DONDERDAG 7 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN Woensdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Aanwezig waren 12 le den.. Er is 1 vacature. Onmiddellijk na het gebed benoemt de voorz. de heeren Beijen, Boer en Leliveld tot commissie om de geloofsbrieven van het nieuwgekozen lid, de heer C. B. Bate laan, na te zien. Na schorsing adviseert de commissie tot toelating en wordt de nieuw benoemde binnengeleid. Hij legt in handen van den voorzitter de eeden af en wordt geïnstalleerd. Vervolgens vindt de beëediging plaats van den heer F. J. Breekveldt te Schoon hoven als gemeente-ontvanger. De heer Breekveldt legt de eeden af in handen van den voorz. en wordt door dezen gelukge- wenscht. De Raad benoemde hem met al- gemeene stemmen. De heer Breekveldt dankt voor het vertrouwen en belooft zijn beste krachten aan de gemeente te zullen geven. Onder de ingekomen stukken is de ont slagname van weth. Huytkar als raadslid en als wethouder „wegens spoedig vertrek naar elders". De wijziging der winkelslui tingsverordening wordt goedgekeurd. Een adres van de Nat. Comm. tegen het alco holisme om verlaging van het maximum aantal vergunningen wordt afgewezen. Er zijn er 12. Het max. is 10. Eveneens wordt afgewezen een verzoek om de hoofdsom voor biljards te verlagen, aangezien de per- soneele belasting voor café's al is verlaagd. Gevraagd wordt te willen verklaren, dat de gehouden landbouwhuishoudcursus een algemeen belang was. Oorzaak dèarvan is, dat thans door het departement een derge lijke verklaring wordt gevraagd om subsi die te verleenen en vroeger niet. De cursus is al gehouden en de gemeente heeft al 100.subsidie gegeven. Om nu 70 pet. van de kosten van het Rijk te krijgen moet de gemeente deze verklaring afleggen, die haar echter ƒ48.50 kost. B. en W. vragen de opinie van den Raad: De heer Boer verdedigt het verzoek. Pas onlangs is deze noodzakelijkheid gebleken. Het is een be langrijke cursus. Het besluit strekt alleen voor den gehouden cursus. De heer v. d. Poll steunt het voorstel, mits het beslist alleen voor dezen cursus is. De heer Lug- tenburg wijst erop, dat men voor arbei derscursussen niet zoo scheutig is. De data van den cursus worden in het voorstel opgenomen, waarna z. h. s. tot de verkla ring besloten wordt. De huizen worden opgeknapt. De Woningbouwstichting deelt mede, dat 11 van de 36 woningen leeg staan. Beslo ten is alle huizen grondig op te knappen en voorgesteld wordt de huren alsnog met ƒ0.25 per week te verlagen. B. en W. stel- eln voor aldus te besluiten. De heer Lug- tenburg heeft eerder al gewaarschuwd, dat het noodig 'zou zijn. Ook deze verlaging is nog niet groot genoeg om de menschen te verleiden tot verhuizen. De heer Beijen vertelt, dat 6 huizen in de Prinsenstraat en 5 aan de Noordzijde leeg staan. De huur prijs wordt nu 3.25 aan de Noordzijde en 3.75 aan de Prinsenstraat. De huurprijs is geen bezwaar, want zelfs gesteunden ver huizen nog naar een duurdere woning aan de Emmakade. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. De heer Van de Poll (R.K.) tot wethouder gekozen. Overgegaan wordt tot de verkiezing van een wethouder. Bij de eerste stemming worden uitgebracht 1 stem op den heer Baars, 5 stemmen op den heer C. B. Bate laan, 5 stemmen op den heer v. d. Poll en 2 blanco. Bij de volgende vrije stemming worden uitgebracht 5 stemmen op den heer Batelaan, 6 op den heer v. d. Poll en 2 blanco. De heer v. d. Poll heeft de meer derheid en wordt gekozen. Hij verklaart volkomen verraast te zijn door de stem ming, de taak in dezen tijd heel moeilijk te vinden, temeer na de verwikkelingen van de laatste maanden, maar onder Gods zegen zijn beste krachten te zullen geven. De voorz. wenscht hem geluk, erkent de moeilijkheden en wijst erop, dat de intre de van den heer v. d. Poll in B. en W. de eerste stap tot verbetering is. De vergadering wordt ruim 1% uur ge schorst tot vaststelling van de notulen der geheime zitting. Na heropening wordt behandeld een aan wijzing van Ged. Staten om de gemeente te plaatsen in de derde klasse van de gemeen tefondsbelasting. De heer v. d. Poll heeft bezwaar, maar trekt zijn voorstel in. Aan genomen. Het voorstel v. d. PollLugten- burg inzake de instelling van een Burg. Armbestuur wordt aangehouden voor den nieuwen Raad. Hierna sluiting. UIT DE OMGEVING TER-AAR. T.B.C.-Vereeniging. Genoemde ver een iging hield haar leden-jaan'ergadering onder voorzitterschap van dr. Quartel. Na opening en allen verwelkomd te hebben, werd gewezen op de toenemende belang stelling van de t.b.c.-bestrijding, zoowel van gemeentewege als van de zijde van particulieren.. Uit het' jaarverslag van den secr.-penn., den heer B. Hoogenboom, bleek dat het ledental gestegen is tot 175, of wel een vermeerdering van 47 leden. Uit het financieele gedeelte stipten wij aan voor ontvangsten 674.68, en uitgaven 633.95, alzoo een batig saldo van 40.73. Het contributie-bedrag was belangrijk hooger dan het vorig jaar. Dr. Quartel werd met alg. st. herkozen als bestuurslid. De verificateurs-commis- gevormd door de heeren A. de Leeuw en Bogerd, brachten rapport uit over de boeken en bescheiden van den penningm. Alles was punctueel in orde. Bij de rond vraag werd de mogelijkheid ter sprake ge bracht van uitbreiding der geldmiddelen, o.m. door het aanwerven van nieuwe leden en het organiseeren van collecte. Het be stuur zal deze punten ernstig overwegen. Dan volgt sluiting. Geboren: Hendrik, z. van A. Hunne man-Bakker Maart je, d. van H. Tensen- Kroes Anna Maartje, d. van M. Tensen- Kroes Johannes Benedictus, z. van P. Slof-Nieuwenhuizen Antonie, z. van J. Lankhaar-den Hertog. Gehuwd: G. H. Niesing 23 j. en A. C. Heemskerk 21 j. J. M. Smit 27 j. en M. Pieterse 20 j. Overleden: W. Hoogegrvorst 70 j. C. J. v. d. Kroon 12 j. C. H. Kroft 77 j. Gevestigd: J. M. W. Maurits van Koudekerk P. Hagenaar van Borculo. Vertrokken: H. G. Niesing naar Wilnis G. Vergeer naar Alphen a. d. Rijn. VOORSCHOTEN. Staatspartij. De R.-K. Kiesvereeniging „Voorschoten" hield gisteravond haar jaar vergadering onder leiding van den voor zitter, den heer J. J. Smit haar jaarverga dering. Uit het jaarverslag van den pen ningmeester bleek, dat de inkomsten in 1934 hebben bedragen: 162.82 en de uit gaven 158.16, zoodat een batig saldo aan wezig was van 4.66. In kas van vorige ja ren 98.76. Aldus bedraagt het geheele saldo ten vootdeele der vereeniging 103.42. De vereeniging telt heden 560 le den, 40 nieuwe leden hebben zich in 1934 laten inschrijven. Van de commissie van controle is een schrijven ingekomen mel dende de rekening van den penningmeester over 1933 te hebben onderzocht en in de beste orde bevonden. Tot leden der con trolecommissie over den dienst 1934 en 1935 worden benoemd de heeren B. Lam- boo, G. Schrijvers en P. van der Peet. Daarna wordt behandeld het nieuwe re glement, dat zal gelden voor de kiesver eeniging, noodzakelijk geworden door de nieuwe regeling in de R.-K. Staatspartij. Eenige wijzigingen worden daarbij voor gesteld aan de Staatspartij. De heer A. J. Lindeman treedt als bestuurslid af en is reglementair niet herkiesbaar. Gekozen wordt m deze vacature, na een gehouden herstemming, de heer G. van der Hulst. Tot afgevaardigden voor de Kamer-Cen trale worden benoemd de heeren: 1. J. J. Smit, 2. Th. Lamboo en voor de Staten- centrale de heeren: 1. J. A. Mens, 2. P. van der Werf. Wegens het vergevorderde uur worden de verslagen van Kamer- en Staten centrale uitgesteld tot een volgende verga dering. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Jubileumuitvoering „St. Caecilia". Maandagavond vierde de R.K. Harmonie „St. Caecilia" haar 12 y2-jarig bestaan in het R.K. Ver.gebouw, ter gelegenheid waarvan door haar een uitvoering werd gegeven. De zaal was tot in alle hoeken ge vuld en er heerschte een gezellige stem ming. Nadat de St. Caecilia-marsch was uit gevoerd, werden nog verschillende mooie nummers ten gehoore gebracht o.a. Le Ca- life de Bagdad, Uncle Sammy, Freischütz, Hymne Pontificale e.a., welke nummers alle zeer mooi 'werden uitgevoerd onder de bekwame leiding van den directeur M. J. Markx. De geestelijke adviseur, Kap. C. M. Broers, feliciteerde vervolgens ,St. Caeci lia" met haar- jubilé en sprak de hoop uit, dat er menig jubileum, bou mogen volgen. Spr. haalde nog aan, dat, hoewel „St. Cae cilia" den ondergang nabij was, zij toch nog is blijven bestaan en zelfs weer ge- greoid is, zoodat het op het oogenblik weer een mooie vereeniging, die door eendrach tig samenwerken weer geheel tot haar oude grootheid terug zal keeren. Vervolgens werd vertoond de film „Ha rold kijk uit", met Harold Lloyd, die door zijn dwaasheden de zaal deed daveren van het lachen. „St. Caecilia" kan op deze in alle opzichten schitterend geslaagde jubi leum-uitvoering met voldoening terugzien. Geboren: Jacob Dirk, z. van E. J. Hooger brug en M. M. de Jong Willem, z. van W. Weerheym en M. Mus te Geer tje Joahnna, d. van B. B. C. Rosbergen en E ,C. S. K. van Staal. Overleden: Albert Charles Schriek 58 j. Cornells Vuyk 74 j. Adrianus Boer 73 j. KOUDEKERK. Burgerwacht. In de vacature T. Mole- ma is tot commandant van de Burger wacht alhier benoemd de heer A. W. Tim mermans te Oegstgeest, thans werkzaam ter secretarie alhier Werkloosheid. Bij het Agentschap der Arbeidsbemiddeling alhier staan thans in geschreven 106 werkloozen waarvan 52 steuntrekkenden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Abraham z. van M. Levarht en A. Molenaar Jaantje d. van G. Rik- kers en H. A. v. d. Haven Adrianus Cor- nelis z. van H. v. d. Nieuwendijk en M. Koops. Ondertrouwd: A. O. H. Tellegen jm. 27 j. en N. Engberts jd. 25 j. Getrouwd: A. J. v. Biemen jm. en C. Karreman jd. C. P. v. Oijen jm. en H. T. v. d. Hoed jd. H. de Roode jm. A. G. Gul- demond jd W. F. de Vos jm. en F. Tes- sarek jd. Overleden: G. Oosthoek wedn. 74 j. LAATSTE BERICHTEN AANVARING OP HET NOORDZEE KANAAL Tusschen de „Costa Rica" en de „Klipfontein" Gisteravond omstreeks tien uur is de „Costa Rica" van de K. N. S. M., op weg naar Hamburg, op het Noordzeekanaal ter hoogte van het zijkanaal B. te IJmuiden, ir. aanvaring gekomen met het in ballast uit Hamburg terugkeerende s.s. „Klipfon tein" van de Holland Afrika Lijn. De aan varing was niet van ernstigen aard en beide schepen konden na een kort opont houd de reis voortzetten. Zoowel de „Cos ta Rica" als de „Klipfontein" hebben schade aan de boeg opgeloopen. VRACHTAUTO TEGEN ELECTRISCHE TRAM Chauffeur zwaar, knecht licht gewond Uit Souburg wordt gemeld: Hedenmor gen om kwart voor tien is met de tram van half tien uit Middelburg een ernstig ongeluk gebeurd. Voorbij Souburg, ter hoogte van het vliegveld, werd de tram aangereden door een vrachtauto van de firma Minderhout uit Vlissingen. Deze wa gen was bij het passeeren van een andere auto tengevolge van de gladheid van het wegdek geslipt. De gevolgen waren zeer ernstig. De tram vloog uit de rails, terwijl de vrachtauto over den kop ging. Beide inzittenden werden uit den wagen geslin gerd. De bestuurder werd zwaar gewond onder de auto vandaan gehaald. Zijn knecht, die eveneens gewond was, was er I minder ernstig aan toe, Beiden werden naar het ziekenhuis te Vlissingen vervoerd De trambestuurder en de passagiers van de tram bleven ongedeerd. Nader wordt gemeld, dat de vrachtauto bestuurd werd door den heer A. Minder hout. Deze bekwam ernstige ^snijwonden aan de been en, armen en aan 't hoofd. Zijn knecht die naast hem zat, J. Vermeulen, heeft geruimen tijd met de borst beklemd gezeten, waardoor ook zijn overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk was. Het heeft geruimen tijd geduurd voor de tram, die ernstig beschadigd was, weer in de rails was gebracht. De vrachtauto is geheel vernield. BRAND IN VERFMAGAZIJN Gisteravond om acht uur is brand uitge broken in het verfwarenmagazijn van den heer Gij sen aan de Graaf Huynlaan te Geleen. De aanwezige voorraden verf en olie deden de vlammen hoog uitslaan bo ven de omringende woningen, die daar door ernstig bedreigd werden. De brand liet zich aanvankelijk zoo ern stig aanzien, dat behalve de gemeentelijke brandweer ook de brandweer der Staats mijn Maurits werd gealarmeerd. De alarm sirene der Staatsmijn Maurits schrikte de bevolking op en vele begaven zich in de richting der mijn, in de veronderstelling dat er aldaar iets ernstigs gebeurd was, welk vermoeden gelukkig onjuist was. Met verscheidene slangen werd het vuur aangetast. Het magazijn brandde totaal uit. De omringende huizen bleven allen SPOORWEGONGELUK BIJ BORDEAUX. Vijf dooden, twaalf Oewonden. PARUS, 7 Maart. Gisteravond omstreeks 10 uur is op de lijn Bordeaux—Libourne, tusschen de stations Ambes en Saint Lou- bes, de D-trein van Angoulème naar Bor deaux ontspoord. Een derde klas wagon viel om en de volgende wagen schoof in elkaar. Vijf personen zijn om het leven ge komen en 12 werden gewond, waarvan 2 ernstig. De trein was gelukkig niet druk bezet, in totaal reisden slechts 62 passagiers met dezen trein. Een woord van waardeering verdient de machinist, die niettegenstaande hij even eens gewond was, zorgde, dat het ongeluk werd gemeld en de signalen op onveilig werden gezet. Het stoffelijk overschot van de dooden kon eerst na eenige uren werken geborgen worden. De gewonden zijn in een zieken huis opgenomen. De lfjn ParijsBordeaux is in beide richtingen versperd, het verkeer is omge leid. Het onderzoek naar den oorzaak heeft uitgewezen, dat een wiel van den eersten wagen was gesprongen, waardoor eenige honderden meters verder een as brak, het geen leidde tot de ontsporing. BOOT OP DE YALOE VERGAAN. Negen scholieren verdronken. MOEKDEN, 7 Maart. (V.D.) Ten gevol ge van den ijsgang op de rivier de Yaloe werd een boot waarmede vijftien scholie ren de rivier wilden oversteken door de ijs massa's geramd. De boot werd ernstig be schadigd en zonk. Voor zoover bekend is konden slechts zes scholieren gered wor den. Negen scholieren vonden echter den dood door verdrinking. JAPANSCH STOOMSCHIP OMGESLAGEN. Acht personen vermist. TOKIO, 7 Maart. (V.D.) In de nabijheid van Shimonoseki is een Japansch stoom schip omgeslagen. Acht personen worden vermist. GROOTE BRANDEN IN JAPAN. TOKIO, 7 Maart. (V.D.) In een buiten wijk van Tokio brak in den afgeloopen nacht een brand uit, die razend snel om zich heen greep. Ondanks de krachtige be strijding van de brandweer werden onge veer 50 huizen in de asch gelegd. Te Nagoya werd de technische hooge- school door een grooten brand, welks oor zaak nog onbekend is, bijna met den grond gelijk gemaakt. De schade zou eenige mil- lioenen yen bedragen. Aan het Foey-meer werd het bekende ho tel Shojin door brand eveneens totaal ver nield. Even als te Nagoya is ook hier een onderzoek naar de oorzaak ingesteld. DE GEHELMZINNIGE ARRESTATIES TE KOPENHAGEN. KOPENHAGEN, 7 Maart. (V.D.) De po litie te Kopenhagen houdt zich sedert eeni- gen tijd bezig met een onderzoek naar een zaak, waaromtrent een geheimzinnig stil zwijgen wordt bewaard. De bladen maken melding van verschillende geruchten, die uiteen loopen van een militaire spionnage tot een communistisch complot. Anderzijds weet men weer mede te deelen, dat de po litie, die zich in volkomen stilzwijgen hult op het oogenblik zelf nog niet overzien kan welk resultaat het onderzoek zal hebben. De zaak kwam aan het rollen doordat bij een in ander verband gehouden huis zoeking in de kamers van een Amerikaan, die in een Kopenhaagsch hotel verblijf hield, kaarten, foto's, ongeveer tien pas poorten op verschillende namen en brieven in geheimschrift werden gevonden. De po litie stelde een onderzoek in, dat er toe leidde, dat tot nog toe in totaal twaalf per sonen gearresteerd zijn, o.a. Canadeezen, Tsjechen, Letlanders en Denen, die allen ruim van geldmiddelen voorzien waren. DE BRAND TE SCHIEDAM De winkelier gearresteerd In verband met den brand, die gisteren avond in het perceel Hoogstraat 109, te Schiedam, het magazijn van radio-artike len van den heer B. heeft gewoed (zie Gem. Ber., 3de blad), is hedenmorgen de winkelier, onder verdenking van brand stichting door de politie aangehouden. Op het hoofdbureau van politie werd den heer B. door den waarnemend commissaris, den hoofdinspecteur Dasoul, een verhoor afge nomen. Omtrent het resultaat van dit ver hoor wenschte de politie ons geen inlich tingen te verstrekken. Wij vernemen verder nog, dat de bewo ners van de aangrenzende huizen, die schade tengevolge van den brand hebben geleden, niet verzekerd waren. TELEGRAMMEN GRIEKSCHE SCHEPEN AANGEHOUDEN. ISTAMBOEL, 7 Maart. (V.D.). De Turk- sche autoriteiten hebben 5 Grieksche koop vaardijschepen, die op doorvaart door de Bosporus waren, aangehouden, aangezien men verdenking koesterde dat zij geladen waren met levensmiddelen en kolen voor de Grieksche opstandelingen. Een der aan gehouden schepen is eigendom van de fa milie Venizelos. Uit Istamboel vertrekkende schepen wei geren passagiers voor Griekenland mee te nemen. LEIDEN, 6 Maart. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 5.4017.80, savoye- kool f 1.105.30, groenekool f 1.802.50, pieterselie f 2.202.40. prei f 0.802.00, radijs f 5.406.80. kropsalade f 1.605.90, selderie f 0.601.10, knolselderie f 3.10 3.20, per 100 kg.: kroten f 0.601.10, kroten gekookt f 25, witloof f 112, boerenkool f 24, spinazie f 923, uien f 1.703.10, wortelen f 1.107.30, spuiten I f 511, id. II f 26, andijvie f 1318. Melkvciling. Week van 10 tot en met 16 Maart. Consumptiemelk le klas f 5.75, 2e klas f 5.50, 3e klas f 5.25, industriemelk f 3.30—3.50. Rotterdamsche Combinatie Federatieprijs melk voor industriedoeleinden week van 3 tot en met 9 Maart 1934 3.55. GOUDA, 7 Maart. Vee. Aangevoerd in to taal 163 stuks, waarvan 33 slacht varkens, vette van 1818.5 cent, Londensche 1415 cent per pond, levend met 2 pet. korting. 134 crisisrunderen prijzen als vorige weeK, 335 magere varkens f 2026. 606 biggen f 1014, Geldersche biggen f 1417, 6 run deren f 125170, 639 nuchtere kalveren f 2.504.50, 12 schapen, 5 bokken en gei ten f 26 per stuk. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 107 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk f 1718, 2e kwal. f 15 16. Handel flauw. Boter. Aanvoer 819 ponden. Goeboter 6570 cent, weiboter 60f55 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 125.000 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.002.50, eendeneieren f 1.752.00 per 100 stuks. Handel matig. BIOSCOPEN. Trianon. Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: Goedgekeurd voor Volwassenen. Lido: Afgekeurd. Luxor: Afgekeurd. BODEGRAVEN, 6 Maart. Eieren veiling. Aanvoer 15132 stuks. Prijzen: kippeneieren wit f 2.102.30, bruin f 2.302.60, en een deneieren f 2.002.30 per 100 stuks. STOMPWIJK, 6 Maart. Eierenveiling. Aanvoer 7893 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.203.10, eendeneieren f 1.702.60, gan zeneieren f 46 per 100 stuks. DEN HAAG, 6 Maart. Grossiersveiling. Appels: Goudreinetten extra 3236 cent, I 2631 cent, II 1824 cent, stek 1016 cent, Bellefleurs 2427 cent, zoete appels (div. soorten) 1024 cent. Peren: St. Re- mie 11 cent, Brederodes 812 cent. Diver sen: Holl. Witlof I 912 cent, II 58 cent, Brusselsch Witlof I 1112 cent, II 89 cent, Roodekool f 11.0013.90, gele kool f 3.706.00 per 100 stuks, grove wortelen f 0.80—1.30, uien f 1.10—1.75 per 100 kg. LOOSDUINEN, 6 Maart. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 73 aanvoerders verkocht, om in de week van 11 tot en met 18 Maart dagelijks te leveren 10.000 liter melk. Prijs af boerde rij 5.75 en melk voor industrie 3.20 3.60 per 100 liter. KATWIJK a. d. RIJN, 6 Maart. Groen tenveiling. Waschpeen per kist van 20 kg. f 1.001.35, kroten per kist 1220 cent, roodekool I per 100 f 12.6022.00, gelekool f 1.702.30, boerenkool per kist f 1417, spruiten per kg. 1012 cent, witlof 611 per kg., uien f 2.603.00 per 100 kg. BOSKOOP 6 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Paul Gram- pel f 0.701.20, Seringen f 0.801.50, Rho dodendron 50—80 cent, Tulpen 1017 cent, Narcissen 12 cent, Azalea f 1.502.60, Cerasus Hisakura f 1.503.?0, Prunus tri loba 1525 cent, Wilgenkatjes 1015 cent, Andromeda 1520 cënt, Mahonia 20 cena, Funkia per stuk 58 cent. Azalea per stuk 45 cent, eieren per 10 stuks 32 cent. VEURL'DAM, 6 Maart. Vrije veiling. Op de heden gehouden vrije veiling in café „Het Eiland" werden aangevoerd: 11817 kippeneieren f 2.552.90 per 100 stuks; kippen 4090 cent, en konijnen f 0.251.80 per stuk. VEUR, 6 Maart. Groentenveiling. krop sla le soort f 4.006.50, 2e soort f 2.00 3.50, stoofsla per kg. 1520 cent, andijvie per kg. 1416 cent. spinazie per 4 kg. 7290 cent, prei f 1.203.10, selderie 4070 cent. VOORSCHOTEN, 6 Maart. Veiling V.P.V. Prijzen: kippeneieren f 2.503.40, eenden eieren f 2.20, ganzeneieren f 6.008.00, kal koeneieren f 6.00 per 100 stuks; duiven 9 cent, kippen 1885 cent en konijnen 3570 cent per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Londen 6.911/2 Berlijn 59.38 New York 1.453/4 Parijs 9.731/2 Brussel 34.441/2 Zwitserland 47 911/2 Milaan 12.321 /2 Madrid 20.20 Oslo -34.75 Kopenhagen 30.85 Stockholm 85.65 tveenen Praag 6.18 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. De omzetten op de Amsterdamsche fondsenmarkt waren heden tot een mini mum ingekrompen. De algemeene onzeker heid deed zich in sterke mate gevoelen, doch vraag en aanbod hielden elkaar on geveer in evenwicht. Koersverschillen van beteekenis kwamen dientengevolge nage-' noeg niet voor. Van de Industrieelen be stond bij de opening eenige vraag voor Philips, waarvan de eerste koers een eenigszins geforceerd karakter droeg. Deze was ongeveer 1y2 pet. hooger dan giste ren, doch een gedeelte van het avance ging later weer verloren. Unilevers waren goed prijshoudend. Aku's bleven op peil, de handel was onbeteekenend. Oliewaarden werden op kleine schaal verhandeld. Kon. Olies zetten op het slotpeil van gisteren in, doch in het verloop trok de noteering een fractie aan. De Amerikaansche soorten waren nauwelijks prijshoudend. Rubbers ondergingen nauwelijks eenige wijziging. Suikers waren eenigszins verdeeld, doch de koersverschillen hadden weinig te be- teekenen. H. V. A.'s waren prijshoudend. Ned. Suiker Unies daartegen aan den luien kant. Tabakken waren nagenoeg verwaar loosd met onveranderde noteeringen. Scheepv. waren stil. Ned. Scheepv. Unies verkeerden eenigszins in herstel. Mijnw. waren verwaarloosd. Amerikanen waren ongeanimeerd; de koersbeweging was lich telijk verdeeld. Duitsche obligaties waren vaster, Youngleening steeg na de scherpe daling van gisteren ly pet. De Ned. Be- leggingsmarkt neigde tot reactie. De ver liezen bleven echter beperkt. De wissel markt was rustiger; het pond schommelde omstreeks 6.90 en 6.91; de dollar, die gisteren na beurs tot ff 1.45 was gedaald, herstelde zich later weer tot 1.45 5/8. De Fransche franc was flauw en daalde tot ongeveer 9.73. Ook de andere goudvaluta's waren gedrukt.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3