DLNMMG 12 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN AUTO-BOTSING TE UTRECHT. In den nacht van Zaterdag op Zondag, omstreeks 3 uur, heeft op 't gevaarlijke kruispunt WittevrouwensingelBiltstraat te Utrecht een autobotsing plaats gehad, die beter is afgeloopen, dan men zich kon indenken, toen het ongeluk plaats had. Terzelfder tijd naderden twee luxe wa gens het kruispunt, een uit de richting dé Bilt, de andere van de Gasfabriek. De eer ste wagen is daarbij aan het achterste ge deelte gegrepen door den wagen, die van den Wittevrouwensingel kwam. De botsing was zóó lievig, dat de eerste auto geheel ten ondersteboven werd geslingerd. Van de zes inzittenden van dezen wagen be kwam een dame een hersenschudding, ter wijl de andere passagiers lichte snij won den opliepen. De dame werd naar de wo ning van den bestuurder vervoerd. Beide wagens werden ernstig beschadigd. WIELRIJDER TEGEN BOOM GEREDEN. Door den G. G. en G. D. te Tilburg werd Zondagavond naar het R.-K. Ziekenhuis al daar overgebracht de ongeveer 25-jarige N., wanende aldaar, die op den Goirlescheweg met zijn fiets tegen een boom was gereden en daarbij een zware hersenschudding had opgeloopen. Zijn toestand is ernstig. UITGEGLEDEN. Geneesheer kon slechts den dood constateeren. De 56-jarjge melkventer J. H. Ket, in dienst bij de firma Kingma te Meppel, is gistermiddag te omstreeks twaalf uur op de Prinsengracht aldaar tengevolge van de gladheid op den weg gevallen. De man kwam op het hoofd terecht. Bewusteloos werd hij in een windel- binnengedragen, waar de te hulp geroepen dokter slechts den dood kon constateeren. GAS VERSTIKKING TE SCHEVENINGEN Een 75-jarige man overleden. Gisterochtend heert de politie in een der hofjeshuizen aan de Nieuwe Laantjes te Scheveningen een droevig geval van gas- verstikking geconstateerd, waarvan een 75-jarige man het slachtoffer is geworden. In het bedoelde huisje woonde het echt paar v. d. Z. Zij hadden zich Zondagavond ter ruste begeven en de gaskraan uitge draaid. Vermoedelijk hebben zij dit ech ter niet goed gedaan, zoodat de vlam is uit- geploft, doch de kraan half geopend is ge bleven. Het gas heeft zich gedurende den nacht door de kamer verspreid. De beide oudjes, die in een bedstede sliepen, wer den daardoor bedwelmd en verloren het bewustzijn. Gisterochtend, toen de leveranciers op hun bellen niet open werden gedaan, waar schuwden zij de buren en de politie. Eeni- ge agenten wisten zich toegang tot de wo ning te verschaffen door een raam aan de voorzijde open te schuiven. Het bleek, dat de 75-jarige man reeds overleden was. Alle moeite om de levensgeesten op te wek ken, was tevergeefsch. De vrouw was ech ter nog in leven. Zij werd door den G.G.D. naar het Roode Kruis Ziekenhuis overge bracht. VROUW GEVALLEN EN OVERLEDEN. De 70-jarige echtgenoote van den arbei der J. W. Penne aan het Ruijgoord te Half weg, kwam achter het erf bij de woning te vallen, waarbij zij op het hoofd terecht kwam. De ongelukkige was op slag dood. DRIEJARIG KINDJE VERBRAND. Zaterdag is te Apeldoorn het 3-jarig zoon tje van den heer A. Koers, tijdens een kor te afwezigheid van zijn moeder, die hem zou wasschen, in een teil met kokend wa ter gevallen en eenige oogenblikken daar na aan de bekomen brandwonden overle den. BOVENHUIS UITGEBRAND. Kindje van 5 maanden door buurman gered. Gisteravond tegen zeven urn- brak een felle brand uit in een bovenhuis aan de Nieuwe St. Janstraat te Groningen, be- woond door de familie de J. Een buurman, I die geknetter had gehoord, bemerkte, dat de vlammen reeds uit de bovenverdieping sloegen. Hij waarschuwde de bewoners, die van den brand nog niets bemerkt hadden en wist tevens een klein kind van 5 maan den, dat in het brandende kamertje in een I wieg' lag, te redden. Het vuur greep snel om zich heen, zoodat de brandweer niet kon verhinderen, dat de geheele boven verdieping uitbrandde. Het benedenperceel kreeg veel water schade. De oorzaak is onbekend. Verzeke ring dekt de schade. DE MOORD TE OSS. Een heel nieuw licht op de zaak. Het staat nu vast dat Mr. Roobol uit Arnhem P. de B., veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf, wegens den doodslag op zijn neef Gerrit de B., uit Oss, in hooger beroep voor het gerechtshof te Den Bosch zal verdedigen. Mr. Roobol heeft den veroordeelden P. de B. in het Huis van Bewaring te Den' Bosch bezocht en bevond zich Zaterdag 9 Februari in Den Bosch mede in verband met de moordzaak De B. Zesmaal begaf Mr. Roobol zich tijdiens zijn onderzoek naar Oss. Naar verluidt is de verdediger erin geslaagd, voor het ge rechtshof aan te toonen dat P. de B. zich in den avond van den moord in zijn woning j bij zijn vader thuis bevonden heeft. Uit den kring der juristen vernamen wij, dat Mr. Roobol beslist wel kans van slagen moet hebben voor zijn pleidooi tot vrijspraak van den verdachte P. de B. Mr. Roobol zou anders zeker niet voor de zaak te vinden zijn geweest. Naar het heet zou Mr. Roobol zelfs den moordenaar kunnen aanwyzen. Met zekerheid vernemen wij dat in ver hand met gegevens die een geheel ander licht op de zaak wei-pen, door Mr. Roobol Zaterdag aan den Minister van Justitie een telgram verzonden is, houdende verzoek, aan den procureur-genei aal Mr. Baron Speyart van Woerden een onderzoek te willen opdragen. „Tijd". EENS IETS ANDERS UIT OSS. Een boerderij cadeau. Onlangs is de landbouwerswoning van den heer Smits in de Bosschestraat te Oss tot den grond toe afgebrand. Ook een ge deelte van den inboedel en den landbouw- inventaris gingen verloren. De bewoner, die niet tegen brandschade verzekerd was, was door het gebeurde totaal geruïneerd. Teneinde den gedupeerde weer aan een be drijf te helpen en zijn talrijk gezin een on derdak te verschaffen, sloegen vele nota belen van Oss de handen inéén en het ge lukte hun, gelden voor den bouw van een nieuwe boerderij bijeen te zamelen. Het be drag was niet geheel en al toereikend en daarom hebben verscheidene bouwonder nemers kosteloos materialen beschikbaar gesteld, terwijl anderen belangeloos het werk uitvoerden. Zondagavond heeft de burgemeester J. F. Ploegmakers de nieuwe woning met stal ling en aangevulden inboedel aan de fa milie Smits overgedragen. Hij prees in zijn toespraak den burgerzin der Osscher be volking, waardoor het beoogde doel is ver wezenlijkt. SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. Valkenswaard werd Zondagochtend op geschrikt door het knallen van schoten. Het bleek, dat een rechercheur van den crisis-controledienst achter een smokkel auto uit België aanzat, die in volle vaart door het dorp reed. Eerst op den Leem- derweg wist hij de auto, die door verschei dene schoten geraakt was, tot staan te brengen. De smokkelaar is gearresteerd. Zijn wagen bleek 500 K.G. Duitsche margarine te bevatten. INBRAAK TE ZEIST. Aantal kostbaarheden meegenomen. Zondagavond, waarschijnlijk onder kerk tijd, toen de bewoners afwezig waren, is ingebroken in een perceel aan den Utrecht- scheweg te Zeist meldt het „Utr. Dbld." De ongenoode gasten zijn op de meer en meer gebruikelijke wijze binnen gekomen, namelijk door indrukken van een ruitje, waarna de deur kon worden geopend. Een maal binnen zijnde, hebben de inbrekers het geheele huis doorzocht, zoodat, toen de bewoners thuis kwamen, de sporen van hun aanwezigheid duidelijk merkbaar wa ren. Een inventarisatie leverde als resul taat op, dat een aantal voorwerpen van waarde was buitgemaakt, waaronder een kostbaar collier. Geld, dat eveneens in huis was, is onaangeroerd gebleven. Alleen de kostbaarheden waren van de gading der inbrekers, naar wie thans door de politie een onderzoek wordt ingesteld. OPLICHTER AAN HET WERK. Hoe mijnheer pastoor van zijn nieuwe schoenen werd afgeholpen. Van de vele bezoeken die de heeren op lichters afleggen, genieten die aan de pas torieën bij hen altij'd de voorkeur. Want zij gaan van de veronderstelling uit, dat zij met hun mooie praatjes de parochie-her ders geld of iets anders afhandig kunnen maken. Op de eerste plaats gaat het dan om geld, maar als zij iets anders van hun gading kunnen vinden en geen geld bemachtigen, is dat ook welkom. Dit blfjkt uit het hieronder aangehaalde geval, dat ons toevallig ter oore kwam. Een dezer dagen vervoegde zich een man aan de pastorie van een plaats onder den rook van Utrecht. Tegen de huishoudster die open deed zeide hij, een nieuwe pa rochiaan te zijn die nu met den pastoor kwam kennismaken. Op dat oogenblik was de parochie-her der in de spreekkamer kateohismusles aan een bekeerling aan het geven, zoodat hij aan de huishoudster opdracht gaf, den man in de woonkamer te brengen. Aliaoo geschiedde. Na enkele oogenblikken betrad de pas toor zijn kamer en trof daar den bezoeker aan, die hem echter zeide geen nieuwe pa rochiaan te zijn. ,,'t Meisje had het zeker niet goed begrepen". De man ging nu maar direct tot het offensief over. Hoewel hij niet van bedelen hield en zich daar te goed voor achtte, kwam hij nu een klein bedragje aan den pastoor ter leen vragen. Want hij moest allernoodza kelijkst naar Amersfoort, waar een bloed verwant bezig was den laatsten adem uit te blazen. En niet waar, dat kon den beste overkomen, op het oogeniblik ontbrak hem het reisgeld. Hij had gehoord dat „de eer waarde" zoo goed was; vandaar dan ook dat hij het maar ééns probeerde. Trouwens „de eerwaarde" kreeg het geld weer terug! Om van den man af te zijn, ging de pa rochieherder het geld halen en terug in de kamer komende overreikte hij het den bezoeker. Deze nam het gretig aan en over stelpte den pastoor met honderd en meer dankbetuigingen, hem roemende over zijn groote naastenliefde en nobel hart! Het viel den pastoor op, dat de man nu iets corpulenter was dan vóór hij de kamer verliet. Blij dat de man nu ging vertrek ken, schonk hij aan het heele geval geen aandacht meer en zeide de huishoudster den man uit te laten. Tot bij het tuinhekje hield de bezoeker zijn pet in de hand; de pastoor begaf zich weer naar de spreekkamer om de kateohis musles voort te zetten. Niet lang daarna kwam de huishoudster vragen, waar mijnheer pastoor toch zijn nieuwe schoenen had gezet. Toen ging den pastoor een licht op. Hij had de schoenen in de kast van zijn kamer staan en de bezoeker was in het korte oogeniblik van zijn afwezigheid, dikker ge worden!! „Tijd". UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 13 Februari. Huizen, 1875 M. N. C. R. V.-programma. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Harmoniumspel en zang. 12.15 Gramofoonpl.. I.00 Orgelspel. 2.00 Zang en orgel. 3.003.45 en 4.00 Trioconcert, (viol, oel- lo, piano). 4.30 Gramofoonpl. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwpraatje. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. Causerie en gramofoonpl. 7.40 Causerie. 8.00 Vaz Dias. Gramofoonpl. 8.15 Arnhemsche Orkestvereeniging m.m. v. J. Smeterlin (piano). 9.15 Causerie. 9.40 Vervolg concert. 10.30 Vaz Dias en gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. V.A.R.A.-uitzending. 10.00 v.m. VPRO., 6.30 RUV. 8.00 Gramofoonpl. 9.30 Onze keuken. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.15 De Zonnekloppers, en de Fliere fluiters. 2.00 Voor de vrouwen. 2.15 Kniples. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gevarieerd programma. 6.30 RVU. Causerie.. 7.00 Sportuitzending. 7.20 „Mathis der Maler", Hindemith (gr. platen). 7.45 Voor transportarbeiders. 8.05 Gramofoonpl. 8.20 Accordeon en piano. 8.30 „Nu slaat 't dertien", hoorspel. 9.15 VARA-orkest m.m.v. W. Ravelli (bas). 10.00 Vaz Dias. VARA-Varia. 10.15 Concert uit Parijs (gr.pl.). 10.30 Orgelspel. II.0012.00 Gramofoonplaten, Droitwich. 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.05 Orgelspel. 12.50 Ch. Manning en zijn orkest. I.50 Orgelconcert. 3.35 Sted. orkest Bournemouth. 5.05 Het John MacArthur kwintet. 5.35 BBC-Dansorkest. 7.25 Handel-concert. 7.50 Concert-inleiding. 8.05 BBC-Symphonie-orkest. 10.35 Hongaarsch Zigeuner-orkest. II.20 Roy Fox en zijn Band. „R a d o-P a r i sn. 1648 M. 12.35 Goldy-orkest. 8.20 „Kitege", opera van Rimskykorsa- kow. KOSTGANGER-OPLICHTER. Een door de politie veel gezocht man. Te Tilburg verdween vorige week een kostganger zonder zijn pensiongeld te heb ben betaald en bovendien met medene ming van het rijwiel van den zoon des hui zes. Op verzoek var. de Tilburgsche politie is de man nu te Eindhoven, waar hij dezelf de truc trachtte uit te halen, gearresteerd. Het bleek te zijn een 45-jarige zwervende Amsterdammer, A. A. Behalve door de politie te Tilburg werd A. ook nog gezocht door de politie van Den Bosch, Nijmegen en Zevenaar, wegens op lichting en heling. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Ritz". 2.504.50 L. Preil's orkest. 6.50 Strijkorkest. 9.35 Ömroep-orkest. 10.2011.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.35 Omroepkwintet en solisten. 10.05 Zang. 11.20 Concert uit Berlijn. I.35 Orgelconcert. 3.20 Weragkam er orkest. 5.10 Zang en piano. 6.45 Vocaal sextet. 7.35 „Die Hohenstaufen", hoorspel. 8.05 Carnevals-programma. 9.4011.20 Dansmuziek. Rome, 421 M. 8.20 Concert door de Weensche Schubert- Bund. Brussel, 483 M. 322 M.: 12.50 Salonorkest. 5.20 Mortelmansconcert. 6.35 Viool-recital. 8.20 Salonorkest. 9.50 Orgelconcert. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 L. Langlois' orkest. 5.20 Salonorkest. 6.50 Weensche muziek. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.05 Otto Kermbach en zijn orkest. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20 Gevarieerd-programma uit Amster dam: Wouter Denijs en Han Beuker (piano- duetten), Pierre Palla (orgel), de AVRO- Girls en Kovacs Lajos en zijn orkest. Gemeentelijk RadiodistributieDedrijf en de R.O.V. Radio-cëntrale. 3e Programma. 8.0511.20 Een der Duitsche zenders. II.20—12.20 Kalundborg. 12.20—14.20 Brussel (VI.). 14.20—15.20 Kalundborg. 15.20—16.50 Keulen. 16.5017.35 Londen Reg. 17.35—18.20 Brussel (Fr.). 18.20-^19.30 Leipzig. 19.30—20.05 Weenen. 20.05—21.30 Stuttgart. 21.30—22.20 Boedapest. 22.2023.20 Leipzig. 23.20Afl. Kalundborg. 4de Programma. 8.058.50 Parijs Radio. 9.3010.35 Gramofoonmuz. G.R.D. 10.3511.05 Droitwich. 11.0512.05 Londen Reg. 12.05—13.50 Droitwich. 13.5015.35 Londen Reg. 15.35—18.20 Droitwich. 18.20—18.50 Stuttgart. 18.5019.50 Londen Reg. 19.50—22.20 Droitwich. 22.2023.35 Londen Reg. 22.35Afl. Droitwich. t wijzigingen voorbenouden Zoo en hier blflf je nn waar veertien dagen rustig zitten. Dat is goed. U wekt we zeker wel als ik er weer uit moet. (Humorist) FEUILLETON. Li-Weng-Ho, de mandarijn. Uit het Engelsch, door BEN BOLT. 'Nadruk verboden). 29) De vrouw deelde hem mede, dat zij er slechts zeven mijlen van verwijderd wa ren, en vervolgde dan: „Als ge hem zien wilt, zal het niet van avond zijn, noch morgen, want eerst over morgen komt de gouverneur uit Pi-Chow om de belastingen in ontvangst te nemen. Zoo luidde de proclamatie." „En naar Pi-Chow? Gaat daar maar één weg heen?" „Er is nog een pad naar het huis van den gouverneur, dat buiten de stad ligt. Het is heilige grond en wordt streng be waakt. Als een koelie er op wordt aange troffen, wordt hij meegenomen en afgeran seld. Daar zijn poorten, en soldaten, die er de wach bij houden." Zijn er ook poorten aan den straatweg?" „Ja", lichtte de vrouw in, „maar die ver standig zijn en niet beroofd willen wor den door de soldaten, gaan er om heen." „Zooals wij ook zullen doen", verzeker de Forsyth. Toen hij meende, dat er wei nig meer voor hem te vernemen viel, maak te hij aanstalten om heen te gaan. Maar plotseling vroeg de vrouw. „Bent u een barbaar?" „Zoo noemen uw landslieden ine ten minste." „In ieder geval bent u een goed mensch. Zou het kunnen zijn, dat gij de blanke da me, die de nieuwe vrouw is van den gou verneur, kent?" „Vrouw?" Forsyth's stem klonk heesch toen hij het woord herhaalde. „Wie zegt. „Dat wordt beweerd. Gisteren kwam zij hier langs den weg. Ik zag haar. De gordij nen van een draagstoel waren open en zij had geschreid. Waarom zou zij geschreid hebben. De dokter gaf niet direct antwoord, in gespannen zwijgen staarde hij een tijdlang voor zich uit. Toen zei hij abrupt: „Je zult het vergeten, dat je me gezien hebt.... een barbaar." „Ik zal het vergeten en mijn kleine meid ook, maar we zullen de herinnering altijd in ons hart dragen. Daden van liefde wor den niet vergeten." De vrouw zweeg eenige seconden, toen vervolgde ze met een heel anderen toon in haar stem: „Misschien schreide de vrouw die ik zag, omdat zij aan u dacht." „Hoe kom je er bij?" vroeg Forsyth ont hutst. „Ik heb haar gezicht gezien! Het was het gezicht van iemand die herinneringen heeft. Ik heb ook uw gezicht gezien, nu ik van haar sprak, en dat was het gezicht van den man, die de vrouw lief heeft. Ik heb oogen." „En zy merken vlug op ook", prees For syth. Toen, zeker van de sympathie der vrouw, vroeg hij boutweg: „Vertel me eens, staat de woning van den gouverneur onder strenge bewaking? Is het moeilijk er binnen te komen?" „Er is een hooge muur rondom den tuin, en er zijn soldaten aan de poort en daar om houden er ook geen soldaten de wacht. Als het noodzakelijk is naar binnen te komen, zal de weg gevonden worden." „Dank u. Nu moet ik gaan." „De Hemeld bescherme u", waren de af scheidswoorden van de vtouw. Terwijl zij verder liepen, overdacht For syth wat hij zoo onverwacht gehoord had en het vervulde hem met nieuwe zorg voor het lot van Kathleen Barrington. De Chi- neesche vrouw had haar in den draagstoel langs zien komen, en zij had gehuild. Toch voelde hij, ondanks zijn angst, een onmis kenbare blijdschap om deze mededeeling, want zij bevestigde zijn overtuiging, dat zij de reis niet vrijwillig had ondernomen en dat het meisje aen gevangene was. Plot seling verbrak hij het stilzwijgen en wend de zich tot zijn tochtgenoot. „Ching, heb je gehoord wat die vrouw zei? Li Weng-Ho wordt overmorgen te Pi- Chow verwacht." „Ik heb het gehoord." „Dat geeft ons een heelen dag en een nacht om Miss Barrington weg te voe ren." „Als Li Weng-Ho niet morgen komt, ja. Maar liefde laat een man vlug loopen." „Dat is een risico waarmede we rekening moeten houden", hernam de dokter. „Het is meer dan mogelijk, dat de mandarijn eer der komt, dan hij aangekondigd heeft; daarom moeten wij zorgen voor het aan breken 'van den dag in Pi-Chow te zijn. Wanneer we ons daar genesteld kunnen hebben vóór zonsopgang, kunnen we een gunstige gelegenheid afwachten." „Als we er niet zijn voor de zon op gaat", verkaarde de Chinees, „moet u wachten tot weer donker. Gevaar ge noeg...." Ze versnelden hun pas en na een moei- zamen, tocht over den ongeplaveiden stij- genden en dalenden weg, na een paar halsbrekende klimpartijen, zag Forsyth, van den top van een heuvel, afgeteekend tegen het halfrond van de ondergaande maan, de zwarte omtrekken van een groo te pagode, langs welks bovenkant het witte licht een zilveren nimbus weefde. „Pi-Chow". riep hij ongewonden. „Ching, we zullen er zijn voor de dageraad." Met hun einddoel in zicht spoedden zij zich voort. De maan zonk uit het gezicht, de wereld overlatend aan het licht der sterren. Een zacht briesje kwam opzetten en woei hun in het gezicht. Ching snoof. „Pi-Chow, ik ruik het." Verspreide tenten flankeerde beide zij den van de modderigen weg; daken en punten van gebouwen doken weldra in het donker op; zij vertraagden hun gang en Forsyth bespeurde de stadsmuren. .Vlak voor hen lag een der stadspoorten; direct daarboven een silhouet tegen den nacht hemel het op den muur gebouwde schild wachthuisje, de wacht, zoo die er was, sliep den slaap des rechtvaardigen. „We loopen langs", meende Ching. „Vrouw zal Yamen buiten Pi-Chow. We loopen tot we vinden." „Ja", fluisterde de dokter terug. Ondanks hun pijnlijke voeten en of schoon ze haast omvielen van vermoeienis begonnen zij den rondgang langs den muur, een allesbehalve aangename of gemakke lijke taak, want de stad besloeg een uit gebreide oppervlakte en er steeg een stank van afval en verrotting uit op, die van een Chineeschen inboorlingenstad onafschei delijk schijnt te zijn. Ze kwamen ten laatste aan een open plek, waar zich niet zooals elders rondom Pi-Chow, allerlei wrakke bouwsels en ten ten bevonden en Ching legde de hand op I den arm van den zendingsarts. „De Yamen?" vroeg hij zacht, met zijn andere hand wijzend. Dick Forsyth keek in de aangeduide rich ting en zag op een afstand twee lantaarns in het donker schijnen. Hij staarde er een. oogenblik als gefascineerd naar, toen ant woordde hij droomerig: „Ik zou het ook zeggen, Ching." „Lichten aan de poort van de Yamen, waar Lin Weng-Ho woont", hernam de Zoon van 't Hemelsche Rijk. Wij gaan in tuin en wachten tot den morgen, misschien zien wij Missie Barrington. Wie weet.... Dick Forsyth vereenigde zich met Ching's taktiek. Zij trokken in de rich ting van de lichten en bereikten na korten tijd de hoogen muur. aan de poort waarij van de lantaarns brandden. De aanwezig heid van een man in Li Weng-Ho's uni form, die in de poort rustig lag te slapen, overtuigde hen dat dit inderdaad de resi dentie van den mandarijn was. Ergens achter deze gebeeldhouwde poort bevond zich Kathleen Barrington als gevangene. „Wij gaan door. Achter het huis geen soldaat als ie voor het'huis slaapt, luidde Ching's strategische conclusie. „Klimmen oyer muur en kijken rond." Zij liepen langs den muur verder en bevonden, dat zoowel de inlichtingen van de Chineesche vrouw als Ching's veron derstelling juist moesten zijn. Er was geen poort aan den achterkant, maar als bij zooveel Chineesche muren, die van voren heel imposant lijken, was de achterzijde aanmerkelijk lager. „Geef me een rug, Ching verzocht For syth. „Ik wil probeeren een kijkje in den tuin te nemen." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9