MAANDAG 18 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht iin den morgen van 18 Febr. 1935, medegedeeld door het Kon. Ned Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst,: 772.8 te Lyon. Laagste barometerst.: 726.0 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 19 Febr.: Matige later wellicht toenemende Zuid- Westelijke tot Zuide lijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, aanvankelijk weinig of geen regen, iets kouder. Nadat de depressie, die Zaterdag hier te lande zwaren storm bracht, in Oostelijke richting aftrok, heeft zich de hooge druk king over Midden-Europa uitgebreid en die uitbreiding zet zich nog in Noord-Oostelijke richting voort. De nieuwe diepe depressie die gisteren bij IJsland verscheen, trekt ook Noord-Oostwaarts en in verband met dalingen in het Zuid-Westen is een krim pende wind te wachten met eenige daling van temperatuur, zonder dat voorloopig meer dan matige tot krachtigen wind waar schijnlijk is. Ondanks de diepe depressies handhaaft zioh de strenge vorst in Noord- Scandinavië; die vorst heemt zich zelfs tot over de Oostelijke Oostzee uitgebreid. Op de Briische Eilanden is de temperatuur ge stegen en begint het weer krachtig uit Zuid-Westelijke richtingen te waaien; aan den Noorschen kust waait het stormachtig en valt regen en sneeuw; in Duitschland is het meest betrokken met weinig regen; in Frankrijk windstil met plaatselijk nevel en lichte vorst in het Zuid-Westen. LUCHTTEMPERATUUR. 8.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Van Maandagnamiddag 5.47 uur tot Dinsdagmorgen 6.41 uur. - HOOG WATER. Te Katwijk op Dinsdag 19 Februari voor middags 3.32.en nam. 3.45 uur. LEIDEN. NAAR HET ABSOLUTE NULPUNT. In het laboratorium van prof. De Haas alhier is het gelukt, om een temperatuur van 1/5000° boven het absolute nulpunt te bereiken. Dat is dus de koudste tempera tuur ooit ergens ter wereld bereikt. Zooals men weet, is men op dit labora torium reeds jaren lang bezig met het ne men van proeven om zoo laag mogelijke temperaturen te bereiken. Prof. Kamerlingh Onnes is er mee be gonnen; hij slaagde erin het helium-gas in vloeibaren toestand te brengen door het af te koelen tot een temperatuur van 269 graden onder nul. Prof. Keesom zette diens werk voort en wist het vloeibare helium in vasten toestand te brengen, waarbij hij den tot dusver gebruikelijken weg van afkoeling door middel van weg pompen der heliumgassen volgde, doch het helium tevens onder druk bracht. Met deze methode van pompen is men tot dusver niet lager kunnen komen dan tot 0.7 graad absoluut, dus iets meer dan een halve graad boven het absolute nulpunt. Prof. de Haas heeft sinds eenigen tijd een anderen weg gevolgd, n.l. den weg van diabatische demagnetisatie van paramag- netische zouten en heeft daarmee goede resultaten gehad. Verleden jaar werd een temperatuur be reikt van 0.05 gr. absoluut, en thans is er nog een nulletje bij gekomen en werd een temperatuur van 0.005 gr. absoluut bere kend. KERKNIEUWS BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot Pastoor te Loosduinen, den Weleerw. heer P. L. Bangert; en tot Pastoor te Maassluis, den Weleerw. heer A. J. M. van der Burg. thans Kapelaan te Lisse (H.H. Eng.). UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE (H.-R.). „Meerburg". Gisteren heeft de R.-K. S.V. „Meerburg" feest gevierd. De viering is begonnen met een H. Mis. welke is opge dragen voor de leden der vereeniging. Hierna had een gezamenlijk ontbijt plaats Des namiddags heeft Meerburg I een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen R. W. D., welke gewonnen is door de gas ten onder leiding van den scheidsrechter J. van Goozen uit Leiden, die tevens ook de leiding had over de competitiewedstrijd van junioren b, die gespeeld hebben tegen Kolping Boys uit Leiden. Onze junioren b hebben een mooi spel te zien gegeven en wonnen met 8—2. De junioren a-wedstrijd was afgelast. Des avonds werd er een film gegeven voor leden en donateurs. Deze avond werd opgeluisterd door piano- en cello-muziek van de heeren v. Niekerk en J. Wasseling. Ook waren er eenige R. W. D.'ers, die de medaille onder een toespraak van den vice-president in ontvangst na men. Het bestuur kan met genoegen op dezen welgeslaagden dag terugzien. ZEVENHOVEN. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen; tegenwoordig alle leden, behalve wethouder v. Baren. Voorzitter, Burgemeester W. J. Bocxe, die na opening de notulen der vorige ver gadering leest, welke onveranderd worden goedgekeurd. Het verslag der Cie tot Wering van schoolverzuim wordt voor kennisgeving aangenomen; besloten wordt de door ver trek van den heer Zevenbergen ontstane vacture, niet aan te vullen. Een verzoek van een tuinder o<m onder stand wordt afwijzend beschikt; een ander is gelukkiger en ziet zich een bedrag van 5.per week toegekend. De voorzitter deelt mede, dat de verple ging van C. M. in een sanatorium teneinde loopt (of intusschen is geloopen); met een dagbijdrage van 1.10 kan hij alsnog een half jaar wegblijven; er is geen tijd van voorbereiding geweest om overleg met het R. K. Armbestuur te plegen; naast deze bijdrage moet door M. zijn I.W.- rente wor den afgestaan, zoodat gevolg daarvan is, dat onze bijdrage per week 2.hooger gesteld dient te worden; in totaal gaat M. de gemeente dan 9.70 per week kosten (gedurende een half jaar); van dit bedrag schrikt de Raad wel iets; na de gehouden besprekingen stelt Wethouder v. d. Weyden voor gedurende nog een half jaar het tegen woordig bedrag van 35 ets. per dag te be talen, als ook het Armbestuur blijft bij dragen tot een gelijk bedrag; aldus alge meen besloten. Een verzoek van den ambtenaar ter secretarie om verhooging zijner belooning tot 700.per jaar wordt algemeen afge wezen, omdat de gemeentefinanciëndit niet toelaten en men hecht aan de verklaring van den voorzitter, dat bij diens toelating tot de secretarie is gezegd, dat nooit op eenige promotie of belooning kan worden gerekend; wat de Raad toestond, houdt ver band met de drukke en abnormale werk zaamheden. Een verzoek van A. Boer inzake water leiding-aanslag en betaling wordt ter af doening aan B. en W. gezonden. Inzake het met Gekro te sluiten contract deelt de voorzitter mede, dat B. en W. zich tot den Burgemeester van Papendrecht hebben gewend met verzoek een aantal ge meenten te willen opgeven, die reeds een dergelijk contract sloten, en verder te wil len mededeelen, of hem ervaring en be zwaren over uitvoering bekend zijn, spe ciaal wat betreft de ophalen in verband met den bouw van een z.g. cadaverhuisje, dat, zooals den Raad bekend, vrij duur komt. Antwoord is nog niet binnengeko men, waarom nog geen contract kn worden gesloten. Ter inlossing van de in de vorige verga dering gedane toezegging geven B. en W. thans een ontwerp van een nieuwe school geldregeling welke voldoet aan de door Ged. Staten gestlede eischen, dat bij een belastbaar inkomen van 3000.minstens 1% worde betaald; de voorzitter leest de geldende en nieuwe tarieven en klassen; algemeen wordt het concept aanvaard, zij het dan „onder protest", omdat het toch weer belastingverhooging betreft; eenzelf de lot ondergaat de concept hondenbelas ting; B. en W. stellen niet voor, zooals Ged. Staten dit wenschen, een belasting van 5.per z.g. luxe en 2.50 voor een waak hond, doch 2.voor deze laatste cate gorie en 3.voor de andere; het begrip „waakhond" wordt uitgestippeld om moei lijkheden in de toekomst te voorkomen; ge volg van het voorstel is, dat niet minder aan opbrengst wordt verkregen dan Ged. Staten zich denken, terwijl een „afslach ting" van honden met een verhooging van toch al 50% zal worden voorkomen. De verordening tot heffing van 75 op centen op de fonds- en 40 op de vermo gensbelasting wordt overeenkomstig voor stel vastgesteld. De voorzitter geeft een relaas van de er varingen, opgedaan in de laatste weken, om te komen tot verhuur van het school huis bij de voormalige openbare school; in de hierop gevolgde besprekingen wordt men het algemeen eens, aan P. v. Peet voor 3.50 per week bij vooruitbetaling per week te verhuren; dit is dan toch de reeds eerder vastgestelden prijs. Sluiting. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. VERKEERSOVERTREDINGEN. Hechtenisstraf voor dronken autobestuurder. T. H. E. te Leiden was ten laste ge legd, dat hij des nachts heeft gereden met een auto op den Haagweg te Leiden, ter wijl hij dusdanig onder den invloed van sterken drank verkeerde, dat hij niet in staat was de auto behoorlijk te besturen. Bovendien had hij maar met één brandend licht gereden. De verbalisant verklaarde, dat verdachte slingerend was komen aanrijden, maar dat de snelheid heel matig was. Na aanhouding bleek, dat verdachte zoo dronken was,, dat hij niet eens behoorlijk uit de auto kon komen en een erge drank lucht verspreidde. Verdachte erkent het feit volmondig en zegt, dat hij zich terdege van zijn toestand bewust was en daarom zeer langzaam heeft gereden (5 K.M.). De ambtenaar, mr. Langemeier, achtte het feit wettig en overtuigend bewezen. Hij wilde rekening houden met het feit, dat verdachte heel langzaam heeft gereden en hem daarom alleen een geldboete opleggen en wel eene van 200 sub. 100 dagen. De kantonrechter vond daarentegen1 een geldboete niet op zijn plaats en vroeg een hechtenisstraf van een week met de ont zegging van motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar, terwijl hij voor het tweede feit, het rijden zonder voldoen de verlichting werd veroordeeld tot een boete van ƒ5 sub. 2 dagen. J. W. M. S., student te Delft, heeft op den nieuwen rijksstraatweg te O e g s t- geest gereden met een auto, die een snel heid had van 80 K.M. Door deze groote snelheid kon hij den bocht bij het Groene Kerkje niet halen en was daardoor door de afscheiding gereden, zoodat zijn beide medepassagiers ernstig werden gewond. Bij het getuigenverhoor kwam vast te staan, dat verdachte in Amsterdam eeni- go glazen bier had gedrongen, hetgeen vol gens de getuigen geen invloed heeft gehad op verdaohte. Wel heeft verdachte S. erg hard gereden: 100 KJVÏ. op de rechte ein den. De ambtenaar noemde het een tame lijk ernstige verkeersfout en vroeg een boete van ƒ50 sub. 20 dagen. Nadat de verdediger van verdachte tot uiterste clementie had geconcludeerd, werd de eisch bevestigd. H. v. d. T. te Leiden moest verschij nen voor het feit, dat hij als bestuurder van een 1 personenauto bij het passeeren van een wielrijdster, rijdende op den Lage Morschweg niet behoorlijk naar links heeft uitgehaald, terwijl daartoe alle gelegen heid was. Het meisje was de dupe gewor den en aangereden en haar fiets bescha digd. Eisoh 25 sub. 10 dagen. Uitspr. 15 sub. 5 dagen. A. v. M., die verstek liet gaan, moest voor een dergelijk feit terecht staan. Hij had op de Hoogewoerd een handwagen, die geheel rechts reed, aangereden, waar door deze handwagen op zijn beurt weer een wielrijdster aanreed. Eisch ƒ25 sub. 10 dagen. Uitspr. con form. J. G. te Leiden heeft gereden met een auto zonder dat deze auto voorzien was van voldoende remmen. Eisch 15 sub. 5 dagen. Uitspr. conform. W. de H. te Lisse heeft met zijn transportrijwiel op het rijwielpad te Sas- senheim gereden hetgeen verboden is. Eisch en uitspraak f 3 subs. 1 dag. W. F. v. d. M., schipper te Leiden, werd vrijgesproken van het hem ten las te gelegde, het aanvaren van de spoor brug over het Rijn- en Schiekanaal, daar hier duidelijk aangetoond kon worden, dat hier ovennacht aanwezig was geweest. M. S. te Leiden die verstek liet gaan, moest terecht staan terzake hij na bezet ten tijd iemand in zijn winkel aanwezig heeft gehad. De aangetroffen juffrouw, nu als get. gehoord, zeide niets te hebben gekocht. De ambtenaar achtte niettemin het feit bewezen en vroeg een boete van 3 subs. 1 d. Uitspr. conform. L. T., winkelier te Leiden, heeft in zijn winkel aan twee personen gelegen heid gegeven om hier te consumeeren zon der dat hij daartoe een verlof bezat. Verdachte erkent het feit in zooverre, dat hij zegt dat er wel bier is verkocht, maar dat het buiten was opgedronken, maar daarmede was het feit niet ver klaard hoe de beide half geledigde fles- schen op de toonbank stonden. De ambtenaar nam dan ook het excuus van verdachte niet aan en vroeg 2 geld boeten van 5 subs. 2 m. 2 dagen. Uitspr. conform. P. v. D. te K a t w ij k a. d. R ij n zag zich veroordeeld tot ƒ5 boete subs. 2 d. wegens het loopen op verboden jachtgrond Overtreding vleeschwarenwet. A. J. M., slager te N o o r d w ij k e r- hout moest terecht staan terzake hij op zijn grond 3 stukken rugspek (varkens- vleesch) aanwezig heeft gehad zonder dat dit spek gemerkt was. Door verdachte ontkent wordt deze zaak 14 dagen aangehouden tot het hooren van den verbalisant. Eenzoo werd aangehouden de zaak te gen J. B., slager te Noordwijkerhout wegens het aanwezig hebben van 143 K.G varkensveesch, zonder dat ook dit vleesch was voorzien van een stempel Ook hier moet de verbalisant gehoord worden. HET N.S.B.-INSIGNE. De Hooge Raad heeft heden arrest ge wezen in de zaak van den officier van Justitie te Roermond, die cassatie had aan- geteekend tegen een vonnis van de recht bank aldaar, waarbij J. J. B. te Eindhoven is ontslagen van rechtsvervolging van het hem ten laste gelegde dragen van een op zichtig politiek onderscheidingsteeken, in casu het insigne der Nat. Soc. Beweging, welke insigne B. had gedragen op een openbare terechtzitting van de rechtbank. De Hooge Raad heeft thans overwogen, dat hij met den Kantonrechter en de recht bank van oordeel is, dat uit de van het schildje gegeven omschrijving niet nood zakelijk het opzichtig karakter van dat schildje, op zichzelf beschouwd, voort vloeit. Verder overweegt de Hooge Raad, dat doel en strekking van art. 435a van het Wetboek van Strafrecht vorderen, dat wel degelijk bij de beoordeeling van het al of niet „opzichtige" van een onderscheidings teeken worde rekening gehouden met de omstandigheden, waaronder het onder scheidingsteeken wordt gedragen. De Hooge Raad zegt, dat de omstandig heden, waaronder B. dat onderscheidings teeken heeft gedragen niet zonder meer het onderscheidingsteeken opzichtig maken in den zin van genoemd artikel; dat door den officier wel is aangevoerd, dat dit optre den van een verdachte tegenover den rech ter, voor wien hij terecht staat, in verband met het standpunt, dat de regeering tegen over de N.S.B. inneemt, uittartend moet worden genoemd, doch daarbij wordt voor bijgezien, dat de regeering wel aan haar ambtenaren het lidmaatschap van de N.S.B. heeft verboden, doch de N.SJ3. niet is een verboden vereeniging. Op deze gronden heeft de Hooge Raad het beroep van den officier van Justitie verworpen. STADSNIEUWS AGENDA LEIDEN. Maandag. „Madame sans gêne", R'damsch Hofstadtooneel, Schouwburg, 8.15 Dinsdag. Nederl. Reisvereen iging voor Ka tholieken. Feestavond Burchtzaal 20.15 uur. Dinsdag. Populaire Viool-avond Robert le Rutte. Kleine zaal Stadsgehoorzaal 20 uur. Dinsdag, Ontwikkelingsavond R.K. Volks bond. Spreker H. J. Kuiper, Lid Centraal Bestuur, Bondsgebouw, 8 uur. Woensdag, R.K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden; jaarver gadering in Huize „Maria", Pieters- kerkkoorsteeg 27, 8.15 uur. Woensdag, Alg. R.K. Prop. Club „Dr. Schaepman".' eerste cursusavond, waarop spreekt kap. Dorbeck over „Kerk en Staat", Den Burcht, 8.15 uur. Donderdag. Filmavond „Wonderen der Na tuur", Vereen. „Geloof en Weten schap", aula H.B..S, Mariënpoel- straat te 8.15 uur. Donderdag. Sociale Avond „Katholiek Lei den", spreker Pater Henricus, O. Cap., Stadsgehoorzaal. Donderdag. Zitting R.K. Reclasseerings- vereeniging 89 uur in het St. Vincentiusgebouw, Hoogl. Kerk- gracht. Vrijdag. Ledenvergadering Handelsreizi gersver. „St. Christoffel", Bonds gebouw, te half 9 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Februari a. s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duijster, Nieuwe Rijn 18, tel. 523 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, teL no. 274. H. VORMSEL. Wij herinneren er nogmaals aan, dat Zondag 24 Febr. Z. H. Exc. Mgr. Aenge- nen het H. Vormsel zal toedienen aan vol wassenen uit Leiden en omgeving in de Hartebrugkerk te Leiden, en dat er Dins dag, Donderdag en Vrijdagavond oefenin gen ter voorbereiding zullen worden ge houden in de genoemde kerk. ROND HET KAMPVUUR Een avond van Welpen eo Verkenners Dp ongetemde wildernis, de geheimzin nige rimboe vol van gevaren en helden daden, had gisterenavond het patronaats gebouw in de Maria-Gijzensteeg over woekerd. De toegang tot dit eerzame zaal tje doet inderdaad niet weinig denken aan sluipmoord en „hands-up", een griezelige romantiek, waarin juist Padvinders en zij waren het, die gisteren aldaar het heft in handen hadden zich volkomen thuis- voelen. De Verkenners en de Welpen van de St. Josephgroep hadden hun ouders uit- genoodigd tot een „kampvuur" en een clubavond. En de ouders, die iederen dag enthousiaste verhalen over de Wereldbroe derschap te slikken krijgen, waren allen opgekomen, sommigen misschien in de schuchtere veronderstelling, dat hun bij het binnenkomen een Indiaansche veeren- tooi op 't hoofd zou worden geplant, om daarna als „bleekgezicht" rond het kamp vuur te mogen plaats nemen. Dat was helaas niet 't geval. Doch overigens ging 't er echt-Indiaansch naar toe. De bleek- gezichten werden getracteerd op Indi- aansch gehuil, in den vorm van yells, en bovendien achtervolgd volgens de nieuw- Indiaansche methode. Het restantje In dianen, die nu in de „reservations", een karig bestaantje vinden, zijn namelijk be rucht om hun bedelarij; het was vooral kapelaan Gudde, de aalmoezenier, die vol gens deze nieuw-Indiaansche methode te werk ging en daarmede geen onverdien stelijke successen bereikte.... Een ordentelijk en volledig relaas van zulk een Padvinders-clubavond te geven, zou een zeer on-ordentelijken indruk ma ken. Juist de spelen, waarbij het tot handtastelijkheden komt, zijn het meest in den smaak gevallen. De opening geschiedde volgens de voor geschreven plechtige wijze: met gebed, voorlezing van de wet en het „breken" van de vlag. De, zoowel letterlijk als figuur lijk, kolossale hopman Van Hameien een reuzen-hopman! vertelde in 't kort aan de ouders, wat de Verkennersbeweging wil: van onze jongens maken trouwe zo nen van de Kerk en flinke burgers van de Staat. Ook de aalmoezenier, kapelaan Gudde, heeft in de pauze een pittig woordje gesproken over het denkbeeld van Baden Powell: door het spel de jon gens te boetseeren tot karakters. Aldus een nieuw refrein op het oude liedje: „Mijn speelen is leeren, mijn leeren is speelen"Maar wat zou Hieronymus van Alphen de dichter van „Jantje zag eens pruimpjes hangen" en „Mag ik dan mijn zusje kwellen" vreemd hebben op gekeken, als hij zulk een clubavond had meegemaakt. De zoete Hieronymus en lord Baden Powell twee paedagogen, maar twee uitersten! Hieronymus zou zijn ooren hebben dicht- gestopt bij de horderoep van de groene Welpen en van ontzetting zijn wegge vlucht, toen een van dien groengetruide kikkers onder jaohtgeschreeuw aan den tijger Shere Khan, een „geschandvlekte veedief", de genadestoot gaf. De Welpen en de Verkenners deden nog verscheidene echte jongens-spelen, zooals „Indiaansch duel" en „Ransel maar raak". De Welpen zongen een krijgshaftig lied, om hun dapperheid le toonen: „Al zijn de Verkenners ook groot, Al zijn ze nog zoo sterk, En al zijn ze nog zoo lang, Wij zijn voor hen niet bang. en amuseerden zich met sluipen op bosch paadjes, verkeersagentje etc. Eén van de Welpen ging over naar de Verkenners, maar alvorens hij de rimboe ging verla ten, kwam hij al zijn wol venbroertjes den linkerpoot geven. Het kostelijkste van zulke groep-avon- den is het kampvuur, maar vóór de bleek- g'ezichten mochten aanzitten, hadden zij allerlei „beproevingen" te doorstaan, zoo als een verloting en een verkooping op Amerikaansche wijze. Het kampvuur had een genoegelijk ver loop. Op den achtergrond troonde in den rooden gloed van het blokkenvuur de reu zen-hopman, als een glimmend Boeddha beeld. met een hoed op! Rondom de open haard hurkten de jongens neer en vermaakten zich met het uitvoeren van jo- 3ige liedjes en jofele voordrachten. Een knal-succes beleefde de „Brand in het Ne gerdorp". Het einde was ernstig Avondlied en het „Wilhelmus". Hier werd even blootge legd de diepe grondslag, waarop heel dit aantrekkelijke luchtkasteel van jongens- romantiek en jongens-spel is opgebouwd: trouw aan God en aan 't vaderland. Het was niet onze bedoeling een volledig verslag van deze clubavond te maken doch slechts een korten indruk weer te geven, om daardoor ook anderen warm te maken voor deze kern-gezonde beweging. De St. Josephgroep heeft met dezen wel geslaagden clubavond een flink succes ge boekt, waarvoor zij een yell verdiend heb ben: bravoBravo! ST. JOSEPH GEZELLEN VEREEN. Gisterenavond op de verplichte bijeen komst der gezellen ging het er weer gezel lig toe. Een deel der gezellen was aan het dammen, een andere groep aan het kruis jassen en tenslotte een groot aantal aan het biljarten. Er heerschte een onderlinge strijd, want ze kwamen al dichter bij elkaar Het polshorloge werd met een kleinen voorsprong gewonnen door Andriës Schef- fers met 105 punten, de 2e prijs 50 fijne sigaretten had Jac. de Keuning met 103 pun ten, de 3e prijs 40 sigaretten A. van Re- mundt met 92 punten; de 3 kleine prijzen werden gewonnen door Kriek, v. d. Voort en Van Scaick. A. s. Zondag geen prijsbiljarten vanwege het vastenavondfeest in de Stadsgehoorzaal, waarvoor nog toe gangsbewijzen zijn te verkrijgen a 40 cent bij den huismeester. Hedenavond 8.45 uur verplichte maand vergadering afd. Gezellen. Na afloop der vergadering worden de toegangsbewijzen uitgereikt aan de gezellen onder de 21 jaar. NED. REIS VEREENIGING VOOR KATHOLIÉKEN. De Ned. Reisvereen iging voor katholie ken verzoekt ons mede te deelen dat er voor uen feestavond op Dinsdag a.s. aan de Burclitzaal nog enkele plaatsbewijzen beschikbaar zijn. PERS-JUBILEUM. Het Leidsch Dagblad bestaat den len Maart a.s. 75 jaar. Op Zaterdagmiddag 2 Maart zullen com missarissen en directie ten kantore der N.V, Leidsch Dagblad receptie houden. Handelsregister K. v. K. .Opheffing: 5660. Maison Piët, Ch. Deligne, Leiden, Hoogewoerd 20. Dames- kappen en parfumeriën.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2