UIT DE OMGEVING HOE LAAT HET IS MAANDAG 18 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 DE STEENKOLENMIJNEN Minder sprekend, maar toch duidelijk genoeg, blijkt de invloed van de crisis uit de productie der Nederlandsche steenko lenmijnen; deze is sinds het hoogtepunt in 1931 met plm. 5 pet. gedaald, het aantal arbeiders in deze industrie verminderde echter met een kleine 20 pet. De electricteitsproductie verkeert daar entegen nog steeds in een toestand van groei, al is het tempo sterk verlangzaamd. INKOMENS EN VERMOGEN. De achteruitgang in inkomens en ver mogens wordt gedemonstreerd door de cijfers, welke dienaangaande uit de belas tingkohieren geput zijn: het totale belaste inkomen is van 3.76 milliard over het belastingjaar 1924'25 gestegen tot f 4.37 milliard over het jaar 1930'31, en bedroeg over het jaar 1933'34 3.16 milliard. Voor de vermogens waren de cijfers: 1924'25 12.21 milliard, 1930—'31 15.62 milliard, 1933'34 11.47 milliard. DE WERKLOOSHEID. De cijfers betreffende de werkloosheid spreken eveneens een duidelijke taal. Uit dit oogpunt bezien was 1934 stellig het ongun stigste jaar, dat de crisis tot dusver ge bracht heeft. Bij de organen der openbare arbeidsbemiddeling, waren eind 1934 als werkloos ingeschreven 414.000 personen, 20.000 meer dan eind 1933. Het indexcijfer der werkloosheid was over November reeds gestegen tot 29.5. De ongunstige toestand op de arbeidsmarkt blijkt ook uit de ver houding tusschen aanvragen van patroons en aanbiedingen van werkkrachten bij de arbeidsbeurzen. Voor mannen bedroeg in 1934 het aantal aanvragen per 100 aanbie dingen 15.3, iets meer dan het tot dusver laagste cijfer (14.2 in 1933); dit cijfer staat tegenover 38.3 in 1929. Voor vrouwen bleef de toestand gunstiger dan voor de mannen; het verhoudingscijfer daalde van 109.4 in 1929 tot 62.2 in 1934. VAKVEREENIGING. De organisatie der arbeiders in vakver- een i gin gen schijnt aanvankelijk door de crisis eerder bevorderd dan belemmerd; terwijl het totale aantal georganiseerden op 1 Januari 552.000 bedroeg, was het op 1 Januari 1933 gestegen tot 829.000; daarna is er een achteruitgang ingetreden, zoodat er op 1 Januari 1934 796.000 georganiseerden waren. Het percentage der aangeslotenen bij een vakcentrale steeg nog en bedroeg aan het begin van 1934 87.5 pet. WONINGBOUW. Het tabelwerk eindigt met een staatje betreffende den woningbouw, waaruit te zien is, dat van de beschouwde 10-jarige periode in het jaar 1934 de woningvoor raad met het grootste aantal, ny. 50.556, is vermeerderd. In den sterk verminderden uitvoer van gloeilampen (deze bedroeg nog slechts 1/3 (naar het aantal) of 1/4 (naar het gewicht) van den uitvoer in de jaren vóór de crisis) kwam geen verandering. Radio-artikelen werden in 1934meer uitgevoerd dan in 1933, hoewel nog steeds 25% minder dan in 1930. GUNSTIGE CIJFERS. Hiertegenover staan ook wel enkele guns tiger cijfers: zoo is de uitvoer van stroo- karton weer bijna even groot als in 1929 geweest, en ruim 30% grooter dan in 1932. Maar vooral eenige nieuwe industrieën verkeeren nog steeds in een stadium van aanzienlijken groei: zoo produceerde de cementindustnie in 1928 begonnen in 1934 bijna 400 miiHioen kg, terwijl het even eens jonge tinibedrijf in 1934 een sprong vooruit maakte door de productie van 5 millioen kg in 1933 op te voeren tot 13,6 millioen. OP DE BINNENLANDSCHE MARKT. Interessante cijfers bevat de tabel „po sitie van enkele takken der Nederlandsche industrie op de binnenlandsche markt". De cijfers loopen tot en met 1933. Over het al gemeen is die positie in den loop der laat ste tien jaar belangrijker, soms veel be langrijker geworden. Zoo voor de wolnij verheid, die met „andere weefsels" dan dekens in 1925 42, in 1933 61% van de na tionale markt verzorgde. Voor katoenen dekens steeg het percentage van 87 tot 98, voor houtvrij druk- en schrijfpapier van 68 tot 84, voor rijwiel buiten- en binnen banden van 52 tot 71, en van 26 tot 63, voor emaillewaren van 59 tot 72. In sommige cijfers is duidelijk de invloed der contin- genteering te zien, doordat het percen tage van 1932 op 1933 krachtig steeg, zoo bij kousen en sokken (in 1932 36%, in 1933 45%) en schoenen enz. (resp. 64% en 76%); in deze beide gevallen is aan het jaar 1932 een vrijwel stationnaire toestand vooraf gegaan. DE HAVENS. De activiteit in de havens van Amster dam en Rotterdam steeg'niet onbelangrijk; zoo werden te Amsterdam door losse ar beiders in 1934 474.000 „taken" verricht, tegen 445.000 in 1933 en 376.000 in 1932 (maar 1.160.000 in 1928), in Rotterdam 969.000 tegen 942.000 in 1933 en 825.000 in 1932 (maar 2.204.000 in 1928). De achteruitgang in het spoorwegver keer bleef aanhouden. HET INDEXCIJFER. Het indexcijfer der groothandelsprïjzen was in 1934 iets hooger dan in 1933, vooral dat van voedingsmiddelen. Ook de kosten van het levensonderhoud voor arbeiders gezinnen te Amsterdam en 's Gravenhage stegen iets, hoewel met nauwelijks meer dan 1%; ook hier waren het vooral de levensmiddelen, die de stijging veroorzaak ten. KAPELAAN VAN DEN BURG TOT PASTOOR BENOEMD Met leedwezen hebben de parochianen van de Kaag-kerk vernomen, dat de wel- eerw. heer A. J. M. van den Burg zijn werkkring gaat verlaten en benoemd is tot pastoor te Maassluis. Vier jaar lang vanaf de stichting der hulpkerk is kape laan Van den Burg „onderpastoor" geweest aan de Kaag. Vier jaren, waarin hij zich door zijn priesterlijke bediening bij alle parochianen, maar vooral bij de armen en de zieken, oprechte genegenheid heeft ver worven. Zijn zorgen voor den eeredienst in het mooie kerkje, zijn belangstelling voor het koor, werden hoogelijk gewaar deerd. KATWIJK. Geboren: Emma, d. v. C. Barnhorn en I. Kralt. Antje, d. v. J. van Rijn en A, Haasnoot. Cornelus, z. v. P. Freke en W. van Duiyvenvoorde. Geertje, d. v. H. van Rijn en G. van der Plas. Floris, z. v. P. de Haas en P. Kuyt Dirk, z. v. H. Houwaard en C. Ros. Maartrje Hendrika, d. v. P. Q. Roerade en A. van Duivenvoor de. Cornelus, z. v. P. Plokker en K. van der Plas. Helena Maria Adriana, d. v. J. Paridon en H. M. van Schie. Eliza beth Martina Petronella Gerarda, d. v. H. van Paridon en M. K. van der Drift. Getrouwd: L. Blonk en M. H. de Kater. Overleden: Fr. Schippers 62 j. echtg. van E. Oudeman. G. J. Burggraaf, 41 jaar, echtgenoot van G. Parlevliet. LISSE Mandoline-ensemble. Gisteravond gaf het R.K. Lisser Mandoline-ensemble zijn donateurs-uitvoering in de groote zaal van den Volksbond. Medewerking werd ver leend door den heer Henk Smal uit Haar lem, als humorist, de heer v. d. Laan, uit Lisse, zang, begeleid door mej. Ria Appel man uit Hillegom aan de piano. De voorz., de heer Randsdorp, verwelkomden de tal rijke aanwezigen. Hierna trad het ensemble op onder lei ding van den heer G. Dik uit Leiden, met „Heil Europa", „La Festa", Komt ein Vo gel geflogen" en „Donauwellen", welke stukken alle zeer goed uitgevoerd werden. Vervolgens werden eenige liederen op voor treffelijke wijze gezongen door den heer v. d. Laan. Vervolgens kregen wij het op treden van Henk Smal in zijn repertoire, hetgeen zeer in den swaak vieL In de pauze werden prijzen verloot. Het ensemble gaf nog eenige zeer goede num mers ten gehoore, waarna Henk Smal be sloot met een liedje en een praatje. Aan het einde werd dank gebracht door den voorz. voor het welslagen van deze avond. VOORSCHOTEN Vrouwenbond. De RE. Vrouwenbond af deeling Voorschoten vierde gisteren zijn patroonsfeest. Des morgens werd een H. Mis opgedragen voor de levende en over leden leden van den Vrouwenbond, waar onder een Algem. Communie der leden. Des avonds had een feestavond plaats in het R.K. Véreenigingsgebouw met mede werking van de tooneelvereeniging Guido Gezellen. De groote zaal van het gebouw was tot in de uiterste hoeken bezet, toen de presidente mej. N. van Geest, deze fees telijke bijeenkomst opende met het gebed en een kort openingswoord, waarin zij haar vreugde uitsprak over de groote op komst en een bijzonder woord van welkom sprak tot den zeereerw. heer P. Meyer, pas toor, de weleerw. heeren L. Brabander, kapelaan alhier en de aanwezige paters Montfortanen van de Haagsche Schouw. Na 't zingen van „Roomsche Blijdschap" kwam Guido Gezelle op de planken. De too neelvereeniging voerde uit het blijspel „De blauwe ster", een blijspel in drie bedrij ven, wat vlot van stapel liep en de aan wezigen ten zeerste voldeed. De verschil lende karaktertrekken werden goed weer gegeven en de rollen vlot gespeeld. Tijdens de pauzen speelde mej. M. van Geest ver schillende muzieknummers op de piano; de grabbelton verwekte groote hilariteit on der de aanwezigen. Welverdiend was het dankwoord van de presidente bij het einde van den feestavond, gericht tot de spelers voor het genot, dat zij hadden verschaft door hun spel. Het was een aangename en prettige feestavond. Een nieuwe brandspuit. De gemeente Voorschoten is een nieuwe auto-brandspuit rijker geworden. Zaterdagmiddag j.L te 3 uur namiddag begaven zich naar de Mo lenlaan, alwaar een demonstratie zou plaats hebben met de nieuwe spuit, het college van B. en W. dezer gemeente, zeer vele le den van den gemeenteraad en de brand weerlieden. Nadat de slangen aan de spuit bevestigd waren, liet men zien welk een hoeveelheid water deze spuit in korten tijd kon uitwerpen. Een zestal stralen kan aan deze spuit worden bevestigd. De nieuwe autospuit ziet er keurig uit. Tevens was bij de demonstratie aanwezig de heer de Graaf, inspecteur van de brandweer te Den Haag, onder wiens toezicht deze spuit gebouwd. De leverancier dezer spuit is de firma Geesink te Weesp. TER AAR De Graal. Dezer dagen heeft de Vrouwelijke Jeugdbeweging, afdee- ling „Graal", haar jaarlijksche feestavond gegeven voor ouders, leden en genoodig- den. Het R.K. Ver.gebouw, waarin deze bijeenkomst belegd waS, was nu een echt Graalhuis. Aan de wanden waren verschil lende vlaggen opgehangen, en al vroeg wemelde het van vele meisjes, gestoken in het keurig en fleurig costuum. Aanwezig zijn de zeereerw. heer pastoor, de weleer waarde heer kapelaan, de 'burgemeester jhr. de Muralt, mej. Bouman, vele ouders, leden en genoodigden. Bizonder opvallend was de belangstelling van de jeugd ver eenigingen, vooral de afdeeling Gezellen. De heele familieraad (9 personen) had een uitnoodiging ontvangen, en zegge twee le den waren komen opdagen. Zal dit het onderling contact bevorderen? Het is acht uur, wanneer de pastoor de f eestvergadering opent met den chr. groet en de Graalgroet, allen een hartelijk wel kom toeroept, bizonder den burgemeester en mej. Bouman. Voor mij is het een aan gename taak, aldus spr., deze bijeenkomst te openen, waarop de Graal in korte trek ken een beeld wil geven van haar stre- een streven dat alle lof verdient. Haar programma, omvattend de meisjes te vormen tot degelijke godsdienstige vrou wen, die later offers weten te brengen, beschaafd en beleefd optreden, maatschap pelijk onderricht worden, fier en openlijk voor hun geloof uitkomen waardeer ik ten zeerste. Op de wekelij ksche vergade ringen krijgen zij onderlinge contact, voe len zich, door hun eendrachtig samenzijn, sterk. De pastoor wijst op het groote nut van de vorming der jeugd, en spoort de ouders aan toch propaganda te maken voor dit doel, en de priesters te helpen steunen met dit werk. Laat niet één meis je zich laten terughouden van deze bewe ging, doch allen zich aansluiten. Moge het dan gaan „Excelsior"! Terstond wordt nu een aanvang ge maakt met de uitvoering van het pro gramma. Onder leiding van den heer C. v. Dam brengt de afdeeling „zang" enkele zangnummers ten gehoore, o.m. Maria- klokje, Woudgedachten, Avondlied, enz. Een groep meisjes, die een paar reidansen uitvoerden, mochten een welgemeend ap plaus in ontvangst nemen. Leuk was het optreden van de Kruiskinderen, vooral bij „goudhartjes Kerstdroom". We kunnen ons voorstellen, dat het veel moeite en zorg gekost heeft, om de kinderen het duidelijk en zuiver spreken, het vrije be wegen en noodige spel, bij te brengen. In derdaad was het af. De grootere Graal- leden voerden een mooi declamatie-stuk op, getiteld: „De Koning roept". Duidelijk heidshalve kregen we een kleine toelich ting van één der leidsters, over den in houd en de voorstelling van de verschil lende groepen. Een goed spel werd gege ven, wat op een paar slippertjes na, de juiste vertolking wel behaald zal hebben. Jantje wil een voetbal en de Waarzeggen de Kwartel oogstten veel succes. Tot slot kregen wij een blijspel „Bekroonde Kaa tje", wat menigmaal de lachspieren in be weging bracht. Kaatje kwam anders wel op de thee. Mej. Bouwman sprak nog een propa gandistisch woord, wees' op de gevaren waaraan de jeugd bloot staat, en spoor de ouders aah, steeds de jeugd ter zijde te staan. Om de onkosten te dekken werd tijdens de pauze een verloting georgani seerd. De prijzen bestonden hoofdzakelijk uit levensmiddelen. Niet vroeg was het toen de pastoor overging tot sluiting en allen dankte voor de belangstelling, daar bij den wensch uitsprekende, dat de waar deering in daden moge worden omgezet. Ook dezen weer gingen wij voldaan huis waarts en wij willen niet nalaten een woord van lof te brengen aan het bestuur voor de activiteit, welke zij aan den dag legt met de vorming der vrouwelijke jeugd. Gisteravond hebben wij een klein onderdeel kunnen aanschouwen van haar grootsch program. Het groote doel, wat de Graal immers nastreeft is toch wel, dat aanstonds de jonge vrouwen ieder in haar eigen gezin zal gaan beleven en verwerke lijken „het christelijk ideaal". Er staan nog vele mensjes buiten deze beweging. Ouders, kent uw taak en stuurt uw kin deren naar jeugdvereenigingen. Nog een vraag aan het Graalbestuur: Zou het niet beter zijn om deze jaarlijksche bijeen komst de ouders van de leden uit te noodi- gen? (gratis). VET7E. TU3NDERSBEDRIJF DOOR STORM VERNIELD. Een hulpcomité uit notabelen gevormd. Ook te Veur heeft de storm Zaterdag en in den nacht van Zaterdag op Zondag op schadelijke wijze zijn kracht getoond. Bij den tuinder A. Wo ning werd een groote kas vrijwel totaal verwoest, waardoor een enorme schade werd aangericht; niet alleen werd de kas verwoest, doch ook de daarin staande groenten werden door het glas vrijwel vernietigd. Men sprak van een schade van pl.m. 5000. Door de geestelijkheid en burgemeester Keijzer is een oproep gedaan tot de werk- loozen om hier de behulpzame hand te bieden met opruimen, enz.; de werkloozen wélke moeten stempelen, zullen hiervan vrijgesteld worden. Wij vernamen van en kelen, dat zij behulpzaam zouden zijn. Verder werd te Leidschendam aan de Delftschekade bij het sigarenmagazijn van den heer Van Buuren een groote spiegel ruit vernield, doordat een reclamebord door den storm wea^d afgerukt en door de ruit slingerde. Op diverse plaatsen moesten bet nog sch oosteen en en dakpannen ontgelden, zonder echter noemenswaardige schade aan te richten. Door een spontaan zich gevormd heb bend steuncomité is de volgende circulaire verspreid: Aan de ingezetenen van Venr. In den avond van 16 Fetor. j.L is door den storm het bedrijf van den tuinder A. Woning Jzn. geheel geruïneerd, doordat zijn warenhuis van 3000 ramen is ver- i nield, terwijl tevens de producten, die j reeds gezaaid en geplant waren, waarde- I loos zijn geworden. De schade wordt door het Comité geschat op f 4000 a 5000. In deze buitengewoon moeilijke tijden, die de tuinbouw doormaakt, is deze schade voor den tuinder niet te dragen. Onderge- teekenden hebben zich tot een Comité ge vormd en doen een beroep op Uwe mild dadigheid om in deze de helpende hand te reiken. Woensdag 20 Februari as. zal door een der ondergeteekenden bij U om een gift worden verzocht. Giften kunnen ook worden gestort op het gironummer van den secretaris-penning meester. M. Kammers, Pastoor. D. Vermet, Predikant. M. Boukema, Predikant. W. Keijzer, Burgemeester, Voorzitter. T. Borst, Secr.-penningmeester, Groen teveiling Veur, Giro 250118. L. C. de Koning, Wethouder. W. van Veen, lid v. d. Raad. F. Zuijdwijk, lid v. d. Raad. H. de Ruyter, voorz. Chr. B. T. B. C. J. van Heiningen, voorz. L. T. B. J. J. Batenburg. A. W. Hendriks. D. P. v. d. Berg. Stille Omgang Vrijdag 22 Februari houdt het Genootschap van den Stillen Om gang te Veur-Leidschendam een ledenver gadering in het Patronaat om 7.45 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaar verslag van den Secretaris. 4. Ingekomen stukken en mededeelingen. 5. Rede over den Stillen Omgang door den weleerw. pater Moeskops uit Den Haag. 6. Bespre king Stille Omgang. 7. Rondvraag en 8. Sluiting. Men kan zich dien avond als lid opge ven. Het bestuur houdt zitting tot afgifte van spoorkaartjes, enz. op Zondag 3 Maart a.s. na alle H.H. Missen. Geboren: Johannes Adam z. van J. C. Keukenmeester en A. de Jong Petrus Hendrikus Johannes z. van N. W. Gahr- mann en Th. M. v. d. Voort Wilhelmus Johannes z. van G. Vreeburg en A. P. Schouten Elisabeth Hendrika d. van J. P. Pijnacker en H. M. Franzen. Getrouwd: J. L. Kaptein en M. M. Onderwater J. de Wit en M. S. Lans. Overleden: A. C. F. van Leeuwen 8d Cornelia Weerdenburg 71 j. BODEGRAVEN. R. Kelkens. Op ruim 60-jarigen leeftijd is gisteren avond te 7 uur het oud-R.K. Gemeente raadslid, d heer R. Kelfkens, overleden. Gedenksteen onthuld. Zaterdagmid dag is op het graf van wijlen den heer R. Vink een gedenksteen onthuld. Wegens de slechte weersomstandigheden werd het ge- denMeeken aan de familie overgedragen in de aula. De heer Göbel, het woord voe rende, memoreerde hoe men thans voor de tweede keer hier bijeen is om en trou wen vriend de laatste eer te bewijzen. Spr. herinnert de aanwezigen aan het droevig ongeluk op 3 November, hoe plotseling hij toen door God werd opgeroepen, hoe de vereenigingen door hem bloeiende werden gehouden, en nu ook alle vereenigingen en alle leden der vereenigingen hebben bij gedragen. Tot de familie spreekt de heer Göbel enkele woorden van waardeering voor het werk van dezen man van eenvoud, en verzoekt namens de vereenigingen dit gedenkteeken te willen aanvaarden. Een der familieleden sprak hierna en kele woorden van oprechten dank. Vermelden we ten slotte nog, dat het grafschrift aldus luidt: In dankbare herin nering aan A. M. Vink, die jarenlang ons trouw ter zijde stond. Willem Teil, Her cules, Burgerwacht, Brandweer. OverL 3—11—34. Moedige sprong. Tijdens den storm van Zaterdagmiddag sloeg achter de „Phoe nix", een reeds bejaarde schipper tenge volge van een hevigen windvlaag over boord. Zijn zoon, die dit zag gebeuren, be dacht zich geen oogenblik en sprang ge kleed te water, om zijn vader te redden. Omdat beiden niet konden zwemmen, ge raakten beiden in nood. De heer V„ werk zaam zijnde aan de „Phoenix", die een ge oefend zwemmer is, sprang toen eveneens te water, en kon beiden drijvende houden, waarna men met behulp van 'n bootje de drenkelingen wist te redden. NIEUWKOOP. Een indrukwekkende plechtigheid. Zaterdagavond te 6 uur zou het H. Sacra ment des Altaars op plechtige wijze van de oude naar de nieuwe kerk worden over gebracht. De met een Herculische kracht loeiende storm had de parochianen niet kunnen thuishouden, zij hadden hem ge trotseerd en waren in grooten getale geko men, zoodat geen plaats onbezet was geble ven. De orkaan had alleen veroorzaakt een wijziging van het program, want buiten was processie nu niet mogelijk. Trouwens buiten dat was wijziging toch noodig. De menschen konden zonder levensgevaar niet meer in de oude kerk worden toegela ten. Nu de banken uit het middenschip verwijderd waren, bleek de vloei steun en verband te missen en zouden ongeluk ken zeker niet zijn uitgebleven. Dies wa ren ze rechtstreeks verwezen naar het nieu we kerkgebouw. De zeereerw. pastoor kwam nu, omhan gen met de koorkap, per auto met Ons Heer en werd achter in de kerk opgewacht door de misdienaars, de eerw. Zusters en een stoet van 50 bruidjes, allen voorzien van een tuil bloemen: tulpen en seringen. Langzaam vormde zich nu de processie; onderwijl zette het orgel in, flapten alle electrische dampen aan en gaf de klok met so noren stem den jubel door over straat en erf, over veld en plas. Een trilling van aandoening ging door de bankenrijen toen pastoor plechtig-langzaam de handen overdekt door het velum, voort schreed met den God van hemel en aarde om Hem te brengen in zijn nieuwe woon, welke de parochie met zooveel offervaar digheid en liefde Hem bereid had. Het hoofdaltaar, waarvan het flonkerend ko per nu zoo heerlijk tot zijn recht komt, wachtte den Meester in een kunstzinnige versiering van waslicht, palmen, seringen en azalea's. Niet zoodra was de Ciborie in de expositie-troon geplaatst of pastoor zet te het dank- en jubelvolle te Deum in, dat het zangkoor overnam, gevolgd door het Tantum ergo en O Salutaris Hostia. Geheel deze zang was meerstemmig en gaf wijding, toch ware het ons liever ge weest, wanneer de Gregoriaanschen zang gekozen was en heel de parochie door mede te zingen uiting had kunnen geven aan wat haar op 't harte lei, overeenkomstig ook de gelukkig steeds meer veldwinnende liturgische gedachte. Rietsteun. De rieteigenaren ontvin gen van de Nederlandsche Akkerbouwcen- trale in Den Haag een formulier, dat zij moeten invullen, onderteekenen en weder terugzenden aan de centrale. Hiermede wordt beoogd om als rietbewerker erkend te worden en in aanmerking te komen voor steun. Het is van groot belang, dat dit for mulier omgaand wordt ingevuld en terug gezonden, want de steun ui tkeerin g wacht hierop. Zoodra men erkend is kan met de uitbetaling een aanvang worden gemaakt. Het riet moet vóór 1 Maart gesneden zijn. Paard op hoL Een paard van den vee houder A. N. de Bruin uit de Meije, gespan nen voor een wagen met verhuizings-ingre diënten, geraakte gisteren in het dorp al hier op hol en kwam met het gerei in de Voorwetering terecht. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor, de materiale schade viel ook nog al mee, terwijl de buurtbewoners in een minimum van tijd waren bijeengedromd en in het span nend voorval van een zwemmend paard en allerhande drijvende artikelen konden ZEG ZE MAAR GERUST IEDER KATHOLIEK behoort abonné te zijn op een Katholiek Dagblad, en dit Is voor LEIDEN en OMGEVING „De Leidsche Courant1*. Een ieder die ons drie abonné's (voor minstens drie maanden) aanbrengt, zullen wij gelegenheid geven te kunnen zien hoe laai het is. Aan hem (haar) zenden wij een armbandhorloge ais hieronder afgebeeld.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14