Herdenking van de in den wereldoorlog gevallen soldaten te Berlijn. Hitier en de leden van de Rijksregeering in de loge van de Staatsopera (foto links). Na de feestelijkheden te Berlijn legde Hitier te München nog een krans op het gedenkteeken voor de^ in den wereldoorlog gevallenen (foto hierboven). Emmy Sonnemann, de toekomstige echt- genoote van Goering treedt voor het laatst op in de „Prinz von Preussen", waarin zij de rol van Koningin Louise vervult. Willy Corsari, de schrijfster van het te verfilmen „Mys terie van de Mondschein-sonate", bezichtigde de werken van Loet C. Barnstijn's filmstad. De te waterlating van de „Normandië". De „Normandië", de grootste pakketboot ter wereld, wordt te Saint Nazaire te water gelaten. Burgemeester van Lanschot hielp mee aan de schut ting om het Bossche feestterrein voor het 750-jarig bestaan, waarvoor dh. v. d. Eerenbeemt hem dankt. De opgravingen te Zuidwolde. De werkzaamheden aan de opgravingen vorderen Dhn. Marschaupt, A'dam en Lelieveld goed. De blootgelegde graven, welke van ongeveer 2000 jaar voor Christus dateeren, Delft brj de jaarlijksche academiale bevatten urnen uit dien tijd. Een blootgelegd graf, dat nog in zeer goeden staat verkeert. sabeléquipe-wedstrijden te Leiden. Op de begraafplaats Crooswijk te Rotterdam is Dinsdag het stoffelijk overschot van den oud-burgemeester van Rotterdam, F. B. s' Jacob, ter aarde besteld. De oudste zoon, Ir. F. s' Jacob, oud-directeur van de Holland-Amerika lfln begeeft zich naar de kapel. De Belgische premier Theunis heeft Dinsdag mededeeling gedaan van het aftreden der regeering, daar zij niet den noodigen steun had gevonden voor de vervulling van haar nationale taak. Theunis temidden van journalisten.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5