Sneeuw-schoenen Neemt Robinsons voor Uw jongens! HET TENTOONSTELLINGS GEBOUW TE BOSKOOP. MAANDAG 18 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD. - PAG. 8 WIELRENNEN NEDERL. WIELRENCLUBS BIJEEN. In principe tot oprichting van een Bond besloten. Gisteren kwamen te Utrecht afgevaar digden van niet minder dan 50 Nederland- sche wielerclubs bijeen, welke bijeenkomst geleid werd door den heer W. Gerritsen uit Amsterdam. Ter vergadering werden verscheidene grieven behandeld, welke men tegen de Nederlandsche Wielren Unie meende te hebben, waarbij voorgesteld werd over te gaan tot het stichten van een Nederlandschen Bond van Wielerclubs. De heer Gerritsen heeft een inleiding gehouden, waarin hij het doel der bijeen komst uiteenzette en het beleid van de N.W.U. aan een critisch overzicht onder wierp, zoowel wat betreft het organisato risch als het sportive gedeelte. Namens alle wielerclubs en banen van West-Brabant sprak de heer C. Verlinden uit Bergen op Zoom, terwijl voorts nog het woord gevoerd werd door de heeren Wol- ters namens Limburgsche renners, Sy- brands, Pieters, van der Stel, Koekkoek, Houtsma, van Eek, Repko, de Graaf, Rid derhof, van der Lugt en Rutgers namens diverse clubs. Men kwam over het alge meen op tegen de N.W.U.-boetes, de te hooge licentieprijzen, het wedstrijdwezen op den weg, de censuur op clubbladen e.d. Ook werd er op aangedrongen een meer democratischer houding van het Uniebe- stuur. Aan het einde van de vergadering werd dan ook met algemeene stemmen een mo tie aangenomen, waarin het N.W.U.-bestuur uitgenoodigd wordt zijn statuten in dien geest te wijzigen, dat alle renners stem gerechtigde vertrouwensmannen kunnen afvaardigen ten einde op die manier een meer democratischen grondslag in de N.W. U te verkrijgen. In principe werd voorts overgegaan tot het oprichten van een Nederlandschen Bond van Wielerclubs, waarbij een com missie werd benoemd die de voorloopige werkzaamheden daaromtrent zal afdoen. In deze commissie hebben zitting geno men de heeren W. Gerritsen en J. Vlottes (beiden Noord-Holland) J. Babst en P. Koekkoek (Zuid-Holland), J. Wolters (Limburg), G. Ducaat (Utrecht), P. Boi- telle (Friesland), G. Meyer en F. Heesch (Gelderland) en C. Verlinden jr. en J. van Mourik (Noord-Brabant). Reeds werd een dagelijksch bestuur uit deze commissie benoemd, hetwelk als volgt is samengesteld: C. J. A. M. Ver lin den Jr. voorzitter (Bergen op Zoom), W. Gerritsen secretaris (Amsterdam) en J. Vlottes penningmeester (Amsterdam). Het secretariaat is gevestigd Gerard Doustraat 214, AmsterdamZ. PIJNENBURG SLAAT ARCHAMBAUD. Bij de wielerwedstrijden, die Zaterdag avond in het Sportpaleis te Antwerpen zijn verren, is Pijnenburg er in geslaagd, de Fransche specialiteit op het gebied van de achtervolgingsrace, Archambaud, te slaan. Bij de sprintwedstrijden behaalde van de Nederlanders Jan van Kempen het beste resultaat. Bij „een ploegachtervolgingswed strijd tusschen Holland en België wisten beide landen eenmaal de overwinning te behalen. De uitslagen luiden: Eindklassement sprint: 1. Huybrechts, 2. Jan van Kempen, 3. Hamerlinck, 4. De Graeve, 5. W. Vroom en, 6. Wals. Af val wedstrijd: 1. Veger (Ned.), 2. Maer- tens (Ned.), 3. Gijssels, 4. v. d. Horst (Ned.), 5. Dictus, 6. Verdijck, 7. Vereijcken, 8. Van Schijndel (Ned.), 9. Van den Broeck (Ned.), 10. Debryycker. Ploegachtervolging BelgiëHolland max. 5 K.M. eerste manche: 1. Belgische ploeg, bestaande uit Aerts, Danneels, Roels en Charlier; 2. Hollandsche ploeg, bestaande uit Vroomen, Braspenning, Van Oers en Van SchijndeL Tweede manche: 1. Nederlandsche ploeg, bestaande uit Van Hoek, Van der Horst, van de Rheydt en v. d. Heiden; 2. Belgi sche ploeg, bestaande uit Buysse, Deneef, Huys en Loncke. Uitdagings-achtervolging: Pijnenburg haald Archambaud in na 4.150 M. Koppel wedstrijd over 80 kilometer: 1. CharlierDeneef, 2. HamerlinckHuys, 3. BraspenningVroomen, 4. AertsLoncke, 5. Van OersVan de Rheydt. Op 1 ronde: 6. DanneelsRoels. Op 2 ronden: 7. Van der HorstVeger, 8. Pijnenburgvan Hoeck, 9. VerdijckDebruycker. Op 3 ron den: 10. BuysseHuybrechts, 11. Van KempenVan Hout, 12. Van Sundert Maertens. Op 8 ronden: 13. Van Schijndel v. d. Heiden. Nieuw Swift. Deze vereen iging heeft gisteren en rit over 50 K.M. voor de A-Klasse, 30 K.M. voor de B-Klasse en 20 K.M. voor de C- Klasse gehouden. In de C-Klasse zette de jongste telg, de Roode, er direct een flink gangetje in, waardoor hij direct te veel van z'n krach ten vergde. De B-Klasse legde het kalmer aan en eerst op den terugweg werd er keer op keer gedemarreerd. Met een klein verschil kwamen zij allen tegelijk bij den eind streep aan. In de A-Klasse waren het de gebr. de Roode, die er een flink tempo in zetten. Collee verspeelde zijn kans op de eerste plaats door verkeerd te rijden, ter wijl R. Riethoven door kettingpech moest opgeven. De gedetailleerde uitslag is aldus: A-Klasse: 1. C. de Roode, 2. T. de Roode. B-Klasse: 1. G. van der Burg, 2. J. Geertsma. C-klasse: 1. J. Sinteur, 2. C. Boot. „Swift". Gistermorgen zouden de A- en B-klas- sers 3x1 K.M. rijden, de Juniores 2x1 K.M. dit zoowel voor competitie als voor de puntentelling om de racefiets. Door het breken van een as der hometrainer moest er, nadat er al vele ritten waren gereden, andere regeling worden getroffen, daar er anders geen zuivere uitslag was gekomen. Daarop besloot de sportcommis- sie de gehouden ritten te annuleeren en alle renners de 1 K.M. op tijd te laten fietsen op eenzelfde rol, waarvan de uitslag is ge worden: Rietbroek 28 2/5 sec.; C. van Amsterdam 29 4/5 sec.; van Aart 30 2/5 sec.; v. Ruiten 31 2/5 sec.; v. d. Berg 32 sec.; van Eg- mond 32 2/5 sec.; Bosman 34 sec.; Wil- lems 341/5 sec:; Koene 35 2/5 sec.; Mens 35 4/5 sec.; v. d. Werf 37 sec.; Groeneweg 38 sec.; Vooys 381/5 sec.; Fase 40 3/5 sec.; Lode wij ks 41 3/5 sec.; Kipping 42 1/5 sec. Na afloop had de prijsuitreiking plaats van den wedstrijd van jï. Dinsdag te Kat wijk aan Zee. De le prijs werd overhan digd aan van Rijn, 2e prijs Willems en de 3e prijs aan v. d. Oever. Woensdagavond de laatste rift om de P. T. de Jong prijzen. Aanvang 9 uur in het clublokaal van den heer v. Meizen, Nieu we Beestenmarkt. WILLY DEN OUDEN NEEMT REVANCHE OP RIE MASTENBROEK. Iri het Oostelijk Zwembad te Rotterdam werden gistermiddag zwemwedstrijden gehouden, georganiseerd door den Zwem- bond van Rotterdam en Omstreken. De wedstrijden begonnen met 100 Meter vrije slag voor dames, waarin W. den1 Ouden en R. Mastenbroek tegen elkaar kwamen. Dit was dus de revanche voor den wedstrijd in Amsterdam, waarbij Rie Mas tenbroek, Willy den Ouden onlangs sloeg. Deze revanche had een spannend verloop; beide zwemsters waren nogal zenuwachtig. Aanvankelijk ging het steeds gelijk op, totdat Willy den Ouden op de laatste 25 meter een kleine voorsprong nam. De uitslag was: 1. W. den Ouden (RDZ) in 1 min. 5 2/5 sec. 2. R. Mastenbroek 1 min. 5 3/5 sec. 3. A. Timmermans (RDZ) 1 min. 10 sec. In de 5 x 50 M. vrije slag estafette dames was het resultaat: 1. RDZ 2 min. 35 3/5 sec. 2. ODZ 2 min. 45 1/5 sec. Met dezen tijd verbeterde de RDZ haar Nederlands oh record op deze estafette met 21/5 sec. De ploeg, die deze fraaie presta tie volbracht was als volgt samengesteld: G. Brouwers, M. Olsen, W. v. Leeuwen, A. Timmermans, W. den Ouden. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE ANTWERPEN. Op de internationale zwemwedstrijden, georganiseerd door de Otterclub te Ant werpen hebben de Haarlemmers fraaie re sultaten geboekt. De resultaten luiden: 100 Meter rug: 1. v. d. Meer (Haarlem) 1 min. 161/5 sec. 2. Kindt (Antwerpen) 1 min. 21 4/5 sec. 3. Buele (Luxemburg) 1 min. 30 sec. 100 Meter vrije slag: 1. Esser (Duitsch- land) 1 min. 6 3/5 sec. 2. Van Hemsbergen (Haarlem) 1 min. 7 3/5 sec. 3. Hastert (Luxemburg) 1 min. 8 4/5 sec. 5 x 100 Meter schoolslag estafette: 1. Ot terclub Antwerpen, 7 min. 18 2/5 sec. 2. Haarlem 7 min. 23 2/5 sec. 3. Luxemburg 7 min. 35 2/5 sec. 5 x 66 Meter vrije slag estafette: 1. Haar lem 3 min. 46 3/5 sec. 2.Luxemburg 3 min. 50 3/5 sec. 3. Otterclub, Antwerpen 3 min. 51 2/5 sec. 3 x 66 Meter wisselslag estafette: 1. Haarlem 2 min. 28 3/5 sec. 2. Otterclub, Antwerpen 2 min. 32 sec. 3. Luxemburg 2 min. 33 sec. Puntentelling van de driekamp: 1. Haar lem 22 pnt. 2. Otterclub, Antwerpen 15 pnt. 3. Luxemburg 11 pnt. Schoonspringen: 1. Esser (Duitschland) 155.95 pnt. 2. Tomalin (Engeland) 130.19 pnt. 3. v. d. Ven (België) 122.13 pnt. BILJARTEN werden uitgespeeld: Romanowski wint van Stahlberg. Kan verliest van dr. Lasker. De derde ronde. De uitslagen van de derde ronde luiden als volgt: Botwinnik wint van Vera Menchik. Li- lienthal wint van Pirc. Capablanca wint van Alatortsef. Rioemin wint van Roma nowski. Loewenfisch wint van Stahlberg. Lissitzin wint van Rabinowitj. Goglidz maakt remise met Spielman. Rogosin maakt remise met Flohr. Kan maakt remise met Tsjekhover. Laskar maakt remise met Bo- gatyrtsjoek. Op de eerste plaats staat thans Rioemin met drie punten, gevolgd door Flohr en Botwinnik, ieder met 21/2 punt. UIT DE RIJNSTREEK WEDSTRIJDEN D. O. S. De uitslag van den bekerwedstrijd van gisteren luidt; D. O. S.: Ouwerkerk 65 27 6 2.41 aantal brt. h.s. gem. Bonnet 68 45 7 1.26 Collee 68 45 7 1.05 Hendricks 75 38 9 1.97 v. Leeuwei 75 50 8 1.5.0 A. P. C.: aantal brt. h.s. gem. Klauw 75 28 13 2.68 Goddijn 75 31 13 2.42 De Winter 75 46 9 1.06 v. Hal 69 38 7 1.81 Bonnet 69 49 10 1.40 Zoo heeft A. B. C. dus gewonnen met 42 carb. De heer van Leeuwen heeft voor de hoogste serie de medaille, die A. B. C. dis ponibel had gesteld gewonnen. SCHAKEN HET TOURNOOI TE MOSKOU. De uitslagen der tweede rinde van het tournooi te Moskou luiden: Stahlberg remise met dr. Lasker; Boga- tyrtschuk verliest van Kan. Tsjechover Pirc afgebroken. LilienthalRagozin afge broken. Flohr wint van Liscicin. Rabino- vitsjGoglodze afgebroken. Spielmann wint van Alatorzew. Capablanca remise met Botwinnik. Miss Menchik verliest van Rju- min. Romanowski remise met Löwenfisch De afgebroken partijen der eerste ronde ALPHEN AAN DEN RIJN. Te water. Een knecht v. d. bakker v. V. had bij 't overvaren over den Rijn voorbij 's-Molenaars het ongeluk, dat hij met zijn rijwiel en mand met brood door den storm in den Rijn viel. Onze bakker wist zwem mende de wal te bereiken terwijl rijwiel met mand later kon worden npgevischt. R.-K. Bond voor Groote Gezinnen. Maandagavond half acht zal in de St. Jo- sephzaal alhier een groote bijeenkomst worden gehouden ten einde o.m. te komen tot de oprichting eener afdeeling van den R.-K. Bond voor Groote Gezinnen. Als spreker zal optreden de bekende Missie prediker pater Janssen O.F.M. uit Weert. Deze zal spreken voor het comité Gezins film en de actie van het comité uiteen zetten. Voorts heeft de vertooning plaats van een mooi sprekend film-programma. Gaarne sporen we alle Katholieken boven 18 jaar uit Alphen en omgeving aan, dezen belangrijken avond bij te wonen, temeer daar de geringe entrée, ter tegemoetkoming in de kosten, voor niemand een beletsel kan zijn. De opening der zaal heeft plaats om 7 uur, de aanvang precies half acht. Niemand verzuime; men make propaganda en kome vooral zelf. BOSKOOP. R.K.V.V. „Trekvogels". Vrijdag j.l. gaf bovengenoemde vereen, haar feestelij ke clubavond in het R.K. Vereen.gebouw. Het moet gezegd, het is de avond van het seizoen geworden. Er heersohte een on gedwongen gezellige stemming,^ waartoe de muzikale verzorging, welke bij de hee ren Boer en Houtman in goede handen bleek te zijn, zeer veel bijdroeg. Eerst' kregen we de opening door den voorz., den heer G. v. Capel, waarbij spr. in de eerste plaats zijn dank uitsprak aan den Zeereerw. heer Pastoor Daalmans, voor het afstaan van een lokaal voor trai ning, spr. verzocht den geest. adv. dien dank over te brengen. Verder wenschte spreker de aanwezigen 'n genoegelijken avond en verklaarde den eersten Trekvo gel-clubavond voor geopend. Hierna kreeg de geest, adv., de weleerw. heer C. Broers, het woord over het onder werp: „Sport en Katholicisme", waarbij spr. er o.m. op wees dat de kath. sportman ook in de kath. sportvereen. thuis hoort. Ook wees spr. er op, dat de Trekv. de al lereerste kinderschoenen ontwassen was en sprak den wensch uit het steeds cres cendo zal blijven gaan. Het langdurig ap plaus bewees de instemming der talrijke aanwezigen. Dan kwam 'n clubrevue in dichtvorm voorgedragen door den heer Joh. Panne bakker, welke veel succes had. Hierna kwam de heer C. v. Vliet voor het voetlicht met ernst en luim, waarbij vooral de ernst in ademlooze stilte werd gevolgd. Na nog 'n „Humoreske" van den heer Chr. v. Koppen, kwam het clublied aan de orde, en dat sloeg in. Door 'n vijf tal Trekv.-leden werd het eerst voorgezon gen en het duurde niet lang of ieder zong flink mee. Dit lied zal gauw populair wor den in kath. Boskoop. Toen kwam wederom de heer v. Vliet met 'n voordracht getiteld: „Dat kunnen wij", den dagtaak van 'n liedjeszanger, wat veel bijval oogstte. Door middel van 'n rad van avontuur werden de onkosten gedekt, ook dit verliep naar wensch. Nadat nog eenmaal het clublied was ge zongen sloot de voorz. met 'n opwekking om toch vooral ook onze wedstrijden te bezoeken, en 'n woord van dank aan allen, die op eenigerlei wijze aan dezen avond hadden meegewerkt met den chr. groet. Wij twijfelen er niet aan of ieder keerde voldaan huiswaarts en deze avond zal ze ker z'n nut voor de Trekvogels afwerpen. We herinneren er nog even aan, dat Donderdag 21 Febr. de spelregelavond ge houden wordt. St. Genesius. Op Dinsdag 19 en Woens dag 20 Februari zal de R. K. Tooneelclub „St. Genesius" een tooneeluitvoering geven in het R. K. Vereenigingsgebouw alhier. Ongevoerd zal worden „Metamorphose" een vroolijk spel in drie bedrijven van Jan Verhoeven. Werkloozen hebben vrij toe gang. Geboren: Alida Elizabeth, d. v. P. v. d. Wolf en A. den Drijver. Alphonsus Theo- dorus Joseph, z. v. C. J. A. v. Koppen en E. J. J. Sanders. Jan, z. v. J. P. v. d. Broek en P. H. Hoogendoorn. Nicolaas, z. v. N. Koster en N. G. van Schaijck. Geertruida, d. v. L. van Oijen en M. Ever- ling. Matthijs, z. v. M. v. Tienhoven en C. Vermeul. Elizabeth Christina, d. v. A. Soet en C. Lapair. Getrouwd: J. Verweij 24 jr. en J. v. Oostrom 24 j. C. Th. v. Holstein 27 j. en W. H. v. d. Voort 26 j. Overleden: J. Vreeswijk, wed. van J. Nieuwesteeg, 82 j. Nicolaas Mesman, 88 j. Hollandsche sneeuwschoenen, winterschoenen, schaats-schoe- nen...dat zijn natuurlijk die goeie, oerdegelijke Robinsons! Dat zijn de Robinsons, die U zoo lekker zitten - die door geheel Nederland beroemd zijn om hun prettige pasvorm. Dat zijn de Robinsons, model 74. Een hooge schoen van soepele, sterke rundbox met rubberzooi (3l/s x sterker dan leer) en extra leeren tusschenzool. Prachtschoenen zijn het, die Robinsons! Voor het dubbele van den prijs kunt U géén betere schoen koopen. Geeft daarom Uw jongens voor den winter eens zoo'n paar Robinsons, model 74. Die kunnen tegen een stootje! Jongensmaten, 26/27 28/31 32/35 36/39 Prijzen, ƒ2.75 ƒ2.95 ƒ3.50 ƒ3.95 Alle Heerenmaten slechts F 4.50. Ook verkrijgbaar in laag model tegen denzelfden prijs. Woensdag 20 Februari des namiddags 3 uur zal het gebouw voor algemeene doel einden „Flora" geopend worden door den heer mr. H. J. Silvergieter Hoogstad, na- tnens den Minister van Waterstaat. Thans is door deze stichting van een per manent gebouw voor algem. doeleinden te Boskoop eindelijk het ideaal van den heer J. H. van Straaten van Nes bereikt, dank zij de medewerkig van regeering, van de gemeente en den raad van commissarissen. Het gebouw „Flora" is gelegen aan de Parklaan bij het station. Links van het ge bouw wordt een gebouw in gereedheid ge bracht van 1 H.A. groot voor de Intern. Tentoonstelling, die van 1024 April ge houden zal worden. Rechts jvan „Flora" bevindt zich het prachtige rosarium, dat met het tentoon stellingsterrein en „Flora" een mooi ge heel zal vormen. Het ontwerp van het „Flora"-gebouw werd gemaakt door den heer Landman, architect te Almelo en uitgevoerd door de aannemers Gebr. van Rijswijk te Heem stede, onder leiding van den heer Cuperus. Het gebouw is geheel naar de eischen des tijds ingericht en is in hoofdzaak bedoeld ais permanent tentoonstellingsgebouw; het is echter ook voor andere speciale doelein den bijzonder geschikt. De groote zaal van het gebouw is 446 M2. groot, het rectaurant is 12 x 12 M. en de z.g. ronde zaal is 98 M2. groot. De bo venzaal is groot 107 M2., terwijl onder het gebouw nog een groote ruimte is als be waarplaats bij tentoonstellingen, welke echter ook als kegelbaan ingericht kan worden! Tevens is er in het gebouw een brandvrije cabine voor het vertoonen van films. Voorts is er een volledige woning voor den exploitant, den heer Frankvoort, Het bestuur der N.V. bestaat uit een raad van commissarissen, met als presi dent-commissaris den heer J. H. van Straa ten van Nes en als directeur de heer G. M. Slot. Het geheel is onder leiding van den heer Cuperus keurig uitgevoerd. Woensdagavond zal er ter gelegenheid van de officieele opening een feestavond worden gehouden, waarbij alle besturen der vereenigingen uit Boskoop zijn uitge noodigd en welke zal besloten worden met een bal.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8