UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK WOENSDAG 27 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. POOTAARD APPELEN. Uitvoer naar Duitschland tot 1 April stopgezet. Naar de „Telegraaf" verneemt, heeft roet ingang van Dinsdag j.l. de Nederlandsehe Akkerbouw-Centrale den uitvoer van poot- aardappelen naar Duitschland tot 1 April stopgezet. Voor de handelaren, die met groote voor raden zitten, beteekent deze daad een groo te teleurstelling. De contracten, welke de exporteurs thans hebben loopen, zullen dus geannuleerd moeten worden. Het stopzetten van den uitvoer houdt verband met de betalingsmogelijkheden van dat land. De betalingsmiddelen voor de pootaardappelen zijn uitgeput, zoodat, wil men geen risico loopen, het beter is den uitvoer tot 1 April te beëindigen. CONTINGENTEERINGEN VERLENGD. Naar wij vernemen zullen de volgende contingenteeringen op 1 Maart a.s. worden verlengd en de navolgende autonome per centages zullen worden vastgesteld voor de daarachter vermelde perioden: Bladzink 25 pet. gewicht, zes maanden, spijkers (geknipt uit plaat) 40 pet. gewicht, een jaar, draadnagels en krammen 40 pet., een jaar, getrokken ijzer- en staaldraad 80 pet. gewicht, een jaar, prikkel- en punt- draad 100 pet. gewicht, een jaar, pluche, fluweel en trijp 30 pet. waarde, zes maan den, tafel- en servetgoed 30 pet. waarde, zes maanden, meubelen van hout 20 pet. waarde, een jaar, meubelen van riet 30 pet, waarde, een jaar. De tot dusver geldende basisjaren voor bovenstaande contingenteeringen blijven ongewijzigd. De aandacht wordt er op gevestigd, -dat 'bovengenoemde percentages alleen betrek king hebioen op de. autonome landencontin- genten, derhalve niet op de bij handels verdrag verleende contingenten. HOTEL-, CAFé- EN RESTAURANT- GEëMPLOYEERDEN. Maandag heeft de Ned. R. K. Bond van hotel-, café en restaurant-geëmployeer den „St. Antonius" te Amersfoort zijn jaar vergadering gehouden. De bondsvoorzitter, Th. v. d. Willik, wees in zijn openingsrede op het gelukkig steeds gloeiend ledental,' doch moest constateeren, dat ondanks de activiteit van den bond in de rechtspositie der geëmployeerden nog weineg verbetering was gekomen. Spr. wees op de groote nadeelige gevolgen van het fooienstelsel en op het ontbreken van behoorlijke collectieve contracten. De lage loonen en de dikwijls onmensohe- lijke werktijden zyn bovendien niet bevor derlijk voor een goede geloofsbeleving en voor de goede zeden. Hoewel erkennend, dat zeer vele patroons hqoge lasten moeten opbrengen, moest spr. er toch aan vasthouden, dat de personeels belangen niet verwaarloosd worden. Tegen verdere verslechtering zal de bond zich blij ven verzetten. De katholieke patroonsbond „St. Joseph" heeft reeds zijn medewerking toegezegd. Na deze openingsrede kwamen de huis houdelijke aangelegenheden aan de orde. Tot congres-president werd de heer J. van VIaardingen, lid van het hoofdbestuur, benoemd. De heer Michelsen van den Belgischen bond was o.m. aanwezig. Het jaarverslag van den secretaris gaf een "vooruitgang van 100 leden aan. Per. 1 Jan. telde de organisatie 602 leden. Nieuwe afdeelingen zijn opgericht te Tilburg, De venter en te Bussum. Correspondentschap pen te Enschede, Delft en Noordwijk. De kas van den penningmeester gaf een batig saldo van 1397.88 1/2 aan. Het aantal hoofdbestuursleden wordt uitgebreid van 7 op 9. De aftredende leden Th. v. Willik, J. F. Mooyman en W. J. v. d. Bol werden her kozen. Verder werden als zoodanig benoemd de heeren G. J. Heskes te Nijmegen en P. Velten te Amersfoort. Op voorstel van het hoofdbestuur wordt in 1936 te.Utrecht in het Jaarbeursgebouw een tentoonstelling gehouden, welke be groot wordt op 20.000. De begrooting Wordt vastgesteld op 26.328, met een post onvoorzien, groot 980. Mej. Bom als afgevaardigde van de af- deeling Amsterdam, ontving een hartelijke begroeting en het eere-insigne werd haar uitgereikt. In de avondvergadering hield na de ope ning door voorzitter van het Regelings comité, de heer A. W. Spitzen een rede. Cabaret en muziek vulden den verderen avond. Electrische lantaarns met schijnwerpers op overwegboomen. Men neemt thans by de spoorwegen proeven teneinde tegemoet te komen aan den wensch naar een betere verlichting van overwegboomen en ten einde het veel vuldig stukrijden te voorkomen met elec trische verlichting op den afsluitboom zelf. Op ieder en boom wordt n.L een elec trische lantaarn (model autolantaarn) met schijnwerper bevestigd, die, zoodra de boom in beweging komt, automatisch ont stoken wordt. Juist gedurende de bewe ging is de verlichte boom tegen den duis teren achtergrond, reeds op grooten afstand een uitstekende waarschuwing voor den naderenden autobestuurder. Ook de nieuwe afsluitboomen bij Huis ter Heide zullen op deze wijze worden ver licht. De lantaarns zullen zich bij deze hoo rnen bevindqn in het draaipunt. Er worden nJ. ook proeven genomen met de electri sche lantaarns in den top van den overweg- boom, overigens werken zy geheel op de zelfde wijze. Het spreekt van zelf, dat deze overweg- boomverlichting het meest tot haar recht HILLEGOM. l'Amitié. 128ste uitvoering. In Hotel „Flora" gaf deze Tooneelvereeniging gis teravond haar laatste uitvoering in dit sei zoen. De belangstelling was groot. De heer Jan Goemans Adr.zn. opent den avond met een kort woord van welkom. Toen kwam het mooie tooneelstuk in 3 bedrijven „Op Afbetaling" van G. Nielen, met een tusschenspel. Wat moeten we daarvan zeg gen? Dat het mooi was? Dat is gemakke lijk. Liever iets meer, iets anders, iets pak- kends. Onze totaal-indruk was uitnemend: er zat gang in, het was vlot, he liep. Er was meer: daar had je Bartel Kwist, de man van de zorgen door moesjes toedoen, door te groot leven, door de kosten van zoontje, waarvan Paulientje bijna de dupe werd, dank zij Symac. die als zeer handig koop man ook de liefde, van Paulientje tracht te koopen. Maar oom Nicephorus is er ook nog en natuurlijk komt alles op zijn poot jes terecht. Dat is de korte inhoud, maar nu iets, een paar regels over de vertolkers (sters). Den begin ,ik met Debora (de wesp!), de brave vrouw van Bartel, die haar zinnetje wel doordrijft, maar in haar spel me het meest bekoorde (dat was onze Mieen Beijersbergen) een origineel type in den besten tooneelzin. Dan oompje (Wim Jansen) een uitstekend speler met groote rol, met beste overbruggingstalenten, danmaar genoeg, want de plaatsruim te in de krant wenkt, dus.... af! Maar goed af. Mijn felicitatie, l'Amitié-ers (sters). Het ging goed, het zal zoo blijven: we reke nen op u. Dan gezellig samenzijn, dat hoort er bij. KATWIJK AAN DEN RIJN. DE NIEUWE KLOK. Een feestdag voor mevrouw Trousselot. In ons dorp was gistermorgen te zien, dat er iets buitengewoons stond te gebeu ren. Doch vooral viel dit op te merken in het westelijk deel, Kerkstraat, Zeeweg, en omgeving. Het was de dag dat de nieu we klok, waarover wij reeds een en ander hebben vermeld, in gebruik zou worden genomen. Velen begaven zich tegen dien tijd naar richting R.-K. kerk om van dichtbij het nieuwe geluid, de nieuwe stem van dichtbij te hooren. Te kwart voor 9 uur werd. het instrument in beweging getrokken want te 9 uur zou de kerk dienst beginnen. Op dezen dag dan, de 26ste Febr., de verjaardag van een edele weldoenster in de parochie, wier naam ook tot in lengte van dagen aan de klok zal verbonden blij ven, werd een plechtige H. Mis uit dank baarheid opgedragen door pastoor Buys, de herder dezer parochie, met assistentie van de zeereerw. heer rector H. v. Spanje, directeur van de K. J. C. te 's-Gravenhage en de zeereerw. heer rector Th. v. d. Lugt te 's-Gravenhage, secr. van de K. J. C. Er was ook in de kerk een buitenge wone belangstelling. Verschillende voor aanstaande personen waren aanwezig en het kerkgebouw was bijna geheel bezet. Het zangkoor voerde verdienstelijk uit de 4-st. Mis van Grüber en na de H. Mis een Gregoriaansche Te Deum, waaronder ook de klok werd geluid, en na de Mis een „Haec dies" van Palestrina, een „Laudate Dominum" van Haller. Na het offertorium en onder de Communie werd door het koortje van de Maria-congregatie een 3-st. Maria-lied met solo en een 2-st. „Anima Christi" uitgevoerd op een wijze welke de geloovigen in verrukking bracht. Groot was het getal der geloovigen dat te dezer gelegenheid, de 80ste verjaardag van mevr. Tr. ter H. Tafel naderde. Ook de H. Mis van half acht was reeds een plechtigheid geweest, doordat de kinderen der school deze H. Mis opluisterden door het zingen van een schoolmis van Hamers en toepas selijke gezangen. Na dan aan God dank te hebben ge bracht voor alle weldaden nu en voorheen geschonken, was dan de beurt aan de schoolgaande jeugd die te dezer gelegen heid zich buitengewoon beijverd hadden om op hun wijzedank te betuigen aan haar die ook hun weldoenster is. In 't parochie huis was een receptie aangekondigd en te ongeveer 11 uur was het volop feest. Velen der kinderen voerden comische voor drachten, enz. uit. Begrijpelijk, dat er by dit feest nog iets anders was aangevoerd. De kinderen werden op royale wijze ge- tracteerd en dat zijhet zich goed lieten smaken behoeven wij niet te vertellen. Ook de kinderen der kleuterschool, die „op z'n best" waren voor dit feest, behoorden natuurlijk niet minder tot de bevoorrech ten. Uit hun gezichtjes bleek overduide lijk, dat zij met hun weldoenster minstens even blij waren als met de nieuwe klok! In den namiddags verplaatst de plechtig heid zich naar „Huize Allegonda" de villa van mevr. Trousselot. Reeds in den voor middag was daar reeds een schat van bloemen gebracht, het eene bloemstuk al mooier dan het andere. Uit de tientallen noemen wij die van „Katholiek Katwijk", van het bestuur der St. Elisabethvereeni- ging waarvan mevr. Trousselot de bemin de presidente is, van de Mariacongrega- tie, de koorknapen, de Garde, de schoolkin deren, enz. en tientallen van vrienden en komt, waar weinig of geen andere verlich ting is. Gebruiken de autobestuurders dus hun volle verlichting, dan zal de boom ver lichting minder goed zichtbaar zijn. De proeven, bovenbedoeld, worden thans ge nomen op een tiental plaatsen in het land. Het ligt in de bedoeling daarmee door te gaan en ze geleidelijk aan te brengen op plaatsen, waar <Ut wenschelijk en nuttig wordt geacht en waar dit mogelijk is, want er moet natuurlijk over electrisch licht kunnen worden beschikt. bekenden. En in „Allegonda" was het maar steeds een aankomen van anderen en weer anderen die van hun belangstelling op dezen dag deden blijken. Een reuzen- collectie teelgrammen, brieven en kaartjes bewezen bovendien dat de belangstelling zich niet bepaalde tot de plaats zelve. In één woord, het was voor mevrouw Tr., doch ook voor de parochie, een buitenge wone dag, een dag van geluk, een dag van dankbaarheid. Wij vernamen, dat de stem van de onge veer 2600 K.G. zware klok in alle omlig gende plaatsen geod is verstaan. Zooveel te beter dus in Katwijk zelf! LISSE. Personalia. Op het gehouden examen te Utrecht is geslaagd voor Stenografie Ned. Taal de heer Peter van der Voort al hier. H. B. G. Het Holland's Bloembollen en Kweekers Genootschap afd. Lisse hield gisteravond in „De Witte Zwaan',' zijn jaar vergadering onder voorzitterschap van den heer J. Berbee Gzn. De penningmeester, de heer A. Raaphorst Tzn., bracht verslag uit. Er was een saldo van ruim 93.De bescheiden werden nagezien door de hee ren D. v. ,d. Tang en A. Krosschell. Het jaarverslag werd nu uitgebracht door den secretaris, den heer Tanis. De aftredende bestuursleden werden met overgroote meerderheid van stemmen herkozen. De beschrijvingsbrief voor de Alg. Vergade ring werd nu in behandeling genomen. Het voorstel van de afd. Hillegom werd besproken luidende als volgt: „De afdee- ling is overtuigd van de onmogelijkheid voor Bloembollenkweekers om de Roe belasting voor het opkoopen der surplus- bollen te betalen en draagt het hoofdbe stuur van het H. B. G. op om de Nederl. Regeering te wijzen op de nood der kwee kers, die door de Roe-belasting ten onder gang gedoemd zijn." Het hoofdbestuur, overtuigd van de bilijkheid van dit voorstel, dringt er bij de afd. met klem op aan, dit voorstel aan te nemen. De heer P. Warmerdam voegt aan dit voorstel een warm pleidooi toe, waarin spr. alle kweekers oproept om een klaroenstoot te laten hooren uit de Bollen streek. Ter motiveering van deze motie mogen wij verwijzen naar het door de 1.1. L. T. B.- vergadering genomen besluit van dezelfde strekking. Deze motie werd met algemeene stem men aangenomen. Van de rondvraag werd door verschillenden gebruik gemaakt. Hierna verloting van een mooie collectie kamerplanten. NOOTDORP. Ziekenhuisvereeniging „Voorzorg". De vereeniging voor ziekenhuisverpleging „Voorzorg" te Nootdorp, hield haar alge meene ledenvergadering op Maandag 25 Februari 1.1. 's avonds te 7 uur in de zaal van den heer C. M. Sluys. De voorzitter, de heer van Leeuwen, opende de vergadering met een woord van welkom, in het bijzon der aan den Edelachtbaren heer Burge meester, die ook aanwezig was. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer G. Sweere, mocht de vergadering vernemen, dat de vereeniging in ledental een kleine vooruitgang heeft ondergaan. De heer Jac. Steeneveld, lid der com missie van het nazien der boeken over 1934, bracht hierover verslag uit, en ver klaarde boeken en bescheiden van den pen ningmeester in orde. Uit het verslag van den penningmeester mocht de vergadering een groote groei vernemen, daar er het af- geloopen jaar een winst was gemaakt van niet minder dan ruim 600. De voorzitter deed vervolgens mededee- ling over het ingekomen voorstel uit de vorige vergadering, om tot oprichting te komen van een operatiefonds. Het bestuur, en de hiervoor benoemde commissie heb ben dit voorstel in vergadering besproken, met als resultaat een afwijzend advies. Door het bestuur was op de agenda ver meld: „Voorstel wijziging reglement", om de uitkeering voor verpleging in een zie kenhuis van 30 dagen te brengen op 42. De vergadering is van meening, dat bij deze wijziging misbruik gemaakt zal worden met de verpleging en velen geneigd zullen zijn, om langer dan noodig in een zieken huis te blijven, om reden, dat het door de verzekering zal worden betaald. De voorz. is van meening, dat negen der tien patiënten niet zoo zullen handelen, daar elke patiënt na opname in een zie kenhuis verlangt hier weer uit te komen. De heer A. A. Pannebakker stelt voor, in geval er iets gedaan wordt in het belang der leden, het winstsaldo van 600.dis ponibel te stellen, als vergoeding voor de patiënten welke in 1935 een peratie moe ten ondergaan. De "heer H. de Hollander moedigt dit voorstel ten zeerste aan. Dit voorstel vond bij het bestuur weinig in gang. Een nieuw voorstel uit de vergade ring om tot contributieverlaging over te gaan, vond veeneens geen genade bij het bestuur, daar, in geval van tegenslag, de gemaakte reserve spoedig verbruikt zal zijn en dan wederom tot verhooging gebracht moet worden. Bovendien verwijst de voor zitter naar het reglement. Contributie-ver laging is op deze vergadering geheel uit gesloten, daar dit niet is vermeld op de agenda. Zijn er leden, welke dit voorstel doorgang willen vinden, dan zal een motie ingediend moeten worden, met het verzoek een nieuwe vergadering te beleg gen, met vermelding van dit punt op de agenda. De Burgemeester, het woord verkrijgen de, gaf een uiteenzetting van de meening van het bestuur. Spr. vindt het in het be lang der leden dit voorstel te aanvaarden. Contributie-verlaging vindt spr. op deze Vergadering niet van pas. Het voorstel van het bestuur, om de ver pleging te brengen van 30 op 42 dagen. werd in stemming gebracht en aangeno men met 36 voor en 19 tegen. Onder ver wijzing naar het reglement, verklaarde de voorzitter het voorstel verworpen, daar bij drie-vierde der stemmen het voorstel eerst is aangenomen wat in dit geval 42 stem men voor moeten zijn. Het bestuur memo reerde zijn werken in het belang der le den, en kan zich niet indenken, dat zulk een voorstel wordt verworpen. Aan de orde de bestuursverkiezing met periodieke aftreding van de heeren A. C. van der Helm, P. 't Hart en L. de Vreede, die allen herkozen werden. Hierna sluiting. OEGSTGEEST. Boekhoudcursus. Op den Boekhoud- cursus Oegstgeest en Omstreken 19341935 (leiders de heeren H. M. Verhulst en M. W. Hocks) is het diploma afdeeling cursus dubbel boekhouden behaald door: Mevrouw J. de Heyer, mej. A. J. Colijn, mej. A. Juffermans, A. C. Paardekooper, D. den Hollander, P. J. Molenkamp, G. A. Lubbe, H. Th. Juffermans, G. J. Hoger- vorst en J. A. Uittenbogaard, allen Oegst geest; Mevr. M. M. Uyttenbogaard, Haar lemmermeer; M. C. Zonneveld, Voorhout; «J. Th. Juffermans, Oegstgeest; J. de Knyff, Alphen aan den Rijn, en J. C. den Dekker, Leiden. Het diploma afdeeling Cursus Enkel Boekhouden is behaald door: mej. A. v. Velsen, mej. T. Paardekooper, mej. C. de Wit, mej. C. Molenkamp, en de heeren A. L. v. d. Hulst, A. Schippers. C. Hooymans, en J. J. Hogervorst allen Oegstgeest; J. Hollebeek, Leiden; J. J. den Hollander, Leiderdorp; W. v. Bladel, Voorhout; G. J. v. d. Poel, Voorhout; P. v. d. Geest, Rijp- wetering: S. C. Borst, Hoogmade; P. H. v. d. Poel, Zoeterwoude: L. Rekelhof. Nieuw- veen; J. van Eyk, Ter-Aar; A. C. Apel doorn, P. J. Mank Hzn., J. M. Mank Nzn., J. P. Mank Hzn., en A.-N. Mank Nzn., al len Langeraar; A. J. van Dam, Ter-Aar; P. J. van Rijn, Langeraar. Teruggetrokken voor het examen: 14 cursisten. Verhinderd wegens ziekte 3 cur sisten. Afgewezen 7 cursisten. Totaal aan tal cursisten 63. SASSENHEIM. „Stille Omgang". Vrijdag a.s. houdt het Genootschap van den Stillen Omgang zijn jaarvergadering in het K. S. A. ge bouw. Behalve de gewone agenda, zal ook een propaganda-rede worden gehouden door den zeereerw heer J. Houtman, rus tend pastoor te Katwijk aan den Rijn. Op deze- vergadering worden alle R. K. man nen en jongelingen boven 18 jaar ver wacht. Warmonderdam- en Alkemade Polder. Dinsdagmorgen werd in het hotel „Het Bruine Paard" de jaarlijksche ingelanden vergadering gehouden van den Warmon derdam- en Alkemaderpolder. De rekening 1934 werd na bespreking vastgesteld als volgt: Inkomsten 1767.27, Uitgaven 1099.94, alzoo met een batig saldo van f 667.33. De omslag voor 1934 bedroeg 10.per H.A. Door de Commis sie voor het nazien der rekening werd gun stig rapport uitgebracht. Voor het nazien dér rekening voor 1935 werd dezelfde Commissie benoemd, nl. de heeren W. War- naar, J. Philippo en S. Verdegaal. De be grooting voor 1935 werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op 1998.20. De omslag werd voor 1935 geraamd op 13. per H.A. Hierna werd de aanleg van den Rijksweg Hvaagsche SchouwSassenheim, Amster dam uitvoerig besproken. Besloten werd zoodra hierover definitieve plannen bestaan, deze in een volgende vergadering onder de oogen te zien. VOORSCHOTEN. Geboren: Anna Sara, d. van A. van Egmond en G. Dompeling. Ondertrouwd: J. Kuipers en A. J. Vonk. Gevestigd: J. J. van Noppen van Am sterdam F. van der Kooij van Wasse naar O. Herfurth van Leiden J. H. van der Zant van Duitschland H. Potje- wijd geb. de Beer van 's Gravenhage H. Schenk van 's Gavenhage H. J. Rijsdijk van Leiden. Vertrokken: P. Visser naar Dokkum G. Klomp naar Oegstgeest L. Brink man naar 's Gravenhage M. A. Wolff naar 's Gravenhage N. van Diemen naar Zoeterwoude C. A. van Eijk naar Rot terdam P. J. van den Hoek naar 's Gra venhage. WARMOND. Werkloosheid. Volgens mededeeling van den Correspóndent der Arbeidsbemid deling staan alhier momenteel ingeschre ven 126 werkloozen, waarvan geheel werk loos 120. O m\jn lieve Jan, iederen keer als ik je op die brand weerauto zie voorbijkomen, denk ik er aan, hoe zelden we elkaar kunnen omhel zen. Ik denk, dat ik de kast hier maar eens in brand steek. (Humorist). ADVERTENTIEDAGBOEK. Gaat u Dy geval verhuizen. Daarvoor heden 1 bureau, Hedenavond 1 verloting Van 1 Leiusche H. B. O. En 1 chique autostalling. Welke zeer bekend alom En 1 huisje aangeboden Eerst óns, dan uw eigendom. 1 Verpachting van wat visschen. Die nog in het water zyn 1 Pond koffie wat zeer billijk En daarbij nog extra fijn. En 1 winkelhuis met woning Op het hoekje van 1 straat En 1 heele rijwielstalling, Die 1 Maart verhuizen gaat. En 1 speciaal soort poeder Van 1 kruis, dat heden wit, En 1 bril met nieuwe glazen En 1 heel nieuw kunstgebit. Dan nog 1 bericht van inzet En 1 afscheid 1 orkest En iets van Michiel de Gruyter 1 Bouillonblok, dat heel best. En 1 band in vanaf de 1ste In 1 prachtig restaurant, Welk 1 vreugde voor heel Leiden, Dat van nu af trouwe klant. En dat zou je toch wel willen, Welke hier zeer spoedig nu, Zijnde 1 zeer leuke avond Van 1 groote lachrevue. ALPHEN AAN DEN RIJN. Langs sluipwegen. Ondanks de giste ren in de omgeving van Den Haag gehouden controle op de wilde autobusdiensten, blij ken toch nog eenige wagens door de ma zen te zijn heen geglipt. Gisteren zyn hier n.1. eenige bussen gepasseerd, welker be stuurders-langs de polderwegen Amsterdam trachtten te bereiken. Melkprijs. Met ingang van Maandag as. wordt de melkprijs met 1 cent pea: liter verlaagd ZEVENHOVEN. Bonte avond. Zondagavond werd al hier in 't Bondsgebouw een uitvoering ge geven ten bate voor 't Bondsgebouw, waaraan medewerkten de St. Jansclub Meisjes-tooneel vereeniging afd. Mar ia- Congregatie en schoolkinderen. Te 7 uur opende de zeereerw. heer pastoor met een welkomstwoord tot de aanwezigen, in 't bijzonder den edelachtbaren heer burge meester en mevrouw. Spr. zeide, dat de aanwezigen wellicht met twee bedoelingen hier zijn gekomen. Ten le om een gezelli- gen avond te hebben, en ten tweede om de zaak te steunen. Spreker vroeg ook nog even attentie voor de verloting, die onder de pauze zal worden gehouden. Gezien de schitterende prijzen, geloofde spreker, dat de verloting er in zou gaan als koek. Hierna was 't woord aan de m eis jest oo- neelvereen. die de „Levende Notenbalk" voor 't voetlicht bracht, waarbij de aanwe zigen nogmaals aangespoord werden een of fertje te brengen voor 't Bondsgebouw. Een nieuwe attractie aan deze uitvoering was wel 't optreden, van de kleinste ac teurs. Allereerst „de Paddestoel", een van de liedjes gezongen door kinderkoor, het uitbeelding achter 't voetblicht. In een oogenblik waren er de frische paddestoe len gegroeid, maar even vlug verschrom pelden ze. „De Kabouterkoning" met zijn gouden kroon besteek even later zijn troon van boomschors. Waardig regeerde hij zyn kabouters, maar boos strafte hij de kinde ren die in 't bosch doozen en papieren ach- liten. „De kleine waschvrouw" had 't druk met de poppenwasch. De wollen ge neraal met zijn soldaten mocht een flink applaus ontvangen. Wat dapper stapte die generaal, wat 'n flinke soldaten in hun kleurige uniformen, 't Gedeelte, vorzorgd door de kleintjes, was een welverdiend applaus waard. Nu volgde ,,'t Wiegelied van Mozart" gezongen door de meisjestooneel- vereeniging, wat zeer verdienstelijk werd uitgevoerd. Dan kregen we te zien ,,'t Paartje van Urk" wat ook goed werd ge speeld, en waarby de aanwezigen 't re frein uit volle borst konden meezingen. Hierna volgde pauze en verloting van de schitterende prijzen. De loten, die tus- schen de bedrijven waren verkocht, wa ren geheel uitverkocht. Na de pauze kre gen we „Op de Bergen" en „Zangers- marsch", zang. Hierna „Izak Meyer" en „Declamatie". Dan kregen we een mooie reidans te zien. Na was 't woord weer aan de St. Jansclub die „Een kwartiertje theo rie" uitvoerde wat zeer geslaagd mag hee- ten. Ook „Kee moet verhuizen" viel zeer in den smaak. En tot slot „Hannes en Kre- lis op bruiloft-inspectie", wat schitterend werd gespeeld. De spelers mochten een da verend aplaus in ontvangst nemen, temeer omdat de geheele zaal, die propvol was, op de bruiloft werd verzocht. Hiermede was 't programma geëindigd en sloot de zeereerw. pastoor deze schitterend ge slaagde uitvoering met een dankwoord aan de spelers en speelsters, in 't bijzon der aan mej. J. v. d. Sloot, die heel veel er toe bijgedragen heeft. Spreker hoopte nog vele jaren van haar toewijding te magen profiteeren. Donder dag 28 Februari zal een heropvoering plaats hebben, in dezelfde zaal een uur. Aanmoe diging tot bijwoning is overbodig!

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7