DINSDAG 19 MAART 1935 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN OVERREDEN EN GEDOOD. Door onoplettendheid bij het oversteken van den rij weg is gistermiddag in de Korte Marnixstraat te Amsterdam een meisje van 6 jaar onder een vrachtauto gekomen. Het ikind, dat in deze straat woonde, was on middellijk dood. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het Binnen-Gasthuis. ERNSTIGE AUTOBOTSING. Op den Rijksstraatweg is nabij het kin derhuis „Kinabu" op den grens van de ge meenten Soestedberg en Amersfoort een uit Utrecht komende vrachtauto van de firma Los uit Amersfoort, bij het passee- ren van een rechts van den weg staande auto, met volle vaart tegen een uit Amers foort komende personenauto gebotst. De personenauto werd van den weg geslingerd en op de tramrails geworpen. Het geheele chassis werd onder de carrosserie wegge rukt, terwijl de carrosserie geheel in el kaar werd gedrukt. De vrachtauto werd tzwaar beschadigd. De beide chauffeurs kwamen er vrij goed af. De heer S. uit Utrecht die in de personenauto zat, werd Vrij ernstig gewond, terwijl mej. W. wier woonplaats nog onbekend is en die even eens in de personen 3bto gezeten was, in zorgwekkenden toestand naar het zieken huis „De Lichtenberg' werd vervoerd. Ook <ie heer S. werd daarheen getransporteerd. Door de politie wordt een uitgebreid onder zoek ingesteld. BIJ HET UITGAAN DER SCHOOL. GEWOND. Toen gistermiddag te vier uur de kleu terschool te Hintham uitging, stak het 5- jarig dochtertje van den heer Kools plot seling de straat over, terwijl een motorrij der naderde. Een aanrijding was niet meer te vermijden; de kleine werd gegrepen en eenige meters meegesleurd. Toen het kind werd opgenomen, bleek, dat het ernstig aan het hoofd was gewond, terwijl het uit den •mond bloedde. Per auto is het naar e.en dokter te Rosmalen gebracht. De burgemeester van Rosmalen, die juiêt passeerde, heeft van het gebeurde proces verbaal opgemaakt. IIET ONGELUK TE DOMMELEN. Het derde slachtoffer overleden. In het St. Joseph Ziekenhuis te Eindho ven is thans ook het derde slachtoffer van de instortingsramp te Dommelen, de arbei der L., uit Someren, aan de gevolgen over leden. DOOR EEN MOLENWIEK GETROFFEN. In Gameren nabij Zalt-Bommel is gis termiddag de 16-jarige Strous door een mo lenwiek getroffen en zeer ernstig aan het hoofd gewond. Het ongeluk geschiedde, toen de jongen eioh uit de betreffende korenmolen naar •buiten begaf. AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. Doordat een pleegdochter van de familie Van Zwieten te Vinkenveen gistermorgen in aanraking kwam met een brandend voor werp, geraakten de ochtendkleeren van het ongeveer 18-jarige meisje in brand. Op het hulpgeschrei snelde de heer van Zwieten, die nog te bed lag, onmiddellijk toe eh liep hij met het meisje naar een achter de wo ning gelegen Sloot en wist hij door onder dompeling van het slachtoffer de vlammen •te dooven. Het meisje had echter hevige •brandwonden bekomen en een inmiddels ontboden dokter aahtte onmiddellijke over brenging naar het ziekenhuis te Utrecht noodzakelijk. Na aankomst aldaar is het slachtoffer eenige uren later aan de ge volgen van de bekomen verwondingen over leden. SMOKKELHANDEL AAN DE BELGISCHE GRENS. Dé buit van twee dagen. Het smokkelen aan de Belgisch-Neder- landsche grens gaat ondanks de strenge grensbewaking onverminderd voort. Te Weert werd bij een landbouwer bij eene huiszoeking 90 kg. suiker en 48 kg. Belgische margarine in beslag genomen. Op een gehucht langs de grens werd een aantal wielrijders door de commiezen aan geroepen, die echter in de duisternis wisten te ontkomen maar- met achterlating van 1000 boekjes sigaretten papier, 50 kg. Bel gische margarine en 50 kg. suiker, bene vens 4 rijwielen. In Weert werd een vrouw, die haar smokkelwaar bij particulieren wilde afle veren door de commiezen aangehouden. Ze moest de Belgische margarine en suiker aan de ambtenaren afgeven en liep een proces verbaal op. In een gehucht in de buurt van Weert, liepen eenige smokkelaars die pas even over de grens waren in de val. Ze wisten in het struikgewas te ontkomen, maar lieten 200 kg. Belgische suiker, 144 kg. Belgische margarine eh 1500 boekjes sigarettenpapier met 5 fietsen achter. HUIS VAN VELDWACHTER GEDEELTELIJK AFGEBROKEN. Drie broers gearresteerd te Etten. Drie baldadige jongelieden hebben het huis van den Laakwachter A. L., tevens onbezoldigd Rijksveldwachter, in de West polder te Etten, gedeeltelijk afgebroken. Bij de komst van den Laakwachter hamen de vandalen de vlucht. Twee der deugnie ten, de gebroeders K., uit Etten, werden thuis gearresteerd. Bij deze arrestatie keer de zichtde geheele familie K. tegen beide politiemannen. De gemeenteveldwachter werd daarbij 200 bemoeilijkt, dat hij zich genoodzaakt 2ag zijn revolver te trekken, om zijn belagers op een afstand te houden, bericht de „Tel." Ten slotte kwam nog een derde bröer K. opdagen. Deze laatste gaf den chef van po litie een hevigen trap tegen het onderlijf. Ook deze jongeman werd gelast mede te gaan. Aanvankelijk voldeed hij aan het verzoek. Toen moeder K. haar edel drietal gevankelijk mede zag voeren, kreeg ze het te kwaad en volgde schreeuwend en tie rend den stoet. De laatste arrestant zeide zijn moeder naar huis te gaan eh toen zij dit niet deed, trokken moeder en zoon aan het vechten, zoodat de politie, die de han den vol had aan de twee eerste arrestanten eerst later op den avond nummer drie kon arresteeren. Deze laatste werd in verze kerde bewaring gesteld. Tegen hem is pro- ces-verbaal opgemaakt wegens mishande ling van een politie-ambtenaar in functie. De twee andere K.'s werden verbaliseerd —wegens vernieling: OP BUURMAN GESCHOTEN. Arbeider zoolang gesard, tot hij tot treurige daad overging. Maandagnacht werden de bewoners van een gehucht nabij Venlo opgeschrikt door een hevig rumoer. De arbeider B., die on der invloed van sterken drank verkeerend omstreeks half een naar huis kwam, be gon lawaai te maken voor het huis van zijn buurman, H., met wien hij in onmin leefde. H„ die zich hierover hevig opwond, kon zijn woede tenslotte niet meer bedwingen, kwam plotseling met een revolver naar buiten en loste drie schoten op B., die aan den arm getroffen werd, en een schamp schot aan het hoofd kreeg. B. vluchtte, ach ternagezet door H. De politie was intusschen door de ver schrikte bewoners gewaarschuwd, en zij arresteerde beiden. H. werd vastgehouden en zal naar Roermond op transport worden gesteld. Het vuurwapen is in beslag geno men. H. werd later weer vrij gelaten, meldt „de Tijd". ONEERLIJK AMBTENAAR. Geknoei bij gemeentelijk Gasbedrijf te Rotterdam. Eenigen tijd geleden is men op het spoor gekomen van ernstige malversaties, die ge pleegd zijn door den 52-jarigen hoofdcom mies van het gemeentelijk Gasbedrijf, J. S. te Rotterdam. Dëze S. heeft kans gezien in een aantal jaren voor 1933 een bedrag van niet min der dan 12.000 aan steekpenningen te toucheeren. Bij inschrijvingen van het gemeentelijk Gasbedrijf voor groote werken was het zijn taak de inschrijvingsbiljetten te openen. Bij die inschrijvingen Waarschuwde hij kort voor de sluiting van den inschrijvings- termijn een van zijn relaties, aan wie hij meedeelde, voor welke bedragen er tot dus ver was ingeschreven. De relatie kon dan nog een inschrijving doen voor een iets la ger bedrag, daarbij de groote kans loopen- de het werk öf de leverantie gegund te krijgen. Voor zijn bemoeiingèn kreeg S. een bepaald bedrag. Ook op andere wijze heeft hij zich op onrechtmatige wijze be voordeeld. S. heeft een volledige bekentenis afge legd. Hij is in het huis van bewaring op gesloten. In totaal moet hij op deze wijze een bedrag van 12.000 hebben ontvangen. Vooral over 1928 heeft hij zich aan de be doelde knoeierijen schuldig gemaakt, hoe wel hij tot twee jaar geleden nog, wel der gelijke practijken moet hebbert uitgehaald. Het onderzoek wordt voortgezet. DE „JOHAN DE WITT" HEEFT LICHTE MACHINESCHADE. Reis vertraagd. De N.V. Stoomvaartmaatschappij „Ne derland" deelt mede, dat het s.s. „Johan de Witt" door een lichte machineschade is ver traagd, in verband waarmede het vertrek van Genua thans bepaald is op Zaterdag 23 Maart te 1 uur des middags. De boottrein, die bestemd was om 21 Maart uit Nederland te vertrekken, 2al thans Vrijdag 22 Maart op de gebruikelijke tijden rijden. SPORT VOETBAL DE DATA DER KAMPIOENS WEDSTRIJDEN. Gisterenavond zijn in hotel „Terminus" te Den Haag besprekingen gehouden tus- schen de vertegenwoordigers der vijf kam pioenclubs en den heer K. J. J. Lotsy na mens het K. N. V. B.-bestuur ter vaststel ling van de data der kampioenswedstrij den. Het programma van het eerste deel -dier. wedstrijden ziet er als volgt,uit: 24 Maart: P. S. V4—D. W. S.: Ajax— Go Ahead. 7 April: VelocitasAjax: Go Ahead D. W. S. 14 April: D. W. S.—Ajax 22 April: VelocitasP. S. V. 28 April: D. W. S.—Velocitas; P. S. V.— Go Ahead. 5 Mei: Ajax—D. W. S.; Go Ahead—Ve locitas. De verdere data zullen worden vastge steld op een vergadering, die op 19 Mei in Hotel de l'Eufope te Amsterdam zal wor den gehouden. SCHAKEN DE HEER W. H. v. d. NAT SPEELT SIMULTAAN IN „PHILIDOR". Gisteravond zou er een vriendschappe lijke ontmoeting plaats vinden tusschen Philidor II en Leiderdorp II. Van beide zij den zouden een dertiental spelers uitko men. Op het laatste moment moest Leider dorp evenwel afzeggen wegens verhinde ring en ziekte van een aantal spelers. Deze wedstrijd is düs uitgesteld'. Voor de 13 le den van Philidor, die allen waren opgeko- UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 20 Maart Hui sen, 301 M. NCRV-uitzending 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.30 Ensemble Van der Horst. 11.15 Zang. 2.00 Gram.pl. 3.00 Chr. Lectuur. 4.00 Orgelspel 5.00 Kinderuur. H.OO Landbouw halfuur. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau èn causerieën 8.00 Vaz Dias en Gram.pl. 8.20 Groninger OrkestVereeniging. 8.55 Archeologische cursus, 10.05 Vaz Dias. 10.1011.30 Gramofoonmuziek. Hilversum, 1875 M. VARA-uit zending 8.00 Orgelspel. 8.30 Gram.pl. 9.30 Onze Keuken. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. in de continUbedr. 12.00 De Flierefluiters. 12.45 Jazzprogramma gr.pl. I.15 VARA-orkest. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.45 Jazzconcert. 6.00 Sportuitzending, waarna Strijkorkest m.m.v. solisten. 6.50 Causerie. 7.20 Voor het platteland. 8.03 Melle Weersma and his Red, White and Blue Aees. 8.30 Zang. 8.50 Uit Londen: Concert (zie DroitWich) 10.00 Vaz Dias en VARA-Varia. 10.15 Reportage van den bokswedstrijd. AmsterdamLuxemburg. 10.30 „Kunst als massa-artikel", hoorspel 11.10 Orvitropia. m.m.v. E. Philipse (zang). 11.5512.00 Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.05 Orgelspel. 12.50 Ch. Manning's orkest. I.50 Orgelconcert. 3.35 Sted. orkest Bournemouth. 5.05 Het Mac Arthur kwintet. 5.35 Het BBC.-Dansorkest. 7.25 Concert (sopraan, 2 violen en cem- ballc). 7.50 Reginald King's orkest. 8.50 BBC.-Symphonie-orkest, m.m.v. J. Heifetz (viool). II.00 Declamatie. 11.2012.20 Roy Fox eh zijn Band. Radio-Paris, 1648 M. 12.35 Symphonieconcert. 8.20 Zang. 8.50 Zie Droitwich. 10.50 Dnasmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.20—1.20 Strijkorkest. 1.301.50 Zang en piano. 2.20 Concert uit Rek. „Wivex". men, speelde de heer W. H. v. d. Nat simul taan. De uitslag dezer simultaanséance was, dat de heer Van der Nat 10 partijen won, één verloor en twee gelijk speelde. Winnaar was de heer C. J. v. d. Wilk, remise speel den de heeren H. J. Buurman en J. van Weeren. ZWEMMEN KON. NED. ZWEMBOND. Belangrijke bestuursmutaties. Naar wij verhemen heeft in de gisteren avond te Amsterdam gehouden bestuürs- 7.2Ö Mozartconcert. 8.40 Fall-Lehar-concert. 9.35 Zang en piano. 9.50 Italiaansche muziek. 10.20—11.50 Dansmuziek. Keulen, 436 M. 6.35 Blaasconcert. 11.20 Willi Wende en zijn orkest. 12.35 Omroepkoor en -orkest m.m.v. so listen. 3.20 Omroepkleinorkest. 5.10 Zang en piano. 6.20 Concert uit Hamburg. 8.05 Litefair-muzikaal programma. 8.50 Concert irit Monte CenerL 10.05 Bach-prögramma (gramofoonmu ziek en hoorspel). Rome, 421 M. 8.20 Opéra-uitzeiiding. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 1.302.20 DansftiUziék. 5.20 Kwartetconcert. 6.50 Zang en piano. 8.20 Piano-duetten. 8.20 Pitsch-concert. Hierna berichten en tot 11.20 gram.pL 484 M.: 12.20 Dansmuziek. I.30—2.20 Gram.pl. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gram.pl. 6.50 Orgelconcert. 7.35 en 8.20 Gram.pl. 8.50 Hoorspel. 9.10 Gram.pl. 9.20 Omroeporkest. 10.30=^11.20 Dansmuziek. Dèutschlandsefider, 1571 M. 7.35 Stunde der jungen Nation: Sport en spel bij de Hitler-jeugd. 8.05 Blaasconcert. 9.20 Berichten. 9.40 Lezing. 10.50 Weerbericht. 10.2011.20 Gramofoonmuziek. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. (Wijzigingen voorbehouden). 3e Programma. 8.058.20 Deutschl. seder. 9.20—11.20 Keulen. II.20—12.20 Kalundborg. 12.20—14.20 Brussel VI. 14.20—15.20 Kalundborg. 15.20—16.50 Keulen. 1(3.5017.35 London Reg. 17,35—18.20 Brussel Fr. 18.2019.20 Leipzig. 19.2020.20 Beromunster, 20.20—20.50 Deutschl. sender 20.5021.20 Beromunster. 21.20—22.20 Weenen. 22.20—afL Leipzig. 4e Programma. 8.058.50 Parijs Radio. 9.30^-40.35 Gram. muz. G. R. D. 10.35-=—1.05 Droitwich. 11.05—12.05 London Reg. 12.0513.50 Droitwich. 13.5015.35 London Rëg. 15.35—18.20 Droitwich. 18.20—18.50 Diversen. 18.50—22.20 London Reg. 22.2023.00 Droitwich. 23.00-=-afl. London Rég. vèrgadering van den K. *N. Z. B. de heer A. W. Sabel Tzn. medegedeeld, dat hij we gens familieomstandigheden niet in aan- mèrking wenscht te komen als candidaat voor de functie van voorzitter van den Bond en dat hij zelfs zijn functie als eerste secretaris zal moeten neerleggen. Dientengevolge candideert het Botidsbe- stuur als voorzitter, de heer Jan de Vries uit Amsterdam en ais secretaris de heer C. Altink uit Utrecht, die momenteel 2e secretaris is, terwijl als 2de secretaresse gecandideerd zal worden mevr. S. L. Sut- torpv. d. Berg uit Rotterdam. FEUILLETON. HET GESLACHT PERIVALE Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK McGILL. 5) VI. Wil je mijn vrouw worden? „Eh.... eh.... u moet mij niet kwalijk nemen, dat ik bij u kom, juffrouw Lo ring." Die kalme, eenvoudige schooljongens achtige en onhandig uitgesproken woorden kwamen als van een verren, verren af stand tot het kleine ineengedoken figuur tje in den grooten leunstoel. „Het is niet waar.... het kan niet waar zijn! Ik weet het.... ik zal dadelijk wel wakker worden! Zulke onsamenhangende gedachten joe gen wild door Hetty's vermoeid brem; het scheen zoo volmaakt onbegrijpelijk, dat hij Lady' Olga Purnell's vriend hier bij haar stond, in haar kleine kamer, waarin hij zoo groot, zoo sterk en zoo mannelijk scheen. Maar de diepe, vriendelijke stem. die bij na afgodisch vereerd was door vierhon- dei'd mannen in de bemodderde loopgra ven, sprak weer: „Ik ben gekomen om u te vertellen, hoe zeer het mij speet van Madame Estelle te hooren ik was daar vanmiddag dat u niet meer in haar dienst bent. Ik.... maar wat drommel.... ik kan geen stad huiswoorden spreken en de waarheid in een zilverpapiertje wikkelen. Ik ben gekomen om u te vertellen, dat ik gehoord heb wel ke beestachtige beschuldiging er tegen u is ingebracht." Jack Perivale's blauwe oogen vlamden van woede en zijn smal, bruin gezicht was met een donkere blos bedekt. Het is niet gemakkelijk voor een jongen man van -vijf en twintig jaar, die hopeloos en hartstochtelijk verliefd is, kalm te blij ven toekijken, wanneer het meisje, dat hij bemint, van diefstal beschuldigt wordt. Zooals alle sterke impulsieve naturen, was Jack Perivale een man uit één stuk en die hoedangheid had hem als officier in Frankrijk zooveel onschatbare diensten bewezen. Toen Lady Olga hem op kouden. spot- tenden, wraakzuchtigen toon had verteld, dat juffrouw Loring wegens diefstal ont slagen was, had zich een woede van hem meester gemaakt, even primitief hartstoch telijk als van de oude holbewóners. Niet denkende aan eenige conventie of aan het beheerschen zijner woorden tegenover een dame. was hij bleek van vroede uitgeval len: „Het is een leugen, een regelrechte gemeene leugen! Het gezicht van dat meis je is zoo eerlijk als goud en zoo rein als een lelie. Wie die aanklacht tegen haar heeft ingediend is een leugenaar!" „Maar Jack, ga je niet een beetje te ver! Je schijnt buitengewoon veel belang in dat winkeljuf je te stellen. Mag ik vra gen of ze soms een persoonlijk vriendinne tje van je is?" Haar toon was bijtend sarcastisch en ijs koud; maar haar hart was gelijk een zie denden, vlammende vulkaan. „Ik ben een dwaas gewe est ob het hein te vertellen een domme, malle dwaas! In- plaats van haar uit zijn gedachten te ver bannen heeft llaar verdwijnen de vlam zijner belangstelling alleen maar aange wakkerd. Het zou veel verstandiger ge weest zijn als ik mij van den domme ge houden had en madame Estelle een of an der verhaal had laten opdisschen." Maar nu was het te laat. Jack had Ma dame Estelle opgezocht die hem met veel schouderophalen en spijtbetuigingen had verteld, dat juffrouw Loring niet meer bij haar in betrekking was, dat zij inderdaad oneervol ontslagen was. Zij was zoo verstandig, hem niet te ver tellen, dat het ontslag van Hetty te wij ten was aan het heftige optreden van Lady Olga Purnell. Haar cliënte zou het misschien minder aangenaam vinden, indien haar naam met deze geschiedenis in verband werd ge bracht. In een uitbarsting van ridderlijke woe de had Jack tegen Lady Olga gezegd: „Zeg Olga, herinner jij je dat snoezige verkoop stertje uit je hoedenwinkel? Dat meisje, dat je juffrouw Loring noemde? Ik heb juist gehoord, dat zij veertien dagen gele den ontslagen is. beschuldigd van dief stal." „Ik weet het; zij was waarschijnlijk niet beter dan de rest van haar soort; ik vind, dat zij een absoluut onbetrouwbaren in druk maakt", en het kwaadaardig schep sel, dat Hetty's ontslag bewerkstelligd had, leunde onverschillig achterover in haar stoel, bekeek haar gepolijste nagel tjes en trok een gezicht of de heele zaak haar niets aanging. Dank zij de groote zelfbeheersching, die hij gedurende den oorlog had leeren be oefenen, kon hij zich inhouden om niet op stel en sprong te verklaren, dat hij het meisje, dat hij slechts eenmaal gezien had, liefhad. „Zij zal denken, dat ik gek ben wanneer ik zeg van een meisje te houden, dat eeh volkomen vreemde voor mij is." Deze voorzichtige gedachte kwam eerst later bij hem op. Nu moest hij op zijn tong bijten om de vloed van hartstochtelijke woorden die hem naar de lippen drongen, tegen te houden. Hij rende het huis uit, nam een taxi naar Bond-Street en rustte niet alvorens men hem daar Hetty's adres had opgege ven. Het duurde eenigen tijd eer hij genoeg moed verzameld had om den bus naar Hampstead te nemen en den langen weg te bestijgen, die naar het aardige kleine huisje leidde, vandaar men den geheelen heuvel overzien kon. Langer dan een half uur drentelde hij mismoedig op en'neer, keek naar de ramen totdat hij het patroon der gordijnen uit zijn hoofd kende en vroeg zich af, wat hij zeggen zou, welk voorwendsel hf kon aan geven voor zijn komst, ingeval hij ontvan gen zou worden. En nu hij dan werkelijk bij het meisje was, dat dag en nacht zijn gedachten ver vuld had, bloosde hij als een schooljongen en flapte er de eerste de beste woorden uit, die hem in den zin kwamen. Zij zag er zoo teer en aandoenlijk uit, met haar glanzend blonde haar en blanke hals, in een eenvoudig zwart japonnetje en Jack Perivale dacht, hoe heerlijk het moest zijn, die hals met kussen te bedekken en dat lieve, kleine kopje te streelen, dat zoo levendig afstak tegen den donkeren ach tergrond van den hoogen leunstoel, waar in zij gezeten wasa In koortsachtigen haast renden al deze gedachten door zijn brein, terwijl Hetty, van de eerste verrassing bekomen, naar woorden zocht. ,»Het is erg vriendelijk van u, bij mij te komen, mijnheer Perivale. Ik wbet, dat u Lady Olga's vriend is. Heeft zij u soms gezonden om mij te zeggen, dat zij gemerkt heeft, dat zij zich heeft vergist en dat ik haar diamanten speld niet gestolen heb?" Hetty's stem was ernstig en overtuigend en bekoorde den man, die naar haar luis terde, zooals nog nooit eenige muziek hem bekoord had. Maar haar woorden vervul den hem met woede en verbazing. Was het Olga, die het meisje v-m diefstal had dur ven beschuldigen? „Neemt u mij niet kwalijk, juffrouw Lo ring, maar ik begrijp u niet heelemaal. Heeft Lady Olga Purnell u beschuldigd iets wat haar toebehoorde, gestolen te heb ben en was het door haar, dat u ontslagen werd?" „Ja. zeker", antwoordde Hetty met ver hoogden blos en groote oogen. „O, maar als dat zoo is, dan ik naar haar toegaan, haar overtuigen, dat haar veron derstelling belachelijk is en dan zal Ma dame Estelle u haar excuces aanbieden en u terugnemen." ..Oh, mijnheer Perivale. doet u dat als 't u blieft niet, komt u niet tusschenbeide ter- wille van mij. Want, ziet uik zou toch niet terug kunnen gaan. Moeder is pas ge storven en nu moet ik voor mijn kleine zusje en mijn zieke broertje zorgen." Tranen sprongen Jr. haar oogen bij de herinnering aan den moeder wier stem zij nooit meer zou hooren en een er van ont snapte en druppelde langs haar bleeke, smalle wang. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9