KIPPENVOER NAAIMACHINES HET GEZELLIG M. BRINKS, Turfmarkt II Brussel - Tentoonstelling 1935. BERLITZ J. DE LA BIJE, Leiden DONDERDAG 7 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT fWEEDE BLAD. - PAG. 7 UIT DE OMGEVING LISSE. „Stille Omgang". Onze afdeeling van den Stillen Omgang hield gisteravond in het Bondsgebouw hare 11e jaarvergadering onder presidium van haar 2e voorzitter, den heer C. van Kesterén. De opkomst was goed. De voorzitter richtte een woord van welkom bijzonder aan den zeereerw. heer pastoor J. J. Thomann en den zeereerw. zeergel. heer J. J. Slijkerman, leeraar aan het Seminarie Hageveld te Heemstede. De secretaris bracht zijn jaarverslag uit. Het ledental bedraagt 450, waarvan er 300 in 1934 den Stillen Omgang hebben medege maakt. Uit het finantieel verslag van den penningmeester bleek, dat naast een ont vangst van 260.07 een uitgave viel te boeken van 261.28, alzoo een tekort van f 1.21. De bescheiden van den penning meester waren door den eerw. directeur gecontroleerd en in orde bevonden. De be stuursverkiezing had tot uitslag, dat de aftredende leden C. v. Kesteren, Chr. v. d. Eist en F. v. Rooijen bij enkele candi- daatstelling werden herkozen, terwijl in de vacature ontstaan door het bedanken van den voorzitter, den heer W. Spren- gers, bij enkele candidaatstelling werd ge kozen de heer Th. v. d. Vlugt Mz. Vervolgens werd het woord verleend aan Prof. Slijkerman, die een opwekkend woord sprak inzake de jaarlijksche bede vaart. Wat trekt op dien nacht de mannen en jongelingen in duizendtallen naar de stad Amsterdam. Het is het wonder dat God in zijn oneindige goedheid in het jaar 1345 voor Nederland heeft gewrocht. In eenige korte trekken schetste spreker de geschiedenis van het mirakel van Am sterdam in dat jaar. In alle stilte werd de eerw. spreker gevolgd en een dankbaar applaus volgde op dit opwekkend woord. De voorzitter dankt zijneerw. voor zijn schoone rede. Hierna werden de volgende mededeelingen gedaan. De Omgang wordt gehouden in den nacht van 16 op 17 Maart. De reis zal worden gemaakt per electrische tram te 12.15 uur. De kaartjes zijn ver krijgbaar voor Lisse in het Bondsgebouw op Zaterdag 9 Maart en Vrijdag 15 Maart van 8 tot 9 uur 's avonds. Voor de buurt schap den Engel in het patronaatsgebouw en de parochie van den H. Engelbewaarder op Woensdag 13 Maart des avonds te half negen. Des avonds op 16 Maart wordt in de kerk van St. Agatha te half 12 een kort Lof ge celebreerd met een toespraak vans, den zeereerw. heer pastoor. Hierna wordt op gesteld in rijen van vier en gaat men in stilte naar de tram. De werkloozen, die hun contributie betaald hebben, kunnen een gratis tramkaartje bekomen. De prijs dezer kaartjes is 85 cent. Als kerk is tè Amsterdam aangewezen de H. Hartkerk in de Vondelstraat. Als plaats van ontnuch tering is aangewezen het café Smulders, gelegen drie minuten vanaf de kerk. Des Zondagsmorgens te 6 uur vertrekt de tram weer vanaf het Spui naar Lisse. Op 2en Paaschdag zal er in de parochiekerken van St. Agatha, H. Engelbewaarders en Kaag- kerk een Hoogmis worden opgedragen tot intentie van levende en overledene leden. Alle leden naderen dien morgen als van zelf ter H. Tafel. Op den morgen van den Stillen Omgang zal in onze parochiekerken het Allerheiligste ter aanbidding zijn uit gesteld, opdat ook dien mannen en jonge lingen, welke den Omgang niet maken en vooral ook de vrouwen in den geest der Omgang kunnen meemaken. Aan het slot bracht de wnd. voorzitter een woord van dank aan den afgetreden voorzitter voor alles, wat hij voor en in 't belang van de afdeeling heeft gedaan, waarna hij na de rondvraag de goedge slaagde vergadering sloot NOORD WIJK. Gemeenteraadsverkiezing. Naar ons werd medegedeeld zal de heer J. Braun, de nestor van onzen Raad, bij de e.v. verkie zing geen candidatuur meer aanvaarden. Geboren: Bastiaantje Resina Marga- retha, d. v. L. C. Zuidbroek en E. E. Finke. Piet Jan, z. v. D. C. v. d. Starre en J. M. Verboom. Petrus Jacobus, z. v. P. J. Peschier en J. Oranje. Adrianus Anto- nius Johana, z. v. A. J. Smit en D. Duiven voorden. Getrouwd: W. C.' v. Rooijen en H. Marijt. Overleden: Neeltje Entius, 53 jaar, igeh. met H. Otto. Marie Anna Louisa Helsloot, 75 jaar. David Leonard Grul- lemans, 75 jaar, geh. met C. J. de Jong. Piet Jan v. d. Starre, 2 dagen. Adrianus Antonius Johanna Smit, 1 dag. NOORDWIJKERHOUT N. V. C. Zondag j.l. heeft de R.K. Voetbalvereeniging N.V.C. te Heemstede het kampioenschap behaald. Naar aanlei ding hiervan is vanuit de N.V.C.-suppor- ters een comité gevormd bestaande uit de weleerw. heer kapelaan J. Dekleermacker, voorzitter, en H. J. Buschman, A. H. van Noort A. v. d. Berg, P. van Duin en J. P. van den Burg leden, J. P. v. d. Ploeg is secretaris-penningmeester. Het doel van het comité is gelden bijeen te zamelen om de senioren-leden van N.V.C. een nieuw shirt in kleur wit met zwarte kraag, man chetten en een zwarte baan over rug en borst aan staande Zondag voor den wed strijd N.V.C. ID.S.S. II aan te bieden. Wij twijfelen er niet aan of alle supporters zullen hunne milddadigheid toonen. Werkverschaffing. Men is begonnen met den aanleg van een nieuwe rioleering vanaf de Nieuwe Duinstraat tot den Havèn. De werkzaamheden geschieden in werkver schaffing. Acht werkloozen zijn hiervoor reeds aangesteld. Brand. Vermoedelijk door het spelen van kinderen met lucifers brak brand uit GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR Onder leiding van Wethouder Boichel vergaderde Woensdag de Raad dezer ge meente. De bijeenkomst ving aan met de installatie van het nieuwe lid, de heer L. A. v. d. Berg (R.K.) benoemd in de va cature J. H. Kimman. Na een welkomstwoord aan den heer Van den Berg wijdt de voorzitter een woord van afscheid aan het adres van den heer Kimman, die ontslag als raadslid nam. Hij zegt hem dank voor hetgeen hij in het be lang der gemeente heeft gedaan en ver klaart, dat hij hier noode zal worden ge mist. Bij de ingekomen stukken waren o.m. en kele adressen om de voorgenomen bouw van een winkelgalerij op de Lus niet toe te staan. Deze gingen naar B. en W. om advies. Een voorstel van den heer van Leeuwen betreffende vaststelling van een ventver- ordening werd om advies gesteld in handen van de Commissie voor de Politieverorde ning. De heer van Leeuwen vroeg hierom trent spoedig advies en gaf mede den wensch te kennen omtrent deze verorde ning het oordeel te vragen van de contact commissie uit de beide Middenstandsver- eenigingen. De heer Idenburg deed de toezegging, dat de commissie zoo vlug mogelijk zal advi- seeren. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de begrootingen van de gemeente en van de bedrijven voor 1935 reeds zijn goed gekeurd en verder ^de verordening op de heffing van 12 opcenten op de gemeente- fondsibelasting. De verordening op de hef fing van schoolgeld voor het lager en ULO-onderwijs werd opnieuw vastgesteld. Eveneens werd vastgesteld een verorde ning, houdende aanwijzing Van stemlokalen. Goedgekeurd werd een voorstel van B. en W. om bij de school aan de Bloemcamp- laan een rijwieliberg'plaats te bouwen. Aan vankelijk lag het in de bedoeling een ge sloten bergplaats te bouwen. Hiertegen kwam echter de Inspecteur in verzet om de groote kosten. Deze adviseert tot het plaat sen van ijzeren rijwielhekken. Hiermede konden B. en W. zich uit architectonisch oog punt niet vereenigen, weshalve op dracht werd gegeven tot een minder kost bare bergruimte. Besloten werd vervolgens tot intrekking van de verordeningen op de personeele be lasting en tot vaststelling van verordenin gen, houdende een tarief van heffing naar de grondslagen motorrijtuigen en paarden en tot heffing van 65 opcenten. Bij behande ling der begrooting 1935 was hiertoe reeds in beginsel besloten. Machtiging werd verleend om het de ge meenten liggende in de kuststreek tus- schen Hoek van Holland en Wassenaar een regeling aan te gaan omtrent hulpverlee ning bij brand. Goedgekeurd werd een voordracht, om twee huizen aan het Havenplein, waarin het badhuis is gevestigd, onderhands te ver huren aan de Wassenaarsche Bouwvereeni- ging en om de exploitatie van het badhuis aan die vereenigihg op te dragen. Vastgesteld werd een verordening, rege lende den werkkring der in te stellen com missie van bijstand voor de gemeente-fi- nanciën, De verordening op het beheer der bedrijven wordt opnieuw vastgesteld. Een voorstel tot wijziging der begrooting voor 1934 en 1935 wordt goedgekeurd. De keurloonen voor vleesch. Hierna is aan de orde herstemming over het voorstel, houdende wijziging van het tarief van het keurloon, waaromtrent in de vorige vergadering de stemmen staak ten. Gediscussieerd werd in de eerste plaats over de vraag, hoe het voorstel, waarover j de stemmen staakten, precies luidde. Ge- j meend werd, dat dit een voorstel van den heer van der Stoel was, die overeenkomstig het advies van Dr. Stuurman aan de i Vleeschwarenfabriek van den Berg en 1 Gerzon wilde toestaan versch vleesch te verkoopen. Tot nu toe was dit verboden, wijl de firma reductie op het keurloon ge- i niet. Overeengekomen werd, dat de stemming ging over het voorstel van der Stoel, om het advies van Dr. Stuurman te volgen. i De heer Wildt Meyboom, die vorige maal tegenstemde, zou nu voorstemmen, omdat hij had gemerkt, dat van inwilliging van het advies geen concurrentie voor de sla- j gers viel te duchten. Deze motiveering lokte discussie uit. Er ontstond een uitvoerige bespreking met als resultaat, dat een voorstel van den heer von Weiier, de herstemming over het voor stel nog even aan te houden, wordt aange nomen. Tot lid van de bedrijvencommissie wordt daarna benoemd de heer A. L. Rooijakkers, tot lid van de financieele commissie de heer Hendriks en tot lid der Commissie voor her ziening der politieverordening de heèr L. A. van den Berg. Aangenomen wordt een voorstel tot ver- koop van bouwterrein aan de van Zuylen van Nijeveldstraat. Goedgekeurd wordt de aanleg van een stratenplan in aansluiting aan het plan der Wassenaarsche Bouwvereeniging. Na behandeling van enkele belasting voorstellen wordt daarna de vergadering gesloten. BEL OP VOOR: moet gij koopen in een zaak met vertrouwen. Gritzner, Minerva, Kaijzer, HaidNeu, Veritas, zoowel Hand, Inlaad Salonkast Meu bels. Nieuwste modelien te:en de laagste prijzen. Reparatie aan alle merken. Het oudste en vertrouwste adres v.h. WESTDORP Co, Morschstraat 41 Oude Vest 55, Telefoon 880 P.K. Koorsteeg 26, Telefoon 514, Noordwijk, Kerkstr. 5, Tel. 327, Oegstgeest, Kempenaerstr. 87, Tel. 2411 Hoogewoerd 42, Telet. 3390. Hoofdkantoor: Conserventabnek en Engros Slachterij „De Rijnstreek", Hazerswoude (Rijndijk). Telet. >785 (3 lijnen). Ossenhaas, ook gedeelten Biefstuk, extra mals Soepvleesch Rundergehakt bij 4 pond Mag. Runderlappen v.af Runderrollade bij 3 pond Doorr. Runderlappen bij 3 pond Ribstuk Riblappen Gem. Rundvet 80 ct. p. p. 70 ct. p. p. 35 ct. p. p. 30 ct. p. p. ƒ1.— 35 ct. p. p. ƒ1.20 35 ct. p. p. 90 ct. 55 ct. p. p. 50 ct. p. p. 35 ct. p. p. Rauwe Kalfslever 35 ct. p. p. Gekookte Lever 10 ct. p. ons Kalfsgehakt 30 ct. p. p. Kalfslappen 40 ct. p. p. bij 2 pond60 ct. Kalfsfricandeau 50 ct. p. p. bij 2 pond90 ct. 3 pond Kalfsrollade 1. y2 pond Boterhamworst en y7 pond Rookworst0.29 Varkenspooten 0.03 Thuisbezorgd zonder prijsverhooging. Wij laten dagelijks 1e Leiderdorp, Voorschoten en Warmond hooren en bezorgen in een houtmijt, gelegen op het erf van den héér J. v. d. B. aan de Zeestraat alhier. De brandweer, die spoedig ter plaatse was kon na eenigen tijd de brand blusschen. Gelukkig dat de spuit vlug aanwezig was om een in de nabijheid staande hooischelft en schuur nat te houden, zoodat erger werd voorkomen. Een en ander bracht veel volk op de been. NOOTDORP. Commissie uit de ingezetenen. In de onder leiding van den Burgemeester ten Raadhuize gehouden vergadering van verte genwoordigers van alle verschillende poli tieke partijen werd in beginsel met alge- meene stemmen besloten slechts één can- didatenlijst in te dienen voor de verkiezing van leden voor de commissie van ingezete nen ten behoeve der bespreking van het grenswijzigingsplan NootdorpStompwijk Veur. De secretarissen der C.H. en R.K. partijen, de heeren C. Verloo en Q. de Vreede, werden aangewezen de candidaten- lijst samen te stellen volgens de richtlij nen, in die vergadering getrokken. De ledenvergaderingen van de partijen zullen alsdan in de gelegenheid gesteld worden commissieleden aan te wijzen, waarna de bedoelde secretarissen t es amen voor de indiening en samenstelling van de lijst zorg dragen. Als dag voor de candi daatstelling is 1 April 1935 aangewezen. Oprichting Plaatselijk Crisis-Comité. Door den Burgemeester is het initiatief genomen tot oprichting van een plaatselijk Crisis-Comité. Uitgenoodigd om zitting te nemen in het Comité zijn de volgende hee ren: M. C. Casteleijn, weleerw. heer A. N. Duinisveld, Joh. Eisberg, A. 't Hart, A. C. van der Helm, Chr. de Koning, Th. Linde man, J. J. van Leeuwen, weleerw. heer ds. J. P. Ph. Loeff, A. A. Mooijman, J. W. Naaijen, J. A. Post, zeereerw. heer A. G. Rhee, J. F. P. van Tilburg, A. A. Tetteroo, C. Verloo, PL Vis, L. de Vreede en P. van 't Wout. De oprichtingsvergadering zal plaats hebben op Dinsdag 12 Maart a.s. ten Raad- huize. Het ligt in de bedoeling erkenning van dit comité aan te vragen bij het Natio naal Crisis-Comité. Geboren: z. van G. L. Kleijweg-Bol z. van B. Roosink-Hill d. van J. Elder- horst-van Leeuwen d. van A. Lugtig- heid-van 't Wout d. van A. N. Janssen- van der Doos d en z van H J van der Sman-van der Helm d. van S. de Groot- Bergman. Overleden: H. Roosink m. 11 dg. Gevestigd: E. Q. J. Keijzer van Delft P. G. M. Saai van Amsterdam J. Uit den Bulten van Stompwijk L. C. van Pelt en gezin van Naaldwijk. Vertrokken: J. Boer naar Delft A. de Koning en gezin naar Bleiswijk J. A. Steeneveld naar Stompwijk H. C. Naaijen naar Voorburg. NIEUWVEEN. Staatspartij. Vrijdagavond a.s. verga dert de Kiesvereeniging ter plaatse in het schoolgebouw. Er staat een zeer belangrijk punt op de agenda, zoodat op veel belang stelling gerekend wordt. Het is trouwens het jaar van twee groote verkiezingen. Steekt tijdig uw licht op. Gemeenteraadsverkiezing. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing heeft de anti-revolutionaire partij de volgende can- didaten gesteld: 1. J. J. Vreeken; 2. Chr. Jonker; 3. J. M. Vossepoel; 4. P. G. Groe- neweg (zittend); 5. J. Hoogendoorn; 6. P. Rietveld. WASSENAAR. Geboren: Jacobus Johannes, z. v. B. A. W. Snelderwaard en E. C. G. Rooyakkers Maria Antonia Agatha, d. v. J. G. Olie hoek en M. A. v. d. Kooij. Mar in us Hen- dricus, z. v. G. J. Huntelerslag en Th. Rem merswaal. Adriana Louisa Henrica, d. v. A. H. Meijers en L. M. E. van Erp. Overleden: Margaretha Plug, oud 77 jaar, vr. van L. A. v. d. Kleij. Jhr. Davod Christianus Gaswinckel, 68 j., echtgen. van A. L. van Beuningen. Ondertrouwd: G. H. Nagtegaal en I. G. M. van Dorssen. P. Versteeg en J. F. Robertz. Gehuwd: M. J. Kruiswijk en E. W. van Wijk. C. P. de Vogel en C. J. M. den Eisen. Gevestigd: A. R. Aalders, van Voor burg. Buurtweg 151; A. C. v. d. Does, van Den Haag, Hallekensstraat 9; M. G. Drab- be, van Hoogeveen, Windlustweg 13. W. Dijkstra, van Den Haag, Santhorstlaan 9; J. P. A. Kiebert en gez., van Sassenheim, Zijdeweg 55; M. C. J. Stok geb. van der Klaauw, van Den Haag, Weteringlaan 6; M. Th. van der Meulen, van Alkemade, Oostd. weg 177; W. E. Ouwerkerk, van Leiden, Deijlerweg 89; A. Riesser, van Den Haag, Laan van Rhemen van Rh. 1; H. B. van Swaaij, van Den Haag, Wassenaer- straat 4; Jkvr. M. G. v. d. Does de Bije, van Amsterdam, Gr. Hoefijzerlaan 61; J. H. Overbeek, van Bussum, Park Oud Wasse naar 1. Vertrokken: D. Douwer en vr. naar Den Haag, Oostduinlaan 12; S. Bednar naar Den Haag, van Brakelstraat 15; A. F. C. Dielen, naar Arnhem, Parkstraat 6a; H. F. Roemelé geb. Knoppert, naar Den Haag, Ernst Casimirlaan 28; A. M. Wessels, naar Noordwijkerhout, Julianastraat 3; C. M. van Wissen, naar Voorschoten, Veur- scheweg 86; A. J. C. Vink, naar Voorhout, Teylingerlaan 60; H. Dallinga, naar Oegst geest, Willem de Zwijgerlaan 20; E. F. Kops, naar Den Haag, Vierhoutstraat 62; V. C. E. Schaepman geb. Driessen, naar Voorhout, Emmastraat; P. Hageman, naar Lissé, Kanaalstraat 144; M. L. Kruppa, naar Den Haag, Kempstraat 89; P. J. Nijmeijer, naar Zwolle, Wagenmakerstraat 23; S. M. Bijl, naar Hilversum, Frans Halslaan 14; G. de Groot, naar Den Haag, de Soutelan- delaan 21; W. C. Demaree, naar Voorburg, Rembrandtlaan 68; B. Feigl, naar Eijsden, Pension Bronbaden; E. J. de Menthon Bake naar Den Haag, Louise de Colignyplein 29; E. Th. M. van Overveen, naar Den Haag. Ant. Heinsiusstraat 14. in Uw huis!! Voor enkele guldens koopt U in de 3 Eenen al een prachtkamer behangselpapier met een heele mooie rand. Vraag onze staalboeken, het zijn pracht boeken met groote stalen, ruim 350 EN ALLES VOORRADIGVloerbedekking in alie soorten en goedkooper dan waar ook. Heb U al eens het nieuwe artikel ge bruikt TWISTED MAT, is goedkoop, sterk, vochtwerend en zeer gezellig op Uw vloer, en niet duurder dan andere vloerbedekking. Maak van Uw huis het gezel ligste plaatsje. Kom U eens kijken in DE 3 EENEN - III HAARLEMMERSTRAAT III Ie is er altijd goedkooper!! BALANS OPRUIMING WO ruimen op een groote partij Dames- tasschen prima leder vanaf 39 ct. - Op onze andere tasschen tijdens de opruiming 15 korting. Ook hebben wij nog een aparte partij damestasschen, die wij tegen aan nemelijk bod. kunnen ruimen; alles zeld zaam goedkoop. - v. WIJK's Leerhandel Haarlemmerstraat bij de Janvossensteeg naast Leidsche Naaimachinehandel. Laat bij ons van Uw zware veeren bedden lichte 3-deelige matrassen maken, ook kapokma trassen kunnen wor den bijgevuld, alles in één dag gereed Gebr BRIEER, Hoogewoerd 71 OVERLEGT EENS met ons, Mevrouw! Een mooi borduurpatroon op Uw avondjapon, getuigt van smaak. Borduuratelier C.D0NCKER Breestraat 159 Telefoon 851 Filiaal „DE REGENBOOG" STOMEN - VERVEN - STOPPEN Tans nog verlaagde prijzen ZEGELRINGEN FANTASIE RINGEN GRAVURE GRATIS TELEFOON 2336 Er wordt daar meer Fransch dan Vlaamsch gebruikt. Bent U op de hoogte? Leert het bij LEIDEN, TURFMARKT 3 Leidsche Naaimachinehandel Haarlemmerstraat 159 b/d. Janvossensteeg levert uit voorraadHansa f37.50, Brennabor f 42.50, groot Singer model f 49.50, Victoria f52.50, Gazelle f60.Vestaföö.Inlaad machine naaitafel f97.50, Salonkasten naai machines f97.50 en groot model f 124.75 Oude machines worden ingeruild. Reparatie goedkoop en afdoende. 1047 Eerste Leidsche R.K. Begrafenisonderneming 6EVESTI6D 1882 1029 G. H. KLEINHANS Pieter de la Courtstraat 22 TRANSPORT. TELEFOON 1455 Mijn GEBROKEN VOER is een prachtkwatiteit dat U toot f 3 20 per 50 kilo franco elk dorp wordt toegezonden. Des- verkiezend wordt een baaltje doppen gegeven. 837 PLUIM VEEVOEDERFABRIEK

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7