VRIJDAG 15 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 GEMENGDE BERICHTEN Weer een muur ingestort Een doode, twee arbeiders redden zich Ongeluk bij aanleg van een waterleiding. Gistermiddag te ongeveer half drie is een ernstig ongeluk gebeurd bij het aanleggen van een waterleiding in de Kapellaan bij 4e Kapel in 't Zand. Voor dezen aanleg wornt een geul gegraven onmiddellijk langs den muur van het klooster der Eerwaarde Paters Redemptoristen. Deze muur, die ter plaatse 1.80 meter hoog en bijna een halven meter dik is, is gistermiddag ingestort, met het noodlottige gevolg, dat de 23-jarige ongehuwde arbei der van Borren uit Roermond werd bedol ven en op slag gedood. Hij had gewerkt aan het graven van de geul. Twee andere arbeiders, die zich by den muur bevonden, doken onmiddellijk diep in de geul weg en wonder boven wonder zijn zij niet door het instortend gesteente geraakt. AUTOBOTSING TE ERMELO. Eenige gewonden. Op den Rijksstraatweg in de gemeente Ermelo heeft gistermiddag tegen vier uur een vrij ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Ter hoogte van het Blindeninstituut „Zon- neheerdt" sprong een achterband van een expeditie-auto, die op weg was naar Zwolle. De bestuurder verloor daardoor de macht over het stuur, de wagen begon te slinge ren en kwam in botsing met een personen auto, die onderweg was naar Apeldoorn. De botsing was zoo hevig, dat beide wa gens zwaar beschadigd werden. Toen hulp toe kwam schieten, bleek, dat alle vier in zittenden der beide auto's gewond waren. De heer J. Kres uit Apeldoorn, die in den personenauto zat, kon echter, na ter plaatse verbonden te zijn, zich naar huis begeven. De heer van den Esschart, eveneens uit Apeldoorn, die in denzelfden auto had plaats genomen, was er het ernstigste aan toe. Zijn borstkas was ingedrukt, doordat hy bekneld was geraakt tusschen het stuur en het tusschenschot van den auto. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis Salem, waar nader bleek, dat zijn toestand toch niet levensgevaarlijk was. Naar hetzelfde ziekenhuis zijn ook vervoerd de beide in zittenden van den anderen auto, de gebroe ders Havens, die snij wonden hadden op- geloopen, terwijl een hunner een arm had gebroken. BRAND IN EEN GALANTERIE-ZAAK. Jeugdige dienstbode redt twee kinderen. Te Gorredijk brak brand uit in de galan teriezaak van de firma K. van Ooijen. Het uit drie verdiepingen bestaand gebouw tot den nok toe gevuld met brandbare stof- I fen, brandde als een fakkel, toen de vlam- men zich eenmaal een doortocht gebaand I hadden, meldt de „Leeuw. Courant". De brand nam al spoedig een grooten omvang aan. De motorspifit tastte het vuur direct krachtig aan, later geholpen door de spuit van Beetsterzwaag. Men stond ech ter voor een zware taak. Een aangebouwde woning werd ontruimd, daar het gevaar voor uitbreiding zeer groot was. Tegen half twaalf was men het vuur vrij wel meester, al laaide het nu en dan nog op. De eigenaar der zaak, de heer Ooijen en diens echtgenoote, vertoefden in Leeuwar den. De 16-jarige dienstbode was met twee kinderen, die boven sliepen, thuis. Het meisje dat lawaai hoorde en meende, dat er ongewenschte gasten in huis waren, nam poolshoogte en constateerde, dat er brand was uitgebroken. Ijlings snelde ze naar buiten en maakte alarm, om daarna het vijfjarig meisje en het 2-jarig jongentje in veiligheid te brengen. Op haar hulpgeroep kwamen weldra eenige menschen toeloo- pen, die er in slaagden nog eenige winkel- boeken enz. te redden. Hierbij moest men het echter laten. KINDJE VERBRAND. Het tweejarig dochtertje van de familie De Vries te Wijntjeterp, wist, terwijl de ouders in de keuken vertoefden, een doosje lucifers te bemachtigen. Bij het spelen j hiermee geraakten de kleertjes in brand, I waarbij het kind zulke ernstige brandwon- j den opliep, dat het eenige uren later over leed. „WILLEMSPLEIN" GESTRAND. Het schip is buiten gevaar. Het Nederlandsche s.s. „Willemsplein" van de Scheepvaart Mij. „Millingen" te Rotterdam is in de Straat van Haiman, op 200 mijl afstand van Hongkong aan den grond geraakt. Volgens bij de reederij in gekomen berichten is het waarschijnlijk, i dat het schip op eigen gelegenheid zal vlot komen. Het schip is buiten gevaar. DE STEEKPARTIJ TE AMSTERDAM. .^Caféhouder op vrije voeten gesteld. De caféhouder, die Woensdagavond in een café aan de Warmoesstraat te Amster dam is aangehouden naar aanleiding van een tusschen hem en een 25-jarigen bezoe ker plaats gehad hebbende vechtpartij, waarbij laatstgenoemde ernstig in de borst is gewond door een steek met een mes of een ander scherp voorwerp, is gistermid- I dag weer op vrije voeten gesteld. De gewonde, die in het Binnen-Gasthuis j wordt verpleegd en gistermorgen nog niet kon worden gehoord, is het slachtoffer ge worden van zijn eigen brute optreden. Of schoon hem door den caféhouder te kennen was gegeven, dat hem niet meer zou wor den getapt, is het eenige malen voorgeko- men, dat hij zich brutaalweg achter de j toonbank drong en zich daar een glas bier inschonk. De caféhouder is niet in staat geweest een verklaring te geven van de wijze waarop zijn tegenstander gewond is geraakt; hij was, toen hij plotseling werd aangevallen, te veel overstuur. JUFFROUW SPRINGT IN DE ROTTE. Gisterochtend werd het Rotterdamsche publiek verrast door een kiosk-juffrouw, die schijnbaar zoo grooten lust in een j zwemoefening had gekregen, dat zij plot seling haar huisje verliet en pardoes in de Rotte sprong. Zij zwom daar een oogenblik rond, klau terde toen weer op den kant en wipte in een taxi, omdat zij na het frissche bad wel eenige droge kleeding gewenscht achtte. Een agent verving haar tijdelijk in de kiosk. Toen zy terugkwam bleek de aanleiding van deze sportieve daad minder onschul dig te zijn. De juffrouw had zich in haar kiosk zoo verwarmd aan een electrisch kacheltje, dat haar kleeding vlam vatte. Zij had haar tegenwoordigheid van geest be houden en bovengemelden afdoenden maatregel genomen. INVAL BIJ SPAAR- EN CREDIET- VERZEKERING. Verschillende bescheiden in beslag genomen. Het parket van de arrondissementsrecht bank te Rotterdam heeft naar de „Tele graaf* meldt, Woensdagmiddag in samen werking met de Schiedamsche politie we- I derom een inval gedaan ten huize van den heer M. van W., directeur-eigenaar van de Spaar- en Credietverzekering „Volharding" I gevestigd aan den Rotterdamschendijk te Schiedam. Bij de huiszoeking werden ver- schillende bescheiden in beslag genomen, terwijl ook Van W. zelf werd gefouilleerd. Nadat reeds eenige weken geleden een huiszoeking bij Van W. was gehouden, is deze voortgegaan met adverteeren, dat hij thans onder den naam „Volharding" werk te en credieten verstrekte. Voordien han delde hy onder namen als Onderlinge, Eigen Hulp, en Vereenigde Spaar-crediet- vereeniging. De ervaringen, die men met hem had opgedaan, waren van dien aard, dat de politie bij herhaling tegen hem heeft gewaarschuwd, opdat de in behoeftige om standigheden verkeerende menschen niet de kans zouden loopen hun laatste geld kwijt te raken bij hun poging om crediet te verkrijgen, waartoe zij eerst een be paald bedrag moesten storten. Van het ver strekken van eenig crediet was vrijwel nimmer sprake. BRUTALE INBRAAK. De dieven gevlucht. Woensdagnacht heeft een brutale inbraak plaats gehad in de villa van den heer L., directeur-generaal van de mijn „Willem Sophie" aan de Locht te Heerlen. Door middel van een ladder zijn de inbrekers binnen het huis gekomen en vervolgens naar een der slaapkamers gegaan. Toen de bewoonsters, dezer kamer bemerkten, dat er onraad was, maakten zij snel alarm. Daarop namen de dieven langs denzelfden weg haastig de vlucht. Inmiddels waren de andere bewoners van het huis op het geschreeuw van de dames komen toesnel len. Toen de chauffeur een poging deed om de kerels na te zetten, hoorde hij een schot, dat vermoedelijk uit een jachtge weer werd afgevuurd. Een tweede schot verbrijzelde een der ruiten van de villa. Door de schoten werd de politie gewaar schuwd. Twee agenten van Spekholzer- heide en de hoofdagent van Heerlerbaan ar riveerden tegelijkertijd en stelden een on derzoek in. Even later was ook de hoofd inspecteur van de recherche, de heer v. d. Dolden, ter plaatse. Deze heeft nog ge tracht met een politiehond de daders na te gaan,» doch voorloopig nog zonder resul taat. Het onderzoek wordt voortgezet. „Msb." REEKS DIEFSTALLEN OPGEHELD'ERD. Moeder van twee kinderen aangehouden. Dank zij het actieve optreden van de po litie is men er in geslaagd een reeks dief stallen op te helderen, die den laatsten tyd gepleegd zijn ten nadeele van den heer V. te Beek, beheerder ;an den Limburgschen Land- en Tuinibouwbond. Bij hem bleken herhaaldelijk tekorten in kas aanwezig, waarvan de directie den beheerder, die te goeder naam en faam bekend stond, niet kon verdenken, temeer niet, daar hij reeds geruimen cijd ongesteld is en ten huize van zijn schoonouders te Elsloo verpleegd werd. De diefstallen bleven elkander op volgen en betroffen in totaal thans reeds ongeveer een bedrag van ongeveer 3000. In verband met eenige aanwijzingen, die de politie kreeg, vatte zij verdenking op tegen de 47-jarige hilisvrouw van C. te Elsloo, moeder van twee kinderen, die bijna dagelijks melk, boter en eieren kwam halen ten huize.van V. en tevens, zoo vaak dat noodig was, daar behulpzaam was in huis houding en bedrijf. In de huiskamer van V. nu stond een lessenaar, waarin, in een niet gesloten stalen geldkistje het geld van den bond werd opgeborgen. De politie deed nu het geld op de gewone wijze, doch ge merkt, opbergen en stelde zich eenigen tijd verdekt op in een nevenvertrek. Vrouw C. verrichtte haar gewone werkzaamheden, kreeg ter betaling daarvan een dertigtal eieren en vertrok. De politie kwam onmid dellijk te voorschijn en constateerde, dat 22.50 verdwenen was. Op enkele honder den schreden van het huis werd toen vrouw C. gearresteerd. Op haar werd nog slechts één gemerkte rijksdaalder gevonden, daar zij kans had gezien twee biljetten van tien gulden weg te werpen. Een te haren huize ingesteld onderzoek bracht nog 300 gulden aan den dag, die zij bekende eveneens te hebben gestolen. Ten opzichte van de ove rige verdwenen gelden heeft zij echter geen bekentenis willen afleggen, doch daar haar grondbezit den laatsten tijd opmerkelijk toegenomen was, verdenkt men haar er sterk van ook aan den diefstal van die gel den schuldig te zyn. Zij is ter beschikking van de justitie gesteld. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 16 Maart. Huizen 301 M. K. R. O.-Uitzending. 8.00 Morgenwijding. 10.gramofoon. I.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Gramofoon. 12.30 Lunchconcert door het K. R. O.- orkcsu 2.0-'i Halfuurtje voor de rijpere jeugd 2.30 Sporthalfuurtje. i .00 Kinderuurtje. 4.15 De K. R. O.-boys. 5.15 Concert op Cinema-orgel en gramo foon. 6 20 Journalistiek Weekoverzicht 7.15 K. Kuiler over Toegepaste Kunst. Waarna gramofoon. 8. Vaz Dias en K. R. 0 -orKest 8.55 Het Dubbel-mannenkwartet „Mu- sica". 9.15 De K. R. O.-boys. 9.45 Leon v. d. Hulst vertelt. Daarna K. R. O.-boys. 10.30 Vaz Dias en K. R. O.-boys. 11.Gramofoon. Hilversum, 1875 M. VARA-Uitzending, 10.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor arb. in de Continubedrijv »n. 12.15 De Flierefluiters, De Zonneklop pers, Orvitropia en het XX-Ensemble. 2.00 Causerie en filmpraatje. 2.35 Gramofoonplaten. 3.00 Causerie. 4.00 J. Lamers interviewt Albert van Dalsum. 4.15 Orgelconcert. 5.00 Lezing, (zang) en (orgel). 5.40 Literaire causerie en zang. 6.30 Esperanto-uitzending. 7.00 Stemmen uit het Proletariaat 7.15 Viool-recital. 7.45 Voor de Centr. Bond van Transport arbeiders. 8.03 Gramofoonplaten. 8.30 Declamatie. 9.00 bariton en orgel. 9.30 Fragmenten „De Fakir" (op gramo foonplaten). 9.50 Vaz Dias en VARA-orkest. II.30 Fragm. uit „Othello" van Shakes peare. s 11.4512.00 Gramofoonmuziek. D r o i t w i c h. 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.05 BBC-Northern orkest. 1.20 Commodore Grand-orkest. 2.20 Het Belfaster Omroeporkest. 3.25 Verslag Rugbywedstrijd Schotland— Engeland. 5.05 Amerikaansch Relais. 5.35 Ambrose en zijn Band. 8.20 „Gale Warning", luisterspel. 8.50 Variété-programma. 10.20 BBC-orkest. 11.20—12.20 Henry Hall's BBC-Dans orkest., Radio Paris, 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 8.20 „Gandolfo" operette van Lfecocq. Hierna „Le mariage aux lanternes", ope rette van Offenbach. 10.50 Dansmuziek. KAN1CHKA, DE MAN MET DE STRUISVOGELMAAG. Gistermiddag heeft Kanichka, het won- dermensch, ten overstaan van de pers en enkele dokters in een zaaltje van Cinema Royal te Amsterdam, een demonstratie van zijn kunst gegeven. Wat deze artist, die eenig in zyn soort is, presteert, grenst werkelijk aan het onge loof elyke. Geheel zonder eenige moeite liet hij achtereenvolgens acht rijksdaalders m zijn maag verdwijnen, zonder eerst het metaal in meer voedzame substantie te Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.504.50 Omroeporkest. 7.50 L. Preii's orkest. 9.10 Moderne muziek (viool en viola). 9.45 L. Preil's orkest. 10.05 Zang en Piano. 10.25—11.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.35 Orkestconcert. 11.20 Blaasconcert. 12.35 Omroepkwintet. 2.20 Lezing met gramofoonplaten. 3.20 Vroolyk programma m. m. van so listen en orkest. 6.10 Kwartet en piano. 7.30 Hoorspel. 8.20 Militair concert m. m. van orkest en mannenkoor. 9.35 Hoorspel. 10.2011.20 Concert uit Berlijn. Rome, 421 M. 8.20 Opera-uitzending. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: 12.50 Salon-orkest. 1.502.20; 4.20; 4.50; 6.20 Gramofoon muziek. 6.50 Jazzmuziek. 7.35 en 8.20 Gramofoonplaten. 8.35 Cabaret-programma. 9.35 Salon-orkest. 10.3012.20 John Rutten's orkest. 484 meter: 12.50 Omroeporkest. I.502.20 en 4.35 Gramofoonplaten. 5.20 Louis Delante-Herdenking. 6.05 Piano-recitaL 6.50 Salon-orkest. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Galaconcert. Hierna tot 12.20 Gramo foonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 Heldenherdenking door de Gouw Groot-Berlijn van de N. S. D. A. P. 8.20 Wagnerconcert m. m. van solisten en orkest. 9.20 Berichten. 9.40 Reportage. 10.05 Weerbericht 10.20—11.20 Zie Keulen. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.058.'20 Deutschl. Sender. 7.20—11.20 Keulen. II.20—12.20 Kalundborg. 12.20—14.50 Keulen. 14.50—15.20 Kalundborg. 15.20—17.20 Keulen. 17.20—18.05 Brussel Fr. 18.051900 Leipzig. 19.00—19.20 Brussel Fr. 19.2020.20 Leipzig. 20.20afloop Diversen. 4e Programma. 8.158.50 Parijs Radio. 10.0510.35 Deutschl. Sender. 10.3511.05 Droitwich. 11.06—13.20 Londen Reg. 13.2015.20 Droitwich. 15.2016.25 London Reg. 16.2518.20 Droitwich. 18.2018.50 Diversen 18.5020.50 London Reg. 20.50—21.50 Droitwich. 21.50afloop London Reg. (Wijzigingen voorbehouden). hebben omgezet. Hij bracht ze daarna weer te voorschijn, waarbij het publiek mocht aangeven, bij hoeveel stuks tegelijk hij de munten voor den dag zou brengen. Hij her haalde deze „grapjes", welke geen trucs zijn, nog met een biljartbal, een ei, een horloge met ketting en met levende goud- visschen, die hij niet minder levend weer vomeerde. Het beste nummer was wel het inslikken van een electrisch lampje met snoer, dat men, nadat de zaal in het duister was gezet, in zyn lichaam zag branden. FEUILLETON. HET GESLACHT PERIVALE Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK McGILL. 2) n De dievegge. „Ik eisch het onmiddellijk ontslag van juffrouw Loring, anders zal ik de zaak in handen der politie geven. Ook zal. ik voor taan een andere firma begunstigen en mijn vrienden zooveel mogelijk overreden het zelfde te doen." „Maar mevrouw, ik ben er zeker van, dat de heele zaak een toeval was! Juffrouw Loring is direct van een middelbare school bij ons gekomen met onberispelijke getuig schriften en ik ben er van overtuigd, dat dit het gevolg is van een zeer toevallige samenloop van omstandigheden. Eén oogen blikje mevrouw.... Juffrouw Loring!" De eigenares boog haar geonduleerd en verontrust hoofd om den hoek van het sa lonnetje en riep Hetty op bevelenden toon. Het jonge meisje kwam onmiddellijk met een verhoogden blos en haar donkerblau we oogen fonkelend van verontwaardi ging. „•Lady Olga beschuldigt u er van een ju- weelen speld gestolen te hebben, die, zoo als zij zegt, op haar japon is opengespron gen en op den grond gevallen, terwijl zij een hoed paste. Terwijl u veinsde er naar te zoeken, viel zij uit het zakje van uw ja pon. Wat hebt u hierop te antwoorden?" snauwde madame Estelle zonder een spoor der minzaamheid, waardoor zij zich ge woonlijk onderscheidde. „Ik kan alleen antwoorden, dat ik er geen flauw vermoeden van had, dat die speld in mijn zak zat en ik kan niet begrij pen hoe zij met mogelijkheid uit zichzelf van mevrouw's japon in de mijne is geko men. Als ik haar weggenomen had, zou dit dadelijk gemerkt zijn en ik weet, dat ik mij niet gebukt heb alvorens ik er van hoorde. Toen ben ik natuurlijk in alle hoekjes en gaatjes gaan zoeken." Er klonk absolute waarheid en eerlijk heid in iederen toon van de heldere meis jesstem en innerlijk was Hetty's chef woe dende op haar gedistingeerde klant, want Hetty met haar perfecte opvoeding, haar jeugdige schoonhèid en haar rustige lieftal ligheid was bepaald een aanwinst voor haar zaak. Maar met een innerlijk schouderophalen schikte de wereldwijze modiste zich in Hetty's ontslag, wel wetende, dat niets an ders de arrogante zelfzuchtige vrouw, die alléén voor haar genoegen leefde, tevreden zou stellen. „Zoudt u, omdat het zoo'n ernstige kwes tie voor jufrouw Loring is op zulk een aan klacht te worden ontslagen, de heele zaak niet kunnen beschouwen als een van die vreemdsoortige dingen, die somtijds voor vallen, maar iederen uitlag tarten?" pleitte madame Estelle met de ijdele hoop een snaar van medelijden in het hart harer cliënte te raken. Maar zy had evengoed van een steen of een rots kunnen verwachten het goddelijk gevoel van medelijden te kennen dan van die wreed-koude, berekende vrouw, die met een onbeschaamd vertrouwen in de veiligheid van haar maatschappelijke po sitie. opzettelijk het blonde, onschuldige jonge meisje, dat zoo erbarmelijk hulpe loos voor haar stond, belasterde. „Ik kan niet begrijpen, waarom je zoo herhaaldelijk mijn hoedenwinkel bezoekt", had Lady Olga eerst lachend en later kwaadaardig gezegd tot den jongen man, die zij boven alle mannen ter wereld tot echtgenoot wenschte. Liefde is -zoo stil; zij heeft geen woorden noodig; een blik, een plotseling flinkkeren der oogen, een verradelijke blos op de wan gen en het geheim is gauw verklapt! Intuitie, die scherpzinnige, onverklaar bare maar zekere gids der vrouw onthul de ten slotte de waarheid aan Lady Olga Purnell. Buitendien, Jack Perivale kennende, wist zij, dat hij geen man was om met een meis je, dat niet zijn gelijke was, in maat- schappelijken stand of geboorte, te spe len. „Hij is juist genoeg buitensporige dwaas om hals over kop met zoo'n meisje te trou wen zonder aan zyn vader of iemand an ders te denken. Maar je zult zooiets niet doen; je behoort me krachtens het recht der liefde, die in mijn hart ontvlamd is vanaf het oogenblik, dat ik volwassen was en je ontmoet heb." De woedend-jaloersche vrouw dacht er niet aan, dat liefde hoezeer ook gedwars boomd, toch altijd haar weg heeft gevon den en dit tot het einde der dagen zal blij ven doen. Haar mededingster uit den weg te rui- .men, haar te verwijderen uit de gezichts kring van den man dien zij liefhad, werd de allesoverheerschende harstocht in het leven der ongelukkige vrouw. De japon, die Hetty droeg met open zak jes aan beide kanten bracht haar op het idee. dat zij zocht. Het was gemakkelijk haar speld met mo nogram in het open zakje te laten glijden en haar voorgewende woede was een mooi stukje tooneelspeL Zeer zeker was zij niet van plan deze episode als een toeval te beschouwen. „Ik herhaal, dat mijn naam voortaan uit uw boeken verdwijnen zal en dat ik de zaak in andere handen zal geven, indien u niet onmiddellijk aan mijn wenschen gevolg geelt", raasde de vrouw uit de „groote we reld" met de allures van een vischwijf. Het speet de eigenares ter wille van Hetty, maar zij liet haar eigen vooruitzich ten nooit door sentiment belemmeren. „Hoort u het juffrouw Loring? U bent ontslagen u kunt van den kassier uw we- kelijksch salaris ontvangen en natuurlijk kan ik u geen getuigschrift geven." De woorden waren wreedaardig, grof on gevoelig en de beide vrouwen, die de rech ters van het jonge meisje waren, wisten dat. Zij druppelden als kleine losse stukjes ijs op Hetty's hart; zij dacht aan haar klei ne zieke broertje, die zooveel noodig had en aan haar moeder, die haar salaris zoo goed gebruiken kon. Haar hart was een verwoestende, wit gloeiende vlam, terwijl zij zonder te wach ten op het briefje van den kassier, de ja pon van madame Estelle verwisselde voor haar eigen eenvoudig mantelpakje en Bond Street inslenterde, met het gevoel te gron de gericht en onteerd te zijn. m De jeugd is hardvochtig als men haar idealen aantast. Mevrouw Loring lag op een kamer bo ven en zij geleek op een kostbaar maar buitengewoon teer stuk porselein. Het was gemakkelijk te zien van wie Hetty haar mooi gezichtje had geërfd, maar te gelijkertijd had zij van haar vader een sterkte van karakter, die haar lieftallige moeder nooit bezeten had. Adeline Loring was ieder uur van haar leven geliefkoosd, beschermd en verzorgd geweêst, totdat de man, die haar aanbad, stierf en haar achterliet Jnet Hetty, die toen tien jaar oud was en de tweelingen, die juist één jaar telden. Natuurlijk koos zij den eenvoudigsten weg, wat haar financiën betrof. Zij wist weinig of niets van geldzaken af en daar zij geen mannelijke familieleden had, die haar raad konden geven, leefden zij na den dood van haar echtgenoot op denzelfden voet voort als gedurende zijn leven. Het kleine, maar vriendelijke huisje, in een der mooiste gedeelten van Hampstead gelegen, was eens haar onbezwaard eigen dom geweest, maar nu was het evenals zijn geheele inboedel voor de volle waarde met hypotheken belast. De eene belegging na de andere was mis lukt en het had haar heel gemakkelijk toe geschenen telkens weer geld te krijgen door de papieren te teekenen, die haar voorgelegd werden door Max Reiss, die het laatste jaar zoo'n groote steun voor het gezin was geweest. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14