WCENÓDAG 13 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 EEN STUDIEREIS DOOR EUROPA. Hedenmorgen ontvingen wij op ons bureau bezoek van den heer Joh. Jos. Nievelstein en mej. Maria Stende uit Ubach over Worms (Limburg), die sedert 13 Juli 1932 voor practische studie in Geographie en Volkenkunde een reis door alle landen van Europa hebben ondernomen. Achtereenvolgens hebben zij, naar uit hun controle-boeken blijkt, reeds de vol gende landen bezocht: Duitschland, Tsje- cho-Slowakije, Oostenrijk, Zwitserland, Italië, Portugal, Frankrijk, Luxemburg, België en nu ons land. Vervolgens begeven zij zich via Bremen,, Hamburg naar De nemarken, Noorwegen, Zweden, enz. over Polen naar de Balkanstaten. In hun con trole-boeken vindt men de handteeke- ningen van hooggeplaatste personen. In al deze landen legden zij een bezoek af aan Universiteiten, enz. Zij werden ont vangen op het Koninklijk paleis te Brussel (handteekening van wijlen koning Al- bert), op het koninklijk paleis te Amster dam, op het secretariaat van den Volken- bon^ op de Bundeskanzlei van Zwitser land, op vele ministeries, Aartsbisdommen, gezantschappen enz. De jongelui, die zich tot nu toe in een uit stekende gezondheid mogen verheugen, werden overal gastvrij ontvangen, behalve in Frankrijk, waar jnen hen op velschil lende plaatsen voor Duitschers aanzag en zij minder vriendelijk werden bejegend. Zelfs werden zij daar een poos gevangen gehouden. Door den verkoop van foto's trachten zij gedurende de reis in hun levensonderhoud te voorzien. Voor het door de afdeeling Leiden van de Nederlandsche Vereeniging E.H.B.O. ge houden examen voor het diploma eerste hulp bij ongelukken der Nederlandsche Veereniging slaagden de heeren: C. J. v. Bemmelen Sr., C. J. v. Bem/melen Jr., W. Brouwer, N. C. Holtz, G. M. Seijn, P. H. Smittenaar, H. Hassel'bach, W. de Jong, alsmede de politie-'beamibten E. Beens, J. Dijs, M. van Dijk, H. Wilschut, J. Eerland en de brandwachten le klasse N. J. v. Ber gen Henegouwen, J. de Geus, W. Vis en D. van Staden. Het examen werd afgenomen door de doktoren J. W. Loos te Rotterdam, M. van der Stoel te Voorschoten en S. A. Liezen- berg, docent. LIEDERAVOND LIEN KORTER, HANS GOEMANS. In den Foyer. De mezzo-sopraan zangeres Lien Korter gaf met medewerking van Hans Goemans een liederenavond. Naar men ons zeide is Mevrouw Lien Korter een Hollandsche van geboorte. Zij zong ons met haar wèl mooie, (maar toch nog niet geheel gaaf afgewerkte stem) een groote reeks liederen voor. Wanneer wij overwegen wat er noodig is om het lied naar waarde te vertolken, dan moet de zangeres, die ze interpreteert, zangeres zijn musicienne en begaafd zijn met litteraire aanleg tevens. Wat de zangkunst van Mevrouw Korter betreft: zij heeft een mooie getimibreerde mezzo-sopraan stem, met in de boventonen (die, wat afgerond, het forto zullen ver fraaien), een mooi lichtende résonnance. De vocalen zitten vooral in het lagere re gister nog niet geheel ter plaatse, terwijl de consonanten al te slap genomen, meer malen vervagen. Dan hebben wij beden king tegen de ademtechniek, dje bij ster kere ontwikkeling de stem, die nu nog niet voldoende staat, stabiler zal maken. Klank- egaliteit en stemvervloeiing zullen even eens kunnen toenemen. Het programma bevatte Italiaansche lie deren van dezen tijd van Donaudy en Respighi, vijf liederen van Brahms, Spaan- sche liederen van Nin, drie klassiek-Spaan- sche liederen, dan een van Turina en een vijf-tal prachtliederen van Faui;é. Aanbeveling verdient het, de Italiaan sche, maar vooral de Spaansche liederen van een vertaling te voorzien, want het meerendeel van 't gehoor kqnt deze talen niet. Daar de tekst een zeer ingrijpend deel van het lied uitmaakt, is het kunnen vol gen van den tekst noodzakelijk om het "lied te verstaan. Wanneer wij nogmaals nagaan wat wij hoorden, dan vragen wij ons af: was deze liederavond artistiek mooi, en aesthetisch voldragen? Dan moet men hierop antwoor den dat: wanneer de zangeres zich toelegt op ernstige liederzangkunst (dat wil zeg gen wanneer zij haar maniertjes en op pervlakkigheden zal kunnen vergeten) zij wèl wat zal kunnen bereiken. Telkens meende men „nu komt het", maar telkens werden wij teruggedrongen door opzettelijkheid 'in voordracht en hou ding. Het tweede Italiaansche lied beloof de veel. Van de Brahmsliederen voldeed het vierde het beste. Wij apprecieer en het, dat de zangeres ons in kennis stelde met de Spaansche lieder litteratuur, waaronder wij juweeltjes on derkenden. De liederen van Fauré-zijn voor ons niet onbekend. Vera Janucopulos heeft ze ons geleerd. Met nadruk willen wij de zange res er op wijzen, dat haar voordracht door gaans tè geaffecteerd is en haar innerlijk te weinig ontroerd, zoodat zij zich moet toeleggen op bezonkenheid en ernst, die zetelt in eenvoud met het dramatisch accent te pas gegeven. Alle overlading ter zijde gezet, dan eerst zal zij boeien. Wanneer deze zangeres zich gaat her stellen, zich zelf gaat vasthouden, en zich geestelijk zal verdiepen, dan ligt voor haar een goede toekomst open. De critische bemerkingen, die wij hier noode geven, mogen de zangeres een riem onder 't hart wezen en haar helpen de groote, waarachtige kunst te benaderen, waarvan zij ongetwijfeld grooter satisfac tie zal hebben. Zij kreeg heel veel applaus en heel veel bloemen. Hans Goemans se- UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN JUBILEUM C. BOUWMEESTER Heden herdacht de heer C. Bouwmees ter, bloemistknecht bij de N.V. de Gebr. Eggink, alhier, den dag, waarop hij vóór 50 jaar in dienst kwam bij wijlen den heer W C. Eggink Sr., den vader der tegen woordige patroons en dus onafgebroken bij deze familie in dienst is geweest. Als jongeman van 16 jaar kwam hij in dienst. Hedenmorgen half elf werd de jubilaris door zijn patroon, den heer C. Eggink per auto van zijn woning gehaald en gebracht nam de zaak, waar tegenwoordig waren de kinderen en familieleden van den jubi laris alsmede het geheele personeel. De heer Eggink sprak den feesteling als volgt toe. Zoo is dan eindelijk de lang verwachte dag aangebroken, waarin ge door 's Hee ren goedheid moogt gedenken, dat ge 50 jaar geleden hier je intrek deed. Het is voor mij onmogelijk om van af den eersten dag, dat je hier bent geko men, tot nu toe, een overzicht te gaan ge ven. Alleen weet ik nu nog dat je eerste werk was te gaan spittten op den achter hoek tegen de Papelaan. Een bewijs, dat je toen in de volle kracht van je leven was, wart nu zou het niet meer gaan Toen je bent, gekomen was het koppeltje nog klein. Onze beste vader, die hier nauwelijk 2 jaar aan den gang was, had heel wat te ver werken om van een stuk weiland een goe den turn te maken voor bloembollen en bloemencultuur. Hoe heel anders was het toen bij nu ver- gelekwen, wat lag die tuin toch veel te hoog, wat een verkeerde plekken lagen er in, en wat viel .er toch veel te opperen, en wat moest er in die eerste jaren gewerkt worden met een schrale portemonnaie. Wat gaven de eerste jaren een teleur stelling. Denk aan vaders aardappelen cultuur en handel. Ja zijne geheele groen- tencultuur. Hoe is van lieverlede de bollencultuur onstaan met de violencultur, wat heeft va der niet menigmaal gesproken van zjjn kurkje, waarop hij gedreven heeft en wat fiebcen jelui daar niet een koude voor doorstaan. De meesten die nier nu wei Ken, hebben daar geen flauw begrip van. Hoe veel duizenden paaltjes hebben jelui niet geslagen voor de violenbakken en dan die broeiramen met de roodborstjes om je heen Als je nog denkt aan de stookbakken rnct het stookhoekje. Weet je nog dat in den winter van 90 alle narcissen zijn bevroren? Weet je nog dat vader zijn eerste tulpen in de kas in bloei trok, maar daar hebt je nooit zooveel aangewerkt. Je waart meer in de landstaal gesproken, een land rot. Je zocht je werk buiten en dat buiten werk heeft je gestaald. Voor dat buiten werk beeft God je de kracht en liet al leen de kracht, maar ook de liefde voer je vak geschonken. Je deugde niet voor den handel, je was geboren voor werkman, voor een netten werkman, die wist waar zijn plaats was, waar hij te staan had. Je benr een werkman geweest, die wist mede te leven met zijn patroon, die wist wat zijn patroon van hem eischen mocht. En al zijt gij nu op een hoogen leeftijd gekomen om met de Psalmist te spreken: „tot bijna de zeer sterke" gaat behooren, dan moeten wij nog heden ten dage zeggen: Je liefde en toewijding zijn nog niets verflauwd. Wij hebben je steeds aan onze menschen tot een voorbeeld gesteld en dat kunnen wij nog doen. De wijze van werken is door den nood der tijden de laatste jaren sterk gewijzigd. ZouaJs er vroeger gewerkt werd, wordt er in Je huidige dagen niet meer gewerkt. Al les gaat vlugger, maar ook ruwer. Geluk kig mogen wij zeggen, aldus spr., dat de verhouding met het personeel goed is en gaarne .zouden wij ook zien dat de maat regelen, die wij gedwongen worden om te nemen, niet behoefden genomen te worden. Hoe gaarne zouden wij als vroeger onze getrouwen ook des winters aan het werk houden. Maar de nood dwingt ons hiertoe en al zijn de vooruitzichten voor het a.s. jaar in som mige opzichten iets gunstiger, van andere kanten komen de donkere wolken opzetten Eén ding is gelukkig, dat niet aan ons de toekomst is overgelatèn, maar wij belijden dat niets bij toeval geschiedt, maar dat ons lot is in 's Heeren hand. Veel zal er dan ook weer in dezen zomer van u allen ge- eischt worden, maar wij vertrouwen, er dan ook op dat gij allen uw plicht zult verstaan en dat dan ook de persoon van den jubilaris u ten allen tijde tot voorbeeld zal zijn. Want bij u, jubilaris, zijn de beste peertjes geplukt, waar wij weten dat het een straf voor je zoudt zijn als wij zeiden: „Bouwmeester, neemt nu maar je rust, wij willen je niet meer zien". Hoevele kar weitjes zijn er niet, die jij alleen maar netjes kunt doen en daarom zeggen wij: „Bouwmeester blijf komen en als het je te zwaar werdt, zegt het dan, dan praten wij wel samen. Spr. bood den heer Bouwmeester een leunstoel aan en vervolgde: Wij felicitee- ren je dan ook hartelijk en geve de Heere je nog vele rustige uren om in dezen ge- makkelijken leunstoel te doen gedenken aan al 't goede, wat Hij je in je leven heeft geschonken, maar moge ook deze makke lijke steel zijn om te gedenken, hoe kort je nog van de eeuwigheid af bent, tot rus tige aanbidding van God en tot onderzoek van je eigen ziel. Aan den jubilaris werd een couvert met innoud aangeboden. De heer J. N. Kröschel vertolkte de ge voelens van het personeel. Namens het personeel bood hij den jubi laris een wandelstok aan voorzien van een gouden band met inscriptie. De heer G. Lamboo, een der oudsten van het personeel, dankte den jubilaris voor het genoten onderircht tijdens zijn leerja ren, voor zijn kameraadschap tijdens het werken en voor de genoten vriendschap. De Jubilaris had moeite op al deze ge- lukwenschen te antwoorden. Zichtbaar ont roerd heeft hij met een enkel woord allen en bijzonder zijn patroon bedankt voor hun gaven en wenschen. Nauwelijks wa ren deze huldigingen gebeurd of Burge meester E. Vernède kwam persoonlijk den heer C. Bouwmeester in deze met prach tige bloemen versierde zaal gelukwenschen, den jubilaris prijzend als een lichtend voorbeeld voor de jongere generatie, een mensch, waarop de geheele gemeente trotsch kan zijn. Na deze persoonlijke felicitatie deed hij mededeeling, dat het H. M. de Koningin had behaagd Coenraad Bouwmeester de eere-metaal in brons te verleenen van de Oranje-Nassau-Orde waarna hij den jubi laris het eeremetaal op den jas spelde. Hierna werden ververschingen aangebo den en kwamen nog enkele geschenken, binnen o.a. van zakenrelaties van de firma Eggink. Den verderen dag bracht de jubilaris thuis door en ook daar heeft het aan be langstelling niet ontbroken. STOMPWUK Gemeenteraad. Dinsdagavond te 7 uur komt de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen Agenda: 1. Opening 2 Ingekomen stukken. 3. Behandeling ge- meentebegrooting voor het dienstjaar 1935, met de daarbij behoorende voorstellen tot wijziging van diverse belasting-verordenin gen. 4. Voorstel tot wijziging der verorde ning, regelende de eischen van benoem baarheid en de bezoldiging veldwachters. 5. Voorstel n.a.v. adres van den heer B. Hoogwerff Kroon te Voorschoten (aanspra kelijkstelling gemeente ter zake door onbe voegden kappen houtwol op zijn eigen dom).. 6. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring woning Veenweg no. 11 (eigenaar A. G. Roeling, Veenweg no. 12). 7. Voorstel n.a.v. adres bestuur R.K. Middenstands- vereeniging „De Hanze", afd. Leidschen- dam terzake verrichte nevenwerkzaamhe den gemeente-opzichter. 8. Voorstel betref fende wegen in park Leeuwenbergh, mede in verband met adres bewoners van ge noemd park. 9. Verder voorkomende zaken Verkooping. De heden bij afslag ver kochte perceelen aan den Oostvlietweg heb ben opgebracht f 10.500. Kooper was de keer Duindam te Wassenaar. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE. Ambtswoning burgemeester. De gemeenteraad heeft in zijn gisteren gehouden vergadering besloten voor den burgemeester een ambtswr 'ng te bouwen. De kosten zullen bedragen 7700. Het voorstel werd genomen met 5 stem men. Tegen stemden de heeren de Bruyn, de Jong, Kaptein, Van Vliet en W. Lom- merse. (Uitvoerig verslag volgt). LAATSTE BERICHTEN cundeerde aanvankelijk wel wat sterk overigens heel artistiek en voldragen. Als toegift hoorden wij een lied van R. Strauss. J. K. DE K.L.M. 1934. Passagiersvervoer toegenomen met 106 procent. Het afgeloopen jaar is voor de K.L.M. een periode van vooruitgang geweest. Al leen het goederenvervoer onderging den ongunstigen invloed van steeds talrijker geworden handelsbelemmeringen en kon zich niet op de hoogte van 1933 handhaven. De K.L.M. vervoerde in totaal op de in ternationale lijnen in Europa (in samen werking met eenige buitenlandsche maat schappijen), op h,et binnenlandsche net en de Indiëlijn 85.969 passagiers, 1.081.853 K.G. vracht en 243.000 K.G. post; het aan tal pleziervliegers bedroeg 18.465. Alleen van de binnenlandsche lijnen maakten 24.586 passagiers gebruik. De stijging van het passagiersvervoer gedurende de laatste jaren is buitengewoon. In 1932: 21.327 passagiers. In 1933: 41.707 In 1934: 85.969 T.o.v. 1933 is het aantal passagiers dus met 106 procent gestegen. Het goederen vervoer, hoewel verminderd, bedroeg toch in 1934 ruim 200.000 K.G. meer dan in 1932. Het postvervoer ging in vergelijking met 1933 (194.000 K.G.) vooruit met 25 pro cent. Tengevolge van de verhooging der frequentie op de Europeesche lijnen nam het aantal gevlogen K.M. toe van 3.732.660 K.M. in 1933 tot 5.296.906 K.M. in 1934. DREIGENDE EXECUTIES ONDER DE TUINDERS. De Nederlandsche "Tuindersbond heeft een adres gericht aan den Raad van Mi nisters in verband met het feit, dat in de verschillende afdeelingen van den Bond dreigende berichten komen aangaande dreigende executies onder de tuinders. De Bond wijst er in dit verband op, dat thans van alle zijden door verschillende credi teuren een steeds toenemende druk wordt uitgeoefend op den geheelen tuindersstand, waardoor de door jarenlang verlies sterk ondermijnde bedrijven de voortzetting van het bedrijf, met alles wat daarmede annex is, schier onmogelijk wordt gemaakt. Vol gens adressant moet de oorzaak van dezen crediteurendruk op de tuinbouwbedrijven geweten worden aan algemeen verlies van vertrouwen in de tuinbouwtoekomst, ver- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Magdalena, d. v. J. Boom enen M. Neuteboom. Overleden: A. Trago-Huisman vr. 71 j. J. A. Dikkescheij m. 57 j. J. J. Schim m. 47 j. oorzaakt door de toegezegde, doch tot heden niet in practijk gebrachte executie wet, door de nog steeds zeer onvoldoende steun aan den tuinbouw en door de slechte voor uitzichten van onzen export, vooral naar Duitschland. Adressant concludeert, dat thans, in ver band met het toenemend gevaar voor open bare en stille executies, onmiddellijk in grijpen door afkondiging na tijdelijk exe cutieverbod van bodembedrijven, dringend geboden is. Daarna zal een algeheele reg'eling van het hypotheek- en schuldenvraagstuk ter hand moeten worden genomen, terwijl her stel van de tuinbouwbedrijven door uitbe taling van steun tot 100% van de richtprij zen voor 1934 en de twee daaraan vooraf gaande jaren niet alleen voor den tuin bouw noodig, maar ook voor de geheele gemeenschap van zeer groot belang moet worden geacht. Voorts' zullen ten opzichte van de ver deeling der beschikbare Duitsche clearing- gelden de belangen van de bodemproducen ten niet mogen worden opgeofferd aan de belangen van de kapitaalvorderingen. TELEGRAMMEN TOT NOG TOE VIER SLACHTOFFERS IN DE MIJN „LAURWEG" GEBORGEN. AKEN, 13 Febr. (VX>.) In een officieel communique omtrent het bergingswerk op de mijn „Laurweg" werd gisteravond laat medegedeeld dat het watergevaar thans ge weken is. Het bergingswerk is zeer moei lijk en de daaraan deelnemende ploegen moeten om het half uur worden afgelost. Tot nog toe zijn de lijken van vier slacht offers geborgen. STOORNIS BIJ HET SCHEREN. MONTREAL, 13 Febr. (V.D.). In een barbierswinkel hier ter stede heeft zich deze dagen een merkwaardig ongeval voor gedaan. Terwijl een klant werd geschoren, was in de kamer boven de winkel iemand bezig met het schoonmaken van een revol ver, waarvan een der kamers was gela den, hetgeen hem niet bekend was. De la ding ontbrandde; de kogel sloeg door den vloer, ging rakelings langs den klant en trof den barbier in 't hoofd. De man moest naar het ziekenhuis worden gebracht, ter wijl de klant, toen hij van den schrik be komen was, zichzelf verder moest scheren, daar er geen bediende in de zaak meer aanwezig was. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 13 Febr. Veemarkt. Ter Veemarkt warén heden aangevoerd 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. 258 vette kalveren: le kwal. 5258 per K.G. levend gewicht; 2e kwal. 4250 per K.G. levend gewicht; 3e kwla. 3240 ct. per K.G. levend gewicht. 82 Nuchtere kal veren f 36 per stuk. 320 Varkens: Vleesch- varkens, wegende van 90110 K.G. 42 43 ct.; zware varkens 4041 ct.; vette var kens 3940 ct. per K.G. slachtgewicht. Vette kalveren flinke aanvoer, handel slepend, beste uitgezonderd en prijshou dend. Varkens korte aanvoer, handel niet vlug, doch prijzig. VOORSCHOTEN, 12 Febr. Eieren. Eieren per 110 stuks f 2.503.00; Eendeieren per 100 stuks f 2.502.75; Kippen per' stuk f 0.400.80; Konijnen per stuk f 0.201.50; Hanen per stuk f 0.600.90. KOUDEKERK-RIJNDIJK, 12 Februari, Eierenveiling. Aanvoer 2970 stuks. Prijs kippeneieren f 2.403.10; Eendeneieren f 2.50—2.60; Boter f 0.68—0.73 p. pond; Kaas f 0.170.20 per pond; Konijnen f 0.60 1.20 per stuk. ..WOERDEN, 13 Febr. Kaas. Met rijks- merk le kw. 18 tot 20 per 50 K.G.; met rijksmerk 2e kw. 16 tot 17 per 50 K.G. Han del matig. STOMPWIJK, 13 Febr. Eieren. Aanvoer 4552 eieren. Kipeieren f 2.603.25; een eieren f 2.052.50 per 100 st. VEUR, 13 Febr. Eieren. Aanvoer 30.059. Kippeneieren f 2.703.10; Eendeneieren f 2.202.30; Ganzeneieren f 10 per 100 st. Kippen f 0.401.05; Eenden f 0.40; Konij nen f 0.401.50; Duiven f 0.100.20 p. st. VEUR, 13 Febr. Vrije veiling. Op de heden gehouden vrije veiling in café ,Het Eiland" werden aangevoerd 10817 kippen eieren a /2.703.10 per 100 stuks. BIOSCOPEN. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Trianon: Toelaatbaar' voor volwassenen. Casino: Gdedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. t... hebt een circulaire ontvangen met de vraag: BESTEL EEN WINTERBOEK van het landelijk comité tot steun van werklooze intellectueelen! Waarom hebt gij niet ge antwoord Wij zonden 50.000 cir culaires rond. O Hoeveel heeft dat ge kost aan porti? En wie moet dat betalen? BESTEL DUS NOG HEDEN het in de pers zoo unaniem hoog georezen Winterboek, bij het NATIONAAL COMITÉ Laan Copes van Cattenburgh 6 Den Haag. Gironummer 2424 Verblijd ons nu eens met een minimum bedrag van t 4 -. Ook grootere giften zijn welkom. Effecten koersen Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN Als je dan niks goeds voor me hebt, trek ik m'n eigen schoenen weer aan. Dat is 't hem juist. Die heb ik daarnet aan een ander ver kocht. (Candide) 13 Febr. 1935 V.K. Heden II industrie: Alg. Kunstz. Unie 323/4 321/s Berkels Patent 481/j Calvé Delft c. v. A 64»/4 67% Küchenm. Acc. VJ Ned. Ford 243 242 Philips Gem. Bez 2241/, 2223/4 Uni Lever 89l/4 87^8 Petroleum: Kon. Olie 140 137S/4 Perlak 981 /3 99 Rubber: A'dam Rubber 967/8 97 Deü Bat Rubber 70 69 Vico 112 112 Serbadjadi ö01/8 60 Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie 35 361/, Oude Boot Mijnbouw: 44 Boeton 42 Alg. Explor. Mij 1471/2 146 Suiker: H.V. A dam 167 166 Vorstenlanden wu 19 88 Java Cultuur 90 NI.SU. bOl/4 80 l'abak: t Deli Mü. 135 Senembah 1381/. 1371/o Deli Bat. Tabak i43v; 143 Oostkust 30 31 Am. Fondsen: Am. SmeDing 201/j 203/4 Anaconda 6% 6s/a Ass. Gas en Elec Bethlehem Steel 18 18!/8 Jities Service LVl0 LVl6 Jentral Public. JontinentaJ Ou iou/10 Oen. Aviation 2»/g Int Nickel 141/16 14 Kennec. Copper 101/2 10'Vs Milwaukee ll/2 ld. Pref. 2»/l6 Keesport Tin PI 57%, North American 10 Nevada Shell Union 4:'/r 4%6 Unit. St. Leather 3"A6 Union Pacific 61 V2 603/4 Wabash 1 'V16 51/8 United St. Steel 51/8 Tidew. Aas. Oil 2U/2 21U/l6 W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Londen 7.24 ~/s Berlijn 59.42 New York I.489/16 Parijs 9.761/., Brussel 34.55 Zwitserland 47.92 Milaan 12.51 Madrid 20.25 Oslo 3fi.42l/o Kopenhagen 32.371 /o Stockholm 37.371 /2 Weenen Praag 6.18 Boedapest

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3