MAANDAG 11 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 BINNENLAND GROEP VAN ANT1-DEVALCÏSTEN GEVORMD. Delegatie bij Minister Colijn. De voorzitter van den Raad van Minis ters ontving Zaterdagmiddag in bijzondere audiëntie een delegatie van een groep van anti -devaluïsten. Deze groep heeft zich gevormd als een tegenwicht tegen de pro-devaluatiebewe ging. Zij bestaat uit personen behoorende tot verschillende kringen van theorie en praktijk van wetenschap en bedrijfsleven. Vele onderteekenaars vertegenwoordigen bedrijven, die voor hun bedrijf van deva luatie tijdelijk eenige verlichting zouden mogen verwachten. De delegatie, welke nog eens onder streepte, dat devaluatie aan alle herstel nationaal en internationaal den pas af snijdt, bestond uit de heeren: Prof. Borde wij k, G. H. Crone, voorzitter der Amster- damsche Kamer van Koophandel, Th. Logt hart, oud-directeur der Javasche Bank, P. Hofstede de Groot, Directeur der Am- sterdamsche Bank en K. P. van der Man dere, directeur der Rotterdamsche Bank- vereeniging. DE UIVER DOOR MISDADIGE HAND VERONGELUKT? Geruchten en tegenspraken. De „Daily Herald" publiceerde dezer dagen een opzienbarend bericht over het vergaan van de Uiver. Dit bericht is door de Fransche en Belgische bladen overge nomen. Donderdag zou dan de correspon dent van gemeld Engelsch blad te Soera- baja vernomen hebben, waaraan de Uiver- ramp te wijten zou zijn geweest. Een der passagiers zou namelijk boven de Syrische woestijn van de piloten geëischt- hebben, dat zij zouden landen op een plaats, die niet in het reisschema voorzien was. Bedoelde passagier zou zijn eisch kracht hebben bijgezet door met een revolver te dreigen. Toen de piloten volstrekt weigerden, zou bedoelde passagier inderdaad de piloten hebben doodgeschoten om daarna te trach- j ten zelf het vliegtuig te besturen. Deze poging zou dan jammerlijk mislukt zijn. Als toelichting wordt verteld, dat deze passagier uit een in het vliegtuig opgevan gen radiobericht de overtuiging zou heb ben gekregen, dat hij op de eerstvolgende landingsplaats zou worden gearresteerd. Om dit te voorkomen zou hij zijn wan hoopsdaad hebben uitgevoerd. De „Daily Herald weet dan nog te melden, dat het lijk van een der piloten inderdaad sporen van een schotwond zou hebben vertoond. Voorts zou de ruïne van het vliegtuig, zoo- ais net gevonden werd in de woestijn mei den neus naar Cairo, in plaats naar Bag dad hebben gelegen. De Parijsche „Paris Soir" van Zaterdag bevat echter een door „Havas" verbreide tegenspraak van bovenstaand bericht, wel ke tegenspraak door de K.L.M. was afge geven. Omtrent deze sensationeele berichten i kunnen wij nog mededeelen, dat deze vol strekt niet nieuw zijn. Geruchten in dezen geest circuleerden in ons land reeds min stens 10 dagen en waren ook ons, zelfs met nog meer details ter oore gekomen. Ver moedelijk is dit gerucht uit Nederland dus naar Engeland overgewaaid. En terwijl de Nederlandsche pers zoo verstandig geweest was deze geruchten dood te zwijgen, liet het Engelsch blad vermoedelijk om het wat meer waarschijnlijk te doen lijken zich het bericht uit Soerabaja melden. „De Maandagmorgen". STICHTING HUISHOUDELIJKE VOOR LICHTING TEN PLATTELANDE Afweer van ongunstige hygiënische en maatschappelijke gevolgen van de crisis Op 9 Februari 1935 hebben het Ko ninklijk Nederlandsch Landbouw-comité, de Katholieke Boeren- en Tuindersbond, de Christelijke Boeren- en Tuindersbond in Nederland, de Algemeene Nederland sche Vereeniging „Het Groene Kruis" en de landelijke vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" in het leven geroepen de stichting „Stichting voor huishoudelijke voorlich ting ten plattelande". Deze stichting heeft ten doel huishoudelijke voorlichting te verstrekken aan die groepen van platte landsbevolking, welke deze behoeven tot afweer van de ongunstige hygiënische en maatschappelijke gevolgen van de econo mische crisi. Zij tracht dit doel te bereiken door het toekennen van subsidie voor het gevèn van de bedoelde voorlichting aan provin ciale organen, waarvan de samenstelling waarborgt, dat deze voorlichting aan alle bovengenoemde groepen ten goede kan komen. De voorlichting zal in hoofdzaak bestaan in het oprichtemn verschillende plaatsen welke daarvoor het meest in aan merking komen, van cursussen waarop de vrouwelijke landbevolking, met name de jongens en meisjes uit den kleinen boe ren- en den landarbeidersstand eenige meerdere practische ontwikkeling zal wor den bijgebracht. Naar wij vernemen, zal het stichtings bestuur de eerste vergadering houden op heden en zal deze vergadering worden geopend door den eere-voorzitter der Stichting, den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. K.J.M.V. Rector L. Beune diocesaan moderator. Zijne Hoogw. Excellentie Mgr. J. D. J. Aengenent heeft benoemd tot diocesaan moderator van de Kath. Jonge Midden- standsvereeniging in het bisdom Haarlem den Zeereerw. heer L. Beune, rector van het Lidwinahuis te Leiden. „Tijd". BELANGRIJKE UITBREIDING ST. JACOBUSSTICHTING TE WASSENAAR Nieuwe neurologische en neuro- chirurgischc kliniek Het bestuur der St. Jacöbüsstichting te Wassenaar, R.K. Psychiatrisch-Neurologi- ?che Kliniek, heeft besloten tot het bou wen van een neuwe neurologische en neu- ro-chirurgische kliniek op het terrein der St. Jacöbüsstichting, gelegen aan de Eiken laan te Wassenaar. De St. Jacöbüsstichting werd in 1923 op gericht op initiatief van den thans over leden deken van 's Gravenhage, wijlen den hoogeerw. heer H. A. Th. van Dam. In September 1923 werd de op het terrein der stichting gelegen villa in exploitatie genomen en in Februari 1926 volgde de opening van dg thans bestaande psychia- trisch-neurologische kliniek, waar een 80 patiënten kunnen worden verpleegd. Reeds vele jaren is een uitbreidingsplan in voorbereiding, waaraan thans een defi nitieve vorm is gegeven en dat, naar wij vernemen, de volgende week zal worden aanbesteed. De tijdsomstandigheden waren voor het bestuur aanleiding, het uitbreidingsplan niet in een te snel tempo uit te voeren en het aantal bedden voor psychiatrische pa tiënten voorloopig op 80 te handhaven. In den nieuwbouw zal op de allereerste plaats worden ondergebracht een nieuwe kapel, waaraan groote behoefte bestaat, een nieuwe refter met bij behoorende ver- j trekken voor de verplegende eerw. Zus ters en talrijke andere dienstruimten. Hier door komen in de bestaande kliniek ruim ten vrij, die zullen worden aangewend voor de reorganisatie der arbeids-therapie voor psychiatrische patiënten volgens moderne opvattingen. De nieuwe kliniek, die met de bestaan de psychiatrische afdeeling door gangen verbonden is, zal uitsluiteid worden inge richt voor neurologische en neuro-chirur- gische patiënten. De ervaring heeft name lijk geleerd, dat het zeer onwenschelijk is psychiatrische en neurologische patiënten op één afdeeling te verplegen. De laatste jaren heeft ook in Nederland de neuro-chirurgie, dank zij den invloed van prof. dr. B. Brouwer te Amsterdam, zich ontwikkeld tot een zelfstandig spe cialisme. Aan de nieuwe kliniek zal als neuro-chirurg worden verbonden dr. A. C. de Vet, die ongeveer vanaf de ingebruik name van de neuro-chirurgische afdeeling van prof. dr. B. Brouwer te Amsterdam, als assistent van den neuro-chirurg dr. Ign. Oljenick is werkzaam geweest en de meest volledige opleiding als neuro-chi rurg heeft genoten. In opdracht van het bestuur der St. Jacöbüsstichting zal dr. A. C. de Vet gedurende het jaar 1935 een studiereis maken, om de gewichtigste neu ro-chirurgische centra van Europa te be zoeken. Op het programma staan een be zoek aan dr. Olivecrona te Stickholm, dr. Cairns te Londen, prof. Förster te Breslau etn dr. Clovis Vincent te Parijs. De Ge neesheer-Directeur, dr. Ed. Hoelen, zal de zen zomer eenigen tijd met dr. de Vet in Londen en Parijs verblijven, teneinde enkele nieuwe specialistische methoden te bestudeeren. De nieuwe kliniek zal ongeveer 50 bed den be vaten, waarvan er 20 voor neuro- chirurgische patiënten zijn bestemd. Een vo-ledig toegeruste operatieve afdeeling met een nieuwe Röntgen-inrichting zullen ter beschikking worden gesteld van den neuro-chirurg. De nieuwbouw, welke met den voorgevel naar den Leidschen Straatweg is ontwor pen, wordt ongeveer 2 lA maal zoo groot als het thans bestaande, gebouw en krijgt een aparten ingang. Beneden zijn een ves tibule, wachthal, spreekkamers, opname-af- deelingen, bibliotheek, administratievertrek ken, keuken, centrale verwarmingsinrich- ting en wasscherij geprojecteerd. Op de eerste verdieping komen pauën- tenkamers (25 bedden), kapel, refter en recreatiezaal voor de Zusters en een ge hoorzaal. De tweede verdieping zal aan den noord kant de operatieve afdeeling met bybeboo- rende vertrekken en Röntgenkamet bevat ten en voorts treft men op deze afdeeling patiëntenkamers (wederom 25 bedden) aan Op de verdieping daarboven worden de slaapvertrekken van de eerw. Zusters in gericht. Men verwacht, dat de nieuwe inrichting waarvan architecten zyn de heer G. J. M. Simons en het architecten-bureau Thunis- sen en Hendricks, beiden te Den Haag, in Februari van het jaar 1936 in gebruik kan worden genomen. „Msbd." INLEVERING VAN VEE. De Ned. Veehouderij-centrale maakt be kend: In het persbericht van de Nederlandsche Veehouderij-centrale d.d. 7 Februari j.L, komt de volgende zinsnede voor: „De aandacht wordt er op =gevestigd, dat niet afgewisselde runderen niet meer voor levering in aanmerking komen". Het is gebleken, dat daze zinsnede aan leiding geeft tot misverstand, weshalve bo vengenoemde centrale mededeelt, dat thans naast runderen lijdende aan tuber culose en para-tuberculose alleen voor de eerste maal drachtige vaarzen en pinken, benevens kalveren met identiteitsbewijs 1934 voor opgave tot levering in aanmer king komen. P. KLAPWIJK. Zaterdagmiddag is te Schiedam tenge volge van een auto-ongeval overleden de heer P. Klapwijk, manufacturer te Ber- kel. De overledene had gedurenden ruim dertig jaar voor de A. R. partij zitting in den gemeenteraad van Berkel, waarvan verscheidene jaren als wethouder. Tevens was hij directeur der Boazbank afd, Ber kel. Het dreigend conflict in het bakkersbedrijf te Rotterdam Zaterdagmiddag werd op het stadhuis te Rotterdam onder leiding van den Ryks- bemiddelaar, prof. mr. A. C. Josephus Jit- ta een bespreking gehouden tusschen par tijen, betrokken bij het dreigend conflict in het bakkersbedrijf te Rotterdam. De Rijksbemiddelaar heeft voorgesteld, dat partijen zullen onderhandelen over een collectieve arbeidsovereenkomst op basis van een loonsverlaging van 6 pet. voor loo- nen boven 25 en 3 pet. voor loonen be neden ƒ25. Beide partijen hebben dit voorstel aan vaard. Indien binnen veertien dagen tusschen partijen geen overeenstemming bereikt is, zal de Rijksbemiddelaar partijen opnieuw voor een bespreking onder zijn leiding op roepen. KATHOLIEKEN! Hedenavond B1/^ uur begint de in de Stadsgehoorzaal U KOMT TOCH? WIJ REKENEN OP U. KON. NED. VOETBALBOND. DE VORST ALS SPELBREKER Slechts enkele wedstrijden Voor het eerst in dezen winter is de vorst als spelbreker opgetreden, zoodat bijna alle wedstrijden moesten worden uitgesteld. In de eerste klas werd slechts één wed strijd gespeeld n.l. WageningenVitesse, welke na een 34 voorsprong voor Wage ningen nog in een gelijk spel 44 ein digde. De stand in deze afd. is nu aldus: Go Ahead Heracles P.E.C. Z.A.C. Ensch. Boys Wageningen Enschedé Tubantia A G. O. V. V. Vitesse 16 14 2 28 49—13 16 10 4 2 24 46—19 18 8 1 9 17—32—30 17 7 3 7 17 38—40 16 7 2 7 16 44—50 18 6 3 9 15 33—42 17 6 2 9 14 31—39 17 7 10 14 32—47 17 6 2 9 14 36—50 18 4 3 11 11 39—50 VOETBAL I.V.C.B. Vertraging in het programma Ook voor den I.V.C.B. werden zoo goed als alle wedstrijden afgelascht. Ook hiervan zullen wij dus geen over zicht geven, doch slechts de voornaamste uitslagen vermelden: le klasse Zuid I: R.K.V.V.L.—Val kenburg 31 (gest.); K.N.V.Chevremont 0—0; KerkradeR.WK.O.N.S. 2—1. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Ook hier geen wedstrijden Ook in de D.H.V.B. vonden de wedstrij den geen doorgang. Wij kregen slechts bericht van één wed strijd, n.l. K.R.V. III, dat Steeds Hooger Hl met 41 sloeg, terwijl wij een verslag ont vingen van E.S.T.O. Van maar enkele clubs ontvingen wij dan ook slechts clubnieuws, waarin mede gedeeld werd, dat de wedstrijden niet wa ren doorgegaan. Van de meeste clubs ontvingen wij be grijpelijkerwijze niets, zoodat wij vandaag geen clubnieuws publiceeren. Esto I—V.E.P. H 4—1 Zooals steeds, wint ook nu Esto weer den toss, en onder bekwame leiding van scheidsrechter v. Kippesluis, wordt te half drie afgetrapt. De eerste aanvallen zijn voor Esto. Het veld is wat hard, en het weer koud, niettemin hebben de spelers er zin in en is een talrijk publiek opge komen, om dezen wedstrijd te komen zien Na eenig op en neer spelen krijgt Oost veen op verren afstand van het doel de bal te pakken, 'n pracht schot en het eer ste doelpunt wordt op het nummerbord geplaatst (10). Het tweede doelpunt wordt op handige wijze gescoord. Wan neer de bal voor doel geplaatst wordt, stopt de keeper de bal met zijn voet. Deze stuit terug tegen Groenendijk, die den bal erin'loopt. Hij raakt echter de bal met zijn handen aan, waardoor het doelpunt gean nuleerd wordt. Enkele corners ten voor- deele van Esto worden goed genomen, doch brengen geen resultaten. Het geheel is 'n zeer sportieve wedstrijd, terwijl het spel gelijk opgaand is. Na de rust, komt V.E.P. eerst overwe gend in den aanval, en Esto's achterhoede krijgt de handen vol om het gevaar te keeren. En het moedigt ook de onzen aan, zoodat het spel goed verdeeld wordt. Oostveen geeft door naar den linksbuiten, deze plaatst hoog boven in den hoek. schitterend door den keeper gestopt. Groe nendijk gaat er alleen vandoor, passeert enkele tegenstanders, en scoort onhoud baar het tweede doelpunt. Een volgende corner wordt mooi voorgezet, Oostveen krijgt 'n opgelegde kans, doch schiet me ters over. Esto begin nu gevaarlijk te worden, de aanvallen zijn doortastend snel, vooral Dolf is op zijn best, en laat menig keurig staaltje voetbal zien, waardoor nog een keurig doelpunt volgt. Dan is het de beurt van de gasten, die zeer verdiend een tegenpunt maken. Een toegekende penalty wordt door Rietveld kalm doch onhoud baar gezet, waarna het einde aanbreekt van dezen sportieven wedstrijd. Scheidsrechter v. Kippesluis leidde on berispelijk. R.K. Voetbalver. „K.R.V." Slechts één wedstrijd is gisteren ge speeld: die van het derde elftal, dat juist het kleinste aantal wedstrijden gespeeld heeft. Het KRV.-terrein was onbespeeld,- baar, terwijl van Geel-Wit eveneens be richt van afkeuring kwam. Uit Rijp wete ring kwam echter niets, zoodat onze spe lers ondanks alles weg moesten. Het is goed dat de reis gemaakt is, want in weerwil van het zeer harde terrein is er gespeeld en gewonnen! Na in het begin nog achter te hebben gestaan werd de belooning een 41-zege op Steeds Hoo ger III. Tevens zijn de goede kansen be houden! In de tweede klasse B van afd. II vond alleen doordgang de wedstrijd U.V.V.Em ma, welke door de Utrechtenaren met 20 gewonnen werd. De stand wyst uit, hoe het in deze afd. gesteld is: H. V. V. 15 9 1 5 19 58—28 C. V. V. 13 7 3 3 17 34—27 U. V. V. 14 8 1 5 17 35—30 Unitas 14 8 6 16 42—43 Emma 16 6 3 7 15 35—38 D. C. L. 14 6 2 6 14 28—31 Quick 13 5 2 6 12 25—30 Alphen 14 5 2 7 12 25—31 P E. C. 14 5 2 7 12 25—33 Fortuna 11 2 9 4 2844 De uitslagen luiden: le klasse: WageningenVitesse 44. 2e klasse A: Blauw WitB.F.C. 32, AlcmariaHilversum 12. 2 e klasse B: 't GooiT.O.G. 01. 2e klasse A: U.V.V.Emma 20. 2e klasse B: Hoek v. HollandS.V.V. 4—3. 4e klasse A: Oranje BI.L.D.W.S. 2-2. AFD. IV. HET ZUIDEN 2e klasse A: ZeelandiaAlliance 2 1; R.B.C.D.O.S.K.O 14; Terneuzen Vlissingen 4—1; T.S.C.—Middelburg 02. 2e klasse C: KerkradePalemig 1 1: MirandaStm. Emma 31; HeerL Sport Hoensbroek 21. AFD. V. HET NOORDEN 2e klasse B: B.R.C.Noordster 21. Vriendschappelij k: B.V.V.E.D.O 24; GoesBaronie 11. DE WEDSTRIJD NEDERLAND— DUITSCHLAND. Een extratrein uit West-Duitschland. In verband met dien voetbalwedstrijd NederlandDuitschland op Zondag 17 Fe bruari te Amsterdam laat men uit West- Duitschland een extratrein me: Duiische supporters loopen. Men vertrekt niet Za terdag, maar Zondagmorgen vroeg en wel van Hagen om 6 uur en van Dusse'.dorf om ruim 7 uur. De trein komt om 10.54 uur te Amsterdam aan. Het vertrek' is Zondagavond bepaald om 19.02 uur uit Amsterdam, aankomst Dus- seldorf 23.38 uur, Barmen 0.19 en Hagen 0.46 uur. Bepaald is, dat de Duitsche supporters niet meer dan 10 Mark aan geld mogen meenemen. De toegangskaarten voor den wedstrijd worden verstrekt met het reis- kaartje tesamen. Men verwacht, dat er een druk gebruik van dezen specialen trein zal worden ge maakt. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van Zaterdag. De resultaten van de Zaterdag voor de eerste divisie gespeelde Leaguewedstrijden luidden: BirminghamArsenal 30 EvertonWolverhampton Wanderers 52 Grimsby TownChelsea 31 Huddersfield TownLeeds United 31 Manchester CityMiddlesborough 62 Preston North EndAston Villa 00 Sheffield WednesdayPortsmouth 30 Stoke CityBlacklbum Rovers 31 SunderlandLeicester City 2- 0 Tottenham HotspurDerby County 22 Westbromwich AlbionLiverpool 11 C.G.W. IHaecks Dinsdagmiddag 2 uur speelt op het L.F. C.-terrein G.G.W. IHaecks uit Den Haag Uit heeft C.G.W. verloren met 51. C.G.W I is nu volledig. Scheidsrechter is de heer J. Arnoldus. ATHLETIEK EEN GROOTSCH OPGEZETTE ESTAFETTE. Een wedstrijd rond- en door Amsterdam van athleten, wielrenners, zwemmers, roeiers en ruiters. Op aanstichting van het Iinitiatief Comi té Amsterdam is in een gecombineerde vergadering van vertegenwoordigers van de voornaamste sportbonden en vereenigin- gen te Amsterdam besloten, in den aan staanden zomer, waarschijnlijk in de maand Augustus, een omnium estafettewedstrijd te organiseeren, waaraan deelgenomen kan worden door ploegen bestaande uit hard- loopers, wielrenners, zwemmers, wherry- roeiers, kanoroeiers en ruiters, die voor een parcours van elf trajecten in het Olympisch Stadion starten en daar ook weer terug keerden. In het Stadion wor den dan tevens wedstrijden en demonstra ties in verschillende takken van sport ge houden. VERGADERING VAN DE K.NA.U. De nieuwe organisatie-vorm. Pnder groote belangstelling vond gister middag in een der zalen van „Het Park hotel" te Amsterdam de Jaarlij ksche Alge- me §ne Vergadering plaats van de Kon. Ned. Athletiek Unie. In zijn openingswoord wees de voorzitter van de K.NA.U., de heer A. J. G. Streng- holt, er in de eerste plaats op, dat het af- geloopen jaar, het eerste was na de reor ganisatie van de K.N.A.U. en zoodoende, in verband met de vele moeilijkheden, die uit den weg te ruimen waren, zeer moei lijk is geweest. Spr. memoreerde voorts het werk van de T.C. en de aanvulling daarvan door „De Snelvoeters" en wees op de resultaten die onze athleten in Turijn hebben bereikt. Wat de propaganda betreft, ook deze is het afgeloopen jaar in nieuwe banen geleid en de heer Strengholt wees op het vele werk dat de Pers- en Propaganda-Commissie in het afgeloopen jaar heeft verricht en bracht daarvoor in het bijzonder dank aan de heeren Van Pareren en Kamlag. Terugkomende op degenen die veel in het belang van de athletiekbeweging ge daan hebben en de athletieksport steeds een warm hart toegedragen hebben, noem de spr. wijlen Z.K.H. Prins Hendrik en werd Z.K.H. een oogenblik herdacht. De heer Strengholt deelde voorts nog mede dat het geschil met het K.N.G.V. door de prettige wijze van samenwerking tusschen de beide bestuuren thans in een dergelijk stadium is gekomen dat spoedig een acooord gesloten zal kunnen worden en daardoor het geschil geheel geliquideerd zal zijn. Aan den heer Burger, voorzitter van de N.T.C., werd voor de vele verdiensten aan de athletieksport bewezen, de Thompson- beker overhandigd. In verband met de belangrijkheid van het punt werd een kleine wijziging in de agenda gebracht en kwam daarna aan de orde de kwestie van medische sportkeu ring. Door dr. Van Mervenee uit Leeuwarden werd hiervoor een warm pleidooi gehou den, dat groote instemming bij de aanwe zigen verwierf. Er werd over het voorstel van het bestuur veel gedisouseerd, doch tenslotte werd het met een kleine wijziging aangenomen. Hierbij wordt echter in hoofdlijnen in den geest van den heer Van Mervenee en talrijke afgevaardigden gehandeld. De diverse verslagen werden daarop, be houdens kleine opmerkingen, goedgekeurd. Een voorstel van het Uniebestuur om die eereleden van de voormalige Provinciale Athletiek Bonden, die daartoe door de Districtsbesturen zijn opgegeven, te benoe men tot lid van verdienste van de K.N.A.U. werd met algemeene stemmen aangenomen. Hetzelfde geschiedde met een voorstel van het Uniebestuur en District Zuid-Holland om den heer Bassant tot lid van verdienste te benoemen. Een aantal voorstellen van het Uniebe stuur strekkende tot regeling van de na tionale kampioenschappen, in overleg met de Nationale Technische Commissie werd aangenomen. Door het District Amsterdam was voor gesteld dat als clubkampioene van Neder land zou worden uitgeroepen, die vereeni ging, welke op alle athletieknummers en onderdeelen, waaraan een Nederlandsch kampioenschap is verbonden, de beste prestaties levert, tijdens de kampioen schappen, en de telling hiervoor te doen plaats vinden als bij de Prins Hendrik- bekerwedstrijden. Bij de discussie bleek dat dit zeer vele moeilijkheden met zich zou medebrengen en deelde de afgevaar digde van het District Amsterdam mede, dat het voorstel ingetrokken werd. Het voorstel van het Uniebestuur tot in stelling, voorloopig alleen voor 1935, van een competitie voor C-klassers en het daar voor vastgestelde reglement werd aange- Door het District Zuid-Holland werd aan de vergadering voorgelegd een motie van orde, om de interpellatie van het District Amsterdam over de kwestie J. Zeegers Jr. en J. v. d. Groef, te verwijzen naar de Commissie van Beroep van de K.NA.U. Het werd aangenomen met 35 stemmen voor, één stem tegen en drie blanco. De interpellatie van het District Amster dam over de kwestie Endat-Snelvoeters bracht een langdurige discussie met zich mede. Nadat de heer Strengholt een uit voerige uiteenzetting hieromtrent had ge geven en de verzekering gaf, dat het Unie bestuur alles zal doen in het belang van de dames-athletiek, werdien de besprekingen gesloten. By de bestuursverkiezing werden de heeren A. J. G. Strengholt en Drs. van Leeuwen bij enkele candidaatstelling als voorzitter en secretaris-penningmeester her kozen. In de vacature voor den aan de beurt van aftreden zijnde heer L. D. H. Broek man, die zich niet herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer J. H. Leeuwerink te Does burg. Door het bedanken van den heer J. H. E. v. d. Putte in verband met gewij- zigden werkkring, als secretaris van de Na tionaal Technische Commissie, werd geko zen de heer Moerman uit Amsterdam. Ook de heer B. van Veen werd als be stuurslid herkozen. Door dien voorzitter van de K.N.A.U. werd dank gebracht aan de scheidende functionarissen voor het door hun verrich te werk. Bij de kwestie van de aanwijzing van het officeal orgaan van de K.NA.U. werd door de vergadering aan het bestuur machtiging verleend hieromtrent stappen te onderne men en later hierover met voorstellen te komen. Nadat nog velen van de gelegenheid ge bruik gemaakt hadden van de rondvraag werd de vergadering, die een zeer vlot ver loop had, te omstreeks vijf uur door den heer Strengholt gesloten.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7