OM DEN GAVEN BULDEN DM DEN GAVEN GULDEN VRIJDAG 15 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT ÉERSTEBLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 Febr. 1935, medegedeeld door het Kon. Ned Met. lnst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 774.8 te La Coruna. Laagste barometerst.: 736.4 te Vardo. Verwachting tot den avond van 16 Febr.: Matige tot krachtige, tijdelijk wellicht nog verder toenemende, meest Zuid-Westen wind, zwaar bewolkt tot betrokken, tijde lijk regen, iets zach ter. Nog steeds komt in de algemeene druk- verdeeling weinig verandering. De hooge druk handhaaft zich in het Zuiden, terwijl over het Noordelijk gedeelte van het waar nemingsgebied de depressiestroom blijft aanhouden. Thans daalt over Ierland de barometer weer flink. In het algemeen is de wind wat afgenomen; over Ierland en hier en daar in Duitschland waait het nog krachtig, verder meest matig. De tempera tuur steeg over Zuid-IJsland, het Noorden van de Britsche Eilanden, plaatselijk in Zuid-Frankrijk, terwijl de vorst over Cen traal Europa verder Oostwaarts werd te ruggedrongen. In het overige gebied werd het kouder, over vrijwel geheel Scandina vië vriest het weer streng tot matig. De neerslag was uitgebreid, doch niet bijzonder zwaar. De grootste hoeveelheden vielen in het Noord-Westen van de Britsche Eilan den waar het nu nog regenachtig is, en in Midden-Frankrijk. Ten onzent is weer toe nemende wind met tijdelijk regen en lichte temperatuursstijging te wachten. LUCHTTEMPERATUUR: 8.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Vrijdagnamiddag 5.41 uur tot Zaterdagmorgen 6.47 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Zaterdag 16 Febr. voorni. 1.52 uur en nam. 2.10 uur. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind te De Bilt, 15 Februari te 9.25 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Stormsein neerhalen, blijft op Uw hoede. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. De werklooze A. N. W. te N o o r d w ij k heeft een hond verduisterd. Hij heeft n.L een hond, dié niet van hem was, verkocht. Het O. M. eischte 3 weken gevangenis straf onvoorwaardelijk. Mr. v. d. Boom heeft de zaak voor on- bepaalden tijd geschorst om een voorlich tingsrapport omtrent verd. te doen inwin nen. Terzake van marktdiefstal stond terecht de Noordwij ksche mej. V. van der W., die op de Leidsche markt eenige hals kettingen heeft ontvreemd. Volgens een getuige is deze vrouw be kend als marktdievegge. Verd. ontkende en dischte een onwaar schijnlijk verhaal op. De officier eischte een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 4 weken conform wel ken eisch mr. v. d. Boom mej. v. d. W. heeft veroordeeld. De Leidsche smid C. G. heeft een jongeman met een tang een pak slaag ge geven, waardoor de laatste bloedend let sel heeft ondervonden. De kwestie ging om een fiets, die verd. van zijn vijand wilde afnemen. De eisch luidde 3 weken gevangenisstraf onvoorwaardelijk. Mr. v. d. Boom heeft G. een week ge vangenisstraf opgelegd. Twee Nieuwkoopsche mannen, J. L. v. d. W. en L. B. hebben een groot aan tal voorwerpen ontvreemd uit een buiten huisje op een stuk land te Nieuwkoop. De mannen, grootvader en kleinzoon, verklaarden uit armoede gehandeld te heb ben. De kleinzoon staat ongunstig bekend. Mr. v. d. Boom gaf hem een uitbrander, dat hij zijn oude grootvader nog op het slechte pad heeft gebracht. De politierechter heeft conform den eisch den kleinzoon, B., veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk en den grootvader, v. d. W. tot 1 maand voorwaardelijk, beiden met 3 jaar proef tijd. NA HAUPTMANN'S VEROORDEELING. FLEMINGTON, 15 Febr. (V.D.) Eenige journalisten hebben gisteren, toen bleek, dat Hauptmarui daar geen bezwaar tegen maakte, verlof gekregen Hauptmann te be zoeken in zijn cel, waar hij is opgesloten in afwachting van de terechtstelling, in de week van 18 Maart of van de behandeling in hooger beroep. De journalisten hoorden zijn stem met de metaalklank, zooals zij hem ook in de rechtszaal hadden gehoord, doch Hauptmann zelf was door een scherm aan hun gezicht onttrokken. Hij verklaarde, dat hij het misdrijf niet zou bekennen, omdat hij onschuldig was en vast ervan overtuigd was, dat zijn advo caat den strijd om zijn leven in hooger be roep zou winnen. „Indien ik het gedaan had, zou ik mijn bekentenis eenige maan den geleden hebben afgelegd en mijn vrouw, mijn moeder en mijn kind al deze ellende hebben bespaard. Ik heb niets te bekennen. Ik heb alles verteld, wat er te vertellen is", verklaarde hij. „Ik voel mij niet uitgeput, natuurlijk bemerk ik de lichamelijke reactie, doch overigens voel ik mij goed". De bewakers deelden mede dat Haupt mann een ontbijt had genuttigd van haver- mouth, brood en melk, doch dat hij voor de lunch weinig eetlust had getoond en slechts twee sinaasappelen had gegeten, die de onder-sheriff Low hem had gege ven. Op de vraag of hij bang was voor den electrischen stoel antwoordde hij: „Voor mij zelf ben ik niet bang. Ik ben alleen bang voor mijn vrouw en kind, maar mij persoonlijk kan het niets schelen". De plannen der verdediging. Mevrouw Hauptmann is uit Flemington naar New York vertrokken, waar haar kind wordt verpleegd, teneinde met de verde diging de kwestie van de behandeling in hooger beroep te bespreken. De verdedi gers zullen zich daarvoor in verbinding stellen met Thomas Trenchard, den rech ter, die thans het vonnis heeft geveld. Al- UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Bond voor Groote Gezinnen. Gisteren hield onze afdeeling van den Bond voor Groote Gezinnen een jaarvergadering in St. Willibrord, onder leiding van de heer C. P. Paardekooper. De Geestelijk Advi seur, Pastoor de Vetten, was mede aanwe zig, terwijl de verdere belangstelling slechts matig was. Bij de opening verwel komde de voorzitter de aanwezigen. Gecon stateerd moet worden, dat de slechte tijden zwaar drukken op de groote gezinnen. De katholieke Kamerfractie t is zeer actief, en tracht voor de groote gezinnen te bereiken wat er te verkrijgen is. Spreker bevat het goed lezen van het bondsorgaan sterk aan. Ook het bestuur der afdeeling heeft eenige goede resultaten te boeken; spreker wijst in dit verband op de nieuwe schoolgeld regeling, die mede is tot stand gekomen op aandrang van den bond van groote gezin nen. Vervolgens bracht de secretaris, de heer Spitzen een welverzorgd jaarverslag uit, dat onder applaus werd goedgekeurd. Naar aanleiding van het jaarverslag werd opgemerkt, dat er steeds gesproken wordt over Moederschapszcrg, terwijl dit toch in werkelijkheid niet bestaat. De Voorz. moest dit onderschrijven. Dit punt is besproken op bestuursvergaderingen. Het bestuur zal het nogmaals behandelen. De heeren C. P. J. Paardekooper vindt ook de naam voor de onderafdeeling niet juist. Op vele plaatsen gaat „Moederschaps- zorg" uit van het Wit-Gele Kruis. Beslist zal eenmaal moeten worden, welke ver- eeniging „Moederschapszorg" zal ter hand nemen. De heer den Dubbelden bracht financieel rapport uit over 1934. Er bleek een batig saldo van ongeveer 50.aanwezig. Bij monde van den heer v. Elzen stelde de ka^commissie voor, den penningmeester te dechargeren, hetgeen geschiedde. In de kas-commissie 1935 werden benoemd de heeren W. den Boer en G. den Dubbelden. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren Borst, de Rooy en Vester werden herkozen. De Secretaresse der onderafdee ling, mevr. Spitzen, bracht verslag uit der gedane werkzaamheden. We zouden te uit voerig worden dit alles te vermelden. Vol staan we met de conclusie, dat de onderaf deeling veel en zegenrijk werk heeft ver richt, niettegenstaande de bescheiden finan- cieele middelen. Aan de leidsters en meisjes, die werke lijks een avond opofferen voor dit schoone doel, werd dank gebracht, alsook aan de gevers der middelen, waardoor dit werk mogelijk wordt gemaakt. Bij de rondvraag werd het bestuur dank gebracht voor hetgeen in het belang van het groote gezin in 1934 werd verricht, waarop sluiting volgde. Vermelden we nog. dat besloten werd aan de leden van den Bond, bij de geboorte van een kind 3.uit te keeren. NOORDWIJK. Diefstal. Mej. V. deed bij de politie aangifte van diefstal van een bruin lederen portmonnaie inhoudende ongeveer 3.50, uit een rij wieltasch, welke bevestigd was aan haar rijwiel, dat zij even onbeheerd had achtergelaten. De politie stelt een on derzoek in. vorens naar New York te vertrekken, heb ben Hauptmann's advocaten de plannen met hem besproken om geld bij elkaar te brengen, teneinde de verdediging in hooger beroep te kunnen financieren. Hauptmann verklaarde, dat hij geen enkele bron van inkomsten had en tot geen enkele vereeni- ging of organisatie behoorde, die hem fi nancieel zou kunnen helpen. De advoca ten schatten de kosten van de behandeling in hooger beroep op ongeveer 11.000 dol lar. Zy verklaren, dat zij voor de verde diging in eerste instantie van Hauptmann een bedrag van 3000 dollar hebben ontvan gen, afkomstig van den verkoop van een onroerend goed, terwijl de advocaten zelf nog ongeveer 10.000 dollar aan de verde diging hebben uitgegeven. Ook thans zijn zij bereid zelf nog een aanzienlijk bedrag bij te dragen in de kosten van de behan deling in hooger beroep. De staat New Jersey heeft gisteren den juryleden in het proces tegen Hauptmann voor de 42 dagen dat zij zich met de zaak hebben bezig gehouden een totaal bedrag van 1506 dollar uitbetaald, waarvan ieder hunner 126 dollar ontving. Telegram vau Hauptmann's moeder aan president Roose velt KAMENZ, 15 Febr. (V.D.) Bruno Haupt mann's in Duitschland wonende moeder, Frau Pauline Hauptmann, die absoluut ge looft aan de onschuld van haar zoon, heeft gisteren een telegram gezonden aan Presi dent Roosevelt. Zij weigerde echter mede te deel en, wat de inhoud van het tele gram was. Een medeplichtige van Hauptmann? NEW YORK, 15 Febr. (VJ3.) Het New Yorksche dagblad „Daily News" beweert dat de justitieele afdeeling der New York sche politie reeds geruimen tijd ervan op de hoogte was, dat Hauptmann een mede plichtige had. De autoriteiten zouden slechts op een gunstige gelegenheid wach ten om hem te pakken. Lindbergh had de zen medeplichtige gezien op het kerkhof van Bronx, toen hij Condon het losgeld overhandigde. WASSENAAR. Verkeersongevallen op den Rijksweg. Gedurende de maand Januari jl. kwamen op den Leidschen Straatweg te Wassenaar 4 verkeersongevallen voor, waarbij 2 ge wonden. De overeenkomstige cijfers in de zelfde maand, waarbij dqoden of gewon den, waren respectievelijk in 1931 4 en 1, in 1932 15 en 3, in 1933 11 en 3, in 1934 12 en 4. Voor de maand December 1934 waren deze cijfers 7 en 1. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. Overtreding. Gisteravond omstreeks 9 uur is door de politie op den Oudshoorn- sche weg aangehouden zekere P. J. H., die een hoeveelheid, ongeveer 40 K.G., vet bleek te vervoeren hetwelk niet van de ver- eischte merken was voorzien. De politie breidde daarna haar onderzoek uit tot een pakhuis in de Ruiterstraat, hetwelk dóór H. in gebruik was genomen. Ook in dit perceel werd in eenige kisten een groote hoeveelheid vet aangetroffen. De geheele voorraad werd in beslag genomen en voor- loopig naar het politie-bureau overge bracht. Hij gaf voor, het vet 1 1/2 jaar gele den van een onbekend persoon te hebben gekocht, terwijl hij nu trachtte een en an der voor lage prijs van de hand te doen. Of het vet voor consumptie al of niet ge schikt was, zal mede worden onderzocht. Tegen H werd proces-verbaal opgemaakt. Ziekenhuisverpleging. Gisteravond werd door de R.-K. Vereeniging voor Zie kenhuisverpleging „St. Damianus" alhier, in de St. Josephzaal de jaarvergadering ge houden. De voorzitter, de heer J. v. d. Sandt, opende op gebruikelijke wijze de bijeenkomst, waarna de notulen onver anderd werden vastgesteld. Aan de orde kwam het jaarverslag van dén penning meester. Hieruit bleek, dat het afgeloopen jaar was afgesloten aan ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van 2792.70, ter wijl het totaal bezit der vereeniging /3011.79 bedraagt, waarvan ƒ311 werden geplaatst als reserve. Het jaarverslag van den secretaris was optimistisch gestemd. In 1934 waren 28 patiënten in het Acad. Zie kenhuis of St. Elisabeth-ziekenhuis te Lei den opgenomen met een totaal van 569 lig dagen. Het aantal leden bedroeg op 31 De cember j.l. 1480; ook in het afgeloopen jaar was het aantal leden weer fling gestegen. De secretaris besloot zijn verslag met een dankwoord aan den voorzitter voor zijn góed beleid, Aan den penningmeester, den heer C. Janmaat, voor zijn accuraat beheer, benevens aan den Deken voor zijn getoonde belangstelling in het wel en wee der ver eeniging. Ingekomen was een'schrijven van de con trole-commissie, meldende onder dank aan den penningmeester, dat zijn boeken en be scheiden accuraat in orde waren bevon den. Voorts een schrijven van het bestuurs lid N. Verkleij, waarin was vervat zijn be danken als lid van bet bestuur. De periodiek aftr. bestuursleden waren wegens het niet inkomen van candidaten- lijsten weder herkozen. Tot lid der con trole-commissie werd benoemd de heer B. Rombout. Daarna de rondvraag en sluiting der bijeenkomst. In den storm. Op den Rijn aan 's-Mo- lenaars is gisteren door den storm een vlet geladen met grind gezonken. De opvaren den wisten zich in veiligheid te stellen. Door de firma Kempers en Zn. alhier, werd het vaartuig gelicht. Botsing. Op den hoek Schoolstraat Julianastraat botste de vrachtauto van H. op een luxe-wagen, welke laatste het loodje moest leggen. De schade zal onderling wor den geregeld. Ingekomen: Gerrit de Boer van Beemster.. Pieter C. de Haas en gezin, van Gorinchem. Johanna M. A. van der Zon, van Wassenaar. Pieter van Driel en gezin, van Jaarsveld. Vertro kken: Jaul J. Wiertsema naar 's-Gravenhage. Arie Bos, naar Pijnacker Hermanns H. J. Finkelflugel, naar Lisse Helena M. Rein ink naar Utrecht. Ja cob Barreveld en echtgenoote, naar Was senaar. Geboren: Antonius Johannes z van Antonius Johannes Zaunbrecher en Jan- nigje Klein. Simon Gerard, z. v. Gerard de Ridder en Teuntje Sampimon. Maar- tje d. van Gijsbergt Groenendijk en Aal tje van Donk. Cornelis z. van Arie Vonk en Jannetje Baker. Anthonius Adrianus z. van Anthonius van Wijk en Maria van Leeuwen. Aart z. van Cor nelis van der Plas en Willemijintje Uitten- boogaard. Johan z. van Roelof Jan Ho- bé en Johanna Gijsbertha van Domeiaar. Cornelis z. van Huibert Rijnsburger en Grietje Wagenaar.. Gehuwd: Lourens van Lienden 22 j. en Elli Hulda Bartel 25 j. Simon van 't Wout 25 j. met Adriana Goedhart 24 j. Overleden: Trijntje de Best 51 j echtgenoote van Gerrit Buis. Willem Constant van de Ree 72 j. BODEGRAVEN. Geboren: Alberta Phillippina d. v. E. van Waver en en A. Batelaan. Petronella d. v. C. Baas en F. F. C. Tronchet Ondertrouwd: P. Boef 24 j. en E. Huisman 24 j. Gevestigd: M. Pak van Boskoop. H. Ruardij en gezin, van Alphen aan den Rijn. A. G. M. Vermeulen. Vertrokken: C. A. van Donk maar Rietveld. M. W. van Donk, naar Riet veld. KOUDEKERK. Geboren: Alida Elizabeth d. van v. d. Voorst en Neeltje Duiker. Alberdina Neeltje d. van Abraham van der Voorst en Neeltje Duiker. Beatrix Klazina d. van Hendrik Wil en Aninetje Dorrepaal.. Floris z. van Jacob van Veen en Maria Cornelia Verboom. Pieter z. van Gerrit de Jong en Neeltje van Ettinger. Bas- tiaan Dirk zoon v. Johan de Wit en Gees- je Schone wille. HAZERSWOUDE (HJL). „Stille Omgang". Op Woensdag 20 Februari zal in de zaal van Mej. Wed. Ver haar, des avonds te 7.30 uur een vergade ring worden gehouden van de „Stille Om gang". Zoowel leden der drie plaatselijke parochies als niet-leden worden tevens ver zocht op deze vergadering tegenwoordig te zijn. Door den zeereerw. heer Pastoor van Groenendijk zal dien avond een lezing worden gehouden. Dus wij verwachten een tjokvolle zaal! Stalkeuring. De R. K. Geitenfokver- eeniging hield in de afgeloopen week een keuring over de geitenstallen. Het bestuur van deze vereeniging is terecht van oordeel, dat wanneer men werkelijk pleizier en voordeel van zijn dieren wenscht te heb ben, men voor een goede verpleging dient te zorgen. Om deze verpleging zoo goed mogelijk te laten zijn, gaat men de stallen rond en worden de leden op eventueele fouten gewezen. De keurmeester let voor al op de volgende onderdeelen: a. Zindelijk heid stal en geit; b. Licht en lucht; c. Be handeling hoeven van de geit en verder nog eenig andere punten. Voor de verschillende onderdeelen wor den punten gegeven. In totaal kan een stal 100 punten halen. Het hoogste aantal punten, n.l. 95 werd gegeven aan den stal van Jan Wortman. Een best stalletje, dat wij iederen' geiten houder aan kunnen raden, om eens te gaan bekijken. Verder waren er nog 6 'stallen, die meer dan 80 punten behaalden, dus 'wel een teeken, dat men alhier qv'er goede stalletjes beschikt. Daar moet het ook ljeen en het bestuur komt een woord van lof toe, dat zij ook op deze manier medewerkt om de geitenhou- derij te bevorderen. De bestuurder kreeg een flauwte. De ze week kreeg de heer B., chef van de Verz. Maatschappij „Labor" te Den Haag, onder het rijden met zijn luxe-auto een flauwte, met het gevolg, dat Hij tegeh- over het gemeentehuis van Hazerswoude aan den Hooge Rijndijk op het voetpad reed en vervolgens tegen een boom botste. De heer B. werd bewusteloos achter zijn stuur gevonden, terwijl hij tengevolge van de hevige botsing met zijn hoofd tegen de voorruit was gevlogen en hieraan verwon dingen had opgeloopen. Nadat hij door dr. Vlaanderen alhier was verbonden en tot bewustzijn was gekomen, is hij door den heer van Wijk/naar zijn woning vervoerd. De deerlijk gehavende auto is later op den dag per kraanwagen naar Den Haag gesleept. Wel een wonder dat dit onge val op deze drukken verkeersweg nog zoo afliep. HAZERSWOUDE. Piet Kasteel spreekt hedenavond. Hedenavond treedt voor de R.K. Kiesver- eeniging „Algemeen Belang" op de heer P. Kasteel uit Den Haag, met het onder werp: „Wij, Katholieken, en de vragen van den dag". Opvoering van „Widukind"Deze week, Dinsdag en Donderdag, gaf de R.K. Ver. „Ontwikkeling en Vreugd" haar twee gewone jaarlij ksche uitvoeringen. Beide avonden mocht de vereeniging zioh in een flinke belangstelling verheugen. Zoowel VERSCHENEN: Voor of tegen devaluatie? Zeer populair geschreven uiteenzetting ▼an een moeilijk vraagstuk. Voor een ieder begrijpelijk, waaraan toegevoegd eenige beschouwingen'. 376 Door Mr H. F. A. QEISE. Pr^s20 cent Franco per post25 cent Verkrijgbaar bij de Uitgeefster: N.V. DE LEIDSCHE COURANT alsmede in den boekhandel. Ondergeteekende wenscht te ontvangen EXEMPLAREN NAAM: STRAAT: PLAATS AGENDA LEIDEN. Vrijdag. Propaganda-vergadering Sint Raphaël. Spr. H.B.-lid v. Dijk. R.K. Voiksbond 8 uur. Zaterdag. Uitvoering Nieuw Brunhilde. Stadsgehoorzaal, 8 uur. Dinsdag. Nederl. Reis vereeniging voor Ka tholieken. Feestavond Burchtzaal 20.15 uur. Dinsdag. Populaire Viool-avond Robert le Rutte. Kleine zaal Stadsgehoorzaal 20 uur. Dinsdag, Ontwikkelingsavond R.K. Volks bond. Spreker H. J. Kuiper, Lid Centraal Bestuur, Bondsgebouw, 8 uur. De avond—, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 11 tot en met Zondag 17 Febr. a.s., waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, tel. 502, D. J. v. Driesum, Mare 110, tel. 406 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. „Widukind" als „Sam en zijn Maat doen aan boksen", werden vlug en goed ge speeld. Uit het geheele spel bleek, dat alien hun rollen goed meester waren. „Ontwik keling en Vreugd" heeft nog niets, hoewel reeds bijna een kwarteeuw uitvoeringen gevend, aan jeugdige ijver ingeboet. De costumeering en grimeering was voortref felijk. Allen hebben dan ook van deze feestavonden weer veel genoten. Er was voor beide avonden ook groote belangstel ling van buiten de paroohie. STADSNIEUWS CONTINGENTEERING VAN PAPIER EN PAPIERWAREN. De Kamer vai> Koophandel en Fabrieken voor Rijnland verzoekt ons het volgende ter algemeene kennis te brengen. Van het Ministerie van Economische Za ken werd het volgende schrijven ontvangen betreffende de contingenteering van papier en papierwaren: „nl verband met de contingenteering van papier en papierwaren acht ik het ge- wenscht door belanghebbende importeurs te worden ingelicht omtrent die orders, welke vóór den datum van de inwerking treding der onderhavige contingenteering (21 Januari) in het buitenland zijn besteld en door de fabrikanten tevens vóór dien datum zijn bevestigd. In verband hiermede kunt u belanghebbenden mededeel en, dat overzichten, waarin bovengenoemde orders zijn opgenomen, voorzoover deze bij den aanvang der contingenteering nog niét wa ren. ingevoerd en den importeur niet voi- .doende consenten ter beschikking zullen staan, kunnen worden ingezonden in sepa raten omslag, voorzien van het opschrift „Overzicht Bestellingen Papier( waren)" aan den Leider van het Crisis Invoer Bu reau, Laan van. Meerdervoort 84, 's-Gra venhage. De inzendingen dienen te bevatten: lo. een lijst, waarop met volgnummer de afzonderlijke orders zijn opgenomen, terwijl omtrent eiken order moet worden vermeld: a. soort van het artikel, b. kwantiteit, in K.G., stuks enz. c. tijdstip, waarop de invoer zou heb ben plaatsgehad, indien geen contingentee ring was afgekondigd, <L land van import, e. land, waaruit de desbetreffende pa piersoort eventueel vroeger werd betrok ken, f. leveringsvoorwaarden (f.oJf.; c.i.f. enz.). g. taxatie van den duur van wederver koop (aflevering) door den importeur, o. Orderbevestigingen in origineel van de buitenlandsche fabrikanten, voorzien van volgnummer als sub lo. genoemd. De inzendingen zullen zóó tijdig dienen te gescheiden, dat zij uiterlijk Maandag 18 Februari a.s. met de eerste post den Lei der van het Crisis Invoer Bureau bereiken. Op onvolledige of te laten inzendingen zal geen acht worden geslagen. Inmiddels zal ik een kleine commissie aanwijzen, die mij omtrent bovenbedoelde orders op korten termijn rapport zal uit brengen".

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2