VRIJDAG 22 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 15 COMPETITIE „DE RIJNTREEK". De uitslagen der gespeelde wedstrijden voor het district „De Rijnstreek", zijn als volgt: H. D. C. n—H. D. C. I 5—15; A. D. C. I—H. D. C. II 20—0; A. D. C. II—H. D. C. I 614; Kamerik trok naar Zwammer- dam om daar Z. D. en S. C. I te gaan be kampen en won met 146. Ons Genoegen uit Zwammerdam speelde eveneens haar uitwedstrijd tegen Z. D. en S. C. II, waarbij zij wist te zegevieren met 191. De stand in deze afdeeling is thans als volgt: gesp. gew. rem. verl. v.t. pnt. A. D. C. I 8 8 132—28 16 Ons Gen. 1 8 6 2 118—32 12 Kamerik I 9 6 1 2 13842 13 H. D. C. I 9 6 1 2 111—69 13 A. D. C. n 9 4 5 90—90 8 ZD. en S.C. 1 9 3 6 71—109 6 H. D. C. II 9 1 8 33—147 2 Z.D. en S.C. II 9 9 27—153 0 A. D. C. II kreeg het zwaar te verant woorden tegen haar plaatsgenooten H. D. C. I, zoodat het bij deze ontmoeting niet aan .spanning ontbrak. De gedetailleerde uitslag is als volgt: A. D. C. n—H. D. C. I K. v. LeeuwenJoh. v. Of-wegen 02 J. v. OeverenP. de Fluyter 11 P. VerkadeH. Wolfert 02 G. ZijlstraA. van Of wegen 20 J. NagtegaalJ. Sladek 02 A. BreedijkH. de Vos 11 Jac. v. Ofwegen Jz.C. v. Arkel 20 P. van OosteromH. de Vos 02 W. J. van BerkelP. Westmaas 0—5 L. van OosteromC. Noorlander 02 6—14 SCHERMEN SUCCESSEN VOOR „ZAAL GIJSBERTT'. 2e klas competitie K. N. A. S. B. Onder de correcte leiding van hoofdse condant van Duuren Sr. had gisteravond in zaal Gijsberti aan de Langebrug een ont moeting plaats op degen en sabel tusschen een équipe van „Zaal Gijsberti" en de schermvereeniging „Excelsior" uit Utrecht. Voor Leiden kwamen op degeen uit de hee- ren v. Eysinga, Swaan en Wissema; op sa bel de heeren Wissema, Treffers en Swaan. Voor „Excelsior" op beide wapens de hee ren J. Hendriks, C. P. Berlemon en P. Berlemon. De uitslag op degen luidde: Zaal Gijsberti wint met 20 gewonnen en 8 verloren partijen. Op sabel won Zaal Gijsberti met 8 gewonnen en 1 verloren partij; 34 gegeven en 13 ontvangen tref fers. Op degen behaalde Wissema het beste persoonlijke resultaat; op sabel Treffers met slechts 1 ontvangen touché. Verder had in clubhuis „Te Werve" een ontmoeting plaats op floret tegen de schermvereeniging „Te Werve", welke door „Zaal Gijsberti" werd gewonnen met 6 gewonnen partijen, 31 gegeven en 22 ont vangen treffers. Voor „Zaal Gijsberti" kwa men uit de heeren v. d. Beid, v. Dam en Jhr. v. Eysinga. Voor „Te Werve" Baje, De Leeuw en Steenbergen, v. d. Beid boek te hier met 3 gewonnen partijen het beste resultaat. LUCHTVAART VLIEGDRAMA BOVEN ESSEX. Twee vrouwen springen uit een vliegtuig. Bewoners van het dorp Upminster in het graafschap Essex (Engeland) zagen gister ochtend tot hun ontsteltenis twee vrouwen uit een passeerend vliegtuig vallen. De lij ken der ongelukkigen werden later op een akker gevonden. Nader wordt vernomen, dat de beide vrouwen, die in de nabijheid van Upmin ster in het graafschap Essex uit een vlieg- teuig zijn gestort, zijn naar men thans meent te weten Jane en Elisabeth Du bois, de dochters van den Amerikaanschen consul-generaal te Napels. Boven het Kanaal gekomen, bemerkte de piloot van het vliegtuig dat de deur van de cabine openstond, en dat zijn beide passa giers waren verdwenen. Hij is daarop on middellijk teruggekeerd en te Stapleford in het graafschap Essex geland. Het toestel was door de beide dames Dubois gehuurd; als plaats van bestemming hadden zij Pa rijs opgegeven. Naar uit Napels wordt gemeld meent men te weten, dat de twee meisjes verloofd waren met officieren, omgekomen bij het ongeluk dat 15 Februari jl. nabij Messina een Britsch watervliegtuig heeft getroffen. In het door Jane en Elisabeth gecharterde vliegtuig heeft men afscheidsbrieven ge vonden aan haar ouders. HET VLIEGTUIG VAN GOLOEBEF. De Russische vlieger Ignatof is uitgezon den om te zoeken naar het vliegtuig van Goloebef, dat gelijk men weet, op ongeveer 40 km. van Archangelsk in een moeras een noodlanding heeft moeten maken. Ignatof zou den passagier Koesnetsef, die zich daar nog bevindt, aan boord nemen. Hij deelde gisteren mee, dat hij welis waar doorgedrongen is tot de plaats, waar het vliegtuig zich moet bevinden, maar dat hij ondanks alle inspanning tengevolge van den zwaren sneeuwstorm, niet kon landen. Hij is er slechts in geslaagd levensmidde len voor Koesnezef naar beneden te werpen, zonder dat hij echter heeft kunnen na gaan of zij hun doel bereikt hebben. De uit Archangelsk vertrokken skicolonne, ter sterkte van 60 man, is nog niet op de plaats van het vliegtuig aangekomen. De krachtige sneeuwstorm heeft ook hier iedere reddingspoging onmogelijk gemaakt. Intussohen is een tweede skicolonne uitge zonden. De toestand van Goloebef en zijn metgezellen, die in het ziekenhuis liggen, is verbeterd. RECHTZAKEN HET CLANDESTIEN SLACHTEN VAN VEE. GEWILD BEDRIJF TE WOERDEN. Slachter tot 500 boete veroordeeld en 2 maanden hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaren. Onwaarheid sprekende getuige. Te Woerden worden den laatsten tijd door enkele slachters verschillende koe beesten geslacht, zonder dat deze zijn ge keurd en aangegeven. De politie stelt aan houdend een zeer scherp onderzoek in, met het resultaat dat de slachters-wetsovertre ders werden gesnapt en voor den rechter geleid. Woensdagmorgen stond te Utrecht voor den Kantonrechter wederom een slachter terecht, wien het clandestien slachten van twee koebeesten ten laste was gelegd. Op 11 Januari ji. deed de politie met be hulp van den keurmeester weer enkele in vallen in slachterijen. Bij het bezoeken van een werkplaats yiel het den veldwachter op, dat een der knechts haze winds ge wijze op zijn fiets sprong en zich in de richting van een verderop gele gen slachterij begaf. Terstond werd een bezoek gebracht aan deze werkplaats. Daar werd echter niets bijzonders aangetroffen, doch een versch bloedspoor, dat naar het schaftlokaal liep, deed de politie genoemd lokaal eveneens onderzoeken. En daar troffen zij twee run deren aan, die den indruk gaven pas ge slacht te zijn en die niet aan een keuring onderworpen waren geweest: „Waren dat gedoode of gestorven die ren?" vroeg de kantonrechter, mr. A. J. Otten, aan verdachte. Deze lachte en riep uit: „natuurlijk waren ze dood, als ze ge slacht zijn kunnen ze niet meer leven!" Waarop de Kantonrechter kwaad werd en hem zeide, dat hij daar te dom voor was om het verschil daar tusschen te begrijpen. Voorts zeide verdachte niet te weten, hoe hét vleesch in zijn werkplaats kwam. „Toen de politie kwam was het half vijf in den morgen en ik lag nog op bed". Als eerste getuige gehoord vertelde de veldwachter, dat de beesten pas geslacht waren, want de damp sloeg er nog af. „Ik kreeg sterk den indruk aldus de agent dat het vleesch in allerijl naar het Schaftlokaal was overgebracht!" Dan werd de keurmeester gehoord, die ook de aandacht vestigde op den knecht der vorige slachterij, die zoo haastiglijk op zijn fiets was weggereden. Deze getuige geloofde dat de beesten ongeveer 10 uren dood waren; zij zouden des avonds geslacht zijn. De man, die alarm sloeg. Alvorens over werd gegaan tot het hoo- ren van den knecht, die vlug op zijn fiets was weggereden, werd verdachte de zaal uitgeleid. Toen getuige binnen kwam was hij erg zenuwachtig en weigerde terstond den eed af te leggen. Hij zeide te weigeren op grond van geloofsbezwaren; en omdat hij niets kon vertellen, want hij had niets gezien. De Kantonrechter keurde goed, dat de man de belofte zou afleggen en wees hem op de waarde daarvan (dezelfde als bij het afleggen van den eed). „Toen de politie in de slachterij kwam, bent u toen niet weggegaan?" begon de Kantonrechter hem te ondervragen. Hij knikte. „Ik had 's avonds vergeten een bood schap af te geven en dacht er toen aan". De Kantonrechter vond dit wel zeer toe vallig; als de politie binnen komt meteen aan een vergeten boodschap denken! „Hebt u niets meer gezegd dan die ver geten boodschap?" „"Neen". Getuige begreep wat de edel achtbare bedoelde, maar hij had de boel niet verraden! „Dus u hebt niet gezegd, dat de politie in aantocht was?" „Neen!" „Ik zie op uw gezicht, dat u meer kunt zeggen! Denk er aan, als u onwaarheid spreekt kunt u vervolgd worden wegens meineed en daar staat 4 jaar op!" „I'k wil u nog één kans geven" besloot de Kantonrechter, van het tegendeel overtuigd, en stuurde deze getuige weg met de order, dat hij onder scherpe bewaking zou blijven en niet met de anderen kon praten. De volgende getuige was de chef over de slachtplaats waar het geslachte vee werd gevonden. Hij verklaarde het vleesch in het schaft lokaal gebracht te hebben met de andere knechts. „Waarom deed u dat?" vroeg de Kanton rechter en wees deze getuige er op, dat hij onder eede stond. „Wel antwoordde getuige dit deed ik omdat de vorige getuige vlug kwam ver tellen, dat de politie in aantocht was!" Een pijnlijke stilte viel er in de recht zaal, die tot in alle hoeken gevuld was. Dan gaf de rechter last de vorige ge tuige weer binnen te roepen. Hem werd medegedeeld, dat hij feitelijk meineed had gepleegd, hetwelk hij nu toegaf. De Kantonrechter herinnerde hem er aan, dat hij hem één kans had gegeven, dus zou nu nog geen vervolging worden ingesteld. Dit verschafte weer opluchting. Ook verklaarde de bedrijfsleider nog, dat het vleesch inderdaad des avonds geslacht was. Verdachte wist daar echter niets van, daar een andere vennoot der firma, de R. uit Amersfoort, altijd voor het slachten van vee zorgde en daartoe opdracht gaf. Vervolgens werden nog een paar knechts gehoord. Al hun verklaringen kwamen on geveer op hetzelfde neer. Zware straffen. - Dan werd het woord verleend aan het Openbaar Ministerie, waargenomen door mr. Valk. In den aanvang van zijn requisitoir rele- UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Personalia. De heer S. Smit, kommies dienstgeleider der Directe Belastingen al hier wordt met ingang van 1 Maart a.s. overgeplaatst bij den controledienst te Am sterdam. HILLEGOM. Beurscommissie. Gisteren hield dit instituut zijn jaarvergadering in „Flora", onder voorzitterschap van den heer K. Velthuis. De penningmeester, de heer Nic. Heems kerk, gaf verantwoording van zijn beheer. De ontvangsten hebben bedragen 125.50, de uitgaven ƒ93.29, batig saldo 32.21. Hierna werd kort besproken: wijziging van het reglement. De secretaris had reeds enkele veranderingen op papier. De commissie zou deze wel gaarne in haar be zit hebben, opdat rustig verder kan wor den gegaan. Besloten wordt, dat de secre taris aan alle commissieleden het door hem gedachte zal thuis sturen, waarna dan op nieuw wordt vergaderd. Hierna is in behandeling: voordracht nieuwe bestuursleden. Krachtens rooster komen met ingang van 1 April voor aftre ding in aanmerking de heeren N. Heems kerk en C. Joh. Bakker Jzn. De laatste is krachtens het reglement als secretaris een maal herkiesbaar, de ander niet. In de vacature-Heemskerk zal aan het II.B.G. de volgende voordracht worden toegezonden: 1. J. van Til Rzn. 2. Nic. Tel- kamp v. Leeuwen. In de vacature-Bakker zou de voorz. niets liever hebben, dan dat de aftredende bereid gevonden werd, een herbenoeming aan te nemen. De com missie sluit zich daarbij volkomen aan. De heer Bakker wil met genoegen blijven, ten zij de heeren anderen prefereeren. Beslo ten wordt, aan Bloembollencultuur de herbenoeming van den heer Bakker voor te dragen en geen ander naast dezen candi- daat te stellen. Ten slotte wordt beslo ten aan de besturen van BLc. en H.B.G. een jaarverslag te zenden alsmede de voordrachten en de subsidie-aanvragen. Hierna korte rondvraag en sluiting. De Beurs werd gisteren door 147 perso nen bezocht. De handel was beduidend le vendiger dan vorige week. Verkoopingen. Gisteravond had in hotel Sistermans ten overstaan van Nota ris D. Lodder de volgende verkoopen bij inzet plaats: Het woonhuis aan den Hille- gommerdijk 330 te Nieuw-Vennep, met schuur, garage enz., met het recht van op stal tot 31 Januari 1948, groot 4.23 A. In hoogste bad gebracht op 1500 door den heer H. v. d. Jagt, alhier. Het woonhuis Ambachtstraat No. 3, hoogste bad 2800, A. W. Nieberding, Heemstede. Het woon huis No. 5 aan dezelfde straat, hoogste bod 2950, P. Chaudron, Hillegom. Het woonl huis No. 7 in dezelfde straat, hoogste bod 2900, A. W. Nieberding, Heemstede. Het woonhuis No. 9 in dezelfde straat, hoogste bod 2800, P. Chaudron, Hillegom. Het woonhuis No. 11 in dezelfde straat, hoog ste bod 3000, J. van het Hof, te Haar lem. In de Burgemeester Pontstraat: Het win kelwoonhuis No. 4, groot 1.42 A., hoogste bod 5700, A. W. Nieberding, Heemstede. Het woonhuis No. 6 in dezelfde straat, groot 92 c.A.; hoogste bad ƒ4300, J. W. M. van den Bosch, Heemstede. Het woonhuis No. 8 in dezelfde straat, groot 98 c.A. 4100 dezelfde. Het woonhuis no. 10 :in dezelf de straat, groot 1.34 A., hoogste bod ƒ4100, dezelfde. Zes woonhuizen in aanbouw in dezelfde straat, samen groot 5.79 A. hoogste bod 1200, de heer van den Bosch voornoemd. Gunning over een week. veerde spr. dat in November van het vorig jaar een heele serie zaken van clandestien slachten te Woerden berecht waren. In die plaats schijnt een zeer sterke neiging te bestaan de verschillende wetten betreffen de het slachten te overtreden. Wat de strafmaat betreft, wil spr. niet aan "den lagen kant blijven en eischit te gen verdachte een geldboete van 600 bij niet betaling te vervangen door 6 maanden hechtenis plus drie maanden voorwaarde lijke hechtenis, met een proeftijd van één jaar. Mondeling vonnis wijzende veroordeelde de Kantonrechter tot 500 boete subs. 50 dagen hechtenis plus een voorwaardelijke hechtenis van twee maanden met een proef tijd van twee jaar. Verdachte deed nog geen afstand van hooger beroep. „Tyd". KATWIJK AAN DEN RUN. Tuinbouw. In den loop van zaken kwam weinig wijziging, behoudens dat en kele producten beter vraag hadden. Zoo ging b.v. waschpeen iedere veiling lang zaam naar boven zoodat ten slotte weer een prijs is bereikt van 1.tot 1.40 per kist van 20 K.G. Vooral 1ste soort wordt gezocht en brengt dan ook een zeer goede prijs op. Grove peen gaat voor 0.40 tot 0.50 per kist. Ook de uien ging weer iets vlugger weg alhoewel de prijs vrij sta tionair bleef, n.l. van 2.10 tot 2.50 per 100 K.G. Roode kool ging in de eerste soort vlug weg tegen prijzen van 7.40 tot 11.50 per 100, Gele kool bracht in de beste soort van 7.10 tot 7.90 per 100 op. Selderie- knollen, ongewasschen konden niet meer dan 2.30 tot 4.10 opbrengen. Wat aan gevoerd wordt mag niet alles beste kwa- litie worden genoemd. Ook de Groene kool is niet meer van de beste soort. Het wordt al wat laat voor deze producten, groene- en boerenkool. De groene kool brengt van 1.90 tot 2.30 per 100 op. Boerenkool gaat per kist voor 0.55 tot 0.74 (per kist van 6 K.G.). Ook de tuinders alhier zullen binnen kort uit het steunpotje weer iets te ont vangen hebben. Wat per getal of gewicht als steun zal worden gegeven, is bekend, doch de uitwerking van een en ander neemt nog al wat tijd in beslag zoodat het nog wel ruim een week zal duren eer ieder z'n por tie ontvangt. Bij het einde van het boek jaar valt er als regel wel zooveel te doen dat extra werkzaamheden allesbehalve wel kom zijn. Men moet echter maar denken dat wat in het vat is, niet verzuren zal. Het zijn voornamelijk de vroege aardap pelen en de bospeen die wegens steun nog iets van beteekenis in het laadje brengen. Of b.v. 0.10 per 100 bloemkool ook steun genoemd mag worden wordt hier algemeen als een vraag beschouwd. NOORD WUKERHOUT. Volksbond. In café „De Zwaan" hield de Ned. R. K. Volksbond, afd. Noordwij- kerhout een jaarvergadering. De vergade ring werd geopend door den voorzitter, den heer A. H. van Noort. Hij besprak het goede verloop en het uitstekend slagen van de verschillende ontwikkelingscursussen, wel ke zijn gehouden Vervolgens kwam aan de orde punt 4 van de agenda t.w. Jaarverslagen. De secreta ris, de heer C. van der Klauw, las, zooals we van hem gewoon zijn, een keurig en uitgebreid verslag over het wel en wee van de vereeniging, gedurende het jaar 1934. Uit dit jaarverslag stippen we o.a. aan, dat het ledental iets achteruit is ge gaan. De bloei van de vereeniging heeft hieronder echter niet in het minst geleden. Men kan zelfs gerust zeggen, dat ondanks de slechte economische omstandigheden de vereeniging een steeds actiever leven ont plooit. Ja, zelfs de onderafdeelingen nemen in groei en bloei meer en meer toe. Men kan thans merken, dat een instituut zoo als de Volksbond, in een tijd van steeds erootere achteruitgang, zoowel op geeste lijk als op economisch terrein, niet gemist kan worden. In het afgeloopen jaar werden 7 leden vergaderingen gehouden, terwijl het be stuur acht keeren bijeen kwam. Vier be stuursraden werden gehouden. Nadat de secretaris zijn voorlezing van het verslag had beëindigd klonk een luid applaus uit de vergadering op en mocht hq van den voorzitter een hartelijk dankwoord in cas seer en. Hierna las de penningmeester, de heer J. van der Werff, eveneens een goed jaar verslag over den'financieelen toestand van de afdeeling. Hieruit blijkt dat de inkoms ten bedroegen 1879.23, de uitgaven 1739.17. Een batig saldo per 1 Januari 1935 dus van 140.06. De heer A. Berg verklaar de de boe'ken en bescheiden van den pen ningmeester in orde bevonden te hebben, zoodat de penningmeester over zijn beheer in het afgeloopen jaar gedechargeerd werd. De voorzitter bracht namens de vergade ring den penningmeester dank uit voor het goede beheer. Daarna bracht de penningmeester van het fonds „Hulp in Nood" een finantieel verslag uit. Het batig saldo per 1 Januari 1934 bedroeg 50.24. De inkomsten bedroe gen 55.36, de uitgaven 61.71, zoodat het batig saldo per 1 Januari 1935 nog 43.89 bedroeg. Aan zieke leden werd uitgereikt intotaal 560 L. melk en 4 pond vleesch, ter wijl 219 weken contributie werd betaald. De boeken en bescheiden van den pen ningmeester van het fonds waren in de beste orde bevonden, door den controleur den heer H. Wolken. Tot nieuw lid van de controle-commissie werd benoemd de heer G. Broeke. De Geestelijk Adviseur sprak vervolgens eenige woorden over het fonds „Hulp in Nood", en prijst de dienende liefde hiervan. De voorzitter spoorde allen aan toch steeds dit fonds te blijven gedenken. Hierna kwam aan de orde punt 5 van de agenda: Bestuursverkiezing. Tot bestuurs leden werden gekozen C. van der Klauw, P. Koelewijn, H. Hachmang en J. P. van der Ploeg. Bij het punt „Mededeelingen" zei de voorzitter, dat het bestuur in overleg is getreden met het Waterleidingbedrijf der Gemeente Noordwijk teneinde te verkrij gen, dat het geld voor het gebruik van water wekelijks wordt opgehaald. Daarna volgde de rondvraag. Een lid stelde eenige vragen omtrent huurverla- ging, een ander over het doktersfonds. De voorzitter zeide, dat bij het centrale be stuur van den Volksbond aangedrongen zal worden om de Bollenstreek aangesloten te krijgen bij het centrale ziekenfonds. De heer J. van der Voet sprak er nog over, dat de subsidie van den Volksbond voor de huisbroei- en huisvlijttentoonstelling niet groot genoemd kon worden. Daar verder niets meer aan de orde was sloot de voor zitter onder dankzegging voor de goede opkomst de vergadering met den chr. groet. Zij nog vermeld, dat de voorzitter het aftre dend bestuurslid, den heer J. van der Put ten dank bracht Voor alles wat hij in het belang van de vereeniging gedurende zijn zittingstijd heeft verricht. Personalia. Naar wij vernemen heeft de 2e Geneesheer van het Krankzinnigen- Gesticht „St. Bavo" alhier, dr. W. H. M, Sengers, als zoodanig ontslag gevraagd. ziLK. Bouwwerk stopgezet Door den aan nemer v. d. B. uit Hillegom worden mo menteel eenige blokken woningen gebouwd in de St Jacobstraat alhier. Voor een der gelijke bouwerij moet een aannemer ech ter in het bezit zijn van een vergunning van B. en W., hetgeen hierbij echter niet het geval was. Hoewel v. d. B. reeds eenige malen door of vanwege voornoemd college gewaarschuwd was zich van een desbetref fende vergunning in zijn bezit te verzeke ren, ging hij toch met het bouwen der hui zen door, met gevolg dat het werk door de gemeentepolitie werd stopgezet en de aan nemer een procesverbaal op de koop toe kreeg. STOMP WIJK. Groslijst-stemming. De R. K. Kies- vereeniging „Kiesrecht is kiesplicht" ver trouwt, dat alle leden hun recht a_s. Zondag zullen vervullen, tot samenstelling van de groslijst voor de Provinciale Staten. De stemming heeft plaats op Zondag 24 Februari in het St. Vitushuis. Van de Vroeg mis tot de Hoogmis en na de Hoogmis tot half één. In de oproepingskaarten staat al les duidelijk te lezen. Deze kaarten moeten meegebracht worden en ingeruild tegen een stembiljet. NOOTDORP. Groslijst-stemming. Het bestuur der R. K. Staatspartij afdeeling Nootdorp, brengt ter kennis van hare leden, dat ver kiezing voor candidaten voor de Provin ciale Staten zal gehouden worden ten huize van den voorzitter den heer P. J, van de Sande aan den Veenweg te Nootdorp op Zondag 24 Februari as. ten eerste na de Vroegmis tot 9 uur, vervolgens na de Hoogmis tot 12.30 uur, en ten slotte nog na de Vespers, (plm. 3 uur) tot 4 uur. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV MAATSCH. NEDERLAND. POELAU BRAS (uitr.) pass. 19 Febr. Gibraltar. KON. NED. STOOMB MAATSCHAPPIJ BENNEKOM (uitr.) arr. 18 Febr. te Cor ral. COSTA RICA vertr. 19 Febr. van Bar bados. SIMON BOLIVAR vertr. 19 Febr. van Kingston (Ja). KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. N. HOLLAND vertr. 20 Febr. van Sydny naar Singapore. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. BURGERDIJK Rotterdam-Philodelphia arr. 21 Febr. te Antwerpen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. MENESTHEUS vertr. 19 Febr. van Kobe naar Rotterdam. PROMETHEUS, Ja va-Amsterdam, vertr. 20 Febr. van Colombo. DE LUCHTR00VERS VAN H0ITIKA. 179. Ze liepen een eindje tusschen de struiken en boomen door en zagen opeens een bord, waarop met krijt geschre ven stond: Verboden te rooken. Ze bleven van verbazing stokstijf staan. Een bord met een Nederlandsch opschrift, hier, op dit eenzame eiland, midden in de Abacadaïsche Zee! 180. Dat wil dus zeggen: pijp uit je mond, zei de vliegenier en pakte de pijp uit de mond van den bestuurder. En jij dan ook! en rits had de ander de pijp te pakken. Door die grappen vloog er vuur uit de pijpen en voor ze er aan dach ten, begon het lange droge gras te smeulen en te branden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 15