DONDERDAG 28 FEBRLARI1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Vondel-uitvoering in Zomerlust. De R. K. Tooneelvereeniging „Vondel" gaf gisteravond in de groote zaal van „Zo merlust" een tooneelvoorstelfing voor de R. K. werkloozen met hun gezinnen, waar van door velen gebruik werd gemaakt. Nadat de bijeenkomst door den voorzit ter met gebed was geopend, werd met de uitvoering een aanvang gemaakt. Opge voerd werd het tooneelstuk in drie bedrij ven „Aan den Overkant", wat- uitstekend vertolkt werd. Onder de pauze sprak de Geest. Advi seur, prof. Cleophas, nog enikele opwekken de woorden tot de aanwezigen. De mannen werden vervolgens op sigaren, hun vrou wen op versnaperingen onthaald, waarover men begrijpelijk zeer tevreden was. Aan het slot van den avond sprak de voorzitter een woord van dank tot „Von del" en de muzikanten, waarna werd mede gedeeld, dat „Vondel" op Zondag na Pa- schen weer voor het voetlicht zal komen en spr. hoopte, dat de aanwezigen voor de nieuwe uitvoering zooveel propaganda zouden maken, dat de zaal weer vol is. Hierna volgde sluiting met gebed. 1 MARI A-CONGREGATIE ST. PETRUS-PAROCHIE. Reeds eenigen tijd geleden is in de Maria- congregatie voor heeren van de St. Petrus parochie een sectie opgericht, welke ten doel heeft propaganda te maken voor 't Liefdewerk der arme noodlijdende kerken in 't Bisdom Haarlem. Binnenkort zullen wij beginnen met een meer intense actie. Enkele heeren van on ze congregatie hebben zich bereid ver klaard mede te werken aan de versprei ding van de circulaire met inteekenbiljet; na eenige dagen zal dan 't inteekenbiljet worden afgehaald. Het lidmaatschap van dit liefdewerk bedraagt 1.per drie maanden. Het bestuur der Congregatie. Zondag 3 Maart zullen de heeren van de congregatie te zamen met hun directeur de jubileumaflaat gaan verdienen. Allen zor gen om half 4 present te zijn in de Lode- wijkskerk. Ook niet congreganisten mogen zich daarbij aansluiten. Volgorde der ker ken, welke bezocht worden: H. Lodeweijk, Haagweg. O. L. Vr. Onbevl. Ontv., Harte- brug. O. L. Vr. Hemelvr. en St. Joseph. H. SCHRAMA, Pr. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6058. Firma Wage- maker en Zoon, Leiden, Hooge Morschweg 57. Grossier in aardappelen. Door uittreding van den vennoot: J. Wagemaker, is de ven nootschap onder firma dd. 8 Sept. 1933 ont bonden. Het bedrijf wordt voortgezet "door den overblij venden vennoot: C. Wagema ker, onder diens eigen naam. 119. Varossieau en Cie. N.V. Alphen aan den Rijn, Emmalaan 42. Fabricage van ver nissen, lakken en verfwaren enz. De statu ten zijn gewijzigd. Uittr. Comm.: W. van der Meulen (in 1932). N. Comm.: J. van An- del, Scheveningen. Gevonden voorwerpen in de maand Februari 1935. Een nestkastje, handschoenen, ceintuurs, boorden, 2 gymnastiekschoenen, een slin ger van een auto, een kruiwagen, een bril in etui, portemonnaies, 4 vreemde munt stukken en twee speldjes, sleutels, twee armbanden, een Ned. Taalboek, een schop, een oorknop, een sloop met inhoud, 4 vul penhouders, rijwielibelastingplaatjes, een houten schot, 3 handwarmers, een gebreid babyjasje, een broche, een zilveren pot lood, een groentenschaaf, een parapluie, een kluw bruine wol, een boodschappen- tasch, 1/2 H.L. anthraciet, een thermome ter, een riem, een heererupolshorloge, een gouden medaillon, een strijkbalk, een zwart étui, een gouden broche, een metalen penhouder, eenige geschriften, een ge kleurde kussen, een étui met spiegel en kammetje, een boek „Hoofdlijnen der Na tuurlijke Historie", een steekbeitel, zilver geld, een heerenfantasiehoed, een broche, gereedschap, een rozenkrans in étui, een jutezak, een tabakszakje, een vulpotlood, een pak ledige meelzakken, een dameshoed, een oigarettenkoker, een doublé schakel armband, een lavementspuit, een hand- tascih, 2 ledige tasschen, een hamer, een lorgnet, een bankbiljet, een regenjas, een liniaal, een dop van een auto, een groene muts, en een grijze ijzeren roeiboot. Gevonden in de Electrische Tram (stadslijn). Een handschoen, twee parapluies, en een paar handschoenen. Gevonden in het Postkantoor. Een paar bruine wollen heerenhandschoe nen, 1 dameshandschoen en 1 heerenhand schoen. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen eiken werkdag van 13 uur n.m. behalve Donderdags en Vrijdags ten Poli- tiebureele alhier. ACADEMIENIEIJWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Indisch Recht de hee ren A. Egter van Wissekerke, Leiden, A. W. Bor Jr., den Haag; economisch doctoraal examen Indologie de heer H. Gramberg, den Haag. ADVERTENTIEDAGBOEK. En vandaag 1 pracht-tompouce-je, Welke hier wel zeer van pas, Omdat hier nogal veel regen Op 1 mantel of 1 jas. En alweer 1 naaimachine En 1 heerenhuis te huur Met 1 voorraad mooie kamers, Waarin alles en niet duur. En vandaag 1 versche tarbot, Welk 1 kostelijke spijs, En 1 school voor vreemde talen, Welke 1 genot op reis. En 1 avond om te dansen En 1 leening, die betaalt, 1 Salonkast naaimachine, Waar uw leverkaas gehaald? En 1 jubilé-reclame, Waar 1 waardebon present, Maak het in uw huis gezellig, Het adres is welbekend. 1 Behangsel met 1 randje 1 Tapijtje op de vloer, En 1 nieuwe rijwielstalling Of 1 zakje kippenvoer. En 1 film in 1 theater, Waarheen Pa en Ma en Zoon, En Ma op 1 avondkleedje 1 Heel mooi borduurpatroon. Rest nog 1 pond winkelzakken En 1 muzikaal diner, 1 Flesch olie, 1 gehaktbal En 1 band in 1 café. LAATSTE BERICHTEN EERSTE KAMER De Voorzit te r hield hedenmiddag bij de opening der Kamer een rede ter nage dachtenis van wijlen den heer A. W. F. Idenburg, waarbij namens de rege.ering minister Slotemaker de Bruine zich aansluit. Het wetsontwerp inzake extra hulp aan werkloozen in den winter 34/35 wordt zonder debat en z.hst. aangenomen. Aan de orde is de begrooting van het Lep. van Sociale Zaken voor het jaar 1935 De heer Andriessen (R.K.) oefent critiek op 's ministers beleid, o.m. wat be treft den woningbouw. PROVINCIALE AANBESTEDING. Vanwege den Rijkswaterstaat is heden aanbesteed: le. het maken van een viaduct in gewapend beton in den Rijksweg no. 4, gedeelte PostbrugRingvaart, nabij de Postbrug in de gemeente Sassenheim, I met bijkomende werken. Het laagst werd ingeschreven door de N.V. Enschedesche Bouw- en Beton Mij. j te Enschede voor 30.790. 2e. het bouwen van een brugwachters- j woning met dienstruimte nabij de Blok- huisbrug onder de gemeente Woerden, j Laagste inschrijver was J. C. vein Stave ren te Woerden voor 3249. TRAGISCH ONGELUK IN DEN HAAG. j Hedenmiddag is een tragisch ongeluk ge- I beurd in de Gabriël Metsu-straat te den Haag. Een vrachtauto is het trottoir op- I gereden en heeft daar een 6-jarig meisje aangereden met het droevig gevolg, dat het kind op slag dood was. SCHOLIER DOODGEREDEN. Hedenmiddag wilde de 13-jarige scholier van D. per fiets uit de Abrikozenstraat de Laan van Chartreuse te Utrecht inrijden. Hij nam den bocht te ruim, waarbij hij werd gegrepen door een passeerende pe troleum tankauto. De jongen werd ernstig gewond opge nomen en overleed tijdens het vervoer naar de rijksklinieken. INBRAKEN. In den afgeloopen nacht is ingebroken bij den vleeschhouwer Q. in de Burattestraat te Heerlen. De dieven hebben zich toegang ver schaft door een ruit aan den achterkant van het huis in te drukken, na deze met groene zeep te hebben ingesmeerd. De dieven heb ben den hond waarschijnlijk bedwelmd, daar het beest geheel suf was. Het kasre gister werd opengebroken en daaruit werd een bedrag van ongeveer f 300.aan zil vergeld en papier ontvreemd. Vervolgens hebben de dieven gepoogd de brandkast te forceeren, hetgeen evenwel niet gelukt is. Met medeneming van eenige hammen hebben zij het huis verlaten. De politie stelt een onderzoek in. 1 In den afgeloopen nacht te omstreeks 1 uur is door verbreking van een der eta lageruiten ingebroken bij den horlogema ker C. A. M. van S.traalen aan den Bosch- dijk 16 B. te Eindhoven, die een zaak drijft in tweedehands gouden artikelen. De eige naar werd door het geluid van brekend glas gewekt en haastte zich in nachtge waad naar beneden, waar hij nog juist op tijd kwam om den dief te zien wegloopen. De horlogemaker maakte alarm, doch men slaagde er niet in den dief te achterhalen. Naar gebleken is heeft hij vier gouden rin gen, benevens een 30-tal verchroomde en gouden dames en heerenhorloges uit de etalages weten te bemachtigen. De politie speurt thans ijverig naar den inbreker, wiens signalement bekend is. Staatsraad A. W. F. IDENBURG f In den vroegen ochtend is in het Roode Kruis-Ziekenhuis te 's-Gravenhage over leden de Minister van Staat, Staatsraad A. W. F. Idemburg, oud-Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië, oud-Gouverneur van Suri name, oud-Minister van Koloniën. De heer Idenburg werd den 23 Juli 1861 te Rotterdam geboren. Na de H.B.S. te Utrecht te hebben door- loopen ging de heer Idenburg naar de Kon. Militaire Academie te Breda. Op 20-jarigen leeftijd werd bij benoemd tot 2en luitenant der Genie in Indië en na eerst nog de les sen aan de Krijgsschool te hebben gevolgd, vertrok hij eind 1882 naar Ned. Indië, waar hij aanvankelijk geplaatst werd bij het korps Genietroepen Willem I. In 1885 volg de zijn overplaatsing naar den Gewestelij ken Geniedienst te Soerabaja; in 1887 werd hij adjudant van de Genietroepen en in 1889 werd hij overgeplaatst naar de Gewes telijke genie in Atjeh. Daar bleef hij tot 1892, toen hij geplaatst werd aan het hoofd bureau der Genie te Batavia. Na in rang te zijn opgeklommen tot kapitein werd de heer Idenburg benoemd tot adjudant van den Legercommandant. In verband met den gezondheidstoestand van zijn echtgenoote kwam de heer Iden burg in 1901 met vervroegd ziekteverlof naar Holland. Het toenmalige kiesdistrict Gouda vaar digde hem af naar de Tweede Kamer en al ras bleek, welke groote aanwinst zijn intrede daar was voor de anti-revolution- naire par'ij. Hij toch deed zich daar ken nen als een zeer begaafd redenaar en als een grondig kenner van de Indische toe standen. Zijn mandaat als Kamerlid was het begin van een zeer voorspoedige poli tieke loopbaan, want reeds een jaar later, in 1902, zag de heer Idenburg zich benoemd tot Minister van Koloniën. Het hooge ambt, waartoe hij in latere jaren nog twee maal zou worden geroepen. Voor de eerste maal stond de heer Idenburg aan het hoofd van het Departement van Koloniën in het ka- binet-Kuyper van 19021905, toen dxit Ka binet tengevolge van den uitslag der Ka merverkiezingen plaats moest maken voor het Ministerie-de Meester. In hetzelfde jaar dat de heer Idenburg aftrad als Minister van Koloniën, werd hij benoemd tot Gou verneur van Suriname. Tot 1908 heeft de thans ontslapene aan het hoofd van dat Gewest gestaan. In datzelfde jaar, in 1908 bereikte hem wederom het verzoek op te treden als Minister van Koloniën en wel in het kabinet-Heemskerk. Hij gaf aan die roepstem gehoor, doch ditmaal duurde zijn Ministerschap slechts een goed jaar, omdat hij in 1909 zich geroepen zag tot de hoogst belangrijke post van Landvoogd in Neder - landsch-Indië. Van 19091916 is de heer Idenburg Gouverneur-Generaal van Ned. Indië geweest. In laatstgenoemd jaar, in Nederland teruggekeerd, volgde in 1918 voor de derde maal zijn benoeming tot Mi nister van Koloniën, thans in het eerste Kabinet-Ruys de Beerenlbrouck. Om ge zondheidsredenen moest de heer Idenburg echter in 1919 reeds de portefeuille van Ko loniën neerleggen. Een jaar later bezorg den de Prov. Staten van Zuid-Holland den heer Idenburg een zetel in de Eerste Ka mer. Gedurende 5 jaar heeft hij zitting ge had in onze Senaat, waar hij voorzitter was van de Anti-Rev. Kamerfractie. In het jaar 1924 werd de heer Idenburg benoemd tot lid van den Raad van State, welk ambt hij tot aan zijn dood toe heeft bekleed. Met het aanvaarden van het ambt van Staats raad trad de heer Idenburg uit de actieve politiek. Een jaar tevoren ter gelegenheid van het ziilveren Regeeringsjubileum van H. M. Koningin werden de groote verdien sten van den thans overledene jegens ons land en zijn Koloniën erkend door zijn be noeming tot Minister van Staat. Het bestuur van den heer Idenburg zoo wel in Ned.-Indië als in de West heeft zich gekenmerkt door' een krachtige bevorde ring van de economische ontwikkeling van onze Koloniën en hulp aan de verarmde Inlandsche bevolking, zoomede door maat regelen tot verhooging der welvaart van de inheemsche bevolking. Na het overlijden van dr. Kuyper kwam de leiding van de A.R. Partij in handen van dr. Colijn, die dat leiderschap in nau we samenwerking met den heer Idenburg aanvaardde, zooals dat ook de wensch was geweest van dr. Kuyper. Zooals men zich zal herinneren werd een paar jaar geleden de heer Idenburg aan het hoofd gesteld van een commissie, die tot doel had maatregelen te beramen, welke konden leiden tot bezuiniging van de uitgaven voor leger en marine. In het vorige jaar is, zooals men weet, het rapport van deze commissie-Idenburg verschenen. De heer Idenburg werd reeds sinds een paar weken in het Roode Kruis Ziekenhuis verpleegd, totdat hedenochtend een hart verlamming plotseling een einde heeft ge maakt, aan dit werkzaam leven. Ook in de kringen van de Gereformeerde Kerk en wetenschap nam hij een belang rijke plaats in. Hij was o.m. lid der Depu- taten der Gereformeerde Kerken en direc teur van de Vrije Universiteit te Amster dam. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van Staatsraad A. W. F. Iden burg zal plaats hebben Maandag as. op de Algemeene Begraafplaats. Vertrek van het sterfhuis aan den Cremerweg om half 12. Het is de wensch van den thans overle dene, dat er geen toespraken zullen wor den gehouden. BURGERUJKE STAND LEIDEN. Geboren. Wilhelmina Petronella Cla- zina d. v. J. M. Josemans en A. M. M. v. d. Meer. Pieter z. v. P. J. Hartevelt en M. Neuteboom. Dirk Johan z. v. J. Derogee en S. Dongelmans. Leo z. v. A. Groene- veld en H. W. Scheepmaker. Helena d. v. F. v. Urk en H. Amersfoort. Johan nes Leonard us Paulus z. v. F. P. Caspers en C. J. Heemskerk. Wilhelmina Catha- rina d. v. W. H. Sandberg en G. Kelderman Alida Cornelia d. v. C. v. d. Bent en J. Zwanenburg. Alida Geertrui d. v. M. Duijndam en M. v. Grieken. Johanna Marina d. v. J. D. Lammers en A. L. Pelka. Ondertrouwd: M. Hoexum jm. 27 j. en M. M. A. Wama jd. 23 j. G e h u w d: L. Th. v. d. Kolk jm. en S. C. Hogervorst jd. E. Overvliet jm. en C. v. Wijk jd. H. J. Ver lint jm. en J. M. v. Staden jd. J. Fallaux jm. en S. Coster jd. S. H. Klein jm. en C. J. Slewe jd. P. Kijk in de Vegte jm. en H. Nievaart jd. H. v. Leeuwen jm. en E. J. M. Mieremet jd. J. Massaar jm. en A. Thonies jr. D. Spierenburg wedn. en C. Colpa wed. P. Ph. de Tombe jm. en A. H. Harte- veld jd. C. H. Vringer jm. en M. J. Baars jd. Overleden: P. A. A. Boeser m. 76 j. M. EgginkWij-land wed. 70 j. W. S. Zaalberg dr. 16 j. A. A. J. Smit z. 1 dg. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd v. volwassenen. Lido: Toelaatbaar v. volwassenen. Luxor: Goedgekeurd v. volwassenen. Trianon: Goedgekeurd v. volwassenen Haag en Amsterdam v.v. hebben in wer king gehouden. De behandeling van de eerste zaak, die van den garagehouder N. Sommeling, werd tot heden uitgesteld, daar verd. en diens raadsman, mr. Duys, verklaarden, dat voor precies ditzelfde feit verd. reeds door den Amsterdamschen kantonrechter was ver oordeeld tot een boete van 15. Mr. van Haeften heeft onderzocht, of deze veroor deeling hetzelfde feit betrof, hetgeen niet juist bleek te zijn. Conform den eisch van het O.M., waar genomen door mr. Langemeyer, heeft mr. van Haeften den heer Sommeling veroor deeld tot 50 boete subs. 20 dagen hechte nis. Tegen den bestuurder van het reisbu reau „Novar", den heer L. J. D. van der B. had het O. M. terzake van hetzelfde feit een boete van ƒ250 subs. 100 dagen hech tenis geëischt. De kantonrechter heeft een boete van 100 subs. 50 dagen hechtenis opgelegd. De heer M. J. uit Amsterdam is conform den eisch van mr. Langemeyer veroordeeld tot een boete van f 40 subs. 20 dagen hech tenis. De directeur van het N.V. Reis- en Pas sagebureau „Europa Trips", de heer A. P., heeft een boete gekregen van 25 subs. 10 dagen hechtenis. De eisch luidde 50 subs. 20 dagen hechtenis. Tenslotte kreeg de verdachte Y. R., di recteur van het „Reisbureau Rienstra", conform den eisch, een boete van f 25 subs. 10 dagen hechtenis. TELEGRAMMEN HAAGSCHE RECHTBANK De expediteur K. Z. uit Leiden, die terecht heeft gestaan wegens het onttrek ken van een auto aan het daarop gelegen 1 beslag, terwijl hijzelf als bewaarder was aangesteld, werd veroordeeld tot 6 weken voorw. met drie jaren proeftijd. TEGEN AUTOBUS-BESTUURDERS De Haagsche Kantonrechter, mr. Van Haeften, heeft hedenochtend vonnis gewe zen in de vijf zaken tegen ondernemers van autoriteiten, welke zaken op 14 dezer heb- oen gediend. Aan ieder dezer verdachten was ten laste gelegd, dat zij zonder ver gunning een autobusdienst tusschen Den ERNSTIG VERKEERSONGEVAL TE NICE. PARIJS, 28 Febr. Gisteravond laat is op den weg tusschen Juan-les-Pins en Nice de motor van een autobus onklaar geraakt. Toen de chauffeur de motorkap oplichtte om naar de oorzaak van het euvel te zoe ken, geraakte door onbekende oorzaak het benzine-reservoir in brand en in een oogenblik stond de geheele bus in vlam men. Terwijl de chauffeur zich in veilig heid wist te stellen, trachtte de cor'','",*.eur de pasagiers en hun bagage te redden. Hierbij werd hij en een vrouw met haar zes-jarig kind door de vlammen gegrepen. Alle drie zijn levend verbrand. UITBARSTING VAN EEN MODDER- VULKAAN BIJ BAKOE. MOSKOU, 28 Febr. Na een rustperiode van drie jaar is een modder vulkaan, die zich op een afstand van 15 K.M. van Bakoe bevindt, opnieuw in werking getreden. De eruptie is tot nog toe rustig en zonder aardbeving verloopen, doch gisteren is het uitstroomende gas ontbrandt. Op de hel lingen van de vulkaan bevinden zich pe- troleumvelden, waarvoor tot nog toe ech ter geen gevaar bestaat. INDIANEN OP STAND IN DE PROVINCIE CHIMBORAZO. .Drieduizend Indianen ontvoeren farmersgezinnen. RIO BAMBA, 28 Febr. (V. D.). Meer dan drieduizend Indianen zijn gisteren in opstand gekomen, ontvoerden de gezinnen van farmers en ranchers en verschansten zich in het gebergte, nadat hevige gevech ten waren geleverd, waarbij vier boeren knechten zijn gedood, een politieman en ook verscheidene Indianen zijn gewond. De opstand heeft zijn centrum in de pro vincie Chimborazo en houdt verband met de weigering der farmers tot inwilliging van de eischen der Indianen, die grooten- j deels bij de farmers in dienst zijn voor j landarbeid en loonsverhooging en kortere j werktijden hadden geëischt. De regeerings- i bemiddelaars hadden eveneens inwilli ging van hun eischen afgewezen. De regee ring van Ecuador is van meening, dat de opstand geïnspireerd is door blanke com munistisch gezinde elementen. Twee ranchers, die toevallig afwezig waren, toen de Indianen htm overval de den, brachten het bericht er van naar Rio Bamba. Het bleek dat bedienden, vrouwen en kinderen door de Indianen mee naar het gebergte zyn genomen. Onmiddellijk werden militaire troepen en politie naar het betrokken gebied gedirigeerd. Een po- litie-afdeeling kwam een groep rebellen in het gebergte op het spoor en deed een aanval. De Indianen hadden echter een zoo sterke positie gekozen, dat de politie- troepen moesten aftrekken, nadat een hun ner gewond was. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 27 Febr. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 4.2010.60, savoye- kool f 2.104.60, groenekool f 1.404.30, pieterselie f 1.802.00, prei f 1.003.40, kropsalade f 1.906.00, selderie f 0.60 1.10, knolselderie f 3.904.30, wortelen f 17 per 100 kg.: kroten f 0.80—1.20, kroten ge kookt f 2—4, witloof f 2—12, boerenkool f 26, spinazie f 1923, uien f 1.002.90,( wortelen f 2.308.60, spruiten I f 4.0010.00 spruiten II f 1.506.00, andijvie f 1322, nero f 4.50. Melkveiling. Week van 3 tot en met 9 Maart. Consumptiemelk le klas f 5.75, 2e klas f 5.50, 3e klas f 5.25, industriemelk van f 3.804.00 per 100 liter. Rotterdamsche Combinatie Federatie- prijs. Melk voor industriedoeleinden week van 24 Febr. tot 2 Maart f 3.75. GOUDA, 28 Febr. Vee. Aangevoerd in totaal 1900 stuks, waarvan: 34 slachtvar- kens vette 1818.5 cent en Londensche 13 14 cent per pond levend met 2 pet. korting; 91 crisisrunderen, prijzen als vorige week, 597 magere varkensc f 1628, 782 biggen f 1014, Geldersche biggen f 1417, 6 run deren f 125175, 478 nuchtere kalveren f 3 tot f 4.'50 per stuk, 2 schapen, 1 bok, Han del redelijk. Kaas. Aanvoer 135 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk van f 1718, 2e kwal. met rijksmerk van f 16, Handel flauw. Boter. Aanvoer 791 ponden. Goeboter 7075 cent en Weiboter 6570 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 112.500 stuks. Prij zen: kippeneieren f 2.252.75 en eenden eieren f 2.002.50 per 100 stuks. BODEGRAVEN, 27 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 13726 stuks. Prijzen: kippeneieren wit f 2.002.20, bruin f 2.202.50, eenden eieren f 2.102.30 per 100 stuks. VEUR-LEIDSCHENDAM, 27 Febr. Vrije Veiling. Op de heden gehouden vrije veiling in Café „Het Eiland" werden aangevoerd: 1017 kippeneieren 2.502.90 per 100 st.; kippen f 0.500.85; konijnen f 0.502.00; duiven f 0.100.17 per stuk. LOOSDUINEN, 27 Febr. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 74 aanvoerders verkocht om in de week van 411 Maart dagelijks te leveren 10.000 liter melk. Prijs af boerderij f 5.75, voor industrie f 3.704.00 per 100 liter WIS SELNOTEE RINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Londen 7.123/4 Berlijn 59.39 New York 1.4613/j6 Parijs 9.76 Brussel 34.58 Zwitserland 47.87 Milaan 12.54 Madrid 20.25 Oslo 35.85 Kopenhagen 31.85 Stockholm 36.80 We en en Praag 6.18 Boedapest Prolongatie 1 pet, BEURSOVERZICHT. De Amsterdamsche fondsenmarkt had vandaag een uiterst stil verloop, doch de tendenz was aan den vasten kant onder invloed van de gunstige tendenz op de Europeesche beurzen. Hiermede in verband bestond er wat meer belangstelling voor Kon. Olies, die een 2-tal punten konden verbeteren. De Amerikaansche Oliesoorten werden bij beperkte omzetten een fractie hooger afgedaan. Van de Industrieelen ver keerden Unilevers in herstel, ondanks de daling van het pond tot 713 Aku's wa ren een fractie hooger onder invloed van het gunstige jaarverslag der Engelsche Courtauld's. Philips waren prijshoudend. Rubbers verkeerden in herstel, ofschoon de situatie op de rubbermarkt nog niet gunstiger is geworden; men blijft de ten denz evenwel hoopvol inzien. A'dam Rub bers stegen ongeveer 1 pet. Tabakken waren stil en goed prijshoudend, evenals Suikers, waarvan H.V-A.'s om 170 pet. schommelden. Scheepv. gaven eenige om zetten te zien. In Red jarigs ging iets. om. die hun koersstijging vervolgden en boven 175 pet. kwamen. Amerikanen waren stil doch de stemming was verbeterd. United States Steels stegen tot boven 20, Anacon da's tot 6 pet. Duitsche obligaties lagen meerendeels iets hooger. Youngleening zander verklaring steeg 1 pet. De Neder- landscbe Staatsfondsenmarkt bleef gemak kelijk op peil. Gemeen teleeningen waren goed van toon. Naar ter beurze verluidt is spoedig de aankondiging te wachten van een 3% pet. leening den Haag, waarvan de koers van uitgifte niet veel beneden pari zou komen. Zooals gezegd, was het pond flauw op 7.12%, na vanmorgen aan vankelijk tot 7.15 te zijn verbeterd. De dollar was nauwelijks prijshoudend op 1.47.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3