VRIJDAG 15 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. - De aanvoer blijft nog steeds van eenige beteekenis. Werd ook andere jaren in dezen tijd van het seizoen reeds eenige weken tweemaal per week geveild, op heden is het nog driemaal en er is nog geen aanleiding dit tot twee te verminderen. De verschillende producten brachten bijna allen een redelijke prijs op. Alleen de meest grove producten als ra pen, grove peen, boerenkool staan niet te hoog in prijs. Voor waschpeen werd deze week van 0.90 tot S 1.25 per kist van 20 K.G. betaald. Hierover valt dus niet te klagen. Ook de roode en gele kool ging graag weg tegen oploopende prijzen, rood in 1ste kwaliteit van 7.30 tot f 9.80, gele kool van f 5.10 tot 7.20 per 100. Uien blijven op hetzefde prijsniveau van vorige week, per 100 K.G. varieerend van 1.80 tot 2.50. Grove peen brengt van 0.40 tot 0.50 per kist op. Selderieknollen, on- gewasschen gaan voor 2.30 tot 4.10 per 100 knollen. Boerenkool brengt niet veel op. Per kist van 0.05 tot f 0.09. Voor an dijvie wordt een redelijke prijs betaald, van 0.56 tot f 0.76 per kist van 6 K.G. Groene kool ging voor f 1.90 tot 3.50 per 100, een enkel partijtje bracht tot 4.10 op. Van het artikel kroten is dit jaar nogal veel. De aanvoer blijft nog ge regeld te groot om hoogere prijzen te ver- wachten; per kist van 20 K.G. gaat dit product voor f 0.25 tot 0.35. Verplegingsfonds. De vereeniging „Verplegingsfonds" hield gisteravond haar jaarvergadering. Er was een goede op komst. De voorzitter, de heer B. v. d. Jagt, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze, heette alle leden welkom en her dacht vervolgens in het bijzonder het over leden lid, wijlen den heer J. P. Bekker, die vanaf de oprichting de vereeniging heeft gediend als lid van den raad van toezicht. Hierna volgden de verslagen van secre taris en penningmeester. Bij monde van den heer P. Slingerland, verklaarde de raad van toezicht, dat de bescheiden van den penningmeester waren nagezien en in orde waren bevonden. Aan het jaarverslag ontleenen wij: In totaal werd over 1934 uitgekeerd voor 446 verpleegdagen, verdeeld over 16 patiënten, n.l. 12 in het Acad. Ziekenhuis met 255 ligdagen; 3 in het Wijkgebouw met 177 ligdagen en 1 in het St. Elisabeth Zieken huis met 14 ligdagen, waaruit duidelijk blijkt welk een ongunstigen invloed het Wijkgebouw heeft uitgeoefend op het to taal aantal verpleegdagen in 1934. Hierna volgde bestuursverkiezing. Her kozen werd de heer Jac. Vliegenthart, ge kozen de heeren W. L. Noordijk en G. Var- kevisser. Als lid van den raad van toe zicht werd in de vacature Bekker gekozen de heer Abr. v. Beelen. Het aantal verpleegdagen bleef gehand haafd op zestig per boekjaar en de con tributie op 6 cent per week. De uitkeering voor het operatiefonds bleef ook gehand haafd met een max. bedrag van 100. met een cent contributie per week. Hierna sluiting. WASSENAAR. R. K. VOLKSBOND Gisteravond vergaderde in het RJC. Ver- eenigingsgebouw de plaatselijke afdeeling van den R.K. Volksbond, onder leiding van den heer S. van Rijn, die in zijn openings- wooi-d hulde bracht aan de RJK. Raads fractie, bijzonder aan den heer v. Leeu wen, voor hetgeen men terzake de steun regeling had weten te bereiken. Vervol gens wees hij op het wederzijdsch lid maatschap van stands- en vakorganisatie hetgeen voor diverse dingen, o.a. uitkee ring uit Herw. Levenskracht, noodzake lijk is. Nadat het Bondslied gezongen was, wer den notulen gelezen, die onveranderd werden vastgesteld. Uit de mededeelingen stippen wij aan, dat er een conferentie is geweest met het bestuur van de R.K. Woningbouwver. over mogelijke huurverlaging. Het Bestuur daarvan, zal zich met een voorstel tot het Gemeentebestuur wenden. Daarna was het woord aan den Geeste lijk Adviseur, kapelaan F. H. Heemskerk, teneinde te spreken over het onderwerp „Leekenapostolaat". De gedachte van het leekenapostolaat is niet nieuw. Het mooiste voorbeeld waren de eerste christenen; voor verscheidenen van hen was het. een levenstaak om het geloof te helpen verbreiden. Ook wij al len moesten dat doen, en dat kan, wanneer ieder in eigen kring met volle overtui ging voor zijn geloof uitkomt. Wij moeten het zoo ver brengen, dat de heidensche maatschappij zich ergert aan hen die op komen voor het geloof. Helaas moeten wij ons ergeren aan hen die het geloof den rug toekeeren. Franciscus was geen priester maar een leek, die na een eerstelen een tweede Orde. nog een Derde Orde stichtte van leeken- a pos telen. De leekenwereld in onze dagen heeft geen nieuwe rechten meer noodig, maar meer energie en vaste wil om mee te wer ken de vijandige machten te bestrijden en Gods Rijk op aarde te bevestigen. Na het zich vervreemden van het werk door de leeken, waarvoor verschillende re denen worden opgegeven, is het opvallend, dat de herleving van het leekenapostolaat begint bij den Paus, die offer en altaar stelde midden onder het volk. Leeken apostolaat is de vervulling van het tweede gebod, dat der naastenliefde. Men zegt wel eens, dat er geen katho lieke actie meer noodig is en dan wijst men op het bezit van een kath. Kamerfractie, kath. Burgemeesters, een goede kath. pers en een kath. Radio Omroep, maar dat alles is niet voldoende. Waar is het levend christendom, het christen zijn in merg en been? AI te velen zyn passief, men is niet voor de volle honderd percent katholiek; men moet niet alleen dienaar, maar ook strijder zijn voor Gcd. Het is verheugend in onze dagen te zien naar een opgroeiende jeugd, die meer zich strijder voor Christus toont. Aan de hand van „de Kruisvaart" toont spr. dan aan de strijd van onze jeugd, die het licht draagt in den nieuwen tijd, die niet langer wil stilzitten en zich passief wil laten meesleuren, maar strijden wil voor Koning Christus. Latên ook wij be grijpen onzen plicht om apostel te zijn in eigen gezin en in omgeving, voor Christus onzen Koning. Luid applaus vertolkte den dank der tal rijke aanwezigen voor deze waarlijk schit terende rede. De voorzitter bracht daarna den Geestel. Adviseur hartelijk dank en sprak als zijn overtuiging uit, dat de opwekking haar doel niet zal missen. Hij hoopte, dat de Geestel. Adviseur nog meermalen een der gelijke rede zou mogen houden. Naar aanleiding van het vervolgens uit gebracht gunstig verslag van de verifica tie-commissie, bracht de voorzitter den penningmeester, den heer L. N. Zandvliet, dank voor zijn accuraat beheer, hopend, dat hij nog vele jaren penningmeester zou mogen zyn. Na gehouden rondvraag, waarbij nog werd opgewekt tot het bezoeken van den feestavond van Graal en Jonge Wacht op as. Donderdag, volgde sluiting met den Chr. groet. En toenging men nog lang niet naar huis, want niet minder dan 15 duinkonij nen en 15 worsten hingen aan „het lijntje", te wachten op hen die in een gezellig sa menzijn, door middel van een partijtje kaart, zich van zoo'n voorwerp meester zouden weten te maken. HUISBROEI-TENTOONSTELLING. Gistermiddag te 5 uur had in het Café „Het Wapen van Wassenaar" de opening plaats van de Huis- en Kasbroei-tentoon- stelling, die ook vandaag en morgen nog te bezichtigen zal zijn, en waaraan wij een bezoek ten zeerste kunnen aanbevelen. Namens de Commissie van Uitvoering, heette de heer G. v. d. Marei de aanwezi gen welkom, waarna hij mededeelde dat wegens verhindering van den Burgemees ter, diens plaats zou worden ingenomen door Jhr. von Weiier. In zijn openings woord bracht de heer v. d. Marei achter eenvolgens dank voor de byzondere mede werking, aan de hoofdonderwijzers en de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plant kunde. Dank bracht spr. ook aan den heer D. Th. Ruys voor het beschikbaar stellen van planten en aan den heer D. de Gans voor het arrangeeren der bloemen en plan ten. Dankwoorden volgden daarna nog aan allen die meewerkten voor het slagen aer tentoonstelling, aan hen die prijzen beschikbaar stelden, aan de inzenders, en aan de Juryleden, de heeren Dix, Eggink en Zandbergen. Spr. hoopte, dat de opper vlakte voor vrije inzending huisbroei een volgend jaar ver-drie, vier- of tienvoudigd zou moeten worden. Spr. besloot met een oproep tot alle vakgenooten en bloemen liefhebbers om de jaarl. tentoonstelling te helpen steunen en te helpen opbouwen. De heer A. Versteeg, oud-voorzitter van de Alg. Ned. Ver. voor Bloembollencultuur, prees buitengewoon de tentoonstelling waartegenover hij aanvankelijk sceptisch had gestaan. De jaarl. tentoonstellingen zijn gegroeid tot iets wat gezien mag wor den. Hij hoopt op druk bezoek. De heer Dix feliciteert met het bereikte succes. Wat hij hier gezien heeft, overtreft dat in andere plaatsen, z.i. een gevolg van de goede keuze der bollen door de com missie. Hy prees ook de inzending door particulieren en bracht hulde aan de kwee kers voor hetgeen zij laten zien. De heer v. Egmond, sprekende namens het bestuur der Hillegomsche bloembollen veiling en als vakonderwijzer in de bloem bollenteelt, wees bijzonder op het leer- zame van deze tentoonstelling. Jhr. von Weiier prees het werk dat door de kinderen is gepresteerd en ook het doel om liefde voor planten en bloemen by de kinderen te bevorderen, hen aldus de oogen te openen voor Gods schoone natuur en hun gedaehten af té leiden van ons omrin gende stryd en onrust. Wat men in zijn jeugd ondervindt, blijft tot het einde in ons gemoed gegrift. Wij moeten in deze ontredderde tijden blijven voortwerken aan onze kinderen en blijven gelooven in de uiteindelijke overwinning van het schoone en het goede. De Jury stelde de volgende resultaten vast: Wisselbeker: Chr. School, Bloemcamp- laan. 2de prijs: O. L. School, Bloemcamplaan. 3de prijs: Chr. School, Heerenweg. 4de prijs: Pius X School, Stoeplaan. Groep hyacinthen: wisselbeker, A. J. Hoogeveen. Groep narcissen: wisselbeker, P. Ruijgrok Lz.; 2de prijs: G. A. Henkes. Groep tulpen: wisselbeker, J. Hoogstra ten en Co. Groep huisbroei: wisselbeker, J. P. Bre- derode; 2de prijs, W. van Stijn; 3de prijs, Mej. C. Noordover; 4de prijs, J. van Zuij- len. Decoratieve groep: le prijs, J. Brouwer; 2de prijs, G. v. d. Marei, 3de prijs, H. van Deursen. Zooals rèeds geschreven in den aanvang van dit verslag, kunnen wij een bezoek aan deze tentoonstelling op heden óf morgen, ten zeerste aanbevelen. Geboren: Julia Johanna Elisabeth cL v J. H. F. Umbgrove en H. M. Bauduin. Gerard Riemer, z. v. M. J. Riemersma en A. A. Venema. Josina d. v. H. van der Does en C. van Beelen. Cornelius Ge- rardus Wilhelmus z. v. C. G. W. v. d. Plas en P. J. v. d. Hulst. Anny Christina d. v C. Klijsen en J. L. F. Stolk. Bernar- dus Wilhelmus z. v. J. van Reenen en M. C. Mageman. Johanna Elisabeth d. v. G. W. Verhoop en W. L. M. C. Kuhrmeyer. Ondertrouwd: A. Huisman en L. Terpstra. C. P. de Vogel en C. J. M. den Elzen. Gehuwd: M. J. Hulswit en J. A. Vrou- wenvelder. M. J. Balk en J. M. H. M. Beijersbergen. Overleden: Wilhelmina Alida de Voogt 68 j. echtgen. van P. van Ommeren. Willem van Vessem 68 j. man van P. Glasbergen. Gevestigd: Wed. P. H. Heijtze geb. ten Brummeler van Den Haag C. E. Molenaar van Alkmaar J. P. Muste van UIT DE RADIOWERELD Programma's van Zaterdag 16 Februari. Huizen, 301 M. K.R.O.-Programma. 8.00 Morgenwijding. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.- orkest. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Sporthalfuurtje. 3.00 Kinderuurtje. 4.15 De KRO-boys. 5.15 Het KRO-orkest. 6.00 Gramofoonplaten. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. 6.45 „Die verkaufte Braut" (Gramofoon platen). 7.15 Ir. S. v. Ravesteijn over binnenhuis architectuur. 7.35 De KRO-boys. Te 8.00 Vaiz Dias. 8.40 Voordracht door Gerda Panhuysen van gedichten van Adama van Scheltema. 9.00 Uitzending uit de Stadsschouwburg van een gedeelte der opera „Pelléas et Mélisande". 9.40 Voordracht (vervolg). 10.00 opera-uitzending. 11.05 Vaz Dias en Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. VARA.uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arbeiders in de Continubedr. 12.002.00 „Rigoletto", Verdi (Gramo foonplaten). 2.15 Filmpraatje. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Astrologische lezing. 3.30 R'damsch Philh. Orkest m.m.v. Kon. Mannenzangvereen. „Schiedamsch Mannen koor „Orpheus", orgel, hobo en viola. 5.30 Zang. 5.40 Literaire lezing. 6.00 A'damsch Salonorkest. 6.30 Esperanto-uitzending. 6.50 Vervolg orkestconcert. 7.10 Causerie. 7.30 Vervolg orkestconcert. 8.00 Herh. SOS-Ber. en Gramofoonplaten 8.30 „De diva", hoorspel. 9.00 „The Four Serenaders" en VARA- Varia. 9.30 Vaz Dias en Gramofoonplaten. 10.40 Concert uit Droitwich (Gramofoon platen). 11.00 „Madame Butterfly", opera van Puccini (Gramofoonplaten). 11.5012.00 Gramofoonplaten. D i o 11 w i c h. 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.05 BBC-Northern Orkest. 1.20 Commodore Grand Orkest. 2.20 Belfaster Omroeporkest. 3.20 Orgelspel. 3.50 „Hudry Gurdy" gevar. programma. 5.05 „Five hours back", relais uit Ame rika. 5.35 Ambrose en zijn Band. 7.05 Welsch Intermezzo. 7.50 Marschmuziek. Zierikzee P. H. Noordover van Leeuwar- deradeel H. Teunisse van Amsterdam A. Weissenbruch en vr. van Groesbeek M. G. Wessels van Leiden C. G. van Wissen van Bakel H. J. Kuijkhoven en vr. van Harderwijk M. Grünewalder van Osnabruck -r- G. E. Lücke van Bre men E. Feldker van Nuth W. G. Ko ning van Enschede M. H. Schlick van Apeldoorn C. T. E. Valout geb. van Schaik uit Weenen M. Busser van Den Haag G. van Duijsen van Oegstgeest P. Fabian van Bottrop E. F. Falout van Weenen J. v. d. Grijpaarde en gezin van Stompwijk D. L. Hoogkamer van Apel doorn A. Kerling van Voorburg L. C. de Laater van Bergen op Zoom M. Lachemaier uit Den Haag A. Lange van den Haag T. Moerman en dr. van Lei den M. A. Letterie geb. Molier van Den Haag A. Ochmann van Gladbeck ■- W. H. Pas van Den Haag H. Rutter van 8.20 Uitzending voor de British Industries Fair 1935. 8.50 Variété-programma. 10.20 BBC-Theater-orkest. 11.20—12.00 BBC-Dansorkest. „Radio Paris", 1648 M. 12.20 Symphonieconcert. 8.20 I. „La chanson de Fortunio" operet te van Offenbach, n. „Le tiers porteur®. operette van Terrasa*. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. ll.20-r-l.20 Concert uit rest. „Ritz". 2.504.50 Omroeporkest. 7.20 1ste acte van „Carmen", 'opera van Bizet. 8.15 Gevar. programma. 10.3511.35 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.35 Orkestconcert. 11.20 Uit Stuttgart: Ilja Livschakoff en zijn orkest. 2.20 Muzikale causerie met Gramofoonpl. 3.20 Vroolijk programma, m.m.v. blaas- orkest, mannenkoor, Schrammelensemible en solisten. 6.20 Viool en piano. 7.30 Carnavalsprogramma. 9.5512.20 Dansmuziek. Rome-, 420 M. 8.05 „Norma", opera van Bellini. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.50 Omroeporkest. I.502.20 Gramofoonplaten. 8.20 Salonorkest. 10.5012.20 Max Alexys' orkest. 484 M.: 12.50 Salonorkest. 5.20 Pianorecital. 6.50 Zang. 8.35 Vocaal trioconcert. 9.05 Hoorspel. 10.30 Gramofoonplaten. 10.5012.20 Max Alexys* orkest. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Zie Keulen. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Dansmuziek uit Frankfort., Gemeentelijk RadiodistrihutiebeditJI en de R.O.V. Radio-central* Derde programma 8.0511.20 Een der Duitscbe zenders. II.20—12.20 Kalundborg. 12.20—14.20 Keulen. 14.2015.20 Diversen. 15.20—17.20 Keulen. 17.20—18.35 Brussel (Fr.). 18.35—19.30 Brussel (VI.). 19.30—2.1.20 Keulen. 21.2021.50 Boedapest. 21.5022.50 Leipzig. 22.50afloop Brussel (Fr.). Vier de programma 8.058.50 Parijs Radio. 10.3511.05 Droitwich. 11.0513.20 Londen Reg. 13.2018.20 Droitwich. 18.20—18.50 Keulen. 18.5020.50 Londen Reg. 20.50—21.50 Droitwich. 21.5022.20 Londen Reg. 22.20afloop Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). Buschhausen G. A. van Schaick van Heemstede Wed. R. Galoupka geb. Schmied van Amsterdam K. Sikora van Den Haag. Vertrokken: D. Morse en gezin naar Rijswijk Z.-H. J. M. A. v. d. Zon naar Alphen a. d. Rijn Wed. H. Jaarsma geb. Blijenberg naar Aalsmeer F. v. d. Kooij en vr. naar Voorschoten J. M. H. M. Balk geb. Beijersbergen naar Zandvoort I. J. Vioen naar Leiden C. L. Molier en vr. naar Den Haag M. Kerkvliet naar Rijswijk Z.-H. H. J. de Wit naar Den Haag D. R. Gerhardt en dr. naar Rot terdam B. Kruys naar Amsterdam A. J. Vrijhof naar IJsselmonde W. E. C. V. Ofenheim en gezin naar Londen N. Duinkerken naar Den Haag C. F. M. Verstijnen en gezin naar Den Haag K. Leij naar Den Haag E. H. H. Wimmers- hoff naar Utrecht. FEUILLETON. Li-Weng-Ho, de mandarijn. Uit het Engelsch. door BEN BOLT. 'Nadruk verboden). 32) XVL Van aangezicht tot aangezicht. Een oogen blik na zyn ontdekking bleef dr. Forsyth in de kamer turen. Toen greep een verschrikkelijke twijfel hem aan. Dit weelderige vertrek met zijn zachte lam pen, zijn zijden gordijnen, zyn gebeeld houwde nissen met kostbare schilderijen, leek niet veel op een gevangenis. Het had een vergulde kooi kunnen zijn, maar de open vensters spraken een andere taal. En die Chineesche kleedij de kleedij van een dame van stand? Wat deed Kathleen Barrington daarin, als zij niet reeds den trots van haar ras had afgelegd? De twij fel werd nadrukkelijker. Had hij zich dan achteraf toch vergist? Was ze dan, zooals Ah Yeo had geïnsinueerd geen gevangene, maar een gewillige bruid? Deze gedachten deed enkele seconden den adem in zijn keel stokken,, tot zijn oogen, die hij weer op het meisje gericht had, zagen hoe er een verandering over haar kwam. Ze staarden het donker in, vouwde toen plotseling de handen als in gebed, en een uitdrukking van nameloos beklemmend verdriet. Neen, dat was geen verlangende bruid. Die verschrikte oogen, door tranen verduisterd, waren niet de oogen van een jonge vrouw, die de zon nige uren telde. Het volgend moment had hij den afstand, die hem van haar scheidde afgelegd; hij zocht zijn weg door het latwerk, zonder er aan te denken, dat het masker dat hij droeg en zijn beslijkte kleeren, 'n allesbe halve aantrekkelijke verschijning van hem maakte. Toen ze de vreemde gestalte zag, stond het meisje als gehynotiseerd Vol angst wa ren haar violette oogen op hem gericht; ze scheen niet in staat zich te bewegen, en hy was de kamer in voordat zij zich om keerde om de vlucht te nemen. „Kathleen!" riep hij zachtjes, maar drin gend. „Kathleen!" Ze bleef staan en keerde zich verbijs terd naar hem. „Jij!" riep zij met een lage, trillende stem, ongeloovig naar zijn gemaskerd ge zicht starend.. „Jij!" „Ja, ik; Kathleen." Haar twijfel begrijpend, trok zij het mas ker van het gezicht en wierp het op den grond. „Maarmaarstamelde zij. „Ik ben gekomen om je te redden. Je moet met me weg gaan onmiddellijk." „Ik dacht, dat je in gevangenschap was", hernam zij, den zin die haar woorden on derbroken hadden, voltooiend. „Dat was ik ook, maar ik ontsnapte den avond toen jij de jonk verliet." „Je ontsnapteWeer maakte zij haar zin niet af en keek hem aan, als ver trouwde zij haar oogen niet. „Ja. En van dat oogenblik af heb ik niets gedaan, dan pogen tot hier door te drin gen." „Maar Ah Yeo vertelde me nog geen half uur geleden, dat je hier in een van de ka mers van de Yamen gevangen zat. Hij ver zekerde me, dat je vannacht zou worden gefolterd, en daar ik weet, hoe duivel ach - tig-geraffineerd Chineesche martelingen kunnen zyn.... daarom, om je te redden, heb ikheb ik „Om me te redden.ja?" „Ehheb ik geloofd.om.om. Li Weng-Ho te huwen!" Een trek van ontzetting kwam over Dick Forsyth's gezicht. In zijn oogen flitste een plotselinge vlam. „Jij beloofde Li Weng-Ho te huwen", herhaalde hij op strakken stillen toon. „Om mij te kunnen redden?" „Ja", hernam zij eenvoudig, „ofschoon ik liever zou sterven." „En daarom draag je die kleeren?" „Ja", antwoordde ze weer, met een klank in haar stem, die een stecnen hart had moe ten vermurwen. „Dit zijn de offerkleeren. Ah Yeo heeft ze me gegeven. Ze waren voor mé gemaakt, en vanavond of morgen moet ik de bruid worden van den mandarijn, als. „Neen lieveling!" Hij strekte zijn armen uit. Weer vlam den zijn oogen, en zijn gelaatsuitdrukking openbaarde meer dan zijn woorden. Voor een oogenblik stond ze daar en staarde hem aan alsof ze het niet kon begrijpen, niet durfde gelooven; toen kleurde een diepe blos van vreugde het mooie meisjes gezicht en als een vogel naar het nest vloog zij in zijn armen. Die hielden haar omvat en zij begroef haar gezicht tegen zijn schouders, terwijl zij snikte van eindeloo- ze opluchting. Voor een oogenblik was al het andere vergetenhet gevaar, dat van zoo nabij loerde en de noodzakelijkheid om te ontsnappen, terwijl het nog tijd was. „Lieveling", fluisterde hij, „kijk me aan." Langzaam lichtte zij het stralende ge zichtje, waarin de violette oogen vochtig blonken, naar hem op. Hij boog zyn hoofd dieper naar het hare en kuste haar. „Lieveling!" klonk het opnieuw. „Jij bent van mij, voor tijd en eeuwigheid.... nooit zul je een anderen man toebehooren." „Neen, nooit een anderen man", herhaal de zij zacht en innig. Jou, jou alleen, die ge waagd hebt „Wat ik riskeerde was niets, vergeleken bij wat jij deed", keerde hij af. „Jij hebt oog in oog gestaan met iets veel ergers dan den dood, ommij te redden.... zooals je dacht." „Ik zou alles verduurd hebbentot je bevrijd was uit de klauwen van Li Weng- Ho, en dan „Ja? En dan7" „Dan zou ik doodgegaan zijn". Haar woorden braken in een gesmoord en snik. „Maar nu zul je leven", kwam hij snel, terwijl hij haar nogmaals kuste. „Je zult bevrijd zijn van de verschrikking van dat offer. We. Hij hield zijn adem in, daar hij meende in den tuin iets te hooren bewegen, en zich omkeerend terwijl hij haar nog in zijn ar men hield, tuurde hij naar buiten in de duisternis. Hij kon niets zien en het geluid, wat het dan ook veroorzaakt mocht hebben, herhaalde zich niet. Hij was echter thans tot de werkelijkheid teruggebracht. „Kathleen", waarschuwde hij. „We ver spillen tijd. Ah Yeo kan komen of de man darijn zou kunnen arriveeren. We moeten weg, oogenblikkelijk, maar het zou wel goed zijn als je iets had om deze kleeren te bedekkeneen donkere mantel bij voorbeelden vooral een paar andere schoenen." „Ik heb ze allerbei; er zijn er dozijnen. Wacht maar even; ik ben er in een minuut weer. Ik word niet bewaakt. Ah Yeo weet, dat ik niet over de muren van de Yamen kan klimmen en door de poort zou ik niet kunnen passeeren. Daarom mag ik het huis vry in en uit gaan, het latwerk is overal open. Een oogenblikje....!" Zij glipte uit zijn armen en snelde de ka mer uit. Dick Forsyth wachtte aller minst op z'n gemak. Dat geluid uit den tuin had hem zenuwachtig gemaakt, en hij verweet zich nu, zooveel tijd te hebben ver beuzeld. Zijn oogen wendden zich onwille keurig naar de open ramen, waardoor de zoete, zware geur van vele bloemen naar binnen werd gedragen door den zachten ovondwind. Het gedempte licht der schemerlampen, dat door de vensters naar buiten viel, kon de duisternis slechts op korten afstand doorboren. Een paar meter van de kamer verwijderd was het reeds zoo donker, dat daar niets meer te zien was, maar wanneer iemand van deze zijde langs het huis pas seerde, zou zijn aanwezigheid hier zeker opgemerkt worden. Uit voorzorg ging hij daarom achter een groot met ivoor inge legd kamerscherm staan. Op looden voeten kroop een minuut voorbij, toen twee minuten. Een afschu welijke angst overviel hem. Als er maar niets gebeurd wasNooit had hij Kath leen uit zijn nabijheid mogen laten gaan! AlsDoor het stille huis klonk plotse ling het sonore geluid van een gong. Met dat geluid nam zijn gevoel van onrust toe. Hij had geen flauw vermoeden, wat het zijn kon, maar zijn intuitie voorspelde, dat het niet veel goeds te beteekenen had. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10