MAANDAG 18 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN WIELRIJDSTER AANGEREDEN DOOR AUTO EN GEDOOD. Op den weg van Beilen naar Assen is Zondagavond, doordat de bestuurder van een auto uit Groningen door een tegenlig ger verblind werd, een ongeveer 50-jarige wielrijdster aangereden en o>p slag gedood. Door de politie werd een onderzoek inge steld. Den bestuurder van de auto treft waarschijnlijk geen schuld. .OUDE MAN GEDOOD. Zaterdagavond omstreeks zeven uur heeft op den Tilburgsehen weg even buiten de gemeente Moergestel een ernstig onge val plaats gehad. De 71-jarige heer H. van Dijk uit Moergestel keerde per rijwiel huis waarts. Vermoedelijk door de verblindende lichten van een tegemoet komende auto heeft de heer S., die een ouden man per auto achterop reed, den wielrijder niet ge zien. De heer van Dijk werd door de auto gegrepen, eenige meters medegesl^urd en in een naast den weg liggende sloot geslin gerd. De inzittenden van de auto brachten den ouden man op het droge en vervoerden hem naar het R. K. Ziekenhuis te Tilburg. Daar is hij des nachts aan de bekomen ver wondingen overleden. MOTORFIETS TEGEN BOOM. Gistermiddag te half ^es is de 33-jarigé motorfietsrijder N. uit Bussum in den bocht nabij café Blanke te 's-Graveland, toen hy wilde uitwijken voor een van de tegen overgestelde richting komende auto, tegen een boom gereden, waarbij hij ernstig werd gewond. Na ter plaatse te zijn verbonden is het slachtoffer naar zijn woning vervoerd. HEISTELLING OMGEVALLEN. Arbeider ernstig gewond. Gisterochtend waren vier arbeiders aan de Zu webrug tusschen Kortenhoef en Vree land bezig met inslaan van een heipaal. Ter wille van deze werkzaamheden tot her stel van de brug was er verlof gegeven op Zondag te arbeiden. De werklieden ston den op een schuit, toen plotseling de hei stelling in beweging geraakte. De arbeiders maakten zien uit de voeten, doch een hun ner, de 44-jarige A. Bosman, wonende te Uithoorn, werd op het hoofd getroffen door een der neerstortende stutpalen. Hij bleef bloedend en bewusteloos liggen en is in hopeloozen toestand naar een der zie kenhuizen te Hilversum vervoerd. DIENSTBODE IN BRAND GERAAKT Zij sprong in een sloot Zaterdagmorgen ongeveer te 8 uur ge raakte mejuffrouw M. Schepers, dienst bode bij de familie P. van Grieken te Vinkeveen plotseling geheel in brand. Zij had de tegenwoordigheid van geest zich onmiddellijk te water te begeven, doch daarbij viel het haar moeilijk we derom op het droge te komen. Dit werd opgemerkt door R. van die onmiddellijk te hudp snelde en er in slaag de met een haak haar weder op het droge te brengen. De onmiddellijk ontboden geneesheer en slaagden er in de levensgeesten op te wekken. In deerniswekkenden toestand is zij vervolgens naar het St. Antoniuszieken- huis vervoerd. DUBBELE BEHUIZING AFGEBRAND. Zaterdagavond is te Oude Pekela de dub bele behuizing van de families Schreuder en Kaldijk door onbekende oorzaak tot den grond toe afgebrand. De schade wordt door verzekering gedekt. LOODSEN EN AUTO'S VERBRAND. Op een terrein, begrensd door de Ruys- kade en de Kostverlorenstraat te Amster dam, staan een groot aantal houten lood sen, die dienen voor stalling, werk- of op slagplaats. In een van deze loodsen is gisteravond te ongeveer half elf door onbekende oorzaak brand ontstaan. Devlammen sloegen aan alle kanten uit het houten gebouwtje en deelden zich ook weldra mede aan de naast liggende en achterliggende loodsen. Het was een vlammenzee toen de brandweer begon in te grijpen. Vanaf de Buyskade werd weldra door een motorspuit met drie stralen gewerkt, terwijl nog 1 straal werd uitgelegd op de vechtleiding. De drie lood sen brandden als fakkels. Van twee bleef niet veel meer over dan wat palen; de der de kon nog gedeeltelijk behouden blijven. Als slachtoffers van het vuur vielen een viertal auto's en eenige motorfietsen die in de loodsen waren gestald. Zy behoorden hoofdzakelijk toe aan den heer J. Geyssen. Paarden die in aangrenzende stallen ston den, werden tijdig door burgers wegge haald haald om ze uit den verstikkend en rook te hebben. In een half uur had dit drama zich afgespeeld ten aanzien van een talrijk publiek. FELLE BRAND IN STOOMSPINNERIJ. Gistermorgen heeft in de vier verdiepin gen hooge fabriek van de Veenendaalsche Stoomspinnerij en Weverij een felle brand gewoed, waardoor het pand by na geheel is uitgebrand. Omstreeks half tien Zondagmorgen is de brand ontdekt, waarna onmiddellijk alarm werd gegeven. De brandweer was spoedig ter plaatse en bepaalde zich tot het nat houden van de perceelen in de omgeving. Tegen de vuurzee viel weinig uit te rich ten. De band- en lintweverij zijn geheel uitgebrand. De brand is uitgebroken in de bandweverij. De rubberafdeeling, welke hieraan grenst, is gespaard gebleven. Overigens is de fabriek vrijwel geheel uit gebrand. De oorzaak van den brand is on bekend. De fabriek, waar 40 menschen ar beid vonden, is op beurspolis verzekerd. Eigenaren dezer fabriek zijn de heeren Bonniken en Bottenheim. De belangstelling voor den brand was, ondanks het feit, dat de kerkdienst in vol len gang was, groot. De vuurzee was in een uurtijds bedwongen. HOFSTEDE AFGEBRAND. Zaterdagmorgen is bij het aanmaken van een bakoven brand uitgebroken in de hof stede „Vuurbron" te Hooge Zwaluwe, be woond door den landbouwer A. van Schen- del. De hofstede is geheel vernield. Het ge- heele meubilair werd een prooi der vlam men; alleen een radiotoestel kon behouden worden. De vrouw van den landbouwer, die ziek te bed lag, kon met moeite in veilig heid gebracht worden. Met groote moeite is het gelukt den grooten landbouwschuur, waarin zich veel vee bevond, te behouden. De schade, die op 5000 gulden geschat wordt, wordt door verzekering gedekt. EEN LIEF ZOONTJE. Zaterdagavond hield de Tilburgsche po litie de 19-jarige v. H. wonende in de Vee straat te Tilburg aan wegens openbare dronkenschap. Nadat het jongmensch naar het politiebureau gebracht was om weer bij zijn positieven te komen, werd hij al daar gefouilleerd waarbij bleek, dat hij nog 350 op zak had. De politie moest daar natuurlijk het hare van hebben en by een nader ingesteld onderzoek bleek, dat zoon lief ontdekt had, dat zyn vader een kistje met spaarduiten op zolder had liggen. Hij had dit opengebroken en was met de in houd daarvan aan de zwier gegaan. Geluk kig dat de politie op tyd aan dit pleizier een einde maakte, want nu kon zy bijna het geheele bedrag aan den vader teruggeven. „Mndmrg." DE MALVERSATIES BIJ „ZIEKEN ZORG" TE ENSCHEDE Administrateur aangehouden De administrateur van de vereeniging „Ziekenzorg" te Enschedé, van wien reeds gemeld werd dat hij door knoeierijen in de boeken, genoemde vereeniging bena deeld heeft voor een bedrag van plm. 7 a 8000 is Vrijdagavond door de politie aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld. Hij heeft een gedeeltelijke beken tenis afgelegd. Vermoedelijk zal de man, die 32 jaar oud en gehuwd is, ter beschik king van de justitie worden gesteld. Het onderzoek duurt intusschen nog voort. VIER VERZEKERINGSAGENTEN GEARRESTEERD Valsche verzekeringsopgaven ingediend De Haagsche politie heeft Zaterdag een zeer goeden slag geslagen. Als ver dacht van oplichting en valschheid in ge schrifte c.q. medeplichtigheid daaraan, gepleegd door middel van het indienen van valsche verzekeringsopgaven, ten na- deele van de verzekeringsmaatschappij O. L. V. E. H-, heeft zij namelijk aangehou den de verzekeringsagenten S. Sch. en G. W„ beiden wonende te Den Haag, J. M.. uit Hoek van Holland en M. v. d. H. uit Zwartewaal. Omtrent deze oplichterij vernemen wij nog, dat de gearresteerde verzekerings agenten een kongsie vormden, welke zeer geraffineerd te werk ging. Zij dienden by de Olveh verzekerings- aanvragen in voor gefingeerde personen, doch slechts voor zoodanige, verzekerin gen, dat geen keuring van de betrokkenen was vereischt. Wanneer de verzekeringen dan zooge naamd waren afgesloten ontvingen de agenten de aanbrengprovisie, waarom het hun natuurlijk alleen te doen was. Om de fraude niet in de gaten te doen loopen, betaalden ze zelf de eerste weken de premies. Het betrof n.1. z.g. volksverzekeringen, waarvoor de premies per week worden betaald en slechts enkele dubbeltjes be dragen. Na enkele weken zonden zy vervolgens bericht aan de maetschappij, dat de ver zekerde niet meer betaalde en moest wor den geroyeerd. Het veelvuldig voorkomen van deze royementen deed de Olveh besluiten, naar de verzekeringsportefeuilles van de heeren een onderzoek te doen instellen en toen kwam het bedrog aan het licht. De bedragen, waarvoor de maatschappij op deze wyze is opgelicht, zijn niet hoog, maar het aantal gevallen loopt in de hon derden, zoodat alles bij elkaar met de ge heele affaire toch nog een vrij aanzien lijk bedrag gemoeid is. Een der verdachten, namelijk Sch., heeft nog de brutaliteit gehad om een vordering tot schadevergoeding van 7 Vs ton tegen de maatschappij in te stellen, welke echter later door hem werd inge trokken. EEN „RECHTSKUNDIG ADVIES BUREAU* De firmanten in hechtenis genomen Te Utrecht zyn dezer dagen in hechte nis genomen de beide firmanten van een soort Incasso-bureau, dat zich .den weid- schen titel gaf van „Rechtskundig Ad vies-bureau". Er waren reeds geruim en tijd zooveel klachten binnengekomen over de rechtsopvattingen van dit bureau, dat de politie tenslotte ingreep. De beschei den van het kantoor werden in beslag ge nomen en de beide directeuren naar het Huis van bewaring overgebracht. Genoemd bureau, dat gevestigd was in de Maliebaan, stelde zich tot taak, vorde ringen, die moeilijk te innen waren, te incasseeren. Maar de wyze, waarop dit geschiedde, veroorzaakte den laatsten tijd een waren klachtenregen. Zoo had het bureau aan iemand voorgesteld, een vor dering „maar over te nemen'Natuurlijk tegen een aanmerkelijk lageren prys dan het bedrag der vordering was. En dan UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 19 Maart. Huizen 301 M. K. R. O.-Uitzending. 4.00—5.10 HIRO. 8.00 Morgenwijding. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Gramofoon en lunchconcert door het K. R. O.-orkest. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.Afgestaan aan de H. I. R. O. 5.10 Wie ben ik? 5.30 Het K. R. O.-orkest, afgewisseld te 6.00 uur door mr. dr. P. J. Witteman met een causerie over „Kinderbescherming". 6.40 Cursus Esperanto. 7.15 Lijdensmeditatie door prof. Molken- boer O. P.. 8.15 Vaz Dias, waarna Solistenconcert door het K. R. O. Symphonie-orkest m. m. van José Candel, sopraan en Leon Rudels- heim, viool. 9.05 Internationale Sportrevue, waarna vervolg solistenconcert. 10.10 Huldiging van Buziau in Carré te Amsterdam. 10.30 Vaz Dias en de K. R. O.-boys. 11.15 Gramofoon. Hilversum, 1875 M. AVRO-uitzending, 11.00 RVU, 5.30 VPRO, 6.30 RVU. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Ensemble Lismonde. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Ensemble Lismonde. 11.00 RVU. Couserie. 11.30 Orgelconcert. 12.30 AVRO-Octet. I.30 Mandoline-kwartet „Voorwaarts". 2.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 3.004.00 Knipcursus. 4.30 Radio-Kinderkoorzang. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur van de V. P. R. O. 6.00 Gram. pL 6.30 RVU Causerie. 7.00 Kinderkoor. 7.25 Gramofoonplaten en Engelsehe les. 8.00 Vaz Dias, waarna verkorte opera „Die verkaufte Braut", van Smetana. 9.30 Causerie. 9.50 Clavecimbel-recital Wandt Landows- ka. 10.10 Gramofoonplaten. II.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Uit de „Tan2klause" te Am sterdam. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel, 12.35 Isa Santarelli en haar orkest. I.20 Het Troxy Grand-Orkest. 4.40 Kwartetconcert. 5.35 Alfredo Campoli en zijn orkest. 6.50 Concert (tenor en cembalo). 8.20 Het Radio Militair orkest. 9.10 Piano-recital. 10.20 Amerikaansch Relais. 10.35 De „March Revue"' met m. 30- listen en orkest. i II.3512.20 Lew Stone en zijn Band. Radio Paris, 1648 NL 12.35 Orkestconcert. 9.05 „La juive" opera van Halévy. M. m. van solisten, koor en orkest. 10.50 Dansmuziek. kwam later aan het licht, dat het te vor deren bedrag in alle stilte maar tot den laatsten cent toe, reeds was geind door 't bureau, dat aan den opdrachtgever had laten weten, dat er wel niet veel van te recht zou komen. De politie ontbood de beide personen, die zich „assuradeuren" noemen, op het bureau voor een verhoor. De uitslag hier van was van dien aard, dat men termen Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Ritz". 2.354.35 Omroeporkest. 6.35 Gramofoonplaten. 7.20 Zang en voordracht. 8.20 2de- acte van Rossini's „De Barbier van Sevilla". 9.45 Omroeporkest. 10.2011.50 Darnsmuziek. Keulen, 456 M. 6.35 Silezische Gouw Symphonieconcert. 11.20 Hans Busch en zijn orkest. 1.35 Zang, viool en piano. 3.20 Omroeporkest m. m. v. zangsolisten. 5.20 Cello- en piano-recital. 7.35 Leipziger Symphonie-orkest. 8.20 Omroepkleinorkest. m. m. v. viool solist. 9.1012.20 „Berlin im Dunkel" en Dans muziek door orkest. Rome, 421 M. 3.05 Zang. 8.35 Concert m. m. vrouwenkoor, viool en piano-solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: 12.50 Salon-orkest. 1.502.20, 5.20, 6.50 en 7.35 Gramofoon platen. 8.20 „Peerke in de Hel", spel met muziek. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 meter: 12.50 Omroeporkest. 1:502.20 Gramofoonplaten, 5.20 Zang. 6.50 Gewijd concert. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Salon-orkest. 8.35 Symphonieconcert 10.3011.15 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Zie Kéu'.ea. 8.15 Muzikale Europa-Vlucht (gr.pl.). 9.00 Berichten. 9.1012.20 „Berlin im Dunkel". In de pauzes: Dansmuziek door een orkest (Om 10.40 Scheepsweerbericht). Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.058.20 Deutschl. Sender 9.20—11.20 Keulen. 11.20—12.20 Kalundborg. 12.20—14.20 Brussel VL 14.2014.35 Diversen. 14.3515.20 Kalundborg. 15.2016.50 Keulen. 16.5017.20 Deutschl. Sender. 17.20—18.45 Brussel VL 19.4522.45 Weenen. 22.45—23.20 Brussel Fr. 23.20afloop. Kalundborg. 4e Programma. 8.058.50 Parijs-Radio. 10.0510.35 Deutschl. Sender. 10.3511.05 Droitwich. 11.0511.20 Londen Reg. 11.2014.20 Droitwich. 14.2017.35 London Reg. 17.35—18.20 Droitwich. 18.2018.50 Leipzig. 18.50ƒ19.00 London Reg. 19.0019.30 Tuinpraatje door den heer J. Jonker Chef der afd. Gem. Plantsoenen. 19.30—21.10 Londen Reg. 21.10—21.50 Droitwich. 21.5022.35 Londen Reg. 22.35afl. Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). aanwezig achtte, beide heeren in te slui ten wegens vermoeden van oplichting. Hierna heeft de Commissaris van Politie in de tweede afdeeling te Utrecht een op roep gedaan tot allen, die in relatie staan of hebben gestaan met het Rechtskundig Adviesbureau (Hazewindus), gevestigd Maliebaan 117, en die meenen, door dit bureau te zijn benadeeld. „Msb." FEUILLETON. HET GESLACHT PERIVALE Naar het Engelseh van Mrs. PATRICK McGILL. 4) „Er is een bloedvat gebroken en ik ben verplicht u te zeggen, dat er niet meer de minste kans bestaat haar te redden. Maar zij zou toch niet lang meer te leven heb ben, lieve kind en wanneer zy nu heengaat blijft haar veel pyn bespaard", verklaarde de dokter zijn handen op de schouders van het jonge meisje leggend en haar met vriendelijke oogen meewarig aankijkend. „Is er niets.... niets meer wat u doen kunt, dokter? Niets, dat met geld te berei ken is?" vroeg Hetty wanhopig. £ij dacht aan het huwelijksaanzoek van Max Reiss. Al het vuur harer jeugd uitte zich in een roes van teederheid voor de moeder, die zij zoo innig lief had en zij was bereid alles op te offeren, om haar te redden. Maar de dokter schudde het hoofd met een beslistheid, die zelfs Hetty overtuigde. „AJle schatten der wereld zouden uw moeder niet kunnen redden, juffrouw Lo ring", antwoordde hy vriendelijk. Hetty's goudblond hoofdje glansde m het witte licht der electrische lamp, toen zy Jhet neerboog in het verpletterend bewust zijn van de toekomstige leegte in haar le ven en van de vreeselijke onvermijdelijk heid van het nood-lot. De witte, onbeweeglijke figuur op het bed bewoog zachtjes. Mevrouw Loring opende haar groote, blauwe oogen, die reeds overschaduwd waren door het waas des doods. Hetty boog zich over haar en hield met bovenmenschelijke inspanning de snikken in, die haar haast verstikten. Het zou mis plaatst geweest zijn in deze majestueuze stilte op luidruchtige wijze haar verdriet te toonen. Zy volgde haar moeders blik naar het kleine bedje, waarin Chick rustig lag te slapen, onbewust van het drama, dat zich om hem heen afspeelde. Eén oogenblik werden de droge oogen verhelderd door een blik van verlangende hartstochtelijke moederliefde en dadelijk begreep Hetty wat er in "haar moeder omging. Op dat oogenblik nam Hetty het besluit, dat haar evenveel bittere zielesmart zou kosten, als haar moeder nu leed in het ge voel, dat zij haar kinderen onverzorgd, en afhankelijk van de weldadigheid van vreemden achterliet. Hetty greep haar moeders hand vaster; haar blonde krullen vielen als een gouden regen op de koude wangen, toen zij zich over haar moeder heenboog en zei: „Wees maar gerust, moedertjeIk zal met hem trouwen hoor je me? Voor Chick zal ge zorgd worden." Mevrouw Loring moest het wel gehoord en begrepen hebben, want haar gezicht werd door een zóó stralenden glimlach ver helderd, dat Hetty de snikken, die zij zoo moedig onderdrukt had, niet langer kon inhouden. V. Waarin Hetty haar belofte moet nakomen. „Het zou niet verstandig zijn om te wach ten; we kunnen dat zaakje net zoo goed meteen opknappen en we kunnen het in alle stilte doen, omdat je arme moeder om zoo te zeggen nog niet koud is. Maar wat jij en de kleintjes noodig hebt, is een man om voor jullie te zorgen en al zeg ik het zelf, je zoudt nog heel wat erger af kun nen zijn. Eigenlijk ben ik een verdraaid goeie partij voor een meisje zonder een cent, zooals jij, Het. Maar dat komt er al lemaal niet op aan wanneer een man van een' meisje houdt en hij genoeg duiten heeft voor allebei." Zoo sprak Max Reiss, groot en dik, met donkere oogen en glanzende haren. Hetty rilde en toen haar bejaarde aan bidder haar naderde en haar_ met zijn zachte, dikke lippen kuste voelde zij zich lichamelijk onpasselijk worden en hief on willekeurig haar hand op om hem van zich af te stooten. Het was de linkerhand, aan welker ringvinger een prachtige diamant en smaragdring schitterde. Zij haatte dezen man die oud genoeg was om haar vader te zijn maar wat kon zy doen? Behalve, dat zij gebonden was door de plechtige belofte, die zij had afgelegd een belofte, die haar moeder met een glimlach op de lippen had doen sterven, was het absurd te denken, dat zij alleen genoeg zou kunnen verdienen om voor zichzelf en de twee kleintjes te zor gen, waarvan buitendien de eene nog zoo veel kleine extra'tjes noodig had, die een levensbehoefte zijn voor bedlegerige zie ken. „Breng ze in het weeshuis", zou men kunnen zeggen, maar daarvoor werd zeer terecht de voorkeur gegeven aan kinderen van hen, die voor hun vaderland geval len waren. Er scheen voor de eenzame, onbemid delde weesjes niets anders over te blijven, dan het armenhuis en bij die gedachte overlegde Hetty niet langer, al flikkerde er ook een strijdlustige blik in haar hel dere oogen. De gedachte aan de tweelin gen, die tevreden boven aan het spelen waren, hielp haar om de verdere liefkoo- zingen van Max Reiss te verdragen. „Wees maar niet bang voor me, Het, ik zal je niet byten. Als je maar lief voor me bent, zal ik uit je hand eten!" zei de oudere man, die zich eigenlijk voor zijn houding had moeten schamen. Zijn vader was een groote verkwister ge weest, zoodat ziin kinderen zelf zoo'n beetje voor hun opvoeding hadden moeten zor gen. In de laatste tien jaren' echter, had Max Reiss geld gemaakt en was eigenaar van een reeks weelderig ingerichte kanto ren in Ftnsbury. Hij adverteerde handig en uitvoerig en aan een dezer schijnbaar menschlievende advertenties had mevrouw Loring haar kennismaking met den listigen schurk te danken, met den man, die nieer zelfmoor den op zijn geweten had dan eenig ander geldschieter in Londen. In dit stadium van zijn loopbaan zou een lieftallige, goed-opgevoede vrouw een groote aanwinst voor zijn zaak zijn. Hij zou dan waarschijnlijk wel wat jongelui bij zich thuis kunnen inviteeren en 'n hoop visch vangen in de netten, die de onschul dige handjes zijner vrouw konden uit gooien. „Zullen we dan zeggen, over veertien da gen?" herhaalde hij, terwijl hij met moeite uit zyn stoel opstond en neerkeek op het stille, ongelukkige kleine figuurtje in het zwart, dat het meest versteende hart nog tot medelijden zou hebben bewogen. „Heel goed", antwoordde Hetty met een vermoeide stem, die niet bij haar leeftijd paste. Haar verloofde boog zijn grijzend hoofd tot haar neer en kuste haar op nieuw. „Ga vroeg naar bed vanavond, kindlief, en zorg, dat er wat kleur op je wangen komt", zei hij zoo vriendelijk als hij maar kon. Toen Hetty de buitendeur in het slot hoorde vallen, wierp zij zich voorover op de sofa en gaf zich teugelloos aan haar ver driet over. „Veertien dagenmaar veertien da gen!" kreunde zij telkens weer. Haar el lende was te groot om door tranen verlicht te kunnen worden. Maar de vreeselijke uit drukking in de jonge oogen verschrikte het dienstmeisje, dat aan de deur klopte en toen zij geen antwoord kreeg, naar bin nen keek. „Eh.... daar is een heer voor u, juf frouw. Zal ik zeggen, dat u niet thuis is?" zei het meisje op meewarigen toon. „Wie is het?" vroeg Pletty met een holle, dof klinkende stem. En toen was het, alsof alles uit haar klein wereldje rollend, krakend en donde rend op haar afkwam en midden in dit helseh concert klonk de stem van het meisje, dat voor de derde maal herhaalde: „Het is een jonge meneer in uniform en zyn naam is jonkheer Jack Perivale." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9