OM OEN GAVEN GULDEN OM DEN GAVEN GOLDEN MAANDAG 18 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 11 zien in de ware verhouding ten opzichte van de wereld en ten opzichte van God. Spr. weidt hierover dan nog in den breede uit o.m. erop wijzend, dat de katholieke studentenwereld de laatste jaren haar richting hopeloos kwijt was en betoogt, dat de studenten Katholiek moeten zijn, hetgeen naast zelfheiliging in sluit den plicht tot apostolaat, in verband waarmede hij dankbaar memoreert de steeds grootere practisch sociale werkzaam heden van studenten, in alle stilte ver richt in de grootere steden. Spr. hoopt, dat vooral dit werk van Ozanam onder de studenten steeds grootere sympathie en daadwerkelijken steun mogen onder vinden. De moeilijkheden in het tegenwoordige studentenkamp drukken zoo zwaar, niet omdat de oplossing onvindbaar is, maar wel de geest tot samenwerking en de be reidheid iets te offeren van zijn eigen „ik". Spr. wilde echter niet te zwartgallig worden en ook een optimistisch geluid laten hooren, omdat de student in zijn leven weer een groote plaats moet inrui men aan gezonden humor, hij moet weer leeren lachen, wellicht is dat een genees middel ook voor zijn moeilijkheden. De juiste combinatie van ernst met de ware levensblijheid moet de ware combi natie worden van het leven. Het moet de vruchtbare akker zijn, waarop met liefde wordt gearbeid, hard ge arbeid vooral dit jaar, zoowel in de Ver- eenigingen als in de Unie, want alle onder - afdeelingen hebben nieuwe krachten en nieuw enthousiasme noodig. Daarom wekt spr. in zijn slotwoord allen op tot arbeid, want de Unie zal worden, wat de studenten ervan zullen maken. Daarom als Katholieken vooruit voor Kerk en Vaderland. BEDE PATER J. DROST SJ. OVER: „STUDENT EN VEREENIGING". De laatste spreker van dezen R. S. D. begon zijn rede met de bemerking, dat wie eens nadenkt over de plechtigheid waar mede de nieuwe leden telken jare in de vereeniging worden opgenomen, wel tot de conclusie moet komen, dat de traditie, wel ke deze plechtige inauguratie handhaaft, op iets reëels en objectiefs berust. Want de plechtige formaliteiten moeten blijk ge ven van de waarde, welke de daad van toe treden èn voor de nieuwe leden èn voor de vereeniging insluit. Maar traditie zou in sleur kunnen ontaarden. Het is daarom goed, dat de katholieke studenten zich bij tijden weer eens klaar bewust maken door welke innerlijke waarden die uiterlijke formaliteiten worden gedragen. Dietrich von Hildebrand zegt ergens, dat de sterkste bindende macht tusschen men- schen uitgaat van wat hij noemt de vis uni- trix der waarden. Het ervaren van. iets wat echt waardevol is, iets edels of iets schoons, opent als het ware de zielen naar andere zielen toe. En dit in hooge mate, indien de invloed dier hooge waarden ge meenschappelijk wordt ondergaan. Deze in vloed zal gemeenschapsvormende kracht hebben, indien de waarden als actueele waarden worden ondervonden. Zoo zullen de èeuwig-actueele, godsdienstige waarden altijd gemeenschapsvormend zijn: in de bovennatuurlijke orde zijn zij bovendien de uiting vain de meest innige levenseen heid in en met Christus, in Christus' my stieke lichaam. De niet-eeuwige waarden kunnen op verschillende wijzen actueel worden: vooral als zij de intensiteit krij gen van het ideaal. Zulke idealen hebben in de katholieke studentenbeweging ge voerd tot sterke verbondenheden, tot Heemvaart, tot de gilden, tot de Sociale- en missie-interacademiales. Nu is het toch der stud enten vereeniging allereerst om te vereenigen. Zij zal dus moeten zorgen, dat haar leden onder de werkingssfeer van zulke idealen worden gebracht. En hu vooral zal zij daarin kun nen slagen, omdat de eeuwig-actueele waarden in onze dagen ook zoo volbewust in den tijd-actueele waarden worden er kend. De studentenvereeniging zal haar leden steeds meer moeten brengen onder den invloed dier hooge bovennatuurlijke waarden: zij zal een sfeer moeten schep pen, waarin het leven steeds volkom ener van bovennatuurlijke waarden wordt ver vuld. Zij zal dit doen door het leven der studenten te maken tot een leven in Chris tus en in de katholieke kerk. Zij zal in haar leden dus intens mee leven met de kerk moeten aankweeken; gemeenschappelijk deelnemen aan de li turgie, aan het volmaaktheidsstreven van de kerk. Zij zal in de studenten de liefde tot de kerk sterker moeten maken, zoodat zij den rijkdom van hun eigen nationale deugden bewust aan de geestelijke schatten der kerk zullen toewegen; zij zal hun lief de bijbrengen voor de missioneering van de talloos vele volkeren, wier rijkdommen aan geestelijke en cultureele waarden nog gesloten liggen voor de kerk. Ook den wetenschappelijken arbeid ha- rer leden zal zij moeten richten naar deze bovennatuurlijke waarden, die onder de universitaire jeugd de plaats aan God te ruggeven, die Hem toekomt. Dan wordt het studeeren weer bewust tot Godsbenade ring. En die leden zullen straks hun so ciale weldaden, waarvan de wetenschap pelijke vorming van nu hen in staat stelde, aan de menschheid doen toekomen als er kende Godsgave. Niet enkel deze ideëele waarden worden door de kerk en dus ook door de katho lieke studentenvereeniging in haar eigen levenswaarden opgenomen. Als Moeder van menschen weet de kerk, dat de mate- rieele dingen in ons leven mede een rol spelen. Maar zij legt er haar zegenende handen op en als een heiliging komen ze zoo tot ons. Vreugde ook in het stoffelijk goede en schoone is daarom een zoo bij uit stek katholieke deugd. Juist uit zulke sa- menbeleefde vreugde groeit het gemeen- schapsbewustzijn ook zoo krachtig omhoog. I Als de katholieke studentenvereeniging de sfeer, waarin zij haar leden brengt, van zulke bovennatuurlijke waarden vol maakt, dan heeft zij inderdaad hun godsdienstige, wetenschappelijke en zedelijke belangen het allerbest behartigd. Dan heeft zij bo vendien aan haar leden die innige levens eenheid openbaar gemaakt, die hen bindt onder elkaar en waarvan de hooge waar- de-strevingen, onder welke zij hen tracht te brengen, slechts de beleefde levens uitingen zijn. Gij hebt, aldus spr., in uw devies geko zen het: unio in unico. Het is inderdaad een levenseenheid in de liefde van den éénen Christus. In een breede, alles begrij pende liefde, in een warme blijde liefde. Getrouw tezaam En altijd klaar Voor God en voor elkaar. Het hartelijk applaus, dat op deze rede volgde, was wel het beste bewijs, dat zij was ingeslagen en de Unie-praeses was ze ker aller tolk, toen hij pater Drost daar voor hartelijk dankzegde. Hierna werden telegrammen van hulde verzonden aan Z. H. den Paus en aan H. M. de Koningin. Nadat vervolgens dank was gebracht aan „Sanctus Augustinus" voor de uitste kende organisatie, werd de XVIIIe R. S. D. gesloten. UIT DE OMGEVING LIS SE. ZELFS DE JURY STOND VERBAASD Een schitterende huisbroei-tentoonstelling. Evenals het vorige jaar was in het afge- loopen najaar weer besloten voor de leden der K.J.C. en de Jozefgezellenvereeniging in de parochie van de H. Agatha een huis- broeitentoonstelling te organiseeren. Een commissie, bestaande uit de heeren S. Lan- gelaan, P. van Opzeeland, H. Halfschepel en H. Walraven werden belast met de voorbereidende werkzaamheden en de huiscontrole. Zaterdag namiddag te 4 uur is deze tentoonstelling namens het Ge meentebestuur- door wethouder Warmer dam geopend. Op dien tijd waren aanwe zig de commissie, de juryleden, de heeren G. Vreeburg, J. Berbee Gz. en Th. Verde- gaal voor de inzendingen van de K. J. C. en de heeren Th. van Rijn, J. W. A. Lefe- ber en J. G. Pijnacker voor die der Jozef gezellen, de inzenders en voor zoover mo gelijk hun ouders benevens een aantal ge- noodigden in de Patronaatzaal, waar de tentoonstelling wordt gehouden. Van Huize „Pius" waren wederom eenige palmen in bruikleen gegeven en ter op luistering opgesteld zoodat de patronaats zaal in een ware lusthof was herschapen. De voorzitter der commissie heette al len, inzonderheid kapelaan Kuypers, van harte welkom. Allereerst brachf-tfiij een woord van dank aan de leden der jury, die voor een zeer moeilijke taak was gesteld. De jury echter was uiterst tevreden over den uitslag der broei. Dank bracht hij ver volgens aan die heeren bollenkweekers, die belangloos voor dit doel bollen hadden afgestaan. Een bijzonder woord van dank aan de ouders en meer met name aan de moeders, wier zindelijkheid in de huiska mer wel op een zeer zware proef is gesteld geweest, daar zij toch weken achtereen in een ware rommel hebben moeten zitten! Zonder die gewaardeerde medewerking had nimmer dit resultaat bereikt kunnen worden. Dank bracht hij tenslotte aan de inzenders die hun taaie volharding thans bekroond zien. De heer Warmerdam, hierna het woord verkrijgend, zeide, dat hij met voldoening namens het Gemeentebestuur de tentoon stelling komt openen. Een hartelijke feli citatie bracht spr. aan de commissie, de ouders en de inzenders voor het resultaat, dat hier is bereikt. Zoo ooit dan zien we hier, dat door samenwerking werkelijk iets goeds, iets groots is tot stand te brengen. De Hyacinthen vooral munten uit door hun prachtige volle ontwikkeling. Welis waar zijn de vroege tulpen minder goed, doch dit blijkt meer een gevolg van het on gestadige klimaat in de vorige groeiperiode. Het geheel maakt echter een schitterende indruk.' Zich meer in 't bijzonder wendend tot de inzenders wees spr. er op, dat de eerste prijswinnaars niet moeten denken, dat zij het broeiexr „onder de knie" heb ben. Daar is altijd nog te leeren; die een keer goed schiet is nog geen schutterko- ning. Bovendien moet het ook niet uitslui tend gaan om een kast met prijzen te krij gen, doch het hoofddoel zij en blijve steeds verruiming van vakkennis. Wij beleven wel beroerde tijden voor het bollenbedrijf en daar heerscht ook ten onzent gröote werkloosheid, doch een goed onderlegd vakman maakt nog wel een goede kans in 't bedrijf geplaatst te zullen worden. Voorts deed hij uitkomen, dat het voor het ge meentebestuur verheugend stemt onder de jongeren een goede kern te hebben onder geestelijke leiding. Last not least bracht hij een woord van hulde aan de ouders voor hun loyale medewerking en verklaarde de tentoonstelling voor geopend. De voorzit ter dankte hem voor zijn waardeerende woorden, waarna de heer J. W. A. Lefeber namens de jury een woord van hulde bracht aan inzenders en ouders, omdat hier werkelijk met primitieve inrichtingen iets goeds is bereikt, waarover de jury ver baasd staat! Na dit officieele gedeelte werd een rondgang langs de stands gemaakt. De bekroningen waren als volgt: K.J.C.-in- zendingen: 1. G. Hoekstra, 2. J. Salman, 3. J. Siebelt, 4. A. Veldhoven, 5. P. Wasse naar Thz., 6. C. Clemens Jz., 7. G. van Leeuwen, 8. K. Tulen, 9. J. v. Graas, 10. K. v. d. Vlugt, 11. Th. Weyers, 12. P. 'Schoone Pz., 13. J. v. d. Laan Jz., 14. K. Kamp, 15. J. Meyer, 16. N. Steenvoorden, 17. J. v. Oeffelen, 18. Ant. v. d. Putten, 19. M. v. Dyk> 20. W. v. Oosten Hz., 21. J. v. d. Laan. Van die der Jozef gezellen: 1. F. Arrichart met le pr. der jury, 2. H. v. d, Kamp met 2e pr. der jury, 3. M. Grimber gen, 4. G. Weyers Gz., 5. W. v. Graas. Dit was voor verplichte broei. Voor de vrije broei was de uitslag: 1. P. v. d. Lans met le pr. der jury, 2. Jac. Faas met 2e pr. der jury, 3. H. Turnhout, 4. A. v. d. Lans Az. en 5. M. v. d. Lans Az. De belangstelling was Zaterdagavond en gis teren vrij goed! LISSE (ENGEL). VERVROEGDE BLOEMENWEELDE. Weth. Warmerdam prijs de K. J. C.'ers. Zaterdagmiddag had de officieele ope ning plaats van de Huisbroei- en Huisvlijt- tentoonstelling in de parochie van de H.H. Engelbewaarders in het Patronaatsgebouw. De opening geschiedde door wethouder Warmerdam. De weleerw. heer v. d. Togt, directeur der K. J. C., opende deze bijeenkomst. Zijneerw. prees het werk der jongens, welke onder toezicht van eenige commis sie-leden, iets moois tot stand hebben ge bracht wat eenige dagen de belangstelling zal trekken van het publiek. Vervolgens werd het woord verleend aan wethouder Warmerdam. Het is steeds een buitengewone eer, aldus spr., een derge lijke tentoonstelling te openen. Het spijt spr. echter, dat de burgemeester door ver blijf in het buitenland niet in de gelegen heid is deze opening te verrichten. Doch weest er van verzekerd, dat dit werk zijn belangstelling steeds wekt, de prestaties door hem op zeer hoogen prijs worden ge steld. Spr. schetst vervolgens de toestand in het bedrijf en staat verwonderd over de liefde, die dit vak blijft wekken onder de jeugd. Het forceeren der bloembollen bin nen de kamers is een zeer moeilijke taak. Spr. prijst de prestaties der jongens en heeft alle eerbied voor de ouders, die mede leven met hetgeen de jongens voorberei den. Wij concludeeren hieruit, dat de sa menwerking tusschen leiders der organi saties en ouders op zeer hoog peil staat. Dank bracht spr. aan zijneerw., zijnde de stuwkracht der jeugdbeweging. Dankbaar zijn wij gestemd, dat hier aan de buiten kant van Lisse gevormd is een groep die leiden kan tot een goede kerngroep. Daar is het college van B. en W. trotsch op. Spr. feliciteerde de prijswinnaars aan zijn wensch de opwekking toevoegende, hun best te blijven doen. Hierna werd een rondgang gemaakt langs de bekroonde inzendingen. Ingezon den was door 18 deelnemers, waarvan wij de voornaamste onderscheidingen zullen vermelden. De gebroeders W. en G. v. Ruiten ont vingen de le prijs, met lof der jury voor het mooiste geheel. le prijs Hyacinthen: W. en G. v. Ruiten, 2e pr. M. Beylemeer. le prijs Tulpen: Ant. Hoogervorst Cz., 2e pr. P. Kortekaas Jz. le prijs Narcissen: M. Beylemeer, 2e pr. W. en G. v. Ruiten. le prijs Crocussen: P. Grimbergen, 2e pr. W. en G. v. Ruiten. Voor verplichte inzending behaalde de le prijs P. Kortekaas Jz., de 2e prijs H. v. Beek. De jury bestond uit de heeren K. Verde- gaal, P. Romeijn en Th. v. Werkhoven. De Huisvlijt bestond uit figuurzaagwerk. De le. prijs werd behaald door H. v. d. Peel en de 2e prijs door P. Kortekaas. Hedenavond heeft de sluiting plaats. HILLEGOM. Inenting. Op Woensdag 27 dezer zal in de Gemeenteschool tusschen 3.30 en 4 uur gelegenheid bestaan tot kostelooze in enting en herinenting. Verkiezing Gemeenteraad. De stem ming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad is bepaald op Woensdag 26 Juni. Gem. Arbeidsbeurs. Bij het gemeen telijk arbeidsbemiddelingsbureau staan thans 833 personen als werkzoekende inge schreven, vorige week 805. Dit is het hoog ste aantal dat bereikt werd. De Burgemeester naar AfrikaDe Bur gemeester gaat deze week naar Dakar in Midden-Afrika. De reis gaat gedeeltelijk per vliegmachine. Het is een zakenreis; de burgemeester gaat er heen als president commissaris van een mijnbouw-maatschap- pij. De burgemeester hoopt binnen een maand terug te zijn. Als loco-burgemeester treedt op wethouder P. Klaver. SASSENHEIM. EEN BLOEMENHOF VOL KLEUREN* EN GEUREN. Succes voor de jeugdbeweging. Gistermiddag werd in het K.S.A.-gebouw de tentoonstelling geopend van huisbroei der leden van de K. J. C. en St. Joseph's Gezellen. De groote zaal, waar de geheele show was opgesteld, met in het middenvak de inzending der St. Josephgezellen en eenige vrije inzendingen, geleek op een bloemenhof vol kleuren en geuren. De bloemen waren aardig gerangschikt waar bij het symbool der K. J. C. niet ontbrak. Te een uur werd de tentoonstelling ge opend door den directeur der jeugdbewe ging, kapelaan Westerkamp, die zijn genoe gen uitsprak over de medewerking der lei ders en jongens om zulk een expositie tot stand te brengen. Alleen was het misschien jammer, dat deze tentoonstelling gelijk viel met het Veertigurengebed, maar eerder of later was niet mogelijk. Tenslotte uitte spr. een dankwoord aan de juryleden voor him beoordeeling en aan de jongens voor hun moeite, om deze tentoonstelling zoo mooi te maken, wat ook gold voor de St. Joseph gezellen en spoorde hen aan steeds meer te ijveren om de huisbroei op hooger peil te brengen. De zeereerw. heer pastoor dankte den geest, directeur en den hoofdleider, den heer Keijzer voor hun vele werk, verricht voor de geheele jeugdbeweging. Spr. hoopt, dat in het vervolg meerdere medewerking uit de jeugdclubs zooals K. J. M. V. en St. Joseph's gezellen zal komen. Vervolgens wijst spr. er op, dat de belangstelling op dezen dag misschien wel groot zal zijn, omdat veler gang toch reeds naar de kerk voert. Het bezoek is inderdaad zeer druk geweest. Juryleden waren de heeren J. Heemskerk, J. Verdegaal en J. v. Reisen. De prijzen waren in groepen verdeeld en toegekend als volgt: Verplichte inzending: 1. Chr. Homan, 2. A. de Zwart, 3. P. Berg, 4. C. v. d. Voorn, 5. J. Zuiderwijk, 6. G. Hogervorst, 7. P. Kipping, 8. G. Wesseling, 9. C. Waasdorp, 10. J. Hogervorst, 11. P. Kaptein, 12. M. Geerlings, 13. W. v. d. Krogt, 14. J. v. Hoekelen. Vrije inzending: 1. Jac. v. d. Meij, 2. J. Zuiderwijk, 3. C. v. d. Poel, 4. J. v. d. Geest, 5. J. v. Hoekelen, 7. J. Haver. Van de St. Joseph's gezellen verplichte inzending: 1. C. v. Hoekelen, 2. T. Weering, 3. D. v. d. Meer. Vrije inzending: 1. J. Preenen, 2. P. en E. Zeestraten. Over de tentoonstelling was men over het algemeen zeer tevreden. Over het be zoek heeft men niet te klagen gehad. De tentoonstelling werd opgeluisterd door ver sterkte gramofoonmuzek van de firma de Zwart. Ook was een theetent aanwezig waarbij men goede zaakjes heeft gemaakt! Ook de loten door de Jonge Wachters ver kocht, brachten nog een klein winstje op. Hiermede is het werk der huisbroei weer ten einde en gaat het bestuur weer nieuwe plannen beramen voor de a.s. zomer. De Bloemententoonstellingin „Bloemlust" Voor de groote jaarlijksche Narcissen- tentoonstelling, welke zal gehouden wor den van 19 tot 23 Februari a.s, in het ten toonstellingsgebouw „Bloemenlust" te Sas- senheim, blijkt bijzonder veel belangstel ling te zijn. Reeds nu blijkt dat het ver blijdende bericht uit Amerika over vrije invoer van gezonde Narcissen, de belang stelling voor dit artikel heeft doen ople ven. Verschillende firma's zullen met groote inzendingen mooie collecties Nar cissen,, wedijveren om de zilveren wissel- beker te winnen. Het feit dat de heer F. V. Valstar, Re- geeringscommissaris voor de Tuinbouw te 's-Gravenhage, deze tentoonstelling offi cieel wil openen, wordt door het vak op zeer hoogen prijs gesteld. Door de vereeni ging „De Narcis" is een verguld zilveren medaille beschikbaar gesteld voor een van de mooiste collecties Narcissen. Er zal voor de vakgenooten op deze tentoonstelling veel te leeren, en voor de bloemenliefheb bers veel te genieten zijn. De officieele opening door de Regee- ringscommissaris, waarbij vele vooraan staande personen uit het bloembollenvak tegenwoordig zullen zijn, zal plaats heb ben Dinsdag 19 Februari, des namiddags om half drie. Polder. In het verslag van de Floris Schouten Vrouwenpolder is per abuis weg gelaten een dankwoord aan den scheiden den voorzitter, den heer E. J. Speelman, die. door den nieuwen voorzitter, den heer Heines, bedankt werd voor zijn polder- meesterschap gedurende 20 jaren. VERSCHENEN: Voor of tegen devaluatie? Zeer populair geschreven uiteenzetting van een moeilijk vraagstuk. Voor een ieder begrijpelijk, waaraan toegevoegd eenige beschouwingen. 376 Door Mr H. F. A. GEISE. Prijs ...........20 cent Franco per post25 cent Verkrijgbaar bij de Uitgeefster: N.V. DE LEIDSCHE COURANT alsmede in den bockhandel. Ondergeteekende wenscht te ontvangen EXEMPLAREN NAAM: STRAAT: PLAATS: ZULK. Bloemententoonstelling. Zooals reeds aangekondigd, werd Zaterdag en Zondag j.l. in het parochiehuis een bloementen toonstelling gehouden, bestaande uit bloe men, uitsluitend gekweekt in de huiska mer en ook een kwantum, gekweekt in de kas. Daar de Burgemeester dezrr gemeente wegens ambtsbezigheden verhelderd was de tentoonstelling te openen,geschiedde zulks ditmaal door den zeereerw. heer pastoor der parochie. Voor dit doel waren Zaterdagmiddag omstreeks 5 ijur een aan tal genoodigden.^ vertegenwoordigers van verschillende vereenigingen en corporaties alhier, in het parochiehuis aanwezig. Met eenige toepasselijke woorden verklaarde de pastoor de tentoonstelling voor ge opend en de aanwezigen hadden daarna de gelegenheid het tentoongestelde te bewon deren. Een pracht collectie van verschil lende soorten bloemen, te veel om op te noemen, had de zaal in een bloembollen- veld herschapen. Het moet voor de jury leden, H. v. Haaster, N. Ruigrok, J. v. Gra ven en Meskers, een viertal bloembollen kweekers ter plaatse, een zeer zware taak geweest zijn, uit deze verzameling bloe men, die elkaar in pracht en schoonheid evenaren, de mooiste en best gekweekte bloemen te onderscheiden en de respec tievelijke kweekers als prijswinnaars aan te duiden. Gedurende den Zondag maak ten velen van de gelegenheid gebruik een bezoek aan de tentoonstelling te brengen. Men kan, wat het bezoek betreft, tevreden zijn. Des avonds omstreeks 7 uur werden de prijzen door den weleerw. heer kapelaan Typ uitgereikt; winnaars der prijzen ble ken te zijn: Grootste inzending: le pr. P. v. d. Linden met 300 potten kasbroei, 2. Joz. Gez. Th. de Groot met 79 stuks, 3. K. J. C., Jac. de Groot Azn. met 38 stuks, welke heeren tevens de meeste soorten hadden tentoongesteld. Kasbroei: le pr. P. v. d. Linden, 2e pr. Nic. de Groot, 3e pr. Co Ruigrok, 4e pr. H. Rusman, 5e pr. A. v. Berkel, 6e pr. J. v. d. Ploeg. K. J. C. verplichte inzending: le pr. J. Jonkheer, 2e pr. Cor. v. Berkel, 3e pr. J. Nederstigt, 4e pr. Jac. de Groot, 5e pr. Jan de Winter, 6e pr. L. Duivenvoorden, 7e pr. Joh. de Haas, troostprijs Jac. Zethof. Verplichte inzending Joz. Gezellen: le pr. Nic. de Groot, 2e pr. Th. de Groot, 3e pr. Th. Veenings, 4e pr. J. v. Gijlswijk, 5e pr. A. v. Berkel, 6e pr. Th. Ruigrok, 7e pr. ,A. Vreeburg. K. J. C. Vrije inzending: le pr. Jac. de Groot, 2e pr. Joh. de Haas, 3e pr. Jac. Jonkheer, 4e pr. Jan Nederstigt, 5e pr. C. v. Berkel, 5e pr. C. v. Berkel, 6e pr. L. Dui venvoorden, 7e pr. B. Nederstigt. Vrije inzending Joz. Gezellen: le pr. Th. de Groot, 2e pr. Th. Ruigrok, 3e pr. Joh. v. d. Drift, 4e pr. A. v. Berkel, 5e pr. Th. Veenings, 6e pr. L. Nederstigt. Het was voor J. v. d. Drift en zijn man nen een succesvolle, maar zeer drukke dag, waarvoor hun een woord van dank, voor de vele opofferingen die zij zich voor den goeden gang van zaken moeten getroosten, zeker toekomt. 0E LUCHTRQQVëRS VAN H0ITIKA. 171. De weg scheen omhoog te gaan. Soms was het of ze een soort trap op gingen, vijf, zes treden hoog, om dan op eens weer een bocht te maken. Piet begreep er niets van, dat zijn vrienden zoo zonder zoeken de weg wisten, maar hij had geleerd, maar liever niets te vragen, en greep de bestuurder bij zijn gordel, om niet uit te glijden of hen kwijt te raken. Af en toe keek hij een beetje angstig achter zich, om te kijken of niemand hem volgde. 172. Maar geen ander geluid dan hun voetstappen werd gehoord en zoo bereikten ze onverwachts een verwijding van de gang, een kleine ronde kamer, waar het daglicht door een spleet naar binnenviel. De bestuurder zette Piet op de schouder van den vliegenier, en voorzichtig, zich aan de uitsteeksels vasthoudend, richtte Piet zich op en stak zijn hoofd in de spleet.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11