OM DEN GAVEN GULDEN WOENSDAG 27 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 NOORDWIJK. Staatspartij. Dinsdagavond vergader de de R. K. Staatspartij afd. Noord-wijk in het Juvenaatsgebouw, waarbij een 160-tal leden tegenwoordig waren. Gezien de be langrijkheid van deze vergadering, waarop de regelen voor de voorbereiding der Ge meenteraadsverkiezing zouden worden vastgesteld, viel ons de opkomst niet mee. De voorzitter, de heer W. Braun, opende deze bijeenkomst met den Chr. groet en gaf hierna een kort overzicht over de tot standkoming van het nieuwe reglement van de R. K Staatsparty en het bijzonder reglement, hetwelk regelt de verkiezingen van Tweede Kamer, Staten en Gemeente raad. Voor het samenstellen van laatstge noemde regelen is men hedenavond bijeen gekomen. De genomen besluiten zullen als dan bij het Kringbestuur worden ingele verd ter goedkeuring en eerst dan kan men overgaan tot het stellen van candidaten. Alvorens de bespreking te openen voor de regelen voor de voorbereiding der Ge meenteraadsverkiezingen, deelde de voor zitter mede, dat het concept dat is samen gesteld tot stand is gekomen in overleg met een advies-commissie aangezocht door het bestuur bestaande uit personen uit de diverse standen. Na vele beraadslagingen heeft men gemeend deze regelen de ver gadering te moeten adviseeren. Tevens is hierbij besloten, dat op 18 Maart a.s. we der een vergadering zal worden uitgeschre ven voor de candidaatstelling. Aan de hand van een mededeeling gedaan door den heer Alkemade, over het indienen van cand'idatenlijsten ten Gemeentehuize, kan desgewenscht gen. datum nog verscho ven worden. Hierna las de voorzitter het concept voor. De art. 1 tot en met 8 waren genomen uit het concept van de R. K. Staatspartij en gingen na enkele toelichtingen door den voorzitter onder den hamer door. Art. 9 is hierop een uitzondering en ziet er als volgt uit: De candidatenlijst moet zoodanig worden vastgesteld dat de R. K. Raadsfractie een afspiegeling is van het kiezerscorps. In verband met de huidige vertegenwoor diging in de gemeenteraad wordt de lijst samengesteld uit 7 vaste plaatsen tenmin ste 7 reserve plaatsen. De oneven nummers 1, 3 en 5 der 7 vaste plaatsen zullen bezet worden door drie werknemerscandidaten, de nummers 2, 4, 6 en 7 door niet-werknemerscandidaten. Niet werknemers-candidaat is hij die: a. candidaat gesteld wordt door de werk nemers. b. de wensch te kennen geeft als werk- nemerscandidaat te worden aangemerkt. a. candidaat gesteld wordt door de niet- werknemers. b. de wensch te kennen geeft als niet- werknemerscandidaat te worden aange merkt. In gevallen van twijfel bij welke groep een bepaalde candidaat moet worden inge deeld, beslist het bestuur der afdeeling, de betrokken candidaat heeft echter beroep op de ledenvergadering, ming toegewezen. De 3 werknemerscandidaten die de meeste stemmen op zich vereenigd hebben komen naar gelang van het aantal stemmen op de vastgestelde nummers (1, 3 en 5). De niet- werknemers-candidaten met het hoogste aantal stemmen komen naar gelang van het aan stemmen op de nummers 2, 4, 6 en 7. De reserve plaats worden in één stem ming toegewezen met dien verstande dat de werknemerscandidaten, die het hoogste aantal op zich vereenigd hebben de even nummers, de niet-werknemerscandidaten met 't hoogste aantal stemmen de oneven nummers bezetten. Naar aanleiding van dit artikel ontstond een zeer langdurige bespreking, zoo zelfs dat de voorzitter nog in vierde instantie gelegenheid gaf z'n meening te verdedigen. Over de nummering der te bezetten plaat sen werd een stemming verlangd, omreden de oneven nummers in het verleden steeds zijn bezet door niet-werknemers. Het voor gestelde bleef gehandhaafd. Het geheele artikel, in stemming gebracht, werd met groote meerderheid geheel ongewijzigd aan genomen, waarna het geheele concept zon der hoofdelijke stemming werd aangeno men. Na de gebruikelijke rondvraag, welke geen bijzonderheden meer opleverde, had het bestuur nog een woord van lof in ont vangst te nemen voor de wijze waarop Ondergeteekende wenscht te ontvangen EXEMPLAREN NAAM: STRAAT PLAATS wordt getracht onze éénheid te bewaren, waarna de voorzitter onder dank voor de aangenaam gevoerde discussies sloot. LEEV1UIDEN Barbara-vereeniging. Gisteren hield de Barbara-vereeniging haar jaarvergade ring 's avonds te 7 uur in café J. v. Graas. Uit de rekening en verantwoording door den penningmeester, bleek, dat de in komsten bedroegen 7 446.85 en de uitga ven ƒ453.57, zoodat er een nadeelig saldo was van f 6.72. Met de saldo's van vorige jaren J 1200.78 was er dus nu nog een voordeelig saldo van 1194.06. Een com missie van twee leden, de heeren P. Jans sen en Jac. de Boer, zagen rekening en bescheiden na en rapporteerde, dat alles in orde was. Nu volgde verkiezing van twee be stuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren J. v. Graas en P. v. d. Kamp die echter terstond herkiesbaar waren. Met bijna algemeene stemmen werden beide heeren herkozen en namen hun benoeming aan. De heeren H. de Prie en J. v. Immer- seel vormden het stembureau. Nu volgde de rondvraag. Intusschen was de zeereerw.h eer pastoor ter vergadering verschenen. De voorz. was de tolk der aanwezigen, toen hij pastoor Speet harte lijk welkom heette op deze eerste vergade ring, wat zeer op prijs werd gesteld. De heer v. Graas meldde, dat er bezwa ren waren geopperd wegens het ophalen der paarden voor den lijkwagen. De voor zitter zeide toe, dat dit zou onderzocht worden, en er zou dan wel verandering komen. De heer J. W. de Boer vroeg of de con tributie slechts voor één jaar verlaagd was. De voorz. antwoordde'hierop, dat het voorloopig ook nog voor dit jaar zoo bleef. De heer Zeldenthuis vroeg of er niet bij sterfgevallen voor vaste voorbidders kon gezorgd worden. De voorz. meende, dat dit een geval was buiten de vereeniging. De heer l'Ami bracht weer 't liturgisch boekje bij begrafenissen van 't vorig jaar te berde. De zeereerw. heer pastoor zou dit nader onderzoeken en zoo mogelijk kon dit dan ingevoerd worden en konden de betrokken familieleden zich dat dan aanschaffen. Hierna sluiting. VOORHOUT. Gemeenteraad. Morgen, Donderdag, zal de raad in openbare vergadering bij eenkomen teneinde té behandelen: 1. In memoriam wethouder W. v. d. Laan, 2. In gekomen stukken en mededeelingen. 3. No tulen, 4. Voorstel van B. en W. tot vast stelling der noodige verordening tot hef fing en invordering van 200 opcenten op de personeele belasting, 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting en 40 opcenten op de vermogensbelasting. 5. Ontwerp-wijzi- ging gemeentebegrooting 1934. 6. Schrij ven van Ged. Staten nopens de ter goed keuring ingezonden bouwverordening. 7. Rondvraag. De vergadering zal aanvangen om 8 uur des avonds. Prijswinnaars tentoonstelling. Afd. I huisbroei: le pr. P. v. d. Zon, 2e pr. H. v. d. Plas, 3e pr. L. v. d. Holst, 4e pr. Chr. v. cL Berg, 5e pr. J. Bierman, 6e pr. E. v. d. Lans. Afd. kasbroei: le pr. J. Boere, 2e pr. gebrs. van den Nouland, 3e pr. Nic. van Steijn. Hyacinthen: Eervolle vermelding gebrs. v. d. Nouland. Tulpengroep: le pr. Gebr. v. d. Nouland, 2e pr. gebrs. Vester, 3e pr. gebrs. van Werkhoven. Narcissengroep: le pr. Gebrs. van Werk hoven, 3e pr. Gebrs. v. d. Nouland. Peach Blossom: Cor Vester eerv. verm., El Toreador Gebrs. v. d. Nouland, eerv. verm, en King Alfred: Gebrs. van Werkho ven, eerv. verm. Eervolle vermelding voor teekeningen van L. v. d. Holst, voor schilderwerk van H. van der Plas en voor beide van Th. v. d. Hulst. Ter opluistering waren bloemen en plan ten van den bloemist H. v. Wieringen inge zonden die een eervolle vermelding waard bleken te zijn, alsook de door S. van Rei- sen ter opluistering ingezonden groep dar- win tulpen en hyacinthen. ZULK. UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE. Hanze Bonte Avond. Na een lange en groote voorbereiding was in het Patronaat gisteravond de Hanze_ Bonte Avond geor ganiseerd. De belangstelling was enorm; bijna alle leden waren present en met de introduc ties waren er te samen bijna 200 gasten. De groote Patronaatszaal was buitenge- VAN ONZE ADVERTEERDERS. NIEUW „CITO". Als we van „Gito" spreken, dan weet ieder, dat we daarmede bedoelen de rij wielbewaarplaats van den heer L. v. d. Meel. Tal van jaren reeds was de heer v. d. Meel met zijn rijwielbergplaats op Stations weg 16 geherbergd en naar gelang de toe name van het rij wiel verkeer, was ook de bergplaats zooveel mogelijk uitgebreid, tot dat er 400 een plaats konden vinden. Met ingang van 1 Maart is de Cito thans overgeplaats naar de overzijde, Stations weg 39, waar een gedeelte van het huis van wijlen prof. Zaayer thans als zoodanig is ingericht. De groote rijwiel'loods welke hier onder leiding van den heer J. C. v. d. Steen als hoofdaannemers werd gebouwd door de firma Bik en Breedeveld, kan 700 rijwielen bevatten, zoodat men hier niet bang be hoeft te zijn, dat er geen plaats meer is. Het schilderwerk werd verricht door den heer H. v. d. Steen, de electrische installa tie door de N.V. Iemco. Den heer v. d. Meel en zijn getrouwen helpers veel succes in hun nieuwe omge ving! woon gezellig ingericht; om 18 tafels „kringden" zich de gezelschappen, waarbij zich ook voegde de weleerw. heer J. Sijm, geest. adv. en de weleerw. heer H. Brans. Voorzitter Vlasveld maakte in zyn ope ningswoord van de gelegenheid gebruik om zijn slagwoord „komt ter vergadering, en wordt lid van de A. Z. V." ook tot de da mes te laten klinken, tot medewerking. De feestavond werd verder geleid door den secretaris. Vroolijke muziek had er al spoedig de stemming in en toen het rondje koffie geschonken was zong de heer N. v. Rijt alleraardigste koffie-liedjes op de me lodie van de Beiaardier, waarvan het re frein het klokkespel werd geaccom pagneerd door de gasten. Prachtig in de maat bengelden de klok jes lepels op de koffiekoppen als een aardige inleiding. Inmiddels arriveerde de heer W. Hoogzaad met zijn gemengd koor „Crescendo", om al aanstonds met de eerste nummers van zijn populair en vroo- lijk programma aan te vangen. Onder groote waardeerende belangstelling heeft „Crescendo" gedurende den avond laten genieten van de Hollandsche liederen. Op de planken kwamen vervolgens Oome Kees en Meuje Mie met een klein revue- tje waaraan de dorpspolitiek niet geheel vreemd was. Deze samenspraak werd heel goed voorgedragen door Mies Vlasveld en Klaas van Rijt. Toen kwam het Hanze Klein-Tooneel aan de beurt. Met uitbundig succes werden de lachnummers, spectakelstukken: „de bruiloft van Mietje" en „de Tooneel repe titie" opgevoerd. In echte bonte afwiseling werden ver volgens weer coupletten gezongen en door een der gasten „de Pastoor van Scharle- beek" voorgedragen. Om half elf begon de echte pret. By het laatste lied door „Crescendo" waaraan ook de zaal meezong huldigde by het woord van den conferencier den heer Hoogzaad, als drager van het Hollandsche lied met een ware ovatie. In een minimum van tijd was de zaal ontruimd voor de vroolijke rondmarsch waaraan wel 50 paren deelnamen; daarna een dansje, afgewisseld door een serpetine- ballonnen-wedstrijd en klokslag 12 uur be ëindigde de voorzitter deze goedgeslaagde avond met een hartelijk dankwoord en een krachtig pleidooi tot de laatste middenstan ders die nog niet georganiseerd zijn. RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. Verduistering van Staat. De Duitsche verpleegster C. A. G., uit Haarlem, thans ged., is door de Haagsche Rechtbank wegens het doen van een val- sche opgave in de registers van den Bur- gelrijken Stand der gemeente Leiden, waar zij een kind waarvan zij was beval len op naam van een ander deed inschrij ven, veroordeeld tot 2 jaar gevangenis straf. Het Hof verminderde de straf tot één jaar en bracht het voorarrest in mindering van deze straf. LAATSTE BERICHTEN UIT HET STUCADOORSBEDRIJF Het collectief contract Heden werden door de hoofdbesturen ^an de gecontracteerde werkgevers- en werknemersorganisaties in het stucadoors- bedrijf over de vernieuwing van het lan delijk collectief contract, dat op 31 Maart van dit jaar afloopt, besprekingen gevoerd Partijen besloten, uitgaande van de ge dachte, dat al het mogelijke moet worden gedaan om weer tot het afsluiten van een L. C. C. te komen, vóór hun respectieve lijke bondsinstanties het weder afsluiten van een L. C. C., met de hiernavolgende wijzigingen, te verdedigen: De thans bestaande uurloonen voor de stucadoors te Amsterdam, Haarlem, Gou da, Hoorn, Kennemerland, Purmerend, Edam, Monnikendam, Zaandam, Rotter- dam, Delft, Leiden, Utrecht, en de daar bij behoorende omstreken, alsmede het Gooi en Eemland, worden met 3 cent ver laagd. De uurloonen «voor de opperlieden te Amsterdam, Haarlem, Kennemerland, L e i- d e n en Utrecht, worden eveneens met 3 I cent verlaagd. Voor de rest van het land worden de uurloonen zoowel voor de stucadoors als voor de opperlieden behoudens enkele bijzondere gevallen met 2 cent ver laagd. De tarieven, zooals deze momenteel, zoo wel landelijk als plaatselijk, geldende zijn, worden voor wat het vlakke werk en het rietwerk betreft met 1 cent per M2. ver laagd. De tarieven voor het andere werk zul len naar verhouding evenveel worden ver laagd. In de gemeenten Amsterdam, Delft, Dor drecht, den Haag, Groningen, Haarlem, Rotterdam, Utrecht en de bij deze gemeen ten behoorende omstreken, zal in woning- worden gewerkt. Wanneer de werknemers in gebreke blij ven, bij werkgevers geen lid van partij ter eener zijde in tariefloon te werken, heeft de Arbitrage-commissie voor het stuca- doorsbedrijf ook tijdens den duur van de C. A. O. de bevoegdheid te beslissen, dat in één of meer der genoemde gemeenten niet meer in tariefloop gewerkt behoeft te worden. Eveneens werd besloten, dat de waar de van de vacantiebon gebaseerd, moet blijven op de doorbetaling van de erkende christelijke feestdagen en 4 vacantiedagen per jaar. Voor een periodieke controle op het ver strekken van vacantiebonnen zal door de werknemers zorg worden gedragen. Wanneer blijkt, dat de werknemers in gebreke zijn de vacantieregeling ook bij niet gecontracteerde werkgeveds door te voeren, hebben partyen na overleg het recht voor bepaalde gemeenten de vacan tieregeling buiten werking te stellen. Voor den Haag en Omstreken is in ver band met de aldaar bestaande verhoudin gen, afwijking van het L. C. C. mogelijk. Eventueele afwijkingen zullen door par tyen ter plaatse na overleg worden vast gesteld. AUTO IN HET WATER GEREDEN. Inzittenden gered. Hedenmorgen is de zwaar geladen meu bel-transport-auto van de firma E. Knibbe uit Amsterdam, welke op weg was naar Eindhoven, in den gevaarlijken bocht bij het Gemeentehuis te Schalkwijk in de Schalkwijksche Wetering gereden. De drie personen, die in de wagen zaten, konden worden gered en zijn op het Gemeentehuis van droge kleeren voorzien. Handel met Italië. Alvorens goederen, van welken aard ook, naar Italië te verzenden of over de leve ring contracten af te sluiten, wordt in ver band met de by decreet van 18 Februari j.l. afgekondigde regiementteerine van vrijwel den geheelen invoer van Italië allen ex porteurs aangeraden, de grootste voorzich tigheid te betrachten en zich tevoren nauw keurig op de hoogte te stellen van de voor waarden, waaronder invoer mogelijk is. TELEGRAMMEN SCHIP OP ATLANTISCHE OCEAAN IN NOOD. LONDEN, 27 Febr. (V.D.). Volgens een bericht van Lloyds, heeft het 3259 meten de stoomschip „Blairgowrie", dat zich op den Atlantischen Oceaan, ongeveer halver wege tusschen Ierland en New Foundland bevindt, S.O.S.-seinen uitgezonden en per radio medegedeeld, dat het tijdens een zware storm stuurloos ronddrijft en de rui men reeds voor de helft met water gevuld zijn. Verschillende schepen, waaronder de „Europa" van den Norddeutschen Lloyd, het stoomschip „Blommersdijk" van de Hol land Amerika Lijn en het Amerikaansche stoomschip „American Banker" wijzigden direct him koers teneinde hulp te bieden. Om vijf uur in den morgen waren de drie schepen op de aangegeven plaats, doch van een schip viel nergens meer iets te bespeu ren. Naar de schepen echter meldden, had de wind een sterkte van een orkaan en stond er een ontzaglijk hooge zee. Het kleine Duitsche stoomschip „Europa", dat gisteren aan de Spaansche kust in moei lijkheden was geraakt, kon gelukkig te Fer- rol binnenloopen. De schoorsteen, verschil lende ventilatoren en de redingsbooten aan stuurboordzijde zijn door de hooge zeeën vernield. DRIE DOODEN BIJ VENETIE. MILAAN, 27 Febr. (VJD.) Bij Venetië is een met petroleumvaten geladen motor boot ten gevolge van het slechte weer ge zonken, waarbij drie personen om het leven zijn gekomen. De drie mannen klemden zich aan de ronddrijvende petroleumvaten vast, doch twee hunner werden ten gevolge van de ijzige koude weldra krachteloos cn verdronken. Het ongeluk werd op het land gemerkt en een student en een arbeider sprongen te water om den derden schip breukeling, die zich eveneens aan een vat vastklampte te redden. Toen hij hen zag naderen zwom hij hen tegemoet, doch ook hij verloor zijn krachten en zonk voordat men hem had bereikt, REUSACHTIGE FINANTIEELE ONDER NEMING VAN GANGSTER TE TE NEW YORK ONTDEKT. NEW YORK, 27 Febr. (V.D.) De politie te New York heeft een verboden loterijon- derneming van reusachtigen omvang ont dekt, alsmede een bankonderneming, die waarborgsommen voor misdadigers ver strekte. Het onderzoek leidde tot de ver bazingwekkende ontdekking, dat een der beruchtste misdadigers en smokkelaars van New York, Arthur Flegenheimer ge naamd, die als gangster onder den naam Duitschultz bekend was, de heele zaak BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Petronella Adriana d. van J. A. Roelofs en G. Lankester. Overleden: M. Dee ongeh. vr. 79 j. J. Hoogkamer m. 68 j. C. F. Ouwer- kerkTinus vr. 75 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd v. volwassenen. Lido: Toelaatbaar v. volwassenen. Luxor: Goedgekeurd v. volwassenen. Trianon: Goedgekeurd v. volwassenen reeds jarenlang leidde. .Hoewel de New Yorksche politie reeds maandenlang naar Duitschultz zocht, wist deze zelfs 'n groote vergadering van zijn medewerkers te hou den. De loterij onderneming had in haar beste jaren een totalen omzet van 30 mil- lioen dollar. Een neger, die als agent voor Duitschultz optrad, verdiende binnen drie jaar meer dan 200.000 dollar. De organi satie stortte tenslotte ineen doordat Duit schultz alleen de beschikking over de winst wensch te te hebben. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 27 Febr. Vee. Ter vee markt waren hbden aangevoerd, 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 228 vette kalveren: le kwal. 5056 cent, 2de kwal. 4348 cent, 3e kwal. 3440 cent per kg. levend gewicht. 71 nuchtere kalveren f 36 per stuk, 276 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90110 kg. 4344 cent, zware 4142 cent, vette 4041 cent per /:j. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren, kore aanvoer, stugge handel en stijf, duur. Varkens weinig aanvoer, handel kalm, met oploopende prijzen. VOORSCHOTEN, 26 Febr. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren f 2.403.00, eenden eieren f 2.?02.80 per 100 stuks, kippen 3560 cent, hanen 5090 cent, duiven 10 15 cent per stuk. HAZERWOUDE, 25 Febr. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren f 2.153.05 en een deneieren f 2.152.30 per 100 stuks. Aan voer 6398 stuks WOERDEN, 27 Febr. Kaas. Aanvoer 58 partijen kaas. Met rijksmerk le kwal. f 18 19 per 50 kg., 2e kwal. f 1617 per 50 kg. Handel matig. KOUDEKERK—RIJNDIJK, 26 Febr. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren 2.40 3.00, eendeneieren f 2.002.30 per 100 stuks, boter 6775 cent en kaas 1823 cent per pond; kippen 5060 cent en konijnen f 0.601.35 per stuk. VEUR, 26 Febr. Eierenveiling Café Het Wapen van Veur, Aangevoerd 33813 stuks. Prijzen: 33587 kippeneieren f 2.603.10, 190 eendeneieren f 2.252 40, 36 ganzeneieren f 67 per 100 stuks, 73 kippen 407(T cent, 47 eenden 4080 cent, 116 konijnen 40 150 cent, 17 duiven 1120 cent per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Londen Berlyn New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapest Prolongatie I pet. BEURSOVERZICHT De zwakke houding van Wallstreet gaf ook vandaag aanleiding tot een toeneming van het aanbod op de Amsterdamsche ef fectenbeurs, waar de noeteringen dan ook overwegend lager kwamen. De handel was over het algemeen kalm, doch van de Ame rikanen ging vrij veel om in Staal-, Ko per- en Spoorwegaandeelen, die algemeen lager kwamen. In aandeelen Wilton ont stond een open hoekje, waarbij de notee ring een fractie verbeterde. Op de locale Industrie-afd. zagen Philips zich ongeveer 2 pet. ontgaan, terwijl Unilevers ongeveer 11/2 pet. terugliepen. Aku's boden weer stand. Rubbers waren flauw;. A'dam Rub bers ongeveer 2 1/2 pet. lager, in verband met de daling van den rubberprijs. Deze wordt veroorzaakt door liquidatie van hausse-posities, die aangegaan zijn in de verwachting, dat het restrictie-percentage onmiddellijk met 5 pet. zou worden ver hoogd. In Rubbers verwacht men echter spoedig een prijsherstel. Suikers werden hooger genoteerd in verband met den ver koop van 11.000 ton suiker en de iets gun stiger berichten uit Kobe, inzake de Ned.- Japansche scheepvaartbespreknigen. Deze staan in nauw verband met de wetder-op- vatting der handelsbesprekingen. Tabak ken lagen een fractie hooger in verband met den eerste indruk, dat men den nieu wen oogst heeft gekregen. Oliewaarden flauw. Kon. Olies daalden tot onder 137 pet. Ook de Amerikaansche oliesoorten golden lager. Er werd eenige belangstel ling getoond voor groote Paleisloten in verband met het feit, dat het Gerechtshof de Mij. heeft veroordeeld tot onmiddellij ke trekking van deze loten. Duitsche obli gaties liepen terug. Youngleening verloor ongeveer 1 pet. Oude Ned. Staatsschuld was iets hooger. De 4 pet. leeningen lagen ech ter gedrukt. VERSCHENEN: Voor of tegen devaluatie? Zeer populair geschreven uiteenzetting van een moeilijk vraagstuk. Voor een ieder begrijpelijk, waaraan toegevoegd eenige beschouwingen. 376 Door Mr H. F. A. GEISE. Prijs20 cent Franco per post25 cent Verkrijgbaar bij de Uitgeefster: N.V. DE LEIDSCHE COURANT alsmede in den boekhandel. Voetbal. De medaille-wedstrijd S. M. C.van .Nispen eindigde in een 63 over winning voor van Nispen. Deze club nam zoodoende de medaille mee. Te pl.m. 2.30 uur blaast scheidsrsechter van-Gelder de beide elftallen in het veld en trapt S. M. C. af. Direct neemt van Nis pen de bal over en is het de midvoor, die na een solo-ren scoort (10). Binnen 5 minuten worden hieraan nog 2 doelpunten toegevoegd. S. M. C. kan niet aan de bal komen en zoo kan deze ploeg tegen van Nispen weinig of niets uitrichten. Even voor half-time scoort S. M. C. een tegen- punt 31. Na rust hetzelfde spelbeeld, waarbij de van Nispenachterhoede het echter niet zwaar opneemt, zoodat S. M. C. nog tweemaal en van Nispen ondanks stug verdedigen van S. M. C. nog 3 doelpunten toevoegt. Eindstand 63. Scheidsrechter van Gelder leidde correct. De ledenverga dering is uitgesteld. 7.H"/S 59.40 1.47i/8 9.76i/4 34.60 47 91 12.53 20.25 35.95 31.91 36.90 6.18

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3