ZATERDAG 16 FEBRUARI 1935 DE LFJDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan een der redactieleden: Mejuffrouw LAURA WERY, Pieterskerkkoorsteeg 15, Leiden; Zr. 1. VAN DEN ABEELEN, Willem de Zwijger laan 25, Oegstgeest; Mevr. FEHMERSBOER KNOTTNERUS, Warmonderweg 37. PARELEN. Toen Jezus in de Bergrede Zijne toe hoorders op het hart drukte om het goede, dat ze van God ontvangen hadden, toch niet weg te werpen, deed Hij dat onder het beeld: „Werpt uwe parelen niet voor de zwijnen". Door deze woorden had Hij ge heel hunne belangstelling opgewekt, want parelen waren iets, waarvan die kinderen van het Oosten verstand hadden en waar over zij gaarne hoorden spreken. Zij zou den er in de verste verte niet aan denken een parel, iets van zoo hooge waarde, voor een dier te werpen. Maar in plaats daar van deden ze misschien iets wat nog veel dwazer was: ze wierpen datgene weg, wat onvergelijkelijk grooter waarde had, dan de kostbaarste parel, welke ooit bestaan had; ze wierpen het goede weg, dat God hun gegeven had en dat hun geestelijk le ven oneindig rijk had kunnen maken. En zoo hebben de menschen ten allen tijde gedaan. Zoo doen ze nog. Daarom is Jezus' woord: „Werpt uwe parelen niet weg" een woord voor de menschen van alle tijden, ook voor ons. Welke die parelen zijn in ons leven? Een enkele zullen we maar noemen, een greep uit de vele, die God ons gaf. Wat doen we met de tij d, die wij ontvangen hebben? Hoe lang we hem nog kunnen be nutten, weten we niet, laat niemand aan 't eind van zijn leven kunnen zeggen: „ik heb mijn tijd verspild", 't Zou een kostbare parel zijn, die weggeworpen was! Een andere parel is: de onschuld en zui verheid des harten. Ze wordt ons van jongsaf meegegeven als een kostbaar kleinood. De wereld gunt ze ons niet en tracht ze ons te ontrukken. Bidt God, dat ge deze nooit verliest! En een goed geweten, is ook dat niet een van Gods grootste gaven? Niemand heeft daar schoonere woorden over gezegd dan Thomas a Kempis: „Een goed geweten", zoo schrijft hij, „kan zeer veel verdragen, en is nog heel blijde te midden van ver drietelijkheden. Zoo gij een goed geweten hadt, zoudt gij voor het sterven niet bang zijn. Een rein geweten geeft groote ver trouwelijkheid bij God. Bewaar een goed geweten, en God zal u wel beschutten. Is er ergens vreugde ter wereld, dan 'bezit haar de man, die rein van harte is. Geluk kig hij, die alles aflegt, wat zijn geweten kan bevlekken of bezwaren". Ten slotte nog één parel, die het waard is dat we ons leven er voor geven de parel van het hemelrijk! Die parel is zoo goed, dat de koopman, die haar gevonden had, vol blijdschap heenging en al wat hij had verkocht, om haar te kunnen koopen. Zooveel is ze dan ook waard, dat we er alles voor opofferen. Want gaat de Hemel verloren, dan is alles verloren, maar is de Hemel gewonnen, dan is alles gewonner* Hebt gij die parel nog niet gevonden, spoed u dan en zoek ze. Zoek totdat gij ze vindt! En hebt gij ze gevonden, zoodat ge zeggen kunt: „zij is de mijne", werp ze dan niet weg! Gedachten van Nils Beskow. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Feestavond. Zooals reeds is medegedeeld, is de feest avond verzet van 14 Februari op Donder dag. 28 Februari a.s. Toegangskaarten en verdere bijzonderheden worden nog aan de leden toegezonden. Adresveranderingen. Adresveranderingen bij verhuizingen of door andere oorzaken moeten in het eigen belang der leden zoo spoedig mogelijk aan het bestuur worden opgegeven. KERKELIJKE JAARFEESTVIERING. Zondag 10 Februari j.L werd een gezon gen H. Mis opgedragen voor onze leden in de Kapel van de R.K. H.B.S., Marjën Poel- straat. Gelukkig hadden zéér velen aan onze oproep tot deelneming, ook aan de algem. H. Communie, gehoor gegeven. Eenige heeren, leden van het zangkoor van de Hartebrugkerk, waren zoo welwillend, de gezangen uit te voeren, wat niet weinig medehielp, om de devotie te verhoogen. Na de H. Mis had een gemeenschappelijk ont bijt plaats. Daar onze presidente, mevr. J. Manders- Vermeulen, door ziekte verhinderd was, werden de dames door de vice-presidente, mevr. M. Kuytmans-Berger, welkom ge- heeten. Het ontbijt had een gezellig ver loop. Onze geestel. adviseur, prof. Cleo- phas, sprak de aanwezigen toe. 't Speet Z.eerw., zelf de H. Mis niet te hebben kun nen opdragen. Spreker spoorde alle dames aan,toch propaganda te maken voor den bond, nieuwe leden aan te werven, en vooral allen actief te zijn, en indien moge lijk, de medewerking te geven, die gevraagd wordt, voor verschillende punten, die nog nader zullen worden bekend gemaakt. Daarna werd deze zeer geanimeerde bijeen komst gesloten. JAARVERSLAG 1934. Konden wij bij den aanvang van 1934, toen in het ledental van vele afdeelingen een dalende lijn was te constateeren en dit ook in onze afdeeling merkbaar was, de toekomst niet rooskleurig inzien, toch werd het nieuwe jaar begonnen met moed en vertrouwen. Met moed, om de komende moeilijkheden het hoofd te bieden, met vertrouwen op God, Die ons al zooveel jaren in onze somtijds zware taak heeft bijgestaan. Ledental. Het ledental ging dit jaar wederom achteruit, doch niet in zoo groo te mate dan het vorig jaar, we boekten ook wel enkele nieuwe leden. Bestuur. In de ledenvergadering van Januari 1934 werd mevr. J. Manders-Ver meulen met algemeene stemmen als pre sidente herkozen. Eveneens werd mevr. Melief-Tersmetten, die ook aan de beurt van aftreden was, als bestuurslid herkozen. Mevr. M. Kluytmans-Berger en mej. L. Wery traden als nieuwe leden in het be stuur. Laatstgenoemde moest echter we gens drukke werkzaamheden, zeer tot onze spijt, haar functie neerleggen. Aan Rector v. d. Ven werd door Z. Hoogw. Exc. Mgr. Aengenent eerval ontslag als geestelijk adviseur verleend, terwijl tot zijn opvolger prof. Cleophas werd benoemd. De samen stelling van het bestuur is thans als volgt: mevr. J. Manders-Vermeulen presidente, mevr. M. Kluytmans-Berger vice-presiden te, mej. S. van Deene secretaresse, mevr. Chr. Creyghton-Leautand 2e secretaresse, mevr. J. Witte-Hessels penningmeesteresse, mej. L. van Es 2e penningmeesteresse, mevr. Melief-Tersmette, mevr. B. Simonis- Kortekaas, mej. Zuster G. Peperzak. Aan de beurt van aftreden zijn: mevr. Creygh- ton, mej. Peperzak, mej. van Deene, allen herkiesbaar. Vergaderingen. Dit jaar zijn ge houden: 10 bestuursvergaderingen, 2 alge meene bestuursvergaderingen, 6 ledenver gaderingen. Op de Diocesane vergaderin gen werd het bestuur op de voorjaarsver gadering te Haarlem vertegenwoordigd door mevr. Manders en mej. van Deene, terwijl op de najaarsvergadering in den Haag 6 bestuursleden aanwezig waren. In Januari werd de ledenvergadering gehouden met voorlezing van de jaarver slagen. Er werden eenige prijsjes verloot, terwijl aan de dames een kopje koffie werd aangeboden. De bestuursverkiezing had plaats, waarvan reeds eerder in ons verslag werd melding gemaakt. Op 8 Maart kwamen onze leden bijeen in de aula van de R.K. H.B.S., waar prof. Féron een lezing hield over Sociaal Plichts besef. De volgende ledenvergadering, tevens sluiting van het seizoen, had plaats op 3 Mei, waar onder leiding van mej. Kort man een operette: „Twee bruiloften in Ja pan" werd opgevoerd. 20 Sept. had de opening van het seizoen plaats, Lof opgedragen door prof. Cleophas, daarna een lezing van den heer Piet Kas teel met het onderwerp: „Hoe ons land ge regeerd wordt". 25 Oct. hield de heer Frans Schneiders een lezing over Hongarije, terwijl 23 Nov. Pastoor Nolet sprak over: ,de Katholiek en de Bijbel". Het bezoek op de vergaderingen was over het algemeen goed, een enkele ver gadering had beter bezocht kunnen zijn. De jubileum-uitvoering op 8 Febr. mocht zich in een zeer groote belangstelling ver heugen. Het was dan ook een zeer geslaag de avond in de groote Stadsgehoorzaal, waar de Ver. Haagsche Spelers, onder lei ding van P. Balledux „Lachende Contan ten" opvoerden. Er is smakelijk gelachen. De oud-presidente onzer afdeeling, mej. R. Driessen, welke als voorzitster van de feestcommissie fungeerde, had alle eer van haar werk en oogstte den hartelijken dank onzer afdeeling voor haar velen moeilijken arbeid. De presidente bood haar namens de afdeeling aan het slot het eere-voorzitter schap aan. Onze presidente mocht verder op dien avond, een enveloppe, inh. 100. ontvangen, als feestgave van de leden. Demonstraties en excursies. Verschillende demonstraties werden gege ven, o.a. van de Opecta Mij. vlugge jambe reiding, en van Saladine, een nieuw soort slaolie. In den zomer werden verschillende uit stapjes gemaakt. Het Zeisz Planetarium en verschillende kerken in den Haag cn omgeving werden op een middag.bezocht. Een heerlijke autotocht bracht ons bij de Glasfabrieken in Leerdam, de deelneem sters zullen dezen dag niet gauw vergeten. Op verzoek organiseerden wij in het mid den van den Zomer voor de tweede maal een Gooi tocht, met bezoek aan de K.R.O. Studio en het Hilversumsche stadhuis. Ook deze slaagde uitstekend, en versterkte de band met de leden. In het nieuwe jaar zullen nog verschillende uitstapjes volgen. Leesportefeuille. Nog iets bij zonders in ons vereenigingsjaar is de op richting van de leesportefeuille. Het kostte aanvankelijk wel wat moeite om eenige leeskringen samen te stellen, doch thans breiden deze zich meer en meer uit. Een woord van dank aan de initiatief-neemsters is hier zeker op zijn plaats, alsook aan de kringleidsfcers, welke voor geregelde rond zending zorgen want niemand kan begrij pen wat een moeite het kost .iedere week te zorgen dat de portefeuilles aangevuld op de plaats van bestemming komen. C h r i s t u s-K oning insigne. Op het feest van Christus Koningschap werd, evenals vorige jaren, weder voor de ver spreiding van het Christus Koning in signe gezorgd. De verkoop vlotte niet zoo goed als vorige jaren. In elke parochiekerk werden der ge woonte getrouw, de H. Missen opgedragen voor de overleden leden van onze afdee ling, dit jaar ook in le Willibrordus-paro- chie in Oegstgeest en in de nieuwe St. Leonardius-parochie aan den Haagweg. Wanneer we de werkzaamheden van dit vereenigingsjaar aldus hebben overzien, dan is er voorzeker veel, dat tot bemoe diging stemt. Laten we toch onze groote taak begrijpen, en werken, en propagan da makeri, om zóó ons ledental op te voe ren. Ons bestuur heeft behoefte aan uw aller steun. Laten wij eindigen met den wensch, waarmede Mgr. Aengenent eeni ge jaren geleden zijn rede sloot op de ver gadering van onzen bond te Haarlem: Mo ge alle afdeelingen bloeien en in ledental toenemen. Dat allen ijverige propagandis ten mogen zijn van den bond en moge deze na zelf-heiliging en de opvoeding der Moe der voor haar schoone taak in het gezin een vruchtbare, sociale activiteit toonen. „SANCTA VERONICA". Met dankbaarheid memoreeren wij onze laatste zitting: er is hard en vruchtbaar gewerkt en al 't materiaal dat gereed lag, is door verscheidene dames gehaald. Ook mochten wij nog verschillende pak jes, w.o. wol om te bleien, in ontvangst nemen; onnoodig te zeggen, dat dit wel kom is, en zeggen wij u hartelijk dank voor al deze steun. 't Gaat momenteel goed met „St Vero nica" zóó moet 't echter blijven, willen wij aan al de aanvragen, welke steeds talrijker worden, kunnen voldoen. Mevr. Annie Salomons schreef onlangs in de „Maasbode" een aanbeveling voor een Rotterdamsche Ver. van Stille Armen en daar ik vind, dat dit 'ook geheel van toepassing is op onze Ver., laat ik 't hier volgen, en is verdere aanbeveling overbo dig. „Wie heeft, geeft!" „Stille Armen. Laten we toch dankbaar „zijn, dat we een Ver. bezitten, die de mid delares wil zijn tusschen ons bekommer de hart en het verborgen lijden van zoo welen. En laten wij die dankbaarheid „toonen, door haar taak zooveel moge lijk te verlichten. Zij weet, waar gehol- „pen moet worden en zij wil helpen. „Kiesch, bescheiden, zonder te kwetsen". Onze e.v. zitting is Donderdag 7 Maart aanstaande. DE STUDIEDAGEN TE TILBURG. In 't Cenakel te Tilburg is 5, 6 en 7 Febr. j.l. een driedaagsche studiebijeenkomst ge houden, die georganiseerd was door de Fe deratie van R.K. Vrouwenbonden in Ne derland. Tot algemeen onderwerp was ge kozen: „Vrouwelijk leekenapostolaat". Bij de opening betuigde mevrouw Steen- berghe-Engeringh, haar groote vreugde over de talrijke opkomst. Haar gehoor be stond reeds uit ruim 80 personen, dat den volgenden dag nog vérre overtroffen werd. Ook Leiden was vertegenwoordigd door één der dames van het bestuur. De geestelijke adviseur der Federatie: prof. dr. P. H. de Jong, kreeg het eerst het woord tot het houden van zijn inlei ding over: „Wat is leeken-apostolaat?" Uit gebreide verslagen over deze en de an dere lezingen hebben we in de „Maasbode" en de „Tijd" kunnen lezen, dat zou voor onze rubriek te lang worden. Veel en ge animeerd is er gediscussieerd na de ver schillende onderwerpen, met als resultaat, dat er besloten werd tot kernvorming van- het vrouwelijk leekenapostolaat over te gaan; eerst diocesaan, later afdeelingsge- wijs, aangepast aan de omstandigheden van de plaatselijke afdeeling. „ZESTIEN". Een gegeven, als hetwelk we Maandag avond in den Schouwburg ten tooneele za gen voeren, heeft begrijpelijker wijze heel wat tongen in beweging gebracht. Een meisje van 16 jaar, groot geworden in een liefdevollë omgeving, met op den achtergrond, den vereerden vroeg gestor ven rader, ontdekt, dat haar moeder, voor dat deze het haar zelf heeft kunnen ver tellen, in een tweede huwelijk gelukkig hoopt te worden. Het zieleconflict dat nu ontstaat, uit vloeisel van de groote liefde en éénheid die ze tot nu toe met haar moeder gekend heeft, onafscheidelijk verbonden met de vereering van haar jong gestorven vader, doen dit 16-jarige meisje, nog zoo in alle opzichten een kind, zich in hevig verdriet afwenden van haar moeder, de gedachten niet kunnende verdragen, dat deze met een anderen man gelukkig zou kunnen zijn. Zoo zijn de kinderen niet meer, niet meer zoo sentimenteel, die bezien de dingen nuchterder, dat is uit den tijd 't zijn enkele uitspraken, die menigeen van de lippen vloeiden. Zijn dergelijke gevoelens in kinderen en IMTERPAROCHIEELE HET VASTENAVONDFEEST Zondag 24 Febr. te 7.15 uur, H. Mis in de kapel van het St. Elisabeth-Gesticht. Onder deze H. Mis algemeene H. Com munie. Circa half negen gemeenschappelijk ontbijt in het Gezellenhuis. 's Avonds te 8 uur de eerste uitvoering in de Gehoorzaal, voor de leden der afd. Gezellen. Maandagavond te 8.15 uur, de tweede feestavond, uitsluitend voor de afd. Ge huwden en de donateurs. Voor beide avonden zijn kaarten te koop; zie de biljetten! Kaarten ruilen kan alleen onderling ge schieden. Het plaatsbespreken voor beide avonden is Zondagmiddag (24 Febr.) van 12.30 tot 2 uur in de vestibule van de Gehoorzaal. A.s. Maandagavond, na de maandverga dering, moeten de Gezellen, die nog niet 21 jaar oud zijn, hun kaarten komen halen. Met op- of aanmerkingen wende zich uitsluitend tot den Senior. OP DEN GOEDEN WEG Voor eenige weken schreven wij enkele bemerkingen over onhoudbare toestanden op de Hollandsche stations, waar de slecht ste producten van de pers uitgevent kon den worden. Ja konden worden, want eindelijk hebben de verantwoordelijke personen ingezien, dat verbetering drin gend noodig was. Gelukkig zullen in de kiosken en bij de verkoopers geen erge prullen meer te koop zijn. (Zóó ver zijn we lang nog niet. Voorzichtigheid blijft zeker nog streng geboden. Red. L. Crt.) We zijn op den goeden weg. Maar nu ook doorzetten. Want er zijn ook winkels, waar men die vodden ver koopt; er zijn ook bibliotheken, openbare zelfs, waar men voor weinig geld veel ver gif kan krijgen. En ook die kunnen on der wetten gesteld worden, als de betref fende en verantwoording-dragende perso nen het verdienen. Het is toch al ergerlijk genoeg, dat tegenover de driestheid van zulke personen meestal te tam wordt op getreden, te weinig wordt gestraft. De vrijheid, in onzen grondwet aanwe zig, behoeft toch niet uitgespeeld te wor den tegen geloof en zeden? En zou de eerbied voor het gezag niet toenemen, als die vrijheid wat meer consequent werd uitgelegd? De chauffeur, die een mensch dood door roekeloos rijden, krijgt eenige jaren ge vangenisstraf; de man, die schandelijke pamfletten laat verspreiden, krijgt een boete van 10 gulden. Heeft men al eens uitgerekend welk een schade ons volk op loopt door de propaganda van dien bc- ruchten N. M. Bond? En wat er al zoo uit voortvloeit tegen de geboden van God? Nu in deze tijden heel veel jonge men schen zich .krampachtig moeten weren te gen de gevaren van een werkloos leven, nu moet de overheid hen vooral en ook de duizenden anderen weten te bescher men tegen het roekelooze spel der verlei ding. Men zette daartoe nog meer stappen op den nu ingeslagen en goeden weg. SEVERUS. STUDIE- EN DEBATINGCLUB „ST. PETRUS CANISIUS" Voorafgegaan door een zéér interessante inleiding over „de Lichtfabrieken" werd op Vrijdag 8 Februari 1.1. onder leiding van den heer van Oerle een excursie al daar gehouden. De belangstelling was dan ook bijzonder groot, toen omstreeks half- negen de rondgang werd aangevangen. Allereerst werd een bezoek gebracht aan de geweldige filters, welke het water, dat uit den singel opgepompt wordt, van alle mogelijke onreinheden dient ie zuiveren, voordat het door buizen naar de stoom ketels wordt geleid. Na een korten rondgang over de uitge- jonge menschen niet meer mogelijk? Ver diepen we er ons wel genoeg in of vinden we het gemakkelijker de oogen maar te sluiten en het „uit den tijd" te noemen? Wie vraagt er vandaag bij de vele echt scheidingen, vandaag deze moeder, morgen een andere, overmorgen een andere vader, naar de gevoelens van kinderen; naar hun stuk geslagen illusies, hun plotselinge ontreddering? Het is immers veel gemakkelijker het met „ouderwetsch" te bestempelen en alle verantwoording van zich af te schuiven. Al was dat tooneelgegeven eenigszins overdreven, het heeft toch even een tipje van den sluier opgeligt, die het leven van zooveel jonge kinderen in onze dagen be dreigt en hen voert naar een cynische le vensopvatting, waaraan alle echt mensche- lijke gevoelens vreemd, zijn. Z. v. d. A. strekte fabriekscomplexen, werden de stoomketels bezocht, welke met hun bij- behoorende apparaten en automaten een imposant schouwspel vertoonden. Deze stoomketels, welke in 3 afdeelingen verdeeld zijn, leveren dan ook bij een gemiddelde stoomspanning een druk van plm. 380o C. De stoom, die met deze geweldige kracht door zwaar geïsoleerde buizen wordt ge transporteerd, komt tenslotte in de turbo- generatoren. Buitengewoon in 't oog loopt hier 't con trast: van de comfortable machinehal te genover de stoffige rondgang langs hek jes en trapjes van het ketelhuis. Tevens valt ook bijzonder op de ge dempte sfeer van orde en accuratesse, wel ke hier het geheele organisme, het „cen trale" punt van alles beheerscht. Zeer veel belangstelling stelden allen in de machtige turbogeneratoren, welke met afwisseling voor de stroomverzorging van Leiden en de omliggende dorpen zorg dragen. Tot slot werd nog een bezoek gebracht bij de schakeldbordwachter, welke vooral bij avond een gewetensvolle en verant woordelijke taak heeft te vervullen. De excursie mag dan ook buitengewoon geslaagd heeten. Zij heeft een juisten in druk gegeven van datgene, wat ons op een bijzondere wijze interesseerde, daarom brengen wij nogmaals onzen hartelijken dank voor den genialen leider, den weled. heer van Oerle, voor zijn inleiding en tactvolle toelichting. De volgende excursie wordt gehouden naar het Zeiss-Planetarium, te Den Haag. Plaats en tijd worden nader bekend ge maakt. DE ZAAL GESLOTEN Dinsdag- en Woensdagavond is de zaal voor de leden gesloten, vanwege de feest avonden der St. Petrus-Kruisvaart. Houdt er rekening mee! DAM-WEDSTRIJDEN De stand van 1.1 Zondag was als volgt: gesp. gew. verl. rem, pnt. W. Lovinck 9 8 1 16 K. Zijlstra 8 7 1 14 Th. Lovinck 8 6 2 12 St. Tettero 7 5 2 10 H. Heuzen 7 5 2 10 A. F. v. Remundt 5 3 2 6 B. Visser 6 3 3 6 G. Cambier 6 2 4 4 H. Nijhuis 2 1 1 2 R. Visser 3 3 0 van Zon 4 4 0 H. v. Egmond 5 5 0 A.s. Zondag voortzetting van den dam- wedstrijd. Aanvang half negen. STUDIECLUB De praatavond over eigen gekozen on derwerpen is Vrijdag a.s„ te 8.30. Er is volop gelegenheid om de welsprekendheid te beoefenen en te aanhooren.. Canisianen, traint u erop en weest present. BIBLIOTHEEK Gaarne vestigen wij nog eens de aan dacht op deze nuttige instelling. Een goed boek voor 5 cent per week is voor iedereen bereikbaar. En de honderden boeken zijn „elck wat wils". Zondag 17 Febr. 's morgens om half 7 is er in de H. Lodewijkskerk een H. Mis voor de zielerust van ons overleden lid van het ondersteuningsfonds der St. Josef- Gezellenvereeniging, C. v. Hoorn. DISTRICT LEIDEN Roelofarendsveen Deze week zal in de St. Pancratiuszaal alhier de bekende Bloemen- en Huisvlijt- ten toonstelling weer gehouden worden» De naam der tentoonstelling is evenals vorig jaar „Tunahycro Teravas". De ten toonstelling is geopend vanaf Donderdag avond 7 uur tot en met Zondag 24 Febr. 's Avonds 11 uur wordt zij gesloten. Gezellen uit het 'district Leiden kunnen dit jaar ook inzenden op de huisvlijtten- toonstelling (Woensdagavond 9 uur moet het ingezonden zijn). We kunnen allen Ge zellen uit het District aanraden op deze tentoonstelling een kijkje te gaan nemen. Deze Bloemententoonstelling heeft een der beste namen bij de vakmenschen en in ge heel het District. Gezelschapskaarten voor minstens. 10 personen a 2 aan de zaal verkrijgbaar. Aan de tentoonstelling zijn eenige ver makelijkheden verbonden. Mag ik me even voor stellen, mevrouw Louis Quatorze. En ikMadame de Pompadour. Zie je wel, zie je wel, ik dacht al... dat meisje heb ik meer gezien. (Mariuc)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14