DINSDAG 26 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naai waarnemingen verricht in den morgen van 26 Febr. 1935, medegedeeld door net Kon Ned Met. Inst te De Bilt. Hoogste barometerst.: 755.6 te Biarritz. Laagste barometerst.-: 735.3 te Andanes. Verwachting tot den avond van 27 Febr.: Matige tot zwakke later wellicht toene mende Noordelijke tot Westelijke wind. tijdelijk - opklarend, weinig of geen neer slag, waarschijnlijk lichte vorst des nachts, overdag wei nig verandering in temperatuur. Na het passeeren met onweer van de se cundaire, die gisteren op de Noordzee lag, zijn de depressies snel aan het opvullen. Bij Schotland vertoont zich nog een secundaire, overigens stijgt der barometer overal snel op de Britsche eilanden, in Scandinavië en in onze omgeving, waarbij de wind hier te lande naar Noord liep. Op den Oceaan ver toont zich een nieuwe depressie, die zich wat meer Zuid-Oostwaarts schijnt te bewe gen. zoodat wellicht de tijdelijke onder breking van de stormen wat langer zou du ren. In de lucht van hooge drukking komt in Schotland tot 8 graden Celsius vorst voor, in Ierland vijf graden. Ook in Scan dinavië nam de vorst weer toe, en bij het passeeren van de hooge drukking is ook hier te lande tijdelijk vorst te wachten. In Zuid-Duitschland, waar thans sneeuw volt is weer zware regen gevallen, evenals in Zuid-Duischland, waar thans sneeuw valt. Om het Skagerrak valt regen en sneeuw, ook in Noord-Scandinavië valt weer sneeuw Op de Britsche Eilanden klaart het weer tijdelijk op. Bij de groote barometerveran deringen en de onzekerheid van de rich ting waar de nieuwe depressie zich zal bewegen, zijn de verdere vooruitzichten onzeker. LUCHTTEMPERATUUR. 6.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Van Dinsdagnamiddag 6.02 uur tot Woensdagmorgen 6.24 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 27 Febr.: v.m. S.ll uur en nam. 8.51 uur. K. J. M. V. „S. PETER KANIS". Jonge middenstanders! De K. J. M. V. biedt u wederom twee belangrijke lezingen. Teneinde u nog eens tot een nadere ken nismaking met onze vereeniging in staat te stellen noodigen wij u voor twee avon den uit. Woensdag 27 Februari, spreekt de wel- eerw. Pater Climacus Bayer O.F.M. over: Moderne Katholieke Literatuur. Woensdag 6 Maart de zeereerw. heer J. Timp, onze oud-bondsmoderator, met als onderwerp: De kracht van 't voorbeeld. Jonge middenstanders, de Katholieke zaak heeft in de toekomst leiders noodig, geschoold op elk gebied. Deze leiders moeten gevormd worden uit de jongeren, waartoe ook gij behoort. De K. J. M. V. biedt u algemeene ont wikkeling in een gezellige omgeving. Sluit u daarom bij „St. Peter Kanis" aan. De jonge middenstanders zullen in de toe komst een belangrijk deel der leidersfunc ties te vervullen hebben. Wordt daarom lid van onze K. J. M. V. Sluit u aan bij de vereeniging waarvan gij als R. K. jonge middenstander lid behoort te zijn. Komt allen Woensdag 27 Febr. en 6 Maart 's avonds 8.30 in „Het Eigen Huis" Breestraat 157. Wij wachten elke jonge middenstander gaarne. Namens de par. prop. clubs der K. J. M. V. M. GEIJER. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 77. De Nederlandsche De- licatessenhandel Gebrs. Daamen, Leiden, Hooge Rijndijk 21, handel in verduur zaamde levensmiddelen. W ij.z i g i n g e n: Firma Voorsluys en Heijkoop, Sassenheim, J. P. Gouverneur laan 30, Bloembollenkweekerij en handel. Door uittreding van den vennoot: H. Heij koop, is de vennootschap onder firma ont bonden. Het bedrijf wordt voortgezet door C. H. Voorsluys, als eenig eigenaar sinds 15 Februari 1935, onder den naam: C. H. Voorsluys. 552. Firma L. van Dam, Leiden, Lange Koppenhinksteeg 6, groothandel in kaas. E.: W. van Dam (H. V.). De Wethouder van Onderwijs, de heer Mr. A. Tepe en de Wethouder van Sociale Zaken, mr. A. J. Romijn zijn verhinderd morgen spreekuur te houden. VAN ONZE ADVERTEERDERS. LIJSTENFABRIEK EN KUNSTHANDEL H. D. SALA. In perceel Nieuwe Rijn 14 heeft heden de opening plaats gehad van de lijstenfa- briek en Kunsthandel van den heer H. D. Sala. Ongeveer een halve eeuw was de heer H. D. Sala werkzaam in de zaak Breestraat 114b114c Na de opheffing daarvan heeft de heer Sala zich van een uitstekend pand op den Nieuwe Rijn verzekerd, waarbij vooral de factor „prachtig licht", voor 'n kunsthandel onontbeerlijk, een ruime plaats kon worden ingeruimd. Een prachtige verzameling schilderijen, etsen en plaatwerk is voorradig. De etalage bevat o.m. mooie werken van vier Leid- sche schilders. Ook aan de encadreering is volle aandacht besteed en we twijfelen er niet aan, of de heer Sala zal hier menigen bezoeker kunnen trekken. JEUGDIGE COMMUNISTEN WILDEN DEMONSTREEREN. Tijdens de Raadsvergadering van gisteren. Een aantal jeugdige communisten hebben bij den Gemeenteraad een adres ingediend inzake steun verleening aan jeugdige werk- loozen. In verband hiermede poogde gisteren een dertigtal jeugdige communisten tijdens de Raadszitting te demonstreeren. De politie had hiervan echter vooraf lucht gekregen en een aantal politie-agenten was onder leiding van een inspecteur aanwe zig om op alles voorbereid te zjjn. Toen- zij bij het Nutsgebouw aankwa men heeft de inspecteur hen van hun voornemen weten af te brengen, wat zon der eenige verdere maatregel is gelukt. HULDIGING VAN DE HEEREN J. J. A. DE KONING EN P. STAPEL. Ter gelegenheid van het verschijnen van het 1000ste nummer van het Algemeen Ne- derlandsch Politie-Weekblad werden he denmiddag de heeren J. J. A. de Koning en P. Stapel, redacteuren van dit blad ge- huk': gd door een commissie uit de mede werkers. Deze commissie bestond uit de heeren D. C. J. van Ledden Hulsebosch, mr. M. Schorlesheim en L. A. A. Cohen, terwijl de huldiging plaats vond ten huize van den heer J. J. A. de Koning, Willem de Zwij gerlaan 33 te Oegstgeest. Behalves genoemde heeren waren nog meer medewerkers bij déze huldiging te genwoordig, als de heer mr. P. Frima, di recteur van de Politieschool te Hilversum, de heer I. J. Hulseboom, gep. commissaris van politie, hoofdinspecteur van Zoelen uit Amsterdam, inspecteur Vermeijden uit Amsterdam, e.a. De heer C. J. v. Ledden Hulsebosch, trad als woordvoerder der commissie op en zeide, dat het de bedoeling was de redac teuren van het Alg. Pol. Weekblad te hul digen als oprichters en hun dank te bren gen voor hun 20-jarige werkzaamheid. Het verheugde spr. te mogen getuigen van den blakenden welstand, waarin dit troetelkind van 1000 weken zich ver heugt en als stoffelijk blijk van waardee ring bood spr. beiden aan een wandbord van Delftsch aardewerk, vergezeld van een album met de namen der deelnemers aan het huldeblijk, benevens een feestnummer van het Alg. Politie Weekblad, hetgeen buiten weten der redacteuren is samenge steld en waarvoor tal van vooraanstaande personen bijdragen hebben geschreven. Aan de echtgenooten der heeren de Ko ning en Stapel werden bloemen aangebo den. Spr. besloot met de beste wenschen voor het blad. De heer deKoning zeide allerminst ver wacht te hebben, dat een zoodanige huldi ging zou plaats hebben. De woorden van dr. van Ledden Hulsebosch hadden hem echter getroffen. Spr. was echter meer lof toegezwaaid dan hij verdiende. Het blad had eigenlijk twee vaders, maar dit ju bileum is eigenlijk geen jubileum van hen, doch van de medewerkers en onder hen de besten van de beste. Deze huldiging zal spr. een spoorslag zijn op den ingeslagen weg voort te gaan. De heer Stapel sloot zich geheel aan bij de woorden van den heer de Koning. Spr. wist niet, dat zij in het rustige Oegstgeest nog eens een dergelijke aanval, als hier gepleegd werd, zouden te doorstaan heb ben. Spr. zeide dan. dat de heer de Koning de eigenlijke oprichter mag genoemd wor den. Spr. had de oprichting jaren lang te gengehouden, want vanaf 1906 samenwer kend aan het Leerboek der Politie (dat thans reeds zijn 14en druk beleeft en tot drie deelen van 2000 pagina's is uitge broeid)hadden zij de handen vol werk. Daarbij kwam in 1914 de groote oorlog met zijn vele beslommeringen, doch na her haald aandringen van Jen heer de Koning verscheen toch in 1915 het eerste nummer. De heer De Koning werd de eigenlijke re dacteur, spr., nam de administratie en de coratie op zich. Door jamenwerking is een innige band tusschen spr. en den heer de Koning ont staan, maar eveneens tusschen hunne echt genooten. Het verheugde spr. vooral ook, dat de Leidsche pers, met wie hij als commissaris zoovele jaren heeft mogen samenwerken, hier tegenwoordig was. Zulks had hij aller minst verwacht. Spr. eindigde tenslotte met zijn hartelij- ken dank uit te spreken tot degenen, .die tot deze huldiging hadden bijgedragen. - 2 wjs de huldiging ten einde en bleef men nog eenigen tijd in intiemen kring bijeen. Op verzoek van Regenten over de nala tenschap van Cornells Sprongh, genaamd de Heerlijkheid Hoogmade of Erven Cor- nelis Sprongh, tot welke Stichting het Hei lige Geesthofje aan de Douzastraat alhier behoort, is deze instelling door B. en W. geplaatst op de lijst der instellingen van weldadigheid. In Leiden gevestigd. J. J. Abspoel, Roezastraat 41. F. A. J. Albers en fam., kweeker, Roodenbstr. 30. A. Alberts en fam, kommies dir. bel., L. Morschweg 7. J. Arbouw en fam., met selaar, R. Visscherstraat 6a. G. A. Bax, Haarlemmerstraat 268. M. v. d. Berg en fam. bankwerker, Heemskerkstr. 66. W. v. d. Berg, broodbaker, L. Morschweg 41. C. v. Wijkde Boer, Wasstraat 32. A. v d. Boogaart, sigarenmaker, v. d. Werff- straat 49a. J. J. Bolstier en fam., zilver monteur, 5e binnenv.gr. 4. K. de Bruijn, Olde Rijn 98. M. E. J. v. d. Graaff, ver pleegster, Rijnsb. weg 10. H. J. Hen- sing, monteur, Waardstr. 26. E. de Jong, behanger, Schelpenkade 41. J. Jongman, chauffeur, L. Rijndijk 76a. W. Kempka, dienstbode, Hooigracht 58. C. Leget, en fam., onderoff. Kon. M., Maredijk 125. C. B. v. d. Maesen, Heerensteeg 41. P. Meershoek, H. Rijndijk 25. H. J. Mispel blom Beijer en fam, predikant. Rodenb. straat 32. P. Otte, v. Oldenbarneveld- straat 42. J. Oudshoorn, Lennepstr. 11a. M. de la Rie, dienstbode, Warmon- derweg 41. F. v. Rooije, mil. politie, Wed- desteeg 2. J. J. Simons, Nieuwe Rijn 8. N. D. Slootweg en fam., electricien, 4e Binnenv.gracht 53. F. R. Swens en fam., notaris, Groenhovenstraat 25. D. Veld kamp, Stadhoudersl. 34. G. A. Verhoeff en fam., collectr. Staatsloterij, Watersteeg 3 J. C. Vijlbrief, fietsenm., Oude Rijn 178. Wed. R. PhilipsonWaissel, v. d. Waalsstraat 34. H. W. v. d. Weijden en fam., winkelier, Haarlemmerstraat 275. Personen uit Leiden vertrokken. J. van HummelBakker, Den Helder, Brakkeveldweg 73 J. Barends, Den Haag Trekweg 7 I. M. L. Blume, Dortmund, Betenstraat 21 J. de Boer, Nijmegen, Smetipsstraat 10 H. Brand en Familie, Rynzaterwoude, Heerenweg 137 J. de Bruin, Hazerswoude, C 114; Wed. A. C. GroenDierings, Amsterdam, N. Amstel- laan 238 II II. van Duuren en Familie, Leiderdorp, Koningstraat 57 J. de Haas en Familie, Nijmegen, Haagbeukstraat 18 O. Herfurth en Familie, Voorschoten, Vernèdepark 88 A. J tei. Hope, Arn hem, Velperbuitensingel 18a B. P. A. Kemperman, Amsterdam, Haarlemmerstr. 25 J. P. Lancel en Familie, Wassenaar. Duinpad 28 Wed. A. MeindertsMolle- vanger, Gouda, St. Anthoniestraat 20a Ik Sioe Oeij, Amsterdam, Keizersgracht 541 H. Ori. Amsterdam, Hacquartstraat 10 G. M. Peereboom Voller, Den Haag, Riouwstraat 171 L. Simons. Rotterdam, Gr. Florisstraat 38 J. W. Smeets, Den Helder, Singel 111: J. W. Snijders, Amersfoort, Primulastraat 28 Th. Sadl- meir, Amsterdam, Euterpestraat 100 M. P. vein Staveren, Den Haag, Wapenveldstr 9 D. M. Stefeld, Zoeterwoude, Hooge Rijndijk J. P. van Uxem en Familie. Amsterdam, v. Ostadestraat 105 W. J. van Uxem en Familie, Amsterdam, v. Os- j tadestraat 91 II W. Viskil, Den Haag, To renstraat 93 Wed. T. van Westbroek— Waasdorp, Oegstgeest, Emmalaan 6 C. Wansinck, Alphen aan den Rijn, Zuïder Nassaulaan J. de Wolf, Ubbergen, U 41 M. Wijngaarde, Amsterdam, Pekplein 3 IL UIT DE OMGEVING CANDIDAATSTELLING PROV. STATEN Statenkieskring Gouda Uit den Statenkieskring Gouda zijn nog de volgende uitslagen binnengekomen. Hillegersberg: Uitgebracht zijn 312 stem men, waarvan 19 ongeldig. Van de 293 gel dige stemmen verkegen Daniels 280, von Fisenne 242, Deerenberg 231, v. d. Weijden 21C, v. Tol 159 en Ruys 158. Na deze eer ste candidaten kwam van den Brule met 105 stemmen. Voorburg: Uitgebracht 368 stemmen. De uitslag was als volgt: v. Fisenne 300, v. d. Weijden 287, Meijer 277, de Koning, 197, Deerenberg 192, Daniels 174 st. Stompwijk: Uitgebrachte stemmen 1757, van onwaarde 131. Het aantal stemmen was verdeeld als volgt: Bank 17, Boeren 16, de Boer 30, van den Brule 196, G. Bul ten 206, Daniels 15, van Delft 16, Deeren berg 259, v. Fisenne 261, de Groot 16, Heer- kens 12, van Kempen 11, de Kok 27, de Ko ning 217, v. d. Leeuw 7, Loerakker 25, Ma thot 6, Meyer 3, Middelweerd 2, v. d. Poll 5, Ruijs 6, de Vroom 3, v. d. Weijden 262, Wesseling 8. OEGSTGEEST. Vastenavonduitvoering. Zondag a.s. viert de St. Josephgezellenvereeniging haar tweede feest, 's Morgens zal de H. Mis van 7 uur tot intentie van de leden worden op gedragen, na deze H. Mis algemeene H. Communie van de leden. Hierna gemeen schappelijk ontbijt. Wij hopen en in de H. Mis en bij de algemeene H. Communie er. bij het gemeenschappelijk ontbijt alle leden bijeen te zien. Wie eventueel verhin derd mocht zijn verzuime niet dit Donder dagavond even op te geven. Om 12 uur wordt zooals gewoonlijk een gemeenschappelijk koffie-uurtje gehou den. Zondagavond om 8 uur vastenavonduit voering; gespeeld wordt het komische stuk ADVERTENTIEDAGBOEK. En vandaag 1 reuze bofferd In 1 schoone loterij Die natuurlijk niet meer werken En vandaag 1 dagje vrij. En 1 zaak van goud en zilver Voor 1 prachtherintnering, 1 Geschenk voor 1 lief vrouwtje Of 1 pracht verlovingsring. 1 Concert van Kunst na Arbeid En muziek in 1 café En 1 fleschje Sanatogen Deelt van zijn gezondheid mee. En 1 lunchroom met een strijkje, Dat U zoo graag hooren wou, En 1 film om veel te lachen, De familie van mijn vrouw. En 1 film met Wallace Beery, Zooiets U nog nooit gehoord In 1 opperste sensatie Iedere minuut 1 moord. En 1 veiling van wat houtjes, Waar U ook wat halen kan, En 1 blijspel in Hoogmade, Bij 1 heer J. Witte man. AGENDA van Gerard Nielen: „Een paardenmiddel" tevens zullen de „Funny Boys" uit Wasse naar met hun vroolijke muziek den gehee- len avond opluisteren. Het geheel belooft een echt gezellige vastenavond te worden. Behalve de ouders der gezellenleden, ho pen wij vele katholieken uit onze parochie op deze avond te mogen zien, uit belang stelling voor het Katholieke jeugdwerk en tevens tot steun van onze vereeniging, die zij hard noodig heeft. Toegangsbewijzen zijn verkrijgbaar bij de leden en ook Zondag a.s. bij het plaats bespreken om 12 uur aan de zaal in St. Wil- librord en 's avonds. Katholieken van Oegstgeest toont uw hartelijk medeleven met ons sociale werk door uw komst Zondag a.s. SASSENHEIM. DOODEL1JK ONGELUK. Door het slippen yan een fiets. Gisterenmiddag reed een man op de fiets nabij de Postburg. Op een gege ven oogenblik kwam hij, doordat zijn fiets slipte, te vallen, waarbij hij een zware schedelbreuk opliep. Dr. Hueber en de chef van politie waren spoedig ter plaatse. De patiënt werd overgebracht naar het St. Bernardus gesticht, waar hij gisterenavond te half 10 is overleden. Uit zijn identiteits-bewijzen werd vast gesteld, dat de ongelukkige was R. S., af komstig uit den Haag. Aanrijding. Doordat een drietal auto's elkaar wilden passeeren, werd een wielrij der aangereden, met gevolg, dat zijn zoo goed als nieuw rijwiel werd beschadigd. Ook liep hij daarbij een beenwond op. De bestuurder bekommerde zich niet om het geval. Drie jaren A.R.K.A. In het teeken van echt Roomsche Blijdschap, werd Zondag morgen de viering van het derde jaarfeest van de A.R.K.A., afdeeling bloembollen streek, ingezet met een H. Mis voor de le den dezer afdeeling. In het devote kapel letje der Eerw. Zusters van J. M. J., had den zich vele leden te circa kwart voor negenen verzameld, toen de weleerw. heer K J. Westerkamp, geestelijk adviseur de zer afdeeling, de H. Mis opdroeg. Na deze plechtige kerkelijke viering was door de zorg der eerw. Zusters een keurig verzorgde ontbijttafel gereedge maakt, waaraan allen aanzaten. Des avonds te ongeveer 8 uur werd deze feestdag voortgezet in hotel „Het Bruine Paard" alhier, toer voor een flink bezette zaal de voorz. van het feestcomité woorden van hartelijk welkom toeriep tot den wel eerw. heer K. J. Westerkamp, het bestuur der afdeeling, en het overige feestvieren de gezelschap. Hierop werd de voorz. der afdeeling, de heer H. J. Lycklama, uitgenoodigd om op rneer officieele wijze deze bijeenkomst te openen, hetgeen met een toepasselijk woord gepaard ging. Hierna volgde een door „Eigen Kring" vervaardigd welkomstlied, waarvan het refrein door allen, hoewel niet door ieder rnet volle instemming, werd medegezongen Mej. A. van der Meij uit Hillegom bege leidde de zanger van dit welkomstlied, waarna het „Onze Vader" en „Moederke Breikous" door deze, aan het Kon. Conser vatorium gediplomeerde pianoleerares, werd gezongen en begeleid. Een hartelijk applaus viel haar te deel. Vervolgens trad voor het voetlicht een koor van dames uit Noord wijk, onder de bekwame leiding van mevr. Droogh, dat op verdienstelijke wijze eenige liederen ten gehoore bracht Een komisch duet van twee Noordwijksche da mes en voordracht van den heer Roelin, bleken de volle sympathie en instemming der aanwezigen te hebben. Een cantate van prins Lente bracht een einde aan het eerste deel van dezen avond. Na een korte pauze mochten we nog eenige zangnum mers van meergenoemd dameskoor beluis teren, afgewisseld door een vroolijke voor dracht, en besloten met een zangspel, ge heel door de dames van Noordwijk ver vaardigd en ten tooneele gebracht met medewerking weer van den heer Roelin. Een hartelijk en welverdiend applaus had dit gezelschap medewerkers in ontvangst te nemen. Hierna nam de voorz. van het comité het woord om in welgekozen woord m dank te brengen aan mevrouw Droogh uit Noordwijk en de andere dames., voor de vele moeiten en opofferingen, welke zij zich had moeten getroosten, om deze avond Dinsdag, Genootschap van den Stillen Om gang, ledenvergadering St. Jos. Gez. gebouw, 8.15 uur. Dinsdag, Bestuursraadvergadering, Bonds- gebouw, 8 uur. Woensdag, K.J.M.V „St. Peter Kanis", lezing pater Climacus Bayer, „Eigen Huis", Breestraat 157. 8.30 u. Donderdag. R. K. Vrouwenbond, Leidische Schouwburg, 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 25 Fe bruari tot en met Zondag 3 Maart a. s. waargenomen door de apo theken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594; E. B. de Metz, Korevaarstraat 51, tel. 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. voor A.R.K.A. te maken tot een der on- vergetelijkste. Hierbij overhandigde de voorz. aan mevr. Droogh een met seringen en azelea-bloemen gevulde mand. Ook den heer Roelin werd een woord van dank en aen blijg van waardeering niet onthouden. De heer Roelin kon zich niet weerhouden wederkeerig woorden van dank te uiten tot de vergadering, tot het comité en bestuur, terwijl hij meende te spreken mede uit naam van mevrouw Droogh en de overige dames, wanneer hij toezegde, dat zij zeker gaarne bereid zouden zijn ook een volgen de gelegenheid een A.R.K.A.-feestavond te vullen. (Applaus). Jammerlijk moesten zeer vele van de in het programma aangekondigde num mers vervallen, zoodat het K.J.M.V.-Klein- Orkest van Voorhout, de aanwezigen nog eenige uurtjes heeft weten bezig te hou den. Een prachtig geeslaagde avond be hoort hiermede tot het verleden. VOORHOUT. Huisbroei- en Huisvlijttentoonstelling. Zaterdagmiddag even na het aange kondigde uur, was het wethouder P. L. van der Hulst, die namens den Burge meester de genoodi?den een woord van welkom toeriep en dank bracht spr. aan de tentoonstellingscommissie voor de wijze waarop zij deze tentoonstelling we derom hebben georganiseerd. Zonder uit zondering roemde spreker alles wat hem hier werd te zien gegeven, maar bovenal had hij groote waardeering voor de huis- en kasbroei van de jongens. Dit jaar was door de commissie een geheel andere me thode gevolgd. Den jongens werden drie potten hyacinthen, drie potten tulpen en één pot narcissen gegeven, alles van de zelfde soorten en partijen, zoodat de ver schillen in kwaliteiten alleen was ontstaan uit de broei wij ze. Spreker noemde het een ideaal voor de jongens, onmisbaar voor hun toekomst, vooral voor diegenen die zich bekwamen in het vak, want hier door wordt liefde voor- en kennis van het vak aangekweekt. Kapelaan G. P. Bakker, dankte hierop als voorzitter van de Tentoonstellings commissie, den heer P. L. van der Hulst, en in hem het gemeentebestuur, voor de bereidwilligheid om deze bloemen-expo- sitie te openen; niet minder dankbaar toonde spreker zich voor de mooie toe spraak van den wethouder, om daarna woorden van dank te richten tot de Com missie voor de organisatie en de. jongens die door hun inzendingen het mogelijk gemaakt hebben dat zoo'n mooie tentoon stelling is tot stand kunnen komen. Een zeer opvoedend werk is door deze ten toonstelling tot stand gebracht. Niets mooier is er denkbaar dan de bloemen, door God ons ge<?even om ervan te ge nieten en tot verheffing van de ziel. Ook de heer C. J. Zonneveld richtte zich allereerst tot wethouder van der Hulst, om hem voor de opening te bedan ken. terwijl hij ook de voorzitter van het comité dank bracht voor diens medewer king. Hij sprak hierbij namens het comité en bracht dank aan de juryleden: L. van der Geer, A. van der Vlugt, en P. L. War merdam, die hun bevindingen via het commissielid G. M. Prins fcouden ken baar maken. De heer Prins betuigt zich. mede namens het comité, volkomen tevre den over de medewerking van de jon gens, alles verwachting is hierbij overtrof fen; spr. spoorde hen aan om weer voor het komende jaar nog eens extra hun best te doen. De eenige welke alle soorten kende was Jan Bierman, wiens kennis j door de commissie niet onbetuigd geble- j ven is. Ook gaf spr. nog een uiteenzetting I over hybridiseeren, terwijl hij dank I bracht aan de heeren P. v. d. Nouland. t Cor Vester, P. van Werkhoven, S. van Rei- t sen Jr. en Duivenvoorden, waarbij een speciale felicitatie voor den heer Van den Nouland niet werd onthouden voor diens buitengewone mooie inzendingen hyacin then en tulpen. Ook de heeren Th. van der Hulst, Van der Plas en v. d. Holst werden dank gebracht voor de inzendin gen huisvlijt, terwijl spr. de heer H. C. van Wieringen voor zijn onmisbare en keurig vakkundig afgewerkte inzending hartelijk dank zegde. De heer P. Vlasveld werd dank gebracht voor de medewer king bij de opbouw verleend, terwijl de heer A. Vlasveld een dankwoord voor le muziek had in ontvangst te nemen. Om niemand te vergeten werd nog bedankt de heer Ant. v. d. Lans, die de broeiwij-" controleerde. .ftWND iRLU\.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2