WOENSDAG 20 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 BUITENLAND BELGIE. DÊ ROODE AGITATIE. Echec der socialistische interpellatie. De Brusselsche correspondent van de „Msbd." seint: In de kamer had gistermiddag de socia listische interpellatie plaats, naar aanlei ding van het besluit der regeering om de socialistische nationale betooging, die op 24 Februari a.s. te Brussel zou worden ge houden, te verbieden, welke interpellatie met vrij hevige incidenten gepaard ging. De socialistische leider Vandervelde pro testeerde op demagogische wijze tegen het regeeringsverbod. Hij zeide ojn., dat de regeering de ar beiders alleen maar kent door de rappor ten van haar gendarmen. Even daarna insi nueerde hij, dat de regeering het verbod had uitgevaardigde, om de banken te be schermen. Hierop volgde een verontwaar digd protest van den minister van justitie en het scheelde weinig, of het kwam daar bij tot een handgemeen. Vandervelde beweerde vervolgens, dat het heelemaal niet in de bedoeling lag, een betooging op touw te zetten, die een op roerig karakter zou dragen. „Dat zouden we trouwens niet eens durven en we staan in voor het handhaven van de orde", al dus de socialistenleider. Minister-president Theunis bewees even wei aan <*e hand van redevoeringen van socialistische kamerleden en van artikelen in de socialistische pers, dat de socialisti sche betooging wel degelijk op touw was gezet, om incidenten te verwekken en de regeering vrees aan te jagen. „We zullen sterk genoeg zijn, om alles onderstboven te werpen", staat ergens in een van uw bladen geschreven", ging spr. voort, waarop van socialistische zijde werd onderbroken: „We zijn ook vast besloten, dat te doen". Theunis vervolgde: „Nog te Antwerpen b.v. heeft de socialistische burgemeester een onschuldige manifestatie van een groepje fascistische jongelingen verboden. De regeering heeft de socialistische betoo ging van 24 Februari verboden, omdat zij wil voorkomen, dat bloed zou vergoten worden." Het gaat ook niet aan, aldus vervolgde Theunis, arme stakkers te laten meeloopen in een betooging, die op zijn minst genomen 2 millioen frs. zou hebben gekost. We kun nen dat geld beter besteden." Theunis besloot zijn rede met uit te roe pen: „Wij willen van geen socialistische be tooging weten. Wij zijn de ware verdedi gers van de vrijheid." Hierna beweerde een communistisch spreker, dat de arbeidende klasse zich niet aan het regeeringsverbod zou storen. De regeering bleef bij haar standpunt en andermaal beleefden de socialisten een echec van een offensief, waarmede zij ge hoopt hadden de regeering te doen vallen. De interpellatie eindigde me£ het aanne men door de regeeringspartijen van een motie van vertrouwen in het beleid der re geering. Tsjang Kai-sjek legde in dit interview den nadruk op de noodzakelijkheid van sa menwerking tusschen de beide landen. Zulk een samenwerking moet eerlijkheid tot grondslag hebben en geschraagd wor den door een geest van gerechtigheid, op dat zij tot heil van wereld zal strekken. JAPAN. DE RUSSISCH—JAPANSCHE BETREKKINGEN. Rusland wil confereeren. De Sovjetregeering heeft naar „Uni ted Press" meldt een belangrijken stap gedaan voor de verbetering der Russisch Japansche betrekkingen. De Russische gezant Joerenef heeft na melijk den Japanschen minister van Bui- tenlandsche Zaken, Hirota, voorstellen voorgelegd in zake het bijeenroepen van een Russisch-Japansche conferentie te Tokio, ter behandeling en beslechting van de beide landen betreffende vraagstukken. Rusland stelt voor, deze conferentie reeds binnenkort te doen plaats vinden. Hirota moet het voorstel gunstig gezind zijn. Ook toenadering tot China. Echter begint zich niet slechts een Rus sisch-Japansche toenadering af te teeke ren, doch tevens een Chineesch-Japansche, De Chineesche oud-minister van Justitie, Wang Tsjoeng-hoei, lid van het Haagsche Hof van Arbitrage, is namelijk te Tokio aangekomen, waar hij tien dagen zal blij yen. Wang zal besprekingen voeren met den Japanschen minister van Buitenlandsche Zaken Hirota, den onderstaatssecretaris van Buitenlandsche Zaken Sjigemitsoe en generaal Hayasji, den minister van Oor log. Bij deze gelegenheid zullen speciaal de betrekkingen tusschen China en Japan worden behandeld. Terwijl men in Japansche leger kringen een gereserveerde houding tegenover Nan king in acht blijft nemen en men in die kringen betwijfelt, dat de toenaderingspo gingen der Chineesche regeering inderdaad als serieus beschouwd kunnen worden, is men volgens de bladen te Tokio in Japan sche marinekringen bereid, de onderhande lingen te steunen en samenwerking te be vorderen. Voorts wil de Japansche marine speciaal haar steun geven aan de door Nan king getroffen anti-communistische maat regelen. Zij stelt daarom een uitbreiding voor van de door kanonneerbooten be waakte strook langs den Jangtsekiang. In de richting van een Chineesch-Ja- pansche toenadering wijzen ook de uitlatin gen van Tsjang Kai-sjek in een interview, dat hij aan den vertegenwoordiger van een Japansch blad toestond. AFRIKA. HET ITALIAANSCH-ABESSINISCH GRENSCONFLICT. Nog geen accoord over Oeal-oeal. Bij de Italiaansche-Abessinische onder handelingen, welke thans te Addis Abeba worden gevoerd, heeft Abessinië zich in principe accoord verklaard met het schep pen van een neutrale zo-ne in het gebied m Oeal-Oeal. Het heeft hieraan echter een aantal voor waarden verbonden, zooals het toelaten der nomaden tot de bronnen, welke in de neu trale zone zouden liggen. Deze voorwaarde zou Italië hebben geaccepteerd, terwijl het daarentegen een aantal andere als onaan vaardbaar beschouwt. Italië heeft den eisch gesteld, dat de be trokken zone door de Abessinische strijd krachten wordt ontruimd, alvorens het met een regeling instemt. BUITENLANDSCHE BERICHTEN MEXICO. MEXICO'S GELOOFS KAMP. De roode trawanten van een minister als Katholieken-vervolgers. De „Un. Press" geeft het volgende aan eengeschakeld relaas over de deels reeds bekende, anti-Katholieke aanvallen met doodelijke gevolgen en de nog steeds voort durende kerkvervolging in Mexico: Tot dusver hebben slechts twee botsin gen in de voorsteden van Mexico, slacht offers geëischt. In het eene geval drong een troep „rood- hemden" een antikerkelijke, door den minister van landibouw, Garrido Canabal, gestichte jeugdorganisatie een voorstad binnen en schoot verschillende malen op een menschenmenigte, die een kerk binnen stroomde, in. Het salvo doodde vijf personen, waarna zich de menigte te weer stelde en een der roodhemden wist te grijpen en dood ran selde. Zestig roodhemden en drie andere stadsbewoners werden hierbij gearresteerd en ingesloten. De roodhemden werden later tegen borgstelling vrijgelaten. Enkele dagen later kwam het tot een tweede botsing in de nabijheid van het nationaal paleis, waarbij echter geen doo- den vielen te betreuren. Honderden studenten vernielden het hoofdkwartier van de roodhemden na een verwoed straatgevecht met de antikerke lijke elementen. Bij dezen strijd liepen tal rijke demonstranten bloedige hoofd- en schotwonden op. Tenslotte had in een andere voorstad nog een pistolengevecht plaats tusschen drie honderd politiebeambten en Katholieken, die ten zeerste gebelgd waren over de uit wijzing van hun pastoor. Bij dit gevecht kwamen vier personen om het leven, terwijl twintig anderen ernstige verwondingen opliepen. Gedurende een halven nacht verdedigden zich de Katholieken tegen de politie en •brandweer op voor de kerk opgerichte bar ricaden. Tenslotte werden vijf en vijftig hunner gearresteerd en onder beschuldiging van geweldpleging ingesloten. Garrido Canabal, de leider der roodhem den is minister gebleven, maar de partij heeft met haar afkeuring van deze roode handelswijze de activiteit van zijn rood hemden niet gestuit. Later evenwel werden de roodhemden uitdrukkelijk gewaarschuwd en de natio- naal-revolutionnaire partij verklaarde, dat ze van dit oogenblik af alle revolutionnaire handelingen van haar medeleden zal con troleeren en geenerlei onafhankelijke maat regelen meer zal toestaan. Sindsdien is van de roodhemden niet veel meer te bespeuren. De weinige kerken intusschen welke nog voor den eeredienst mogen worden ge bruikt, zijn op elk tijdstip van den dag totaal met geloovigen gevuld en in die bondsstaten, waar alle kerken werden ge sloten, werden in het geheim in particu liere huizen en onbekende plaatsen H. H. Missen gelezen. Weliswaar zijn talrijke arrestaties ver richt en vele personen tot geldboeten ver oordeeld, doch dit zal de Katholieken niet beletten, volgens hun godsdienstige over tuiging te handelen. De regeer in g heeft alle openbare demon straties, hetzij vóór of tegen den godsdienst, verboden. Dit verbod is persoonlijk door president Cardenas uitgevaardigd, die er uitdrukkelijk aan toe voegde, dat hierdoor het in de grondwet gewaarborgde recht van vergadering geenszins is aangetast. Bovendien wil de regeering een propa ganda-bureau oprichten, dat in samenwer king met de gezantschappen en consulaten in het buitenland het standpunt der regee ring inzake het kerkconflict aan de wereld zal kenbaar maken. Een desbetreffend wetsontwerp is door een commissie uit het parlement voorge steld en zal spoedig worden aangenomen. Men is tevens voornemens, de nieuwe di plomatieke functie van „propaganda-at tache" in te stellen, wiens taak het zal zijn, door artikelen in buitenlandsche bladen en tijdschriften, door lezingen en radio voordrachten de houding van de Mexicaan- eche regeering ten dezen te rechtvaardigen. TREIN AMSTERDAM—PARUS ONTSPOORD. Zes wagens omgevallen bij een ontsporing in Zuid-België. De trein no. 122, AmsterdamBrussel Parijs, die om 16.55 in Parijs moest aanko men, is gisteren te Ghlin (bij Bergen in He negouwen) ontspoord. Zes rijtuigen zijn omver gevallen. Tot dusver telt men geen slachtoffers. Omtrent het déraillement van de express AmsterdamBrusselParijs wordt thans gemeld, dat niemand bij het ongeluk werd gedood of gewond. De locomotief en de tender zijn omge vallen, de overige rijtuigen ontspoorden, doch vielen niet om. De reizigers zetten hun reis naar Parijs voort in een anderen trein. TREIN BRUSSEL—ANTWERPEN OVER RIJDT TWEE ARBEIDERS. Trein 203 van Brussel naar Antwerpen heeft gister bij Schaerbeeck twee arbei ders overreden, die op slag dood waren. De machinist van den trein verklaart, dat de arbeiders niet tijdig op zij zijn gegaan, hoewel de gebruikelijke seinen gegeven wa ren. HEVIGE GRIEP-EPIDEMIE TE SARAGOSSA. Honderd dooden in een week. De stad Saragossa wordt hevig geteisterd door een griepepidemie, die in de laatste acht dagen meer dan honderd dooden hoeft geëischt. Van de bevolking, welke uit 180.000 zielen bestaat, zijn niet minder dan 20 procent door de ziekte aangetast. Vele duizenden gevallen laten zich zeer ernstig aanzien. HAUPTMANN-PROCES WORDT HERZIEN. Verzoek tot behandeling van de zaak in hooger beroep ingewilligd. Het moordproces tegen Hauptmann zal worden herzien. Aan het verzoek tot behandeling van de zaak in hooger beroep is gevolg gegeven en de termijn voor de terechtstelling 18 Maart, is uitgesteld. De verhandelingen in hooger beroep van het Hauptmann-proces zullen op 28 Maart dus tien dagen na den oorspronkelijken ter mijn der terechtstelling beginnen voor het hoogste gerechtshof van den staat New- Jersey. Met de verdediging van Hauptmann be lasten zich de advocaten Lloyd Fisher en James Pope, die Hauptmann ook te Fle- mington verdedigd hebben. De hoofdverdediger in het Flemington- proces, Reilly, heeft de verhandelingen van vandaag over de inwilliging van het ajppel en de vaststelling van den nieuwen termijn van het nieuwe proces, niet bijgewoond. Het proces in hooger beroep zal op staats kosten worden gevoerd, daar Hauptmann niet over de noodige geldmiddelen beschikt. Twee Duitsche organisaties, de „Germa- nia" en de nationaal-socialistische „New Germany" hebben een inschrijving ten be hoeve van Hauptmann geopend. Zy verkla ren, dat het proces vooral ten doel had een campagne tegen Duitschland te voeren EEN VOLLE MAAG. In het Goulburn-ziekenhuis te Sydney, in Australië, werd onlangs een jongeman opgenomen, die klaagde over acute pijnen in de maag. Er werd een Röntgen-foto geno men en toen bleek, dat de maag een hoe veelheid vreemdsoortige voorwerpen be vatte en dat er operatief moest worden in gegrepen. Men vond toen inderdaad een groot aantal stukjes ijzerdraad van ver schillende lengte en dikte en voor het mee- rendeel tot haken gebogen. Nadat zij een voor een verwijderd waren, telde men niet minder dan 130 stuks. De patiënt die thans herstellende is, wei gerde mede te deelen, op wiens advies hij dit vreemde dieet gehouden had. ONAANGENAAM EXTRA-NUMMER IN THEATER TE HAVANA. In het Al'hambra-theater te Havana stortte het dak boven de vestibule in, kort voordat de voorstelling een aanvang zou nemen. Het duurde langen tijd voor men de ge wonden onder de puinhoopen had wegge haald. Twaalf personen liepen verwondin gen op, van wie er vier ernstig aan toe zijn. Men veronderstelt, dat de last van het op het dak gevallen regenwater het ongeluk heeft veroorzaakt. Natuurlijk. Hé, een heele opluchting. Je moet weten, ik heb hier vier uur geleden met Henri afgesproken. (Weekly Telegraph) Tweede Kamer De algemeene beschouwingen over de Indische begrooting zijn afgeloopen. Heel veel nieuws hebben de replieken en de dupliek van den minister niet opgeleverd. Eerste Kamer Binnenlandsche zaken De hoofdschotel van dit debat, zoo stel de Minister de Wilde gisteren aan het begin van zijn rede vast, is de kwestie van de autonomie van de gemeenten. De sociaal-democraten achten deze autonomie ernstig aangetast door de maatregelen van de Regeering tot steun van zgn. noodlijden de gemeenten; immers, wil zulk een ge meente gesteund worden, dan stelt de Re geering hiervoor meestal bepaalde eisohen tot beperking van uitgaven of verhooging van lasten. Nu zeggen de sociaal-democra ten in deze Kamer, vooral bij monde van den heer Wibaut en deze keer nog van den heer de Zeeuw, dat de Regeering eerst de gemeenten in noodtoestand brengt door op hen de werkloosheidslasten af te schui ven en hen dan wil helpen om uit die put te komen, maar dan op allerlei voor waarden, die de Regeering volgens de wet niet mag stellen. Hiertegenover voerde Mi nister de Wilde aan, dat de werkloosheids lasten in beginsel heelemaal niet op het Rijk rusten, zooals de sociaal-democraten beweren. Want indien iemand door wat voor omstandigheden ook in moeilijkheden raakt op financieel gebied, dan rust aller eerst op de familie de plicht hem te hel pen, hetgeen dan ook ruimschoots ge schiedt. Kan de familie het niet meer aan, dan komen de volgende gemeenschappen in aanmerking, dus de gemeente, en kan deze het ook niet meer bolwerken, dan j komt tenslotte hex Rijk te hulp. Dus het Rijk schuift niet de lasten af, maar neemt ze welwillend over. Het verwijt van de critici, dat deze Regeering de cultuur goederen wil afbreken door deze maatre gelen is schandelijk onrechtvaardig, en het verwijt van den heer Wibaut, dat door deze wijze cultuurgoederen verloren gaan is te billijken, maar de Regeering doet wat zij kan om zooveel mogelijk te redden en zoo lang mogelijk voor den ondergang te be hoeden, maar, zoo voegde de Minister den heer Wibaut toe, indien wij uw raad had den opgevolgd, dan waren we reeds gezon ken. De salarissen van personeel in gemeente en provincie zijn ook het onderwerp van de discussie geweest Terwijl de heer Drooglever-Fortuyn (lib.) tot voorzichtig heid aanspoorde in de toekomst met al te hooge salarissen, laakte de heer Wibaut (s.d.a.p.) de meinier waarop de Minister van Binnenlandsche Zaken zijn streven naar gelijke betaling van gelijke functies in gemeenten en provincies verwezenlijkt. Speciaal de behandeling van de Provin ciale Staten van Noord-Holland door den Minister achtte deze spr. verwerpelijk. De Minister gaf toe, dat het over het algemeen onwenschelijk is buiten de Staten om een Koninklijk Besluit uit te lokken om zijn wil door te zetten, maar hier was het an ders. Terwijl alle provincies hun plannen tot salarisregeling in December '34 gereed hadden, waren de Staten van Holland nog niet op 1 Januari '35 klaar en toen de Mi nister informeerde hoe het er toen mee stond kreeg hij te hooren, dat met de voorbereiding van de plannen nog een be gin moest worden gemaakt. Dit nu ging al te ver. Toen heeft de Minister de Staten van die provincie gepasseerd en een K. B. uitgelokt, aldus van zijn recht gebruik makend. De vervanging van vrouwen door man nen, waar dit mogelijk is, achtte de Minis ter vólkernen in overeenstemming met Gods ordonnantieën op dit gebied en met de 'eischen van de huidige practijk. De heer Mendels (s.d.a.p.) had geklaagd over de druk, waarmee de Minister de benoe ming van een directeur van een Middelb. Meisjesschool in Deventer in plaats van een directrice had bevorderd. Onder groote hilariteit legde de Minister plechtig de verklaring af, dat deze benoeming aan hem was voorgelegd door dein wethouder van onderwijs van Deventer, dieso ciaal-democraat is. Tevens legde spr. er echter de nadruk op, hoe door dergelijke praatjes, als waardoor de heer Mendels beïnvloed was, ten onrechte de naam van bewindslieden wordt beklad. In het feit, dat de heer Polak (s.d.a.p.) gezegd had, dat de Regeering gemeenten, die zich tegen streekplannen verzetten, maar tot medewerking moesten dwingen, zag de Minister een nieuwe aanwijzing voor zijn meer verkondigde stelling, dat de strijd voor ae autonomie der gemeenten door de sociaal-democraten slechts een middel was om een ander doel te bereiken. Zoodra er andere middelen komen, wordt de autonomie prijsgegeven. Zoo wil de heer Polak nu weer de gemeenten tot me dewerking met streekplannen dwingen. Aldus in groote lijnen het krachtige en levendige antwoord van den Minister van Binnenlandsche Zaken op alles wat hem verweten en gevraagd werd. De Begrooting werd z. h. st. aangeno men. Vele leden wenschten den Minister met zijn verdediging geluk. UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. Sportverceniging O.D.L Maandag 18 Febr. 's avonds 8 uur hield de R.-K. Sport - vereeniging O.D.I. een ledenvergadering in de zaal van mej. wed. Sneeboer. Circa half negen opende de voorzitter de goedbe zochte vergadering met den chr. groet. Hij heette alle aanwezigen hartelijk welkom en wel op de eerste plaats den pasbenoemden geestelijk adviseur, den weleerw. heer ka pelaan Berkhout. Spreker merkte op, dat dit wel een buitengewone vergadering was, waaraan verschillende attracties en verlo tingen waren verbonden. Vervolgens gaf hij 't woord aan den secretaris tot 't voor lezen der notulen van de vorige verga dering. Deze werden onveranderd goedge keurd en vastgesteld. Nu nam de geeste lijk adviseur het woord, 't Was hem eeiB groot genoegen tot adviseur dezer vereeni- ging benoemd te zijn, te meer daar hij op dezen avond reeds tot 't besef was geko men, dat er in deze club gezelligheid heerschte en saamhoorigheid. Hij was zelf speler en een echte sportliefhebber en wilde zich geheel geven aan deze vereeniging. Hij hoopte, dat O.D.I. nog veel succes zou hebben en dit jaar nog een trapje hooger zou stijgen. Nu volgde 't gezellig samenzijn, verlo ting van voetbalschoenen enz., prijsjasen, tot 't één uur werd, tijd om te scheiden en naar huis te gaan. 't Was een gezellig avondje geweest. TER-AAR. „Recht en Orde". In het R. K. Ver. gebouw werd de Jaarvergadering gehouden van de R. K. Staatspartij, afd. Ter-Aar, on der praesidium van den heer M. Robertz. De opkomst was bizonder gering, wat mo gelijk wel z'n oorzaak zal vinden in heit on gunstige weer. Bij de raededeelingen vernamen we dat de onderlinge bestuursfuncties als volgt ver deeld zijn: H. Volgering, secr., C. Mank, penn., L. Hoogervorst, 2e voorz., H. Mark man, 2e secr. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat den 24en Februari de stemming zal plaats hebben voor de groslijst Prov. Staten. Na de H. Missen en het Lof is er gelegenheid tot stemming, hetzij in het R. K. Ver. ge bouw of in Café Machielse. De oproep wijst 'dit uit. Des avonds wordt de telling gehou den in de Bestuurskamer. Zij, die belang stellen in de uitslag, kunnen zich daar heen begeven. Naar aanleiding van een onder houd wat een der leden heeft gehad met den voorzitter, betreffende propaganda voor de R. K. Staatspartij, bijzonder het verspreiden van de „Opmarsch", mochten wij van het Bestuur vernemen, dat het ten allen tijde bereid is daaraan mede te wer ken, wat de bloei van onze partij kan be vorderen. Door den afgevaardigde Robertz werd een uitvoerig verslag gegeven van de ver gaderingen te Gouda en Leiden. De penningmeester doet rekening en ver antwoording van z'n financieel beleid. Dank zij de clemente behandeling van een hoo ger college hebben we momenteel een batig saldo van 17.39. (Er blijft nog een schuld van vijftig gulden, die in termijnen kan voldaan worden). De verificateurscom missie, bestaande uit de heeren P. Hooger vorst, A. Bontje en W. Vis, brengt bij mon de van eerstgenoemde verslag uit over haar bevindingen. De boeken en bescheiden zijn in orde. Nu zijn we -beland bij het kardinale punt „behandeling Reglement" of wel de Grond wet, basis, waarop we leven, aldus de voor zitter. Duidelijk, zoo noodig herhalend en bij gewichtige artikelen een ruime toelich ting gevend, wordt het reglement artikels gewijs onder leiding van den voorzitter be handeld. De voornaamste punten, die voor gedachtenwisseling in aanmerking kwamen stippen wij aan. Allereerst draagt de ver eeniging den naam van „recht en orde". De Pastoor is met algemeene stemmen be noemd tot eere-voorzitter. De contributie werd bepaald op veertig cent. Bij de vast stelling contributie-heffing kwam een be jaarde heer, woonachtig in het R. K. Ge sticht, een gloeiende propaganda-speech af steken voor onze partij, die wy Katholieken moeten steunen. Bij verkiezing van be stuursleden en candidaatstelling Gemeente raad, zullen de candidaten alfabetisch ge plaatst worden. Met een geheel nieuw sys teem is het Bestuur gekomen bij verkie zing gemeenteraad. In het kort aldus vast- gestled: de candidaten worden alfabetisch op een lijst geplaatst. By de eerste stem ming mag één candidaat stemmen, de zes personen die het meest aantal stemmen op zich hebben verworven, wordt het „ad vies". genoemd. Bij de tweede stemming moeten wij zes personen stemmen, ofwel het advies wat geldt voor zes of hen die hierin niet zijn opgenomen. Lang werd over dit systeem gesproken en zelfs het school bord moest er -by, om het voor eenieder be grijpelijk te maken. Misschien kan dit stel sel den kiezers bevrediging schenken. Bij verkiezingen mag geen „wilde" propagan da gemaakt worden, doch met instemming van het bestuur kunnen kiescomité's opge richt worden. Na nog over een paar artike len inlichtingen gevraagd te hebben, werd het reglement, met de besloten wijzigingen, vastgesteld. De Pastoor vond het wenschelijk dat de leden in het bezit kwamen van een regle ment. Het bestuur zegit haar medewerking toe en binnen korten tijd zal het aan de leden ter hand gesteld worden. Mocht iemand een vergoeding willen geven, dan slaat het bestuur dit vast niet af. Tot afgevaardigde naar de Statenkies- kring en Kamerkieskring werd benoemd de heer M. Robertz en als plaatsvervanger de heer L. Hoogervorst. Bij de rondvraag vroeg W. Hoogervorst naar de mogelijkheid om vanuit deze ver eeniging een ontwikkelingsclub op te rich ten, waarvan eenieder lid kan worden. In dit verband verkeer de voorzitter naar het

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6