SM DEN GAVEN GULDEN OM DEN GAVEN GULDEN WOENSDAG 13 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 Febr. 1935, medegedeeld door het Kon. Ned Met. inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 770.5 te La Coruna. Laagste barometerst.: 728.5 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 14 Febr.: Matige, tijdelijke toe nemende Z. tot W. wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waar schijnlijk eenige re gen, weinig verande ring in temperatuur. In de algemeene drukverdeeling kwam nog weinig verandering. Gisteren was een depressiekern voor de Noorsche kust gele gen, deze verplaatste zich Oostwaarts; doch werd gevolgd door een nieuw lage-druk-ge- bied, dat secundaire uitloopers over de Britsche Eilanden vertoonde. In het Zui den bleef de druk hoog. Het weer blijft regenachtig en betrokken tot zwaar be wolkt over vrijwel geheel West-Europa. Over het vaste land steeg de temperatuur; over IJsland, Schotland en plaatselijk in Scandinavië werd het kouder. De vorst is thans teruggedrongen tot Cen traal-Europa en over Midden-Zweden komt nog strenge, in Noord-Zweden en Finland matige vorst voor. Rond het Kanaal en de Zuidelijke Noordzee en langs de Noorsche kust waait het vrij krachtig. Er is in den weerstoestand ten onzent geen verandering te wachten. LUCHTTEMPERATUUR: 6.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.x Van Woensdagnamiddag 5.37 uur tot Donderdagmorgen 6.51 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Donderdag 14 Februari n.m. 12.23 uur. Storm waarschuwingsdienst. Geseind te de Bilt hedenmorgen te 3.55 uur aan de posten van Hoek van Holland tot de Belgische grens: „Weest op Uw hoede". DAMES- EN HEERENCONFECTIE- INDUSTRIE. Vragen van het Tweede Kamerlid dr. Vos. Het Tweede Kamerlid dr. I. H. J. Vos, heeft den minister van Economische Za ken de vraag gesteld, of deze niet ver wacht, dat de Duitsche dames-confectie- industrie door gebrek aan wol het haar bij het laatst gesloten Nederlandsch-Duitsche Handelsverdrag toegestane contingent voor den invoer van bovenkleeding voor vrou wen, meisjes en kinderen voornamelijk zal uitputten door de invoer van zoogenaamd N.A.G.-confectie en dat, als gevolg daar van, het jaar 1935 voor de Nederlandsche confectie-industrie en in het bijzonder voor de Nederlandsche da mes-confectie-indus- trie catastrofaal zal worden. Voorts, of het naar 's ministers meening niet noozakelijk is, alsnog het bedoelde contingent te verdeelen in een contingent voor wollen en half wollen dames confectie en een contingent voor z.g. N.A.G.-dames- confectie, en wel zoodanig dat de Neder landsche dames-confectie-industrie kans heeft, haar producten op de Nederland sche markt af te zetten, en zoo neen, op welke wijze de minister dan denkt, een voor de laatstbedoelde industrie ruineeren- de overmatige import van N-A.G.-goederen tegen te gaan. Verder vraagt de heer Vos, of het den minister bekend is, dat de Nederlandsche heeren- en jongens-confectie-industrie, in het bijzonder die, voor goedkoope volks- kleeding, verschillende voor haar fabrika ten benoodigde stoffen in Nederland niet kan betrekken, omdat deze doo*- de Ne derlandsche textielindustrie niet of in on- voldoende hoeveelheid en variaties worden gefabriceerd, en dat de verschillende Ne derlandsche heeren'-confectie-fabrikanlen in verband hiermede tot inkrimping van hun bedrijven en het invoeren van een verkor te werktijd heben moeten overgaan, met als gevolg, dat de geheele en gedeeltelijke werkloosheid in deze industrie ernstig toe neemt. Ten slotte vraagt de heer Vos, of de mi nister bereid is, het daarheen te leiden, dat de Nederlandsche heeren-confectie-indus trie de bedoelde stoffen in ruimere mate zal kunnen importeeren, en een kleine com missie uit eenige heeren-confectie-fabri- k an ten van wollen stoffen te benoemen, welke voor de confectie-industrie benoo digde stoffen niet of m onvoldoende mate in Nederland worden gefabricrcd en te advisee ren omtrent dè import daarvan. EEN SPECIAAL AMSTERDAMSCH WERKFONDS? Het „Handelsblad" verneemt, dat binnen kort met medewerking van het ooilege van B. en W. van Amsterdam door een aantal vooraanstaande figuren uit de bank- en za kenwereld, uit industrie en handelskrin gen, zal worden beraadslaagd over de mo gelijkheid, om voor het doen uitvoeren van werken in de hoofdstad en tot het bevor deren van arbeidsverruiming een speciaal Amsterdamsch werkfonds te stichten. In het college van B. en W., waar het pogen met groote instemimng werd begroet, is een delegatie aangewezen om met vooraan staande personen uit genoemde kringen na te gaan, welk effect de stichting van dat hoofdstedelijk werkfonds zou kunnen ver zekeren. De correspondent van de „N. Rr Crt." tee kent hierbij aan: Voorzoover wij op het oogenblik kunnen nagaan, is dit plan een maand of drie geleden besproken in een vergadering van het college van B. en W., van welk college het plan is uitgegaan en dat hierover een vertegenwoordiger der bankwereld consulteerde. De reden van dit initiatief van B. en W. is, dat het hier ter stede met het rijks werkfonds niet opschiet. Wil men op het gebied der werkverrui ming iets bereiken, zoo is de meening, dan moet dit geschieden met Amsterdamsche zakenlieden en door middel van Amster damsche bedrijven. NIEUWBENOEMDE BURGEMEESTERS. G. EL P. Bloemen, burgemeester van Oldenzaal. De heer G. H. P. Bloemen is benoemd tot burgemeester van Oldenzaal. De nieuw benoemde is 7 December 1884 te Oldenzaal geboren. Na aan de 5-j. R.H.B.S. Willem H te Tilburg eindexamen te hebben gedaan, was hij 1jaar student in de medicijnen aan de hoogeschool te Utrecht, waarna hij in den handel ging. Na ruim 1M jaar als volontair op sigarenfabrieken te zijn werk zaam geweest, stichtte hij in zijn geboorte plaats een sigarenfabriek met tabaksker- verij. Deze inrichtingen exploiteerde hij van 1909 tot 1919, waarna zij werden opge heven. Van 1911 tot 1919 was hij lid van den raad der gemeente Oldenzaal, gedu rende 19171919 tevens wethouder. In 1915 werd hij gekozen tot lid der Staten van Overijssel en in 1919 tot lid van het col lege van Ged. Staten, welke functie hij on afgebroken tot nu toe heeft bekleed. Als Gedeputeerde had hij gedurende 10 jaar zitting in de financieele commissie en de laatste 5% jaar was hij voorzitter der wa terstaatscommissie. Sinds 1929 is hij waarn. commissaris der Koningin en voorts be kleedde hij nog tal van andere functies. C. A. M. Koot, burgemeester van Uithoorn De heer C. A. M. Koot is benoemd tot burgemeester der gemeente Uithoorn. De nieuw-benoemde is 27 October 1900 te Utrecht geboren. Hij is thans commies-chef ter gemeentesecretarie van De Bilt. Onge veer 12 jaar geleden is hij daar tot ad junct-commies 2de klasse benoemd. Hij is secretaris van vele commissies en instel lingen en voorzitter van de vereeniging tot viering van nationale feestdagen te Bilt- hoven en van den R.K. prov. Utrechtschen voetbalbond, vice-voorzitter van de centra le propagandacommissie „dr. Schaepman", regelende de propaganda in de provincie Utrecht voor de Tweede Kamer- en de Sta tenverkiezingen, enz. Nederlandsch architect in Engeland onderscheiden. W. M. Dudok, de bekende Nederlandsche architect, is gekozen tot lid van het Royal Institute of British Architects. Z. M. de Koning zal van zijn naam in kennis wor den gesteld, daar men hem de geschikte persoon acht voor toekenning van de Ko ninklijke gouden medaille voor architec tuur voor 1935. Directeur-geneesheer van „Calvariënberg" te Maastricht. De gemeenteraad van Maastricht be noemde tot directeur-generaal van het zie kenhuis „Calvariënberg" te Maastricht, dr. C. Mendes de Leon te Amsterdam. STADSNIEUWS OUDE DAME BEROOFD. In de Doelensteeg tegen den grond geworpen. In de Doelensteeg is gistermiddag de be jaarde mevrouw K., wonende Witte Singel, aangereden door een wielrijder. De dame werd tegen den grond geworpen, van wel ke gelegenheid de wielrijder gebruik maakte om haar een boodschappentasch en handtaschje te ontrukken, waarna hij zich ijlings verwijderde. De boodschappen tasch werd even later door hem wegge worpen. In het handtaschje, dat de beroo- ver heeft meegenomen, bevond zich een vrij groot bedrag aan geld. De politie heeft onmiddellijk nasporin gen verricht, doch tot nu toe zonder resul taat. De aanrander was ongeveer 20 jaar oud, blond type, lang postuur, gekleed in een grijze jas met bruine hoed. VAN ONZE ADVERTEERDERS METAALVERSIERING „GALVANO". Voor de vierde maal in haar bestaan heeft de fabriek van metaalversiering „Galvano" haar inrichting moeten uit breiden en thans is zelfs in de v. d. Werf- sfcraat een nieuw gebouw verrezen, doel matig ingericht en van de meest moderne inrichting voorzien. In deze moderne fabriek kunnen allerlei metalen voorwerpen van gebruiksvoor werpen, als machine-onderdeelen en fiet sen tot de meest luxe voorwerpen toe ge heel vernieuwd worden, wat langs electro- galvanischen weg in allerlei baden op ver nuftige wijze geschiedt. Men vindt hier geweldige tanks tot het verchroomen, ver nikkelen of verkoperen van metalen voor werpen (het chroom bad heeft een inhoud van liefst 1500 liter!), een bad voor gal- vanoplastiek, een zandstraalinstallatie tot het verwijderen van roest e.d., een Duco- spuitinrichting voor het bespuiten van klein werk, bijv. letters voor gevelversie ring, een complete moffel-installatie voor rijwielen en kleinere werkstukken en ten slotte een eigen slijperij. De technische outillage mag inderdaad gezien worden. „DOOD WATER". GROOTSCHE NEDERLANDSCHE FILM. As. Vrijdag komt in het Lido-theater de bekende Nederlandsche film „Dood Water". In de „N. Haarl. Crt." schrijft „Dbg" ojn. het volgende over deze rolprent. Geen Nederlandsche film heeft een zoo bewogen voorgeschiedenis gehad als „Dood Water", die naar een scenario van Simon Koster, onder regie van Gerard Rutten en met camera-werk van Andor von Barsy, werd gemaakt. De eerste sensatie betreffende deze film bestond in de geheimzinnigheid die men aan den dag legde, toen de film klaar was en in Berlijn voor het eerst, zij het in klein gezelschap werd vertoond. Direct daarna, ging zij, zonder het vaderland aan te doen, naar de Biënnale te Venetië, waar de twee de sensatie ontstond: de film kreeg een eersten prijs voor de fotografie, was aan leiding tot groote geestdrift en veront waardiging beide. De film is, zooals men weet, een visie op Volendam, gezien in het licht der droog legging. Er zijn twee partijen onder de be volking: een voor, een tegen de droogleg ging. Een ernstig conflict ontstaat tus- schen de visschers, een conflict dat dreigt uit te loopen op een catastrophe. Er is n.l. een groep visschers, die niet langer willen wachten tot de Zuiderzee, alias IJsselmeer een volkomen dood water zal zijn. Een trekt er op uit om den afsluit dijk door te steken. De andere partij echter onderneemt een achtervolging op zee en weet de ramp te voorkomen. Allen zullen nu eensgezind de toekomst tegemoet gaan en de grootheid van het werk der drooglegging erkennen. De lange (misschien te lange) proloog kunnen wij voor ons het best waardeer en, omdat hier de film ais expressemiddel het zuiverst werd toegepast. Het groote publiek zal van deze ode aan het grootsche werk der drooglegging allicht anders denken en het dramatisch gedeelte beter waardeeren. Allereerst zij de fotografie van von Barsy geprezen als Uitnemend verzorgd met een een fijn gevoel voor Hollandsche spannin gen, niettemin van een zekere zwaarmoe digheid, die weliswaar door het drama der Volendammers wordt gemotiveerd, maar die toch een al te somberen toon vond. In deze -fotografie lag ongetwijfeld het ge heim van het Venetiaansch succes, dat de film als een product uit het land van Rem brandt herkende. Tweedens een compliment aan de regie, aan zeer goede fragmenten van het scena rio, aan de muzikale deslen, die Mengel berg en zijn orkest voor him rekening na men en waarbij Ernst Bursch op de van hem bekende wijze zong. Bij dit al is er critiek: Het voornaamste bezwaar lijkt ons te schuilen nog minder in het trage tempo (waartoe de fotografie misschien verleidde) dan in het feit, dat de film ruimte mist. Zoowel binnen als buiten de huizen wordt de handeling als het ware opgesloten binnen de opzettelijke grenzen. Te veel close-ups en te weinig af wisseling met vrije shots maken een film stug, benauwend, zoodat zij niet van den grond kan komen, niet vlot kan raken, om een visschersterm te gebruiken. „Dood Water" is de eerste Nederland sche dramatisch geluidsfilm en kwam goeddeels in alle stilte tot stand. Zij wijkt ver af van het gebruikelijke genre en heeft een stof aangedurfd, die verre van een eenvoudige was. Dit alles zou grootere ge breken, dan wij signaleeren, motiveeren en zoo dit rtiet het geval mocht- zijn, dan zal de ernst en het vakmanschap, die uit deze film spreken gemakkelijk opwegen tegen de critiek, die immers nooit geheel zwijgen kan en mag, dat alle Nederlandsche en zeer veel buitenlandsche films van „Dood Wa ter" c.m. kunnen leeren hoe een film „spreken" kan zonder oorverdoovend la waai en babbelzieke* actrices en acteurs. Want ook dit heeft men te erkennen: een zeer verdienstelijke soberheid heeft de ge luidstoepassing in deze film beheerscht. Schietconcours „Generaal Snijders". De Onderofficieren-Schietvereeniging „Generaal Snyders" houdt, te beginnen op 23 Februari, een „intiem" Schietconcours voor schutters, burgerwachters, land- en zeemacht, politie-schietvereeniging en af- deelingen van het Mobilisatiekruis. De wedstrijden worden gehouden op de banert in het Schietlokaal van de Morsch- poortkazerne. De officieele opening zal plaats hebben op Zaterdag 23 Februari, des middags te 3 uur. VEREENIGING «KATHOLIEK LEIDEN". Sociale Avond. Van verschillende kanten wordt mij de vraag, gesteld, welke pater op Donderdag 21 Februari in de groote Stadsgehoorzaal komt spreken. De pater, die komt spreken is de beken de Pater Henricus Cap. uit Hel mond. Kaarten voor den avond zijn nog ver krijgbaar bij Wed. Huibers, Haarlemmer straat, het Graalhuis, Hooigracht en bij A. Langeveld, Aloëlaan 20a. Om teleurstelling te voorkomen is het ten zeerste aan te bevelen, zich tijdig van plaatsbewijzen te voorzien, temeer daar het as. Zondag 17 dezer van 11 tot 2 uur reeds plaatsbespreking is in de vestibule van de Stadsgehoorzaal. W. J. KRIEK, Secretaris. VEILIG VERKEER. Voordracht van den heer Halbertsma. Het is zonder twijfel een gelukkige ge dachte van het bestuur der vereeniging „Veilig Verkeer" geweest, om den heer dr. ir. N. A. Halbertsma, verbonden aan de Philips' fabrieken te Eindhoven en voor zitter van de Eindhovensche zusterver- eeniging, uit te noodigen om alhier een voordracht te komen houden over het onderwerp „Licht en verkeer". Immers, dit onderwerp werd door spreker behan deld in een duidelijk en boeiend betoog, terwijl bovendien vele lichtbeelden het ge sprokene nog beter tot zijn recht deden komen. De heer Halbertsma ving zijn voor dracht aan, met er op te wijzen, dat niet alleen het kunstlicht, maar eveneens het daglicht bij het verkeer zijn problemen stelt, ook al weegt ontegenzeggelijk 't eer ste het zwaarst. Terwijl men op zee of in de lucht geheel op lichtsignalen is aange wezen, is zulks op den weg, welke voor een ieder open staat, niet mogelijk. Hier is feitelijk de eisch, dat zoowel weg als object erop, verlicht zijn. Een bepaalde wegverlichting laat voor veilig verkeer slechts een zekere snelheid toe, want hoe grooter deze laatste, hoe hooger de eisch en zijn, welke men aan de wegverlichting moet gaan stellen. Al sinds geruim en tijd is men bezig de verblinding op den weg een ongevallen- oorzaak van groote beteekenis tegen te gaan. Honderden uitvindingen zijn er op dit gebied reeds gedaan, doch geen van alle voldoen zij ten volle. Een vooruitgang is stellig het electriseh dimmen bij het naderen van een tegenligger, hetgeen dan inhoudt, dat de lichtbundel als het ware naar beneden kantelt. Door mindere of meerdere achterasijbelasting wijzigt zich echter de baan van den lichtbundel, zoo dat opnieuw een probleem ontstaat. Ook zal een „gekantelde" lichtbundel op een kletsnatten weg hinderlijk reflecteeren. Het bezigen van gele glazen in de lam pen, waardoor uit het spectrum juist diè lichtsoorten worden gefiltreerd, welke doen verblinden, wijst eveneens op vooruitgang. Ook aan de achterlichten der verschil lende voertuigen moeten bepaalde eischen gesteld worden, hetgeen spr. nader toe licht. Voor auto's moesten twee roode ach terlichten in feite eisch zijn, terwijl voor fietsen een rood achterlicht een veel be tere veiligheidswaarborg is dan een re flector, ook al voldoet deze laatste aan de voorschriften. Vervolgens besprak de heer H. nog de verkeerssignalen, welke we gemechani seerde verkeersagenten kunnen noemen en toonde tevens met cijfers aan, dat hoe minder er door de overheid aan verlich ting wordt uitgegeven, hoe grooter het aantal verkeersongevallen is. Na er ten slotte nog op gewezen te heb ben, dat de thans nog geldende Motor- en Rijwielwet van '27 niet meer ten volle vol doet en tevens dat het uiterst moeilijk is om de voorschriften gelijken tred te doen houden met de snelle technische verkeetrs- ontwikkeling, eindigde spreker met te zeg gen, dat wij als weggebruikers in wel ken vorm dan oók moeten medewerken aan een veilig verkeer. Want ook al is het technische deel nóg zoo goed, het is doel loos, wanneer de weggebruikers voort blij ven gaan met te zondigen tégen veilig verkeer. De heer ir. M. J. Modderman, vice-voor- zitter van de vereeniging „Veilig Verkeer" dankte, na het luide applaus der aanwe zigen, den heer Halbertsma voor zijn leer rijke voordracht. Moge een volgend maal „Veilig Verkeer" een beter bezette zaal hebben dan gister avond. Zij verdient het. De Egyptische papyri en hun vignetten. In het Rijksmuseum van Oudheden hield gisteren dr. W. D. van Wijngaarden een lezing over dit onderwerp. Zooals bekend is, werden van ouds in Egypte de boeken geschreven op papyrus, welk voortreffelijk schrijfmateriaal, dat voor de ontwikkeling van het schrift in de oudheid zoo'n groote beteekenis heeft ge had, de menschheid dankt aan een water plant, die voorheen in de stilstaande wate ren van Egypte in groote getale groeide. Deze plant, de papyrusplant, heeft groote beteekenis gekregen voor de bevolking van het Nijldal. Ontelbaar is het aantal afbeel dingen daarvan op de monumenten. Ook is zij de grondvorm geworden voor een Egyp tisch zuil, en leverde zij een goed materiaal Spreker zet dan uiteen, hoe men uit de stengels van deze plant een buigzaam, lichtgeel gebleurd blad papyrus vervaar digde en hoe men van deze bladen rollen maakte van soms groote lengte. Het werd DEZER DAGEN VERSCHIJNT: Voor of tegen devaluatie? Zeer populair geschreven uiteenzetting van een moeilijk vraagstuk. Voor een ieder begrijpelijk, waaraan toegevoegd eenige beschouwingen. 376 Door Mr H. F. A. GEISE. Prijs 20 cent Franco per post 25 cent Verkrijgbaar bij de Uitgeefster: N.V. DE LEIDSCHE COURANT alsmede in den boekhandel. Ondergeteekende wenscht te ontvangen EXEMPLAREN NAAM: - STRAAT:- PLAATS:- AGENDA Vrijdag. Propaganda-vergadering Sint Raphaël. Spr. H.B.-lid v. Dijk. RK. Volksbond 8 uur. Zaterdag. Uitvoering Nieuw Brunhilde. Stadsgehoorzaal, 8 uur. De avond—, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Febr. as., waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, tel. 502, D. J. v. Driesum, Mare 110, tel. 406 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. beschreven met behulp van schrijfpalet, schrijfrietjes en roode en zwarte inkt. Er werden teksten van allerlei aard en in al- voor heit vervaardigen van allerlei vlecht werk en van bladen om óp te schrijven, lerlei schrift op geschreven. Deze papyri komen vaak in treurigen toestand aan het daglicht, maar bij een juiste behandeling gelukt het nog veel er van voor de weten schap te redden. Spreker behandelt den de verschillende soorten van papyri met afbeeldingen (pa pyri met dramatischen en satyrischen in houd; de groote papyrus Harris). Een rijk ontwikkelde versiering met illustraties ver toont de doodenliteratuur, vooral het z.g. Dooden/boek, een verzameling van teksten, gebeden, spreuken en ceremonieele voor schriften, die betrekking hebben op het leven na den dood. Een groot aantal Doo- den'boekpapyri, waarvan ook het Leidsche museum een paar prachtige exemplaren bezit, is voorzien van fijngeteekende, rijk- gekeurde vignetten, die van het grootste belang zijn voor de studie van den Egypti- schen godsdienst. Eenige van deze vignet ten behandelt spreker uitvoerig (de voor stellingen van de Ealoevelden en die van •het doodengericht). Ook het boek Am-duat, dat de nachtelijke tocht van de zon door de twaalf uren van de onderwereld beschrijft, bevat afbeeldingen van de verschillende goden en demonen, die verondersteld wor den zich daar te bevinden. Tenslotte vroeg spreker aandacht voor de vraag, of hetgeen de Egyptische kunste naars op dit gebied hebben tot stand ge bracht, ook zijn invloed heeft doen gelden op de kunst van de volgende eeuwen. Di recte nabootsing van den Egyptischen stijl vertoont zich nergens, maar toch heeft de voorstellingswijze van vele oud-christelijke miniaturen zich ontwikkeld uit een prin cipe, dat men telkens in de Egyptische vig netten aantreft. Deze vonmen een terrein van onderzoek, dat nog vele verrassingen kan opleveren aan hen, die godsdienst en kunst van het oude Egypte bestudeeren. Van 13 Februari af zal er in het museum een speciale tentoonstelling worden ge houden van de voornaamste papyri met vignetten uit het museum/bezit. Hedenmorgen te 8.15 uur is de 64-jarige metselaar J. W. vam de eerste etage geval len van in aanbouw zijnde garage van het politiebureau. W. liep een hoofdwonde en enkele andere verwondingen op en werd door de E. H. D. naar het Acad. Zieken huis vervoerd. Handelregister K. v. K. Wij zi gin gen. 6370. Chemische Fa briek van Simplesite-Producten. Leiden, Lammenschansweg 10. De vennoot J. Kleine, heeft aan het Handelsregister op gave gedaan, dat hij bij schrijven van 21 Nov. 1934 aan den vennoot J. J. Strotmann medegedeeld heeft dat hij geen verdere sa menwerking wenschte en de vennootschap als ontbonden wilde beschouwen. 3276. J. Barre veld, Alphen aan den Rijn, Dorpsstraat 2. Metselaar; brandstoffenhan- del. Het metselbedrijf en de brandstoffen- handel zijn in andere handen overgegaan. 1720. J. C. van der Wiel, Leiden, Haar lemmerweg 7. Rijwielhandel en -reparatie. Vest. fil.: 's-Gravenhage, Ant. Heinsius- straat 34, dd. 1 Nov. 1934. Opheffing. 4875. Wed. J. C. Ruigrok v. d. Werve, Noordwijk aan Zee, Hoofd straat 151. Kappe.; handel in parfumerieën.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2