INGEBOUWDE STEUNZOLEN, ZATERDAG 16 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 waaruit blijkt, dat de inkoimsten hebben bedragen 271.59 en de uitgaven 194.42, zoodat er ten batig saldo is van J 77.17. Het aantal leden bedroeg op 31 December 1934 in totaal 652. Ook hij heeft dank en applaus in ontvangst te nemen. Bij monde van den heer Borsboom brengt de verificatiecommissie verslag uit van het nazien der boeken en verklaart alles in de beste orde bevonden te hebben. In de verificatiecommissie voor het boek jaar 1935 worden benoemd de heeren van Kampen, Schutte en v. d. Helm. Bij de verkiezing van een bestuurslid- Wij kcommissaris wordt met meerderheid van stemmen benoemd de heer W. Bleijs. De voorz. brengt hierbij dank aan het oud bestuurslid den heer Wesseling, die naar elders vertrokken is, voor hetgeen hij voor de vereeniging deed en feliciteert den heer Bleijs met zijn benoeming. Tot leden van het Stembureau voor de op Zondag 24 Febr. plaats hebbende stem ming over de definitieve R.K. lijst voor Prov. Staten Kieskring Gouda worden be noemd de heeren Fr. van Heiningen en Th. Horters en 4* bestuursleden, die nader zul len worden aangewezen. De heer Raaphorst brengt een keurig verslag uit der Centrale Vergadering Sta- tenkieskring Gouda en de voorz., de heer Bontje van de Vergadering der R.K. Ka mercentrale Leiden; beiden hebben een verdiend applaus te accepteeren. De rondvraag heeft een vlot verloop, waarna de voorz. onder dank de vergade ring sluit met den christelijken groet. K. J. M. V. Het bestuur der Leidschen- damsche K. J. M. V. verzoekt ons vriende lijk het volgende op te nemen. De aange kondigde lezing over „Iets over de psycho logie der Reclame" door E. Wormer van den Ned. Middenstandbond gaat wegens on gesteldheid van den heer Wormer niet door, doch de bekende sympathieke oud- voorz. der Haagsche K.J.M.V. Ben Teh- heijden zal nu a.s. Maandag te 8.30 uur in leiden: „De toekomst der Jongeren". K. J. M V.'ers en middenstanders, wij verwach ten u allen, maakt de zaal te klein door een overgroote opkomst. Het belooft' inte ressant t#» worden. WASSENAAR. Nieuwbouw St. Jacobusstichting. Vrij dag werd te Den Haag aanbesteed het bouwen van een neurologische en neuro- ehrirurgische kliniek op het terrein der St. Jacobusstichting aan de Eikenlaan te Was senaar. Laagste inschrijfster was de firma Venhoven en Evers te Heemstede voor 189.874. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE. Staatspartij. Gisteravond trad voor de R. K. Kiesvereeniging „Algemeen Belang1' alhier op de heer P. Kasteel van 's-Graven- hage. Er was niettegenstaande de slechte weergesteldheid flinke belangstelling. De vergadering werd bijgewoond door de twee zeereerw. Pastoors. De redenaar begon allereerst de crisis te bespreken, ging zeer uitvoerig na hoe zij was ontstaan en hoe zij is doorgedrongen tot alle landen, hoe het tegenwoordige dis- tri'butie-stelsel van alle kanten is vastge- loopen, zelfs de grootste geleerden weten hierop geen uitweg. Spreker ging na de stelsels in Sovjet Rusland, in het fascistisch Italië en in het Nationaal Socialistisch Duitschland. In al deze landen is de economische ontredde ring nog grooter dan hier te lande. Dit werd met talrijke voorbeelden duidelijk ge maakt, en gestaafd met eenige persoonlijke ervaringen. Ontstellende cijfers werden medegedeeld over de achteruitgang van onze export sinds 1929, wat mede met andere ooi-zaken de groote werkloosheid veroorzaakt. Het aantal werkloozen in ons land be draagt of is' gestegen tot 420.000. Wekelijks wordt in Nederland een bedrag van 5 mil- lioen aan steun uitgekeerd. In een helder zakelijk betoog weerlegde de heer Kasteel de onbeteugelde critiek vooral op het financieele beleid der regee ring en op de R. K. Staatspartij. Door verschillende leden werden vragen gesteld, waardoor zich een gedachtenwis- seling ontspon tusschen den spreker en de verschillende vragenstellers. Een dezer vragen betrof het reeds veel besproken munt-vraagstuk. Een andere vraag was waarom dr. Colijn en niet de katholieken bij de laatste kabi- nets-formatie de leiding hadden genomen? Even langer werd stilgestaan bij een vraag waarom de Katholieken niet samen gaan met de S.D.A.P.? Op deze laatste vraag werd medege deeld, dat in het buitenland de ervaringen wel zoodanig zijn, dat dit hier te lande al leen kan geschieden bij uiterste noodzaak. Nadat door den voorzitter den spreker dank was gebracht, werd deze bijeenkomst gesloten. LEIDERDORP. Laat heel Leiderdorp toonen, dat Om den nood van vele plaatsgenooten te helpen lenigen is door het Plaatselijk Cri siscomité een groote bazar georganiseerd. Deze zal worden gehouden in de Open bare Lagere School, vlak bij de Leider- dorpsche brug. De opening zal plaats heb ben Dinsdag 19 Februari a.s. om 2 uur n.m. De openingstijden zijn Dinsdag, Woensdag en Donderdag, 1921 Februari van 25 en 711 uur, Donderdag na 7 uur eind ver koop cn prijsuitreiking. Het Comité rekent op de burgerij en op de naaste omgeving. De kas van het crisiscomité is leeg. Zij, die nog kunnen geven zijn verplicht, met groote dankbaarheid voor eigen levensom standigheden, die medeburgers te helpen,/ Residentiebode" enz. worden 'voor kennis geving aangenomen. Door den secretaris, den heer Schalk wijk wordt een keurig jaarverslag uitge bracht, waarvoor hij dank en applaus heeft te ontvangen De heer G. van Veen brengt een duide lijk en mooi verslag uit over de financiën, die zelf niet meer in staat zijn zich te voor zien vap het allernoodigste. Komt dus allen naar de Bazar! Koopt daar en geniet van de vele attrac ties, die er zijn. Luxe en huishoudelijke ar tikelen, handwerken en voorwerpen van fabrieksnijverheid, sigaren, tabak, etens waren, kleeding, bloemen, van alles is er te koop. Vroom en Dreesmann bekleedt de zalen; Fa. van Nelle zal voor thee en Radio-Her tog voor muziek zorgen. Laat heel Leiderdorp en omgeving too nen, dat de liefde tot den naatste nog leeft, dat men iets wil bijdragen tot voorziening in het gebrek van zoovelen onzer plaats genooten. LUCHTVAART VLIEGTUIGRAMP OP SICILIë. Britse li R. A. F.-toestel met negen inzittenden verbrand. Een van de vier nieuwe vliegtuigen van de R.A.F., die zich onderweg bevinden van Engeland naar Singapore, is gisteren verongelukt in de ontoegankelijke bergen nabij het Siciliqansche dorp San Filippo Superiore, 9 K.M. van Messina gelegen. De negen inzittenden zijn allen om het leven gekomen. Italiaansche brandweerlieden en roode- kruis-soldaten zijn thans bezig, de ver koolde lijken van de officieren en man schappen te bergen. Een groep houtskoolbranders zag 's mid dags het groote driemotorige watervlieg tuig op de rotsen neerstorten en in brand vliegen. Toen de eerste reddingsafdeelin- gen met groote moeite de plaats van het ongeval hadden bereikt, brandde het vlieg tuig nog steeds. Het verongelukte vliegtuig vertrok gis termorgen uit Napels. Volgens de weerdes- kundigen waren er omstreeks dien tijd rukwinden, die sterk genoeg waren om het watervliegtuig in de richting van de bergen te drijven. Men neemt aan, dat het vliegtuig daarop een motordefect heeft ge kregen. STADSNIEUWS „GELÓÓF EN WETENSCHAP". Een zeer bijzondere filmavond. Op Donderdag 21 Febr. a.s. 's avonds 8 uur 15 min. zal in de Aula van de R.K. H.B.S., Mariënpoelstraat, voor de leden van „G. en W." vertoond worden de uiterst belangwekkende film „Wonderen der Na tuur", toegelicht door den heer J. C. Mol, directeur van de N.V. Multifilm, maat schappij voor onderwijs-, ontwikkelings- en industriefilms te Haarlem. Zoowel voor beoefenaars van de Na tuurwetenschappen als voor leeken be looft dit een zeer interessante avond te worden. „Wonderen der Natuur" bestaat uit vijf deelen. In het le deel „Zwerftoch ten door een waterdruppel" wordt een mi croscopische film te zien gegeven. Door de geweldige vergrooting wordt deze zwerf tocht door een druppel slootwater een wonderlijke reis, waarbij wij in aanra king komen met een geheele wereld van wezens, onzichtbaar voor het bloote oog en waarbij allerlei merkwaardige vormen en gestalten voor ons opdoemen. In het tweede deel betreden we het rijk van de kristallen en ook hier ontsluit ons de microscoop een wereld van wonderen. Iedere chemische stof heeft haar eigen ka rakteristieke kristalvorm, die men onder de microscoop zich ziet samenweven tot patronen van sprookjesachtige schoonheid. Het derde deel onthult ons de levensge schiedenis van de mug en van een van de fraaiste en kleurigste dagvlinders, de kleine Vos. De microscoop wordt weer te hulp ge roepen evenals de versnelde en vertraag de film en we ontvangen een volledig beeld van de merkwaardige metamorfose dezer insecten. Het vierde deel verplaatst ons naar het aquarium in Artis. Het is serie filmbeel den, opgenomen met een bijzondere ver lichting, waarbij de eigenaardige sprook jesachtige sfeer van het onder-waterleven volkomen bewaard is gebleven. Ten slotte komen dan in het 5e deel bloeiende bloemen en plantenbewegingen. Door de hulp van de moderne filmtech niek laat men hier de tijd tienduizenden malen sneller gaan, zoodat we de plan ten zich zien bewegen. We zien de beuken bladeren zich ontplooien en het open- bloeien van bloemen wordt een beweging van wonderlijke schoonheid. We gaan hier de planten zien als levende medeschepse len in de natuur. Het bestuur van „G. en W." is er van overtuigd, dat er groote belangstelling be staat voor een dergelijke instructieve film en rekent dan ook op een overgroote op komst van de leden. Voor introductie wendde men zich tot het bestuur. Het is zeer jammer, dat deze avond sa menvalt met een bijeenkomst van „Katho liek Leiden", maar alle voorbereidingen hadden reeds plaats gehad en de datum was reeds vastgesteld, vóórdat „Katholiek Leiden" haar sociale avond organiseerde. We vertrouwen, dat niettegenstaande dit samenvallen onze leden ons niet zullen te leurstellen. NU IS HET MOGELIJK VOOR IEDEREEN OM PRIMA SCHOENWERK TE DRAGEN DE SCHOENFABRIKANTEN VAN NAAM OP HET GEBIED VAN SCHOENWERK MET HEBBEN WIJ BEREID BEVONDEN SCHOENEN TE CONSTRUEREN, DIE VOOR DE ZEER LAGE PRIJS VAN f 5.90 DOOR ONS IN DEN VER KOOP ZIJN OPGENOMEN. 457 EHI. SlfNIONIS Haarlemmerstraat 138, Tel. 699 P.S. Speciaal adres voor ONVER WOESTBARE SCH00LLAARZEN EEIDSCH UNIVEKSITEITSFONDS. De Universiteitsraad van het Leidsch Universiteits-Fonds benoemde tot leden de heeren dr. J. v. d. Hoeven te Eefde, dr, J. C. J. Bierens de Haan te Amsterdam, jhr. mr. E. C. U. van Doorn te 's-Gravenhage, mr. J. A. A. Fransen van de Putte te Goes, jhr. mr. N. C. de Gijselaar te Wassenaar, jhr. mr. G. A. H. Michiels van Kessenich te Roermond en mr. P. A. V. baron van Harinxma thoe Slooten te Leeuwarden, die tevens tot voorzitter van den Raad geko zen werd. STILLE ARMEN. St. Vincentius-Vereeniging. Aan het Vincentiusgebouw Hoogl. Kerk- gracht 32 2. Uit dankbaarheid, bij een huise lijk feestje 12.50 Per giro onder E. 5. Aan huis gebracht N.N. 5. Hartelijk dank. God loone U! Wij blijven ons liefdewerk vriendelijk aanbevelen, daar er hoe langer hoe meer gebrek gaat komen in niet gesteunde ge zinnen. JAC. CREYGHTON, Pres. Bijz. Raad der St. Vine. Ver. Giro 71164. Rijnsburgerweg 149. VEREENIGING „KATHOLIEK LEIDEN". Sociale Avond. De eerste sociale avond van Katholiek Leiden zal een groot succes worden. De Katholieke,n van Leiden laten weer eens zien dat zij toch allen Katholieken van den daad zijn, door hier openlijk aaneenge sloten op te komen, tegen de belagers van het Gezin. Het onderwerp dat Pater Henricus zal be handelen „Begrijpt Gij uw tijd?" is van groot belang voor alle Katholieken van Leiden en omgeving. Voorziet u dus tijdig van een plaatsbe wijs en wacht niet tot den laatsten dag. Plaatsbewijzen zijn verkrijgbaar bij Wed. Huibers, Haarlemmerstraat, Graalhuis, Hooigracht en A. Langeveld, Aloëlaan 20a. Morgen, plaatsbespreking van 11 tot 2 uur in de vestibule van de Stadsgehoorzaal. Zoo noodig zullen hier nog plaatsbewij zen verkrijgbaar zijn. W. J. Kriek, Secretaris. WIJ VRAGEN UW HANDTEEKENING. Katholieken der Sleutelstad! Gij weet toch wel, wie Kolping is? De Stichter immers van de Gezellen-Vereeni- ging, die thans in 16 landen bestaat. Hier in ons land zijn 130 vereenigingen, waar het „Trouw aan Kolping" door 10.000 Gezellen wordt beoefend. In onze stad is de Gezellen-Vereeniging de oudste organisatie, maar door haar pro gram nog steeds modern. De Gezellen van Leiden vragen uw handteekening op de lijsten, die in Maart naar Rome gezonden worden ter bespoe diging van Kolping's Zaligverklaring. Vóór alles blijft noodig ons gebed, dat spreekt. Maar die handteekeningen zullen een uiting zijn van katholieken, die vurig wenschen, dat we eerlang mogen hebben den Zaligen Kolping. Teekent gij ook? Ja, natuurlijk! Dan hartelijk dank. Het comité van actie. INBREKERS GESTOORD. Gisteravond hebben een drietal inbre kers zich toegang weten te verschaffen tot het gebouw van de N.V. Fabriek van Sui kerwerken v.-h. Gebrs. Pél aan den Morsohweg. Omstreeks half tien bemerkte een der omwonenden onraad. Toen hij po litie waarschuwde hebben de inbrekers zich door een wilde vlucht in veiligheid gebracht. Zij vernielden een groote spie gelruit aan de straatzijde en zijn door dit gat dwars door de jaloeziën op straat ge sprongen. In de duisternis wisten zij te ontkomen. Voor zoover kon worden nagegaan, wordt niets vermist. Het voorval verwekte bij de omwonen den nog al wat opschudding. Bij het te 's-Gravenhage gehouden exa- mep, vanwege den Bond van leeraren bij het modevakonderwijs, slaagden voor het dipl. „Costumière" mej. C. Pellekooi'ne, leerlinge van mej. H. M. Goddijn, Hooi gracht 70a, alhier. f BIOSCOPEN. Casino: Toelaatbaar voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. Treinvertraging wegens defecte locomotief. De stoomtrein nummer 34, welke gisfer- avond om 22.03 uur uit Den Haag vertrekt en een kwartier later alhier aankomt, kon van hier niet verder wegens een defecte locomotief. Het duurde een uur aleer een andere machine voor den trein was geran geerd, terwijl de reizigers moesten over stappen in den electrischen trein om him bestemming te bereiken. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 3993. L. Kort en Zoon, Oegstgeest, Dorpsstraat 48. Autoschilders. Door uittreding van den vennoot: M. Kort, d.d. 1 Jan. 1935, is de vennootschap onder firma ontbonden en wordt het bedrijf voortgezet door: L. Kort, als eenig eige naar, onder den naam: Auto-spuitinrichting L. Kort. Uitgeoef. bedr. thans: spuiten, lak ken van automobielen. BIOSCOPEN. Casino. In duizelingwekkende vaart suist „De Orkaan-expres" langs de spoorbaan als om een nieuw onheil te ontvlieden, dat hem vandaag misschien weer bedreigt. Want in den laatsten tijd gebeuren er herhaaldelijk ongelukken met dezen trein, die alle toe geschreven worden aan een vijand van de spoorwegonderneming, iemand, die zich „de vernietiger" noemt. Nu pas is de oude machinist Baker vermoord op den trein gevonden en in dit feit vindt zijn zoon Lar ry, een vliegenier, aanleiding om niet te rusten, voordat hij „den vernietiger" ge vonden en aan het gerecht overgeleverd zal hebben. Hij slaagt daarin, maar hoe, dat komen we ditmaal nog niet te weten. Dit wordt ons bewaard tot de volgende week, als de tweede serie van deze mo dern sensationeele film vertoond zal wor den. En sensationeel is ze, zelfs zóó, dat we zelden een rolprent te aanschouwen kregen, waarin de opwindende gebeurtenissen zich zóó snel opvolgen als hier 't geval is. Voor de pauze -de gewone steeds interes sante journaals en de film „Fraulein, falsch verbunden", een leuk verhaal van de ver wikkelingen, die ontstaan, doordat een te lefonische afsipraak van een telefoonjuf frouw door een verkeerde telefoonverbin ding verwisseld wordt met den inhoud van een huwelijksadvertentie van iemand an ders. Een boeiend amusant programma voor volwassenen. Lido. „Dood water", dat is de film, welke deze week talloozen naar het Lido-theater zal voeren. Het is een der weinige Hollandsche films met grootsche allure, met een suggestieven titel, met prachtig camera-werk en met een diepen inhoud, een film, die op de Bieunale te Venetië bekroond is en door de pers over de geheele linie is geprezen. Het komt ons voor, dat de grootste ver dienste van „Dood water" gelegen is in den inhoud en in de fotografie. De inhoud wordt gevormd door den ho- peloozen en tragischen strijd van de con servatieve visschersbevolking van Volen- dam tegen de drooglegging van de Zuider zee, die hun bedreigt in hun bestaan en hun broodwinning. Met echte oer-Holland- sche koppigheid verzetten zij zich tegen de gedachte, dat zij het bedrijf van hun va ders en grootvaders zouden moeten opge ven, de zoo typische trek naar de zee is hun te sterk. Wanneer Jaap de Meeuw zijn voornemen te kennen geeft, om het visschersbestaan, dat hem geen toekomst meer verschaft, den rug toe te keeren en werk te zoeken bij de werkverschaffing aan den Zuiderzeedijk, dan keeren zijn vrienden hem de rug toe en zelfs zijn meisje verlaat hem. Maar het noodlot schrijdt onverbiddelijk voort. De broer van het meisje, Jan Brak, die zijn moedei*s erf deel heeft besteed om een eigen botter te koopen, vaart ondanks de stormwaar- schuwingen uit en den anderen dag vindt men het vergane wrak aangespoeld. Tij dens de kermis op Volendam schrijnen de tegenstelling tusschen het dreigende cn- heid en de onbezorgde jeugd rijpt bij den ouden visscher, Willem de Geus (Jan Musch) het plan om de noodlottige afsluit dijk in de lucht te laten springen. Hij zeilt uit met bussen dynamiet aan boord, doch de meer bezonnen Volendammers zetten hem na en in een aanval van woede sticht de eigenzinnige Willem brand in zijn eigen botter, waarin hij jammerlijk omkomt. Als zijn lijk aan land wordt gedragen zoekt het meisje Maartje weer troost bij Jaap de Meeuw. Een volk dat leeft, moet aan zijn toekomst bouwen en zich niet blijven verzetten tegen den nieuwen tijd. Dat is een prachtig dramatisch gegeven. De uitwerking daarvan is magistraal wat het foto-werk betreft, hoewel het groote aantal close-ups op den duur bepaald hin derlijk wordt De film wordt er gedrukt door, mist ruimte en overzichtelijkheid en verliest zich in details. Er zijn ongetwijfeld schitterende impres sionistische effecten bereikt, doch het zoe ken naar sterk sprekende details vertraagt de handeling in hooge mate. Ondanks deze fouten, is „Dood water" echter een imposant Nederlandsch film werk, dat op hoog niveau staat en aller belangstelling waard is. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jacobus Gijsbertus, z. van N. v. Putten en M. C. H. J. Struik - Abraham, z. van P. W. Brandt en P. J. den Os Arie, z. van J. v. Son en W. Ouwersloot Jacobus, z. van J. Heus en E. M. Holverda Johanna Geertruida, d. van J. G. de Groot en H. Groenewegen Cornelia Catharina, d. van J. N. Haze- broek en J. C. Beekhuizen Neeltje, d. van J. A. Esmeijer en J. M. de Blanken Geertje, d. van D. Lamberts en M. H. Vis Antonia Maria, d. van A. C. Bocxe en C. v. d. Zwet Albert Jacobus, z. van G. Slootweg en M. E. v. Iperen Gijsbert, z. van J. Varkevisser en E. A. v. d. Weijden Cornelia, d. van J. Kagenaar en W. v. Duijn Leonard us Mar in us, z. van A. v. d. Voort en C. J. Smeele Christina Cor nelia, d. van H. Th. Juffermans en C. II. Bakker Antoon, z. van A. Siera en S. v. Polanen. Overleden: A. Vermeulen-v. d. Heu vel vr. 46 j. S. Hoogervorst-Blok vr. 39 j. M. B. de Bruijn-Konings wede. 82 j. LAATSTE BERICHTEN BRAND IN TRICOTAGE-FABRIEK Bij de N.V. Vereenigde Confectie- en Tricotage-fabrieken „Contrico" op de Kei zersgracht te Amsterdam is hedenmorgen brand geweest. Een jongste bediende was in het gelijkvloersche gedeelte van dit perceel bezig met het inpakken van goede ren. Bij het vloeibaar maken van lak ge bruikte hij een brandende lucifer, waaraan hij op een gegeven oogenblik zijn vingers brandde. Hij gooide de brandende lucifer weg. Deze kwam vermoedelijk in een pa piermand terecht. Eenige oogenblikken later steeg uit de mand een groote vlam op, die zich onmiddelliik mededeelde aan de in doozen opgeslagen tricot-goederen. Het magazijn brandde aan den voorkant uit. De schade aan de opgeslagen goederen is vrij groot. TELEGRAMMEN HET GRATIE-VERZOEK VAN HAUTMANN'S MOEDER. TRENTON. 16 Febr. (V. D.) Zooals reeds gemeld werd, heeft de moeder van Bruno Hauptmann den gouverneur van den staat New-Jersey een telegram gezonden, waarin zij o.a. er op wijst, dat zij in den oorlog haar man en twee zoons heeft ver loren, en daarin zij verzachting van het harde vonnis verzoekt. De gouverneur verklaarde, dat hij zou antwoorden, dat hij de zaak pas kon over wegen, wanneer hij lid zou zijn van het Hof voor Gratieverleening, nadat in hoo- ger beroep een beslissing was gevallen. KAPITEIN FLEMMING OVERLEDEN FRIEDRICHTSHAFEN, 16 Febr. (V.D.) De bekende Zeppelin-commandant kapi tein Hans Kurt Flemming is gisteravond om half 11 na in het ziekenhuis, te Wein- garten een buikoperatie te hebben onder gaan, op 48-jarigen leeftijd overleden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 15 Febr. Groenten veiling. Per 100 stuks: roodekool f 2.308.20, savoye- kool f 1.704.60, groenekool f 1.203.70, pieterselie f 1.401.90, prei f 0.802.50, kropsalade f 1.002.80, selderie f 0.70 1.50, knolselderie f 1.203.40, per 100 kg.: kroten f 0.801.30, kroten, gekookt f 24. witloof f 314, boerenkool f.27, spinazie f 12—21, uien f 1.20—2.60, wortelen f 1.00— 7.30, spruiten I f 310,. spruiten II f 38, nero f 2.904.80, andijvie f 1524. 16 Febr. Boter. Aanvoer 299 kg. prima fabrieksboter f 1.60 en prima boerenboter f 1.481.55 per kg. Handel kalm. Turfmarkt van 11 tot en met 16 Febr. Aangevoerd 120.000 stuks lange turf, prij zen f 89 per 1000 stuks. ALPHEN a. d. RIJN, 15 Febr. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spruitkool I f 6.20 9.40, kroten f 1.90—2.20, per 100 bos: selde rie f 1.202.60, andijvie kg. f 2223. Eieren. Aanvoer 3300 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.503.00 en eendeneieren f 2.40 per 100 stuks BOSKOOP, 15 Febr. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Aug. Noack 4065 cent. Narcissen 911 cent, Tulpen 912 cent, Anjers 60 cent, Seringen 5080 cent, Cerasus Hisakura f 1.00—1.70, idem rosea fl. pl. f 1.001.40, Prunus triloba I 5080 cent, idem II 2045 cent, Mahonia 16 cent, Andromeda 1520 cent, Azalea 50120 cent, Cineraria per stuk 1520 cent. KATWIJK AAN DEN RIJN, 15 Febr. Groentenveiling. Waschpeen per kist van 20 K.G.. 1.001.30, andijvie p. kist van 6 K.G. 0.610.79, selderieknollen per 100 2.40—3.30, roode kool I 7.10— 9.20, gele kool 6.207.70, uien per 100 K.G. 2.002.50, groene kool per 100 f 2.203.40, boerenkool per kist 511 ct., spruiten per K.G. 59 cent. NIEUWVEEN, 15 Febr. Eierenveiling. Aanvoer: 1161 kippeneieren 2.703.25 en 14 eendeneieren 2.50, per 100 stuks: kaas 1622 cent per pond, eenden 45 cent per stuk. TER AAR, 15 Febr. Centrale veiling. Spinazie per kilo 30 cent, postelein 25 cent, spruitkool 6.308.60, uien f 2.00. breekpeen f 0.602.00, andijvie per kist 4471 cent, witlof per 100 pond 8.00, knolselderij 1.50, bosselderij 13 cent, boerenkool per kist 59 cent.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3