MAANDAG 18 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 T>IOC. HAAHL. VOETBALBOND De uitslagen AFDEELING CENTRUM 2e klasse B: S.J.C. IILeiden II 5 2; D.O.S. n—S.M.C. 4—0. 3e klasse B: St. BernardusForeholte 2—4. 4e klasse A: V.C.H.—O.D.V. 0—1. Res. 4e klasse F: T.Y.B.B. VIIFore holte III 1—6. Res. 4e klasse H: D.O.S. V—O.DJ. m 7—o. V r i e n d sc h a p p e 1 ij k: Majella—D.O. S. IV 3—2. AFDEELING ZUID 2e klasse C: Donk IIIAlph. Boys 1—14. Juniorencompetitie District Leiden Afd. A: K.R.V. a—D.O.S. a afgekeürd; N.V.C. aForeholte a 02. Afd. C: S.M.C. a—Foreholte b 3—2; Meerburg bKolp. Boys b. Afd. D: D.O.S. b—Adolf Kolping a 2—1 R. K. Sportver. „S.M.C." Van de vier vastgestelde wedstrijden von den er .slechts twee doorgang. S.M.C. I ging met 2 invallers naar D.O.S. II en kon het daar op het zware terrein niet bolwer ken en verloor met 40. Ruststand 40. De junio.cn thuis spelende overtroffen onze verwachtingen door Foreholte b- de puntjes af te snoepen en dat wijl er den geheelen wedstrijd slechts met 10 man ge speeld werd. Dus boys, jelui ziet, dat het wel gaat. Zoo volgen er beslist nog meer overwinningen. R.W.D. IIS.M.C. II ging niet door we gens afkeuring van het R.W.D.-terrein. K.R.V. mS.M.C. UI ging om dezelfde reden niet door. R.-K. Sportver. „St. Bernardus". Het is gisteren het eerste elftal niet mo gen gelukken de overwinning te behalen. Na een spannende kamp moesten zij zich getroosten met een 24-nederlaag, tegen het veel tactischen spelende „Foreholte". De bezoekers winnen den toss, en verkie zen vóór den wind af te trappen, door wijze aangepakt en beurtelings werden aan- beide ploegen wordt het spel op vlugge vallen ondernomen. De thuisclub heeft het eerste succes (10). Vrij spoedig weten de bezoekers, die een veel beter samenspel vertoonden den gelijkmaker te scoren (11). Voor de rust doelpunten zij voor den tweeden keer (12). Na de rust denken wij de thuisclub het offensief in handen te zien - nemen, maar zij wisten het niet verder te brengen dan tot den gelijkmaker. De meeste aanvallen werden onderno men door de bezoekers en wel met succes, want tot tweemaal toe weten zij de score te verhoogen, zoodat het einde kwam met een verdiende overwinning van 24 voor de bezoekers. Wij trekken uit deze wed strijd de conclusie, dat de jongens van Voorhout veel beter getraind zijn en ook veel beter samenspel vertoonen, dan de onze. Wil „St. Bernardus" met een goed elftal voor den dag komen, dan zal er in den a.s. zomer veel meer getraind moeten wor den. De wedstrijd „St. Bernardus" 2„Kolping Boys" 2 vond geen doorgang daar de be zoekers niet waren opgekomen. R.K. Sportver. „D.O.S." S.M.C. verloor den toss en de Koning verkoos het eerst voor den wind te spelen. Als S.M.C. de bal aan het rollen heeft ge bracht, gaat D.O.S. direct tot den aanval over en niet zonder geluk kan de S.M.C.- keeper een hard schot van Van Ruiten corner werken, deze levert echter niets op. D.O.S. is steeds in de meerderheid en het duurt niet lang of Akerboom schiet in den uitersten hoek (10). Even later volgt no. 2, als de bal buiten 's keepers bereik in het net vliegt (20). Ook S.M.C. weet zoo nu en dan een aanval op te zetten, die niet zonder gevaar is, doch steeds weer weet het achtertrio redding te brengen. Als D.O. S. dan weer eens vlug aanvalt en de S.M. C.-ach ter hoede niet kan wegwerken, jaagt een der- backs den bal onhoudbaar in het net (30). D.O.S. speelt dan mooi open spel en steeds weer verkeert het S.M.C.- doel in gevaar, waar de keeper zeer veel schoten wist te keeren. Toch komt spoedig no. 4 in den uitersten hoek van het S.M.C.- doel (40). Met dezen stand wordt ge draaid. De tweede helft ging meer gelijk op en van beide kanten volgen mooie aan vallen, doch beide achterhoeden weten doelpuiten te voorkomen. Een tegenpunt had S.M.C. zeker verdiend, doch de D.O.S. achterhoede liet zicht beslist niet meer passeeren. Onveranderd komt het einde. D.O.S. V schoot uit haar slof en klopte Odi III met 70. D.O.S. IV vriendschappe lijk bij Majella I op bezoek verloor met 23. De b-junioren wonnen met 21 van Ad. Kolping a. R. K. Sportver. „Kolpings Boys". Van de vastgestelde wedstrijden ging al leen Meerburg b-jun.Kolp. Boys b-jun. door. Onze boys boden tot rust de a.s. kam pioenen goed partij, na rust konden ze het niet bolwerken en verloren tenslotte met 2—8. R.K. Sportver. „Majella" Er is gisteren slechts één wedstrijd ge spééld en wel Majella I tegen een D.O.S. III en IV-combinatie. De junioren-wed- strijd vond geen doorgang wegens niet op komen der tegenstanders. De wedstrijd te gen O.O.S. leverde een 32-overwinning voor Majella op. Deze week training voor Majella I en de beide reserves in hotel v. d. Bosch. Vrij dagavond 7.30 uur. De kosten van deze trai ning zijn voor rekening van de vereeni ging. Het bestuur verwacht daarom dat de spelers hun waardeering toonen door geregeld aanwezig te zijn. Dan alleen kan training voordeel aanbrengen. R.K. Sportver. „Foreholte" Het was gisteren voor onze vereeniging werkelijk een succesdag. Niet aleen dat van de 8 te behalen punttn er 6 binnen kwamen, maar ook profiteerden enkele elftallen van een stijging op de ranglijst. Zoo won Foreholte I in Hazerswoude de lastige wedstrijd tegen St. Bernardus I. In 't begin nam St. Bernardus echter al spoedig de leiding door een misverstand in onze achterhoede (10). Het voordeel van den wind bracht aan de onzen, dik wijls niet het gewenschte resultaat, van goede balcontrole was geen sprake. Toch ging rust in met 12 voor Foreholte. Na de thee vlotte het beter, wel gingen opge legde kansen verloren, maar het eindresul taat was 24' vo:r de eerste elftallers en zij hebben daarmede wederom de tweede plaats bezet. Foreholte a Jun. deed in Noordwijkerhout een goed daad om N.V.C. a Jun. met 02 te slaan. Dit beteekent voorloopig van de onderste plaats af. Nu volhouden! De Benjamins waren de eenige die verloren van S.M.C. a Juni. (3—2). Foreholte in had pech in Haarlem, ten minste met de reisgelegenheid. Een defecte auto bracht hun een late thuiskomst, maar, er werd gewonnen Wan T.IJ.B.B. VII met 1—6. R.K. Voetbalver. „Van Nispen" De vastgestelde wedstrijd V. N. II—D. E.K. II, ging wegens niet opkomen van D. E.E. niet door. Binnen korten tijd zal er een ledenvergadering gehouden worden, waarin eenige nieuwe bestuursleden geko zen moeten worden. Zet je oogen dus open en kijk alvast eens uit naar een goede can- didaat. Zorgt allen bij te zijn met de con tributie, dat zal van belang zijn voor u zelf en voor het bestuur. Elftal-commissie-vergadering op 25 Fe bruari te 8 uur. R.K. Sportver. „V.C.H." Gisteren speelde het eerste elftal op eigen terrein den laatsten wedstrijd van de competitie tegen O.D.V. I van Nieuwkoop. Ondanks de sterke wind, welke bijna dwars over het veld stond, werd er dade lijk goed aangepakt en werden van beide zijden menigmaal de doelen bedreigd. On danks een penalty voor V.C.H. ging de rust in met blanken stand. Maar spoedig na de rust mocht het O.D. V. gelukken een doelpunt te maken en de leiding te nemen. Hierbij bleef het en de overwinning was voor O.D.V. met 10. V.C.H. moest spelen met 2 invallers, waardoor zij zeer gehandicapt was. R.K. Sportver. „Alphensche Boys" Van de thuiswedstrijden is helaas weer niets kunnen komen. Toch mogen de steeds weer teleurgestelden de moed erin houden: je ziet, dat 't bestuur er wel aan werkt. Ondanks alles, is 't gisteren toch 'n buiten gewoon merkwaardigen dag voor onze heele vereeniging geweest: 't eerste elftal is nu geheel uitgespeeld enging met deze overwinning zelfs nog over de ver hoopte 100 goals heen. Met de 141 zege op Donk werd 't enorme getal van 104 goals bereikt, waartegenover slechts 14 tegen- goals staan!!! Moge ook 't 2de elftal met de nog 3 te spelen wedstrijden een'even eer vol resultaat behalen! En danhopen we een rustig normaal seizoen in te gaan! Met stabiele elftallen! De junioren krijgen volgende week zeer waarschijnlijk Esto thuis, 't 2de 'ontvangt Vep. HL HOCKEY R. K. INTERACADEMIAAL TOURNOOI TE LEIDEN. Ter gelegenheid van den Achttienden Roomsch Studentendag, Zaterdag en Zon dag te Leiden gehouden, werd aldaar ook het R. K. Interacademiaal hockeytournooi gespeeld. De uitslagen hiervan luiden als volgt: AmsterdamTilburg 11 LeidenTilburg 04 AmsterdamLeiden 11 Door dezen uitslag kwam Leiden in het bezit van den Interacademialen beker, waarvan Nijmegen houdster was, dat zich na inschrijving had teruggetrokken. ATHLETIEK NATIONALE VELDLOOPEN VAN DE VOLEWIJCKERS. K. Kok (Zaanland) individueel kampioen van Nederland. A. A. C. clubkampioene. Gasteren vonden op de terreinen van De Velowijkers en omgeving aan de overzijde van het U te Amsterdam nationale veld- loopen over 2 1/2 en 10 K.M. plaats, geor ganiseerd door de A. S. C. de Volewijckers. Aan deze veldloopen was wat de 10 K.M. betreft het kampioenshoap van Nederland verbonden. Deze bracht wat de individueelen betreft eenoverwinning aan K. Kok van Zaanland, terwijl het clubkampioenschap gewonnen werd door de A.A.C. uit Amsterdam. De uitslagen waren als volgt: Om het kampioenschap van Nederland: 1. K. Kok, Zaanland, 38.8. 2. M. de Groot, Zaanland, 38.35 2/10. (B.-klasse). 3. W. J. Baker, A. A.C., 38.47 6/10. 4. L. van Toorenburg, A. A.C., 39.35 8/10. Propaganda-klasse: 1. H. G. Cobbens, Haarlem, 9.31 3/5. 2. L. Reyndorp, Jaap Den Haag, 9.52 2/5. 3. B. Schuitemaker, Lycurgus, Krommenie, 9.42 2/5. 4. E. v. 't Hof, D.O.K., Amsterdam, 10 min. 2 1/2 K.M.-klasse: 1. A. J. L. van Bakel, Donar, Leiden, 9.24 3/5. 2. C. Bakker, Zaanland, 9.34 1/10, 3. R. Meeuwsen, Hel las, Utrecht 9.38. 4. G. B. de Graaf, G.A.C., Hilversum, 9.39 3/10. 5. H. v. Urlsum, Haar lem, 9.421/5. 6. A. Paap, Haarlem. 7. J. Veuger, G.A.C., Hilversum. 8. J. Dubbelaar, Donar, Leiden. 9. F. J. Gaaren- stroom, De Volewijkers. 10. J. Rijkelijkhui- zen, Leiden. GYMNASTIEK HET 10-JARIG BESTAAN VAN „NIEUW BRUNHILDE". „Weert je wakker". Nieuw Brunhilde heeft op éclatante wijze feest gevierd. Het feest van het tien jarig bestaan, dat een glorieuze demonstra tie geworden is van den bloei en de kracht dezer vereeniging. En dat men een feest avond niet beter geven kan dan Nieuw Brunhilde deed, is Zaterdagavond bewe zen en voor dezen grootschen en feeste lij ken opzet moeten dan ook wel alle krach ten in de weer zijn geweest in de grootste saamhoorigheid. Het was in de Stadsgehoorzaal Zaterdag avond, dat het feest gevierd werd met de opvoering van het gymnastisch kijkspel „Weert je wakker", waaraan alle leden, van jong tot oud, haar medewerking had den gegeven. De groote zaal was tot op de laatste plaats bezet op dezen avond, waarbij mede aanwezig waren de beschermvrouwe van „Nieuw Brunhilde" Mevrouw S. A. W. van de Sande Bakhuyzen-Gericke, de burge meester Mr. A. van de Sande Bakhuyzen, Wethouder en Mevr. T. S. Goslinga, de re ferendaris van Onderwijs, de heer G. Vriend, afgevaardigden van vereenigingen enz. Het muzikale gedeelte werd den heelen avond voortreffelijk verzorgd door de or- chestvereeniging Musica" versterkt met eenige leden van „Sappho", onder de emi nente -leiding van den heer Noordanus. Na een welgeslaagde muzikale aanvang, die zeer veel goeds beloofde, opende de presidente, Mevr. M. van Dorsten-Hoogen- doorn, den feestavond met een woord van welkom, in 't bijzonder tot de bescherm vrouwe, Mevr. S. A. W. van de Sande Bak huyzen-Gericke, tot den Burgemeester, Wethouder T. Goslinga, den heer G. Vriend en de afgevaardigden van den Z.H.A.B., L.A.K., 3 October-Vereeniging, Vereeni ging „Koninginnedag" en verschillende Zustervereenigin gen. Spr. dankte allen voor hun medeleven met „Nieuw Brunhilde" en de medewer king voor dezen avond, waaraan spr. toe voegde te blijven hopen op aller belang stelling. Voor hen, die dezen avond niet aanwezig konden zijn, kondigde spr. aan, dat zij de uitvoering op Woensdag a.s. zou den kunnen bijwonen. Hierna werd het gmnastisch kijkspel, of wel de Sportrevue „Weert je wakker" op gevoerd. Hiervan was de tekst vervaardigd door den heer J. H. Valentgoed en de tekst der liederen door B. Stephan. Alle leden van Nieuw Brunhilde, 130 in getal, verleenden hierbij hun medewerking en men kan zeggen, dat hoofdzakelijk door aller gaarne gegeven medewerking deze revue zóó goed geslaagd is, waarbij wij echter aan de Leidsche Orchestvereeniging „Musica" mede een groot deel van het éclatante succes toeschrijven, evenals na tuurlijk aan den schrijver en regisseur, den heer J. H. Valentgoed. Het zou ons veel te ver voeren om alle tafereelen en entre actes, in den loop van dit gymnastisch kijk spel voor het voetlicht gebracht, uitvoerig te beschrijven. Wij doen maar een greep uit deze vlotte, zonder eenige haperipg. ten tooneele ge brachte revue, die vanzelfsprekend door spekt was met koddige tafereeltjes en vele zeer mooie gymnastische oefeningen. Wij denken dan aan het begin, het tafe reel van Zeus en andere Olympische goden, die zich er tegen verzetten, dat ook de vrouw .aan sport doet, met het gevolg dat Hermes die vrouwensport op aarde gaat bekijken. Wij denken dan aan hetgeen een Olym piade voorafgaat, aan het bijzonder gees tige optreden der oude dames, die vijftig jaar geleden aan gymnastiek deden, aan het aardige tafereel, waarin alle takken van sport werden gedemonstreerd en dan nog vele andere, teveel om hier te beschrijven. Dit alles, door zeer goede muziek onder steund, met prachtige décors gedecoreerd en zeer vlot ten tooneele gebracht, bracht de volle zaal tot enthousiasme. Vooral het aardige optreden der kleintjes en de zeer mooie oefeningen der meisjes brachten de zaal meermalen in bewondering en tot een hartelijk applaus. Bijzondere hulde brengen wij aan het laatste tafereel een ballet, het 23ste dat door den heer H. J. van Leeuwen werd ont worpen en getiteld „des Pierrots et des Pierettes", bestaande uit vier gedeelten ml., Voorspel (amoureux), La promenade, La poupée en Polka, die allercharmantst wer den uitgevoerd. Het is dan ook te begrijpen, dat na dit mooie slót Mevr. van Dorsten het woord nam om alle medewerkenden dank te zeg gen. Zij dankte den heer Valentgoed, wiens werk zij beloofde in intiemen kring te zul len huldigen, zij dankte Musica en schonk den heer Noordanus een fraaie krans, de heeren H. J. van Leeuwen en de pianist Han Zirkzee kregen bloemen, eveneens Mej. Ort en den leider, den heer S. Koop man werd het eerelidmaatschap aangeboden ^Een der leden, Mej. Otto, bracht daarna dank aan het bestuur en bood daarbij Mevr. van Dorsten, Mevr. Kamsteeg en Mevr. van der Kloot namens de leden een ge schenk aan. Aan het bestuurslid, Mej. van Tol, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, zou eveneens 'm geschenk worden aangeboden. Tijdens de pauze recipieerde het bestuur in de fraai versierde receptiekamers en na tuurlijk kwam een groote stroom van be langstellenden het jubileerend bestuur ge- lukwenschen. Daarbij werden o.a. bloemen aangeboden door den heer H. J. van Leeuwen en de vereenigingen Aquaduct, A.S.C., D.OJS., D.O.N.AH, U.V.S. en de L.V.B. De feestavond werd tenslotte besloten met een geanimeerd bal onder leiding van den heer H. van Leeuwen. Het 10-jarig bestaansfeest van „Nieuw Brunhilde" zal bij velen nog zeer lang een aangename herinnering zijn. NOORD FRANKRIJK—NEDERLAND. Nederland wint met 279,16 tegen 267,12 ponten. Te Ryssel had gisteren onder groote be langstelling de landen wedstrijd Noord- FrankrijkNederland plaats. Waren in 1933 te Utrecht de Franschen veel -zwakker dan de Hollanders, thans hebben de Franschen, alhoewel zij geen overwinning konden behalen, een veel beter figuur geslagen en was de nederlaag niet zoo groot. Op alle toestellen, behalve bij het paard- voltigeeren, waren onze landgenooten de sterksten hoewel dit in punten uitgedrukt, meestal slechts twee a drie punten bedroeg. Vooral het hoogrek was van zeer goed ge halte. Het paardvoltigeeren viel echter tegen en was van veel minder gehalte dan gewoonlijk. Het eindresultaat was dat onze landgenooten dus een overwinning behaal den van 12,94 punten. De uitslag van het persoonlijk klasse ment was als vilgt: 1. Wed el (Den Haag) 49,93 pnt.; 2. Van Dam (Den Haag) 47,44 pnt.; 3. Cacheux (Rijssel) 46,81 pnt.; 4. Melkman (Vlissin- gen) 45,61 pnt.; 5. Bruynne (Rijssel) 45,41 pnt.; 6. Murray (Rijssel) 45,31 pnt.; 7. Ja cobs (Amsterdam) 45 pnt.; 8. Verhoekx (Rotterdam) 44,51 pnt.; 9. Verfaillie (Ca lais) 44,28 pnt.; 1-0. Ens (Noord-Schar- woude) 43,26 pnt.; 11. Kok (Rotterdam) 41,99 pnt. Eindklassement: Nederland 279,16 pnt.; Frankrijk 267,12 pnt. UITVOERING „EXCELSIOR." Zaterdagavond heeft „Excelsior" in Zo- merlust een goedgeslaagde gymnastiekuit- voering gegeven. Jammer is het dat het podium van Zomerlust voor zulke uitvoe ringen eenigszins te klein is waardoor de deelnemers aan de diverse nummers te dicht op elkaar moeten staan en er veel van de nummers verloren ging. Zoo moest bijv. de reuzenzwaai aan het rek geheel achter wege blijven. Niettegenstaande deze fac toren stond het gebodene werkelijk op een hoog peiL Vooral bij de jongeren schuilen verschillende goede krachten, die veel voor de toekomst beloven. Ook de verrichtingen der senioren getuigden van serieuse trai ning. Te acht uur riep de voorzitter, de heer M. Galjaard, allen een hartelijk wel kom toe, in 't bijzonder aan afgevaardigden van zustervereenigingen, donateurs en do natrices. Ook de leiders, de heer N. de l'Ecluse, werd niet vergeten. Hij had naast een dankwoord van den voorzitter, voor het vele aan de vereeniging gedaan, een bloe menhulde van de werkende leden in ont vangst te nemen. Na dit bfficieele gedeelte kon het pro gramma afgewerkt wordt, hetgeen in een vlot tempo geschiedde. Dat de diverse nummers in den smaak vielen bewees wel het gulle applaus na elke prestatie. Een goede brugstand besloot het eerste gedeel te van den avond. Na de pauze kwam het duo P. Sohuijer voor het voetlicht, dat met hun grappen en voordrachten al gauw de juiste feest stemming er in had. Er is dan ook uit volle borst meegezongen. Een bal onder leiding van den heer A. N. van Wijk en waarbij de „Melody Makers" hun klanken deden hooren, besloot deze goed geslaagde 35ste uitvoering. DAMMEN COMPETITIE DISTRICT DEN HAAG. Deze wedstrijden zijn nu geheel ten ein de. DOS 2 uit Delft behaalde met 14 pun ten het kampioenschap, terwijl het sterke DIO 2 (Den Haag) met een aanzienlijk grooter aantal bordpunten dan DOS 2 tweede werd. Voor de Leidsche Damver- eeeniging heeft het aan spanning niet ont broken en mag met de derde plaats tevre den zijn. De volledige stand is nu: D. O. S. 2 D. I. O. 2 L. D. V. I N. D. S. I D. C L I O. D. B. I 't Zuiden I D. D. G. 2 N. D. S. 2 14 91 13 98 10 87 Voor deze wedstrijden was door L.D.V. een lauwertak uitgeloofd voor degene, die het hoogst atntal punten behaalde, waar van de uitslag is: T. D. v. d. Bosch Joh. Klinkenberg I. Telen g M. Optendrees S. v. d Wijngaard P. Marck E. Sladek H. de Water J. E. den Dekker J. A. Bernsen 8 6—2 8 3 5 9 3 4 1 8 3 3 2 8 3 3 2 7 2 4 1 7 2 2 3 8 14 3 6 12 3 4 112 12 Competitie „De Rijnstreek". De wedstrijd H. D. C. I tegen haar i ves werd gewonnen door H.D.C. I 155. De gedetailleerde uitslag is: H. D. C. n—H. D. C. I F. v. OfwegenJ. v. Ofwegen S. BlomP. H. Fluiter B. v. AmerongenH. A. Wolfert D. v. KlaverenA. v. Afwegen G. v. Weer enJ. Sladek D. v. Klaveren Lzn.H. de Vos C. de VosC. v. Arkel L. v. KlaverenHenk de Vos A. v. d. VlietP. Westmaas S. NoorlanderA. Overvliet 1—1 0—2 0—2 0—2 0—2 2—0 0—2 0—2 2—0 0—2 5—15 Hierdoor voegde H. D. C. I zich bij de leiders A. D. C. I en O. G. Bodegraven. SCHAATSENRIJDEN WERELDKKAMPIOENSCHAPPEN HARDRIJDEN Staksrud wereldkampioen Voor de 15.000 toeschouwers begonnen Zaterdag in het Frognerstadion te Oslo de wedstrijden oim de wereldkampioenschap pen in het hardrijden op de schaats, waar aan ook wordt deelgenomen door onze bei de landgenooten Langedijk en Dijkstra. In totaal verschenen twintig rijders aan den start en wel acht Noren: Haraldson, Engnestangen, Staksrud, Ballangrud, Krog, Christensen, Mathisen en Carlsen; voorts drie Finnen: Thunberg, Wasenius en Ek- man; twee Oostenrijkers: Wazulek en Stiepl; twee Zweden: Johansson en Loff; twee Duitschers: Sames en Sandtner; twee Nederlanders: Langedijk en Dijkstra en een Pool: Kalbyrczyk. De resultaten waren over 500 meter: 1. Haraldson, Noorwegen 43.6 sec.; 2. Engnestangen, Noorwegen 43.7 sec.; 3. Staksrud Noorwegen 43.9 sec.; 4. A. Thun berg, Finland tijd 44.3 sec.; 5. Wasenius, Lïnlland tijd 45.3 sec.; 6 en 7 Ballangrud Noorwegen en Wazulek Oostenrijk beiden een tijd van 45.4 sec.; 8. Krog, Noorwegen tijd 45.8 sec.; 9. Christensen, Noorwegen en Ekman Finland 46.4 sec.; 12. Dijkstra Ne derland tijd 46.5 sec.; 13. Sames, Duitsch- land 46.8 sec.; 14. Stiepl Oostenrijk 47 sec.; 15 en 16 Langedijk Nederland en Sandtner Duitschland 47.1 sec. 17. Johansson Zweden tijd 47.7 sec., 18. Carlssen Noorwegen tijd 48.3 sec. 19. Kalburczyk Polen tijd 48 sec. 20. Loff Zweden 50.4 sec. De gedetailleerde resultaten van de 5000 meter luidden: 1. Staksrud tijd 8 min. 30 sec.; 2. Ballangrud, tijd 8 min. 35.6 sec.; 3. Mathisen, tijd 8 min. 40.4 sec.; 4. Engnestan gen tijd 8 min. 44.6 sec.; 5. Wasenius, tijd 8 min. 49 sec.; 6. Haraldsen, tijd 8 min. 50.9 sec.; 7. Stiepl tijd 8 min. 52 sec.; 8. Wazu- leck, tijd 8 min. 53.8 sec.; 9. Ekman tijd 8 min. 54.5 sec.; 10. Langedijk tijd 8 min. 54.8 sec.; 11. Cristensen, tijd 8 min. 55.8 sec; 12. Sames, tijd 8 min. 55.9 sec.; 13. Johansson tijd 8 min. 56.8 sec.; 14. Kalbyrczyk, tijd 8 min. 59.2 sec.; 15. Carlssen, tijd 9 min. 0 sec.; 16. Dijkstra, tijd 9 min. 0.2 sec; 17. Thunberg, tijd 9 min. 6.4 sec, Sandtner, tijd 9'min. 10.3 sec. 19. Krog, tijd 9 min. 14.9 sec. 20. Loff, tijd 9 min. 15.4 sec. Het klassement na den eersten dag luidt: 1. Miachael Staksrud (Noorwegen) 44.0 punten. 2. Engnestangen (Noorwegen) 96.16 punten. 3. Ballangrud (Noorwegen) 96.86 punten. 4. Haraldson (Noorwegen) 97.5 punten. Onder begunstiging van prachtige weers omstandigheden werden gisteren de wereld kampioenschappen te Oslo voortgezet met de races over 1500 en 10.000 M. Ook de koning behoorde tot de belangstellenden. De 1500 meter werd gewonnen door Bal langrud, Noorwegen, in den tijd van 2 m. 23.4 sec. Staksrud en Thunberg kwamen op dezen afstand tegen elkaar uit en er ont stond een zeer felle strijd, die door den 20 jaar jongeren Noor met slechts 0,1 sec. verschil gewonnen werd in 2 min. 24,3 sec. Door het winnen van de 10.000 meter heeft Staksrud tevens beslag gelegd op den titel van wereldkapmioen. De eerste drie plaatsen in het eindklassement worden in genomen door Noren, wel een bewijs, dat deze rijders over alle afstanden genomen- de besten waren. De resultaten van den tweeden dag lui den: 1500 meter: 1. Ballangrud (Noorwegen), 2 min. 23,4 sec. 2. Haraldsen (Noorwegen), 2 min. 24 sec. 3. Staksrud (Noorwegen) tijd 2 min. 24,3 sec. 4. Thunberg (Finland) 2 min. 24,4 sec. 5. Engnestangen (Noorwe gen) 2 min. 24.9 sec. 6. Krog. (Noorwe gen) 2 min. 25,9 sec. 7. Mathisen (Noorwe gen) 2 min. 26,2 sec. 8. Wazulek (Oosten rijk) 2 min. 26,7 sec. 9. Stiepl (Oostenrijk) 2 mn. 27,2 sec. 10. Ekman (Finland) 2 m. 27,6 sec. 11 en 12. Wasenius en Christensen (Finland en Noorwegen) beiden een tijd van 2 min. 28,3 sec. 13. Dijkstra (Neder land) 2 min. 29.4 sec. 14. Langedijk (Ne derland) 2 min. 29,8 sec. 10.000 meter: 1. Staksrud 17 min. 48,5 s. 2. Langedijk 17 m. 56,3 sec. 3. Mathisen 17 m. 57,6 sec. 4. Ballangrud 17 min. 59,2 sec. 5. Stiepl 18 min. 14,3 sec. 6. Wasenius 18 min. 15 sec. 7. Engnestangen 18 min. 16,9 sec. 8. Carlsen 18 min. 19,5 sec. 9. Kalby- rezyk 18 min. 24,3 sec. 10. Wazulek 18 m. 32,9 sec. 11. Christensen 18 min. 33,7 sec. 12. Haraldsen 18 min. 35 sec.. 13. Sandtner 18 min. 38 sec. 14. Dijkstra 18 min. 39,1 sec. In het eindklassement kreeg Michael Staksrud (Noorwegen) 196.42 punten en werd wereldkampioen. 2. Ballangrud (Noordwegen) 198.62 pun ten. 3. Hans Engnestangen (Noorwegen) 199,305 puiten. Onze landgenooten Langedijk en Dijkstra behaalden in het eindklassement resp. 204,33 en 206,45 punten.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7