uiNSDAG 12 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 STEEDS MEER LAWINES IN OOSTENRIJK. De eene vernielt een electrische centrale, de tweede doodt een man. Te Steinfeild in Karintië is een steen lawine neergestort van meer dan gewonen omvang. De electrische centrale van Stein- feld werd geheel verniled. De pachter van het bedrijf is onder de puinhoopen begra ven en vermoedelijk om het leven geko men. Een reddingscolonne uit Klagenfurth is naar de plaats van de ramp onderweg. Het geheele dal is zonder licht. De schade wordt op minstens 100.000 schilling ge raamd. In het Patznauer Tal is de bewaker van de Jamtalhut Joseph Seilner door een la wine, die ter zijde van de hut neerkwam, bedolven en gedood. De Zondag is voorts een recorddag ge weest voor wintersportongelukken. In de bergen in de naaste omgeving van Weenen, zijn ongeveer 300 skiloopers verongelukt; 150 hunner hebben ernstig letsel opgeloo- pen. De nieuwe Trostherghiitte op den Sonn- tagshorn, ten Westen der Reiteralpe, als mede vijf berghutten, werden door een la wine volkomen vernield. De lawine was van den 1960 Meter hoogen top van den Sonntagshorn naar beneden gekomen en had het huis volkomen met den grond ge lijk gemaakt. De nieuwe Trostbergerhütte, die op Oostenrijksch grondgebied ligt, werd dit jaar niet geëxploiteerd. Op de plek, waar de lawine naar beneden rolde, is zulks tientallen jaren niet voorgekomen. DUIKER STERFT ONDER WATER AAN HARTVERLAMMING. Een duiker, die, na afgedaald te zijn van een sleepboot, nabij Borkum bergingswerk in de Noordzee verrichtte, bleef opvallend lang onder water en gaf geen teekens meer met het daartoe bestemde touw, zoodat men ten slotte maar ophaalde. Zijn uitrusting was niet beschadigd en de luchttoevoer was in orde, doch de man bleek te zijn overle den. Uit medisch onderzoek kwam vast te staan, dat de duiker tijdens zijn werkzaam heden onder water door een hartverlam ming was getroffen. UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Feestavond Volksbond. Zondagavond gaf de Ned. R.K. Volksbond een feestavond voor de leden donateurs en tegen entree in de zaal vam Café Witteman. De voorzitter, de heer L. Lieverse, opend dezen feest avond en verwelkomde in het bijzonder den Weleerw. Kapelaan en den loco-Bur gemeester, den heer C. W. Lieverse. Daar na werd het Bondslied uit vollen borst ge zongen. Daar de heer W. v. d. Berg de soli uitvoerde, zette deze avond al heel goed in. Onze pianist, de heer Jac. van Wierin- gen, wist de goede feeststemming erin te brengen. Daarna ging het scherm open en traden de tooneelisten voor het voetlicht met „Zijn Millioentje", blijspel in vier bedrijven door Jan Grosfeld. Het stuk op zich zelf té be schrijven zou ons te ver voeren. De spelers hadden na ieder bedrijf een hartelijk ap plaus in ontvangst te nemen voor hun keu rig spel. Hst stuk stond onder regie van W. v. d. Ploeg, en als men dan weet, dat de grimeering in handen is van Gerard Hoppezak, kan men gerust zeggen: het was af. Na de pauze kregen wij te hooren van den heer C. v. d. Ploeg een voordracht, getiteld .Een liefhebber", wat ook zeer in de smaak viel. Daarna werd opgevoerd „S.O.S.", radio-klucht in één bedrijf door Wil van den Berg. Ook dit stuk deed niet onder voor het vorige. Daarna nam de Kapelaan het woord, om, mede namens den Pastoor, „St. Genesius" te bedanken voor de mooie uitvoering. Spr. dankte ook voor de betoonde belangstel ling, welke enorm is geweest. Mogen allen goede propagandisten zijn voor onzen Volksbond en vooral ook voor onze too- neelvereeniging „St. Genesius". Mogen er door deze propaganda-avond zich nog meerderen aansluiten van onze parochia nen, want zij hebben toch dezen avond zeer duidelijk laten zien, dat, wat zij wil len, ook kunnen. Nadien werd het Strijdlied gezongen en ging ieder zeer voldaan huis-toe. De Kapelaan deelde nog mede, dat er dezen avond was verloren een gouden hals ketting met gouden medaillon, met vrien delijk verzoek aan den eventueelen vinder het kleinood aan de pastorie te willen be zorgen. KATWIJK AAN DEN RUN. Kiesvereen iging. Gisterenavond hield de R.K. Kiesvereeniging „Plicht en Eens gezindheid" de jaarvergadering in het Pa rochiehuis. Er was een grootere opkomst dan gewoonlijk. Na opening door den voor zitter las de secretaris, de heer W. C as pers, de notulen. Daarna het jaarverslag. Met beiden ging de vergadering accoord. Uit het jaarverslag bleek, dat door de activiteit der Propagandaclub een 25-tal leden A en 15 leden B waren aangeworven, waarvoor de voorzitter de leden der propagandaclub een woord van dank bracht. Het financieel verslag van den penningmeester vermeld de als inkomsten een bedrag van 122.31, uitgaven ƒ119.47, batig saldo ƒ2.84. De controle-commissie bracht bij monde van den heer G. v. d. Nouweland een alleszins gunstig rapport uit. De penningmeester mocht den dank der vergadering in- oogsten. De contributie werd vastgesteld op het zelfde bedrag van vorig jaar. Tot controle commissie voor 1935 werden benoemd de heeren Nic. J. Winters en J. v. d. Nouwe land. Hierna volgde bestuursverkiezing, aftre dend de heeren Nic. Oudshoorn, L. J. v. d. Valk en Jac. Meijer. Allen werden met groote meerderheid van stemmen herko zen. Uit het voltallig bestuur werd tot voorzitter gekozen (herkozen) de heer Jac. Meijer. De heer H. W. Grimbergen bracht dan als afgevaardigde der Kamercentrale ver slag uit der gehouden vergadering dezer Centrale, waarvoor de voorzitter hem na mens de vergadering dank zegde. Tot af gevaardigde en plaatsvervanger voor de Kamercentrale werden respectievelijk ge kozen (herkozen) de heeren H. W. Grim bergen en J. C. Schrama. Tot afgevaardig de en secundus Statenkiskring de heeren C. v. d. Lubbe en A. J. Mulder. Hierna volgde besprekingen in verband met de a.s. Gemeenteraadsverkiezing. De voorzit ter deelde mede, dat candidatenlijsten wa ren ingezonden: door het bestuur der Kiesvereeniging voor den heer H. W. Grimbergen aftr., voor den heer Grimber gen,idem door eenige leden. Door het be stuur voor den heer W. C. van den Berg; door eenige leden voor den heer G. A. Ouwerling, idem voor den heer J. C. Schra- ma. In vorige vergadering was bepaald, dat op de definitieve lijst drie candidaten zouden worden geplaatst. Het bestuur stel de thans voor dit besluit in te trekken en alle vier candidaten een plaats op de lijst te geven. De voorzitter meende de tolk der verga- dring te zijn met een woord van dank te brengen aan den heer Grimbergen, de R.K. afgevaardigde, die zich in het afgeloopen tijdvak ceel moeite en tijd getroost had voor de R.K. Staatspartij. Evenmin als een ander afgevaardigde het allen naar den zin zou hebben kunnen maken, is zulks ook de heer Grimbergen niet gelukt. Zulks zal ook andere candidaten nimmer geluk ken. Dat neemt niet weg. dat men te waar- deeren heeft het werk wat door den heer Grimbergen is verricht en waarvoor hem een woord van dank toekomt. Daverend applaus bewees, dat de vergadering met het gesprokene instemde. De vergadering nam het bestuursvoor stel aan om 4 candidaten op de lijst te plaatsen. Ook om het reglement in deze precies te volgen en voor 1, 2, 3 en 4 af zonderlijk te stemmen. Ook werd goedge keurd het voorstel om die stemmingen te doen houden op 17, 24 en 31 Maart a.s. in de zaal naast het Parochiehuis. De benoeming van leden der stembu- reaux werd overgelaten aan het bestuur. Bij de rondvraag werd naar voren ge bracht de schandelijke en voor alle om wonende onhoudbare toestand bij het woonwagenkamp aan den Nieuwen Com mandeurslaan. Er doen zich daar tooneelen voor, die we hier niet kunnen neerschrij ven, doch die de vele omwonenenden ge noodzaakt zijn te aanschouwen. De toe stand werd als zeer schandelijk voor de gemeente geschilderd. En vanuit hun woonkamers zelfs moeten vele Comman deurslaan bewoners dit aanschouwen. De heer Grimbergen verklaarde voor veran dering van dezen toestand reeds veel te hebben gedaan, doch het is hem nog niet mogen gelukken hierin wijziging te zien brengen. Het argument dat het kamp van waterleiding moet zijn voorzien kan vol gens leden uit de vergadering geen opgeld doen, want ook het kamp onder Wassenaar heeft geen waterleiding doch een Norton- pomp. Waarschijnlijk is dit ook onder Noord wijk het geval. Besloten werd aan de andere plaatselijke Kiesvereeniging te verzoeken, evenals de R.K. Kiesver., zulks zal doen, een adres aan B. en W. en zoo noodig aan den Raad te zenden. Hierna sluiting der vergadering op de gebruikelijke wijze. LISSE. Een lofwaardig streven! Vanwege de afdeeling van den R.K. Jlond van Groote Gezinnen wordt, evenals verleden jaar, wederom een feestavond georganiseerd en wel op Woensdag 20 Febr., waarvan de baten zullen strekken voor de R.K. Wijk verpleging. Een lofwaardig streven! Onze R.K. Tooneelclub „Nut en Genoegen" zal wederom, evenals het vorig jaar, geheel belangloos hare medewerking verleenen. Zij zal alsdan voor 't voetlicht komen met het mooie sociale spel m drie bedrij ven „Als de poorten opengaan". Met dit stuk, waarvan meer propagan da uitgaat dan van tien redevoeringen op sociaal terrein, heeft zij op de feestavon den van de afdeeling van den R.K. Land- arbeidersbond een schitterend succes be haald. Het verwondert ons dan ook geens zins, dat de kaarten verkoop, waarmee be reids een aanvang is gemaakt, vlug van de hand gaat. Men zal wijs doen daar wpl re kening mee te houden. Wij vinden het idee van het bestuur der afdeeling van den Bond van Groote Gezinnen zeer sympa thiek en wij vertrouwen dat roomsch Lisse zich ook ten deze opzichte niet onbetuigd zal laten! Huisbroeitentoonstellingen. De jaar lijkse he huisbroei-tentoonstelling van de K.J.C. en St. Joseph-Gezellen zal dit jaar èn in de parochie van St. Agatha èn in de parochie van de H.H. Engelbewaarders ge houden worden op Zaterdag 16, Zondag 17 en Maandag 18 Februari, in beide pa rochies in haar Patronaatsgebouwen. OEGSTGEEST. Roode Kiuis-prijsvraag. Uitslag prijs vraag afd. Rijnland Ned. Roode Kruis. Bij trekking mevr. Wede. dr. D. Timmermans- Sparnaaij te Oegstgeest. Uitslag verloting: 189 le prijs; 348 2e prijs; 985 3e prijs. Prijzen kunnen worden afgehaald Maan dag 18 en Dinsdag 19 Febr. '35 's morgens vóór 12 uur bij mevr. van Gerrevink, Wil- helminapark 29, te Oegstgeest. NIEUWVEEN. „SINT URSULA" VANGT HAAR TAAK AAN. Dc kinderen aangekomen. Maandagmiddag tegen vieren zijn per autobus een twintigtal kinderen uit Den Haag gearriveerd, waarmee „Sassenoord" dat na zijn verbouwing Huize „Sint Ursula" heet, zijn nieuwe bestemming kan aanvan- gen. De werkzaamheden aan het nieuwe thuis zijn thans na zeven maanden bijna beëin digd. Het gunstige weer zij 't voor de bouwvakken maakte een regelmatig doorwerken mogelijk. Vooral de laatste maanden is er spoed achter gezet. De eerw. Zusters Ursulinen uit Den Haag konden echter niet wachten tot de grondige ver nieuwing van het hoofdgebouw haar be slag had. Reeds 4 Jan. betrokken acht Zus ters hun nieuwe huis, om zich alvorens de patiëntjes kwamen zooveel mogelijk te in- stalleeren. Al was het met de overhoopte en rommelige behuizing een behelpen, dat was minder. Het intieme kapelletje op de hoogste verdieping werd dezelfde avond door den zeereerw. heer Pastoor ingezegend, zoodat O. L. Heer Zijn nieuwe woon kon betrekken. In het zusterhuis hing nu een geheel andere, meer devote sfeer. De vol gende Zondag reeds mochten de Zusters in hun eigen kapel de H. Mis hooren, het geen als regel wekelijks zal geschieden. Zouden de kinderen eerst 10 Jan. geko men zijn, door ongesteldheid van eenigen hunner werd de dag van aankomst cate gorisch verschoven. Gisteren eindelijk deden de jongetjes van 4. 5 en 6 jaar hun intocht onder groote belangstelling der dorpsbewoners, niet het minst van de kant der geestelijk rijker bedeelde jeugd. Met echte moederlijke bezorgdheid werden de uiterlijk goed verzorgde knaapjes door de Zusters ontvangen. Na een warme dronk en een boterham voelden de meesten zich al spoedige thuis in hun nieuwe woon en vermaakten zich volop in de wintertuin met de droge strandgeneugten en de volière bewoners in hun kleurige pakjes. Voorloopig blijft het aantal knaapjes tot een twintig beperkt, allen uit het Haagsche tehuis afkomstig. De vrijgekomen ruimte daar wordt direct door Huize Angela, waar van het oude „H. U." een vleugel innam, benut, waar overbevolking heerschte. Een relaas over de inrichting en werk wijze dezer groote aanwinst voor het on derwijs aan het katholieke achterlijke kind in ons bisdom, moeten wij den lezers helaas nog even onthouden. Zoodra mogelijk zul len wij de belofte inruilen. De toezegging van de eerw. Moeder Bonifacia voor een rondleiding hebben wij al. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente te houden op Woensdag a.s. 's avonds acht uur ten Raadhuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Be noeming stembureau. 3. Inzake motortoela ge hulpkeurmeester, 4. Inzake pensioens bijdragen Mej. M. Koster. 5. Inzake ge- meentebegrooting 1935. 6. Inzake onbe woonbaarverklaring woningen plaatselijk gemerkt no. 234 en 235. Eventueel nage komen stukken. 8. Rondvraag. Inenting. Van gemeente-wege wordt op 20 Febr. a.s. te acht uur v.m, gelegen heid gegeven tot kostelooze inenting en herinenting ten huize van dr. B. Nout. NOORD WIJKERHOUT. Middenstandsvereeniging. Woensdag avond 13 Febr. des avonds na het Lof. houdt de R.K. Middenstandsvereeniging „St. Joseph" afd. Noordwijkerhout haar jaarvergadering. Op de agenda staat o.m. installatie van den Geestelijk Adviseur, di verse jaarverslagen, installatie van nieuwe edlen, verkiezing van 3 bestuursleden we gens bedanken van den voorzitter, den heer V. H. de Klerk, en van den lsten secreta ris, den heer P. P. van Denzen en wegens periodieke aftreding van den heer H. Buschman. Uitvoering ten bate der Werkloozen. j In Café „De Zwaan" gaf de R.K. Tooneel- i vereeniging „Oefening baart Kunst", on- derafdeeling van den Ned. R.K. Volksbond, afd. Noordwijkerhout, een uitvoering ten I bate der Werkloozen. De avond werd ge- I opend door den Geestelijk Adviseur, Ka- pelaan Klein. Hij heette alle aanwezigen I hartelijk welkom en wenschte allen een genoeglijken avond. Hij dankte de gevers van de cadeaux voor de verloting. Hierna ving men aan met de afwerking van het programma. Opgevoerd werd het drama in 4 bedrijven „Wildstrooper en Brandstich ter". Onder de pauze vond de verloting plaats, welke een goed financieel resultaat had. Vervolgens werd gespeeld het blijspel in 1 bedrijf „Wie zal hem hebben", of „Twee schoonvaders om één schoonzoon". De goedgeslaagde uitvoering werd opge luisterd door het Klem Orkest van de Harmonie „St. Jeanne d'Arc". SASSENHEIM. De Burgemeester ongesteld. Naar wij vernemen is de Burgemeester ongesteld. Zijn toestand is.' hoewel niet bepaald ern stig, toch van dien aard, dat hij het bed moet houden. Wekeloosheld. Bij de arbeidsbeurs staan heden ingeschreven 410 werkeloozen tegen 316 op het zelfde tijdvak van het vorig jaar en 41 meer dan verleden week. Hiervan z\jn 251 gehuwden en 159 onge huwd. „St Ambrosius". In aansluiting op ons I bericht van de loterij van „St. Ambrosius" I vermelden we nog, dat «en trekkingslijst ter inzage ligt bij het sigarenmagazijn van den heer L. Ammerlaan, waar tevens de prijzen zijn af te halen. Prijzen welke voor I 24 Febr. niet zijn afgehaald vervallen aan de vereeniging. OUDEWTERING. Feestavond „Majella". Voor een stampvolle zaal gaf de R.K. Sportvereeni- ging „Majella" Zondagavond in Hotel Van den Bosch haar jaarlijksche feestavond. Precie6 op tyd werd den avond door den voorzitter, den heer P. J. van Es, met een hartelijk woord van welkom geopend, waarna de heer J. J. de Jong, onder wiens leiding de verschillende op tte voeren nummers waren ingestudeerd, ook voor dezen avond de leiding in handen nam. De avond begon al dadelijk met een verrassing in den vorm van een keurig geslaagden Majella-revue, opgevoerd door den auteur, den heer W. P. van Ruiten te Roelofar«nds- veen, wien een woord van hulde voor zijn originaliteit niet onthouden mag worden. Alle coupletten waren op vroolijke wijsjes gedicht en in één slag was de stemming er in. Daarna traden een aantal dames in eens reeks van voordrachten ten tooneele. Hierbij waren enkele buitengewoon goed geslaagde nummers, terwijl het geheel onze verwachtingen verre heeft, overtrof fen. Na de pauze traden de heeren voor het voetlicht, en ook zij vertolkten enkele nummers, die de stemming er in hielden. Zijn we echter eerlijk, dan moeten we verklaren, dat de dames dezen avond de heeren de loef hebben afgestoken. Ook de junioren lieten zich niet onbetuigd en ook zij hadden een tweetal afgevaardigden, die dit belangrijk onderdeel der club verte genwoordigde. De grime was keurig ver zorgd door den bekenden grimeur, den heer Thoolen, Mare, Leiden. Tusschen de bedrijven door werd enkele malen een aanslag op onze oortemonnaie gepleegd, o.a. werd een door den Zeereerw. heer Pastoor geschilderd en door hem aan de club ten geschenke gegeven schilderij op z'n Amerikaansch verkocht. Nadat het geheele programma was afgewerkt sprak Pastoor Aarts, omringd door alle mede werkenden, een woord van hulde voor al hetgeen dezen gepresteerd hadden en een woord van dank tot den leider van dezen avond, den heer J. J. de Jong, en ten slotte aan alle aanwezigen voor de prettige en tevens voor de financieele medewerking welke zij hadden verleend. Na een kort ge zellig samenzijn behoorde dezen avond weer tot het verleden. „Majella" kan op een welgeslaagd feest terugzien. TER AAR. Middenstandsvereeniging. In het keu rig verzorgd zaaltje van den heer A. Bocxe hield de R.-K. Middenstandsver. „St. Joseph" haar ledenvergadering. onder voorzitterschap van den heer J. W. Valen- tijn. De secr., de heer G. Voortman, leest de notulen. Na enkele mededeelingen, o.m. het plaatsen van borden en distributie margarine, wordt het schrijven behandeld van het hoofdbestuur inzake reductie con tributie bij „en bloc" aansluiting. Het H.B. gaat niet op dit verzoek in. Het stelsel boete-heffing bij niet vergaderingbezoek ontraadde 't ten sterkste. Nu het regle ment officieel uitkwam werd met goedkeu ring der leden bepaald, dat het bestuur be slist over al of niet toelating van een nieuw lid. Uit de maandelijksche circulaire verna men we, welke belangrijke voordeelen er te behalen zijn bij het verbruik van elec- triciteit, b.v. de splitsing van licht en kracht, voorts het voeren van een pak kende reclame, enz. Ook nog een opwek kend woord bevatte dit schrijven over de oprichting van een retraite-fonds. Vooral eer overgegaan wordt tot contributie-beta ling, installeert de voorz. weer twee nieu we leden. Vlot werd de reglementswijzi ging aangenomen, betrekking hebbende op de betaling der contributie. Iemand, die 2 1/2 maand achterstand heeft met deze betaling, wordt geroyeerd. Langen tijd werd nu de vergadering in beslag 'geno men met het voorlezen van een circulaire over het wederzijdsch verplicht lidmaat schap en de propaganda voor dit doeL Alle leden worden aangespoord als lid toe te treden van hun vakvereeniging. Enkele leden brachten de hooge contri butie-heffing naar voren, doch wanneer er overleg gepleegd wordt met de betrokken besturen, aldus de voorz., zijn er regelin gen te treffen. Naar aanleiding van deze kwestie begint de voorz. een brochure voor te lezen van het hoofdbestuur, wat zij doet voor den middenstand. Na uitvoerige besprekingen zoowel over de aansluiting bij de vakvereeniging als het inzetten van een groote propaganda- actie, werd besloten dit punt verder af te handelen op een volgende bijeenkomst, waar dan tegenwoordig zal zijn een lid van hot hoofdbestuur. Bij de rondvraag werd geïnformeerd naar de samenstelling van een commissie van bijstand en de werkwijze van dit nut tige instituut. Als er een paar huishoude lijke punten aan de orde zijn geweest, en alle leden een mooi nota-bloc gratis hebben ontvangen, gaat de voorzitter over tot sluiting met de mededeeling, dat de vol gende vergadering zal gehouden worden in het café Hoogendijk. Feestavond „De Graal". Juist is het gezien van de bewegingen, die zich toeleg gen op de vorming der jeugd, eens in het jaar een feestavond te organiseeren. Ieder wordt dan in de gelegenheid gesteld om te zien wat deze jeugdorganisaties willen en reeds kunnen prestoeren. Deze week, en wel Donderdagavond, noodigt De Graal ons uit op haar feestavond. Haar program ma, waaraan bijzonder veel zorg is be steed, moet iets extra's bevatten, en let wel: alles wordt uitgevoerd door leden van de Graal. Naast de ouders, wier kinderen lid zijn, sporen we alle parochianen aan deze uitvoering bij te wonen. Om ieder in dc gelegenheid te stellen, is dc entrée zoo laag mogelijk gesteld. Laten wij allen onze belangstelling toonen voor dit jeugdwerk. Dit werkt tevens voor het bestuur aan moedigend. Zij verwacht een volle zaal en u wacht een mooien avond. VOORHOUT. JUBILEUM DOKTER H. A. G. BOTS. Morgen, 13 Februari, herdenkt dokter Bots den dag, dat hij zich vóór 25 jaren als geneesheer in de gemeente Voorhout vestigde. Nadat hij zijn medische studie aan de uni versiteit te Amsterdam in 1908 met succes beëindigd had, bleef hij in 's lands hoofd stad aan het Sint Franciscusgasthuis tot 1910 als'assistent verbonden, om daarna in Voorhout zijn belangrijk geneeskundig ambt te beginnen. Is dat voor den dokter een gedenkwaar dig feit, niet minder moet die dag van mor gen voor de geheele gemeente als ëen be langrijke herdenkingsdag worden aan gemerkt. Immers voor deze uitgestrekte gemeen te, waar toenmaals ook het Kletn-Semi- narie gevestigd was, waren tot dan toe de inwoners aangewezen op geneeskundige hulp uit de buurtgemeenten en bleven van zelf instellingen, belangrijk voor genees kundige verzorging en voor de volksge zondheid in het algemeen, achterwege. Met de komst van dokter Bots werd dat in één slag anders en bleek inderdaadde noodzakelijkheid van die vestiging van een geneesheer ter plaatse. Door zijn beminnelijkheid wist hij de harten te veroveren en door zijn bekwaam heid vertrouwen te vestigen, zoodat al spoedig de verzekering vam een goede me dische practijk aanwezig was. Met de snelle toeneming der bevolking, nam de omvang van den werkkring van dokter Bots even snel toe. En nu heeft hij 25 jaren als medicus onder deze landelijke bevolking onvermoeid zijn moeizamen, heilrijken arbeid verricht. Een kwart eeuw heeft hij naast zijn par ticuliere practijk ook uitgeoefend het ambt van gemeente-geneesheer, van dokter voor de R.-K. Armenpractijk en sedert bijna een decennium ook de betrekking van gemeen telijk schoolarts. Dokter Bots liet zijn belangstelling voor al ook uitgaan in de richting van instel lingen, die de geneeskundige belangen der bevolking en die van dc algemeene volks gezondheid bevorderen. Op zijn initiatief of met zijn krachtda dige medewerking kwam al spoedig de R. K. Wijkverpleging tot stand, die thans een afdeeling van het Wit-Gele Kruis vormt en waaraan verbonden is een consultatie bureau voor zuigelingen. Daarnaast was dokter Bots medestichter van het Zieken huisfonds en interesseerde hij zich bijzon der voor het heilzame werk der Sint Elisa- bethvereeniging. Geen wonder dus, dat hij een belangrij ke plaats in deze gemeente inneemt, en dat hij een geziene figuur is bij zijn tal rijke patiënten, niet alleen in de gemeente zelf, maar ook buiten hare grenspalen. Op dokter Bots als sociaal-voelend mensch, werd nooit vergeefs een beroep gedaan en niettegenstaande zijn drukke practijk wist hij voor zulk werk nog tijd te vinden. Als sprekend voorbeeld mag wel genoemd worden, dat hij als voorzitter van den Raad van Toezicht bij de Coöpera tieve Boerenleenbank een verantwoorde lijke sociale taak op zich nam. De geheele gemeente en de vele patiën ten van buiten Voorhout, zullen den ge denkdag van morgen met dokter Bots en zijn familie medeleven. Er vormde zich dan ook uit alle standen en uit alle denkrichtingen een huldigings- oomité. De ongunst van den tijd en nog andere omstandigheden laten niet toe, dat zich het medeleven in uitbundig feestbe toon openbaart, maar toch is getracht voor den dokter en zijn familie den dag van morgen tot een onvergetelijke te doen zijn. Het huldigingscomité vond bij de ge heele bevolking een zoo willig oor en zoo gereede hand, dat het zijp voornemen ten volle zal kunnen volbrengen. Morgen zal dat blijken en allen, die tus schen half 4 en 5 uur in den namiddag den dokter en zijn familie in het Parochiehuis willen complimenteeren, zullen daarvan kunnen getuigen. G. BULTEN. Voorzitter van het Huldigings comité, en Burgemeester van Voorhout. VOORSCHOTEN. L. T. B. De afdeeling Voorschoten van den L. T. B. vergaderde in het R.-K. Ver- eenigingsgebouw onder leiding van den heer J. H. van Uffelen, voorzitter der af deeling, die in het bijzonder welkom heet te den geest. adv. der afdeeling, pastoor P. Meyer. De secretaris las het jaarverslag en de notulen der vorige vergadering en bracht verslag uit van de gehouden alge meene vergadering te Haarlem. Uit de re kening en verantwoording van den pen ningmeester bleek, dat de inkomsten in 1934 hebben bedragen met het batig saldo van 1933 64.80, de uitgaven 49, aldus een batig saldo van 15.80. De rekening van den penningmeester werd goedgekeurd. Als bestuurslid was aan de beurt van af treding de heer J. H. van Uffelen, voorzit ter der afdeeling, die als zoodanig werd herkozen en zijn herbenoeming aannam. Tot afgevaardigde naar de volgende Alg. Verg. werd benoemd de heer L. C. de Jong en tot pl.v. afgev. de heer G. van der Hulst. De afdeelingscontributie voor 1935 werd bepaald op 11.per lid en per jaar. Vier aandeelen van het Vaandelfonds werden uitgeloot en wel Nos. 26, 84, 87 en 52, in wisselbaar bij den penningmeester. Tij dens de vergadering declameerde de heer G. van der Hulst één door hem zelf ver vaardigd gedicht voor het 40-jarig pries terjubileum, gevierd in 1934 door den geestelijk adviseur der afdeeling, waar voor hem een woord van dank werd ge bracht door den pastoor. Bij de rondvraag werd door één der leden den wensch ge uit, het hoofdbestuur te verzoeken een ac tie op touw te zetten om voor den veehou der, die koeien uit zijn veestapel moet op ruimen vanwege de T.B.C., permissie te

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6