Leidsch Crisis-Comité DINSDAG 26 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD. - PAG. S BINNENLAND H. M. DE KONINGIN IN UNTERWASSER De zon gaat schuiL De weersomstandigheden te Unterwas- ser en omgeving zijn gedurende de laatste paar dagen niet buitengewoon gunstig ge weest, hetgeen tot gevolg heeft gehad, dat H. M. de Koningin, Prinses Juliana en de leden van Haar gevolg niet zoo ruim schoots konden genieten van het verblijf in de Zwitsersche Alpen, aldus weet de „TeL" te berichten. De helderblauwe lucht van de vorige week heeft sedert Zaterdag plaats gemaakt voor een grauw wolkendek, waaruit zoo nu en dan een enkel sneeuwvlokje valt. Maar de zon, die aan het schouwspel der Alpen zulk een schitterenden, f eestelij ken aanblik geeft, heeft zich Zondag en Maan dag niet laten zien. H. M. de Koningin heeft niettemin eiken dag met eenige leden van Haar gevolg twee wandelingen in de omgeving ge maakt Voor het overige toeft H. M. het grootste deel van den dag in Haar parti culiere vertrekken. Prinses Juliana en de jongere leden van het gevolg laten zich niet door de minder gunstige weersomstandigheden afschrik ken. Unterwasser heeft zelden een zoo geestdriftige beoefenaarster der ski-sport gezien als prinses Juliana in deze dagen gebleken is te zijn. Zij volgt de ski-lessen met het grootste enthousiasme en het lijkt soms, alsof zij met Haar gevolg een vriend- schappelijken wedstrijd is begonnen, wie het eerst en het best de sport in alle bij zonderheden zal beheerschen. Voor de bewoners van Unterwasser is het gedurende deze paar dagen al een vaststaand feit geworden, dat onze prinses vele uren aan de ski-sport wijdt. Op de vraag van belangstellende toeristen, waar de Nederlandsche kroonprinses zich be vindt, luidt steeds het antwoord: In der Skischule. Zoo is het week-end voor de koninklijke gasten rustig verloopen. De plannen voor de komende dagen staan nog niet vast; zij zullen vooral afhangen van het weer. Men hoopt maar, dat de zon weldra de sombere wolken zal verdrijven en de Alpen weer zal herscheppen tot een feest van blinken de pracht; waarschijnlijk zullen dan eenige grootere tochten in de omgeving worden ondernomen. HET DREIGEND CONFLICT IN DE MIJNINDUSTRIE. De aangekondigde loonsverlaging voorloopig opgeschort tot 1 April. Gistermiddag werd ten gemeentehuize van Heerlen de conferentie voortgezet tus- schen den Rijksbemiddelaar, prof. mr. dr. Aalberse en de directies der particuliere mijnen en vertegenwoordigers der vier mijnwerkersorganisaties. De bondsvertegenwoordigers werden driemaal en de directies tweemaal gehoord. Het resultaat van deze conferentie was, dat op voorstel van den Rijksbemiddelaar, de aangekondigde loonsverlaging voorloo pig tot 1 April a.s. werd opgeschort, in ver band met besprekingen, welke de Rijksbe middelaar dezer dagen met de Regeering heeft gehad. De loon- en arbeidsovereenkomst blijven intusschen door de particuliere mijnen op gezegd. Alvorens de Rijksbemiddelaar; prof. mr. dr. Aalberse met de directies en de verte genwoordigers der mijnwerkersbonden be sprekingen voerde, had hij een onderhoud met den burgemeester van Heerlen, den heer van Grunsven, dat een uur lang duurde. DE SIGARENINDUSTREE Invoering der loonsverlaging en stopzetting der mechanisatie. In de gistermiddag gehouden vergadering van het Zuidelijk Verbond, de organisatie van R.K. Werkgevers in de sigarenindus- trie is besloten de loonen, zooals die on langs door de werkgevers zijn voorgesteld, binnen enkele weken in te voeren. De maximum-verlaging bedraagt 10 pet., doch in verschillende afdeeelingen is deze eenigszins minder. De juiste datum van invoering zal na der worden bepaald in overleg met het Noordelijk Verbond, doch waarschijnlijk zal dit 18 Maart geschieden. In dezelfde vergadering is besloten dat genoemde organisatie zich zal aansluiten bij de actie tot beperking, eventueel stop zetting der mechanisatie in de si garenin dustrie. Dit besluit, dat met bijna algemeene stemmen is genomen, is van groot gewicht daar ruim 50 pet. der sigarenfabrieken hierbij betrokken is, waaronder de aller grootste, die thans volop mechanisch wer ken. KEURINGDIENST VAN WAREN IN DEN HAAG Nieuwe Directeur benoemd De gemeenteraad van den Haag heeft een directeur van den keuringsdienst van waren voor het gebied 'sGravenhage be noemd. B. en W. hadden voor deze benoeming den raad een aanbeveling gedaan, bestaan de uit dr. F. H. van der Laan, directeur van den keuringsdienst van waren voor het gebied Utrecht en dr. W. Schut, schei kundig-bacterioloog bij Rotterdam, tevens plaatsvervangend directeur. Op dr. van der Laan werden 32 stem men uitgebracht en op dr. Schut 1, zoo dat dr. van der Laan is benoemd. EEN EXEMPLAAR VAN DE GROOTSTE BLOEM TER WERELD. Rafflesia arnaldi R.Br. in het Koloniaal Museum te Amsterdam. Dr. H. Schafer, ondernemingsarts te Ben- koelen, heeft de welwillendheid gehad voor het Koloniaal Museum een Rafflesia-bloem te verzamelen niet alleen, maar haar boven dien uiterst zorgvuldig te prepareeren met een stukje van de plant, waarop de Raffle- sia's parasiteeren. Daaraan is het te danken, dat de bezoekers van het Koloniaal Museum thans een goed beeld van die merkwaardige bloem kunnen verkrijgen. De Rafflesia's, waarvan in de oerwouden van Java, Sumatra en Borneo een 10-tal soorten voorkomt, zijn zeer eigenaardig ge vormde woekerplanten. Zij leven binnen in de stengels en wortels van sommige lia nen (Cissussoorten), waarin zij geheel in wendig vertakte draden vormen. Slechts de bloemkoppen treden uit de liaan naar bui ten en daar ontvouwen zich dan reusachti ge bloemen, die een doorsnede van meer dan een meter kunnen bereiken. Vooral de oudere bloemen verspreiden een zeer sterke aasgeur. De Rafflesia-soor- ten kur.-.en zeer moe:!"'weekt worden. Om te voorkomen, dat deze zeldzame planten door de toenemende ontginning van het oerwoud uitgeroeid zou worden, zijn verschillende groeiplaatsen beschermd. De bloei duurt slechts enkele dagen; daarna verrot de bloem en vormt zich een groote bes, die talrijke, zeer kleine zaden bevat. De bloem, die in het Koloniaal Museum is opgesteld, is een klein exemplaar „slechts" 45 cM. in doorsnede van een der grootste soorten, Rafflesia Arnoldi R.Br. genaamd. Zij is afkomstig uit Benkoelen op Midden-Sumatra. Door het conserveeren is de natuurlijke kleur verloren gegaan, die echter door een aantal ernaast geplaatste afbeeldingen aangegeven wordt. Zeer bijzonder is in dit geval, dat de dun ne wortel van de liaan, waaruit de bloem gegroeid is, en de verbinding tusschen bloem en liaan nog aanwezig zijn; men krijgt daardoor een indruk van de merk waardige verhoudingen tusschen gastheer en parasiet. Tevens zij er op gewezen, dat in de on middellijke nabijheid van de Rafflesiabloem het bebouwingsplan van het beroemde Ko ningsplein te Batavia-Centrum (het vroe gere Weltevreden) te zien is, het is afkom stig van het gemeentebestuur van Batavia. Het Koloniaal Museum is op werkdagen geopend van 104 uur. Zondags van 124 uur. HET CONTRACT IN DE BOUWVAKKEN Door den R.K. Bouwvakarbeidersbond met groote meeerderheid aanvaard De R.K. Bouwvakarbeidersbond heeft in een in de Jaarbeurs .te Utrecht gehou den vergadering, waarop 145 afdeelingen door 158 afgevaardigden waren vertegen woordigd, met behoorlijke meerderheid van stemmen de hernieuwing van het col lectief contract aanvaard. WEEKKAARTEN SPOORWEGEN Verlaging van den prijs met ingang van 4 Maart Naar wij vernemen, wordt met ingang van 4 Maart de prijs der weekkaarten bij de Ned. Spoorwegen verlaagd van 0.12 op ƒ0.11 per K.M., terwijl de minimumprijs verlaagd wordt van J1.op 0.90. TABAKSVERBRUIK IN 1934. In het af geloop en jaar is een bedrag van 141 millioen gulden aan tabak, sigaren en sigaretten besteed tegen 149 millioen in 1933. Het sigarenverbrUiik nam toe van 1409 millioen stuks tot 1428 millioen, een ver meerdering van 19 millioen. Wat de waar de betreft, ging het echter achteruit en wel van 74 millioen gulden tot 70.6 millaoen, dus met 3.4 millioen. De gemiddelde win kelprijs per stuk bedroeg het vorig jaar. 4.9 cent tegen 5.3 cent in 1933. Het sigarettenverbruik nam toe van 3914.5 millioen stuks tot 3926.5 millioen. De waarde verminderde van 50.6 millioen tot 49.8 millioen. De gemiddelde wimikel- prijs daalde van 1.29 cent per stuk op 1.26 cent. Het verbruik van gekorven en gemalen tabak verminderde van 12.7 tot 10.5 mil lioen kilogram, de waarde van 24.7 tot 20.3 millioen gulden. Een pond tabak kostte in 1934 gemiddeld 99 cent, in 1933 gemiddeld 97 cent. In de grootste jaren vóór de crisis was de gemiddelde winkelprijs der sigaren 7 cent en daarboven, der sigaretten 1.70 cent en per pond tabak om en om 1.20. Candidaatstelling Statenverkiezing kring 's Gravenhage In den kring Den Haag van de R.K.S.P. heeft het referendum betreffende de aan wijzing van candidaten voor de Prov. Sta tenverkiezing het volgende resultaat op geleverd: No. 1: mr. H. W. J. M. de Jong; 2. M. A. Ooms; 3. W. C. J. J. baron van Voorst tot Voorst; 4. Th M. Dresmé; 5. S. J. Robitsch; 6. G. P. Bon; 7. W. J. van Dijck; 8. G. A. Hinfelaar. In totaal hebben 1704 leden aan de stem ming deelgenomen Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie: De Graal. 16 en 17 Maart as. wordt er in het Na tionaal Graalhuis te Den Haag, Oude Sche- veningscheweg 90, speciaal over het Apos tolaat van de Moeder voor leidsters en be langstellenden een weekend gehouden. De financieele verplichtingen, hieraan ver bonden, bedragen 2.25. Opgaven tot deel- ZWARE STORMEN OVER WEST- EUROPA. Na het voorbijtrekken van den zwaren storm van Vrijdag op Zaterdag scheen het alsof de dampkring tot rust zou komen en alsof alle verwachtingen, dat nieuwe stor men zouden opkomen, gelogenstraft zou den worden. Het weer was Zondag aanmer kelijk verbeterd, de wind sterk afgenomen. De barometer steeg regelmatig en lang zaam. Zondag in den namiddag omstreeks vier uur trad plotseling een nieuwe daling van den barometer in, die al vrij spoedig over ging in een bijzonder steile daling. Nu is dat altijd een onmiskenbaar voorteeken van een naderenden storm. De wind begon op te steken en omstreeks zeven uur begon er regen te vallen. In den loop van den avond stak de wind meer en meer op en de daling van den barometer werd buiten gewoon snel, zoo snel, als alleen bij het opkomen van de zwaarste stormen wordt waargenomen. Tusschen tien uur in den avond en middernacht zakte het kwik zelfs met een snelheid van gemiddeld vier mm. per uur, omstreeks middernacht zelfs nog sneller. De storm is niet uitgebleven. Het heeft in den nacht van Maandag weer zwaar gestormd, hoofdzakelijk in en rondom het Engelsche Kanaal, over ons land en over het Zuidelijk deel der Noordzee. Uit een zeer gevaarlijke algemeene weerstoestand met sterke temperatuur- tegenstellingen tusschen een zeer kouden Noordelijken luchtstroom en een warmen Zuidwestelijken hebben zich snel twee diepe stormvelden ontwikkeld waarvan de kernen Maandagmorgen over de Zuidelijke Noordzee (723 mm) en de Iersche Zee (726) lagen en die zich in Oostelijke richting voortbewogen. Nadat de barometer om half acht van Maandagmorgen zijn laagsten stand van 730.8 mm had bereikt (een iets hoogeren stand dus dan bij den vori- gen storm), is hij langen tijd vrij sta tionair gebleven in verband met den lang- gerekten vorm van de kern van het storm- veld. Nadat het gisteren den geheelen dag ge stormd had, nam in den laten namiddag de windkracht weer toe. De storm heeft in Engeland en Schotland als zware sneeuwstorm gewoed omdat daar de Noordelijke, koude luchtstroom woei, terwijl bij ons de Zuidwestelijke, warme luchtstroom heerschte. Deze laatste storm heeft nog duidelijker dan de vorige aangetoond, dat in den laat- sten tijd zich een toestand van buitenge wone activiteit in den dampkring heeft ontwikkeld, zoo als wij seder t lang niet hebben gehad. (Nadruk verboden). name aan dit weekend worden gaarne voor 9 Maart a.s. verwacht bij de diverse Huisoversten in de steden alsmede bij Mej. P. Bremer, Cursusdepartement, Nationaal Graalhuis, Oude Scheveningsche weg 90, Scheveningen. Uitpootvergrunningen voor consumptie aardappelen Betreffende de uitgifte van uitpootver- gunningen voor consumptie-aardappelen kan nog worden medegedeeld, dat voor diegenen, aan wier verzoek om een uit- pootvergunning voor fabrieksaardappelen niet kon worden voldaan, tot 10 Maart 1935 gelegenheid bestaat alsnog bij de Ge westelijke Landbouw-Crisis-Organisatie, waarbij ze als georgan is eerden zijn inge schreven, een uitpootvergunning voor con- sumptie-aardapppelen aan te vragen. Ook zij, aan wie een naar hun oordeel te gering oppervlak fabrieksaardappelen is toegewezen, kunnen zich tot 10 Maart a.s., onder terugzending van de door hen niet gewenschte vergunning voor fabrieksaard appelen tot hun Gewestelijke Crisis-Orga nisatie wenden voor het verkrijgen van een vergunning voor consumptie-aardap pelen. Zij doen daarmede dan afstand van hun recht om fabrieksaardappelen voor oogst 1935 te telen. Nederlandsche veehouderijcentrale De Nederlandsche Veehouderij centrale maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 11 tot 23 Maart de inneming van ge zouten spek zal geschieden op onverander de voorwaarden en tegen ongewijzigde prijzen. De Nederlandsche Veehouderij centrale maakt bekend, dat in de week van 17 tot 23 Maart 1935 op de onderstaande plaat sen gelegenheid zal worden gegeven run deren in de gevraagde soorten aan te bie den: Rotterdam, Dinsdag 19 Maart, voorm. van 810 uur, veemarkt; Gouda, Donder dag 21 Maart, voorm. van 810 uur, vee markt; Leiden, Vrijdag 22 Maart, voorm. 8 10, veemarkt; Utrecht, Vrijdag 22 Maart, voorm. 810, veemarkt. Prijzen en voorwaarden als de vorige week. De aangiftekaarten, welke verkrijg baar zijn 'bij de districts secretarissen der Gewestelijke Landbouw-Crisis-Organisaties, moeten vóór Zaterdag 9 Maart 1935 zijn ingezonden bij de Gewestelijke Landbouw- Crisis-Organisaties, waaronder de betrok ken veehouders ressorteeren. In verband met het geringe aanbod van vee op de Zeeuwsche leveringsplaatsen zullen de aangiftekaarten voor levering >p die plaat sen mogen worden ingezonden tot Dinsdag 12 Maart 1935. R'damsche Lloyd Rapide. De R'damsehe Lloyd Rapide in aanslui- tig op het mailschip „Sibajak" wordt Woensdagochtend 27 Februari 8.44 uur in den Haag verwacht. INGEZONDEN STUKKEN Zeer geachte Redactie, Mag ik uw lezeressen en lezers, die mijn Missie-radiotoestel in recordtempo bij elkaar willen brengen, even vertellen, hoe mijn Chineezen op die radio zullen reagee- ren. Wel, ik zal ze vertellen, dat ik een toe stel heb, waaruit muziek komt. Dat ik maar aan een knopje behoef te draaien en men kan iemand, die in Amerika praat, in dit toestel hooren. Dan zullen mijn Chineezen zeggen: de Pater maakt een grapje. Dan zal ik ze bij het toestel brengen en laten zien en hooren. Dan zullen ze nog zeggen: de Pater maakt een grapje. En als ik dan zeg, dat ik het heusch ern stig meen, zullen ze zeggen: Ja, als de Pa ter het ernstig meent, zal het wel zoo zijn. Maar als zij dan heengaan, zullen zjj, zoodra zij buiten zijn, elkander aankijken en zeggen: Wat kan die Pater liegen! En wat later zullen zij het prachtig vin den en dan zullen veel Chineezen, die an ders niets van den Pater willen weten, op bezoek komen en het radiotoestel zal veel goeds verrichten. Het toestel is er nu voor meer dan de helft, maar met een half toestel begin je niet veel. Mag ik dus op de andere helft ook rekenen? Tot zoover allen mijn hartelijken dank. Vorig bedrag 53.45 Voor uw missietoestel N.N. 0.50 Mej. L. 5. N.N. 2.50 N.N. 0.50 N.N. 0.50 B. S. 0.05 P. 0.10 Mej. M. P. J. A., Hillegom 1. G. Th. K. 1.— Mej. N. N. 1.— C. Paats 1. N.N., Katwijk a. d. Rijn. Voor het radiotoestel van een Leid- schen jongen in Liulincha 1. Fam. v. d. H. 1.50 Mej. C. J., Warmond 1.50 N.N. 0.05 G. in 't W. 0.50 N.N. 0.50 K. S. 0.25 Weinig, maar uit een goed hart 0.50 Familie Z. 3.50 Familie M. 14.50 H. M. tot zeker intentie 1. Familie J. K. 10. Wed. N.N. 1.— 2 Broertjes 0.20 N.N. uit onze Missiepot 0.50 Fam. B. 1.50 W. v. K. 1.40 Fam. V. van een groot gezin 1.50 v. H., een werklooze 0.75 Voor hem die in altijddurende malaise leeft En in zjjn armoe steeds aan anderen geeft 4. de G. 2.50 v. A. 2. N.N.Oegstgeest 1. Twee verpleegsters te Den Haag 1.35 Van een man op de brug 1. Van M. te L. 1. Een moertje voor de radio van een moedertje 0.25 Dito van haar 25 pet., dat hij van radio bevrijd mag blij ven 0.25 121.50 Gaarne zie ik Uwe gaven tegemoet aan het adres Roomburgerweg 10, Leiden of op het gironummer van dat adres 175576. PATER NICOLAAS SCHNEIDERS C.P. St Joseph's-Gezellen-uitvoermg in de S tadsgehoorzaaL K a t w ij k a. d. R ij n, 25 Febr. '35. Zeer geachte redactie. Gaarne zou ik om een kleine plaatsruim te willen verzoeken in uw zeer geacht en veelgelezen blad. Het betreft de Vastenavond-uitvoering der St. Joseph's-Gezellen-Vereeniging in de Stadsgehoorzaal op Zondag j.L Vooreerst een warme hulde aan de too- neelclub dezer vereeniging, welke menig een door haar zeer mooi, zelfs schitterend spel wist te boeien. Ook de muziekclub komt deze hulde toe. Maar ik zei daar „menigeen". Jammer, dat een deel van het publiek zich hinder lijk, ja ondragelijk gedroeg, door onder elkaar te praten, schreeuwen en lachen. Zelfs ook nog nadat de Zeereerw. heer Praeses eenige malen tot de orde geroepen had, niet ophield. Ik zou dit met veel dorpsgenooten en an dere kunnen getuigen en deze „stadsmen- schen" willen uitnoodigen eens op 'n dorp 'n uitvoering te willen bijwonen. Daar komt zoo iets niet voor. U, geachte redactie, dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend, J. M. K a t w ij k a. d. R ij n. Sassenheim ten achter dat nooit! M. de Redacteur, Naar aanleiding van het ingezonden stuk in uw blad van Zaterdagavond „Sas senheim Vooruit" van A. K., verzoeken wij u beleefd opname van onderstaand. Schrijver vraagt o.awaar blijft hier de Bond voor Groote Gezinnen?Hij is dus blijkbaar met onze vereeniging inge nomen. Mogen wij hem misschien een handje helpen en hij ons? Indien inzender genegen is met enkele andere vooraanstaande personen uit ver schillende standen van R.K. Sassenheim een comité te vormen, dat tot oprichting eener plaatselijke afdeeling onzer schoone vereeniging wenscht te besluiten, zijn wij gaarne bereid hem alle gewenschte inlich tingen te verstrekken en zorg te dragen, dat ook vanwege ons Hoofdbestuur alle medewerking wordt verleend! Noodig zal een afdeeling onzer organisa tie in Sassenheim wel zijn! Zijn er misschien in onze omgeving nog meerdere plaatsen die met deze plannen instemmen, laat tot hen ook bovenstaand gericht zijn. U hebt toch allen het verslag in onze „L. Crt." gelezen van de rede van Pater Hen- ricus? R.K. VER. VAN GEZINSHOOFDEN, LEIDEN, afd. v. d. Nederl. R.K. Bond voor Groote Gezinnen, Secretariaat: Heerensingel 2a. Sassenheim, 24 Februari. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik u een kleine plaats ruimte in uw geëerd blad, als antwoord op het ingezonden stuk van „Sassenheim Vooruit" in de courant van Zaterdag j.l. De geachte inzender zegt, dat Sassen heim twee jaar ten achter komt. Wat be treft de Bond van Groote Gezinnen kan ik mededeelen, da£ er al lang geleden over de oprichting gesproken is, en wel op de vergadering van het plaatselijk comité van de K.S.A. en dat daar wel is overwogen het voor en tegen van de genoemde bond. Op de eerste plaats stuit men op finan cieele moeilijkheden, want het lidmaat schap kost minstens één gulden per jaar, en in dezen moeilijken tijd is het bezwaar lijk dergelijke vereenigingen op te rich ten, vooral zooals dezen bond. Maar ik zou willen vragen aan den geachten schrijver, waarom is u ook niet eerder gekomen met een dergelijk voorstel, voor twee jaar te rug bijvoorbeeld? Of laat u het ook voor een ander over, zooals er velen zijn? Moet eerst de ladder geplaatst worden, ja dan hebt u de peren maar voor het plukken. Zoo zijn er velen, en dat is jammer. Wat de Elisabeth verpleging betreft, daar zijn we volkomen in geslaagd, al komen wij misschien ten achter bij andere plaat sen. De Elisabeth-penning, die iederen Zondag na elke H. Mis geofferd kan wor den in het busje achter aan de kerkdeur, is hiervoor, dat ieder die lid is van het zie- kenhuisfohds, verpleegd kan worden in het Elisabethgasthuis. Is dit geen prachtige in stelling? Alleen is het jammer, dat er nog velen zijn, die dit doel niet beseffen door er voorbij, te loopen alsof er geen busje is. Wat de Kerkbode betreft, onze Pancra- tiusklok is voor jaren al besproken in een van de vergaderingen van den Volksbond in tegenwoordigheid van Pastoor Thus z.g. Ook hier waren de financiën weer de oor zaak, die dit plan tegenhielden. Onze te genwoordige Herder heeft dit weer ter hand genomen, en heeft het gewaagd. Onze „klok" is er, en wij zullen hopen, dat hij blijft, maar het kost weer offers en we zullen allen een steentje bij moeten dra gen hetzij groot of klein. Of anders kan het wel eens gebeuren, dat de noodklok ging luiden, en dat zou voor onze parochie jammer zijn. Over schoolkindervoeding is men al in een verdere stadium geweest, maar ook hier stuit men weer op finan cieele moeilijkheden, want werkelijk, dit vereischt niet alleen geld, maar plaats, hulp, gelegenheid, is hiervoor noodig en nu kan men wel zeggen: dit moet er ko men en dat moest er zijn, maar dit is een werk waarbij de medewerking van een ieder wordt gevraagd. Dat er kinderen ko men, die aan ondervoeding gaan lijden, wil ik beamen. Maar, wanneer u zieke kin deren heeft, hebt of u zelf of uw vrc uw wel eens aangeklopt bij „Hulp in Nood", of Vrouwenbond. U bent toch lid van den Volksbond, en dan kent u toch „H. in N."? U weet toch, dat er in het afgeloopen jaar meer dan 1500 liter melk is verstrekt, en dan nog vleesch en dat ieder lid 80 liter melk mag betrekken bij ziekte enz. enz. en, wanneer het noodzakelijk blijkt, nog meer. Vraag aan uw huisdokter éen be wijs en kom dan maar gerust Ook de Vrouwenbond zal u niet in de steek laten, daar ben ik van overtuigd. Ik hoop, M. de R., dat ik de geachte schrijver heb bevredigd, en bewezen heb, dat Sassenheim heusch nog niet ten ach ter komt. Maar dit staat vast: wil men iets bereiken, dan moet iedereen meewerken en niet alles voor een ander overlaten. Mijnheer de Redacteur, mijn dank voor de plaatsing. Uw abonné, VAN DER MEER. WIJ KOMEN WOENSDAG BIJ U AAN! U STELT OMS TOCH MICT TELEUR

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8