DE IN DE PUP. DINSDAG 12 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 12 Febr. 1935, medegedeeld door het Kon. Ned Met. Inst te De Bilt. Hoogste barometerst.: 771.3 te La Coruna. Laagste barometerst.: 737.6 te Ana. Verwachting tot den avond van 13 Febr.: Meest matige Weste lijke tot Zuidelijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, waar schijnlijk eenige re gen, weinig verande ring in temperatuur. De gisteren verschenen depressie is snel dieper geworden en naar Noorwegen ge trokken, waar de barometer nog snel daalt, bij IJsland vertoont zich een minder diepe. De hooge drukking trok zich naar Spanje en de Alpen terug, zoodat Zuid-Westen win den thans de dooi tot in Noord-Duitschland doen doordringen. In Noord-Zweden en Po len bleef de vorst nog streng, om de Alpen matig, op de Britsche Eilander steeg de temperatuur gisteravond tot bij de 10 gra den Celsius, thans is zij weer iets gedaald. Krachtige winden waaien langs het Ka naal, op de Noordzee en langs de Noorsche kust, in het Midden van Frankrijk en Zuid- Duitschland is windstilte met mist. Het voortduren van de Westelijke winden zal overdag de temperatuur nog verder doen stijgen, maar tijdelijke opklaring des nachts kan het minimum weer nabij het vriespunt brengen. LUCHTTEMPERATUUR: 6.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS t.a. Van Dinsdagnamiddag 5.36 uur tot Woensdagmorgen 6.53 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 13 Febr. vm. 11.03 uur en nam. 11.43 uur. Storm waarschuwingsdienst. Geseind van de Bilt hedenmorgen te 11.30 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Weest op uw hoede." VAN M'N BOEKENTAFEL Het Schild. Apologetisch Maandschrift. Uitg. der A. V. Petrus Canisius. Dr. Bender heeft den laatsten tijd een aparte en uitvoerige studie gemaakt van het geweten en in het Schild zijn reeds verschillende artikelen van zijn hand over dit onderwerp verschenen. Thans opent de Februari-aflevering van het Schild op nieuw met een artikel van dr. Bender over het geweten en wel met betrekking tot de overheid. Moet de overheid de gewetens uitspraken van haar onderdanen eerbiedi gen of kan zij daartegen in gaan, wanneer zij meent, dat het belang van de samen leving dit vereischt? ..Men behoeft geen geniaal staatsman of scherpzinnig philo- soof te zijn, schrijft dr. B., om heel dui delijk in te zien, dat, als de overheid steeds zou moeten wijken voor een beroep van de onderdanen op hun geweten om zich aan de wet te onttrekken, de samenleving een groote chaos zou worden". Inderdaad is het duidelijk, dat maar niet iedereen een beroep op z'n geweten kan doen, om een lastige wet te ontduiken, maar moeilijker wordt de kwestie, wanneer groote groepen van onderdanen blijk geven van min of meer ernstige gemoedsbezwaren. Men den- ke bijv. aan dienstweigering. De kwestie van „Overheid en Geweten" is onlangs ook aangesneden in een brochu re van prof. dr. Eerdmans, die. hoewel hij op een ander standpunt staat, toch tot een zelfde conclusie kwam, n.l. dat er een be perking moet worden aangelegd voor de ongebondenheid, waarmee men thans al lerlei theorieën over zedeleer en zedewet kan propageeren. Prof. Eerdmans had in zijn brochure speciaal op het oog de pro paganda. welke prof. Heering hoogleeraar aan het Remonstrantsche Seminarie te Lei den, maakt tegen den militairen dienst plicht. Dr. Bender is van meening, dat de overheid consequent moet zijn en niet mag toelaten, dat er theorieën gepropageerd worden, die als ze in practijk worden ge bracht, de menschen in de gevangenis brengen. Prof. J. P. Verhaar uit Warmond zet ver volgens de verhandeling voort over het Probleem van het Kwaad, van welke kwestie hij thans het physieke kwaad be- handeft. Het bestaan van dit kwaad is niet in tegenspraak niet Gods goedheid. God kan ziekte en rampen toelaten omwille van een hooger doel. De catechismus geeft drie redenen aan: „om de zonden van den mensch reeds hier op aarde te straffen"; „om de zondaars tot bekeering te bren gen", en „opdat de rechtvaardigen, de deugdzamen, veel zouden verdienen voor den hemel". Prof. Verhaar ontwikkelt deze drie gedachten nader. Verder vervolgt prof. B. Luyckx O.P. zijn beschouwingen over „Onze Eenheid in Christus", terwijl drs. J. Taal mediteert over het communiceeren. In de Vragenbus treffen wij de curieuze vraag aan of Christus een Ariër geweest is. Jammer voor de verheerlijkers van het Arische ras, kan niet anders gezegd wor den, dan dat Christus een rasechte Semiet is geweest. SPORT RUGBY BELGIE—NEDERLAND WEER UITGESTELD. Naar wij vernemen is bij het secretariaat van den Nederlandschen Rugby Bond be richt binnengekomen, dat de op Zondag 17 Februari a.s. te Antwerpen vastgestelde rugbylandenwedstrijd BelgiëNederland in verband met terreinmoeilijkheden in België, geen doorgang kan vinden. Volgens mededeeling van den Belgischen Rugby Bond heeft de Belgische Voetbal bond zonder eenig voorafgaand bericht ver boden dat de BelgiëHolland rugby-ont- moeting op het terrein van Beerschot zal worden gespeeld. Dit. staat in verband met het feit, dat de Roode Duivels op genoem den Zondag een voetbalwedstrijd spelen te gen DFC Praag en hiervoor heeft men het terrein van de Royal Beerschot gekozen. Nadat de ontmoeting oorspronkelijk op 10 Februari was bepaald, heeft men dus thans voor de tweede maal den wedstrijd moeten uitstellen. Voorloopig heeft men nu als nieuwen datum 31 Maart gesteld. TAFEL-TENNIS DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE LONDEN. De verdere resultaten van de gisteravond gespeelde ontmoetingen luidden: Dames: FrankrijkIerland 30; Wa lesBelgië 30; NederlandVereenigde Staten 30; FrankrijkNederland 32; HongarijeV.S. 30. He er en: Joe go-Sla viëLetland 51; LitauenFrankrijk 54; PolenZwitser land 50; Tsjecho-SlowakijeNoord Ier land 50; PolenWales 50; Engeland Indië 53; LetlandBelgië 50. STADSNIEUWS DE DEMPING VAN HET LEVENDAAL. Vermoedelijk 1 Maart de aanbesteding. Hoewel het standpunt van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen nog niet bekend is nopens de door hem tot het gemeentebestuur van Leiden gerichte vraag, of met het oog op het be houd van oud-stadsschoon, demping van het Levendaal uit een verkeersoogpunt be slist noodzakelijk is, is, zoo vernemen wij, het gemeentebestuur op vrij sterke gron den van oordeel, dat, nu de baatbelasting is goedgekeurd, de Minister aan de dem ping van het Levendaal geen belemmering meer in den weg zal leggen. Het bestek voor de demping van het Levendaal, waarin tevens is opgenomen het andere werk, dat als werkverschaf fingsobject één geheel vormt met de dem ping van het Levendaal, is thans in druk verschenen. Het ligt in de bedoeling de aanbesteding van dit geheele werk in Maart te doen geschieden en in begin Mei met de uit voering ervan een aanvang te maken. landelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1456. C. Raaphorst. Alphen a. d. Rijn, Raadhuisstraat 86, win kel in manufacturen. Het filiaal: Alphen a. d. Rijn, Raadhuisstraat 181 (toonkamer v. meubelen) is thans ondergebracht bij de hoofdzaak: Raadhuisstraat 86. 6370. Chemische Fabriek van Simplesite Producten, Leiden, Lammenschans weg 10. Bij beschikking van 1 Februari 1935 van den E. A. heer Kantonrechter te Leiden, is bepaald, dat de d.d. 19 en 20 November 1934 in het Handelsregister ingeschreven opgaven betreffende bovengenoemde zaak vermeldende de uittreding als vennoot van J. J. Strotmann en de uittreding als gevol machtigde van: P. M. A. V. Strotmann- Rohde, dienen te worden doorgehaald. Deze zijn dus weer als voren aan de vennoot schap verbonden. 6552. Gebrs. G. en P. Niersman, Voor schoten, timmer- en metselbedrijf; aanne mers. Bijv. uitgeoef. bedr.: aannemers van beton- en gewapend-betonwerken. 5999. N.V. De Leidsche Confectie-Indus- trie, Leiden, v. d. Werfstraat 5. Uittr. adj. dir.: Th. J. B. Hunck, d.d. 31 Dec. 1935. 2156. Wed. H. van Driel, Koudekerk, Hooge waard B 5, timmermansbedrijf. De zaak is d.d. 1 Jan. 1935 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Firma Weduwe H. van Driel (B.P.). Venn.: A. van Driel, Hazerswoude en H. van Driel, Koudekerk. Soort v. bedr.: timmerebdrijf, aannemen van bouwwerken, alles in den ruimsten zin. DE SPORT-PROPAGANDA-AVOND IN DE STADSGEHOORZAAL. Een bezielende rede van Kapelaan H. Drost. Gisteravond is de groote sport-propa- ganda-feestavond, reeds lang in ons blad aangekondigd, in de groote Stadsgehoor zaal gehouden. Hoewel niet geheel vol, was de groote zaal beneden en boven zeer goed bezet. Aanwezig waren de zeereerw. pater pas toor S. Smitz O.F.M., de weleerw. paters E. v. d. Snoek O.F.M., W. ten Brink O.F.M. en J. Jorna O.F.M. en de weleerw. heeren A. Leenders en H. Schrama. De avond werd opgeluisterd met muziek van het strijkje „Franz Schweitser", onder- afdeeling van de St. Josephgezellenvereeni- ging te Leiden, dat opende met het door alle aanwezigen meegezongen „Aan U, o Koning der Eeuwen", terwijl op het too- neel de sportvereenigingen den vaandel- groet brachten. Dan opende de voorzitter der Sportpro- paganda-club, de heer N. Goddijn, den avond met den chr. groet en een woord van welkom, tevens zijn dankbaarheid en waardeering uitende aan de „Leidsche Cou rant", voor haar groote medewerking. Deze avond, aldus spr., wil het begin zijn van meerdere in het belang der R.-K. sport, waarbij het de bedoeling is de ev. volgende avonden meer nog dan deze een sportkarakter te geven. Met het mooie programma van dezen avond zullen echter alle aanwezigen te vreden zijn, maar spr. hoopt, dat ook de sportpropagandisten na dezen avond tevre den zullen kunnen zijn, als velen zich heb ben opgegeven als lid, donateur of abon- né op „De Spil". Eerst dan gaat de R.-K. Sportbeweging een goeden tijd tegemoet. Spr. wenscht hierna allen een prettigen avond. Nadat „Franz Schweitzer" zich nog eens had laten hooren, volgde eerst het optre den der Bataven-junioren met zeer ge slaagde oefeningen, waarna de Bataven- kleuters met hun aardig optreden de aan wezigen bijzonder vermaakten. Hierna was het woord aan kap. H. Drost uit Rotterdam, die een rede hield over „De Sport in dienst van onze Katholieke idea len". Willen wij, aldus ving spr. zijn rede aan, de Kath. Sport stellen in dienst van onze Kath. idealen dan zal er nog zeer veel propaganda moeten worden gevoerd. Pro paganda naar buiten en propaganda naar binnen. Propaganda naar buiten om heel katho liek Nederland te winnen voor onze R.-K. Sportbeweging, om de nog talrijke kath. beoefenaars van de sport in neutraal ver band te werven vor onze R.-K. Sportbe weging. Propaganda naar binnen, om onze' jeugd te overtuigen, dat sport niet is een doel, maar een hulpmiddel in dienst van veel hoogere idealen. Dezen avond willen wij propaganda voe ren naar buiten, om alle Katholieken in Leiden te overtuigen van het groote be lang eener Katholieke Sportbeweging. Is dat in dezen tijd dan nog noodig, vraagt spr. Helaas ja! Het meerendeel van ons Kath. volk staan nog onverschillig tegen over onze R.-K. Sport. Zij begrijpen niet de waarde van de sport voor de jeugd, zij begrijpen niet, dat op een voetbalveld een jongen een ideaal ziet en dat hij daardoor gedreven wordt naar een hooger ideaal. Zij begrijpen niet dat een jongen daar door zijn ziel kan behouden. En omdat zij dit niet begrijpen, zien zij ook niet de na- deelen van een neutrale sport. Een jongen rolt mee met zijn bal, Rolt zijn bal in de sloot, dan rolt hij mee, rolt zijn bal in den hemel, dan rolt hij mee den hemel in, rolt zijn bal in de hel, dan rolt hij mee de hel in, springt zijn bal op naar God, dan springt hij mee naar God. Het is de neutrale sport, die het mooiste en beste rooft uit een ziel en zich daar verder niet over bekommert. Spr. brengt daarom hulde aan hen, die in de voorbije jaren dat hebben aange voeld en begrepen, die hebben gestreden en volhard en zoo'n geweldig belang voor de Kath. jeugd hebben gediend. Spr. geeft dan een schildering van de toestanden in de sport en van de houding van vele Katholieken. En toch, zoo roept spr. uit, de Kath. sportbeweging heeft recht op liefde. De Kath. sportbeweging is een zuil voor de Kath. jeugd, een zuil voor de Kerk van ons vaderland. Begrijpen ze niet de Kath. huwelijken, voortgekomen uit de Kath. sport? Begrij pen ze niet, hoevelen er door de neutrale sport in gemengde huwelijken zijn verloren gegaan. Spr. somt dan tal van nadeelige gevol gen van de neutrale sport op om vervol gens de juiste richtlijnen, voor een goede R.-K. Sport van heden uit te stippelen en vraagt dan, waarom belangstelling voor de R.-K. Sport? Omdat de sport een onmisbaar element is in de vorming van de Kath. jeugd, om te kweeken een sterk Kath. geslacht. Komende tot de verantwoordelijkheid der R.-K. sportleiders en leidsters zegt spr., dat de beste Kath. sportleider jeugd leider moet zijn en de beste Kath. jeugd leider sportleider. De toekomst van Neder land hangt af van een sterke Kath. jeugd beweging. Het gaat naar God of van God af, het gaat er om de wereld voor God te behou den en te bewaren voor een ramp. En daarvoor moeten wij hebben, een geslacht, dat tienmaal sterker is dan wij. Laten wij, aldus spr., niet kortzichtig zijn maar ons onderwerpen aan de Bisschoppe lijke besluiten, die verder zien dan wij. Vir obediens loquetuh victoriam. Een ge hoorzaam man zal spreken van overwin ning. Door het sportterrein zal de jeugd den hemel zien opengaan. De sport zit de jeugd in het hart, in de ziel en in het ADVERTENTIEDAGDOEK. En vandaag 1 Sanatogen, Als 1 zenuw soms van streek En 1 mooie nieuwe mantel Koopen in 1 stoffenweek. En 1 hals met mooie krullen Plus 1 bovenlaag van lak Coffeïnevrye koffie En 1 Heerenbaaitabak. En 13 1 reclame Waarheen dus een groote ren En 1 alleraardigst meisje, Dat genaamd Madame Sans-Gên^. En 1 snoezige typiste, Die niet erg'ren een patroon, Met 1 keurig permanentje En met haar verdiende loon. En 1 kostbaar loterijtje V/aar de honderdduizend bij, En 1 doodsteek voor de koeien In 1 nieuwe slagerij. bloed. De leiders en leidsters hebben dat hart en die ziel en kunnen ze vormen naar God. Wij gaan naar Rome, zoo is er gezongen, aldus spr. Maar alleen wij gaan naar Rome, niet om daar te eindigen, maar om daar te be ginnen, niet in het Forum Mussolini, maar in het Vaticaan, bij den Paus, die is onze Sportadviseur. Onze finale is in de eeuwigheid, ons einde als kampioenen voor Gods troon. Na de enthousiaste toejuichingen, die op deze begeesterende rede volgden, kwa men de leden van de sportclub „De Graal" voor het voetlicht, eerst met eenige ka rakterstanden, beheerscht door het vaan del en begeleid door Graalliederen. Vervolgens eenige gracieuze oefeningen door vier paren, ieder in een andere kleur gekleed, die in sierlijke passen, begeleid door pianomuziek een drietal van deze oefeningen te zien gaven. Dit optreden werd besloten met eenige zeer goed ge slaagde stokoefeningen en enkele met stan den geïllustreerde spreekkoren. De voorz. de heer N. Goddijn bracht dan dank aan kapelaan Drost, voor diens prach tige rede, waarna gepauzeerd werd. Na de pauze was de beurt aan Rodi Roe- ters, die eerst de aanwezigen vermaakte met alleraardigste goocheltoeren en daar na een prachtig geslaagd repertoire te ge nieten gaf als caricaturist en snelteekenaar. De voorzitter dankte ten slotte alle me dewerkenden, vooral de leden van De Graal en riep allen een tot weerziens toe. HET ST. ANTONIUS-CLUBHUIS. Dat mag zeker niet vergeten worden! Wij zijn het er, vanzelfsprekend, vol komen mee eens, en wij onderstreepen, wat de directeur van het mannelijk jeugdwerk in de Hartebrugparochie, de weleerw. pater Smits O.F.M., opmerkte in zijn ope ningswoord op den jaarlijkschen feest avond voor donateurs: het busje voor het Mannelijk Jeugdwerk, voor het Clubhuis „St. Antonius", dat achter in de Hartebrug- kerk is gedeponeerd, mag niet vergeten worden. Het jeugdwerk pater Smits heeft dat zoowel Zondag, op den Oudersavond als gisteravond kort uiteengezet is. zoo zoo mooi en zoo noodzakelijk. Mochten allen daarvan overtuigd zijn, en, waar geroepen, van deze overtuiging ook blijk geven, deze in daadwerkelijke sympathie omzetten. De leden van de mannelijke jeugdorga nisatie in de Hartebrug-parochie brengen deze keer op de jaarlij ksche samen komsten voor ouders en donateurs een dra matisch stuk ten tooneele, waarvan de strekking de noodlottige gevolgen van speelzucht opvoedend is en zonder over drijving, levens-werkelijk is uitgebeeld in een de toeschouwers spannend spel. Wij kunnen naar waarheid getuigen, dat alle spelers zich in hun rol goed, eenige zelfs heel goed hadden ingewerkt. Daaraan moet langdurige en zorgvolle leiding zijn voor afgegaan. Aan de rolvastheid haperde niets! Muziek, een zangstukje en nog een ko misch tooneelstukje voldeden ook uitste kend. Voor een verloting onder de pauze was veel animo. Gistermiddag is de 76-jarige J. M. in zijn pakhuis in de Kolfmakersteeg alhier enkele treden van een ladder gevallen, die weg gleed. Hij brak een arm en is door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis ge bracht. Personen te Leiden gevestigd: J. J. M. Bakkers en familie, fotograaf. Apothekersdijk 27 G. J. v. d. Berg, ver pleegster, Rij nsburgervveg 10 C. Nie- vaartv. Biezen, Oranjegracht 29 D. Bodijn, monteur, Zuidsingel 49 A. H. Bos, dienstbode, de Laat de Kanterstraat 13 J. Broekema en familie, koopman, Langegracht 60 F. ten Cate en familie predikant, de Laat de Kanterstraat 13 H. M. J. TimpCreyghton, J. de Wittstraat 47 L. J. van Dijk en familie, monteur, Bil- derdijkstraat 17 A. van Egmond, dienst bode, J. de Wittstraat 49 P. S. Eringa, J. dé Wittstraat 37 A. van Fruchten, tuinder, Zonneveldstraat 7 K. Gliencc- ke, dienstbode, Breestraat 107 E. M Gsnohib, kapster, N. Rijn 54 J. Gulaij, chauffeur, Heerengra'cht 54 J. L. A. van Harteveld en fam., drogist, Zeemanslaan 37 C. H. Helsloot, loodgieter, Mare 88 A. C. den Hertog en familie, koopman ia groenten. Heerenstraat 39 C. M. van Hoorn, Oegstgeesterlaan 29 C. A. Hop staken, timmerman, Lijsterstraat 15 D. Huurman, kantoorbediende, Terweepark 4 P. Huijskes, agent van politie, Maresingel 27a M. Jeltema, monteur, Narmstraat 32 A. E. G. de Jong, dienstbode. Lammen- schansweg 9 C. C. Kooiman, Thorbecke« straat 32 A. v. d. Kroon, zuster JL. d. H., er in met IJC... Douwe Egberts Echte Friesche Heeren - Baat en Baai-Tabak. Melange van rijpe tabak Ken. AGENDA LEIDEN. Dinsdag. Liederenavond Lien Koster. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur. Dinsdag. Vereeniging „Veilig Verkeer", Stadsgehoorzaal, Kleine zaal, te 8.30 uur. Vrijdag. Propaganda-vergadering Sint Raphaël. Spr. H.B.-lid v. Dijk. R.K. Volksbond 8 uur. Zaterdag. Uitvoering Nieuw Brunhilde. Stadsgehoorzaal, 8 uur. De avond—, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Febr. a.s., waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, tel. 502, D. J. v. Driesum, Mare 110, tel. 406 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Oude Vest 181 A. M. van Eupenv. d. Kruijssen, v. d. Duijnstraat 34 Poo An Kwee en familie, arts, Witte Singel 48 A. van Leeuwen, kok, Nieuwe Rijn 86 J. Machurek, kapster, Pieterskerkchoorsr. 15 A. J. Meijer, kantoorbed., Merelstr. 8 J. H. Monteba en familie, bedrijfslijder, v. Baerlestraat 8a M. C. E. Ouwehand, boekhouder, Plantsoen 51 P. du Pie, leerling-verpleegster, Utr. Jaagpad 76 P. J. Remmerswaal. bloembollenkweeker, Schoolsteeg 6a H. Riebeek n familie, brievenbesteller, Kaiserstraat 30 L. C. Schouten en familie, kassier, L. Morschweg 67 J. F. Snik en Familie, chauffeur, Schoolsteeg 6a D. M. Stefels, dienstbode Oegstgeesterlaan 22 C. J. Stolk, typo graaf, M. Moonstraat 39 H. J. Trel, Koornbrugsteeg 1 L. A. Truijers en fa milie, stoffeerder, Oude Rijn 5 T. Veld- huijzen, fotograaf, Oude Vest 237, J. Vol- lenga, Brederodestraat 2 A. J. C. de Vries, verpleegster, Rijnsb. weg 10 A. de Waal, dienstbode, Haarl.straat 238 Th. v. d. Wereld, dienstbode, Utr. Jaagpad 53 C. M. Wesdorp, hulp in de huishouding, da Castastraat 41 K. Wesdorp en familie wagenwerker, da Costastraat 41 H. A. Wiersinga en familie, predikant G. K., Co- betsctraat 57 Wed. M. Smittenaar—Zie- r'ikzee en familie, H. Rijndijk 53 M. S. van Zomeren, verpleegster. Kaarsenm str. K. Zweegman en familie, Vrouwen kerkhof 12a. Uit Leiden vertrokken: G, Adema, Boskop, Zuidkade 82 P. J. Bakker, Den Helder, Langestr. 30 J. H. Belgrave en Fam.. Oegstgeest. Nassaul-n 15 J. W. G. ter Braak, Haag, Pomonapl. 22 W. Brakhoven, Den Helder, Rembrandt- straat 21 M. J. v. d. Buuse, Oegstgeest, Geversstr. 15 J. Dispa, Haag. En gelen- burgstr. 179 A. v. Drie, Oegstgeest, Oranjepark 29 M. A. v. Driem, Apel doorn, Zwolscheweg 117 H. A. Gastreich, Voorburg Ln. v. Leeuwenstein 96 T. Geluk, IJmuiden, Tindersstr. 99 J. M. Kardol-Goedhart, Zoeterwoude D 70 K. Horstman, Boskoop, Laag Boskoop 2b J. Houwer, N.-O. Indië G. Huner, N.-O. Indië C. L. Hu ijs, Rotterdam, Oostplein 14 Chr. E. v. Drecht-v. Ingen, Haag, Bilderdijkstr. 99 A. A. M. Meerburg-de Jong, Doetinchem, Burg. v. Nispenstr. 2 G. de Jong, Haag, Edisonstr. 114 H. Jongman, Rotterdam, Oostplein 14 A. P. M. Nagel-Koekenbier,'Groningen, Visch- rnarkt 30 A. Kruit, Voorschoten, Leid sche weg 1870 A. J. Kruithof, Voorhout, Jac. v. Beyerenw. 52 W. C. Liefferink, Almelo, Geraniumstr. 21 G. P. Th. Lu- kassen, Noord wij kei-hout, Lange veld 29 Jhr. J. H. de Marees van S wind eren', Ber lijn, Giesselenstr. 22II J. Moser, Am sterdam, Stadionweg 29 hs. Raden S. M. Oetarjo, Haag, le v. d. Boschstr. 67 A Penneburg, Oegstgeest, L. de Coligny- laan 30 E. J. Koevoets-Raaphorst, De venter, Oude Goedstr. 146 J. P. Stiik- kelman en Fam., Zoeterwoude, Ommedijk- schew. F 177 W. P. Sijbranda, Eindho ven, Poirtersln. 26 T. K. Tan, Budapest M. Verstege, Haag, Danckertstr. 9 Th. Vervark, Rotterdam, Oostplein 14 H. v. d. Vliet en Fam., Oegstgeest, Wjjt- tenbachweg 41 J. W. de Water, Rotter dam, Oostplein 14 L. H. Wigersma, Goes, Couwervestr. 40 M. v. Winkel, Oegst geest, NassauLn. 15.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2