'Jent*'jrJZ OM DEN CAVEN GULDEN HM OEN GAVEN GULDEN DINSDAG 26 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Harmonie. Gisteravond gaf de R. K. Harmonie vereeniging „Be Heerlijkheid Hoogmade" haar laatste uitvoering van dit seizoen in de zaal van café Witteman. Te kwart over zeven werd deze avond ingezet met een vroolijke marsch „Jong Holland", waarna nog zes verschillende nummers volgden. De muzieknummers wer den goed uitgevoerd en met daverend ap plaus begroet. Ook alle hulde en lof aan onzen directeur, den heer P. J. v. d. Beng, die met zijn groot doorzettingsvermogen en goede leiding den goeden geest onder de leden weet te bewaren, zoodat de leden on der zijn leiding allen hun best doen om de vereeniging hooger op te voeren, waar van ook wel blijk gegeven is. Zeer jammer is het, dat er onder de aanwezigen zijn, die het een ander zoo hinderlijk maken. Het schijnt, dat zij niet anders kunnen dan een groot lawaai maken. Daarna trad voor het voetlicht onze wel bekende Kees Spaanderman met aan de piano de heer J. Gordijn, die de lach en lust wel wist op te wekken, vooral na de pauze met zijn transformatieschets „Wel kom Burgemeester". Met een dankwoord van den voorzitter en een tot weerziens, wend de avond ge sloten, KATWIJK AAN DEN RIJN. Stille Omgang. De afdeeling Katwijk aan den Rijn van den Stillen Omgang hield een leden- en feestvergadering in het Pa rochiehuis. Voor de ledenvergadering was de opkomst al zeer goed en bij den aan vang der feestvergadering was de zaal on geveer bezet. Het bestuur van de Ver. te Leiden en Pater Frigge waren mede aan wezig. De voorzitter, de heer C. v. d. Lubbe, opende de vergadering. De secretaris, de heer F. J. Luyten, las notulen en jaarver slag, welke werden goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd het aftredende be stuurslid de heer F. J. Luyten bij acclama tie herbenoemd. De voorzitter deed dan eenige mededee- Engen betreffende den Stillen Omgang welke dit jaar gehouden wordt van 9 op 10 Maart. Des avonds te 10 uur zal er in de parochiekerk een Lof met toespraak zijn en te ruim 11 uur vertrekt de tram naar Leiden. De andere morgen te 8.16 zijn de deelnemers weer in Katwijk terug. Van de rondvraag werd door een drietal leden gebruik gemaakt. Nadat door het zangkoor en het dameskoor „Maris Stella", een tweetal nummers voor gemengd koor waren gezongen, hield de zeereerw. Pater Dr. Laetus Himmelredch O.F.M. een be geesterende lezing betreffende den Stillen Omgang. De lezing werd met gespannen aandacht door allen gevolgd en de voor zitter was zeker de tolk der vergadering toen hij Pater Himmelreich hartelijk dank zegde voor deze interessante lezing. Nadat het H. Sacrmaentslied door het gemengd koor was gezongen, sprak Pastoor Buys het slotwoord. Degenen, die zich van een kaart voor den Stillen Omgang wenschen te voorzien, worden er op attent gemaakt, dat deze worden afgegeven Zondag as. in de zaal naast het Parochiehuis na de Hoogmis tot 12 uur. Lidmaatschapskaart meebrengen. LISSE. Niemand kan gemist worden. Wij wil len de lezers en lezeressen, leden van de RK. Kiesvereeniging, er bij deze nog even aan herinneren, dat er Donderdagavond te half 8 in het Bondsgebouw een zeer be langrijke vergadering wordt gehouden van de R.K. Kiesvereeniging waarop zeer be langrijke punten aan de orde komen, waar bij feitelijk geen enkel lid kan worden ge mist. Laat men hiermede nu eens rekening houden. Kruisverbond. Het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" hield gisteravond zijn ge wone vergadering in de zaal van den heer Koot. De voorzitter, de heer J. Zandviiet, opende met gebed de vergadering. Spr. wees erop, dat te Enschede het 40-jarig ju bileum van Dr. Ariëns als krachtig drank bestrijder is herdacht. Ten deze wees de voorzitter op het jongste nummer van de Kruisbanier waaromtrent over dit jubi leum veel belangrijks is te lezen. De e.v. Algemeene Vergadering wordt gehouden op 2 Juni as. te Amsterdam, waarvoor tij dig voorstellen kunnen worden ingediend. Ook werd er melding gemaakt over de samenwerking tusschen Kruisverband en Standsorganisaties. Het bestuur zal trach ten contact te verkrijgen. Vervolgens wer den mededeelingen gedaan over het on derhoud met den Geestelijken Adviseur inzake het houden van z.g. gezellige avon den. Men is er feitelijk niets verder mee gekomen. Hierna werden enkele mededee lingen gedaan inzake de werking der Hill. Reddingsbrigade waaruit bleek, dat deze te Lisse enkel bestaat uit leden van de drankbestrijding. De verificateur bracht bij monde van den heer P. v. Werkhoven een gunstig rapport uit inzake de beschei den van den penningmeester. Na sluiting, gezellig samenzijn. LEIMUIDEN. Voetbal. Zondag speelde O.D.Ï. UI tegen D.E.S. Hl gecombineerd met O.D.I. een vraendschappelykein wedstrijd. OD.I. won den genoegelijken wedstrijd met 60. O.D.I. II speelde een competitie tegen S.N.A. 2. Beide partijen wogen tegen el kaar op, later was O.D.I. wat in de meer derheid. De sta.ud was even voor rust 11. Jammer, dat het spel door een noodlottig ongeval moest afgebroken worden. Een der spelers van S.N.A. kwam n.l. ongeluk kig te vallen en brak een been. Hierdoor eindigde de echt sportieve wedstrijd. De scheidsrechter schitterde weer door afwe zigheid. TER-AAR. Hoed geslaagde avond. Groot was de belangstelling voor den jaarlijkschen feest avond ten bate van de groote gezinnen, uitgaande van den R. K. Landarbeiders- bond „St. Deus Dedit". Toen het aanvangs- uur was aangebroken merkten wy o.m. op den weleerw. heer Kapelaan, onzen Bur gemeester Jhr. de Muralt, beide wethou ders, de Gem. Secretaris, dr. Post-Uiter- weer, leden van onze R. K. Raadsfractie en verdere genoodigden. Ongeveer half acht opent de voorzitter G. Versluijs de bijeenkomst. Vooraleer werd overgegaan tot het amusementsgedeelte, kregen we een pittig propagandistisch woord van den heer B. N. Loerakker. Na dat spr. eerst gewezen heeft op de groote propaganda-campagne van het R. K. Werk liedenverbond, vooral nu in den nood der tijden verschillende dwaze ideeën gepro pageerd worden, besprak hij verder de ver houding van den werkgever tégenover den arbeider, en het liberalisme. Met grooten klem drong de heer Loerakker erop aan dat de Katholieken eensgezind optreden, elkander zullen weten te vinden op het sociaal-economisch terrein. Waarom kun nen de werkgevers en werknemers niet gezamenlijk optreden? Even roerde spr. nog aan het vaststellen van een collectief con tract. Sterk benadrukte de heer Loerakker dat de Katholieken toch hun taak moeten begrijpen en ons maatschappelijk stelsel bouwen op Quadragesimo Anno. Terstond na dit krachtig woord kregen we verschillende populaire gramafoon- platen te hooren en al spoedig was de vroo lijke stemming er in. De rest varn den avond heeft het gezelschap „Joe en Nelly" ons op een aangename en prettige wijze bezig gehouden. De liedjes waren rnood en bij de klucht „tooneel-repetitiie" - werd er reus achtig gelachen. Het publiek waardeerde het optreden en na elke voorstelling mocht dit Utrechtsch gezelschap een hartelijk ap plaus incasseeren. Tijdens de pauze werd een groote ver loting georganiseerd, die een vlot en een niet minder spannend verloop had. Een dikke zestig prijzen werden verloot, waar onder kaas, taarten, krenten katers, klom pen, koffie, thee, reclame-paketten enz. Het was over twaalven toen de voorzitter overging tot sluiting, allen dankend voor hun medewerking. Wij veronderstellen, dat ook deze feestavond geen onbelangrijk re sultaat heeft opgeleverd en menig groot ■gezin hiervan zal profiiteeren. Stille Omgang. Al was het weer niet zoo bijzonder gunstig, toch was de belang stelling voor de leden-jaarvergadering van het Genootschap van den Stillen Omgang goed te noemen. Na opening door den voor zitter, den heer J. A. Koelman, wordt voor de zielerust van twee onzer leden, die ons dit jaar door den dood zijn ontvallen, ge beden. Het waren de trouwe leden J. Slof en G. Droog. De traditie getrouw, vergast de secreta ris, de heer H. Volgering, ons op een keu rig uitgebreid jaarverslag, waaruit wij het volgende aanstippen: Het ledental is ge klommen naar de 265, de bedevaart werd meegemaakt door 206 pelgrims. Aangezien de penningmeester, de heer C. W. v. d. Hoorn Azn., verhinderd was te komen, gaf de secretaris ons de stand van de kas weer. De ontvangsten zijn 419.23, dat uitgaven 306.40, alzoo een batig saldo van 112.83 (vorig jaar 128.80). De boe ken en bescheiden zijn door den Hoogeerw. Deken op z'n jaarlij ksche visitatie-reis goedgekeurd Het aftredend bestuurslid, de heer C. v. d. Hoorn, werd onder applaus bij acclamatie herkozen. De Kapelaan hield nu een mooie lezing met lichtbeelden over het H. Misoffer en het medeleven met dit offer. Op een fijne wijze, in heerlijke bewoordingen, verklaart de Eerw. spreker wat het H. Misoffer is. Het is een voortzetting van het Kruisoffer, dat Jesus op Calvarië voor ons heeft op gedragen. Is het nog niet eens goed voor een Katholiek, opnieuw te vernemen hoe wij Mis moeten hooren? Inderdaad! Over dit belangrijke punt kregen wij wenken en tot slot 'n opwekking dikwijls de H. Mis bij te wonen, dit zal ongetwijfeld onze de votie voor het H. Sacrament des Altaars verrijken. Jammer dat niet alle leden van het Genootschap, ja alle Parochianen, deze keurige lezing hebben gehoord. Vervolgens wordt door den voorzitter mededeeling gedaan betreffende de bede vaart. Wederom is dit jaar het Begijnhof tot onze beschikking, w'at als een voorrecht •beschouwd mag worden. De Kapelaan zal die bedevaart begeleiden. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van een der leden, die de tocht wilde maken per auto bus, werd even van gedachten gewisseld. Al spoedig maakte de groote meerderheid van stemmen het uit, dat de leden meer voelden per boot te gaan. Extra werd de leden op het hart gedrukt zich tijdens de Omgang stichtend te gedragen en zich ge heel te houden aan de leiding van het Be stuur. Ernstig werd verzocht, wanneer de Omgang is afgeloopen, niet te rooken. De kosten zijn gelijk vorig jaar, n.l. tachtig cent per persoon; mochten sommigen iets meer willen betalen, om zoodoende minder gegoede menschen te laten meegaan, dan zal dit op hoogen prijs gesteld worden. Na dere bijzonderheden omtrent de regeling van de bedevaart, betreffende tijd van ver trek, enz. zullen t.z.t. in de Hadrianus-bode bekend gemaakt worden. Vast staat, dat wjj eerst de Omgang zullen maken en dan naar de H. M^. Een der leden informeerde naar het wachten voor de Berlagebrug, doch het bestuur heeft hiervoor reeds maat regelen getroffen. Een ander lid vroeg naar de mogelijkheid, om een zeker bedrag van het batig saldo beschikbaar be stellen voor hen, die anders onmogelijk mee kun nen gaan. De voorzitter antwoordde, dat reeds enkele kaarten gratis uitgereikt wor den, dank zij de milddadigheid van eenige personen. Van de kassaldo wil het Bestuur liever niets afnemen, daar het Genootschap nog andere verplichtingen heeft ten opzich te van haar leden. Tusschen de verschillende agenda-punten door beluisterden wij vele mooie gramo- foom-platen, o.m. het Wiegelied, Bel Monte- koor etc. Ook de zangerskrim-g onder leiding van den heer C. van Dam voerde verschil lende prachtige nummers uit, waarvan wij noemen: O quam dilecta, Ecce Panis, Jesu Dulcis, Domine Salvam Fac, en als slot „Aan U o Koning der Eeuwen". De heer C. v. Dam zong nog het Wees Gegroet en de heer Mourits liet ons opnieuw genieten van z'n pianospel. De Pastoor, nu het woord verkrijgende, vindt het een groot genoegen om op deze bijeenkomst een woord te spreken, alwaar zoo'n prettige eendrachtige geest heerscht. Heerlijk noemt hij, dit jaar de a-lgemeene intentie, n.l. „Vrede en Welvaart voor ons volk". Niets meer is hem liever dan de vrede, vooral onder de Parochianen. Ge lukkig kan de Pastoor const a teer en, dat dit ontzettend verbeterd is. Wij Katholieken, moeten in vrede en eendracht samenwer ken en laten we toch sommige mensche- lijke kleinzieligheden verre van ons af zet ten. Mochten er wel eens maatregelen ge nomen worden, die niet naar ieders zin zijn, denkt er dan aan dat zij genomen worden met de beste bedoelingen. Schaart U achter Uw Priesters. De welvaart! Wij moeten al len bidden, intens, voor uitkomst in deze moeilijke tijden. De Pastoor waarschuwt z'n parochianen voor de verschillende stroomingen die o zoo gevaarlijk zijn voor ons Katholieken, en wijst in dit verband naar onze buren. Met een aansporing, vurig te bidden, met de grootste devotie de om gang mede be maken, eindigt de herder z'n hartelijk en kernachtig woord. Hierna ging de voorzitter over tot slui ting, dankt allen voor hun getoonde mede werking en hoopt in den vervolge alle leden aanwezig te zien in de jaarlij ksche H. Mis, die op Witte Donderdag opgedragen wordt voor de levende en overleden leden van het Genootschap. VOORSCHOTEN. Gemeenteraadsverkiezing. De partij- afdeeling der S. D. A. P. alhier heeft de volgende lijst gemaakt voor de gemeente raadsverkiezing: 1. Braggaar, 2. A. Bakker, 3. W. de Reus, 4. W. Pisa, 5. W. Ch. Derks. Hanze. De R. K. Middenstandsvereeni- ging herdacht Zondag j.l. haar twintigjarig bestaan. Des morgens had een algemeene H. Communie plaats en werd te 8.30 v.m. een H. Mis opgedragen voor de levende en overleden leden van de Hanze. Na deze H. Mis vereenigde men zich in het R. K. Ver- eenigingsgebouw aan een gemeenschappe lijk ontbijt. Des avonds te 7.30 uur togen de Hanzeleden met hun dames naar het café Allemansgeest, alwaar een feestelijke bij eenkomst plaats had met medewerking van het Duo van der Hoeven. De voorzitter der afdeeling, de heer G. Schrama, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen. Een bijzonder woord van welkom richtte spreker tot de vertegenwoordigers van de Zuster organisaties n.l. de R. K. Vrouwenbond, de R. K. Volksbond en de L.T.B. afdeeling Voorschoten en dankte haar voor hunne tegenwoordigheid op dezen avond. Ook uit te spreker zijn groote vreugde over de aan wezigheid van den zee-reerw. heer P. Meijer, Geestelijk Ad/viseur van de Hanze, den weleerw. heer L. Brabander, kapelaan al hier, en twee paters Montfortanen van de Haagsohe Schouw. Spreker sprak een woord van dank tot den Geestelijk Adviseur voor zijn hooggewaardeerde adviezen, gegeven aan de Hanze en noemde Z.E. de stuw kracht der vereeniging. Spreker wekte de middenstanders op tot hechte aaneenslui ting in de stands- en vakorganisatie. Tevens deelde de voorzitter mede, dat er heden twee bestuursleden zijn, die tegelijk met de Hanze jubileeren, n.1. de heeren W. Meijer, die thans 20 jaar lang penningmees ter is geweest en de heer G. A. Niersman, die ook 20 jaar lang bestuurslid is geweest. Spreker feliciteert beide jubilarissen en dankte hun namens de vereeniging voor de vele werkzaamheden door hen verricht en eindigt zyn openingsrede met den wensch, dat allen dezen avond zich goed zullen amuseeren, waarna het lied „Roomsche Blijdschap" wordt gezongen. Na dit lied verkreeg de zeereerw. heer P. Meijer, Geestelijk Adviseur, het woord en complimenteert de Hanze met de viering van diit vierde lustrum en de juhileerende bestuursleden W. Meijer en G. A. Niers man. Spr. wekt alle middenstandiers op, zich hecht aanéén te sluiten, nog steeds zijn er middenstanders die hun tijd niet be grijpen door zich niet aan te sluiten bij de Hanze, doch dergelijke menschen verza ken hun plicht in dezen tijd. Spr. hoopt dan ook dat alle middenstanders zich zuiden aansluiten tot één hechte eenheid, wat voor den tegenwoordigen tijd een vereischte is. Na dit officieele gedeelte werd de kof fie rondgediend en aangevangen met het vroolijke gedeelte van dezen avond. De hu moristen, de gebroeders van der Hoeven, te Den Haag, gearrangeerd door de feest commissie, kwamen aan het woord en wis ten den geheelen avond de aanwezigen te doen schudden van het lachen door hunine liederen en moppen, pianomuziek en har monica verhoogde de gezelligheid door po pulaire muziek De aanwezigen hebben wer kelijk genoten en de feestcommissie had dezen avond goed verzorgd en is dan ook uitstekend geslaagd. Het was reeds laat in den nacht toen allen huiswaarts keerden. oen allen huiswaarts keerden. "li ir: van °e n r van ne< VOORHOUT Holl. Bloembollenkw. Genootschap. De Afd. Voorhout van het H.B.G. heeft Za terdag zyn jaarvergadering gehouden in Café „Bonte Koe", welke bijeenkomst door den voorzitter om half acht werd geopend. Alvorens tot de afwerking van de agenda over te gaan, memoreerde spr. het ver scheiden van den heer v. d. Laan, die ge durende 18 jaren voorzitter van de afd. Voorhout is geweest. In 1928 moest de heer v. d. Laan deze functie neerleggen, daar, in zijn functie als redacteur van de Hobaha zijn geheele persoon gevraagd werd. Om dien reden bedankte hij ook alls secretaris- administrateur van het H.B.G. De heer v. d. Laan was een groote steun voor onze vereeniging, maar ook buiten onzen engen kring heeft hij zeer veel voor het bloem bollenvak gepresteerd. Velen hebben in de 1 achter ons liggende jaren zijn raad op veler lei gebied gevraagd en wij kunnen dank baar zijn, dat hij zijn breeden kijk op het leven niet voor zich zelf heeft behouden, maar er ruimschoots anderen van heeft laten profiteeren, voor hun eigen behoud j en steun. De nagedachtenis van den heer v. d. Laan zal zeker bij ons allen in dank bare herinnering blijven voortleven. Spr. sloot zijn openingswoord met een overzicht van den handel van het afgeloo pen jaar en wekte allen op om met goeden moed en frischen geest door te werken aan den opbouw onzer culturen, zoodat in 1935 iets betere resultaten bereikt mogen wor den. Door den secretaris werden de notulen voorgelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna volgde rekening en verantwoor ding van den penningmeester. De inkoms ten bedroegen 128.62, de uitgaven 51.35, zoodat er een batig saldo is van 77.27. De heeren Jac. Knoppert, L. v. Diemen en P. v. Werkhoven werden verzocht om de be scheiden te controleeren, welke door ge noemde heeren accoord worden bevonden, terwijl aan den penningmeester diank werd gebracht voor zijn gehouden beheer. Na voorlezing van het jaarverslag van den secretaris werd medegedeeld, dat aan het Crisis-Comité 5.beschikbaar zou worden gesteld. Hierna volgde bestuursverkiezing. Aftre dend waren de heeren P. L. v. d. Hulst en A. v. d. Vlugt, welke met groote meerder heid van stemmen werden herkozen en him benoeming aanvaarden. Voor de verkiezing afgevaardigden werden benoemd de heeren C. Zonneveld en P. L. Warmerdam. Hierna volgde de behandeling beschrij vingsbrief. Punt 1 tot 7 gaven geen reden tot be spreking. Punt 8 handelde over de aan de Ned. Regeering te betelen roebelasting. Het Hoofdbestuur is er van overtuigd dat de te heffen roebelasting onmogelijk door de kweekers betaald kunnen worden en wil dientengevolge een krachtig medewer ken om de regeering te overtuigen van het verleenen van steun aan de bloembollen- bedrijven, opdat een zeer groot gedeelte voor den ondergang wordft behoed. Dit voorstel vond bij de afdeeling algemeene j instemming waarna men overging tot de rondvraag en de voorzitter met een dank woord deze geanimeerde vergadering sloot. WARMOND. Feestuitvoering Volksbond. Als de afdeeling tooneel van den R. K. Volksbond alhier voor het voetlicht treedt, kan men er van overtuigd zijn, dat er iets moois en goeds te genieten is. Als men ook weet dat geen moeiten gespaard worden om de pres taties dier spelers zoo hoog mogelijk op te voeren, dat ontelbare repetities worden ge houden, dat ook aan de schijnbaar onbe langrijke onderdeelen van het op te voe ren stuk de uiterste zorgen worden besteed, dan kan het niet anders of men moet iets te zien krijgen dat de toets der critiek glansrijk kan doorstaan. Zoo was het ook weer nu bij de opvoering van het bekende tooneelspel „De Vorstenzoon" van V. van Gisbergen, een groot missiespel in drie be drijven waarin op treffende wijze werd weergegeven het zeer moeilijke doch ook dankbare werk van een missionaris in vreemde landen. Allereerst trof ons het décor, dat, onder leiding van den heer Machen ,door de leden zelf vervaardigd was. Hier was een stuk werk tot stand ge bracht dat bewondering afdwong en voor al het negerdorp en een rotsachtig oer woud waren op kunstzinnige wijze weerge geven. Wat het stuk zelf betrof, dit was van een buitengewoon gehalte, werd vlot gespeeld en gedragen door spelers die vol komen voor hun taak berekend waren. Pa ter Bernard, Roengo, Kisaboe, Jambia, zy speelden op waarlijk meesterlijke wijze de hun toebedeelden rol, al willen wij hier mede de andieren niet het minst te kort doen. De spelers werden dan ook hartelijk toegejuicht. Na de pauze werd opgevoerd een klucht in een bedrijf „Een spook op manoeuvres" een stuk vol grappige incidenten en komi sche scènes. De lachsalvo's die telkens door de zaal klonken bewezen dat de aan wezigen zich buitengewoon goed amuseer den; de Volksbond kan op een buitenge woon geslaagden avond terugzien. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op den Pastoor, den Kapelaan en wethouder Zwetsloot. Het muzikale gedeelte werd ver zorgd door een Strijkje onder leiding van den heer G. te Wiel, dat de aanwezigen tusschen de verschillende bedrijven aan genaam bezig hield. Rest ons nog een woord van hulde te brengen aan den heer Constant Machen, regisseur, aan wien voor een groot deel het succes van dezen avond te danken is, alsmede aan den heer Hop- pezak te Leiden, die op onberispelijke wijze voor de grimeering heeft zorg gedragen. Ter versterking van de kas werd in de pauze een verloting gehouden, die geslaagd genoemd mag worden. Gevestigd: N. Th. M. v. d. Krogt van I Zoeterwoude. A. E. Goddijn 'van Lei- j den. J. A. C. Slingerland van Zoeter- woude. C. v. d. Voet van Haarlemmer- meer. W. L. M. Hoppenbrouwer van Den Haag. W. C. den Hartog van Leiden. J. A. Roest van Leiden. A. Vlaar van Bo degraven. M. Broekhoven van Purme rend. A. M. Steenvoorden van Amers foort. Vertrokken: Th. A. Beugelsdijk naar West-Indië. J. de Koekkoek naar Oegst- geest. M. C. van Seggelen naar 's-Gra- venhage. W. C. H. Blonk naar Leidschen- dam. G. Beekman naar Bloemendaal. M. E. van Niekerk naar Lisse. D. C. Boo- gaarts naar Heemstede. A. N. de Rooy naar Oosterhout. A. Schmidt naar Haar- lemmerliede. J. Schrier naar Wassenaar. WASSENAAR. Reddingsbrigade. De propaganda- avond van de Wassenaarsche Reddingsbri gade was een groot succes. De contribu- eerende leden van de W.R.B. zijn niet ten onrechte door het bestuur gewaarschuwd zich tijdig van plaatsen te voorzien, indien zy dezen avond wilden bijwonen. Reeds eenige dagen tevoren waren de ruim 200 beschikbare plaatsbewijzen uit verkocht en moesten velen teleurgesteld worden. Zoo ook aan de zaal. Bij onze komst stond er een file van menschen geduldig te wachten of er misschien toch nog plaatsen zouden vrijkomen. En ja, wachters, voor zoover Uw wachten niet te vergeefsch was, had U gelijk. Het was de moeite dubbel en dwars waard. De avond is een éclatant succes ge worden. Het was propaganda. Een opwek king om te leeren zwemmen, vooral te lee- ren zwemmend-redden tot zelfbehoud en tot hulp van medemenschen in nood. Doch, en dit misschien bovenal, was deze avond weer een demonstratie van den geest van vriendschap en saamhoorigheid die de leden der W.R.B. bindt. De voorzitter heeft aan het begin van den avond uiteengezet dat de taak der WH2. niet alleen bestaat uit het redden van menschen die in oogenblikkelyk le vensgevaar verkeeren, doch vooral ook in het preventief optreden, het voorkomen van ongevallen door de baders en zwem mers tijdig te waarschuwen bij trekkende zee, indien zij zich op gevaarlijke plaatsen bevinden (bij muien), het plaatsen van wimpeltjes bij die muien. Vooral dit pre ventief werken speelt een groote rol in het Brigadewerk, dit is niet af te meten naar het aantal verrichte reddingen of reddings pogingen. Integendeel, hoe minder onmid- delijke reddingspogingen noodig zyn, des te beter en vruchtbaarder werk, des de vij- liger baden en zwemmen. Voorts vervult die Brigade nog een taak bij opsporen van verdwaalde kinderen, wat op drukke stranddagen scheering en inslag is. Spr. be sloot zijn interessante uiteenzetting met een opwekking tot het leeren zwemmen en zwemmend-redden, en tot aansluiting bij de W.R.B. En het werd een genoegelijke avond. De nu volgende trekking van de verloting hield de spanning er bij de gasten tot het laatste in. De trekking had een zeer vlot verloop. Twee dames uit de bezoekers, daartoe uitgenoodigd, trokken om beurt een nummer uit die vazen met nummers en prij zen. Telkens klonken er blijde uitroepen van de gelukkige prijswinnaars. De win naars van de hoofdprijzen zijn nog niet bekend. De fiets gaat waarschijnlijk naar Schiedam. De volledige prijslijst vindt U elders in dit blad afgedrukt en ook opge hangen in de étalage van den heer Goe- Na afloop der trekking was het de Non- Stop Revue 1935, onder leiding van den heer C. Scheffel, die tevens het leeuwen aandeel had in het vervaardigen van deze revue, die de gasten tot omstreeks midder nacht een genoegelijke avond heeft bezorgd. De lachsalvo's waren niet van de lucht. Herhaaldelijk werden de spelers beloond met een diaverend applaus. De komieken Sjaakie en Bob, in het dagelij ksche leven Scheffel en Bakker geheeten, gaven her haaldelijk staaltjes kostelijke humor ten beste. Als finale de W.R.B.-groep. Door zyn opstelling, de costuums, roeiriemen, red dingsboeien en de introductie van het Bri gade-Clublied was deze fraaie groep een .groote verrassing voor de aanwezigen en oogstte dan ook stormachtig applaus. De voorzitter sprak aan het einde een harte lijk dankwoord. VERSCHENEN: Voor of tegen devaluatie? Zeer populair geschreven uiteenzetting van een moeilijk vraagstuk. Voor een ieder begrijpelijk, waaraan toegevoegd eenige beschouwingen. 376 Door Mr H. F. A. GEISE. Prijs20 cent Franco per post25 cent Verkrijgbaar bij de Uitgeefster: N.V. DE LEIDSCHE COURANT alsmede in den boekhandel. Ondergeteekende wenscht te ontvangen EXEMPLAREN NAAM: - STRAAT:- PLAATS

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11