De contraprestatie van de baan AGENDA UIT DE OMGEVING WOENSDAG 27 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naai waarnemingen verricht in den morgen van 27 Febr. 1935, medegedeeld door het Kon Ned Met. Inst te De Bilt. Hoogste barometerst.: 760Jl te Zürich. Laagste barometerst.: 731.8 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 28 Febr.: Matige Z. O. tot Z.W. wind, aanvankelijk half tot zwaar be wolkt, later toene mende bewolking, waarschijnlijk eenige regen. Aanvankelijk weinig verandering in temperatuur, later zachter. De minima van het gebied van lagen luchtdruk trokken in Oostelijke richting af. Het geheel werd gevolgd door een smalle rug van hoogen luchtdruk, die van Zwitserland tot over Scandinavië reikt. Ook hoog in het Noorden kwam een gebied van hoogen luchtdruk tot ontwikkeling, terwijl de barometer bij de Azoren hoog blijft. Op den Oceaan ligt een diepe depressie, welke zich over Zuid-West-Europa uitbreidt en neiging vertoont stationair te zullen worden. In het Kanaal langs de kust van de Golf van Biscaje stormt het uit Zuid- Oost tot West met zware regens. In Zweden heerscht nog strenge vorst, op het vaste land komt lichte vorst voor. De atmospheer is hier nog zeer koud en ook in de Alpen komen zeer lage temperaturen voor: (Jung- frau Joch m. 21 graden C.) bij in de Oost- Alpen stormachtige winden uit Noord en Noord-West. Op de Britsche Eilanden bij Thorshavn brachten de Zuidelijke winden weer warmere luchtmassa's, in Ierland en om de golf van Biscaje vielen zware re gens. Het is ie verwachten, dat hier cc bewolking weer zal toenemen, met toene mende Zuidelijke winden en later weer regen en stijging van temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 5.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 6.03 uur t3t Donderdagmorgen 6.22 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Donderdag 28 Febr. v.m. 9.32 en nam. 10.21 uur. NAAR DE MISSIE Naar wij vernemen zal de eerw. zuster Gregoria, uit het St. Elisabeth Ziekenhuis alhier, naar de Missie te Medan (Sumatra) vertrekken. Tegelijk met haar -al de eerw. zuster Dionysia uit Gilze Rijen vertrek ken. De datum van vertrek is nog niet vast gesteld. t BEGRAFENIS P. DU CROIX Hedenmorgen om 11 uur vond op de begraafplaats aan de Groenesteeg onder groote belangstelling de teraardebestel ling plaats van wijlen den heer P. du Croix, die vorige week na een slechts kortstondige ongesteldheid op 52-jarigen leeftijd alhier overleed. De overledene was vele jaren apotheker hier ter stede. Aan het graf werd niet gesproken. Vele kransen dekten de kist. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.a. op: dr. C. J. A. v. Iterson, dr. A. J. B. Poortman, dr. H. J. M. Boonakker, dr G A de Jager, voorz. van het Ziekenfonds „Boerhaave", waarvan de overledene pen ningmeester was. Bovendien waren vele collega's aanwezig. Nadat bloemen in het graf waren ge strooid, dankte de a.s. schoonzoon, de heer dr. A. G. Timmermans, uit Oegstgeest, voor de betoonde belangstelling. ZILVEREN JUBILEUM Heden herdenkt de heer M. v. Zijl, sta tionsambtenaar alhier den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst kwam by de Ned. Spoorwegen." De heer v. Zijl is eerst sinds 1 Januari hier werkzaam, doch desondanks is hy op hartelijke wijze gehuldigd. Namens de directie der Ned. Spoorwe gen werd hij hedenmorgen te half elf toe ges j roken door den heer v. Viersen uit Amsterdam, inspecteur bij de Ned. Spoor wegen, en dank gebracht voor de wijze, waarop hij den Spoorwegen steeds van dienst is geweest. Daarna sprak de heer J. F. van Druten, stationschef alhier, woorden van geluk- wensch tot den jubilaris en bood hem na mens het personeel een boekenkast aan. Een collega van den jubilaris uit zijn oude standplaats Eindhoven, bracht de ge luk wenschen van 't Eindhovensch perso neel over en bood hem namens hen een ruststoel en een fraaien vaas als stoffelijk aandenken aan zijn Eindhovenschen tijd aan. De jubilaris dankte hierna met eenige woorden voor de vele blijken van belang stelling. Naar ons wordt medegedeeld, is de voordracht, welke dr. ir. D. F. Slothouwer Vrijdag a.s. zou houden voor de Maat schappij van Nederlandsche Letterkunde alhier over Richelieu en de architectuur van zijn tijd, uitgesteld tot Vrijdag 8 Mrt. Lustrum-commisie SteenstraatBeestenmarkt. De commissie voor versiering by gele genheid van de Lustrumfeesten is voor de Steenstraat en Beestenmarkt samenge steld uit de heeren: Coster, voorzitter, Gar- nade, penningm., Wijnbeek, secretaris, Reist, commissaris. Alphen's burgemeester begrijpt de bezwaren niet Nu practisch door de bepalingen van den Minister van Sociale Zaken aan het wer ken in contraprestatie een einde is ge maakt, heeft een vertegenwoordiger van de „Tel." een onderhoud gehad met den burgemeester van Alphen aan den Rijn, den heer P. A. Colijn, die, zooals men weet, begonnen was dat systeem in te voeren. Aan dit onderhoud ontleenen wij het volgende, (de burgemeester is hier aan 't woord: De ervaringen, in Alphen aan den Rijn en in andere plaatsen met het „wer ken voor steun" opgedaan, motiveeren in geen enkel opzicht de zwenking van de regeer ing. In mijn woonplaats was men volkomen met het werken voor steun vertrouwd ge raakt. Ook de arbeiders zijn er de billijk heid van gaan inzien. Geen sociale verzekering. Het schijnt nu, dat de minister er be zwaren tegen heeft, omdat de arbeiders niet onder de sociale verzekering vallen. Doch dit is toch geen goed argument tegen myn beginsel. In de eerste plaats hadden wij hier in Alphen de menschen tegen on gelukken verzekerd en in de tweede plaats waren wij bereid om deze verzekering uit te breiden. Neen ik zie niet in welk bezwaar er verder tegen het stelsel van de contra-pres tatie bij de steunverleening valt aan te voeren. Wat is er op tegen dat van een ar beider voor den door hem ontvangen steun een wederdienst wordt gevraagd? Integendeel: het moest door hem op prijs gesteld worden, dat hy het door hem ont vangen bedrag verdiend heeft. Het begrip „werken voor steun" ver dwijnt dus nu uit de officieele stukken. Werkloozen mogen slechts in werkver schaffing arbeiden. Toch is van het begin sel, bij de nieuwe regeling veel behouden gebleven. De naam contra-prestatie is angstvallig vermeden. In wezen is echter iets van het principe bewaard gebleven, waarschijnlijk tot spijt van hen, die spre ken over een mislukking van het stelsel. Gisterenavond kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter A. J. Gerrevink, burgemeester. Secretaris J. de Visser. Aanwezig alle le den. B. en W. deelen mede, dat de verkie zing voor leden van den Gemeenteraad is bepaald op Woensdag 12 Juni as. Een verzoek van het bestuur der ver- eeniging tot oprichting en instandhouding van Chr. Scholen ten dienste van Morsch- en Rijndijk om aan de vereeniging de ge schatte waarde van het schoolgebouw, k 12.000 uit te keeren, wordt gezonden naar B. en W. om prae-advies. De notulen worden wegens ziekte van den secretaris aangehouden tot volgende vergadering. Aan J. v. d. Voet wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als schatter der dranklokaliteiten voor het vergunnings recht en in diens plaats benoemd de heer C. Rietveld. Voorstel van B. en W. tot overname om niet van: a. een strook grond op den hoek van het Wilhelminapark en Geverstraat van den heer G. Kamsteeg; b. een strook grond van J. Star Bzn., gelegen voor 't perceel Rijnsburgerweg 132. Goedgekeurd. Voorstel tot tusschentijdsche ontbinding j van de huur, met L. Goedhardt. Goedge keurd. Voorstel tot verhuur van een terrein aan den Hofdijk aan de Chr. Korfbalvereeni- ging Fiks, tot een huurprijs van 100 per jaar op de bekende voorwaarde. Goedge keurd. Voorstel tot continueering van de huur der schuur hoek Geverstraat, aan W. An- holts 12 per maand en aan G. N. v. d. Ameele a 15 per maand. Goedgekeurd. Aanleg van een hockey-veld. Voorstel tot verhuur van grond voor sportterrein aan de Leidsche Mixed Hockeyclub. Het bestuur van de Leidsche Mixed Hockeyclub te Leiden heeft zich bij brief van 14 Januari 1935 tot het College gewend met verzoek de perceelen sectie C. nos. 1018 en 181 groot ongeveer 2.5 H.A. als sportveld in te richten en aan haar te verhuren. De toename van het aantal leden der club heeft tot gevolg gehad, dat de speelgele- genheid op het thans gehuurde terrein on voldoende is geworden. Teneinde de ter reinen voor sportveld geschikt te maken is het noodzakelijk, dat de sloot die de ter reinen scheidt, wordt gedempt en de vel den worden gedraineerd door het leggen van leidingen op een onderlinge afstand van tien meter, op een diepte van 60 c.m. De leidingen zullen moeten worden gelegd i van het midden van het veld naar de bei- I de sloten, die het aan de lange zijden be grenzen. Bovendien moet het veld worden geëgaliseerd en de bestaande grasmat door bewerking met kunstmeststoffen worden verbeterd. De toegang tot het veld moet worden verhard. De kosten van deze wer- I ken, die door werkloozen kunnen worden verricht, worden geraamd op 6100.n.l. 3100.voor de slootdemping en 3000. voor de verdere kosten. Een gespecificeer- I de berekening ligt bij de stukken ter in zage. Het gaat de kasmiddelen der vereeni- j ging te boven de velden van de gemeente Want ook nu zijn alle door ons aange vraagde werkobjscten, ook de kleine waar voor geen kapitaaluitgaven noodig zijn, toegestaan. Ook nu kunnen steuntrekken- den, al naar gelang van het steunbedrag, een of meer dagen per week worden te werk gesteld. Niet officieel erkend. Het groote bezwaar van de nieuwe rege ling is in de eerste plaats dat men het principe „werken voor steun", niet meer officieel erkend. In de tweede plaats brengt de nieuwe regeling grooteren ad ministratieven omslag met zich mede. Willen wy bijvoorbeeld in Alphen aan den Rijn een werklooze een riool laten schoonmaken, dan moet dat eerst by den inspecteur van de werkverschaffing wor den aangevraagd. Zooieta mogen wij zoo maar niet laten doen! Vervolgens moet de Nederlandsche Hei de Maatschappij, die thans weer is inge schakeld, er aan te pas komen. Op zoo'n werk van technisch ondergeschikte betee- kenis komt dus onder tweevoudig toezicht: van den inspecteur van de Heide Maat schappij en van het gemeentebestuur. Reeds nu hebben wij het personeel aan de afdeeling steunverleening met één man moeten uitbreiden en het is de vraag of het daarbij blijven zal. Ik zag, aldus de burgemeester, in het werken voor den steun een systeem om vele steuntrekenden aan werk te helpen op eenvoudige wijze en ik leg den nadruk op het woord eenvoudig. Want ik ben een vijand van alle onnoodige perfectionneenng waarvan ons land reeds een schromelijk te veel heeft. Thans is het met dat „eenvoudige" afge- loopen. De inschakeling van de Ned. Hei de Maatschappij ook voor deze kleinere werkobjecten is er een voorbeeld van. Het maakt alles zooveel omslachtiger. Bij groo- tere werken moge de Inschakeling van de Ned. Heide Maatschappij beteekenis heb ben, by kleine objecten als extra reinigen van riolen, ophooging van trottoirs, puin kloppen, extra straatvegen heb ik moeite den juisten zin van dezen maatregel te ver staan. Een gezond beginsel is losgelaten. Wat er voor in de plaats is gekomen kan men hoogstens een overwinning van de bureau cratie noemen. Ik betreur het ten zeerste, aldus de bur gemeester, doch zal ook trachten van de nieuwe regeling het beste te maken wat er van de maken valt. te huren en zelf in orde te brengen. Zij is echter bereid de kosten van het in orde brengen van het terrein (dus niet de sloot- demping) met bijkomende rente aan de gemeente terug te betalen in 12 jaar. Bij een rente berekend tegen 4 y. pet. 's jaars en een jaarlijksche afschrijving van 250 bedraagt de jaarlijksche annuïteit ƒ329. Voor het thans in huur zynde terrein wordt 220.50 per H.A. betaald. Volgens voren staande berekening zal de huur van het geheele terrein jaarlijks bedragen: 2% H.A. terrein a ƒ220.50: ƒ551.25; bijdrage aanleg- kosten ƒ329.Totaal (afgerond) ƒ880. Een bijdrage in de kosten van slootdem ping kan naar onze meening niet gevorderd worden omdat het terrein door deze dem ping aanmerkelijk wordt verbeterd en deze kosten geacht kunnen worden in de huur prijs tot uitdrukking te komen. B. en W. wijzen er nog op, dat de ver plaatsing van het sportveld van het te genwoordig gebruikte terrein naar het nieuwe een aanmerkelijke verfraaiing be- teekent. De vereeniging kan zich met de hierbo ven genoemde huurprijs vereenigen. B. en W. stellen den Raad mitsdien voor de perceelen sectie C. nos. 1018 en 181 groot plm. 2 y. H.A. voor het tijdvak 1 Sept. 19351 Sept. 1947 te verhuren aan genoemde club voor de jaarlijksche huur- som van 880. De heer Paardekooper wijst op de kosten van 3000 voor de gemeente van de sloot- demping, waar de gemeente niets aan heeft. De heer Kortmann informeert of men eenig houvast heeft aan die vereeniging. Wanneer de vereeniging binnen de gestel de termijn wordt ontbonden zit de gemeen te met de strop. De heer Uitenboogaard sluit zich aan bij de heeren Paardekooper en Kortmann. De heer Bakker zou in overweging wil len geven het terrein voor één jaar te verhuren. De heer Paardekoopér vestigt nogmaals de aandacht op het risico bij de verhuring aan sportvereeniging. De heer den Ouden zou een borgstelling willen gesteld zien. Mr. Sprey erkent de bezwaren door de heeren naar voren ge bracht. Spreker vestigt de aandacht van B. en W. op het idee van den heer den Ouden. De voorzitter verdedigt het voorstel van B. en W. Spreker is het geheel eens met den heer Kortmann, dat er eenig risico aan verbonden Is. Eenig houvast heeft men niet. Weth. Egmond vestigt nog de aandacht er op, dat de slootdemping geschiedt in werkverschaffing waardoor weer een ge deelte van het geld terug komt. Besloten wordt, dat B. en W. nogmaals in onderhandeling zullen treden met de vereeniging. Voorstel tot vervroegde aflossing van een geldleening pro resto groot 22.600, geslo ten bij de N.V. Bank vcoor Ned. Gemeenten Goedgekeurd. Een borreltje bij de roei- wedstrtjden. Voorstel tot restitutie van een gedeelte van het vergunningsrecht, voldaan door M. Elshof. Goedgekeurd. Voorstel inzake een verzoek van de Lus- LEIDEN. Woensdag, K.J.M.V „St. Peter Kanis", lezing pater Climacus Bayer, „Eigen Huis", Breestraat 157. 8.30 u. Donderdag. R. K. Vrouwenbond, Leidsche Schouwburg, 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 Fe bruari tot en met Zondag 3 Maart a. s. waargenomen door de apo theken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, teL 594; E. B. de Metz, Korevaarstraat 51, tel. 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. trumcommissie van het Leidsch Studenten Corps om een vergunning ingevolge de Drankwet voor een buitengewone inrich ting voor maatschappelijk verkeer. Het betreft hier vergunning voor een lo- caliteit die van 2528 Juni as geplaatst zal worden aan het Oegstgeesterkanaal tij dens de roei wedstrijden van de Studenten- vereeniging „Njord". Goedgekeurd. Plantsoen-aanleg. Voorstel tot aankoop van grond aan de Rijnziohtweg, bestemd voor plantsoen van de N.V. Gemeenschappelijk Eigendom te Den Haag. Een perceel grond groot plm. 1200 M2. wordt door de gemeente overgenomen te gen een prijs van 8.de M2.; het strookje grond, gelegen tusschen de Van Assendelftstraat en de Pastoorswate ring op de teekening paars gekleurd groot pl.m. 330 M2., wordt door de gemeen te overgenomen tegen kostprijs, gesteld op 2.50 de M2.; de kosten van straataanleg in de bocht van de Rijnzichtweg en de geprojecteerde weg naar de nieuwe Rijksweg worden door de N.V. gedragen. De gemeente zal daar op kosten van de N.V. een weg aanleggen breed 6 meter, met aan weerszijden trot toirs van ten minste 1 M. In verband met de bouw van winkels kan het noodig zijn, dat de trottoirs wat breeder genomen wor den. Tot straataanleg behoeft eerst te wor den overgegaan, wanneer de N.V. of haar rechtverkrijgenden zulks wenschelijk ach ten. De gemeente keert aan de N.V. uit een vergoeding voor het restant van de strook grond, welke bij het uitmeten van de Rijn zichtweg te veel van de eigendommen der N.V. is afgenomen, en nu door de gemeente voor plantsoen is bestemd, berekend naar 8.— de M2. 7. De kosten van overdracht en opmeting komen voor rekening der gemeente. De aan de overname voor de gemeente verbonden kosten zijn derhalve de volgen de: 1200 X 8.— 9600.—; 330 X f 2.50 825.—; 15 X 8.— f 120.—. Totaal 10544.—. Op verzoek van den heer den Ouden wordt dit voorstel in geheime zitting be sproken. Voorstel tot vaststelling van het voor schot, bedoeld in artikel 103 L.O.-wet 1920 voor dit jaar. Goedgekeurd. Tot lid van 't stembureau No. 1 wordt in de vacature v. Douveren benoemd de heer J. Smit. Tot plaatsvervangend lid stembu reau Hl de heeren G. Lu'bbe Thz. Aan de barbierswinkels aan den Rij ns- burgeweg en Valkenburgerweg wordt ge legenheid gegeven gedurende de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus op Dinsdag, Donderdag en Vrijdag langer open te blij- Voorts wordt nog besloten aan de Com missie tot stichting van een Koningin Emma Monument 75 te schenken. De rondvraag leverde niets belangrijks op, waarna de vergadering werd gesloten. OEGSTGEEST. Personalia. Op de gehouden examens van'de Eerste Ned. Modevakschoolvereeni- ging slaagde voor costumière de dames J. Valkering en C. Blijleven, beiden alhier. Crisis-Comité. Gisteravond gaf de ver eeniging W.I.K. een uitvoering ten bate van het Crisis-Comité. Opgevoerd werd „Sneeuwwitje". De voorzitter, de heer van Oorten, ver welkomde de aanwezigen. Spr. had nog grootere opkomst verwacht. Over de op voering kunnen wij een lofwaardige getui genis afleggen, gezien de jeugdige debu tant] es, terwijl ook de bedoeling van W.I.K. het Crisis-Comité te steunen alle lof verdient. Bij het einde dankte de heer Gooszen, voorzitter van het Crisis-Comité, de ver eeniging voor het gebodene. STOMPWUK—VEUR. De samenstelling van den „dubbelen Raad" Teneinde de commissie uit de bevolking (z.g. dubbele raad) welke noodig is in ver band met de voorgestelde samenvoeging van de gemeenten Stomp wijk en Veur, zonder verkiezing, dus bij enkele candidaat- stelling te kunnen formeeren was Maan dagavond een bijeenkomst belegd voor de plaatselijke politieke partijen. Voor Stomp- wijk is overeenstemming bereikt; de ver deeling wordt hier: 7 r.k., 1 s.d., 1 a.r., 1 c.h. en 1 lib. Voor Veur werd alleen over- eensteming bereikt voor 1 ar., 1 c.h. en 1 lib., de r.k. afgevaardigde had geen man daat om 1 van de 8 zetels van zijn partij af te staan aan de s.d., en meende dit eerst te moeten voorleggen aan de ledenverga dering van zijn kiesvereeniging. Wanneer te Veur geen volledige overeenstemming I wordt bereikt en een verkiezing moet plaats hebben, is het niet uitgesloten, dat de zetel van de lib. staatspartij toevalt aan de s.d. HUIZENBOUW BIJ DE GERMANEN In het Rijksmuseum van Oudheden heeft gisteravond dr. F. C. Bursch, assis- lent aan dat museum, een lezing met licht beelden gehouden over den huizenbouw bij de Germanen. Eerst de laatste jaren is als resultaat van de wetenschappe- lijk-gefundeerde onderzoekingsmethode iets meer bekend geworden over den hui zenbouw van onze voorouders. De onder zoekingen blijven steeds moeilijk, daar van de woningen der Germanen, die uit hout en stroo waren gebouwd, vrijwel niets is gespaard gebleven. Onze kennis over deze woningen is hoofdzakelijk gebaseerd op de grondverkleuringen, ontstaan op die plaatsen waar de palen waren ingegraven, die het huis stutten. Spr. beperkte zich tot den woningbouw der Germanen rond het begin onzer jaartelling toegelicht door fo to's en schetsen van opgravingen naby Wychen toonde spr. aan, hoe de huizen meestentijds een dikwijls zeer onregelma- tigen vierhoek vormen. Het eenvoudigste type kent slechts middenpalen ter onder steuning van het dak en palen tot vorming van het fundament. Andere overblijfselen wekken vermoedens aan een juk-stelsel, waarop het dak rustte en waardoor het mogelijk was zijwanden op te richten. De huizen waren opgebouwd in vlecht werk en afgedekt met stroo of plaggen. De inrichting was hoogst primitief; in bijna alle gebouwen werden sporen van een haard in den grond gevonden; in een enkele huis (bij Emmen) ook een „porce- lein-kast" een gat in den grond, gevuld met het bekende ruwe aardewerk. Vele potscherven en enkele steenen messen, spin-klossen en net-verzwaringen waren de eenige huishoudelijke voorwerpen, die bij de laatste opgravingen aan het dag licht kwamen. Over de vele vragen, die zich bij deze onderzoekingen voordoen, deed spr. ver schillende interessante mededeeiir.gen. Ook werd gewezen op de ontdekkingen in Duitschland, welke veelal een overeen stemmende, hier en daar echter een afwij kende en iets hooger ontwikkelde levens wijze by onze voorouders aantoonden. Aan het begin van den avond heeft de conservator van het museum, dr. W. D. v. Wijngaarden eenige, van hartelijke waar deering getuigende, woorden gesproken ter nagedachtenis van dr. Boeser, die zich op velerlei wetenschappelijk gebied, maar bijzonder door zijn kennis van het derao- tisch, verdienstelijk heeft gemaakt. Handelsregister K. v. K. Nieeuwe inschrijving. 6584. Fir ma G. Haasnoot en Zonen. N.V. in op richting. Katwijk aan Zee, Haven 8. Kui perij, fust- en haringhandel. Venn.: L. Haasnoot Sr. en L. Haasnoot Jr., Katwijk a. Zee. Proc.: L. Haasnoot Jr. W ij z i g i n g e n: 6535. N.V. Sigarenfa briek Argentina (f.) Leiden, Haarlemmer straat 255. Hoofdz.: Kampen,IJseldijk 8. Vest. fil.: Leiden, Morschstraat 40, Hooge- woerd 130. 3846. G. W. Proper. Aannemersbedrijf. Bovengenoemd bedrijf is ondergebracht bij de zaak: bouw- en woningbureau Pro per. Opheffing. 1672. Firma D. Smit. Lei den, Haarlemmerstraat 158. Schoenenwin kel. Bij de ryksuniversitit alhier zijn thans vijf studenten in opleiding tot officier van gezondheid bij de Koninklijke Marine. Voor het machinisten-examen voorloo- pig diploma is te Den Haag geslaagd de heer A. M. Vreeburg, alhier. Te Den Haag slaagden voor het examen leerares mej. J. Pouw, mevr. R. A. Soet- arts en mevr. M. A. Soedomo. Het diploma coupeuse werd behaald door mej. C. van Lieshout, mevr. R. A. Soetarts en M. A. Soedomo. Het diploma costumière behaalden de dames J. Volkering, A. Eradus, Cl. Blij leven en Ans Komo, allen leerlingen van mevr. N. Komode Rooze, hoofdleerares der E. N. M. V. alhier. Door d$ politie alhier is aangehouden C. T. F., alhier woonachtig, die weigerach tig was gebleven in een civiele procedure als getuige te verschijnen. B. en W. van Amsterdam hebben gisteren in het openbaar aanbesteed het gewoon onderhoud van en hét verrichten van her stellingen aan haven-, sluis- en waterwer ken, schaapvaartinrichtingen en walmu- ren en beschoeiingen, eenige gebouwen enz., gedurende het jaar 1935. Het aantal ingekomen biljetten bedroeg 13. Laagste inschrijfster Aanneming Mij. N.V. de Vol ders' Heiwerken alhier met 38.300. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2