NIEUWS DINSDAG 5 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naai waarnemingen verricht in den morgen van 5 Maart 1935, medegedeeld door het Kon Ned Mei. Insi te De Bill. Hoogste barometerst.: 777.7 te Wisby. Laagste barometerst.: 746.4 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 6 Maart: Zwakke tot matige wind uit Z. richtin gen, nevelig tot licht bewolkt, droog weer, ichte vorst des nachts overdag weinig ver andering in tempe ratuur. Het hooge drukgebied in het Oosten ver plaatst zich in de richting van Duitschland, waar na sneeuwval en gedeeltelijke opkla ring in het Oosten strenge vorst is ingeval len, terwijl matige vorst tot om de Oost grens doordrong. Het Westelijke hooge drukgebied schijnt over ons land of ten Zuiden daarvan Oostwaarts te trekken. Een secundaire van de depressie bij IJs land, die zelfs afneemt geeft barometerda ling aan de Noorsche kust, die het hooge drukgebied in Duitschland niet schijnt aan te tasten. In Scandinavië bleef de vorst zeer streng, in Frankrijk kwam lichte vorst voor, op -de Britsche Eilanden is de tempe ratuur iets gestegen. Behalve aan de Noor sche kust waar het in het Zuiden stormt is het bijna overal rustig met veel windstilte in Frankrijk en Duitschland. In verband met de oi-klaring zijn hier te lande overdag hoogere temperaturen te wachten, maar kan 's nachts lichte vorst voorkomen. LUCHTTEMPERATUUR. 6.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Dinsdagnamiddag 6.14 uur tot Woensdagmorgen 6.08 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 6 Maart v.m. 3.19 uur en nam. 3.38 uur. GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING INZAKE GEMEENTELIJKE PERSONEELSAANGELEGENHEDEN. De gemeenten 's-Gravenhage, Haarlem, Enschede, Tilburg, Arnhem. Leiden, Hil versum, Dordrecht, Delft, Leeuwarden, Delft, Leeuwarden, 's-Hertogenbosch, Zwol le en Amersfoort zijn aangegaan een ge meenschappelijke regeling ter bevorde ring van een doelmatige behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden. Tot die regeling kunnen toetreden gemeen ten met 40.000 of meer inwoners, Zij is in middels, nadat daarop de vereischte goed keuring was verleend, bij K.B. van 22 Oc tober 1934, no. 4, in werking getreden, en beoogt, behalve documentatie op het ge bied van arbeids- en dienstvoorwaarden voor gemeentepersoneel, het geven van ad viezen op dit gebied en het centraal voe ren van georganiseerd overleg met perso neelsorganisaties. De behartiging van deze taak berust bij het „Centraal Orgaan inzake gemeenschap pelijke behandeling van gemeentelijke per soneelsaangelegenheden". Voorzitter van dit orgaan is de heer mr. J. Woltman, oud secretaris-generaal van het Departement van Defensie en oud-voorzitter van de Centrale Commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken. Leden zijn de heeren: J. de Boer, wethouder van Leeuwarden, mr. J. Gerritsz, wethouder van Haarlem, mr. M. Ch. de Jong, wethou der van Arnhem, mr. dr. F. L. G. Z. M. Vonk de Both, burgemeester van Tilburg, dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk, bur gemeester van Zwolle en mr. S. de Vries Czn., wethouder van 's-Gravenhage. Secre taris is de heer N. Arkema, adj.-directeur der Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten. Aan het Centraal Orgaan is verbonden het „Centraal Bureau inzake gemeen schappelijke behandeling van gemeente lijke personeelsaangelegenheden." Dit bu reau staat onder leiding van den secreta ris en is gevestigd Paleisstraat 1, 's-Gra venhage. INDUSTRIALISATIE-CONGRES. Naar gemeld wordt is de datum van het Industrialisatie-Congres, waartoe besloten is door de Crisis-commissie uit den Raad van Overleg gevormd uit de vier Roomsch- Katholieke Standsorganisaties in Neder land, thans vastgesteld op Maandag 13 Mei om 2 uur in den Dierentuin te 's-Gra- venhage. Als praeadviseurs zullen optreden de heeren Chr. Stulemeijer, directeur van de Nederlandsche Kunstzijde Industrie te Breda, prof. H. Kaag, hoogleeraar aan ae R.-K. Handelshoogeschool te Tilburg, en het Eerste Kamerlid A. C. de Bruyn, voor zitter van het R.-K. Werkliedenverbond in Nederland. ZILVEREN PRIESTERFEEST PATER DRS. BALD. DE GOEDE. Het zilveren Priesterfeest van Pater Drs. Balduinus de Goede, directeur der R. K. H.B.S. alhier, waarvan de eigenlijke datum is, morgen 6 Maart, zal eerst op 2 Mei a.s. officieel worden herdacht. COMMISSIE INZAKE HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. Wat het werkprogram is. Op uitnoodiging van den Wethouder van Sociale Zaken hebben ten Gemeentehuize eenige malen besprekingen plaats gevon den met personen, die daadwerkelijk be langstelling toonden voor het vraagstuk van voorlichting op huishoudelijk gebied, ten behoeve van vrouwen van werkloozen en ondersteunden. Deze gedachtewisseling heeft geleid tot de samenstelling van een Commissie, waarin onder voorzitterschap van voornoemden Wethouder zitting heb ben genomen de hoofden van de Vakschool voor Meisjes aan het Rapenburg, de R. K. Vakschool voor Meisjes aan het Galgewa ter en het Leidsche Volkshuis, en verte genwoordigsters van de Vereeniging van Huisvrouwen, den R. K. Vrouwenbond, den Chr. Vrouwenbond en het Crisis-Comité, die met assistentie van de Sted. Fabrieken van Gas en Electriciteit zich het geven van deze huishoudelijke voorlichting tot taak heeft gesteld. Het Secretariaat werd geves tigd bij den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken, Arbeidsbeurs, afd. Vrou wen. De Soc. Dem. Vrouwenbond was ook uit- genoodigd van deze Commissie deel uit te maken, doch heeft dit geweigerd. Deze Commissie inzake huishoudelijke voorlichting stelt zich voor hare werkzaam heden Je verrichten in nauw contact met de gelijknamige landelijke Commissie, die met instemming van de Regeering voor dit doel bij het Departement van Sociale Za ken is ondergebracht. Haar werkplan geeft voorloopig aan, het organiseeren hier ter stede van een tentoon stelling van goede en goedkoope voeding, welke van 21 tot en met 23 Maart as. in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal zal worden gehouden. Hierna zullen een groot aantal demonstratie avonden in verschil lende buurtgebouwen worden gehouden, welke bij voldoende belangstelling gevolgd zullen worden door korte en populaire cur sussen met een beperkt aantal deelneem sters, onder deskundige leiding. Het ligt in de bedoeling tegelijkertijd van dit alles nadere bijzonderheden op ruim schaal te publiceeren. Het was voor de Commissie een groote voldoening te mogen ervaren dat dit werk in breeden kring belangstelling en steun ondervindt. Van meerdere zijden kwamen reeds toezeggingen voor geldelijke hulp en kostelooze verstrekking van ingrediënten en materialen binnen. Dit alles geeft der Commissie het vertrouwen, dat zij voor haar mooi sociaal werk, om de huisvrouw door voorlichting beter inzicht bij te bren gen hoe zjj haar geld zoo goed en zoo eco nomisch mogelijk kan besteden, allerwege medewerking en sympathie zal ondervin den. De Commissie is voorts gaarne bereid om aan initiatieven in verband met haar werk leiding of steun te geven. Haar is gebleken dat het organiseeren van een groente-distributie voor werkloo zen ook hier ter stede geen aanbeveling verdient, omdat hetgeen langs dien weg ter beschikking zou kunnen worden ge steld in den vrijen handel in den regel onder minder bezwarende bepalingen voor niet hoogeren prijs te verkrijgen is. Het secretariaat der Commissie, dat ge lijk boven werd vermeld, gevestigd is aan de Arbeidsbeurs, afd. Vrouwen, zal gaarne over het werk der Commissie aan belang stellenden nadere inlichtingen verschaf fen. PROFESSOR DR J. HUIZINGA SPREEKT TE BRUSSEL. Prof. dr Huizinga, professor aan de Leidsche Universiteit en voorzitter van de Nederlandsche Koninklijke Academie van Wetenschappen, zal op 8 Maart in de „Cer- cle de l'avenue". 185 Louisalaan te Brussel, een Nederlandsche lezing houden over de crisis der cultuur. Mr. Ms. gezant te Brussel, jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starken borgh Stachou- wer. heeft beloofd de voordracht van prof. Huizinga met zijn tegenwoordigheid te ver eeren. Senator prof. dr August Vermeylen, pro rector van de Rijksuniversiteit te Gent, zal den spreker aan zijn hoorders voorstellen. Na afloop der voordracht receptie in de salons van de „Cercle de l'avenue". Instituut Pont. Deze maand slaagden voor Mach. schrij ven de dames Nijland, Vonk, v. d. Burg, de Vries, Lisse, Hesseling, Oegstgeest, Steins, Katwijk a. Zee, en de heeren Sturm, v. d. Wilk, Roos, Hazerswoude. Stenografie (130 lettergrepen) de dames Singeling, Werkman, Steins, Katwijk aan Zee. Eng. Handelscorrespondentie: Mej. de Wit, Katwijk aan Zee. Ned. Handelscorrespondentie: Mej. N. Driebergen, Katwijk aan Zee. Allen zijn leerlingen van het Instituut Pont, Breestraat 89a, alhier. De Wethouder van Financiën, de heer T. S. Goslinga, is morgen verhinderd spreek uur te houden. AANBESTEDINGEN. De demping van het Levendaal. Hedenmorgen vond in het Bureau van Gemeentewerken plaats de aanbesteding van de demping van het Levendaal, het verbreeden van een gedeelte van de Zoe- terwoudsche Singel, het verbreeden van de Utrechtsche brug en het verlengen van de Oegstgeesterlaan en de Mariënpoelstraat een en ander met bijkomende werken. Perc. I uitvoering in werkverschaffing. Perc. H uitvoering in werkverschaffing of normaal werk. Perc. III uitvoering in werkverschaffing. Ingeschreven was als volgt: G. A. Ko ning, Voorschoten I 127860.III 68.563; H. C. Heemskerk, Leiden I 137800.—; II in werkverschafing 35.700 en normaal ƒ38.300; III 67.700; Gesman en Zoete- meyer, Alphen I ƒ117000; II ƒ35.300 (nor maal) ƒ33.300 (werkversch.); A. en J. den Ouden, Oegstgeest I ƒ113300; II ƒ38.500 (werkversch.) 36.500; III ƒ69.900; P. J. Visser, Wassenaar III 70.500; N. Timmers, Leiden I f 143380; III 78.000; H. Bunscho ten, Leiden I 38980; T. de Winter en C. J. v. Weeren, Leiden I ƒ115000; II ƒ31.000 (normaal); III ƒ61.000; Fa. Wed. H. v. Driel, Koudekerk II ƒ30.765 (normaal) en ƒ31.900 (werkversch.); N.V. Houtgraaf en Bolsebroek, Heemstede I 115400; C. God schalk, Leiden II ƒ27.459 (normaal) en ƒ28.459 (werkversch.); L. P. v. d. Ger en A. T. Stuifzand, Leiden I f 95.795; II 25.715 (werkversch.); III ƒ57.850; H. Bunschoten, Leiden III 78.810; T. Opdam, Noordwijk aan Zee I 173000.—. Rioleering en bestrating van de Kanaalstraat. Voorts werd aanbesteed het uitvoeren van slootdempings-, rioleerings- en bestra- tingswerken ten Zuiden van de Kanaal straat. Hierop was als volgt ingeschreven: J. v. Lith en Joh. Schadenberg, Heem stede 6445.- E. v. d. Berg, Leiden 4798.v. d. Geer en Stuifzand, Leiden 4390 J. A. Koning, Leiden 4960. W. Visser. Wassenaar 4375.—; P. J. Vis ser, Wassenaar 4990.—; H. Veld, Leiden 5563.- P. Corver, Leiden 5199.J. A. Schouls, Leiderdorp f 5191.Lange- veld, Leiden 5555.—; de Winter en van Weeren, Leiden 4700.de Groot en Zn., Leiden 5200.Heemskerk, Leiden 4964.Bax en Steenkist, Haarlem 4680.—; C. Godschalk, Leiden 5600.—; A. v. Halem en Doornik, Leiden 4444. H, Bunschoten, Leiden 5480.—; N.V. Hol- landsche Maatschappij tot Aanneming van Werken Homawewa,' Voorburg 6588.—; v. Duyn en Vink, Noordwijk 8390. VERORDENING OP HET VERKEER TE LAND. Langzaam rijverkeer uiterst rechts. Het is een belangrijk verkeersbeginsel, dat het langzame verkeer op den rijweg zooveel mogelijk rechts houdt. Op deze wijze zal er behoorlijk gelegenheid en ruimte bestaan voor het snellere verkeer om na het inhalen links voorbij te rijden. Men beperkt dan bovendien het geven van geluidsignalen. Daarom zijn volgens de nieuwe verkeers- verordening: de bestuurders van voertui gen, enkruiwagens en van rijwielen, als mede de bestuurders en geleiders van rij en trekdieren en de geleiders van vee ver plicht op den openbaren weg op de rech terzijde van de rijbaan zooveel mogelijk rechts te houden. Geen wielrijders midden op den weg, zelfs niet op het rechter tramspoor, als rechts daarvan ruimte is. Handwagens be- hooren eveneens langs het trottoir te rij den. Voetgangers. Ook voetgangers zijn genoemd. Het is hun verboden, tenzij uit noodzaak, in de lengterichting over de rijbaan van den openbaren weg te loopen of daarop stil te staan, indien het rijverkeer daarvan be lemmering ondervindt. Het oversteken van de rijbaan dient te geschieden in een richting loodrecht op de rijrichting. Op kruispunten niet diagonaals- ge wij ze. Voetgangers zullen in straten, waar aan beide zijden van den weg een trottoir ligt, het rechtertrottoir houden. Voor enkele straten is deze verplichting zelfs in de nieuwe verordening vastgelegd en het niet nakomen daarvan strafbaar. Het is name lijk aan voetgangers verboden anders te loopen dan op het voor hen rechts gelegen voetpad (trottoir) op de: Breestraat, Hoo- gewoerd, Steenstraat Haarlemmerstraat, Noordeinde, Maarsmans teeg en Donker- steeg. Gisteren maakte een plm. 25 tal werk- looze chauffurs enz., welke een cursus in automobielen volgen, aan de Ambachts school, een excursie naar Ford, Kromhout Fabrieken en Siebergs' Garage. Het een en ander had bij de deelnemers groote belangstelling, in bijzonder de Kromhoutfabrieken met haar nieuwe auto dieselmotoren werd met aandacht gevolgd. De reis geschiedde met 'n touringcar der Leidsche Auto Boxen Garage en stond on der leiding van de heeren Leicher, leeraar en de beambte der Centrale Bond, Snel. Te ongeveer 7 uur arriveerde men alhier weder en keerde zeer voldaan huiswaarts. BEGRAFENIS DR. MURK JANSEN. Onder overweldigende belangsteling heeft hedenmiddag op de begraafplaats Rhijn- hof de teraardbestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van wijlen dr. Murk Jansen, in leven directeur der Anna Kliniek en privaatdocent aan de Leidsche Universiteit. Toen de stoet met het stoffelijk over schot het woonhuis van den ontslapene aan de Oegstgeesterlaan had verlaten, werd eerst langs de Anna-kliniek gereden, waar een krans in den lykauto werd gelegd. Daarna trok de uit tien volgauto's bestaan de stoet naar Rhijnhof. In de auto's hadden behalve de familie en naaste betrekkingen van den ontsla pene o.m. plaats genomen. Z.Exc. Prof. mr. P. J. M. Aalberse, Minister van Staat, lid van den Raad van Toezicht op de Anna- kliniek, mr. L. Lietaert Peerbolte, direc teur generaal van de Volksgezondheid en het geheele bestuur van de Vereeniging voor Misvormden, prof. dr. W. A. Nolen, dr. H. H. Maas, directeur van het Acad. Ziekenhuis, prof. v. d. Scheer uit Gronin gen, de doctoren van de Anna-kliniek, enz. Vanaf half twaalf waren de belangstel lenden Rhijnhof reeds opgestroomd en on der de vele aanwezigen aldaar merkten we o.m. op. generaal-majoor S. W. van Praag, inspecteur-generaal bij den Dienst der Landmacht, prof. dr. L. v. d. Woude, rec- tor-magnificus der Leidsche Universiteit, prof. P. C. Flu en prof. Gorter, resp. voor zitter en secr. der Medische Faculteit, ter wijl prof. Flu ook de afd. Leiden der Mij. voor Geneeskunde vertegenwoordigde, dr. M. D. Horst, directeur van den Gem. Ge neeskundigen Dienst, prof. dr. J. v. d. Hoeven, prof. mr. E. N. Meyers, prof. W. Kuenen en prof. R. P. van Calcar, dr. J. van Assen uit Rotterdam namens de Ned. Orthopaedische Vereeniging, dr. J. H. O. Reys uit Den Haag, den heer Moret uit Den Haag, namens de Vacantiekolonie voor Lichamelijk Gsbrekkigen. Zr. Louise v. d. Brink, directrice van het Diaconessenhuis, den heer C. v. Hoogervorst, uit Amster dam, architect der Anna-kliniek, tal van doctoren uit Leiden, Den Haag, Rotter dam, Amsterdam en andere plaatsen, Zus ters en verder personeel der Anna-kliniek, tal van patiënten, oud-patiënten en ver dere belangstellenden Toen het stoffelijk overschot van dr. Murk Jansen in de groeve was neergela ten, sprak de heer ir. A. G. Bosman,, na mens de Ver. voor Misvormden. Spr. zeide, dat deze vereeniging een schepping van dr. Jansen was en de leden van het bestuur werden zijn vrienden. Door den omgang met hem was er een groeiende vriendschap en groote waar deering voor hem ontstaan. Hij was ook een man van hooge levensopvatting, een man ook van groot verstand en bijna niet te toornen werklust. Opgeleid als onderwijzer wijdde hij zich na den doctorstitel in de medicijnen te hebben verworven aan de geneeskunde en in betrekkelijk korte jaren heeft hij een moeilijken weg weten af te leggen. Daar voor beschikte hij over de noodige capa citeiten en werklust. Als dokter trok de orthapaedie hem aan en in heel het land was de naam Jansen: orthopaedie. Zyn naam klonk tot ver over de landsgrenzen en wordt geboekstaafd als een van de Grootmeesters in zijn vak. Veel heeft hij geschreven over zijn nieuwe vindingen, maar deze zullen gevolgd en overvleugeld worden door nieuwe. Als iets van blijvende waarde aan het werken van dr. Jansen zal blijven de bouw van de Anna-kliniek, waarvan hij de on dernemer was. Hij slaagde, ondanks gebrek aan medewerking ook daar-, waar hij deze verwacht had. Het lag voorts in zijn bedoeling aan de kliniek te verbinden een inrichting voor vakopleiding om de misvormden te hel pen zich een eigen bestaan te verwerven. Zoover is het echter niet gekomen. Anderen zullen zijn werk moeten voort zetten, maar zijn heengaan is voor velen een onherstelbaar verlies. Hij heeft echter nog meer gedaan, want ook wetenschappelijk was de kliniek in goede handen. Op den laatsten dag van zijn leven, had de thans overledene tot spr. gezegd: ik heb alles thans geregeld, maar nu kan ik niet meer. Zoo was zijn leven ook tijdens zijn ziekte werken. Spr. wees er dan op, hoeveel de weduwe van dr. Jansen door zijn heengaan ver liest, doch de groote belangstelling en toe wijding van zijn vrienden moge zoo niet een troost dan toch een reden tot berusting voor haar zijm Het bestuur zal het zegenrijke werk van dr. Jansen voortzetten, tot hulp en steun van de lijdende menschheid, aldus be sloot spr. zijn toespraak. Namens de Ned. Orthopaedische Ver eeniging sprak hierna dr. J. van Assen uit Rotterdam, die er op wees hoeveel de overledene voor de Vera en voor de gebrek- kigen geweest is. Daarna spraken nog prof. v. d. Scheer, uit Groningen, de heer S. Stemerding uit Voorburg en de heer K. Brants, oud hoofdinspecteur bij het L. O. in de inspec tie Leiden, neef van den overledene. Hierna dankte een broer van den over ledene, de heer C. Jansen, voor de groote belangstelling. Dr. Oswald Spengler uit München zal, zooals reeds in ons blad vermeld, morgen avond in het groot-auditorium der Univer siteit te 8 uur een lezing houden. De titel van zijn voordracht luidt: „Die entstehung der Seeschiffahrt und ihr ein- fluss auf die Weltgeschichte". Naar wij vernemen, is Leiden de eenige plaats in Nederland, waar dr. Spengler een voordracht houdt. Wie zorgt een buisje Aspirin bij de habd te hebben, maakt zich over griep geen zorgen meer. De griep dreigt en de griep is een gevaarlijke vij and. Maar enkele tabletjes bij een opkomende onge steldheid zijn in den regel voldoende, om zich in kor ten tijd weer fit te voelen 1 SbaVÈR) V R. jaagt de griep op de vlucht! GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. UITLOTING GELDLEENINGEN. Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter algemeene kennis, dat op 13 Maart 1935, des namiddags te 3.45 uur, in een der vertrekken van het Gemeente huis zal worden overgegaan tot uitloting van de achter de navolgendde obligatielee- ningen vermelde bedragen: *3 pet" geldleening van 1896 groot 1.060.000.— 16,000.—. 3 y, pet. geldleening van 1904 groot 500.000.— 10.000.—. 3)<i pet. geldleening van 1906 groot 890.000.— 24.000.—. 4 1 pet. geldleening van 1911 groot 2.000.000.— 50.000.—. 4 pet. geldleening van 1934 groot 1.120.000.— 56.000.—. 4 pet. geldleening van 1934 groot 2.200.000.— 71.500.—. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VA& STRIJEN, Secretaris. Leiden, 5 Maart 1935. AGENDA LEIDEN. Dinsdag. Revue „Dat zou je wel willen". Stadsgehoorzaal. 8 uur. Donderdag, Ledenvergadering „St. Ra- phaël", Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag. St. Vincentiusbibliotheek, H. Kerkgracht 32, 89 uur. Donderdag. Het Residentie-orkest, Stads gehoorzaal, 8 uur. Vrijdag. „De Leidsche Kunstkring voor allen", Maurice Roskin, Stadsge hoorzaal, 8.15 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 4 tot en met Zondag 10 Maart a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 19, tel. 552 en C. van Zijp, Wil- helminaparkt 8, Oegstgeest, tel. 274. Heeren Zangkoor Maria-Congregatie. Het bestuur van bovengenoemd koor brengt ter kennis van de leden dat in ver band met den Vastenavond heden geen repetitie wordt gehouden. Gistermiddag om 3 uur vond op de Al gemeene Begraafplaats te Wassenaar on der zeer groote belangstelling de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van den 18-jarigen student der Leid sche Universiteit J. G. Bruins, uit Wasse naar, die de vorige week Vrijdag op den Verlengden Raamweg te Den Haag ter hoogte van de Witte Brug, met zijn motor rijwiel tegen een vrachtauto is opgereden en tengevolge van een hem bekomen sche delfractuur is overleden. Onder de aanwe zigen merkten wij o.a. op het Collegium van het Leidsch Studentencorps en Minis ter Slotemaker de Bruïne. Nadat de kist in de groeve was neergelaten, trad naar vo ren de heer W. Reindersma, uit Den Haag, Rector van het Ned Lyceum, die den over ledene als oud-leerling van het Lyceum herdacht. Hierna werd het woord gevoerd door ds. D. Kuilman, Ned.-Herv. Pred. Spr. besloot met het bidden van het Onze Vader. Hierna nam de vader van den overledene het woord en dankte alle aanwezigen voor het medeleven en de groote belangstelling. Achter den stoet volgde een auto vol met kransen en familie en kennisen, o.a. van het L. S. C. ZIE VERDER STADSNIEUWS PAG. 8. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Geneeskunde de heeren J. R. von Ronnen (cum laude) Schevenin- gen; E. Bakkes, Schiedam; W. D. Martini, Ryswijk.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2