T\JÜf IN «AN^EL... WOENSDAG 20 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht ui den morgen van 20 Febr. 1935, medegedeeld door üet Kon Ned Met. Inst te De Bilt. Hoogste barometerst.: 768.3 te Marseille en Zürich. Laagste barometerst.: 721.1 te Vardö. Verwachting tót den avond van 21 Febr.: Krachtige, aanvanke- iets kouder. Snel volgen de depressies elkander op, gisteren lag een depressie voor de Noor- sche kust, welke naar Noord-Scandinavië trok. De Oceaan-depressie, die gisteren nog op 30 graden W. L. en 50 graden N.Br. gelegen was, bevindt zich thans met haar kern ten Zuiden van IJsland, doch strekt haar invloed ver Zuidwaarts uit. De hooge druk over Centraal-Europa nam een weinig in beteekenis af. Rond de beide depressies waaien krachtige winden en is het weer betrokken of zwaar bewolkt, in het Zuid- Oosten van het waarnemingsgebied is het rustiger met onbewolkten hemel. De de pressies brachten regen over de Britsche Eilanden en Scandinavië. Over de Britsche Eilanden, IJsland, Frankrijk, Zuid-Neder land en plaatselijk in Noord-Scandinavië steeg de temperatuur. In het overige gebied daalde zij. Het lichte vorstgebied in Frank rijk is sterk afgenomen, over Noord-Scan dinavië en Finland werd de vorst matig tot licht, terwijl zij in Zuid-Zweden weer toe nam tot matig. Onder den invloed van het lage drukgebied mag ten onzent regenachtig weer met harden wind verwacht worden. LUCHTTEMPERATUUR. 9.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 5.50 uur tot Donderdagmorgen 6.37 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Donderdag 21 Febr. voorin 4.27 uur en nam. 4.40 uur. Storm waarschuwingsdienst. Geseind 20 Februari te 11.15 uur aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het Zuid-Westen". LUCHTVAART ONGERUSTHEID OVER LORD SEMPILL. Zijn vliegtuig gevonden te Tandjong Merak, vermoedelijk onbeschadigd. Uit Batavia wordt gemeld: Er bestond eenige ongerustheid over het lot van Lord Sempill, die na zijn vertrek per vliegtuig van Rambang op 17 Februari te 14 uur spoorloos was verdwenen. Vijf marinevlieg tuigen zijn op onderzoek uitgegaan en vol gens een bericht uit Soerabaja is het vlieg tuig te Tandjong Merak gevonden, vermoe delijk onbeschadigd. Van Lord Sempill is nog geen spoor ontdekt. Een Reuter-telegram uit Londen meldt, dat Lord Sempill volgens aldaar ontvan gen berichten in veiligheid is. Kolonel William Francis Lord Forbes- Sempill, geboren op 24 Sept. 1893 is waar schijnlijk wel Engelands meest bekende amateur-aviateur. In Juli 1919 nam hij zijn ontslag bij de Royal Air Force. Daarna reorganiseerde hy o.a. den marine-vlieg- dienst van Japan. Rambang ligt op Timor, Tandjong Merak op den Java-wal, bij het begin van het spoorwegveer naar Sumatra. VERMISTE SOVJET-VLIEGER GEEFT TEEKEN VAN LEVEN. „Help ons, wij verhongeren". Uit Archangel wordt gemeld: De leider der commissie, die in het leven is geroe pen ter organisatie van de opsporingswerk- zaamheden van het sedert 1 Februari spoor loos verdwenen, door Goljoebef bestuurde vliegtuig, heeft hedenmorgen een radio- gram van den volgenden inhoud ontvangen: „Ik, Goljoebef, en mijn beide metgezellen, zijn reeds 17 dagen onderweg. Wij verhon geren. Wij hebben een noodlanding moeten maken- in een moeras. Het toestel heb ik achtergelaten onder bewaking van een mij ner metgezellen. Wij hebben ons slechts in het leven kunnen houden met planten en zijn zwaar ziek. Of de achtergebleven be waker nog leeft, weten wij niet. Pas van daag zijn wij opgemerkt door een visscher, die ons met een karretje naar het dorp Isdjima fop 40 km. afstand van Archangel) heeft gebracht. Wjj verzoeken ons twee vliegtuigen met levensmiddelen te sturen." Reeds een uur nadat dit telegram was ontvanggen bevonden zich twee vliegtuigen onderweg om hulp te verleenen. Golboebef is een der bekwaamste piloten van de Sov jet-Unie en heeft destijds vluchten naar het Poolgebied ondernomen. DE FABRICAGE VAN DOUGLAS D.C.-2- TOESTELLEN. Tot nu toe 73 geleverd. Blijkens berichten uit Amerika heeft de Douglas-fabriek in negen maanden tijds niet minder dan 73 Douglas D.C.-2-vlieg- tuigen geleverd. De eerste machine van dit type werd geleverd op 16 Mei van het vo rige jaar en het 73ste op 15 Februari jJ. Deze machines waren bestemd voor 14 maatschappijen en andere lichamen. Hier bij zij nog vermeld, dat de eerste productie van dit type 125 toestellen zal bedragen. RECHTZAKEN DE MOORDZAAK DE BIE Mr. Roobol dient een aanklacht in wegens mishandeling door de marechaussee. Naar wij vernemen is door mr. H. H. Roobol, verdediger van P. de Bie, bij den Officier van Justitie te Den Bosch een aanklacht ingediend wegens zware mis handeling in de Marechausséekazerne te Oss, tijdens het verhoor van De Bie, te gen den opperwachtmeester der marechaus- sée, L. Curfs, eertijds te Oss. Men zal zich herinneren, dat, bij de be handeling in eerste instantie van de zaak- De Bie, J. v. Heesch op de terechtzitting zeide: „Nu wil ik de waarheid zeggen. Bij de marechaussée heb ik de waarheid niet gezegd. Daar ben ik mishandeld". BEHANDELING IN HOOGER BEROEP. Onder groote belangstelling van de zijde van het publiek, dat in groote menigte zich hedenmorgen voor het Paleis van Justitie te Den Bosch verzameld had, werd in hoo- ger beroep behandeld de bekende zaak te gen den 19-jarigen fabrieksarbeider P. W. de Bie, uit Oss, die door de Bossche Recht bank wegens doodslag op zijn neef G. de Bie, gepleegd in den avond van 8 Augus tus 1933 te Berghem, veroordeeld was tot 15 jaar gevangenisstraf. Van dit vonnis waren zoowel de Offi cier van Justitie, die wegens moord levens lange gevangenisstraf had geëischt, als de verdachte in hooger beroep gegaan. Den verdachte was moord, subs, dood slag en mishandeling met doodelijken af loop, ten laste gelegd. De beestachtige mishandeling was ge pleegd met een mes en het lijk werd den volgenden dag in een greppel van het wei land te Gemert tusschen Berghem en Oss gevonden. De verdediging van den verdachte was thans in handen van mr. H. Roobol uit Arnhem. Het Hof was als volgt samengesteld: President jhr. mr. E. van Meeuwen, Raads- heeren mr. van Bortel en Van der Veen, Griffier jhr. mr. Verheijen, advocaat-ge neraal mr. Mass ink. Er zijn slechts een 20-tal personen op de publieke tribune toegelaten. Het blykt, dat 21 getuigen a charge zijn gedagvaard. De verdachte werd ondervraagd door den President. „Waarom bent u in hooger beroep geko men?" Verdachte: „Omdat ik onschuldig ben. Ik heb dien jongen niet vermoord". Getuigenverhoor. Als eerste getuige werd gehoord de ar beider H. van Uden uit Oss. Deze verklaar de op het weiland te Gemert een lijk ge vonden te hebben. Later heeft hij nog in de Meer het rijwiel van het slachtoffer ge vonden. Mr. Roobol vraagt of hij eens een jas mag zien, welke het slachtoffer heeft aan gehad, toen hij vermoord gevonden werd. Deze jas wordt hem getoond. Mr. Roobol vraagt dan, of het mogelijk is of men iemand kan doodsteken, zonder dat de voe ring van de jas is doorgestoken. Getuige Ch. de Gier, wachtmeester der Marechaussée te Oss, was na de vondst van het lijk onmiddellijk naar de woning van Ceelen gegaan. Daar trof hij P. de Bie aan. Het gezicht Van P. de Bie was vol schrammen en deze waren nog versch. P. de Bie had een pet op en deze is door hem in beslag genomen. Getuige wist niet te verklaren, welke kleeren aan het slacht offer toebehoorden. Mr. Roobol vraagt aan den wachtmees ter, wat er gebeurd is in den nacht van 3 November, toen „de Rut" wegens drank diefstal werd gearresteerd. Dienzelfden nacht is Boeijen bij den wachtmeester ge komen en heeft hem gezegd, dat de Rut G. de Bie heeft vermoord. PI. vraagt waar dit verhaal van deze aanklacht is geble ven. Wachtmeester de Gier verklaart, dat van deze klacht geen verbaal bestaat. Raadsheer mr. van der Veen vraagt acte van deze verklaring. Mr. van Bortel vraagt dan aan den ver dachte, hoe hij aan de schrammen is ge komen. Verdachte zegt, dat hij de schrammen heeft opgeloopen, toen hij in de braambes- senstruiken was gevallen. Het bloedonderzoek. Als getuige-deskundige werd vervolgens gehoord dr. W. F. Hesselink, scheikundige te Arnhem. Deze heeft op het hemd van het slachtoffer bloed aangetroffen. Het bloed van G. de Bie behoort tot de bloed groep A. B. Op de pet van den verdachte waren ook spatjes bloed aangetroffen -en deze spatjes behoorden ook tot de bloed groep A. B. Hij heeft ook het bloed onder zocht van verdaohte P. de Bie. Zijn bloed behoort tot de bloedgroep B. De verdachte gaf toe, dat de bloedspat- jes, welke op zijn pet waren aangetrof fen, afkomstig waren van G. de Bie. Hij had 14 dagen tevoren met G. de Bie ge stoeid. Deze kreeg toen een bloedneus en enkele spatjes van het bloed zijn toen op verdachte's pet gevallen. Getuige-deskundige kan niet- aannemen, dat de spatjes bloed, welke op de pet van verdachte zaten, veertien dagen oud kon den zijn. Daarvoor waren zij te teer. Op de zaklantaarn van den verdachte is eveneens, aldus getuige-deskundige bloed aangetroffen, dat behoorde tot de bloedgroep B. Hierna ontspon zich tusschen den des kundige en den verdediger een vinnig de bat over het bloedonderzoek. Mr. Roobol protesteert ertegen, dat bij het onderzoek stukken zijn verduisterd, die voor de verdediging van het grootste be lang zijn. Aan wachtmeester Kurfs vroeg mr. Roobol, waar het verbaal is gebleven, dat in den nacht van 3 November is opgemaakt en waarom de Rut van het Huis van Bewa ring te den Bosch is overgebracht naar de marechaussékazerne te Oss? De wachtmeester verklaarde, dat dit was geschied naar aanleiding van een anoniem schrijven. Mr. Roobol vroeg aan het Hof den wachtmeester te verplichten den naam van den schrijver te noeemn. Het Hof zal daarover nader beslissen. De volgende getuige was H. A. v. d. Put ten uit Oss, bijgenaamd de Rut. De Rut verklaarde, dat hij tot tweemaal toe in de marechausséekazerne tot bloedens toe is geslagen. Hij moest en zou verklaren, dat hij tezamen met P. de Bie G. de Bie had vermoord. Indien hij dit verklaarde, zou P. de Bie de gevangenis in gaan terwijl get, zou worden vrijgelaten. De advocaat-generaal wijst erop, dat m de pers reeds was aangekondigd, dat de Rut deze nieuwe houding zou aannemen. Wachtmeester L. Kurfs wordt daarna weer als getuige gehoord. De president vraagt hem wat er in de marechaussee kazerne was gebeurd. Getuige zegt, dat er van het verhaal over mishandeling niets waar is. Op een vraag of de Rut ooit verdacht is van de moord, antwoordt de wachtmeester, dat deze slechts ais getuige werd be schouwd. Verdachte P. de Bie heeft de Rut om hulp hooren roepen. Dezelfde wachtmeester zoo ook hem (de Bie) tot bloedens toe heb ben geslagen. Mr. Roobol vraagt een vervolging we gens meineed tegen wachtmeester Kurfs. Wachtmeester de Gier verklaart vervol gens onder eede, dat de Rut en de Bie niet zijn mishandeld. De Rut: „Hij liegt. Hij heeft my ook ge slagen en gezegd: „Nou heb je ze gekre gen, maar de volgende keer krijg je je nog meer." De wachtmeester verklaart nog, dat de Rut heeft gezegd: „Als de zaak voor het Hof voorkomt, dan ben ik in staat om wel 3 meineeden te doen, of ik houd me gek." Mr. Roobol vraagt om een vervolging wegens meineed tegen dezen wachtmeester. De president vindt daarvoor nog geen ter men aanwezig. HAAGSCH GERECHTSHOF. De ijscoventer K. uit Leiden, is door de rechtbank wegens verduistering in dienst betrekking, meermalen gepleegd, veroor deeld tot 1 jaar gevangenisstraf. Het Hof bevestigde dit vonnis. BURGEMEESTER BELEEDIGD DOOR RAADSLID. Tot een boete van vijftig gulden veroordeeld; de Officier had één maand geëischt. De rechtbank te Amsterdam veroordeel de vandaag het Larensche O. S. P.-Raadslid P. van Praag wegens beleediging van bur gemeester van Nispen van Sevenaar tot een geldboete van 50 gulden, subs, toen da gen hechtenis. Het O. M. had een gevangenisstraf van één maand gerequireerd. Naar aanleiding van de uitzetting van de vier Duitschers, die in het begin van het vorig jaar te Laren een conferentie bij woonden, heeft dit Raadslid in een open bare Raadszitting in zeer krasse termen zijn meening over den burgemeester te kennen gegeven. Na de schorsing van de vergadering zou hij het woord „lafaard" tegen den burge meester hebben geroepen. In de dagvaar ding was hem, zoowel het gesprokene in als n a de schorsing der vergadering ten laste gelegd. Betreffende het eerste deel der ten laste legging werd de Officier niet ontvankelijk verklaard in zijn vordering, op grond van artikel 53 der gemeentewet (onschendbaarheid der Raadsleden tijdens de Raadsvergadering). Het tweede gedeelte der ten laste leg ging het roepen van het woord lafaard na de vergadering achtte de rechtbank bewezen. De rechtbank overwoog ten aanzien van de straf, dat deze niet te hoog moet zijn waar verdachte er zich in zijn opgewonden heid geen rekenschap van had gegeven, dat hij na de schorsing der zitting niet meer ge dekt was door zijn parlementaire onschend baarheid. Ook neemt de rechtbank in aan merking, dat verdachte ernstig gegriefd was door het optreden van den Larenschen bur gemeester tegen de vier Duitschers. DE UITLOTING OBLIGATIES VAN „DE TIJD." De Eerste Kamer der Amsterdamsche Rechtbank heeft heden in haar uitspraak geweigerd het besluit te bekrachtigen van de obligatiehouders van de N.V. Drukkerij De Tijd, waarby werd besloten de uitlo ting der obligaties uit te stellen tot 1940. Dit besluit was indertijd genomen met een meerderheid van ongeveer 1000 tegen 46 stemmen. „De Tijd" zal van dit vonnis in hooger beroep gaan bij het Gerechtshof. STADSNIEUWS R.K. VOLKSBOND. Tweede ontwikkelingsavond. Gisteravond werd in het Bondsgebouw de tweede ontwikkelingsavond van den R.K. Volksbond in dit seizoen gehouden. Na opening der vergadering met den chr. groet heette de voorz., de heer J. H. Ny- huis, alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den Geest. Adviseur prof. A. Cleophas en den heer C. J. Kuiper, spreker van den avond. De heer Kuiper had op verzoek tot on derwerp gekozen: de taak der standsorga nisatie ten opzichte van het politieke le ven. Spr. noemde dit een precair onderwerp, omdat krachtens bisschoppelijk voorschrift de standsorganisatie niet aan directe po litiek mag doen. Spr. wilde dit onderwerp dan alleen in zooverre hier ter sprake brengen, waar de aanrakingspunten tusschen de politiek en de sociale werkzaamheden elkander steeds meer naderen. Vooraf werpt de heer Kuiper ten opzich te van deze kwestie een blik in het ver leden en herinnert aan de beginselverkla ring van het Katholiek Werkliedenver bond, waarin ojn. wordt gezegd, dat dit Verbond al zyn organisatorische middelen zal aanwenden om de belangen der arbei ders geestelijk en stoffelijk te behartigen. Bij alle acties zal het Werkliedenverbond zich richten naar de Katholieke, door alle eeuwen heen beproefde beginselen. Na vervolgens nog een verklaring te hebben gegeven van hetgeen de katholie ken onder politiek hebben te verstaan, her innert spreker aan de definitie, welke Z. H. Exc. Mgr. Aèngenent, destijds pro fessor in de sociologie te Warmond op den Katholiekendag te Maastricht in 1928, heeft gegeven van de hooge en ideale politiek. De staatkundige organisatie van de ka tholieken in Nederland moet voor alles zijn en blijven een principieele katholieke staatskundige organisatie, die de katholie ke gedachten op staatkundig terrein zoo goed mogelijk moet beleven. Zoo moet ook de katholieke arbeidersbe weging een principieele organisatie zijn. Zoowel voor de arbeiders als de staat kundige organisatie behooren de Encycliek „Rerum Novarum" en „Quadragesimo An no" hierbij het uitgangspunt te zijn van alle handelingen. Een der voornaamste voorwaarden hier bij is, dat het arbeidscontract steunt op de begrippen van hoogste rechtvaardigheid, waaruit volgt, dat de arbeider met zijn gezin voldoende moet hebben om rond te komen, dus ook in de omstandigheden van ziekte, invaliditeit, werkloosheid of ouderdom. Z. H. de Paus zegt dan ook, dat de arbeider uit zijn arbeid voldoende moet kunnen putten om voor armoede bewaard te blyven. In de laatste 25 jaar heeft bij gebrek aan naleving der sociale rechtvaardigheid, de wetgever middelen moeten aanwenden om den arbeider tegemoet te komen. In het productie-proces dient men, om een sluitende exploitatie-rekening te krij gen, geregeld af te schrijven op machines, enz. Dat wordt gedaan, maar het liberale productie-systeem schreef nimmer af op den arbeider. Hij werd tegen alle sociaal rechtvaardigheidsgevoel in aan den kant gezet, wanneer hij niet meer bruikbaar was. Daartegen kwam de Paus op. En waar de middelen voor een recht- vaardigheidsbestaan van den rbeider hoe langer hoe meer onvoldoende werden, heeft het R.K. Werkliedenverbond steeds bij den wetgever aangedrongen op steun aan den arbeider in den vorm van sociale maatregelen. Spr. haalt dan, aan de hand van artike len in de Arbeiderspers aan, dat er 40 jaar geleden een groot tekort was aan sociale wetten. Sinds zijn er heel wat gekomen en de katholieke arbeidersbeweging heeft haar aandeel bijgedragen in de totstandkoming ervan. De ministers Talma en Aalberse hebben daarin 'n niet gering aandeel ge had. De socialistische pers schrijft de tot standkoming van al deze wetten wel voor namelijk aan haar beweging toe, doch er is in al die jaren nimmer een socialistisch» regeering of een socialistisch minister ge weest! Spr. komt dan tot het vraagstuk van den dag: de ordeningsgedachte, waarvan de duellisten zijn aan den eenen kant de in dividualistische Calvinist Colijn en aan den anderen kant de katholieke socioloog Aalberse. Het individualistische vrijheids- streven is geboren op godsdienstig terrein en vandaar overgeslagen op het cultureel en politiek terrein. De taak van de arbeidersbeweging, ook van de katholieke, in de naaste toekomst zal veel meer gaan worden een strijd tus schen het economische vrijheidsbeginsel aan den eenen kant en van de economische organisatie aan den anderen kant. Mgr. Aengenent heeft niet voor niets zyn eersten Vastenbrief gewyd aan het economisch liberalisme. Dat was, ook voor tal van katholieken, wel noodig en niet alleen voor den werkgever, maar ook voor den arbeider, want 'n arbeider, die niet georganiseerd is, zou ook 'n groot liberaal werkgever zijn. De katholieke bonden, de Werkgevers, de Boerenbond, de Middenstand en het Werk liedenverbond, zullen in de naaste toe komst hun speciale actie dan ook richten om te komen tot een economische ordening der Maatschappij op katholieken grondslag. Werkloosheidszorg is goed en kan niet genoeg gesteund worden, maar meer nog moet gewerkt worden om de werkloosheid zelf terug te dringen, want de arbeider en zijn gezin heeft niets liever dan 'n zelfver diende boterham. In onzen tijd, nu we aan den eenen kant DE IN DE PIJP. Douwe Egberts Echte Enesche Heeren-Baai en Saai-Tabak. Melange van rijpe tabakKen. AGENDA LEIDEN. Woensdag, R.K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden: jaarver gadering in Huize „Maria", Pieters- kerkkoorsteeg 27, 8.15 uur. Woensdag, Alg. R.K. Prop. Club „Dr. Schaepman", eerste cursusavond, Waarop spreekt kap. Dorbeck over „Kerk en Staat", Den Burcht, 8.15 uur. Donderdag. Filmavond „Wonderen der Na tuur", Vereen. „Geloof en Weten schap", aula H.B..S, Mariënpoel- straat te 8.15 uur. Donderdag. Sociale Avond „Katholiek Lei den", spreker Pater Henricus, O. Cap., Stadsgehoorzaal. Donderdag. Zitting R.K. Reclasseerings- vereeniging 89 uur in het St. Vincentiusgebouw, Hoogl. Kerk- gracht Vrijdag. Ledenvergadering Handelsreizi gersver. „St. Christoffel", Bonds gebouw, te half 9 uur. Zaterdag. Bestuursvergadering „St. Ra phael", R.-K. Volksbond, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Februari a. s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duijster, Nieuwe Rijn 18, tel. 523 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. no. 274. zien ineenstorting van allerlei stelsels en aan den anderen kant tal van wonderdok ters opstaan om met allerlei politieke ver- tinnery en vieze demagogie te trachten aanhang te winnen, nu moet de katholieke arbeidersbeweging sterker dan ooit staan om te zorgen, dat de geschiedenis over haar zal kunnen oordeelen, dat zy katholieke helden zijn geweest, die gezorgd hebben voor 'n geordende Maatschappij, volgens echt-katholieke beginselen. (Applaus). De voorz. dankte den heer Kuiper ten zeerste voor zijn helder betoog en wekte de toehoorders op overeenkomstig het ge sprokene van den heer Kuiper te handelen. Geldt dit voor de ouderen, omdat zij in de zen tijd wel eens een riem onder het hart noodig hebben, nog meer geldt zulks voor de jongeren, die nog veel te weinig in het organisatieleven zitten. Mede naar aanleiding hiervan sprak de geest, adviseur, prof. Clèophas een kort woord van opwekking tot de leden. Im mers, wil de katholieke arbeidersbeweging haar taak volledig vervullen, dan heeft zij propagandisten noodig. De propaganda- club „St. Petrus", onderafdeeling van den Volksbond, wil wel werken, doch heeft te weinig actieve leden en daarom sorteert het verrichte werk geen succes. De Volksbond moet hebben 'n propagan- distenstel, dat onmiddellijk en altijd klaar staat om zijn taak te vervullen. En hier ligt 'n schoone taak voor de jongeren, die meer dan tot heden het geval was, de katholieke beginselen zullen moe ten uitdragen in vurig propagandistischen yver. Wanneer men, zooals dezen avond, een rede heeft aanhoord, is het niet voldoende te zeggen: wat was dat mooi, mair men moet nu gaan werken en spr. hoopt van harte, dat velen zich beschikbaar zullen stellen. De voorz. onderstreepte deze woorden nog eens en daarna werd overgegaan tot 'n filmvertooning, begeleid met muziek. Ook de tweede ontwikkelingsavond mag uitstekend geslaagd heeten. Gistermiddag te kwart voor drie is tij dens den wedstrijd L. P. S. V.D. P. S. V. de 37-jarige majoor van den technischen dienst bij de Delftsche politie A. J. S. in botsing gekomen met den Leidschen kee per. V. Beiden vielen, de Leidenaar kwam er goed af, doch S. brak het rechterdij been. Hij werd door den E. H. D. naar het Acad. ._nnuis vervoerd.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2