DINSDAG 26 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 SCHIFTEN CONCOURS VAN „GENERAAL SNIJDERS." De stand van den wedstrijd op 25 Febr. jL luidt: Vrije baan buks: 1. Veelenturf 89 (9 x 28); 2. van der Krogt 89; 3. Dek 86; 4. de Wit 85; 5. Oskam 85; 6. Barthen 85, en 7. Veldhuis 82 punten. Personeel Buks: 1. Blauwhof 46, 2. Veelenturf 44, 3. Domburg 4346, 4. de Wit 43, 5. van Veen 4244, 6. van der Krogt 42, 7. Dek 40, en 8. de Hartogh 39 punten. Personeel O. O. 4 R. L: de Hartogh 46 punten. Jubileumbaan Buks: 1. Blauw hof 48, 2. Veldhuis 47, 3. Barthen 44, 4. Veelenturf 41, 5. Van Veen 40, 6. Dek 39, 7. Van der Krogt 37, en 8 Kok 33 punten. Dagprijs Buks: Veelenturf. Rozenprijs: Veelenturf 48 rozen. Korps Buks: Schietvereeniging „Ge neraal van Merle" 175 punten. V r ij e b a a n K. S. O.: 1. Noort 287, 2. IJperlaan 286, 3. Hoogendijk 283, 4. Oskam 280 punten. Personeel K. S. O.: 1. Noort 97, 2. Domburg 9593, 3. Verheul 95, 4. Luit Weekhout 92, 5. Pijnnaken 90 en 6. van der Bosch 87 punten. Jubileumbaan K. S. O.: 1. van der Bosch 90, en 2. Luit. Weekhout 74. D a g p r s K. S. O.: Noort. Rozenprijs IJperlaan 19 rozen. Korps K. S. O.: B. V. Alphen 447 punten. BILJARTEN COMPETITIE F. B. H. O. In de Competitie van de F. B. H. O. be haalden de spelers van Excelsior het vol gend algemeen gemiddelde: gesp. gew. verl. carb. moy. P. Duivenvoorden Jr. 6 3 3 1020 4.34 J. Duivenvoorden 6 5 1 730 4.07 J. Waasdorp 6 3 3 1089 3.90 B. Duivenvoorden 6 6 0 900 3.70 A. Duivenvoorden 6 4 2 832 3. H. Bakker 6 4 2 678 2.55 SCHAKEN HET TOÜRNOOI TE MOSKOU. De Uitslag van de achtste ronde luidt: StahlbergLilienthal 10, FlohrSche- chower afgebroken, RabinowitsjBoga- tyrtschuk afgebroken, SpielmannLasker remise, CapablancaKahn 10, Miss MenchikPric 01, RomanowskiRago- sien 10, LöwenfischLiscian afgebroken, RjuminGoglidze remise, BotwinnikAia- torzew remise. Gisteren werden eukele h an gp art ij en uit gespeeld, die het volgende resultaat ople verden: Lissitzin verliest van Capablanca: Pirc remise met Rabinowitsch; Lilienthal re mise met Bogottyrtschuk; Romanowski remise met Goglidse; Bogotyrtsebuk ver liest van Flohr; Flohr remise met Tschecho- wer; Rabinowitsch remise met Bogotyrt- schuk; Loewenfisch wint van Lissitzin. De stand is thans: Botwinnik 7 pnt.; Loe wenfisch en Flohr 6 pnt.' Capablanca 5.5 punt; Lasker 5 pnt.; Ragosin. Lilienthal en Rjvmm 4.5 pnt.; Sp'eimann, Goglids: en Romanowski 4 pnt., Lissitzin, Kann, R± binowitsch en Pirc 3.3 pnt., Alatorzeff en Stahlberg 3 pnt.; Tschechower en Bogo- tyrtschuk 2.5 pnt.; Miss Menchik 0 pnt. DAMMEN De stand der Leiderdorpsche Damclub is thans: gesp gew. rem verl. pnt H. v. d. Vecht 12 11 1 23 G. v. d. Voort 12 8 3 1 21 A. Bregman 14 10 1 2 21 J. B. v. d. Wijngaard 14 8 2 4 18 K. Spek 14 8 1 5 17 M. C. Degenaars 12 7 1 4 15 R. Marbus 13 5 5 3 15 M. de Koning 14 6 2 6 14 P. Vervark 13 6 1 6 13 A. Spies 12 3 4 5 10 H. Bloemendaal 12 4 4 4 12 C. Sandijk 15 5 2 8 12 A. Bloemendaal 14 3 3 8 9 J. A. Ramaker 14 1 4 9 6 J. Goedhart 14 2 1 11 5 De Competitie, B-Klasse. L. D. C.—K. D. C. H H. v. d. Vecht—D. Vlasveld 20 A. BregmanA. Dekema 20 G. v. d. VoortC. van Delft 20 W. HoogervorstJ. Freke 02 J. B. v. d. WijngaardC. Direieux 20 R. Mar busA. Rijsdam 11 A. SpiesG. Varkevisser 20 K. SpekA. Hortensius 20 M. de KoningC. van Rossum 20 A. Bloem endaalL. van Delft 20 17—3 NIEUW WERELDRECORD VAN FLANAGAN. Bij zwemwedstrijden te Miami Beach in Florida heeft de veelbelovende Amerikaan- sche vrijeslagzwemmer Ralph Flanagan een nieuw wereldrecord gevestigd op den Engelschen mijl (1609 meter), dien hij af legde in een tijd van 20 min. 48.3 sec. Het oude record stond op naam van Arae Borg met 21 min. 6.8 sec. en heeft langer dan zes jaar stand gehouden. OLYMPISCHE SPELEN OLYMPISCH CONGRES TE OSLO GEOPEND. Koning Haakon en het kroonprinselijk paar aanwezig. In de feestelijk versierde aula der uni versiteit te Oslo is gisteren het congres van het Internationale Olympisch Comité op plechtige wijze geopend door Haakon VH, koning van Noorwegen. Bij de opening wa ren verder o. m. aanwezig het Noorsche kroonprinselijke paar, de Noorsche minis ter-president Mowinckel en het voltallige corps diplomatique. Twee-en-twintig landen hebben hun af gevaardigden gezonden, die na de opening hartelijk welkom werden geheeten door den voorzitter van het Noorsche Olympische Comité. Namens de Noorsche regeering sprak staatsraad Uthein den wensch uit, dat het congres een goed verloop mag hebben. De president van het I. O. C., graaf Bail- let-Latour, bracht vervolgens de beteeke- nis der aanstaande sportgebeurtenissen te Garmisch-Partenkirchen en te Berlijn naar voren. Hij sprak woorden van warme waardeering voor den arbeid, die reeds verricht is en in het bijzonder dankte hij den Duitschen vertegenwoordiger Dr. Diem die, zooals hij zeide. zich de ervaringen, opgedaan te Amsterdam en te Los Angeles, voortreffelijk ten nutte heeft gemaakt en een uitstekende organisatie heeft geschapen. De president sloot met den wensch, dat de XI Olympische Spelen als een waar feest van den vrede mogen bijdragen tot de toe nadering tusschen de jongeren van alle volken. De eerste gewone zitting zal heden plaats hebben. Verschillende besluiten der Executieve Commissie. De Executieve Commissie van het I. O. C. heeft een voorbereidende zitting gehou den, waaraan werd deelgenomen door den president Baillet-Latour, Edstroem (Zwe den), Markies de Polignac (Frankrijk), den secretaris-generaal Berlez en namens Duitschland door Lewald, Dr. Diem en Dr. Eckert. Besloten werd, polo en bobslederaces op het Olympisch program te plaatsen. Duitschland werd het recht toegekend, het zweefvliegen internationaal te organisee- ren. Lacrosse echter zal niet internationaal worden georganiseerd. Het kano-program ma zal ietwat worden bekort: ieder land mag hier in ieder nummer slechts door één boot vertegenwoordigd zijn. Olympische nummers zullen op kano- gebied zijn: 1000 M. en 10.000 M. in één- en tweepersoonsvouwbooten. kajaks en Cana- deezen. De vierpersoons-Canadeezen en het kanozeilen zijn geschrapt. Intusschen hebben al deze besluiten de bekrachtiging der plenaire vergadering noodig. AUTOMOBILISME NIEUWE KILOMETERTELLING OP ITALIAANSCHE WEGEN. De directie van de „Azienda Autonoma Stradale Statale" is reeds bezig Italiaansche staatswegen opnieuw te meten bericht de KK.NA..C. Aangezien in de laatste jaren talrijke omleggingen van kortere of lange re weggedeelten plaats hadden, waren de officieele opgaven over deze afstanden evenals de sedert vele jaren langs de wegen geplaatste kilometersteenen reeds lang' niet meer met de werkelijkheid in overeenstem ming. Tegelijk met deze nieuwe meting, welke ook verandering op alle autokaarten met zich zal brengen is men van plan „my- riametersteenen" te plaatsen. Op afstanden van precies 10 kilometer zullen deze steenen worden geplaatst aan beide kanten van den weg, zooals dit op het oogenblik in Frankrijk en de Fransche koloniën te doen gebruikelijk is en twee afstanden aangeven: in de eerste ulaats die naar de eerstvolgende plaats en ten tweede die naar de eerst volgende provinciale hoofdstad. Door deze myriametersteenen wordt het uitstekende Italiaansche systeem van afstandopgave aanzienlijk verbeterd. ZWITSERLAND, HET LAND VAN DE BENZINEPOMPEN. In Zwitserland heeft men, zoo schrijft de K.NA..C. op eiken negen motorvoertuigen één benzinepomp. De tweede plaats op de ze „Wereldrecordlijst" wordt door België ingenomen met 11 motorvoertuigen per tankstation. In Denemarken is de verhouding één op 14. Hierna volgen Engeland met 22, Frank rijk met 25 en Duitschland met 27 motor rijtuigen tegen één pomp. RECHTZAKEN POGING TOT DOODSLAG OP ZUN VADER. Vijf jaar geëischt. Voor de rechtbank te Maastricht stond terecht M. F. te Kerkrade wegens poging tot doodslag op zijn vader op 16 December van het vorig jaar. Het O. M. eischte vijf jaar gevangenis straf. „WILDE" BUSDIENSTEN. Hooge Raad handhaaft vonnis van rechtbank. De Hooge Raad heeft het cassatieberoep van F. v. d. W., touringcarondernemer te Groningen, tegen een vonnis van de recht bank aldaar, waarbij hij was veroordeeld tot f 5.boete subs. 2 dagen hechtenis wegens het in werking houden van een autobusdienst GroningenHarlingenAlk maarAmsterdam, zonder daartoe vergun ning te hebben, verworpen. Als middel van verweer was aangevoerd, dat aan allen, die met een touringcar van Van der W. een reis naar Amsterdam wensch ten te maken, een contract ter tee- kening werd voorgelegd, waarbij een tou ringcar met chauffeur ter beschikking werd gesteld, tegen een bepaalde geldsom en dat iedere deelnemer dit moet .onder teekenen. De rechtbank had dit verweer verworpen, daar het teekenen tot niets an ders verplichtte dan tot 't betalen van den vervoerprijs. De Hooge Raad handhaafde het vonnis van de rechtbank op grond, dat het vooraf moeten teekenen van een contract als hier bedoeld niet anders kan worden beschouwd dan als eenige voorwaarde voor het in acht nemen van eenigen vorm, waarvan het vervoer afhankelijk is gesteld, hetgeen in gevolge de wet op de openbare vervoer middelen onverschillig is met betrekking tot het openbaar karakter van een middel van vervoer voor personen. Weer een ondernemer berecht. Voor den Amsterdamschen Kantonrech ter Mr. Höfelt diende opnieuw een straf zaak tegen een autobusexploitant, verdacht van overtreding van de wet op de openbare vervoermiddelen. De directeur F. v. d. B. van het reisbu reau „Novar" te Den Haag zou 'n geregel- den dienst tusschen Den Haag en Amster dam hebben onderhouden. Verd. voerde o. a. aan dat zijn auto's nu eens naar Groningen, dan weer naar Am- sterdan gaan. Daar het niet verd.'s eerste overtreding is requireert de Ambtenaar van het O. M. een hechtenisstraf van een week. De verdediger Mr. Molen voert o.m. aan, dat verd. zich nooit met trucjes heeft inge laten. Hij strijdt met open vizier en van hardnekkigheid is geen sprake. De Kantonrechter mr. Höfelt vraagt verd. of hij er iets voor voelt zijn dienst voorloopig te staken. Verd.: „Als ik wacht tot de Hooge Raad een beslissing heeft gegeven, dan is mijn zaak kapot." De Kantonrecter, vonnis wijzende, acht de ra"Mng bewezen en veroordeelde verd. tot f 25 boete, subs, tien dagen. Spr. overwoog dat voor het standpunt van verd, wel iets te zeggen was. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Overtreding crisis- zuivelwet. Voortgezet werd allereerst de zaak te gen J. v. d. Z. woonachtig te Zoeter- woude. Hem was ten laste gelegd het in voorraad hebben van 11 K.G. boter zon der dat deze boter voorzien was van een merk. Bovendien had verdachte boter ver kocht welke niet voorzien was van een merk of stempeL Soms deed hij de ver pakking er los bij, zoodat controle niet mogelijk was. Verd. had bij de vorige zitting het eerste feit ontkend. Hierover werd thans de ver balisant gehoord. Deze verklaarde, dat hij de boter aangetroffen had in een kuip. Nu mag een kleine boterproducent twintig kilogram boter bij elkaar „sparen" mits deze boter gedaan wordt in het vaatje waarin het naar de markt gebracht wordt. Deze hoeveelheid moet dan binnen 2 maal 24 uur van een merk voorzien worden. Dit was hier nu niet geschied. De ambtenaar vond het geval niet zoo onschuldig. Iemand, die zijn geheele leven in het boerenbedrijf werkzaam is geweest moet toch weten hoe hij heeft te handelen. Hij eischte dan ook 2 maal 40 subs. 2 maal 15 dagen met verbeurdverklaring der in beslag genomen boter. Uitspraak 2 maal 25 subs. 2 maal 10 dagen met verbeurdverklaring der inbe- slag genomen boter. Ook werd voortgezet de zaak tegen J. S. te Noordwjjkerhout, die 9 pakjes vet in voorraad heeft gehad zonder dat dit vet voorzien was van een merk. Verdachte had de vorige maal verklaart, dat hij geen pakjes vet van een 1/2 K.G. verkocht, maar dat de pakjes een gewicht van een half pond hadden, hetgeen door de nu gehoorde controleur werd bestreden. Eisch ƒ20 sub. 8 dagen met verbeurd verklaring van het inbeslag genomen vet. Uitspraak conform. Verkeersovertredingen. J. J H. die verstek liet gaan was gedag vaard ter zake hij met zijn auto die stond langs het trottoir op den Stationsweg te Leiden onverwachts was gaan rijden zonder zich eerst behoorlijk te hebben overtuigd, dat zulks zonder gevaar kon geschieden. Bij getuigenverhoor kwam vast te staan, dat verdachte achter een rij auto's stond en gelijkertijd met het uitsteken van zijn richtingaanwijzer wegreed en daarbij zoo veel naar links uithaalde, dat een passee- rende auto tegen verdachte's auto opreed. Eisch 20 subs. 6 dagen. Uitspraak Conform. P. K., chauffeur te Rotterdam heeft te Sassenheim met zijn auto een aanrij ding veroorzaakt door nog te trachten een voor hem rijdende auto die duidelijk teeken gaf, dat hij naar links wilde afslaan, te passeeren. Zulk passeeren leidde tot bo vengenoemde botsing. Eisch 12 subs. 3 dagen. Uitspraak 10 subs. 3 dagen. J. L. v. d. G. te Zegwaart heeft met zijn auto te Alkemade gereden en daardoor een aanrijding veroorzaakt. Verdachte's auto werd bestuurd door zijn verloofde, die nog niet in *t bezit was van een rijbewijs. Verdachte zat naast de bestuurster en had de remmen en het stuur onder zijn macht, zoodat hij de aan sprakelijke persoon wa^. De auto kwam rijdende op een breeden weg terecht in een smal gedeelte van de zen weg, een z.g. trechtervorm. Op dit» smalle weggedeelte reed een breede vrachtauto, zoodat deze een groot gedeel te van den weg in beslag nam. Verdachte had hier moeten wachten, maar hij was doorgereden met het bekende gevolg. De ambtenaar noemde zulk rijden hoogst roekeloos en onvoorzichtig. Ver dachte had oogenblikelijk moeten laten stoppen. Hij eischte voor dit geval een boete van 25 subs. 10 dagen. Uitspraak conform. P. J. V„ graanhandelaar te Rijswijk heeft als autobestuurder nog geprobeerd om onder de dalende spoorboomen op den Morschweg te Leiden door te rijden met bet gevolg, dat de spoorboom boven op zijn auto terecht kwam. Eisch 10 subs. 5 dagen. Uitspraak conform. Verschillende zaken betreffende ver keersovertredingen werden aangehouden tot het hooren van meerdere getuigen. Vrijgesproken werden H. P. te Zoeter- wou d e wegens overtreding der leer plichtwet en J. J. de C. te Leiden, we gens het niet schoonhouden van een sloot, behoorende tot zijn terrein. De eerste we gens overmacht en de tweede omdat hij kan aantoonen, dat bedoeld terrein niet aan hem toebehoorde. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Vreemd. Op den Steekterweg werd Zondagavond door een Haagschen dokter die aldaar per auto passeerde, een man aangetroffen, die aan beide handen ver wond bleek. De man bleek uit Boskoop af komstig te zijn en gevoelde zich onwel. Door de zorgen der politie werd hij per auto naar het bureau overgebracht, waar hem tijdelijk onderdak werd verleend. Een strop. De oliehandelaar H. N. ver toefde gisteren met zijn driewielde bak fiets, beladen met bussen olie, in het z.g. „roode dorp". De storm speelt menigeen parten dacht hij en daartegen nam onze koopman zijn voorzorgen. Hij bond met een touw het rijwiel vast, doch dit trok de aandacht van eenige jongens, die zich niet ontzagen om het touw door te snijden. Het olie-voertuig kwam toen dra in be weging, sloeg tenslotte om, waardoor een 50-tal liters petroleum verloren gingen. De dader-touw-snijder is bij de politie bekend. „Smokkelarij". Door de politie en cri sis-ambtenaren werd ten huize van J. S. aan den Kortsteekster weg een partij aard appelen in beslag genomen, wegens over treding van de crisis aardappelwet. BODEGRAVEN. Een windhoos. Wellicht weinigen zul len bemerkt hebben, dat het in den nacht van Zondag op Maandag zoo gespookt heeft. Hevige wind en regen, waarvan men op het erf bij N. achter de Diericker schans de dupe werd. Door een zeer ster ke windhoos, werd een van de zware ijze ren roeden van den hooiberg finaal uit den grond getrokken, de twee andere omgebo gen en de kap sloeg ten onderste boven op het dak der naastbij zijnde schuur. Een en ander zeer ten nadeele van den heer N. NIEUWKOOP. Sportvereen. O. D. V. Zondag hield O. D. V. op haar sportterrein achter het dorp een zeer geanimeerden conmpetitie- wedstrijd met D. S. V. uit Noorden, welke wedstrijd men 14 dagen tevoren halver wege had moeten staken om het ongunstige weder. O. D. V. mocht de bal aan het rollen bren gen en van stonde af zetten beide partijen alle kracht bij om te winnen, waarbij na een kwartier spelen de midvoor van D. S. V. het eerste doelpunt mocht halen. Daar na kreeg D. S. V. nog een strafschop te nemen, welke echter doel miste. Na nog wat over en weer spelen kwam de rust met 0—1. Na de thee zette O. D. V. natuurlijk alle zeilen bij en kreeg al spoedig een straf schop te nemen, wat haar succes gaf en de stand deed brengen op 11. Daarna wordt zoo mogelijk met nog grooter ambitie ge speeld, doch het slot bleef 11. Scheidsrechter Angevaare uit Zevenho ven had een zware taak, doch hij verrichtte deze tot volkomen genoegen van beide partijen. Het publiek, dat in vrij groot getal aan wezig was en daarbij heel wat koude te ^ren had, toonde veel belangstelling. Het was trouwens ook een interessante wedstrijd. NOORDEN. Tooneelvereen. „St. Cecilia". De Too- neelvereeniging „St. Cecillia" gaf haar tweede uitvoering. Opgevoerd werd „Die geen hart bezat" en „De ges joch te jongens" De zaal was goed gevuld. Kapelaan Her mans opende den avond met gebed en heette allen welkom. Spr. hoopte dat 't een goed geslaagde avond zou worden. Deze wensch is volkomen in vervulling gegaan. De avond werd verder opgeluisterd door muziek van J. IJs en compagnon. Aan het einde gekomen, dankte de eerw. kapelaan voor het gezellig verloop en hoopte dat in het najaar weer een goedgeslaagde uitvoe ring kan worden gegeven. ZOETERWOUDE. Kapelaan Brans. Woensdagavond zul len de organisaties afscheid nemen van den weleerw. heer H. Brans voor zijn vertrek naar Lisse. Er is dien avond geen Congre gatie-bijeenkomst. Te half acht zal daartoe de Kruisvaart, de K. J. C., de Sport en de Patronaatscom missie in het Patronaat bijeenkomen. Daar na, te half negen is er op de bovenzaal voor alle bestuursleden van de organisaties gelegenheid persoonlijk afscheid te nemen. Te negen uur zal in het Gezellenhuis het laatsti.- vaarwel gesproken worden aan den Gezellenvader. n word: verzocht voor deze drie bij eenkomsten tijdig aanwezig te zijn, om daar het eenvoudig gehouden afscheid or delijk te laten verloopen. ZEVENHOVEN. Bouwen. Door B. en W. is vergunning verleend aan W. Verstoep voor den bouw van een woon- en winkelhuis en aan N. Veenboer voor den bouw van een woonhuis alhier. Ik zon n graag aan stellen, maar er is momenteel niet veel werk op de fabriek. O, geneert ir niet, dat zou precies een baantje voor rnjj zjjn. .(Gringoire) DE LUCHTR0QVERS VAN H0ITIKA. 185. Ze ontdekten een vervallen huisje, gebrekkig van ruwe steenklompen gebouwd, met één gat als deur en raam tegelijk en een wankele schoorsteen bovenop. In de woning, die" uit één vertrek bestond, vonden ze een ruw bewerkte tafel, een soort bank, een vermolmde kist en iets, dat op een schop leek. In een hoek stond een groote boog met pijlen. 186. Ik geloof, dat we het huis van Robinson Crusoë ge vonden hebben, zei de vliegenier en Piet vergat zijn pijn en kwaadheid. Als dat eens waar was, zou hij Robinson Crusoë in eigen persoon misschien zien. Denkt U dat hemelt vroeg hij en uit zijn gezicht sprak één en al verwachting. Domme Piet, je weet toch, dat de echte Robinson Crusoë al lang dood is.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10