STADS X NIEUWS DINSDAG 19 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht ia den morgen van 19. Maart 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 770.0 te Janmayen. Laagste barometerst: 741.4 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 20 Maart: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid- Oostelijke wind, ne velig tot half bewolkt weinig of geen neer neerslag, iets zachter overdag. Vanuit het Noord-Westen heeft zich de hooge drukking over Scandinavië tot in Duitschland uitgebreid en deze neemt om de Oostzee nog sterk toe. De Oceaandepres sie vertoont een vrij diepe kern ten Zuiden van IJsland, maar breidde zich ook over de Golf van Biscaje uit, zoodat de toevoer van Westelijke wind weer afsloot. In Scan dinavië is de vorst ook in het Noorden zeer streng geworden en op het vasteland is bijna overal de temperatuur gedaald, ter wijl zij alleen in Schotland steeg. In Noord- Frankrijk, België, ons land cn West- Duitschland was overal mist; op IJsland en aan de Noorsche kust valt sneeuw bij storm- achtigen wind, om de Botnische Golf is de lucht overal opgeklaard, op de Britsche Eilanden is de lucht opgetrokken bij krach- tigen Zuidelijken wind in het Westen. In verband met de ontwikkeling van den hoo- gen druk over de Oostzee en daling van den barometer in het Zuid-Westen, is toe nemende Zuid-Oostelijke wind te verwach ten, zonder regen van beteekenis en met stijging van temperatuur overdag. LUCHTTEMPERATU UR. 11.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Dinsdagnamiddag 6.39 uur tot Woensdagmorgen 5.35 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 20 Maart v.m. 3.03 uur en nam. 3.17 uur. De Bpdegraafsche ruilverkaveling Bijeenkomst in het gemeentehuis. BODEGRAAFSCHE RUILVERKAVELING TEN BEHOEVE VAN DEN NIEUWEN RIJKSWEG UTRECHT- DEN HAAG. In de Raadszaal van het gemeentehuis te Bodegraven waren gistermorgen vele genoodigden bijeengekomen om getuige te zjjn van het passeeren van de acte van ruilverkaveling, ten behoeve van den nieu wen Rijksweg Den HaagUtrecht, waarbij zooals bekend, 21 landbouwers, welke hun bedrijf aan de Zuidzijde te Bodegraven hebben gevestigd, zijn betrokken. In ieder opzicht een voordeel. In verband met het bijzondere belang van deze gebeurtenis het betrof hier de eerste vrijwillige ruilverkaveling van eeni- gen omvang in Nederland droeg de bij eenkomst een eenigszins plechtig karakter. De aanwezigen, o.w. wij o.m. het lid van den Raad van State, mr. D. A. P. N. Koo ien en ir. H. J. I. Bergansius, hoofdinge nieur van den Rijkswaterstaat opmerkten, werden welkom geheeten door den burge meester H. S. van Dobben de Bruin, die daarbij gelegenheid vond te wijzen op de groote beteekenis van deze ruilverkaveling waarmee een groot doel wordt gediend. Niet alleen de betrokken landbouwers, doch ook het Rijk is bij deze ruilverkave ling ten zeerste gebaat, terwijl voorts de ruime werkgelegenheid welke hierdoor wordt geschapen, zeker niet over het hoofd mag worden gezien. Spr. droeg hierna de leiding der bijeen komst over aan mr. H. L. La Gro, advocaat en procureur te Bodegraven, die in een uitvoerige inleiding eenige bijzonderheden meedeelde over deze ruilverkaveling, wel ke o.m. heeft voorkomen, dat de betrok ken veehouders per jaar een omweg van pl-m. 100 K.M. zouden moeten maken om op hun land te komen. Dit toch zou het ge val zijn geweest, wanneer het aanvanke lijk vastgestelde plan tot den bouw van drie viaducten in den nieuwen verkeers weg inderdaad was verwezenlijkt. Dank zij echter de medewerking van het Rijk, en r.iet het minst ook van de betrokken vee houders zelf, is men er in geslaagd tot een andere oplossing te komen, welke veel meer bevrediging heeft geschonken, zij het dan, dat daarbij diverse groote moeilijk heden moesten worden overwonnen. Spr. wees in dit verband op het omvangrijke werk der schattingscommisie, bestaande uit de heeren W. F. Brunt, C. S. P. van Griethuizen en A. de Vos, welke tot taak had de meer dan 1000 perceelen te taxee- ren. Binnen verwonderlijk korten tijd is men er echter in geslaagd tot overeenstemming te komen en daarbij werden tevens 9 van de 21 belanghebbende boeren bereid ge vonden hun bedrijf te vestigen aan de an dere zijde van den nieuwen Rijksweg wel ke als scheidingslijn werd aangenomen. Door de verkaveling van de verschil lende perceelen zullen in de toekomst de bedrijven blijken veel economischer te zijn. De afstand naar het verstgelegen land wordt nu tot pl.m. 20 minuten terugge bracht. En wat het Rijk betreft, weliswaar moet nu een grooter bedrag aan schadevergoe ding worden uitgekeerd, dan aanvankelijk was vastgesteld, maar daartegenover staat dat bij deze oplossing een belangrijke be sparing is verkregen, doordat verschillen de werken voor de instandhouding der lan derijen, als de tunnels, het hooger leggen van den aarden baan, het maken van wa terwerken enz. achterwegen konden blij ven. Spr. bracht dank aan allen, die er toe hadden meegewerkt, dit grootsche plan te doen slagen, in het bijzonder aan den hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat, ir Bergansius en den technischen ambte naar. den heer A. P. Zuurendonck. Spr.'s eindconclusie was, dat waar een dracht heerscht met waardeering van el- kaars meen in g zoo niet alles, dan toch veel tot stand kan komen. Waar twee ruilen lachen beiden. Hierna werd het woord gevoerd door ir. Bergansius, die er in de eerste plaats op wees, dat het spreekwoord: waar twee rui len, moet er een huilen, hier geenszins is opgegaan. Integendeel, alle direct be langhebbenden zijn met deze oplossing te vreden, en daarvoor achtte spr. een woord van gelukwensch dan ook alleszins op zijn plaats. Na een overzicht te hebben gegeven van de totstandkaming van de plannen voor den nieuwen verkeersweg, welke reeds sinds jaren een onderwerp van bespreking heeft uitgemaakt, en te hebben gewezen op de moeilijkheden bij de vaststelling van het tracé, hetwelk een bedrag van 1/2 millioen gulden zou hebben gevorderd, wanneer aan het viaduötenplan gevolg was gegeven, uit spr. de bewondering over het feit, dat de heeren M. La Gro en Zuu rendonck er in geslaagd waren binnen het korte tijdsbestek van drie maanden het door eerstgenoemde geopperde denkbeeld van ruilverkaveling te verwezenlijken. Het gevolg daarvan is geweest, dat de totale aanlegkosten van den weg ten slotte ge ringer is gebleken te zijn, dan aanvanke lijk werd verondersteld, zoodat het daar door beschikbaar geworden bedrag kon worden aangewend voor een belangrijke verbetering van verschillende landbouw bedrijven. Spr. besloot met de wensch, dat dit voorbeeld der Bodengravensche boe ren elders in den lande, waar zulks noodig mocht blijken, navolging zal vinden. En ramp in zegen omgekeerd. De derde spreker was het lid van den Raad van State, mr. dr. D. A. P. N. Koo ien, die namens de landeigenaren blijk gaf van bewondering voor hetgeen hier tot stand is gebracht en het geheel beschouwde als een ordening, voortgekomen uit de be langhebbenden met steun van de overheid. Wat zich, toen het plan tot den aanleg van den nieuwen verkeersweg bekend werd, aandiende als een dreigende ramp is ten slotte verkeerd in een zegen, waarvoor men hen, die daartoe hebben bijgedragen, niet dankbaar genoeg kan zijn. Wat hier tot stand is gekomen, is van groot belang voor de geheele streek en het mooiste daar bij is zeker wel, dat het 't Rijk niets meer heeft gekost dan anders het geval zou zijn geweest. Hierna werd de acte door notaris Kr use- man uit Bodegraven voorgelezen en gepas seerd, waarna de plechtigheid besloten werd met een, door mr. H. E. L. La Gro aangeboden lunch in Hotel van Haaften, waarbij van verschillende zijden nog me nig erkentelijk woord werd gewisseld en opnieuw tot uiting werd gebracht, dat door deze welgeslaagde vrijwillige ruilverkave ling niet alleen de belanghebbenden, maar ook de gemeenschap in hooge mate zijn gediend. RECHTZAKEN Valsche aanklacht. Men verzoekt ons mede te deelen om trent de zaak van de 65-jarige visscher P. H. uit Woubrugge, tegen wien voor de Haagsche Rechtbank 2 maanden gevange nisstraf werd geëischt, wegens valsche aanklacht, dat deze in zijn brief aan den Minister van Justitie niet geschreven heeft, dat de veldwachters door steekpenningen waren afgekocht, maar „wellicht door steekpenningen (waren) afgekocht". ACADEMIENIEÜWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Geneeskunde de hee ren W. N. Lagendijk, Voorburg, L. J. Vreeling, den Haag. Dr. C. P. VAN NES. Benoemd tot directeur van de Anna-Kliniek. In de plaats van wijlen dr. Murk Jansen is benoemd tot directeur van de Anna- Kliniek voor orthopaedie alhier dr. C. P. van Nes, chirurg te Groningen. Dr. van Nes was eenige jaren practisch werkzaam te Bussum en nam van dr. Fransen, toen deze benoemd werd aan de Anna-Kliniek hier ter stede, in 1928 te Groningen diens practijk over. Alvorens naar Groningen te vertrekken was dr. van Nes eenigen tijd werkzaam bij dr. Murk Jansen om de nieuwe metho den der orthopaedie te bestudeeren. In Groningen had hij al die jaren een zeer drukken practijk en thans verdeelt dr. van Nes zijn werkzaamheid tusschen Groningen en Leiden. DE NIEUWE VERKEERSCOMMISSIE. Installatie door den burgemeester. Ingevolge de nieuwe verordening op het Verkeer te land is in het leven geroepen een Verkeerscommissie, welke het gemeen tebestuur van advies zal dienen in ver keersaangelegenheden. Tot leden van die commissie heeft de Raad in zijn vergade ring van 25 Februari j.L benoemd de Raads leden T. Groeneveld, J. Wilbrink en J. H. A. Manders, alsmede de heeren Mr. G. H. E. Nord Thomson en D. Par men tier; advi- seerende leden zjjn de Directeur der Ge meentewerken en de Commissaris van Po litie, als secretaris treedt op de secretaris der commissie voor de Strafverordeningen, de heer J. Bool. Gisterenmiddag is de Burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, ten Gemeente huize overgegaan tot installatie van deze commissie, waarbij hij de volgende rede hield. Rede burgemeester. Uwe tijd is kostbaar en zoo behoort de mijne te zijn; ik wil dus niet langer dan oirbaar is beslag leggen op den uwe, maar ik mocht toch wel bij den aanvang uwer werkzaamheden een oogenblik uw aan dacht vragen om namens het gemeentebe stuur deze commissie te installeeren en op haai- werk voorspoed te wenschen. Vooraf ga een woord van dank, dat gij u voor deze functie beschikbaar steldet en het gemeentebestuur in zijn taak wilt hel pen. Ik hoop dat ge u er ook rekenschap van wilt geven of reeds gegeven hebt, dat een dankbetuiging hier inderdaad op haar plaats is, want het is waarlijk niet weinig, wat wij van u vragen en verwachten. Niet, dat er zoo vele vergaderingen door u zullen behoeven te worden gehouden, maar het werk dat van u gevraagd wordt, is moeilijk en verantwoordelijk èn, wil het tot zijn recht komen, dan moet gij er toe bereid zijn van het verkeersvraagstuk studie te maken en uw medewerking over vele jaren blijven verleenen. De ervaring heeft mij geleerd, dat ver keer regelen o! zoo gemakkelijk lijkt, maar in de practijk verre van eenvoudig is. Dit juist was voor mij een van de redenen, waarom ik tot de overtuiging kwam, dat een gemeenteraad van 35 leden niet het meest geschikte lichaam is om, meestal in cidenteel, beslissingen te nemen over weg- afsluitingen en dergelijke. De beslissing in deze materie werd door de nieuwe veror dening gebracht bij het College van Bur gemeester en Wethouders, doch, al kan dit vlugger, doeltreffender en consquenter in grijpen, ook daarin vindt men niet met zekerheid voldoende deskundigheid en be langstelling. De Raad vereenigde zich dan ook met ons voorstel om aan het Dagelijksch Bestuurscollege een adviseer qnd college terzijde te stellen in de verwachting, dat daarin gekozen zouden worden ter zake kundigen en dat in dit college een fonds van ervaring, kennis en inzicht in verkeers- vraagstukken zou gevormd worden, waar uit geput kan worden telkens wanneer omstandigheden het nemen van maatrege len wenschelijk maken. Wij hopen dus, dat ge van het regelen van het verkeer in deze lang niet daarvoor geschikte gemeente ernstige studie wilt maken en dat ge u bij voortduring ook door eigen aanschouwing op de hoogte wilt houden van het verloop en effect der genomen maatregelen, opdat een rijke ervaring aan de beteekenis en waarde van uwe adviezen het gewicht ver- leene, dat wij, als beslissende instantie, daaraan zouden willen toekennen. Laat ik nu eerst eenige woorden wijden aan den aard en omvang van het werk dat u aanvaarden gaat. De commissie dankt haar bestaan aan de nieuwe verordening op het Verkeer te land, welke met ingang van 1 Maart j.l. in wer king is getreden. In deze verordening heeft de Raad een aantal bevoegdheden met be trekking tot het verkeer overgelaten aan Burgemeester en Wethouders, in verband waarmede dit college deze commissie van advies ter zijde werd gesteld, waarin drie Raadsleden en twee niet-Raadsledèn zit ting hebben. De werking van deze Verkeerscommissie zal in de eerste en voornaamste plaats dus bestaan in h?t uitbrengen van adviezen over de uitvoering van de Verkeersveror- dening. Ten aanzien van sommige bepalingen is het vooraf raadplegen van de commissie voorgeschreven. Dit zijn de bepalingen be treffende het geheel of gedeeltelijk afslui ten van wegen voor het rij verkeer (art. 4, 9 en 10), het inhaalverbod voor motorrijtui gen op bepaalde wegen (art. 6), de ver plichting tot het geven van voorrang aan het verkeer uit een bepaalde richting (art. 7), het indeelen van de wegen in klassen als bedoeld in art. 36 van het Motor- en Rijwielreglement (art. 8) en de stop-, sta- AANTREDEN. Onze tijd is een tijd, waarin daden moe ten worden gesteld. Met nutteloos gepraat verkwisten we slechts onzen tijd. Wie telt de uren, die we gevuld hebben met praten en onze gedachten te vestigen op alles, wat zooveel mooier en beter zou kunnen. Zeker, misschien kan er veel beter en mooier worden, maar.... dat zal het nooit worden, wanneer wij er slechts over den ken en praten. Wij moeten daden stellen. Vooral in dezen tijd. De mensch bemerkt, dat jn het materia lisme van het liberalisme en Marxisme geen ware levensvreugde te vinden is. Men komt nu: eenerzijds: tot het zich als een ideaal voorstellen van een zeker staatsabsolu- tisme, met bewuste of onbewuste negee ring van de geestelijke belangen en rech ten van den Godsdienst; en gelukkig anderzijds tot de erkenning dat het hoogste levensgeluk gelegen is in de beleving van den Godsdienst en een doorvoering van Christelijke beginselen in de maatschappij. Voor ons, katholieken, een uiterst ver antwoordelijken tijd. En vooral voor de katholieke jongeren. Wij vormen de toekomst. Het werken van onze voorgangers heeft Kerk en Godsdienst haar vrijheid van te genwoordig gegeven. Voor de toekomst hebben wij mede daarvoor te zorgen. Is het niet een heerlijk ideaal, daaraan te kunnen en mogen medewerken? Leert de geschiedenis en dagelijksche er varing het niet, dat de belangen van onze Moeder de H. Kerk eischen dat de katho lieken een him toekomenden invloed op het staatkundig leven bezitten, vooral in een land als het onze? Morgen (Woensdag) avond heeft de Alg. R. K. Prop. Club Dr. Schaepman haar propagandisten opgeroepen tot een bijeen komst (8K uur in de Romanuszaal). Dr. Schaepman verwacht echter niet alleen haar getrouwen. Zij verwacht vele nieuwe helpers, die mee willen strijden, mee willen helpen bij de eerstvolgende werkzaamheden. Katholieke jongeren blijft niet achter! Anderen strijden voor hun idealen. Zouden wij het niet met meer enthou siasme doen voor de onze? „Een nieuwe maatschappij op te bouwen in Christus Koning". Stelt uw daad. Een propagandist. tionneer- en parkeerverboden (art. 32). Maar ook ten aanzien van andere bepalin gen der verordening zullen Burgemeester en Wethouders advies kunnen inwinnen en ongetwijfeld zal het college ook in veel gevallen van deze bevoegdheid gebruik maken. Ten slotte kan het advies der commissie worden gevraagd over onderwerpen, het verkeer rakende, doch niet betreffende de uitvoering van de Verkeersverordening, wanneer Burgemeester en Wethouders of dit wenschelijk achten. Daarnaast is de commissie ook bevoegd uit eigen beweging zich tot Burgemeester en Webhouders of mij te wenden met be trekking tot verkeersaangelegenheden. Of schoon de omschrijving van de bevoegd heid der commissie in een algemeene for mule uiteraard wat ruim gesteld moest worden, is hierbij stilzwijgend ondersteld, dat de commissie bij haar voorstellen suo jure zich niet te zeer met détails zal bezig houden, zich zal beperken tot wenschelijk geachte regelingen of maatregelen, doch zich met de merwerkelijking en handha- zich met de verwerkelijking en handha- niet zal inlaten. Trouwens maakt de aanwezigheid in de commissie van de hoofden der beide ge meentediensten, welke in het bijzonder met het verkeer bemoeienis hebben, het mogelijk, dat eventueele wenschen betref fende détails van uitvoering ondershands te hunner kennis kunnen worden gebracht. Wij hopen dan ook, dat deze commissie in nauwe samenwerking zal arbeiden met de hoofden van die twee gemeentelijke diensten, die met het verkeer bemoeienis hebben, te weten den Directeur van Ge meentewerken en den Commissaris van Politie. Zij beiden zullen uwe vergaderingen steeds bijwonen en zullen u door het ver strekken van feitelijke gegevens van be grijpelijk nut zijn en het kan niet anders dan bevorderlijk zijn voor het spoedig be reiken van goede resultaten, dat reeds bij uwe beraadslagingen de twee technische adviseurs in verkeersaangelegenheden par excellence van ons college aanwezig zijn. Dat de Secretaris van de Commissie'van Strafverordeningen als zoodanig u als se cretaris ten dienste zal staan, zal de ten uitvoerlegging van de besluiten bespoedi gen en vergemakkelijken en verband leggen met de gemeentelijke machine, die de ver ordeningen op verkeersgebied pleegt voor te bereiden. Zooeven wees ik er reeds op, dat Lei den zich niet leent voor 'n overzichtelijke AGENDA LEIDEN. Woensdag. Propagandistenvergadering „Dr. Schaepman", Romanus-zaal, 8.15 uur. Woensdag, K. J. M. V. „St. Peter Kanis", oe heer B. Kras over: Katholieke Vrijwording in Nederland, „Eigen Huis", 8.30 uur. Donderdag, R.K. Reclasseeringsvereeniging. St. Vincentiusgebouw, Hoogl. Kerk- gracht 32, 89 uur. Vrijdag, Ledenvergadering „St. Christoffel", R.K. Volksbond 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 18 tot en met Zondag 24 Maart a.s. waargeno men door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel 274. en logische regeling van verkeer. Dit is een feit dat wij te aanvaarden hebben en waaraan niet veel veranderd kan worden. Moeten de Leidenaars dus in veel berusten, ik mag er toch wel bij u op aandringen, om met de samenstelling der bevolking en haar bezigheden en behoeften ten volle rekening te houden. Handeldrijvenden, kleine neringdoenden, winkeliers, bankiers, industrieelen en stu denten hebben allen hun dikwijls als lastig te kwalificeeren wenschen en toch verdie nen deze behartigd te worden, waar dat maar eenigszins mogelijk is. Doch al behoort gij, mijne heeren, nu al len tot dat deel van de menschheid, dat zich op wielen pleegt voort te bewegen, in plaats van de beenen te gebruiken, uw werken en medeleven in deze gemeente staan er mij volledig borg voor, dat ge een open oog zult hebben voor de belangen van alle in gezetenen, ook de voetgangers. Er is nog een punt waarop ik wil wijzen en dat is, dat hert mij en meerderen aan getrokken zou hebben aan u ook een zekere uitvoerende macht toe te kennen. De mees te zekerheid om goede beslissingen te ne men vindt men in het dragen van de ver antwoordelijkheid voor daden, maar, ge weet, dit is vooralsnog staatsrechtelijk niet mogelijk en de beslissingen mitsgaders ver antwoordelijkheid blijven op het college van Burgemeester en Wethouders rusten. Ik kan u inmiddels de verzekering geven, dat dit college volkomen geneigd is, om zich door u te laten voorlichten, met de groot ste belangstelling naar uwe wijze raadge vingen zal luisteren en zoo maar eenigszins mogelijk, ook daarnaar zal handelen. Ik houd mij overtuigd, dat door de in stelling van deze commissie en hare samen stelling een verstandige maatregel geno men is, die het gemeentebestuur beter dan tot dusverre in staat zal stellen een zeer belangrijk onderdeel van zijn taak te behartigen; aan u staat het thans, mijne heeren, mij in deze verwachting niet teleur te stellen. Thans echter past het mij deze eerste Leidsche Verkeers-commissie aan het werk te zetten en verklaar ik haar voor geïn stalleerd met de beste wenschen voor een voor oruze gemeente nuttige werkzaamheid. Dankwoord mr. Nord Thomson. Tot voorzitter der commissie werd be noemd de heer mr. G. H. E. Nord Thom son, die den burgemeester dank zegde voor zijn woorden. Spr. verklaarde) dat de leden der commissie de moeilijkheid en het ge wicht van het vraagstuk beseften; het gaat om het belang der gemeente en dat van de gemeentenaren. De commissie zal met die laatste belangen, hetzij groepsgewijs het zij 'individueel, zooveel mogelijk rekening houden. Spr. juichte toe de aanwezigheid in de commissie van den Directeur der Ge meentewerken en den Commissaris van Politie; door vertrouwelijk overleg met hen zal veel bereikt kunnen worden, zonder dat de ambtelijke weg behoeft te worden ge volgd. Wat betreft de voornaamste taak der commissie, het uitbrengen van adviezen aan het gemeentebestuur, hoopt spr., dat, wanneer de commissie zich zal hebben in gewerkt, haar adviezen door het gemeente bestuur zooveel mogelijk of geheel zullen worden opgevolgd. De commissie weet, dat dit een groote verantwoordelijkheid op haar laadt, ook al kan zij zelve niet de beslissen de instantie zijn. Spr. geeft de verzekering, dat de com missie zal trachten haar taak zoo te ver richten, dat men later de instelling der commissie als een gunstig initiatief zal be schouwen. KAPELAAN R. NIEVEEN v. DIJKUM. 't Is geen jubileum, dat officieel wordt gevierd. Maar wel een betrekkelijk zeld zaam jubileum, 't Gebeurt zelden, dat een kapelaan 15 jaar in eenzelfde parochie werkzaam is. En vandaag is het 15 jaar geleden, dat de weleerw. heer R. M. A. Nie- veen van Dijkum, toenmaals kapelaan te Bodegraven, werd benoemd tot kapelaan aan den Mon Père Kerk. Wij willen dit feit hier even herdenken. Kapelaan Nieveen van Dijkum heeft in die 15 jaren en in de parochie en daarbui ten heel veel en op verscheiden terrein gearbeid, 't Is nu niet de gelegenheid, daar over uit te weiden. Wij memoreeren het hier slechts met een enkel woord en met: dankbare waardeering! M. H. van Waveren. Te Gardone, in Italië, is op 69-jarigen leeftijd overleden de heer M. H. van Wa veren, een destijds zeer geziene persoonlijk heid in de Sleutelstad. In de totstandkoming van den Leidschen Hout heeft de heer Van Waveren een groot aandeel gehad. Hij was onder meer eigenaar van het bekende café restaurant „In den Vergulden Turk", al hier.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2