack Perivale te bespoedigen. „Gedurende den oorlog was er nog een reden voor uitstel maar die is nu voorbij. Heusch, kindlief, als je hem er niet toe kunt brengen, zich te verklaren, moest je maar naar iemand anders uitkijken", was de wijze raad der wereldsche, oude herto gin. Lady Olga's donkere, schitterende schoonheid kwam op haar voordeeligst uit door het vuurroode costuum met wit bon ten vos, dat zij droeg toen zij bij Lord Perivale binnentrad. „Het spijt mij zoo, maar tante moest met zwaren hoofdpijn naar bed gaan, zoo dat zij niet komen kon. Maar ik dacht, dat u het wel prettig zoudt vinden als ik voor u kwam theeschenkenzegt u maar „ja" vleidde het kleine aristocraat je, ter wijl zij haar handschoenen uittrok en ze achteloos als een balletje oprolde, daar door toonend, dat zij wit glacé handschoe nen gewend was niet meer dan éénmaal te dragen. Jack Perivale's vader nam ieder detail van haar slank, zorgvuldig gekleed figuur tje en ieder en trek van het donkere, mooie gezicht nauwkeurig in zich op. „Als Jack zich niet haast, zal een ander hem voor zijn", dacht hij bij zichzelf. En plotseling kwam het in hem op, dat dit alleenzijn met Lady Olga een prachtige gelegenheid was tv* haar eens te polsen in Radio Paris, 1648 M. 12.35 Kamermuziek. 4.20 RadiotooneeL 9.05 Nat. Orkest. 10.50 Dansmuziek. K a 1 u n d-*b org, 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". I.402.00 Zang en piano. 2.204.05 Concert uit Rest, „Ritz". 7.30 Symphonieconcert m. m. v. solisten en orkest. 10.2011.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.35 Orkestconcert. II.20 Keulsch Symphonie-orkest. 1.35 Cellorecital. 3.20 V. d. Deutschlandsender: Oskar Joost en zijn orkest. 5.20 Viool en piano. 7.20 Militair concert. 8.35 Omroepkoor en -orkest, en solisten. 9.5511.20 Orkestconcert. Rome, 421 M. 8.05 Symphonieconcert. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: 12.50 Omroeporkest. 2.002.20 Gramofoonplatea, 6.50 Vocaal concert. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Reportage m. m. v. orkest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 meter: 12.50 Salonorkest. I.502.20 Gramofoonplaten 5.20 Omroeporkest. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Zang. 7.05 Gramofoonplaten. 7.35 dito. 8.20 Salonorkest. 10.30—11.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 Rijkszending. 8.20 Es weht ejn frischer Frühlingswind", politiek cabaret. 9.20 Berichten. 9.30 Intermezzo. 10.05 Weerbericht. 10.20 Reportage. 10.4011.50 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.058.20 Deutschl. Sender. 9.20—11.20 Keulen. II.2012.05 Kalundborg. 12.0514.20 Parijs Radio. 14.2015.20 Kalundborg. 15.2017.20 Deutschl. Sender. 17.2017.30 London Reg. 17.3018.00 Leipzig. 18.0018.20 Diversen. 18.2019.20 Parijs Radio. 19.20—20.20 Weenen. 20.20—21.20 Brussel Fr. 21.2023.00 Boedapest. 23.00afloop Kalundborg. 4e Programma. 8.058.50 Parijs Radio. 10.1510.35 Deutschl. Sender. 10.3511.05 Droitwich. 11.0512.10 London Reg. 12.1014.20 Droitwich. 14.2015.20 London Reg. 15.2018.20 Droitwich. 18.2018.50 Diversen. 18.5019.30 London Reg. 19.3020.00 Sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen, journalist. 2.0020.20 London Reg. 20.2021.20 Droitwich. 21.2022.00 Baromunster. 22.0022.20 Diversen. 22.2022.35 Droitwich. 22.35afloop Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). hoeverre zij geneigd was de toekomstige Lady Perivale te worden. Zich tot haar wendend terwijl zij haar glanzend hoofd over den suikerpot boog, zei hij ernstig en vriendelijker dan hij ge woon was: „Kindlief, zul je me vergeven, wanneer ik je als vader een zeer persoonlijke vraag stel?" Een vreemde ontroering maakte zich van Lady Olga meester en de donkere blos, die haar wangen overtoog, was niet het ge volg van kinderlijke bedeesdheid, zooals de oude man dacht, maar van groote inner lijke opwinding, want haar vlugge intuitie had haar doen begrijpen wat komen zou. „U weet wel, dat u mij alles moogt vra gen, beste oom James, alles wat u maar wilt", antwoordde zij met een lieve stem, zich in eerbiedige aandacht tot hem kee- rend en hem als familielid betitelend, waar zij eigenlijk geen recht op had, doch wat men haar vanaf haar prilste jeugd geleerd had. De stem van den ouden edelman was bijna om medelijden mee te hebben, toen hij smeekend vroeg: „Houd je van mijn jongen, Olga? Als hij je zou vragen, zou je dan „ja" zeggen?" Het welgevormde hoofd boog zich ge heel in overeenstemming met den conven- tioneele begrippen, die de oude heer koes terde omtrent de houding van een vrouw in een dergelijk geval. Hij was doodsbenauwd, dat Jack wat hij noemde „een democratisch huwelijk" zou kunnen sluiten en voelde dat hij dan eerst rustig zou kunnen sterven wanneer Jack getrouwd was met een vrouw, die op waar dige wijze de tradities van zijn oud ge slacht zou voortdragen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9