VRIJDAG 15 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 BUITENLAND DUITSCHLAND. SJV.-APPèL TE BERLIJN. 19.000 man van de oude garde. Stafchef Lutze heeft voor den 21sten Maart a.s. den oudsten S. A.-man van iede- ren „Sturm" uit alle steden en dorpen van het rijk naar Berlyn ontboden. Men rekent op de komst van ongeveer negentien duizend man der oude garde. De deelnemers aan het groot appèl wor den eerst in hun districten in groote secties verzameld en dan in extra treinen naar Berlijn gebracht, die in den loop van den voormiddag van 21 Maart tussohen 6.40 en 10.30 uur aan de zes Berlijnsche sta tions zullen arriveeren. De in Berlijn steeds uitermate moeilijke inkwartierings-kwestie' is zóó opgelost, dat de oude garde in massakwartieren zal wor den ondergebracht. In den namiddag van den 21sten zal dan de opmarsch beginnen naar het Sportpa- last, waar om 20 uur het appèl in het bij zijn van den stafchef aanvangt. In aansluiting op dit appèl zal, vermoe delijk tegen 23.50 uur, een défilé voor den stafchef in het Wilhelmstrasse door een haag van fakkeldragers der Berlijnsche S. A. plaats hebben, zoodat de jonge S. A. mannen voor de oude garde dan een soort eere-escorte zullen vormen. Den 22sten Maart zullen de oude S. A stryders naar het Rijksdaggebouw mar- cheeren, waar stafchef Lutze hen zal toe spreken. In aansluiting daarop zal de stad bezich tigd worden, daar het voor vele van de oude S. A. mannen de eerste maal zal zyn, 1at zij Berlijn bezoeken. OOSTENRIJK. DR. RINTELEN KRIJGT LEVENSLANG. In het proces tegen dr. Rintelen is gis- ternamiddag 16 u. 45 vonnis gewezen. Dr. Rintelen is tot levenslange kerkerstraf ver oordeeld. In de motiveering van de uitspraak in het Rintelenproces wordt o.a. gezegd: Het militaire gerechtshof heeft als bewe zen aangenomen, dat de beschuldigde met dr. Weidenhammer in nauwe relatie heeft gestaan. Verder eveneens, dat dr. Weiden hammer den beklaagde in hotel Imperial bezocht heeft. Uit het politiebericht blijkt, dat dr. Weidenhammer op 25 Juli Weenen ontvlucht is. Dat deze connectie niet van onscbuldi- gen aard was, blijkt uit de psychologische omstandigheid, dat de bekl. zijn relatie met dr. Weidenhammer absoluut loochende. Het militaire gerechtshof is ook tot de overtuiging gekomen, d&t niet slechts een passieve houding door den bekl. is aange nomen, doch dat hij de plannen goedge keurd heeft en zijn naam ter. beschikking van de putchisten gesteld heeft. Een verdere grond voor de schuld van den bekl. is zijn zelfmoordpoging. Hij heeft weliswaar ontkend, dat hij bij het schieten de bedoeling zou hebben gehad, zichzelf te dooden, doch, zelfs aangenomen, dat dit waar is, dan beteekent zijn handel wijze, dat bekl. zijn positie als hopeloos be schouwde en zich daaruit door zwaar licha melijk letsel wilde redden. Verder komen nog andere omstandighe den in aanmerking, zoo b.v. zyn vijandig heid tegenover Dollfuss. De uitspraak werd door het publiek rus tig opgenomen. Daar de bekl. door het schot en een hartaanval gebrekkig en aan de linkerzijde volkomen verlamd is, verwacht men, dat hij reeds in de eerstkomende dagen als on geschikt voor een verblijf in de gevange nis zal worden verklaard en naar een sa natorium zal worden overgebracht. SPANJE. ZULLEN DE KATHOLIEKEN HET BEWIND OVERNEMEN? Val van het kabinet verwacht. Als gevolg van de ontwikkeling ïn de politieke situatie, naar aanleiding van een dezer dagen door Gil Robles gehouden rede, voorspelt men te Madrid, dat het kabi net Lerroux binnenkort zal vallen en ver vangen zal worden door een zuiver katho liek kabinet. Gil Robles verklaarde in bovenbedoelde te Saragossa gehouden rede, dat de me dewerking aan de regeering door de drie ministers, die door hem zijn aangewezen, slechts de inleiding is voor het overnemen van de geheele macht door de katholieken. Het katholieke blad „Ya" schrijft, dat deze woorden spoedig in daden omgezet zullen worden. Politieke veranderingen behoeven na deze verklaring van den leider der grootste partij in de Cortes, thans niemand mfeer te verbazen. ITALIË. COMPLOT BERAAMD TEGEN MUSSOLINI? Uitgebreide veiligheidsmaatregelen ter bescherming van den Duce. Hardnekkige geruchten, volgens welke twintig gewapende vreemdelingen naar verluidt personen, die met de nationaal- socialisten sympathiseerden gedurende de afgeloopen week waren gearresteerd onder verdenking, een complot te hebben gesmeed tegen Mussolini, werden Dinsdag, naar de Romeinsche correspondent van de „Daily Express" aan zijn blad meldt, ge deeltelijk officieel bevestigd. De politie maakte de arrestatie bekend van een man, gewapend met een revolver, doch voegde hieraan toe, dat zij van mee ning was, dat het incident geen politieke beteekenis had. Intusschen houden echter detectives In burgerkleedinf alle vreemdelingen en sommige Italianen in de straten aan en vragen naar hun papieren. Bovendien is de route, welke Mussolini van zijn woning. Villa Torlonia naar het Palazzo Venezia volgt, gewijzigd. De nieuwe weg is vol be ambten in burgerkleeding, die alle voet gangers ondervragen en streng alle auto's controleeren. GRIEKENLAND. DE LIQUIDATIE VAN DEN OPSTAND. Venizelos betaalt zijn schuld. Venizelos heeft aan de Grieksche regee ring getelegrafeerd, dat hij van den inhoud der staatskas van Kreta, die hij bij zijn vlucht naar Italiaansche grondgebied heeft meegenomen, een bedrag van 10 millioen drachmen (omstreeks 150.000 gulden) zal retourneeren. Hij beschouwt deze som als zijn persoonlijke schuld. Het vermogen van Venizelos, zijn zoons en zijn overige familieleden, waarop dooi de Grieksche regeering beslag is gelegd, wordt op 1500 millioen drachmen (onge veer 2.250.000 gulden) geschat. In de nabijheid van de stad Molibos op het eiland Lesbos wierp gisteravond een van Kreta komend stoomschip het anker uit. Aan boord bevonden zich opstandige officieren, die nog niets gehoord hadden van de overwinning, welke de regeering op de Venizelisten heeft behaald. Toen zij dan ook het eiland in naam van Venizelos kwamen opeischen, werden zy onverwijld gearresteerd en achter slot en grendel ge zet. Gisteren werd een aanvang gemaakt met de demobilisatie der lichtingen, die ter on derdrukking van de revolte onder de wa pens waren geroepen. Zes generaals, van wie gebleken was. dat zij met de opstan delingen sympathiseerden, zijn ontslagen. Na de verkiezing van het nieuwe parle ment zal Tsaldaris diverse voorstellen in dienen tot wijziging der grondwet. Onder meer wenscht hij. dat de macht van den premier en zyn collega's wordt versterkt. Te Saloniki is een grootsche vreugdebe- tooging gehouden ter viering van de over winning der regeering. Een menigte van 50.000 menschen nam aan de betooging deel. Een deputatie, die door den comman dant der stad werd ontvangen, eisohte, dat de rebellen op voorbeeldige wijze zullen worden gestraft. Volgens de Grieksche officieren, die naar Bulgarije zijn gevlucht, is de mislukking der revolutie aan verraad te wijten. Interview met Metaxas. Een speciale verslaggever van de ..Daily Telegraph" te Athene had gisteren een in terview met generaal Mataxas, dat voor namelijk liep over de thans te nemen maat regelen en de monarchistische beweging. Op de vraag wat naar de meening van den generaal de motieven waren geweest, die Venizelos er toe hadden gebracht te trachten de macht in handen te krijgen, antwoordde Metaxas: „Venizelos was onge duldig, om weer aan het bewind te komen. Hij gevoelde, dat hij den eerbied en net vertrouwen van de natie had verloren". Zullen er pogingen in het werk wor den gesteld, om uitlevering van Venizelos te verkrijgen? aldus de volgende vraag van den verslaggever. Men moet in het oog houden, dat hij een politieke vluchteling is. Of hij kan wor den uitgeleverd, op grond van een misdrijf moet worden afgewacht. De regeering zal deze kwestie zeker in overweging nemen, doch het is op het huidig oogenblik onmo gelijk te zeggen, of zij er in zal slagen de uitlevering van Venizelos te verkrijgen. Het is echter duidelijk, dat de regeering hem als hoofd-organisator en leider van de samenzwering in handen wenscht te heb ben. Wat betreft de andere rebellenleiders, deze zullen zoo spoedig mogelijk voor den krijgsraad worden gebracht. Ik kan niet mededeelen hoeveel dit zullen zijn, daar ik niet weet wie zich in Macedonië, Thracië en op Kreta hebben overgegeven. Zonder twijfel zullen zij zwaar worden gestraft. Er zal echter niets worden ondernomen tegen de soldaten, matrozen en onderoffi cieren, die men tegen hun wil in de revo lutie heeft betrokken; de schuldigen zul len echter de straf moeten ondergaan, die door de rechters zal worden opgelegd. MEXICO. EEN WERELDPROTEST TEGEN MEXICO. De actie der Columbus-rldders Men schrijft uit Rome d.d. 12 dezer aan de „Msbd.": De „Osservatore Romano" wijdt een zeer uitvoerig artikel aan de protest-acties, wel ke in verschillende landen tegen de kerk vervolging in Mexico worden gevoerd, en noemt in dit verband vooral de Amerikaan- sche senatoren en afgevaardigden, die hun stem tegen de anti-godsdienstige campag ne der Mexicaansche regeering hebben verheven. Verder bespreekt het Vaticaans'che or gaan de interpellatie, welke in het Engel- sche parlement is gehouden door den af gevaardigde O'Donovan, maar bovenal ves tigt het de aandacht van zijn lezers op de bemoeiingen van de Knights of Columbus, die de Katholieken in Mexico met alle hun ten dienste staande middelen trachten te helpen. De Columbus-ridders hebben namelijk een oproep gericht tot alle Katholieken der Vereenigde Staten, om een gezamenlijke actie tegen de godsdienstvervolging in Mexico op touw te zetten. Reeds is tot dit cloel een speciaal comi té gevormd, dat zijn hoofdzetel in New- York heeft en waartoe behooren: de vroe gere gouverneur van New-York, Al, Smith, drie senatoren, de voorzitter van de Athletenclub, een rechter en een kolonel. Een deputaite van Columbusridders heeft inmiddels reeds een bespreking over deze kwestie met staatsecretaris Huil gehad. Gëischt wordt een grondig onderzoek van den toestand der Katholieken in Mexi co, en indien geenerlei resultaat zou wor den bereikt, een afbreken van de diploma tieke betrekkingen. Natuurlijk hangt het nog volkomen in het onzekere, zoo schrijft de „Osservatore", wat de Columbusridders met hun actie zul len bereiken, maar dit staat in ieder geval vast, dat zij den steun hebben van alle Amerikaansche Katholieken. Ook vele nièt-Katholieken hebben zich reeds bij de protestactie aangesloten. Wan- meer men beweert, dat alleen Katholieken hun stem tegen de godsdienstvervolging verheffen, dan is zulks niet waar, immers ook de Protestanten en Israëlieten in de Vereenigde Staten hebben reeds verschil lende malen daartegen geprotesteerd. De „Osservatore" wijst in dit verband vooral op een petitie, goedgekeurd op een vergadering van Dominees en van Rabbij nen, waarin gezegd wordt, dat zij uiting ge- van aan hun afschuw van iedere kerkver volging en zeer bezorgd zyn om de gewe tensvrijheid en de vryheid van eeredienst in Mexico. De directeur van de „American Ebrew", dr. Landmann, en de Protestantsche gees telijke, R. Clinchy, hebben herhaaldelijk op openbare vergaderingen, welke door dui zenden personen bezocht werden, tegen de Mexicaansche kerkvervolging gesproken. Ook de Methodisten en andere secten hebben hun protest doen hooren. In de „Christian Century", een Protes- tantsch blad, wordt gezegd, dat de Katho lieke bischoppen alle reden hebben om te gen de onmenschelijke vervolging van ge- loovigen en geestelijkheid hun stem te verheffen. Tegen deze vervolging moeten ook de Amerikaansche protestanten opko men. In de „Living Church", een invloedrijk blad van de episcopale kerk, heet het, dat de regeering in Mexico iederen godsdienst uit het land verbannen wil, vooral echter den Katholieken. Men wenscht daarom dringend te weten, of de bisschop der epis copale kerk in Mexico reeds de noodige stappen gedaan heeft ten behoeve van de vervolgden. Reeds in November 1934 heeft de secre taris van het „Comité voor gerechtigheid en internationalen goeden wil", dr. W. van Kirk, in naam van dit comité, dat de chris telijke kerken in Amerika omvat, door de radio een oproep gericht tot alle christe lijke burgers der Vereenigde Staten in Mexico. Op dezen oproep hebben de ver tegenwoordigers van vijf en zestig kerken goedkeurend geantwoord. Ten slotte maakt het Vaticaansche or gaan nog melding van een groot aantal pro testen van Poolsche bladen én ook van verschillende neutrale Amerikaansche bla den, die hun misnoegen over de toestan den in Mexico te kennen hebben gegeven. BUITENLAHDSCHE BERICHTEN VROUW MET TWEE KINDEREN DOOR TREIN GEDOOD Bij een dorp in de buurt van Cordova is een vrouw, die twee kinderen in haar ar men droeg, op een overweg door een trein gegrepen. Alle drie werden op slag ge dood. HOOG WATER IN HET MISSISSIPPI-DAL Duizenden menschen nemen de vlucht Het Mississippi-dal wordt door een ge weldige overstrooming geteisterd. Duizen den bewoners vluchten voor het nog steeds stijgende water en honderden kilometers weideland zijn in reusachtige meren ver anderd. De regeering heeft verscheidene com pagnieën pioniers en nationale gardisten gezonden, om de dijken langs de Black en St. Francisrivier te versterken. De hoogwatergolf dreigt binnen acht en veertig uur de dijken in het zuidelijk deel Vein Missouri en in het nooden ,van Ar kansas te overspoelen, als deze niet tijdig opgehoogd en versterKt worden. De bevolking is gealarmeerd, om on middellijk hoogwaterdiensten te verrich ten. In de hooger gelegen streken wordt den gevluchten bewoners onderdak verleend in noodtenten en spoorwegwagons. De daar bijeengebrachte vluchtelingen worden in geënt. om epidemieën te voorkomen. VERVALSCHING VAN CHèQUES Hoofd der bende leidde een dubbel leven Dank zij het optreden van Scotland Yard is een bende chèque-vervalschers onschadelijk gemaakt. De leider van de bende, in de misdadigerswereld bekend als „Three-fingered Jack", omdat hij in den oorlog drie vingers van zijn linkerhand had verloren, werd deze dagen in de „Old Bailey" tot 5 jaar dwangarbeid veroor deeld. Zijn vervals chin gen waren zoo „knap", dat menschen wier namen ge bruikt waren op gestolen chèques niet in staat waren te zeggen of de handteekening al of niet van hen was! Hij nam de gestolen chèques in ont vangst, vervalschte ze en liet ze door de De R.K. georganiseerde abeiders in de politiek Het is in den tegenwoordigen tijd schier onmogelijk geworden, om op de ledenver gaderingen van onze stands- of vakorga nisaties iets ten gunste van de katholieke politiek te zeggen. Een voorzitter, ook al is deze een over tuigd lid van de R.K. Staatspartij, moet er tegenwoordig nauwlettend voor waken, dat niets wat met partijpolitiek verband houdt wordt besproken, omdat anders een hopeloos, verward, en soms vinnig, debat het noodzakelijk gevolg is. Vroeger behoorden onze katholieke ar beiders allen, op een enkele uitzondering na, tot de R.K. Staatsparty, en, al was dan ook slechts een klein gedeelte van hen lid van de kiesver., toch stemden zy allen by verkiezingen op de ééne room- sche lijst. Thans is er sinds enkele jaren een splijt zwam en zijn onze R.K. georganiseerde arbeiders één in de katholieke arbeiders beweging, maar niet allen één in de po litiek. Het naspeuren van al de oorzaken hier van zou ons te ver voeren, maar wij ge- looven het niet ver mis te hebben, als we vaststellen, dat de crisistoestand één der voornaamste is. Langdurige werkloosheid, sterke loons verlagingen, algemeene verslechtering der arbeidsvoorwaarden, enz. hebben velen in in ontevreden stemming gebracht, die hen oe juiste verhoudingen uit het oog doet verliezen. Nu dit jaar twee belangrijke verkiezin gen worden gehouden is het dan ook van het grootste belang voor onze katholieke arbeiders en voor hen niet alleen dat zy zich wel degelijk bewust worden van de groote verantwoordelijkheid, die er vast zit aan het gebruik van het stem biljet. Het wil er bij ons niet in, dat diegenen onder hen, die thans meenen zich tegen over de R.K. Staatsparty te moeten plaat sen, wel overtuigd zijn van de groote in- konsekwentie, die dat voor hen meebrengt. Een inkonsekwentie, omdat zij een vrij wel onbeperkt vertrouwen hebben in de leiding onzer arbeidersbeweging, terwyl zij dezelfde leiders, wanneer deze voor mannen zijn in de partij, dit vertrouwen niet geven. Een lid van den R.K. Bond van Over heidspersoneel b.v. zal, als 't moet door 't vuur gaan voor Guit, zijn bekwamen voor zitter, doch zou door n i e t te stemmen op de lijst der R.K. Staatsparty metterdaad dienzelfden leider ontrouw wezen, want Guit is evenals zijn medebestuurder Vulink vertegenwoordiger van deze partij in den gemeenteraad. En wie van de R.K. bouwvakarbeiders ziet niet in Andriesen de man, die zijn be langen op uitnemende wijze behartigt? Zou deze eminente arbeidersleider dan namens een partij in de Eerste Kamer zit ten, die de arbeidersbelangen niet op de juiste waarde schat? En hoe staan oftze georganiseerde land arbeiders tegenover de beide Loerakkers; de metaalbewerkers tegenover Kuiper en de Bruin, hun voortrekkers; de typografen tegenover Hermans, Bekker, e.a.; de tex tielarbeiders tegenover v. d. Meijs, Men ieden van zyn bende uitgeven. Een jaar lang heeft de politie naar hem gezocht, welk werk bemoeilijkt werd door de om standigheid dat hij nooit zelf naar een bank ging. Hij had duizenden met zijn vervalschingen ontvangen. Zijn avonden bracht hij door met men schen op wie niets was aan te merken om zijn misdadig bedrijf van overdag te be dekken. FINANCIEELE CRISIS BEDREIGT NEW-YORK Waarschijnlijk 25 millioen dollar achter stallige salarissen te betalen Het gemeentebestuur van de stad New- York onder leiding van burgemeester La Guarda dreigt voor een nieuwe finan- cieele crisis te komen staan, aangezien de rechtbank in hooger beroep Woensdag een uitspraak heeft gedaan, waardoor het gemeentebestuur kan worden gedwongen tot betaling van 25 millioen dollar achter stallige salarissen aan het gemeente per soneel. DE GOUDDIEFSTAL OP CROYDON In verband met den diefstal van goud ter waard* van 12000 op het vliegveld Croydon zijn thans drie verdachten aan gehouden. Van het vermiste goud is in tusschen nog niets teruggevonden. ZELFS IN DE GEVANGENIS IS CRISIS De crisis heeft niet nagelaten, ook haar stempel te drukken op het gevangenis- werk in Frankrijk en het maken van bor stels, manden e.d. is voor de gevangenen thans niet meer loonend. In Frankrijk is dit gevangeniswerk namelijk aan bepaal de particuliere firma's verpacht, doch aangezien ook deze van de crisis te ljjden hebben, geven zij minder opdrachten, ter wijl zij ook minder voor het werk betalen De gevangenen zijn over het algemeen niet erg te spreken over deze vermindering hunner inkomsten. sink, Nijkamp; de fabrieksarbeiders te genover hun veteraan Willem Mooijman, het spoor- en tramwegpersoneel tegenover Nievart? En stellen onze Volksbonders niet ten volle vertrouwen in mannen als v. d. Ak ker, v. d. Bilt, Steinmetz, e.a., allen leden van het Centraal Volksbondsbestuur. Al deze leiders onzer R.K. arbeidersbe weging, en het lijstje zou met nog een groot aantal zijn aan te vullen, zijn te vens vertegenwoordiger der R.K. Staats partij in het één of andere openbare lichaam. En nu is het toch ten eenenmale onge rijmd om te meenen, dat zij daar zouden zitten als verraders van de „arbeiders zaak". En toch is dat feitelijk het brevet, het welk men aan deze menschen uitrijkt door ae partij, waarin zy een werkzaam aan deel hebben, te bekladden en af te maken, haar macht en invloed af te breken. Bovendien speelt men, onbewust mis schien, in de kaait van tegenover ons staande groepen (als b.v de N.S.B.), om dat elke verzwakking van de Staatspartij de kracht vergroot van den tegenstander. Hier in Leiden b.v. zullen wij zeker geen acht raadszetels meer halen, en zal één ervan misschien wel door een N.S.B.'er worden bezet (een lang niet onmogelijke veronderstelling), wanneer niet al onze roomsche kiezers éénparig op de katholie ke lijst zullen stemmen. De kans op zulke gevolgen alleen reeds moet ons er toe brengen over meenings- verschillen heen te stappen en de politiek te zien als een middel tot doorvoering van onze beginselen. Wy, roomsche arbeiders, zijn het er toch wel over ééns, dat het vooral in dezen tyd dubbel noodig is, dat onze christelijke beginselen worden toegepast in de maat schappij en dat aan het bereiken hiervan alle meeningsverschillen moeten worden opgeofferd. Wie dat goed beziet, maakt geen ruzie over, in elk geval minder belangrijke, za ken, al zijn deze opzichzelf beschouwd de moeite waard, om ernstig te worden on derzocht, maar dan In de partij zelf. De bekende schrijver in „De Nieuwe Eeuw", Jos. van Wel iemand die toch door niemand zal gehouden worden voor een „Staatspartij er door dik en dun" gaf eenige jaren geleden op een hem ge stelde vraag of hij n.l. op de roomsche lijst zou stemmen, ongeveer het navolgen de antwoord: „Zeker, stem ik roomsch, ook al zou ik weten, dat ik daardoor misschien op het schavot zou komen, omdat ik ervan overtuigd ben dat een andere partij mij vooraf eerst nog in de gruwelkamer zou brengen". Wat het zwaarste is moet het zwaarste wegen. Daarom, als ge het wel meent met onze hoogste goederen, als ge niet blind zijt voor alles wat in het verleden door één heid der Katholieken is bereikt, als ge er •rotsch op gaat trouwe volgelingen te zijn van de leiders onzer mooie R.K. arbei dersbeweging, gaat dan niet tegenover de party staan, die er zich op kan beroemen, mannen onder haar vertegenwoordigers te hebben, die jarenlang op het terrein der stads- en vakorganisatie getoond hebben, dat de belangen der arbeiders bij hen vol komen veilig zijn. loeiden. J. A VAN O YEN. KERKNIEUWS PATER STUMPEL O.CARM. t Op Centraal-station te Amsterdam overleden. Gisterenavond heeft zich tegen negen uur op het Centraal-station te Amsterdam een tragische gebeurtenis afgespeeld. De Weleerw. pater Stumpel, van de orde der Carmelieten, assistent der parochie van den H. Joannes de Dooper te Laren (N.-H.), die van Lisse terugkeerde en zich per trein naar Hilversum wilde be geven, zakte op dat tijdstip op het le per ron plotseling in elkaar, waarschijnlijk door een beroerte getroffen. Omstanders waarschuwden onmiddellijk den perronchef. die op zijn beurt direct den geneeskundigen dienst en de dichtst bijzijnde pastorie, n.l. die van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen aan de Haarlem mer Houttuinen, van het ongeval in ken nis stelde. Kapelaan G. Jongejan van genoemde kerk, begaf zich onmiddellijk op weg, doch toen hij ongeveer gelijktijdig met een dokter en een auto van den G.G. en G.D. arriveerde, bleken de levensgeesten by pa ter Stumpel reeds te zijn geweken, zoodat slechts de H. Olie nog kon worden toege diend, hetgeen in de ziekenauto, waarin men het slachtoffer inmiddels had gedra gen, geschiedde. Kapelaan Jongej an vergezelde het stof felijk overschot naar het Onze Lieve Vrou- we-gasthuis, waar het naar de lijkkamer werd overgebracht. Toen pater Stumpel ineenzakte, bracht hy nog de woorden pastorie Laren uit, waaruit men eerst opmaakte, dat het de pastoor van Laren was, die was overleden. Zoodra echter de pastorie te Laren werd opgebeld waarmede de perronohef zich eveneens onmiddellijk had belast bleek het, dat niet de pastoor, doch pater Stum pel het was, die door een beroerte was ge troffen. Zooals begrijpelijk, veroorzaakte dit tra gisch gebeuren onder de reizigers groote consternatie. „Msbd." Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Dinsdag géén audiëntie verleenen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6