WOENSDAG 20 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANï TWEEDE BLAD. pau. s LEID SCHEND AAI. Ziekenhuisverpleging. Dinsdag 19 Maart hield de R.-K. Vereeniging voor Zie- kenhuisverpleging te Leidschendam onder voorzitterschap van den heer G. Kasber- gen haar jaarvergadering in het patronaats gebouw. Ingekomen is een verzoek van het Wit- Gele Kruis om subsidie, op welk verzoek door het bestuur afwijzend is beschikt, om dat de financiën van dien aard zijn, dat dit jaar met een tekort sloot, zoodat geen sub sidie kan worden verleend. De vergadering gaat hiermede accoord. Het jaarverslag en financieel verslag van den secretaris-penningmeester, wat wij reeds vorige week vermeld hebben, werd met algemeene stemmen goedgekeurd, waarbij de voorzitter hartelijk dank bracht aan den secr.-penningm., den heer L. C. de Koning voor zijn accuraat beheer en zijn vele werk voor de vereeniging. Bij monde van den heer P. Heine brengt de verificatiecommissie verslag uit. In de verificatiecommissie over het boekjaar 1935 worden benoemd de' heeren Fr. Zuijd- wijk, J. de Lange en P. v. d. Zon. Bij de bestuursverkiezing worden de 2 aftredende leden de heeren L. C. de Koning en J. Schuijt met vrijwel algemeene stemmen stemmen herkozen. Na rondvraag sluiting. VEUR. Geboren: Wilhelmina Maria d. van C. J. Langeveld en C. W. van Veen. Cor nelia Wilhelmina Theresia d. van J. Th. v. d. Hoeven en W. Middendorp. Gehuwd: J. P. H. Neukirchen en A. C. J. van Ingen. SASSENHEIM. Mottigerpolder. De jaarlijksche Inge landenvergadering van den Mottigerpol der, gelegen onder Sassenheim en Voor hout, werd onder voorzitterschap van den heer J. W. Marbus, in hotel „Het Bruine Paard" te Sassenheim gehouden. De reke ning over 1934 werd vastgesteld aan in komsten op 1.842.99 y. en aan uitgaven op 1.597.45. Het batig saldo bedroeg derhalve f 245.54 De omslag was over 1934 gelijk aan de raming n.L 11.per H.A. De grootte van den polder is 91.09.46 H.A. De commissie voor het nazien van de rekening over 1934, bestaande uit de hee ren J. Nijssen, W. v. d. Vlugt en J. Ver- sluijs, bracht rapport uit over haar on derzoek. De commissie voor onderzoek van de rekening over 1935 werd samengesteld uit de volgende heeren: J. Nijssen, J. Ver- degaal en W. v. d. Vlugt. Tot plaatsver vangende leden werden benoemd de hee ren C. W. Prins, L. P. Zonneveld en J. A. Verdegaal. De heer J. Versluijs wenschte niet meer voor benoeming in aanmerking te komen. De begrooting voor 1935 werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op 2.162.49 y2. De post „onvoorzien", zijnde het batig saldo op 31 December 1935, werd begroot op f 89.74 y. De omslag werd voor 1935 geraamd op 10.per H.A., derhalve een verlaging van ƒ1.per H.A. in vergelijking met 1934. Besloten werd te trachten de rente van de loopende leening, pro resto 2.625 te doen verlagen. Het percentage bedraagt thans 5. Deze leening werd aangegaan in 1929 ten behoeve van de electrische bema ling met de Maatschappij voor Gemeente- crediet te Amsterdam. Het bestuur deelde aan de vergadering met genoegen mede, dat, dank zij de activiteit van den beamb te, die de bemaling bedient, alles goed functionneert en deze electrische bemaling is te prefereeren boven bemaling door den windmolen. Met voldoening kon worden geconstateerd, dat de achterstand van de polderlasten zeer gering is in vergelijking met andere polders. NOORD WIJK. Staatspartij. De R. K. Kiesvereeniging hield een goed bezochte vergadering in het Juvenaat met als hoofd punten der agenda, de herziening van het plaatselijk Huish. Reglement en het indienen van candid aten voor de as. Gemeenteraadsverkiezingen. De voorzitter, de heer H. K. Braun, deel de mede dat door !het Kringbestuur de re gelingen van voorbereiding voor de Ge meenteraadsverkiezingen, samengesteld in de voorlaatste vergadering, zonder eenige bemerking zijn goedgekeurd, zoodat èn candidaatstelling èn samenstelling der gros lijst volgens de gestelde bepalingen zal ge schieden. Aan de hand van het concept-reglement, samengesteld door het Partij-'bestuur, had het bestuur met enkele toevoegingen een schema ontworpen voor het plaatselijk Huish. Reglement. Na ampele besprekingen werd dit concept, behoudens enkele kleine wijzigingen, zonder hoofdelijke stemming in zijn geheel aangenomen. Het nieuwe reglement brengt tevens met zich mede, dat het bestuur op de e.v. ver gadering in zijn geheel zal aftreden; de thans loopende zaken zullen eohter door het huidige bestuur worden afgewerkt. De vergadering machtigde voorts het be stuur een aantal leden aan te wijzen om zitting te nemen in de te vormen sjembu- reaux voor de samenstelling der groslijst. De navolgende candidaten werden hierna per lijst of staande de vergadering inge diend: C. G. J. Alikemade Snr., C. W. Alke made, L. J. Bakker, A. Caspers, J. A. Cas- pers, J. G. v. Eeden, J. de Groot-Mulder, J. v. Leeuwen, J. C. v. d. Meer, A. C. Meijer, W Schelvis, W. v. Schie Lzn., J. W. Slats, A. B. Tenhaar, P. Vink Wzn., W. P. de Vreede, Th G. v. Went, Jac. Zwarts. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat 6 dagen na deze vergadering nog candidaten bij den secretaris kunnen worden inge diend,, mits de lijsten onderteekend zijn door 15 leden en voldoen aan de voorwaar den gesteld bij de voorbereidingsbepalin gen. Bij een gelijk aantal stemmen, behaald door twee candidaten, zal het lot beslissen. De samenstelling der groslijst zal plaats hebben- op Zondag 7 en 14 April as. Na een korte rondvraag sluiting. TER AAR. Het Groene Kruis. De afd. „Ter Aar" van de Z. H. Ver. „Het Groene Kruis" hield dezer dagen haar leden-jaarvergade ring in het café v. d. Ackker onder voor zitterschap van dr. Quartel. Het jaarver slag van den secr., den heer C. Lok, bevat te weinig belangrijks. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkom sten met inbegrip van het batig saldo van het vorige dienstjaar hadden bedragen 393.52, de uitgaven 283.86, alzoo een batig saldo van 109.66, boven de bestaan de reserve. Bij de bestuursverkiezing werd den heer L. de Koning gekozen in de va cature D. van Eijk, terwijl de periodiek aftredenden, C. Lok en W. v. Wouden berg, zich bijna met alg. st. zagen herbe noemd. Een ernstig punt van bespreking was nog herziening van art. 4 van het Huishoudelijk Reglement. Het aangenomen voorstel tot wijziging komt in hoofdzaak hierop neer dat men eenigen tijd lid moet zijn vóórdat men gerechtigd is tot het in bruikleen ontvangen der verplegingsarti- kelen. Vlot werd de begrooting 1935 vast gesteld op 375 gulden. Hierna sluiting. Geboren: Jacoba Cornelia d. van A. Esveldv. d. Knijff Arnoldus Wijnan- dus z. van T. KroftMoons Theodorus Johannes z. van J. Th. LeliveldVink Petrus Jozef z. van A. de JongVeelen- turf Geertruida d. van A. J. A. Bijle- meerVork. Gevestigd: A. Turkenburg van Lei- muiden J. C. Huisman van Bodegraven. Vertrokken: H. G. Hoogenboom naar Hazerswoude A. W. Janssen naar Rijnsaterwoude G. Droog naar Alphen a. d. Rijn M. C. v. d. Hoorn naar den Haag. OEGSTGEEST. Schaakclub. Gisteravond hield de „Oegstgeester Schaakclub" haar jaarverga dering in „Huize Wijnstok". De voorzitter, de heer Poortman, die deze bijeenkomst voor de laatste maal leidde, opende de ver- gadering met een keurig speechje. Door I vertrek van den voorzitter en penning- meester moesten er twee nieuwe bestuurs leden worden gekozen. In de vacature wer den resp. benoemd de heeren A. Zweers en V. v. d. Linden. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. BENOEMING GEMEENTE-SECRETARIS. De heer W. Trapman. Tot gemeente-secrtaris alhier is be noemd de heer W. Trapman, hoofdcom mies ter secretarie van de gemeenten Stompwijk en Veur. De heer Trapman is 35 jaar oud. Hij genoot zijn opleiding aan de Chr. H. B. S. te Den Haag en behaalde daarna de acte gementeadministratie en de acte staatsinrichting M.O. De heer Trap man is Christelijk Historisch. Personalia. Met ingang van 1 April 1935 en 20 Maart 1935 is eervol ontslag ver leend resp. aan den heer mr. F. A. Helm- strijd als secretaris en ambtenaar van den burgerlijken stand en aan den heer A. H. van Gelderen als ambtenaar van den bur gerlijken stand, alhier. Burgerwacht. Maandag 18 Maart hield de burgerwacht haar jaarvergadering in hotel Neuf. De voorzitter de heer Stijkel, opende deze vergadering met een woord van wel kom aan de leden en zei, dat er aan de organisatie der Burgerwacht in Neder land wel iets te verbeteren valt. Er is een vergadering geweest waar een en ander reeds is besproken en waar een commis sie is samengesteld, die een rapport heeft uitgebracht, hetwelk echter nog niet pu bliek is. Maar wel is er een strooming, dat de Burgerwacht meer militair wordt, wij zullen echter afwachten en de leden op roepen zoodra er iets naders hieromtrent bekend is, teneinde in de toekomst dege lijke Burgerwachters in Nederland te vor men. Hierna bracht de secretaris, de heer Boekraad jaarverslag uit. Uit het verslag van den penningmees ter, den heer v. Osnabrugge, bleek, dat de inkomsten bedroegen 928.40 en de uit gaven 1097.70, alzoo een nadeelig saldo van 151.30, hetgeen was ontstaan door de viering van het 15-jarig bestaan en deel neming aan de laatste eerbewijzen aan H. M. de Koningin-Moeder en Z. K. H. Prins Hendrik. Vervolgens droeg de heer de Jong een gedicht voor, waarin het wel en wee der Burgerwacht gedurende de vijftien jaar, dat zij bestaat, was beschreven, en waarin het bestuur hulde werd gebracht voor het vele, dat zij in die jaren voor de Burger wacht gedaan had Hierna kwam aan de orde de bestuurs verkiezing. Aftredend was de heer Stijkel, terwijl tevens een vacature ontstond door het vertrek van den heer v. Gelderen. De heer Stijkel werd met algemeene stemmen herkozen en in de vacature v. Gelderen met meerderheid van stemmen gekozen de heer C. Gouwkade. Nadat eenigen tijd gepauzeerd was, deel de de voorz. mede, dat tot slot er nog een gezellig uurtje was, waarbij enkele prijs- wedstrijden gehouden zouden worden in sjoelen enz. De heer Benckhuizen gaf hierna een dui delijke uiteenzetting van het fascisme, de N. S. B. en het socialisme en wees op de voetangels en klemmen die er in deze or ganisaties zijn Spr. spoorde allen aan om trouw te blijven aan het Koninklijk Huis en de Koningin en de Prinses te steunen met al de kracht en de energie die in ons is. Een dankbaar applaus toonde aan, <fct al len het met deze mooie lezing eens waren, en als het moet pal zullen staan in den strijd. Een gezellig samenzijn sloot deze goed geslaagde jaarvergadering. BODEGRAVEN. Uitslag aanbesteding gemeente werken. Timmerwerk: S. Mulder f 274, P. v. d. Neut 188, Ooms 125, A. Calis 109.50, J. Oosterdom 78. Metselwerk: P. v. Katwijk ƒ493, N. Hoogendoorn ƒ453, L. v. Dissel 399. Schilderwerk: G. Heemskerk 887, G. Hoogeveen 735, C. H. van Velzen 622.76, D. Scheer f 544. Stucadoorswerk: N. Hoogendoorn 175, W. Martens 186, Smidswerk: W. Bos f 125. NIEUWKOOP. Kiesvereeniging. Gisteravond verga derde in het Parochiehuis de R. K. Kies vereeniging „Eendracht maakt macht". De voorzitter, de heer P. Kuijf, sprak een kort openingswoord, de secretaris, de heer Th. J. F. Teunisse las de notulen, waarna een paar mededeelingen volgden. Een extra-bijdrage, gevraagd aan de leden met het oog op de verkiezingen, had ongeveer 40.opgebracht. De collectanten, de heeren C. Balvert, W. van der Voorn, P. van der Weijden Nzn. en N. Nieuwenhui- zen kregen een bijzonder woord van dank met een doosje sigaren. Het bestuur van de zusterafdeeling in Noorden heeft een ontwerp-program op gesteld voor de raadsfractie, waarop een drietal punten vermeld staan. Ten le dat een burgerlijk armbestuur wordt gevormd in zooverre, dat in verband met den zor- gelijken tijd het college van B. en W. met enkele personen voor deze taak wordt uitgebreid. Ten 2e dat meer dan tot dus verre worde gedaan aan gezinspolitiek, d.w.z. meer aandacht en zorg besteed wordt voor het groote gezin. Ten 3e dat voor de personen, die in Gemeentelijken dienst werkzaam zijn en voor wie nog geen georganiseerd overleg bestaat, dat dit alsnog in het leven wordt geroepen. Deze punten werden langdurig bespro ken, waarna de vergadering daarmede eenstemmig accoord ging. Zij zijn niet bindend voor de aanstaande raadsleden, doch zij moeten him ernstige aandacht hebben. Daarna volgde de candidaatstelling voor den Gemeenteraad. De voorzitter geeft als eenparige wensch van het bestuur te ken nen, dat van de drie groepen: boeren en tuinders, middenstanders en arbeiders elk een candidaat gesteld wordt, waarmede de vergadering zich vereenigt. De aftredende leden, de heeren A. van Houten en A. J. Verhaar worden met algemeene stemmen opnieuw candidaat gesteld. Geen enkele der aanwezige middenstanders was er voor te vinden een candidatuur op zich te nemen, waarna gesteld werd de heer J. van der Laan, die echter niet aanwezig was. Voor de drie reserves werd nog ge steld de heer J. Eijs, terwijl nog 2 plaat sen openbleven. Tot 4 April kunnen als nog candidaten worden ingeleverd op een lijst voorzien van 15 han<jlteekeningen. Geschiedt dit niet dan zorgt het bestuur hiervoor. De groslijststemming heeft plaats op Zondag, 14 April. De voorzitter hoopt, dat alle leden hun stem zullen uitbrengen en is eenmaal de candidatenlijst opgemaakt, dat ook allen uitsluitend op No. 1 van de lijst stemmen. ZOETERWOUDE. De moordzaak. Naar we vernemen zal 11 April a.s. voor de Haagsche rechtbank behandeld worden de moordzaak v. P. Aan de beide daders van K. Snr. en van K. Jr. is doodslag ten laste gelegd. WILT U IETS WETEN? Vraag: inzake schriftelijke cursus voor melkkeurmeester. Antwoord: Een schriftelijke cursus is ons niet bekend. Wel wordt er in de win termaanden door den Ir. W. J. Huisman, Rijkszuivelconsulent te Gouda een dagcur sus gegeven. U zoudt zich tot den heer Huisman kunnen wénden. Zou de bedoe ling zijn, een keurmeester der warenwet, dan kunt u zich beter wenden tot Dr. van Eek te Leiden, of tot Dr. Cramer, Melkcon- trolebureau te Den Haag, of Melkcontrole- bureau Padmos te Rotterdam. Vraag: Wat !is het adres van den Com missaris der Rivierpolitie te Rotterdam? Antwoord: Bureau der Rivierpolitie: Parkhaven. Vraag: Hoe is het mogelijk dat de Lei ders (Joden) van de Ned. Varkenscentrale goud verdienen, terwijl de Slagers bijna geen inkomen hebben. Antwoord: Wij kunnen deze vraag met een wedervraag beantwoorden. Kunt u publiceeren, hoeveel goud bedoelde lei ders verdienen? Maar dan natuurlijk zóó, dat u uw mededeelingen zoudt kunnen vol houden, eventueel voor den rechter. (Zie de rubriek rechtszaken in dit nummer). Wij zouden een wantoestand, bestaande op dit terrein, gaarne, publiceeren, maar alleen, natuurlijk, een wantoestand, van welks be staan wij volkomen zeker zijn. Wat het tus- schen haakjes geplaatste „Joden" betee- kent, weten we niet. Laten wij ons toch volmaakt vrij houden van het afschuwelijk anti-semitisme van onze buren. Vooral wij, Katholieken, die ook in deze een beginsel en een traditie hebben hoog te houden! onderwetsche dame, of een vermomde strafgevangene, die ontvlucht is? (Politiken). Consumptiemelk- regeling 1935/'36 De Crisis-Zuivel-Centrale deelt omtrent de consumptiemelkregeling in het wette lijk aangewezen gebied der groote steden in het Westen des lands mede, dat voor het per 1 April a.s. intredende nieuwe contract- jaar 1935/1936, wat de hoofdzaken betreft, het volgende is bepaald. De per 31 Maart 1935 ten einde loopende regeling blijft in beginsel gehandhaafd. In de uitvoering der nieuwe regeling echter zal ten aanzien van de hierna te noemen punten wijziging worden gebracht. De toelaatbare taxe. r# af te sluiten taxe zal in maximum mogen overeenkomen met die, welke in het afgeloopen con tract jaar heeft gegolden; als regel zal dus niemand een hoogere taxe kunnen afsluiten dan het vorige jaar. Be- teekent zulks eenerzijds, dat de voor het contractjaar 1934/35 ingestelde zónegren- zen voor wat de taxen aangaat practisch blijven gehandhaafd, anderzijds volgt hier uit, dat bedoelde grenzen formeel kunnen vervallen. Tot dit laatste is inderdaad be sloten. Afdracht van een halve cent. Tot dusver gold de bepaling, dat voor consumptiemelk, andere dan taxe-melk, alzoo melk, in consumptie gebracht door z.g. contingentbedrijven, melkveilingen en zelfventende of daarmede gelijk gestelde veehouders, aan de Zuivelcentrale een hal ve cent per Liter moest worden afgedragen. Per 1 April a^. treedt vorenbedoelde be paling buiten werking. In verband hiermede zal ten aanzien van de melkveilingen de eisch gelden, dat de in het contractjaar 1935/36 zonder eenige af dracht voor de consumptie af te leveren hoeveelheden melk niet mogen stijgen bo ven een nader vast te stellen contingent, waarvan de grootte aan de hand van de om zetten in de jaren 19321934 nader zal worden vastgesteld. Voor wat de zelfventende veehouders aangaat brengt het vervallen der afdracht van een halve cent de noodzakelijkheid met zich, dat hun een bepaalde taxe wordt toe gewezen. Hierdoor zal deze categorie van melk-producenten in het vervolg dus ge heel zijn gelijkgesteld met alle overige melkveehouders. Positie der z.g. randbedrijven. Goedgevonden is om, eventueel buiten het kader der consumptiemelkregeling, na dere voorzieningen te treffen met betrek king tot de positie van zuivelfabrieken, welker leveranciers voor een grooter of kleiner deel woonachtig zijn in gebieden tot welke de behoefte aan consumptiemelk, aangekocht op Regeeringscontract, zich uit strekt en als gevolg waarvan zoodanige zuivelfabrieken bijzondere moeilijkheden zouden kunnen ondervinden. Grossiersmarges voor melk. Met het oog op bepaalde moeilijkheden, welke zich in de practijk hebben voorge daan tengevolge van de sedert September 1934 officieel geldende minimum-grossiers marges voor melk, is besloten over te gaan tot opheffing daarvan. Inschakeling van nieuwe bedrijven. In gevallen, dat een consumptiemelkbe- drijf zou verwisselen van eigenaar of pachter, is rekening te houden met de be paling, dat op het nieuw af te sluiten Re geeringscontract een taxe zal kunnen wor den overeengekomen, welke maximaal 8 Liter per dag en per koe bedraagt. Het aantal stuks melkvee, door den vorigen be woner gehouden, zal hierbij als nadere grondslag dienen. Voor zoover voor het leveren van con sumptiemelk bedrijven zouden moeten worden ingeschakeld, welke tot dusver melk produceerden, voor industrieele ver werking bestemd, zal de toe te kennen taxe op basis van de in 1933 gehouden veetelling niet meer dan 6 Liter mogen bedragen. Grossiers-slijters-contracten. De aandacht van belanghebbenden wordt voor zooveel noodig gevestigd op de wen- schelijkheid de vorengenoemde contracten, geheel in den geest als te vorigen jare heeft plaats gevonden, zoo mogelijk af te slui ten. Formulieren voor Regeerings- contracten. De Crisis-Zuivel-Centrale is voornemens formulieren als vorenbedoeld binnen den kortst mogelijken termijn verkrijgbaar te stellen aan dezelfde adressen, als welke zich te vorigen jare met de afgifte daarvan heb ben belast. Verlaagde taxe gedurende de wintermaanden. Met het oog op de gewijzigde omstandig heden, waaronder ook het veehoudersbe- drijf wordt uitgeoefend, is verder bepaald, dat bij het afsluiten der Regeeringscontrac- ten zal kunnen worden overeengekomen, dat in de periode van 15 September 1935 tot 1 April 1936, of een gedeelte hiervan, door de veehouders een hoeveelheid taxe- melk wordt geleverd, welke hoogstens 20 pet. lager zal zijn dan de voor de overige maanden van het contractjaar overeenge komen taxe. De prijs der overmelk. De te dezen opzichte reeds geldende re geling zal slechts in zooverre wijziging on dergaan, dat voor zoover vaststelling van den overmelkprijs in georganiseerd over leg niet mocht hebben plaats gevonden, als minimumprijs zal gelden een prijs, over eenstemmende met den Regeeringscon- tractprijs voor eerste klasse melk, vermin derd met 1 y, cent per Liter. Z.g. bakkersmelk. Ingaande 1 April a.s. zal de melk, be stemd voor bakkerijdoeleinden mogen wor den afgeleverd op industriebasis en zal daarvan geen afdracht verschuldigd zijn. Deze bepaling sluit geheel aan bij het streven om door het beschikbaar stellen van zoo goedkoop mogelijke melk de con sumptie van melkbrood hier te lande op te voeren. i i STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MU. NEDERLAND. POELAU BRAS (uitr.) arr. 19 Maart te Padang. SALAWATI (thuisr.) vertr. 19 Maart van Genua. SIMALOER arr. 19 Maart van Batavia 1. v. Havre te Amsterdam. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE (uitr.) vertr. 18 Maart van Belawan. POELAU ROEBIAH (thuisr.) pass. 18 Maart Perim. BODEGRAVEN (thuisr.) 18 Maart nam. 1 uur 450 mijl West v- Valentia. KON. PAKETV MAATSCHAPPIJ. NIEUW HOLLAND vertr. 16 Maart van Singapore naar Adelaide. HOLLAND-AMERlKA-LLfN. EDAM vertr. 16 Maart van New York naar Rotterdam. KON. NED STOOMB MAATSCHAPPIJ LOCHKATRINE, Vancouver-Rotterdam vertr. 16 Maart van Los Angeles. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA NOPAN (thuisr.) vertr. 19 Maart van Napels. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ACHILLES, Rotterdam-Japan arr. 18 Maart te Penang. AGAMEMNON vertr. 15 Maart van Yo kohama naar Rotterdam. ALCINOUS, Amsterdam-Ja va vertr. 18 Maart van Padang. HECTOR, Japan-Rotterdam, pass. 19 Maart Prawle Point. MENESTHEUS, Japan-Rotterdam pass. 18 Maart Perim. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 20 Maart. Vee. 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 287 vette kalveren: le kwal. 5056, 2e kwal. 4048 cent, 3e kwal. 30—38 cent per kg. levend gewicht; 92 nuchtere kalveren f 2.50 6.50 per stuk; 280 varkens: vleeschvar- kens 90110 kg. 4448 cent, zware 4445 cent, vette 4344 cent per kg. slachtge- wicht. Overzicht: Vette kalveren ruimer aanvoer dan vorige week, handel zeer traag aan het eind der markt slecht. Mindere soorten goedkooper, eenige beste kalveren iets hoogere noteering, nuchtere kalveren tamelijke aanvoer, handel vlug, constante prijzen. Varkens weinig aanvoer, handel zeer gedrukt, prijzen als Maandag. KATWIJK a. d. RIJN, 19 Maart. Groen- tenveiling. Roodekool I per 100 f 18.20 22.10, gelekool f 4.206.30, waschpeen per kist van 20 kg. f 1.151.40, kroten per kist 1020 cent, andijvie per kist 7893, witlof per kg. 1115 cent, uien f 4.30 4.60 per 100 kg. KOUDEKERK, (RIJNDIJK), 19 Maart. Eierenveiling. Aanvoer 6570 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.202.30, eendeneieren f 1.702.00 per 100 stuks, boter 6069 cent en kaas 1520 cent Per pond, kippen 60 70 cent, hanen f 0.901.20 en konijnen 70 90 cent per stuk. STOMPWIJK, 19 Maart. Eierenveiling. Aanvoer 9066 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.102.90, eendeneieren f 1.852.30 en ganzeneieren f 46 per 100 stuks. VEUR, 19 Maart. Eierenveiling. Aange voerd 40626 stuks. Prijzen: 40404 kippen eieren f 2.052.40, 177 eendeneieren f 2.10 2.30, 45 ganzeneieren f 78 per 100 stuks 162 kippen 4070 cent, 6 eenden 65 cent, 104 konijnen f 0.151.75 en 33 duiven 15 25 cent. VEUR, 19 Maart. Groentenveiling. Krop sla le soort f 3.004.60, 2e soort f 1-20 2.50, stoofsla per kg. 814 cent, spinazie per 4 kg. 2438 cent. VOORSCHOTEN, 19 Maart. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren f 2.103.00, eenden eieren f 2.302.50 per 100 stuks, kippen 40 60 cent, hanen f 0.901.30, konijnen f 0.50 1.30 en duiven 1215 cent per stuk. WOERDEN, 20 Maart. Kaas. Aanvoer 53 partijen, met rijksmerk le kwal. f 1617 en 2e kwal. f 1415 per 50 kg. Handel traag. 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste Klasse, 3de Ujst Trekking van Woensdag 20 Maart 1935 Hooge prijzen 200011573 10001185 6940 Prijzen van 20. 51 349 526 592 829 952 1084 1703 1896 2145 2427 3043 3514 3807 3947 4112 4501 4634 4654 4730 4759 5064 5336 5351 5561 6199 6204 7092 7186 7338 7623 7655 7748 7909 7944 8001 8261 8285 8472 8546 8590 8808 9145 9381 9517 9643 9755 9842 9870 10277 10327 10470 10485 10877 11336 11684 11694 12034 12494 12544 12655 12929 12940 13264 13793 14170 14206 14411 15072 15263 15568 15728 16772 17034 17135 18029 18211 18466 18473 18565 18573 18638 18729 18805 18975 19138 19162 19227 19237 19448 19531 19768 19777 20089 20253 20284 20598 Verbet, le kL 2e lijst: 5977 m. z. 5975

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8