urr DE OMGEVING STADS NIEUWS VRIJDAG 15 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 BAROMETER. Haar waarnemingen verricht ia den morgen van 15 Maart 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 772.8 te Warschau. Laagste barometerst.: 752.3 te Ingoy. Verwachting tot den avond van 16 Maart: Matige tot zwakke, later wellicht toe nemende Zuid-Ooste lijke tot Zuid-Weste lijke wind, toene mende bewolking, aanvankelijk nog weinig of geen regen, zachter des nachts. De hooge drukking heeft haar centrum reeds naar Polen verplaatst, en trekt zich verder uit Scandinavië terug. De depressie op den Oceaan wordt dieper en begint zich over de Britsche Eilanden en IJsland uit te breiden, terwijl bij de Azoren de baro meter stijgt. In Scandinavië is de vorst in het Noorden nog toegenomen en een groot deel van het vasteland had nog lichte vorst, die overdag voor zacht weer plaats maakt. In Zuid-Frankrijk is de tempera tuur gestegen, op de Britsche Eilanden neemt de bewolking toe en bij Ierland viel reeds regen: overigens valt alleen neerslag in Noord-Scandinavië. Het einde van de fraai weer periode kan echter binnen een of twee dagen verwacht worden, waarbij des nachts hoogere, overdag iets lagere temperatuur te wachten is met af en toe regen. LUCHTTEMPERATUUR. 10.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS fes. Van Vrijdagnamiddag 633 uur tot Zaterdagmorgen 5.45 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zaterdag 16 Maart vjn. 0.45 uur en nam. 1.09 uur. Eerste Kamer Scherpe critiek op Minister Marchant inzake de spelling-kwestie Grosskampftag voor Minister Marchant! Gisteren is het gebleven bij de critiek van een aantal vogels van diverse pluimage Een critiek, fel en scherp, soms vernieti gend. De Senaat is hevig in haar wiek ge schoten door de manier, waarop de Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen zijn plannen tot spellinghervor ming heeft doorgezet, nl zonder het Parle ment, de volksvertegenwoordiging in een zaak, die juist het volk zoo nauw aan het hart ligt, in de beraadslagingen te betrek ken. Deze verontwaardiging werd in een stevig gedocumenteerde rede door den heer v. Citters (A.-R.) tot uiting gebracht. Spr. constateerde, dat nóch aan het advies van den Raad van State voldoende aan dacht was geschonken, nóch de Staten- Generaal hun medewerking hadden kunnen verleenen bij de oplossing van het spel lingvraagstuk en ten slotte, dat de Kon. Academie voor Wetenschappen en de Mij. voor Letterkunde door den Minister niet gekend waren in deze zaak, maar wel een voor 4/5 uit vereenvoudigers bestaande commissie. Deze fouten werden begaan vóórdat de nieuwe spelling voor het onder wijs verplichtend werd verklaard. Toen dit was geschied, voorzoover mogelijk, heeft de Minister allerlei subsidies en toe lagen als middel gebruikt om de verschil lende takken van onderwijs tot invoering van de nieuwe spelling te brengen. Heb ben de Staten-Generaal daarvoor deze sub sidies enz. goedgekeurd? Bovendien blijkt nu, dat de strijd over de spelling ook voor de Kollewijnianen niet is afgeloopen, want èr vertoonen zich al symptomen van dien kant om de rest van hun stelsel nu ook doorgevoerd te krijgen. Laat de minister dus terugkeeren op zijn schreden, advies van de erkende instituten inwinnen en dan na degelijk beraad tot een goede oplossing komen. De heer Polak (S. D. A. P.) trachtte aan te toonen, dat de wanorde, die vol gens den Minister zijn optreden noodig maakte, ontstaan is door het optreden van de Kollewijnianen eenerzijds en door het toelaten daarvan van Regeeringswege an derzijds. Toen zy dit bereikt hadden we zen zij op de wanorde, die er was en wijt- ten die aan de aanhangers van de Vries en Te Winkel. Samen met den Minister heb ben zij nu z.g. orde gesticht. Spr. aarzelde niet te zeggen, dat deze spellinghervor ming taalbederf beteekent. Veel schoone mogelijkheden in onze taal zijn nu afgesne den, om het den onderwijzers en leerlin gen wat gemakkelijker te maken. Bij deze sprekers sloot de heer de Sa- vornin Lohmann (Chr.-Hist.) zich geheel aan. Vooral legde deze professor in het Staatsrecht natuurlijk den nadruk op de grove miskenning van de Staten-Gene raal in deze kwestie. Spr. begreep vooral niet, hoe iemand, die zich bij partijnaam democraat noemt, zooiets kan doen; óf zulke democraten moesten van meening zijn, dat de democratie op stal moet wor den gezet, zoodra men zelf in de meerder heid is. Een persoonlijke overtuiging van spr. was, dat deze behandeling niet zou zijn voorgekomen, als de Minister geen deel had uitgemaakt van een crisiskabinet. Spr. noodigde den Minister dringend uit de verdere doorvoering van het plan op te schorten, daar het kabinet zich anders verantwoordelijk zou stellen voor een maatregel, die groote schade zou doen aan een van de grootste nationale waarden. Ook de heer H e e r k e n s-T h ij s s e n (R.-K.) uitte zijn verontwaardiging over de behandeling van de Eerste Kamer in deze zaak. Spr. herinnerde den minister er aan, dat het iets anders was, nieuwe dingen in te voeren of nieuwe dingen na te streven. Een eventueele spellingverandering zou goed voorbereid moeten worden door man nen van erkende reputatie. Niet waar is ook, dat de uitgevers berusten; spr. kent er, die aan den rand van den afgrond staan door de maatregelen van den Minister. Maakt dezen tijd nog niet slachtoffers ge noeg? Eenige andere punten werden aange raakt door den heer Ossendorp (S. D. A. P.), maar ook deze had weinig meer dan critiek voor den bewindsman. De concen tratie ging ten nadeele van het openbaar onderwijs; de pensioneering van onderwijs personeel moet vervroegd worden en ten slotte is, volgens spr., het ontslag van de huwende onderwijzeres een afkeurens waardige maatregel. De heer Smeenge (lib.) maande tot voorzichtigheid by de concentratie, opdat er niet te weinig open bare scholen zouden komen en aldus de grondwet niet nagekomen zou worden. De heer Oudegeest tenslotte vroeg, wat er met de 7 ton voor de Cité Universitaire in Parijs was gebeurd. Het Nederlandsche gebouw is nog niet af en belooft 1.100.000 te zullen verslinden, terwijl de gebouwen voor andere landen om en om de 3 ton blij ken te kosten, ingericht en wel? Heden zal de Minister zich tegen al deze aantijgingen, die nog wel met eenige zul len worden vermeerderd, kunnen verde digen. SPORT SCHAKEN Botwinnik en Flor eindigen gelijk Beiden 13 pnt. uit 19 wedstrijden De resultaten van de 19e (laatste) ronde van het internationaal schaaktournooi te Moskou luidden: Lasker wint van Pirc; Capablanca wint van Loewenfish; Romanowski wint van Vera Menchik; Bogatyrtsjoek remise met Ragozin; Tspechover remise met Lisistyn; Lilienthal remise met Goglidze; Rabino- vitsj remise met Botwinnik; Flohr remise met Alatorzeff; Rjoemin remise met Spiel- raann; KanStahlberg afgebroken. De belangstelling voor de partijen uit de laatste ronde was enorm groot en deze con centreerde zich natuurlijk in hoofdzaak op de partijen BotwinnikRabinovitsj, Flohr Alatorzeff en LaskerPirc. De Volkscom missaris voor Buitenlandsche Zaken, Lit- vinov, was tevens aanwezig. De eindstand van het tournooi is gewor den: 1. en 2. Botwinnik (Sovjet Rusland) en Flohr (Tsjecho Slowakije) beiden 13 punten uit 19 partijen; 3. Dr. E. Lasker 12.5 punt; 4. Capablanca (Cuba) 12 punten; 5. Spielman (Oostenrijk) 11.5 'punt, 6. Loe- wenfisj (Sovjet Rusland) 10.5 punt, 7, 8 en 9. Lilienthal (Hongarije), Ragozin en Ro- manovski (beiden Rusland) elk 10 punten; Op de volgende plaatsen liggen: Kan (Rusland), Alatorzeff, Rjoemin, Ra binovitsj en Goglidze (allen Rusland), elk 9.5 punt. Kan heeft nog een afgebroken partij tegen Stahlberg, Lisistyn (Rusland) 9 punten, Stahlberg en Bogatyrtsjoek, (resp. Zweden en Rusland) elk 8 punten met een afgebroken partij van Stahlberg tegen Kan, Pirc (Joegoslavië) 7.5 punt, Tsjechover (Rusland) 5.5 punt en Vera Menchik (Engeland) 1.5 punt. Na afloop verklaarde Dr. Lasker o.a. dat de uitslag voldoende bewijst, op welke hoogte het schaakspel in Rusland momen teel staat. Hij zou gaarne in Rusland wil len blijven voor het voortzetten van zyn wiskundige studies. Flohr was van meening dat Rusland een eldorado voor de schaak spelers is. ACADEMIENIEÜWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Theologie de heer J. W. Sepmeijer, Dordrecht; candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heer W. M. de Brauw, den Haag; Artsexamen eerste gedeelte de heeren P. Belgraver, A1 p h e n a. d. R ij n; W. Kam- schuur, Den Haag. Bevorderd tot arts: de heeren A. J. J. van Gemert, Schiedam; V. A. C. L. Dinge- mans, Leiden. Y. Bijloos, Den Haag, R. G. Veen en bos, Heerenveen. LEIDSCHE ND AM JONGEDAME DOOR AUTO AANGEREDEN Zwaar gewond opgenomen Hedenmorgen ongeveer 8 uur heeft op den hoek DamlaanVeursche weg weder om een ernstige aanrijding plaats gehad, waarvan de 16-jarige mej. Dorst uit Zoe te rmeer het slachtoffer werd. Doordat de chauffeur van de luxe auto II. 57818, bestuurd door den eigenaar L. M. uit den Haag geen voorrang verleende werd de wielrijdster gegrepen en tegen de straat gesmakt Zij werd met een zware hersenschudding per ziekenauto naar „St Antoniushove" vervoerd. Dr. Reyers verleende de eerste hulp. De polilie, welke spoedig ter plaatse was, maakte proces-verbaal op. Hanze. Onder voorzitterschap van den heer G. C. Scholtes hield de Hanze haar jaarvergadering in het Patronaatsgebouw. Ingekomen is een schrijven van B. en W. van Stompwyk betreffende de uitvoering van werkzaamheden door gem.ambtenaren, terwijl een schrijven wordt voorgelezen uit het godsdienstig weekblad „St Bavo" van den Bisschop van Haarlem inzake het koo- pen by den Middenstand; de voorz. spreekt hierover zyn groote vreugde uit, waarmede de vergadering geheel instemt. Verder worden diverse belangrijke stuk ken, welke nog al eenige bespreking vra gen, voor kennisgeving en ter afhandeling aangenomen. Door den secretaris, den heer D. Groene- wegen, wordt een keurig jaarverslag uit gebracht. Bij monde van den heer C. v. d. Togt brengt de verificatiecommissie goed keurend verslag uit Uit het finantieele verslag van den pen- ningm., den heer Ant. Haagen, bleek, dat er een batig saldo was van 46.67. Alvorens tot de bestuursverkiezing over te gaan, houdt de voorzitter een geestdrif tig betoog betreffende het georganiseerd zyn en spoort alle leden aan propaganda te maken en zelf het voorbeeld te geven om lid te worden niet alleen van de stands maar ook van de vakorganisatie, omdat samenwerking in deze tijden zoo hoogst noodzakelijk is. Het voorstel van het bestuur om het be stuur met een lid uit te breiden, wordt met alg. st. aangenomen. Door het bestuur wordt candidaat gesteld de heer H. MoL By de hierna gehouden verkiezing worden de 2 aftredende leden N. J. M. Willemse en Ant. Haagen en de heer H. Mol met meerderheid van stemmen herkozen en ge kozen. Nadat de voorzitter het voorstel van het bestuur tot instelling van een Commissie van Bijstand duidelijk heeft uiteengezet en heeft aangetoond, wat hiervan de bedoeling is, waarbij wordt opgemerkt, dat dit een geheime commissie is, waarvan de namen der leden onbekend zijn, zoodat ieder vrij zijn bezwaren of anderszins kan indienen by den geestelyke Adviseur, die zich als z.g. aanmeld in gspost heeft beschikbaar ge steld wordt dit voorstel met alg. st. aangenomen. Het voorstel tot actie inzake verlaging electriciteitstarieven wordt na toelichting door den heer Willemse en Wethouder Van Wijk even uitgesteld, omdat waarschijnlijk spoedig hieromtrent voorstellen zijn te ver wachten; mochten deze voorstellen niet het gewenschte resultaat brengen, dan zal als nog een adres aan de Raden worden ge richt. Aan de orde komt een voorstel inzake het in het leven roepen eener ventverorde- ning. Voorgesteld wordt een verzoek te richten aan de Raden om een ventverorde- ning in het leven te roepen; door den voor zitter wordt voorgelezen een concept-vent- verordening, welke tegelijk met het ver zoek aan den Raad zal worden ingezon den; een en ander wordt met algemeene stemmen aangenomen. Van de rondvraag wordt een druk gebruik gemaakt. Hierna sluiting. STOMP WIJK. Over den kop geslagen. Gisterenna middag is aan den Westvlietweg te Stomp wyk de motorrijder H. C. uit Voorburg over de kop den sloot ingeslagen, doordat een kleine jongen van E. plotseling achter een wagen uitschoot, waarvoor de motor rijder, om den jongen niet te overrijden, moest uitwijken en daardoor in den sloot duikelde. Dr. Perquin was spoedig ter plaatse, doch behoefde geen hulp te ver leenen, daar het ongeluk voor de motor rijder geen ernstige gevolgen had, tenzij dan een vrijwel vernielde motorfiets. Jubileum. Op 4 April a.s. herdenkt de heer C. v. <L Brink, metselaar bij de Ned. Spoorwegen, alhier, den dag, dat hij voor 25 jaar bij deze Maatschappij in dienst trad. NIEUWVEEN. Gouden bruiloft. Dezer dagen herdacht het echtpaar G. van der VaartBlom on der minder gunstige omstandighden zijn vyftig-jarige echtvereeniging. De heer v. d. Vaart is 74 jaar en zijn thans zieke bruid 70 jaar. Mogen het paar nog vele jaren be schoren zijn, maar in wederkeerige ge zondheid. Arbeidsbeurs. Ingeschreven bij de arbeidsbeurs ter plaatse 38 werkloozen; de vorige week 34. NOORDWIJK Jubileum. Vrijdag 22 Maart hoopt de heer A. Oord, chef-monteur aan het gem. electr. bedrijf alhier zijn zilveren ambts jubileum te vieren. WASSENAAR. Verkeersongevallen. Gedurende de maand Februari j.l. kwamen op den Leid- sche Straatweg te Wassenaar 5 verkeers ongevallen voor, waarbij 1 gewonde. De overeenkomstige cijfers in dezelfde maand, waarbij dooden of gewonden waren respec tievelijk in 1931 5 en 1, in 1932 13 en 5, in 1933 5 en 1 en 1934 10 en 6. Voor de maand Januari 1934 waren deze cijfers 4 en 2. DE STADHUISBOUW. De onteigeningsprocedure Voor de Haagsche rechtbank is heden gepleit in de laatste twee zaken betreffen de de onteigeningsprocedures in verband met den bouw van het Leidsche Stadhuis. Het ging thans om de perceelen hoek Visch- markt en Korenbrugsteeg, eigenaresse de N.V. Leidsche Ijzerhandel en het perceel, waarin de bekende apotheek op de Visch- markt gevestigd is, eigenaar W. G. de Lamaar. Ten aanzien van het eerstgenoemde per ceel heeft de gemeente aangeboden f 70.501 zonder bedrijfsschade. De eigenaresse vroeg echter 238.000, terwijl de deskun digen het bedrag der schadeloosstelling hebben geschat op 111.570, dat voor den huurder H. D. Sala op 630. De eigenaar van het perceel Vischmarkt, waarin de apotheek gevestigd is, De La- maar, heeft geen bepaald bedrag genoemd. Het aanbod der gemeente bedraagt f 24.000, terwijl de deskundigen ongeveer 32.000 geschat hebben. Voor de gemeente Leiden pleitten in de eerste zaak mr. Briët uit Leiden en mr. Seylhouwer uit Amsterdam; voor den ge daagde pleitte Mr. De Clercq uit Leiden en voor den tusschenkomenden huurder Sala mr. Bolsius uit Leiden. In de tweede zaak pleitten: voor de ge meente mr. Briët en voor den gedaagde mr. Nord Thomson uit Leiden. De rechtbank zal over 3 weken uitspraak doen. AGENDA LEIDEN. VrijdagT, R. K. Kiesvereeniging, Zomerlust spreker dr. Kortenhorst, 8.15 uur. Vrijdag. R. K. Metaalbewerkersbond, afd. Leiden, Bondsgebouw, 8 uur. Woensdag. Propagandistenvergadering „Dr. Schaepman", Den Burcht, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Maart a.s. waarge nomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136; A. J. Donk, Doeza- straat 31, teL 1313 en C. van Zijp, Wiü*»*- minapark 8, Oegsteeest teL 274. ben een kunstenaar in vlooien". Hij ver telt van de verschillende intonaties van eenzelfde woord, dat bij iedere intonatie een andere beteekenis heeft, hij vertelt van het eten, dat bestaat uit eieren, kip, rijst en varkensvleesch, dat een kip 8 centen kost en de eieren 20 voor 3 cent. Na de pauze verscheen de Pater in zijn ordekleed der Passionisten en toen vertelde hij van het bandietenwezen en van zyn 80 jongens en van dood en begrafenis bij de Chineezen. Hij vertelde van zijn ziekenhuis met 1 kamer en 1 bed en heel veeLvan zijn missiewerk. Vroeger werden de Chinee zen katholiek, omdat de Paters veel invloed hadden en het alzoo voor hen voordeelig kon zijn katholiek te zijn. Nu is dat geluk kig niet meer zoo, nu zijn er geen „Rijst- Christenen" meer, maar echte, goede ka tholieken. De Pater beantwoorddde daarna nog eenige vragen en besloot met te vragen om een gebed voor zijn missie, omdat het gebed hem zou geven, wat een millioen gulden hem niet zou kunnen geven nl. goede katholieken. Tijdens de pauze werd door enkele aan wezigen voorgesteld een collecte voor den Pater te houden, welk voorstel met hand geklap werd begroet. De collecte, door en kele dames hierop gehouden, bracht het mooie bedrag van 46.94 y, op, waaraan aan het einde nog eenige giften werden toe gevoegd. Met een woord van dank en den Chr. groet werd deze prachtig geslaagde avond besloten. PATER NIC. SCHNEIDERS C. P. OVER CHINA. De lezers en lezeressen van ,.De Leid sche Courant", die hebben bijgedragen voor het Missie-radiotoestel van den Chi- neeschen Missionaris Pater Nic. Schneiders C. P. en allen die belangstelling hadden voor de Chineesche Missie, had genoemde missionaris gisteravond uitgenoodigd in een der zalen van „Den Burcht" om hen allen zijn dank te betuigen voor hun gul ge schonken gaven en dien dank te uiten door hen te vertellen van zijn missie in China. De aanvang van dezen avond was be paald op 8 uur, maar reeds voor dat uur waren er zooveel belangstellenden, dat de Jacobazaal veel te klein bleek, zoodat men besloot de groote foyer in beslag te nemen. Maar ook zelfs deze bleek alle belangstellenden niet te kunnen bevatten. Door de goede zorgen van de directie van „Den Burcht" werden nog zooveel moge lijk stoelen aangedragen, maar eenmaal was de zaal vol en moesten de overige aan wezigen dichtopeengedrongen tot ver in de paden, zich met een staanplaats te vreden stellen. En nog immer stroomden de belangstellenden toe, zoodat tenslotte de deuren moesten worden gesloten en zeer velen moesten worden teleurgesteld. De bijeenkomst werd geopend door den heer F. Schneiders, redacteur van „De Leidsche Courant", die na den Chr. groet en een woord van welkom, namens dén missionaris allen bedankte, die hun gaven zoo mild hadden geschonken. Spr. leidde den missionaris bij het ge hoor in en wees er op, dat de Pater, die 23 jaar lang niet meer in Holland was, beter Chineesch en Engelsch dan Hol- landsch sprak, zoodat hij bij voorbaat voor zijn Hollandsch de clementie der aanwe zigen inriep. Hierna was het woord aan Pater Nic. Schneiders, die, in Chineesche priesterklee- ding, aanving in het kort zijn levensge schiedenis te vertellen vanaf de Leidsche schoolbanken, via liftboy in New York tot missionaris in China. Onze lezers hebben hierover reeds uitvoerig in onze krant kunnen lezen en toch was het meeste nieuw, wat de missionaris in zijn smakelijk Engelsch-Hollandsch vertelde. Hij vertelde dan van zijn ouders, die hij 18 jaren niet meer gezien had en hoe hij zijn moeder nu in Holland ernstig ziek had teruggevonden. Hij dankte voor de hartelijkheid, waar mede men hem hier had ontvangen, voor de giften en gaven van velen, hij dankte speciaal „De Leidsche Courant", de dames van de Missienaaikring „St. Franciscus Xaverius" en vele anderen. De Pater vertelde dan hoe hij als liftboy in New York een missie meemaakte en de Pater preekte over den dood en zeide: Ve len van U zullen er het volgend jaar niet meer zyn, die en die.." en toen dacht ik, aldus spr. in zijn typisch Hollandsch: „Die Pater beteekent mij" en.... hij werd mis sionaris. Hij vertelt dan van zyn reis naar en in China, hoe Pater Walter, voor zijn plaats aangewezen, door bandieten werd gedood. Hij vertelt van Chineesche huwelijksge- I bruiken, van het leven, de taal, de zeden en gewoonten in China. Zoo vertelt hij b.v. I van de verschillende soorten vlooien in China en voegt er grappig aan toe: „O ik LUSTRUMVIERING 1935. Versiering Breestraat. De Breestraatbewoners waren uitgenoo digd, om gisteravond te half 9 samen te komen in de bovenzaal van „de Turk", ter bezichtiging en bespreking van de inge komen ontwerpen. Velen hadden aan deze uitnoodiging gevolg gegeven en al spoedig was te merken, dat 'n dergelijke bijeen komst noodig is, om al die verschillende gedachten over versiering tot een geheel te maken. Ongeveer half 9 opent de heer Geyten- beek als voorzitter de vergadering, met 'n woord van dank voor de opkomst, in 't bij zonder tot den heer v. d. Laan als voorz. der algem. versieringscommissie, en de hee ren da Costa en Bok als vertegenwoordi gers van de Sociëteit Minerva. Den heeren Reekers en A. Parmentier brengt de voor zitter dank voor hun welwillendheid als nog in de commissie zitting te hebben wil len nemen en geeft dan den secretaris ge legenheid de notulen der vorige vergade ring voor te lezen, welke onder dank wor den vastgesteld. Vier ontwerpen waren binnengekomen, die alle zonder bekendmaking van naam werden bezichtigd. Er ontspon zich een buitengewoon prettige gedachtenwisseling, waaraan door verschillende heeren werd deelgenomen en waaruit tevens blijkt, hoe moeilijk het is van een teekening of schets de werkelijkheid zich in te denken. Na langdurige bespreking stelde de heer J. v. d. Zanden voor dezen avond nog geen besluit te nemen en alsnog enkele bij na men genoemde heeren uit te noodigen een ontwerpversiering te maken. Juist omdat er nog voldoende tijd beschikbaar is, kan dit zonder eenig bezwaar en zoowel commissie als de geheele vergadering steunde dit voor stel, dus werd besloten alsnog eenige ont werpen aan te vragen. Toch was de voorzitter niet voldaan, en zou zoo gaarne uit de vergadering 'n oor deel hooren over de ingekomen ontwerpen, waarop de heer Parmentier zeer ten genoe gen van de vergadering, plan voor plan critisch besprak. Zoowel voor- en nadee- len werden door hem naar voren gebracht, om dan tenslotte als zijn persoonlijke mee ning een der ontwerpen als de meest ge schikte aan te wijzen. De heer Geytenbeek dankte den heer Parmentier voor zijn beoordeeling en zeide, dat op zooiets nu juist door de commissie prijs wordt gesteld. De voorzitter gaf nog even het woord aan den heer v. d. Laan, die zeide eerstens te danken, dat hij hier tegenwoordig kon zijn, door de uitnoodiging hem gezonden, gaf 'n overzicht over de verschillende ver zoeken door hem bij het Gemeentebestuur gedaan, en besprak de samenwerking, die hier aanwezig is tusschen burgers en aca demie. De heer v. d. Laan' wilde zich niet wagen 'n oordeel uit te spreken over de ver schillende ingekomen ontwerpen, vooral ook omdat misschien nog andere worden tegemoet gezien. Veel succes wenschte hij de commissie, die reeds zooveel heeft ge daan. Na woorden van dank aan allen, die op zoo prettige wijze deze besprekingen had den gevoerd, sloot te ongeveer half elf de voorzitter deze zeer geanimeerde vergade ring. Daarna werd nog vertoond de Breestraat- film met al die. keurige etalage's geduren de de Bloemen week van het vorige jaar.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2