DINSDAG 26 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. I STEMMINGEN. Het voorstel-Verwey (verhooging 24 ct. voor de twee laagste toongroepen) wordt aangenomen met 1716 stemmen. Vóór de heeren Bergers, v. Weizen, Man- ders, Lombert, Coster, Vos, v. Tol en de S.D-A.P. Het voorstel-Verwey (verhooglng loonen brugwachter 1ste en 2de kl. met 0.50) wordt aangenomen met 249 stemmen. Vóór de heeren Bergers, v. Weizen, Wil brink, Mandres, Wilmex, Tobé, Lombert, De Heede, Coster, Vos, v. d. Reyden, Scho- neveld, v. Rosmalen, v. Tol en de S.D.A.P. Het voorstel-Verwey (rijksregeling voor de Gestichten) wordt verworpen met 20 13 stemmen. _Vóór de heeren v. Weizen, Manders, Vos en de S.D.A.P. De voorstellen-Verwey (combineeren van lste en 2de klasse klerken en technische ambtenaren) worden verworpen met resp. 2013 stemmen en 2112 stemmen. Vóór de heeren Bergers, v. Weizen, Vos en de S.D-A.P. en in het 2de geval de hee ren v. Weizen en Vos en de S.D.A.P. Het voorstel-Lombert en Schoneveld (boden 16002000) wordt aangenomen met 2013 stemmen. Tegen de heeren Wilbrink, De Reede, v. Es, Bosman, Elkerbout, v. Eecke, v. d. Reyden, v. Rosmalen, Beekenkamp en de wethouders. Het voorstel Eikerbout (verhooging lste en 2de klas politie-agenten) wordt aange nomen met 276 stemmen. Tegen de heeren de Reede, v. Es en ie wethouders. (Een voorstel Kuiper, en amendement Lombert, die beide gedeeltelijk verder gin gen, konden nu niet meer in stemming komen). Het voorstel Kuiper (politie-brigadiers) wordt aangenomen met 2013 stemmen. Tegen de heeren Wilbrink, de Reede, v. Es, Bosman, Eikerbout, v. Eecke, v. d. Reyden, v. Rosmalen, Beekenkamp en de wethou ders. Het voorstel Manders ('kindertoeslag voor ieder kind) wordt verworpen met 294 stemmen. Voor de heeren v. Weizen, Man ders, Lombert en Schoneveld. Het voorstel Bergers (kindertoeslag tot 18 jaar) wordt verworpen met 249 stem men. Voor de heeren Bergers, Manders, Wilmer, Tobé, v. Eecke, Lombert, Schone veld, v. Tol en Coster. De heer Verwey (s.d.a.p.) dient het zelfde voorstel in tot een grens van 2900. Dit wordt in handen gesteld van B. en W. voor prae-advies. Het voorstel Schoneveld (schrapping 4/5 tijd. personeel) wordt verworpen riiet 18 15 stemmen. Voor de heeren Manders, Lom bert, Coster, Schoneveld, v. Tol en de SD. A.P. De verordeningen worden z.h.st. aange nomen. De heer van Weizen wil geacht worden te hebben tegengestemd. DE STADHUISBOUW. 22o. Voorstel tot beschikbaarstelling van de in 1935 benoodigde gelden voor den Stadhuisbouw. Conform besloten. WERKVERSCHAFFING. 23o. Voorstel in zake aanleg van sport velden bij de Leidsche Hout en doortrek king van den Wassenaarscheweg, bij wijze van werkverschaffing. Een voorstel v. Eek om 't is 12.15 uur dit punt en de volgende aan te houden, wordt verworpen, na verzet van den heer Wilmer, die afdoening noodig oordeelt. De heer v a n E c k (S.D.A.P.) is tegen; hij spreekt echter niet namens de geheele frac tie. Dat werkverruiming gaat boven werk verschaffing is duidelijk, kort somt spr. de voordeelen nog eens op. Werkverschaffing is 'n soort armenzorg, een te-werk-stellen uit medelijden. Het voornaamste bezwaar is echter, dat zoo zi. wordt tegengegaan een verbetering van den economisch en toestand. Het is een voortzetting der afbraak. Spr. wijst naar Scandinavië en Amerika, waar integendeel gezocht wordt naar stelselmati ge werkverruiming, die vertrouwen geeft, dat er iets te doen is aan de dwaasheid dat er gebrek wordt geleden terwijl er voldoen de is te fabniceeren. Spr. herinnert aan het petitionnement van vorge zomer en aan de behandeling van het S.D.A.P.-program bij de begrooting en verzekert, dat de strijd zal worden voort gezet. Dit voorstel van B. en W. is echter een bestrijding daarvan en een aanloop om in deze richting voort te gaan Beide punten zijn van groot belang. Een goede exploitatie der speelvelden zal zi. zelfs nadeel uitsluiten. Aanleg van ver keerswegen is zi. allerminst object voor werkverschaffing. Juist is, dat arbeiders werk gevraagd hebben tegen iets hooger loon dan de steun. Spr. kan dit begrijpen, gezien de omstandigheden van deze arbei ders (z.i. wanhoopsdaad) doch door deze wanhoop mag geen organisatie zich laiten leiden. Het is een scherpe aanklacht tegen de kapit. maatschappij, dat zij de arbeiders zoover heeft gebracht. Spr. begrijpt de motiveering der com missie voor den socialen dienst niet en tast deze aan. Deze werken zijn zi. urgent en er mag voor deze werken best geleend wor den; er is nog een reserve van 1/2 millioen, al mag deze niet in eens worden uitgege ven. Nu is het tijd, deze reserve aan te spre ken, voor rente en aflossing. Als deze werken worden aangewezen voor werkverschaffing, dan is dat voort zetting der afbraak, herhaalt spr. en een beletsel te komen tot betere maatschappe lijke verhoudingen. De heer Wilbrink (CR.) kan onder schrijven dat werkverruiming beter is dan werkverschaffing, doch is thans voor dit laatste, gezien de huidige verhoudingen. Niet aangetoond is, dat in Scandinavië de toestand der arbeiders beter is en dat is toch beslissend. Deze werken zijn niet urgent in dien zin, dat men er niet buiten kan. Dit is wel het geval en daarom oordeel spr. werkverschaffing hier alleszins aan te be velen. De steun der centrale regeering is hierbij ook te verkrijgen. Liever heeft spr. in ieder geval deze werkverschaffing dan niets. Oplossing der crisis kan Leiden toch niet brengen, zelfs geen stoot van beteekenis daartoe geven. Met onze beperkte middelen moet gedaan worden wat kan. De reserve dient ge- sapard, waar de overheidsinkomsten voor- loopig zullen blijven dalen en zeer zuinig dient men daarmede te zijn. Alleen de werkelijkheid mag ons leiden. Spr. vraagt echter van B. en W. na drukkelijk de verzekering, dat de sport velden Zondags niet voor 12 uur zullen zijn geopend. Anders zou spr. tegen moe ten stemmen. De heer v. Stralen (S.D.A.P.) is in beginsel tegen werkverschaffing tegen la gere loonen en grootendeels kan hij met den heer v. Eek meegaan. Ook.waar werk verschaffing wordt gebruikt tot loondruk etc. Tot dusver heeft spr. zich dan ook al tijd verzet tegen dergelijke plannen. Doch de tijden zijn steeds slechter geworden, ve len zijn jaren werkloos en leven op hon- gerpeil. Zoo is er bij vele arbeiders rade loosheid en verkiezen zij zelfs werk tegen te laag loon, hetgeen spr. kan begrijpen. De gemeente moet aan den roep naar werk tegemoet komen het aantal werkloozen steeg met duizend. Daarin moet verande ring komen en dat is een van de motieven, waarom spr. gedeeltelijk zijn standpunt heeft herzien. Als bestuurder een er orga nisatie met 30 pCt. werkloosheid kent hij de elleden daarvan maar al te goed. Als eisch voor zijn meegaan heeft hij echter gesteld: uitbreiding der werkverruiming, die voorop dient te blijven staan. In dit opzicht moet het gemeentebestuur diligent zijn. Werkverschaffing mag slechts aanvul ling zijn. Zoo blijft hij Levendaal-demping in werkverschaffing betreuren. De aanleg van deze speelvelden is z.i. urgent, doch de meerderheid denkt an ders en waar er anders van uitvoering niets komt, wil hij hier werkverschaffing aanvaarden, mits een loon van 40 ct. wordt gehandhaafd. Komt er hiervoor uit- keering uit het Werkfonds? Bedenking heeft spr. tegen uitvoering in werkverschaffing van wegenaanleg zoo als tevens wordt voorgesteld. Willen B. en W. dat niet normaal doen uitvoeren? Voorts vraagt spr. hoeveel arbeiders door dit voorstel vermoedelijk werk zullen kun nen vinden. In ieder geval zullen de arbeiders boven den steun uitgaan en weer moreel wor den opgeheven door den arbeid. Dat heeft bij hem den doorslag gegeven. Det heer Tobé (R.K.) meent, dat de arbeiders geholpen moeten worden ainders dan door steun en daarom juicht hij dit voorstel toe, gelet op de ellende onder de arbeiders. De heer Wilmer (R.K.) aanvaardt slechts werkverschaffing voor werken, die anders niet zouden worden uitgevoerd. Daaronder vallen z.i. deze voorgestelde werken beslist. Uitvoering verdient bespoediging en daarom dringt hij bij B. en W. aan om weldra met concrete voorstellen te komen. De heer Schoneveld (A.R.) sluit zich aan bij de heeren Wilbrink en Wilmer. Ook werkverschaffing kan een reëele ba sis hebben! De heer v. Wel zen (C.P.) oordeelt sportvelden een zaak van openbaar belang als middel tegen ontaarding van groote volksgroepen, en spr. is het geheel eens met den heer v. Eek in deze. Deze voor stellen leiden ons op een hellend vlak. Eenmaal daarop, glijden we steeds verder af, vreest spr. en in tegenstelling tot den heer v. Stralen meent hij, dat leiders van vakorganisaties zich juist scherp moeten blyven verzetten, opdat de strijdkracht on geschonden wordt bewaard. De heer Manders (R.K.) kan mee gaan met den heer v. Stralen. Het hebben van werk is tenslotte toch hoofdzaak. Wethouder R o m ij n (V.D.) zegt, dat het college zich aanvankelijk had gedacht een uitvoering in dan vorm van werken tegen steun. De toestand is toch zoo geworden, dat voor luxe-werken als deze geen geld dis ponibel kan en mag worden gesteld. De commissie voor sociale diensten ver klaarde zich echter, daartegen en daar voor zyn B. en W. gezwicht, al oordeelden zij het wenschelijk eerst een beginsel-uit spraak te vragen, teneinde de stemmingen volledig te kennen. Op het Werkfonds behoeft men niet te rekenen, dat durft spr. wel verklaren. De heer Wimbrink stelt zijn vraag op zeer ongelegen tijdstip. Het college is vol ledig georiënteerd over de houding van den heer Wilbrink c.s. en zal daarmede rekening houden en absoluut open kaart spelen als het feitelijke voorstel zou komen. Dat de speelvelden zich zullen bedrui pen, is zoo zeker niet; dat wordt in sport kringen zelf erkend. Vandaar ook uitvoe ring in werkverschaffing, die toch moreel een zegen is. Vaak heeft de S. D. A. P. tegen rechts ge zegd: wat koop ik voor al die moraal theorie by den bakker. Nu is het ook voor hen zelf een vraa£ geworden! En begint men de realiteit te zien. Wordt dit voorstel in beginsel aan vaard, dan zegt spr., gaarne spoed toe alles te zullen doen voor handhaving van een loon van 40 ct. al heeft spr. daarin een hard hoofd. Spr. is verheugd over de veranderde houding van den heer v. Stralen, al tracht hij door vele vragen zich te dekken. Vra gen waarop het college vooralsnog geen antwoord kan geven. Normale werken zijn nooit voorgesteld voor werkverschaffing, al oordeelt spr. zelf dit niet zoo erg, daar juist werkverschaffing werk geeft aan werkloozen. Laten de organisaties bedenken, dat er altijd heuvels en dalen zijn en dat het niet aangaat altijd hooger te willen. Wethouder Splinter (Chr.-H.) zegt, dat de Wassenaarsche weg pl.m. ƒ85.000 zal kosten, waarvan 36.000 aan loon, waardoor een 45 arbeiders werk zullen krij gen. Een opgave voor de sportvelden is moeilijk precies te geven. Het werk is begroot op 150.000 en zal denkelijk 125 personen werk kunnen geven. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 209 stemmen. Tegen de heeren v. Weizen, Verwey, Groene,veld, v. Eek, Vallentgoed, Kuipers, Kooistra, mevr. de Cler en mevr. Brag- gaar. WERK VOOR STEUNTREKKENDEN. 24. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van tewerkstelling van steuntrekkende personen. De heer Eikerbout (A.-R.) ziet hier in het inslaan van een nieuwen weg en daarom lijkt hem nader te beraden ge- wenscht. Hij dient een nota in, waarin de raad de wenschelijkheid uitspreekt, dat de uitbetaling van loon zal geschieden naar de aard van het werk en de geldende minima voor 't gemeenteeproneel, waarbij niet langer zal worden gewerkt dan het aantal uren, het loon gedeeld op den steun plus 2. extra voor slijtage. De heer Wilbrink (Chr.H.) meent, dat deze motie iets heel anders is dan de bedoeling van B. en W. en hij raadt aan praeadvies te vragen over de motie na aan neming van het voorstel van B. en W. De heer Eikerbout (A.-R.) wil tevo ren praeadvies. De heer v. Eek (S. D. A. P.) oordeelt het voorstel op 't eerste gezicht vrij on schuldig doch z.i. betreft het heel normale werken waarvoor vakbekwaamheid noodig is. Spr. heeft dan ook zeer ernstig be zwaar Niemand zal gedwongen worden, spr. wil het aannemen, doch in de practijk vreest hij toch een zekere dwang en zal de 5000 niet meer worden als het goed loopt? Dan wordt het een systeem om goedkoop" werk te doen verrichten voor de gemeente! De 2.voor kleeren-slijtage etc. is hard noodig! Zoo keert men terug naar een soort armenzorg zelfs voor vak- bekwamen. De heer v. Stralen (S. D. A. P.) oor deelt dit voorstel een verkapt systeem van contra-prestatie, dat een mislukking blijkt; ziet naar Alphen. Spr. waarschuwt sterk daartegen. Beter is dan nog de motie-El- kerbout of nog liever werkverschaffing. Laten B. en W. dit voorstel eerst terug nemen. De heer Groeneveld (S. D. A P.) begrijpt het voorstel niet. Hij meent, dat er voor plantsoenverfraaiing etc., als deze noodig is, werkloozen genoeg zijn te vin den. Of wil men dilettanten? Daartegen heeft spr. ernstig bezwaar De heer Schoneveld (A.-R.) wil het voorstel aanhouden tot praedavies is uit gebracht. Wethouder R o m ij n (V. D.) is tegen uit stel. Er is een categorie die bij het woord werken direct denkt aan het begrip loon en daar is natuurlijk verzet tegen dit voor stel. De kwestie is slechts dat er meermalen personen komen zij B. en W. die om werk vragen, los van loon. Aanvankelijk is zelfs niet aan toeslag gedacht, doch voor slijtage is ten slotte 2.— vastgesteld. Door de motie Eikerbout zou het idee dat voorzit verloren gaan, waarbij dwang totaal is uitgesloten. 't Geldt ook alleen voor werk, dat an ders niet zou plaats vinden. Doch het col lege weet zelf nog niet alles precies, 't is een proef, met een heel beperkt bedrag van 5000. De sub-commissie heeft het plan- Elkerbout bovendien reeds afgewezen. De heer Schoneveld (A.-R.) oor deelt de voorbereiding zeer onvoldoende voor een voorstel van zi. zoo verstrekken- den invloed, al waardeert hij de bedoeling Bij de begrooting is de contraprestatie af gewezen, nu komt deze toch, zij het z.g. vrijwillig. Spr. ontwikkelt diverse bezwa ren als het vallen der te werk gestelden buiten de sociale maatregelen, het wekken van verkeerde indrukken, het brengen van de splijtzwam onder de gesteunden etc. Spr. is daarom tegen. Het voorstel-Elkerbout wordt verworpen met 209 stemmen. Vóór de heeren Groe neveld, v. Eek, Eikerbout, Vallentgoed, Lombert, v. Stralen, v. Rosmalen, Kooi stra en mevr. de Cler. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 1712 stemmen. Tegen de heeren v. Weizen, Eikerbout, Schoneveld en de S. D. A. P. 25. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de verbetering van de Kraaierbrug. Aangehouden tot volgende vergadering. Hierna om 2.30 uur 's nachts slui ting. Parijs gekomen? Dat is dan geen gewone trein, geen expresstrein, dat is een surprisetrein. (Gringoire). BUITENLAND VOLKENBOND. PARAGUAY WIL UIT DEN BOND TREDEN. Besluit juridisch niet mogelijk? De regeering van Paraguay heeft Zater dag te Genève een nota overhandigd, waar in zij mededeeling doet van haar besluit uit den Volkenbond te treden. De nota moti veert dezen stap met de verklaring, dat Paraguay diep teleurgesteld is over de houding, welke de Volkenbond ten aan zien van het Chaco-conflict heeft aangeno men. Met name wordt er over geklaagd, dat de Volkenbond geen gevolg heeft gegeven aan het verzoek der Paraguayaansche re geering, een onderzoek in te stellen naar de verantwoordelijkheid voor het uitbre ken van het conflict. De Volkenbond heeft daarom, zoo wordt gezegd, niet het recht, sancties tegen Paraguay te nemen. Tevens wordt er in de nota tegen geprotesteerd, dat het embargo op den wapenuitvoer slechts is opgeheven voor zoover het Boli via betreft en niet voor Paraguay. De Paraguayaansche pers geeft uiting aan haar groote voldoening over de stap pen, die de regeering heeft gedaan. Naar uit Genève wordt gemeld, kan Pa raguay's opzegging van het lidmaatschap niet eer van kracht worden dan twee jaar na betaling van de Paraguayaansche schul den aan den Volkenbond; daarin bestaat ni. een groote achterstand. Insiders achten het onmogelijk, dat deze schulden betaald worden, zelfs indien Paraguay den oorlog binnen den termijn van twee jaren wint. Dit zou er dus op neerkomen, dat het juridisch gesproken onmogelijk is, dat Pa raguay zich uit den Bond terugtrekt. Pa raguay's legale positie blijft dus door zijn besluit om den Volkenbond te verlaten voorshands onaangetast. Men wijst er nog op, dat de opzegging plaats vindt op een tijdstip, waarop de Pa raguayaansche troepen een hevigen aanval hebben ondernomen op Villa Montes, het voornaamste steunpunt der Bolivianen op den Gran Chaco, om welks bezit reeds ge- ruimen tijd is gestreden. BELGIE. EEN RUSTIGE ZONDAG IN BRUSSEL. Gevreesde socialistische incidenten niet voorgevallen- Zooals men zich herinneren zal, had Zondag de door de regeering verboden so cialistische demonstratie te Brussel moe ten plaats vinden. Hoewel men vrij groote zekerheid had, dat men zich aan het verbod zou houden, waren in de hoofdstad en ook langs haar voornaamste toegangswegen, uitgebreide politiemaatregelen genomen, om een even- tueelen opmarsch naar Brussel, of betoo gingen in de stad zelf te voorkomen. Men heeft echter, voor zoover thans be kend is, nergens moeten ingrijpen en zoo heeft deze Zondag, die uiterst rumoerig had kunnen worden, een zeer kalm verloop gehad- ENGELAND. SIR JOHN SIMON NAAR BERLIJN. Misschien ook naar Moskou. In het Lagerhuis heeft Sir John Simon gistermiddag medegedeeld, dat hij binnen kort naar Berlijn zal vertrekken. De datum is nog niet bepaald. De regeeringen van Ita lië en Frankrijk hebben haar goedkeuring aan het bezoek gehecht. In antwoord op een vraag of Simon naar Moskou en andere hoofdsteden gaat, ant woordde hij dat dit voorwerp van onder zoek uitmaakte. SCHUSCHNIGG VOLDAAN. Hoofdzakelijk Donaupact te Londen besproken. Volgens den diplomatieken Reutereor- respondent waren de vele oonferenties met Schuschnigg en Berger-Waldenegg giste ren voornamelijk gewijd aan een algemeene bespreking van het ontwerp voor een Do naupact en een overzicht van den binnen- landschen politieken en economische toe stand van Oostenrijk. Wat betreft het Donaupact wenschen de Oostenrijksche staatslieden natuurlijk het Britsche standpunt zoo weinig mogelijk te leeren kennen. De kwestie van eventueele vermeerdering van effectieven van het Oostenrijksche leger, en van herstel der Habsbufgers op den troon werden niet te berde gebracht. Schuschnigg bracht ook een bezoek aan Henderson. Schuschnigg en Berge-Waldenegg blij ken zeer voldaan over de ontvangst, die hun ten deel viel. De meeste leden van het kabinet zaten aan een diner aan, door Schuschnigg in het gebouw der Oostenrijksche legatie aange boden. OOSTENRIJK. DE NAZI'S CAPITULEEREN. Opper-Oostenrijksche organisaties ontbinden zich. Officieel wordt medegedeeld, dat de ille gale nation aal-socialistische organisatie in Opper-Oostenrijk zich vrijwillig ontbon den heeft en dat haar leiders zich ter beschikking van de regeering hebben ge steld. Bovendien zouden de leiders hun eerewoord gegeven hebben, dat zij de vroegere nationaal-socialistische organisa tie in het Vaderlandsche Front zullen doen opgaan. Men kan aannemen, dat alle lei ders, die zich by deze onderwerping aan sluiten en zich ter beschikking van de regeering stellen, vrij uitgaan. Aan een vertegenwoordiger van de United Press werd van nationaal-socialis tische zijde medegedeeld, dat twintig-dui zend personen, onder wie zesduizend Oos tenrijksche S.A.-lieden, zich bereid ver klaard hebben tot het Vaderlandsche Front toe te treden. Daarentegen verkla ren nationaal-socialistische vertrouwens mannen uit Weenen, dat slechts twee lei ders van de organisatie in Opper-Oosten rijk zich ter beschikking van de regeering hebben gesteld en dat het hier personen betreft, die wegens verduistering van par tij gelden reeds sedert lang uit de partij gestooten zijn. Hoewel het besluit van de nationaal-so cialistische organisaties in Opper-Oosten rijk om zich te ontbinden een zware slag beteekent voor de beweging in haar ge heel, vraagt men zich af, of het niet de bedoeling der national-socialisten is, om het Vaderlandsche Front, waartoe zij wil len toetreden, te ondermijnen en te doen uiteenvallen. Kolonel Adam verklaarde naar aanlei ding van dit besluit: „Het gaat er hier en kel en alleen om, de explosieve stoffen door een défaitistische propaganda te ver vangen, de methode wordt gewijzigd maar niet het programma". MEXICO. DE KERKVERVOLGING. Priester gevangen genomen. In verband met den nog steeds voort durende cultuurstrijd in Mexico is thans de katholieke priester Antonio Alba op last der militaire autoriteiten gearresteerd. Hij wordt er van beschuldigd een samen zwering tegen de huidige regeering op touw gezet te hebben en in den staat Ja- liseco onder de bevolking te hebben geagi teerd. Bij een huiszoeking in zijn woning zou men verschillende belastende documenten hebben gevonden. Bovendien heeft een aan tal personen verklaard, dat Alba getracht heeft hen voor zijn plannen te winnen die ten doel hadden het bestaande regime om ver te werpen. BUITENLANDSCHE BERICHTEN DROEF EINDE VAN EEN KEGELPARTIJ. Neerstortende lawine doodt vijf kegelaars. In het kleine dorp Dhron by Neumagen aan de Moezel is een kegelbaan, die dicht aan een bergwand was gebouwd, voor een deel onder neerstortende steen- en aard- massa's begraven. Er bevonden zich in het gebouwtje acht kegelaars, waarvan er vijf zyn gedood; de drie anderen werden ern stig gewond. Vermoedelijk zijn de aardmas- sa's losgeraakt als gevolg van den sterken neerslag van de laatste dagen. Onmiddel lijk na het bekend worden van het onge luk snelden roode-kruis-colonnes, vrijwil lige brandweer en S. A.-lieden naar de plaats van de ramp om bijstand te verlee- nen. STORM DOODT VIER MENSCHEN. In de omgeving van Kansas City heeft een storm gewoed, die vier menschen het leven heeft gekost. Honderddertig perso nen werden gewond. De aangerichte scha de wordt op 200.000 dollars geschat. STERKE AARDBEVING OP KRETA. Twee dooden. Een aardbeving, welke twee minuten duurde, heeft op het eiland Kreta tal van huizen verwoest en beschadigd. In de omgeving van Candia werden twee personen gedood en vijf gewond.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7