DINSDAG 1Z FEBRUARI 1935 i)E LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 SPORT TAFEL-TENNIS OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Nederlandsche heeren verliezen van de Zwitsers met 5—0. Ook vandaag heeft het Nederlandsche heerenteam klop gekregen en wel met 50 van de Zwitsers, die op hun beurt te voren met dezelfde cijfers door Hongarije werden geslagen. Bij de dames versloeg Engeland Zwit serland met 30, terwijl de Iersche Vrij staat met 31 won van België. BILJARTEN Competitiestanden F. B. H. O. Klasse B. gesp. gew. gel. verl. v.t. De Poort 6 5. 1 26—10 Telescoop 6 3 2 1 21—15 T. O. G. b 6 3 2 1 21—15 O. V. S. 6 3 1 2 20—16 Vr. Kring n 6 3 3 17—19 T. O. G. a 6 11 4 15—21 De Doelen 6 11 4 15—21 Groene Woud 6 1 5 10—26 Klasse C. O. S. V. a 6 De Doelen 5 T. O. G. 5 Groene Woud 5 De Poort a 5 De Poort b 5 O. V. S. b 5 BELGISCHE KAMPIOENSCHAPPEN 45 2 Gabriels kampioen. Het Belgisch kampioenschap 45/2 is te Gent gewonnen door Réné Gabriels met Moons en van Belle resp. op de 2e en 3e plaats. DAMMEN R. D. C. IVooruit I. Donderdag 14 Febr. a.s. speelt K. D. C. I in de competitie van den Ned. Dambond, district Den Haag B, 3e klasse, een wed strijd tegen Vooruit I (Lisse). HOCKEY R. K. SPORTVER. „ROOD WIT". Stick ILeonidas I (Heeren) 33. Deze wedstrijd, waarvan het spel een zeer eigenaardig karakter kreeg, door het aan houdende hooge spel, veroorzaakt door de harde grond, werd te ongeveer 1 uur be gonnen. De gasten waren al spoedig in de aanval en gaven de achterhoede van Stick veel werk. Een fel schot van de middenvoor werd door de keeper keurig geweerd, maar uit een bully, doordat deze middenvoor toen niet voldoende bewaakt werd, werd het eerste puntje gescoord. (01). Nu werden echter de gastheeren zeker van htm zaak en zeker 20 minuten lang werd er ge speeld op de anders aanvallen, echter nog beter wist de keeper van Leonidas het goal te redden. Toch kon het niet lang meer duren of Stick moest haar tegenpuntje gemaakt hebben, en de middenvoor deed dit dan ook met een hard schot. (11). Nog was Leonidas niet be vrijde van de gastheeren en na de rust wist de middenvoor weer den keeper te omspe len (21). Ook een derde maal werd ge scoord en wel door de rechtsbinnen. Jam mer genoeg konden niet meerdere punten volgen, want de linkerlinie stond nog al eens off-side. Leonidas kwam nu echter weer in den aanval, en waarschijnlijk wel door het verre opdringen van de half en back-linie konden de gasten eenige malen passeeren en tweemaal scoren. (33). Nog eenige felle aanvallen van Stick konden geen verandering in de stand brengen. Stick ILeonidas (Dames) 20. Deze wedstrijd in de tweede ronde om de graalbeker werd wederom door Stick ge wonnen. Tot tweemaal toe wist de midden voor, geholpen door de op fraaie wijze spe lende linksbinnen den keeper van Leonidas te omspelen. De aanvallen van Leonidas welke weliswaar te lijden hadden van een onvolledige opstelling, waren lang niet zoo fel en de achterhoede, voornamelijk het backstel, kon gemakkelijk wegwerken. Zoodoende werden de gasten meermalen de kans tot scoren ontnomen, wat wel is waar niet verhoede, dat de keepster van Stick dikwijls in moest grijpen. De wed strijd had een zeer aangenaam verloop; voor en na de rust werd een puntje gescoord. Stick HLeonidas II (Heeren) 40. Had het eerste van de heeren eenigszins teleur gesteld, het tweede heeft dit ruim schoots vergoed, door op fraaie wijze tot viermaal toe te scoren, hoewel hiervan het derde wel een echt lap"-puntje was. Stick II begon al zeer in vorm en het leek wel of de geheele wedstrijd gespeeld zou worden op de helft die de gastheeren hadden te verdedigen. Bij Stick blonken voornamelijk het binnentrio en de spil uit, terwijl het debuut van de nieuwe keeper niet slecht kan genoemd worden. Bij Leonidas was het voornamelijk de keeper weer, die het beste spel te zien gaf, terwijl het backstel wel het slechtste spel te zien gaf. Voor de rust wer den er twee puntjes gescoord en eveneens twee na de rust. De wedstrijd, welke een zeer aangenaam verloop had, stond onder goede leiding, vooral van den scheidsrech ter van Leonidas viel wel wat te leer en. IJSHOCKEY DE WINNIPEG MONARCHS. Ongelooflijk snel spel. Hedenavond zullen de Canadeezen, wiier ijshockeyspel wereldberoemd is, op de kunstijsbaan te Amsterdam laten zien, wat goed ijshockey is. De Winnipeg Monarchs, de kampioenen 1935 van Canada, die door den Canadeeschen Yshockey Bond aange wezen werden dit jaar den titel van we reldkampioen te Da vos te verdedigen, spe len met hun volledig team tegen een hoofd zakelijk uit Canadeezen bestaand team. Een interessante partij met ongelooflijk snel spel staat de toeschouwers te wachten. De Winnipeg Monarchs is de oudste cluib van Canada; zij werd in 1904 opgericht. Toch duurde het lang, voordat zij in Ca nada zelve aan de spits kwam te staan, want de concurrentie was zeer groot. De jjshockeysport wordt in Canada n.l. zeer veel beoefend en het aantal clubs, dat na de Winnipeg Monarchs opgericht werd, was bijzonder groot, daar er een zoo verbazend groot aantal ijsbanen, ook kunstijsbanen naar schatting totaal 500 in Canada zijn. De Monarchs werden voor het eerst in 1913/1914 kampioen. Toen kwam de oor log, welke vele der beste spelers opeischte. Eerst in 1931/1932 behoorde de club weer tot de sterkste der sterksten en won na uiterst spannenden strijd tegen de Sud bury Wolves het kampioenschap. Ook in volgende jaren werden zij nummer 1. De ijshookeysport staat in Canada eeni ge klassen hooger dan in Europa; vandaar dat dit kaïmpioenisteam op een enkele uit zondering na de wedstrijden tegen Euro- peesche teams spelenderwijs wint en van daar ook, dat de spelers op zich konden nemen vóór him terugkeer naar Canada niet minder dan-56 wedstrijden na afloop van de wereldkampioenschappen in Euro pa te spelen. Verschillende beroemdheden zullen hedenavond aan den wedstrijd deelnemen oja. Roy Hinkel, die in 1932 reeds deel uit maakte van het Olympische team der Ca nadeezen; het beroemde voorhoedetrio Al- bert en Antony Lemay de beste schut ter van Canada en Norman Yellowlees; Victor Lindquist, die in 1932 ook in de Olympische Spelen uitkwam; de gebroe ders Rivers, beiden beroemde baseballers in Amerika, Cameron Shewan, Creighton, Rice en Jones e.a. De meeste hunner zijn studenten. De wedstrijd vangt hedenavond om half 9 aan. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Overtreding Crisis-zuivelwet. P. P. te Roelofarendsveen was ten laste gelegd, dat hij niet nauwkeurig aanteekening heeft gehouden van zijn boterproductie in de registers, verstrekt door de Crisis-Zuivel-Centrale. Daar ver dachte nog nooit gewaarschuwd was voor een dergelijke overtreding, vroeg de amb tenaar in dit geval nog een lichte boete en wel 10 sub. 5 dagen. Uitspraak conform. Voor een zelfde feit moest verschijnen A. v. R., veehouder te Alkemade. Hem was al eens een waarschuwing gegeven, niettemin was hij op den ouden weg voort gegaan en had hij wederom zijn boeken niet voldoende bijgehouden, zoodat het OM. hier een hoogere boete moest eischen rul. 30 sub. 15 dagen. Uitspraak 30 sub. 10 dagen. J. L. D„ bakker te Noordwijker- hout, moest terecht staan ten eerste, dat hij margarine heeft afgeleverd in welke margarine zich zetmeel bevond en ten tweede, dat hij in zijn zaak nog meer van deze margarine in voorraad had. Verdachte zegt tot zijn verdediging, dat het bakkersvet was geweest, waarin hij een poeder had gedaan, om het beter te doen „oogen". Eisch voor elk feit 15 sub. 10 dagen. Uitspraak 2 X 10 sub. 2x5 dagen. A M. slager te Katwijk aan Zee, moest voorkomen ter zake hij in een teil 11 K.G. uitgesmolten dierlijk vet aanwe zig heeft gehad, zonder dat er eenig merk, voorgeschreven voor zulk vet, aanwezig was. Verdachte voert aan, dat hij het vet voor eigen gebruik heeft gehad, wat door den ambtenaar niet wordt geloofd. Eisoh 50 sub. 20 dagen met verbeurd verklaring van het inbeslag genomen vet en teruggajve van de teiL Uitspraak 30 sub. 10 dagen met ver beurdverklaring van het vet en teruggave van de teiL Aangehouden werd de zaak tegen D. S., slager te K a t w ij k, voor het in voorraad hébben van 15 pakjes vet zonder merk. J. v. <L Z. te Zoeterwoude heeft in zijn kelder 11 K.G. boter in voorraad ge had zonder dat deze boter voorzien was van het vereisohte merk. Bovendien had verdachte boter verkocht, deze boter was ndet voorzien van een merk of stempel, maar gaf hij de verpakking er los bij, wat voor een goede controle niet bevorderlijk is. 14 dagen aangehouden om den contro leur te hooren. Pijnlijk koeien slachten. J. v. W., woonachtig te 's-Gravenhage, heeft aan het abattoir te Leiden een koe, die geschoten was, den kop «fgehakt, terwijl het beest nog teekenen van leven gaf. Na voorlezing van het ambtseedig proces-verbaal van den keurmeester van, het slachthuis te Leiden, vroeg de ambte naar een boete van 30 sub. 15 dagen. Uit spraak conform. Overtreding Vleeschwarenwet. B. E., slager te Leiden, heeft in zyn zaak 31.4 K.G. rundvleesch en 4.8 K.G. varkensvet in voorraad gehad, welke hoe veelheden bedorven waren. De ambtenaar hield rekening met de om standigheden van verdachte en eischte een boete van 10 sub. 4 dagen. De kantonrechter vond deze eisch wel wat al te mild en legde verwachte een boete op van 20 sub. 10 dagen. Overtreding Arbeidswet. C. M. K. te Sassenheim heeft de veiligheidswet overtreden door ziijn elec- trisch gedreven gehaktmolen niet voldoen de te beschermen, zoodat er gevaar aan wezig was voor dengene, die den molen moest bedienen. Tevens was zijn arbeids- register niet in orde bevonden. Eisch voor het eerste feit 25 sub. 10 dagen en voor het niet in orde hebben van het register 5 sub. 3 dagen. Uitspraak 20 sub. 10 dagen en 5 sub. 3 dagen. Verkeersovertredingen. H. M., woonachtig te L e i d e n, heeft met zijn auto op den Leidsche weg te Voor schoten een groentewagen aangereden, die midden op den weg reed. Bij getuigenverhoor kwam vast te staan, dat verdachte alles heeft gedaan om een aanrijding te voorkomen, maar door de gladheid van den weg het had geijzeld daarin niet was geslaagd, maar was doorgereden en in de sloot terecht geko men. Zoowel de ambtenaar als de kanton rechter spraken verdachte vrij. J. H. J. K., reiziger te Haarlem, heeft te Noordwijkerhout zijn auto onbe heerd laten staan, terwijl de motor nog draaide. Eisoh 1 sub. 1 dag. Uitspraak 2 sub. 2 dagen. KANTONGERECHT ALPHEN AAN DEN RIJN. Vrijgesproken van „kijken". J. H. PI. en BI. uit H a z e r s w o u d e hadden zich te verantwoorden wegens overtreding der visscherijwet in vereeni- ging. PI. was niet verschenen, terwijl v. BI. ontkende. Op een vraag van den kanton rechter of hij dan niet met een stok in het water had geroerd, ontkende hij eveneens en zeide: ik héb alleen staan kijken. De ambtenaar O.M. achtte vissohien in ver- eeniging niet bewezen en vorderde vrij spraak, uitspraak conform. Kwajongensmanier. W. v. d. W. die eveneens verstek liet gaan had in September jL op den Rijks straatweg een aanrijding veroorzaakt. Op een gedeelte was het wegdek opgegraven en had verdachte moeten stoppen voor de voor hem rijdende auto, bestuurd door J. W. uit den Haag. Deze verklaarde dat hij tijdig had gestopt op het stopteeken van de betrokken ambtenaren, verdachte die achter hem aankwam was echter doorge reden en z.i. was hij door zijn remmen ge gleden. Verdachte was na de aanrijding op onhebbelijke manier tegen getuige uitge varen. De ambtenaar achtte het wettig en over tuigend bewijs geleverd. Hij overwoog dat verdachte de veiligheid van het verkeer op ernstige wijze in gevaar had gebracht. De manier waarop deze verdachte heeft gere den is niet te dulden op de groote wegen. Het is gewoonweg een kwajongensmanier waardoor de ongevallen zoo talrijk groot zijn. Hij vorderde derhalve een geldboete van 30.subs. 10 dagen. Gelet op de af loop der aanrijding en geringe schade ver oordeelde de kantonreobter verdachte tot 12.subs. 4 dg. Boter in voorraad. L. Dr. uit Boskoop had zich nogmaals te verantwoorden voor de reeds meer be handelde zaak toen uitvoerig omschreven n.1. overtreding der crisis-zuivelwet, het in voorraad houden van 3.7 K.G. boter dat voor aflevering gereed lag en nog niet in het z.g. productieboek was geschreven overeenkomstig de voorschriften. Een zelf de overtreding was geconstateerd op 3 April 1934, terwijl eerstbedoelde overtre ding was geconstateerd in Maart. Verdachte beriep zich erop dat de boter nog niet ge heel was afgewerkt en de inschrijving ge schiedde, als de boter geheel gereed was. De verbalisant, een controleur der crisds- zuivelwet, gaf omtrent een en ander een nadere uitlegging. Eisch voor het le feit 20 subs. 10 dg„ 2e feit 40.subs. 20 dg. Veroordeeling tot 8.subs. 4 dg. en 12.subs. 2 dg. v. R. uit T e r-A a r had zich voor het zelfde feit te verantwoorden. Deze had 4 K.G. boter meer in voorraad gehouden dan in het productie of voorraadiboek was in geschreven. Verdachte beriep er zich op dat er 1.5 K.G. van Zondag en 2.5 K.G. van Maandagmorgen nog niet afgewerkt was, zoodat zi. de voorraad klopte, waar op hij de betrokken controleurs had attent gemaakt. Deze hadden de boter echter in beslag genomen en toen onderzocht. Deze controleurs-verbalisanten thans als getuigen gehoord, ontkenden aanvankelijk dat verdachte hen er op opmerkzaam had gemaakt, dat de boter nog niet gereed was. Uit het door hen ingesteld onderzoek bleek, gelet op het vochtgehalte, de boter wel af gewerkt. Verdachte zeide: ja, maar U hebt vermoedelijk de boter verwisseld, want U hebt af en onafgewerkt zoo bij elkaar medegenomen, terwijl U weet dat hei be kend is dat ik de boter aflever met een droger vochtgehalte. Meer dan een uur werd over deze aangelegenheid gediscus- seerd. Verdachte bleef zeer positief bij zijn beweringen, doch beide controleurs ble ven eveneens bij hun verklaringen. Eisch 30.subs. 10 dg. Veroordeeling 15. subs. 5 dg. met verbeurdverklaring van de opbrengst der inbeslaggenomen boter. Geestelijke stoornis. J. T. J. liet verstek gaan, althans was zelf niet verschenen. Doch zijn vader bleek aanwezig. Deze was ten laste gelegd op 13 October te T e r-A a r de veiligheid van het verkeer in gevaar te hebben gebracht. Op den avond van 13 October had hij met een drietal vrienden een autotochtje ge maakt, nabij Papeveer had hij een drietal wielrijders willen passeeren, hoewel ook uit tegenovergestelde richting een auto na derde, waardoor de ruimte te gering bleek. Niettegenstaande was hij doorgereden en had hij de vrouw van J. H. aangereden, waardoor deze ernstig gewond was neer gevallen op den berm van dezen weg. Na de aanrijding had hij de lichten van de auto gedoofd en was doorgereden. Eerst later werd derhalve ontdekt wie de aan rijding had veroorzaakt. De gehoorde getuigen, de echtgenoote van de juffrouw die was aangereden als mede een tweetal andere getuigen, ver klaarden conform de tenlastelegging. De doktersrekening van de verplegingskosten bleek betaald, terwijl ook het rijwiel dat werd vernield, door een der vrienden zit tende in genoemde auto, was vergoed. Getuige J. H. kwam evenwel nog met een vordering die echter te groot bleek op zich civiele partij te stellen. De vader, ondervraagd, deelde mede dat hij niet kon verklaren, waarom zijn zoon deze onverantwoordelijke daad had be gaan. Hij is gauw over te halen en op aan dringen van zijn vrienden is hij doorgere den en had hij de lichten gedoofd. Boven dien had hij geen rijbewijs en kon wel rij den onder toezicht. Hij heeft zich het on geval zeer aangetrokken en heeft na dit ongeval dan ook storingen in zijn geestes- vermogen. Later bleek hij zeer met de vrouw begaan en heeft haar nog bezocht en toen zelfs een fruitmand aangeboden. De dokter, die verdachte heeft behandeld, had verklaard dat de sympthonen van deze geestelijke storingen misschien ook reeds eerder hebben bestaan. De verdere behandeling werd uitgesteld opdat ver dachte eerst omtrent zijn geestelijke af wijkingen zal kunnen worden onderzocht en hierover rapport uitgebracht. Vrachtauto contra autobus. B. A. W. had te Koudekerk een aan rijding veroorzaakt. In plaats van te stop pen was hij doorgereden met zijn vracht auto, niettegenstaande geen ruimte bleek, daar een autobus van de Moda ter plaatse stilstond en de ruimte onvoldoende bleek. Verdachte ontkende en beriep er zich op dat de autobus niet stilstond maar plotse ling stopte. Een drietal gehoorde getuigen, de bloemenkoopman Verh. die was aan gereden door verdachte, zoomede Mej. de W. en H. gaven echter positieve verklarin gen over het geval. Eisch 25.- subs. 10 dg. Veroordeeling 15.subs. 5 dg. Waar geen woonplaats vermeld wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn. HAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Een hinderlaag en een aardappelschilmesje. Terecht stond een 50-jarige groentenhan- delaar uit H i 11 e g o m. Deze had op 24 November j.l. een argeloozen debiteur een stomp gegeven, waardoor deze tegen den grond was geslagen en een hevig gekerm had laten hooren. De man had den mishandelde gezegd: „Wanneer betaal je eens", en dan een lee- lijk woord. Het was echter niet meer of minder dan een valstrik geweest, want de debiteur had geld in zijn zak gestoken om den groentenhandelaar te betalen en was vervolgens naar de politie gegaan en samen met een ijverigen dienaar van Hermandad naar de groentezaak getogen. De agent had zich listig opgesteld, om zoo gauw de mis handeling zou plaats vinden, krachtdadig in te grijpen. Alles was gegaan, zooals zij verwacht hadden. De veldwachter, die „toevallig" in de buurt was had tegen verdachte proces-ver baal opgemaakt. Verdachte beweerde ter terechtzitting, dat hij zijn niet betalenden klant slechts even met de hand had aangeraakt, waar door deze over een (denkbeeldig) paaltje struikelde en tegen den muur viel. Getuige bestreed dit en zeide, dat hij een stomp gehad had tegen zijn oog, zoodat het bloed er uit spoot. De Officier kon een kreet van afschuw niet onderdrukken. Verdachte ontkende echter en zeide, dat getuige hem in een val gelokt had. De Officier van Justitie vïngf zijn requi sitoir dan ook aan met de woorden: „Je bent er tooh maar lekker ingeloopen", en zei verder, dat verdachte ook nog een aard appelmesje gebruikt had, hetgeen de poli- tie-agent beaamde. Spr. eischte een voor waardelijke straf van 1 maand met een proeftijd van 3 jaar en een geldboete van 15.—. De Politierechter veroordeelde conform den eisch. De proeftijd en de maand van wege het aardappelmesje. „N. H. Crt." FAILLISSEMENTEN Opgeheven: F. J. E. Gundlach, Den Haag. J. de Wolf, Leiden. WILT IETS WETEN? V r a a g G. v. d. L. te Z. inzake belas tingbetaling door iemand, die 500.ver dient. Antwoord: Het is -best mogelijk, dat u belasting moet betalen. Wanneer u on gehuwd is, met andere belastingplichtigen samenwoont en kost en inwoning geniet, kunt u zeer wel het belastingplichtige in komen bereiken. Vraag A. v. d. P. te N. inzake belas tingbetaling op den len vervaldag. Antwoord: Dat op uw aanslagbiljet een eerste vervaldag staat aangegeven, wil zeggen, dat U op dien datum de helft van uw aanslag moet hebben voldaan. Vandaar de aanmaning. Vraag C. H. K. te V. inzake Congo- loten en Servische loten. Antwoord: Of deze loten nog waar de hebben, weten wij niet. Witte Kruis- loten zijn er nog steeds. Informeert u eens bij een agent van deze loten. Voor de an dere loten kunt u bij een bankinstelling inlichtingen inwinnen. Neemt u dan de loten mee. Vraag: Hoe en wanneer kan men een Amaryllis planten? ((bol)'. Hoe moet de be handeling zijn en welke aarde is voor een Amaryllisbod het best geschikt? Bloeitijd? Antwoord: Wanneer u die bloem bol! enkrweeker is in de plaats uwer in woning lid is van de Koninklijke Maat schappij van Tuinbouw en Plantkunde, of van een Kweekersorganisatie, kunt u zdch tot het bestuur van deze vereenigingen wenden. Op Tuinbouwkundig gebied zijn verschillende vakbladen, welke op zoo'n vraag een zeer uitvoerig antwoord geven. Het is aan te bevelen, dat u eens gaat praten en kijken bij een bekend Amaryl- liskweeker. Vakgenooten staan elkaar ai- tijd met raad en daad bij. Het kwee ken van Amaryllis is namelijk een vak op zich. Er zouden kolommen over te vullen zijn. lederen Dinsdag- en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het verkrijgen van mondelinge rechtskundige inlichtin gen aan ons bureau. DE LUCHTRQQVERS VAN HOITIKA. 161. Hij kreeg het er geducht warm van, maar de aanhou der wint en zoo bereikte hij inderdaad de opening, met een vuile lap er voor, die als deur moest dienst doen. Nog een paar wentelingen en hij rolde onder het gordijn door en kwam op straat terecht. Daar bleef hij uitgeput van ver moeidheid liggen, om even op adem te komen. Geen mensch was er te bekennen. 162. Opeens.... stemmen, geschreeuw en gedraaf. Ha, daar kwamen mensch en de hoek om, hoera! De vliegeniers waren er ook bij; Piet schreeuwde zoo hard hij kon, ge lukkig zag de bestuurder hem, maar ze schenen zoo'n ra zende haast te hebben, dat hij Piet als een bundeltje oude kleeren onder zijn arm pakte en doorliep. 5 1 27—9 3 11 18—12 2—3 16—14 2 2 1 16—14 12 2 12—18 1—4 12—18 5 6—24

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10