KAANPAG 11 FEBRUARI 1935 DE LE'DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt een openbare vergadering op Dinsdag 12 Februari 1935 nam. 1.45 uur. HOOGÏVIADE. B.V1. Dinsdagavond, aanvang 7 uur, zal in de zaal van den heer J. Witteman de jaarlijksche propaganda-avond van den Landstorm plaats hebben. LISSE. Personalia. Tot tijdelijk onderwijzer aan de R. K. U.L.O.-school, par. St. Aga tha, alhier waarvan hoofd der school is de heer K. Dankelman, is benoemd de heer J. A. A. Poncin, te Beverwijk. Raadlidmaatschap. Naar wij vernemen stelt de heer J. Noorlandt, lid van den Raad dezer gemeente zich bij de as. raadsver kiezingen niet meer beschikbaar in ver band met zijn gezondheid. De heer Noorlandt was* gedurende 8 ja ren lid van den Raad en vertegenwoordig de de A. R. Partij. Ondersteuningsfonds bij ziekte. Op de groote bovenachterzaal van het hotel „De Witte Zwaan" hield het „Ondersteunings fonds bij ziekte" Zaterdagavond haar 38e jaarvergadering onder presidum van den heer L. Onderwater. De penningmeester, de heer L. Kapiteyn, deed rekening en verantwoording van zijn financieele beleid. Hieruit bleek, dat was ontvangen de som van f 4015.84, en uit gegeven 3858.04, zoodat een voordeelig saldo viel te boeken van 157.80. Aan zieke leden was uitgekeerd ƒ2870 en aan leden bij vermeerdering van hun gezin 530. Van de verificateurs, de heeren C. Boot en M. Schoone, was rapport ingeko men. dat de bescheiden punctueel in orde waren, weshalve de voorzitter den pen ningmeester dank bracht voor zijn accu raat beheer. Het ledental bedraagt 467 en is stationair gebleven. De verkiezing van twee bestuursleden, wegens periodieke af treding van de heeren C. van Parijs en R. H. C. Tromp, had tot uitslag, dat beiden met bijna alg. st. werden herkozen. De voorz. deelde vervolgens mede dat de uit- keering bij ziekte wederom voor een jaar is vastgesteld op f 1.per dag en even eens bij gezinsvermeerdering op f 10. Hierna sluiting. LEmSCHENDAM. Feestavond van „De Hanze". Door de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" werd Zondag 10 Februari de jaarlijksche feestavond gegeven in het RJC. Vereeni- gingsgebouw te Veur, welke avond alles zins geslaagd is, zooals wij dit trouwens van „De Hanze" steeds gewend zijn. De voorzitter, de heer C. Scholtes, sprak een welkomstwoord. Spr. wekte op tot beter vergader in gbezoek en vertrouwt, dat as. Donderdag, wanneer de heer Bakker komt spreken over „Middenstands-problemen", niemand afwezig zal zijn. Verder beveelt de voorz. bijzonder aan den bloempjesver koop voor Santos, welke zal geschieden na de declamatie en spr. vertrouwt, dat allen naar vermogen iets zullen bijdragen. De Santos-propaganda „De Tijd", decla matie met tableaux vivantes door Richard Bing, werd vol aandacht door allen ge volgd; deze was dan ook keurig en uit het enthousiaste applaus ,wat den declamator ten deel viel bleek ten duidelijkste, dat deze bij allen zeer in den smaak viel. De hierna gehouden bloempjesverkoop bracht op de somma van 59.12, waarvoor de voorzitter allen hartelijk dank bracht. Dan verschijnt voor het voetlicht de Amusementsclub voor Roomsch-Katholie- ken „Ernst en Luim" te Zeist, welke op voerde „De Gebroeders Kalkoen", een vroolijk spel in 3 bedrijven en laten wij direct zeggen, dat het inderdaad een vroo lijk spel is geworden, dat schitterend werd gespeeld door allen, doch waarin de hoofd rollen een bijzonderen pluim verdienen en het applaus en den schaterenden lach, welke den geheelen avond de zaal vulde, bewezen ten volle, dat de spelers allen een prettigen avond hebben bezorgd. Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat „Ernst en Luim" een goeden indruk te Leidschendam heeft achtergelaten en allen deze club nog gaarne zullen wederzien. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door den heer Suiten, die er met goede pianomuziek de vroolijke stemming wel in hield. Op het einde bracht de voorzitter den spelers hartelijk dank voor het prach tige spel. Vermeld zij nog, dat de heeren op sigaren en de dames op bonbons wer den getracteerd. STOMP WIJK. B. V. L. Eigen roem is een gevaarlijk wapen. Toch mogen we zeggen, dat de Stompwijkers beste menschen zijn. Ze heb ben echter één gebrek: ze komen niet op tijd. Om half acht waren vele autoriteiten en genoodigden aanwezig, maar de aanwe zige Stompwijkers haalden 't aantal van vijftien nog niet, zoodat onze propaganda- avond om bij achten pas kon beginnen. De edelachtbare heer Burgemeester, voorzitter der plaatselijke commissie, heet te de aanwezigen van harte welkom, meer in 't bijzonder den weledelgeb. heer L. J. Rooyaards, voorzitter van Zuid-Holland- West; den resj.-maj. Boots, commandant van Zuid-Holland-West; den res.-maj. de Lange, den res.-luit. Karres, secretaris Zuid-Holland-West, den res.-luit. Dirksen, den heer H. de Boer, propagandist van de Nationale Landstormcommissie, de heeren den Baars en Perquin van Leidschendam, alsmede den reserve-kaptein van der Zan- de, den B. V. L.-hc£odman van onze om geving. De voorzitter gaf uitdrukking aan zijn teleurstelling over de geringe opkomst en spoorde ieder der aanwezigen aan, 't vol gend jaar weer hier te komen en minstens vier personen mee te brengen. Bericht van verhindering was binnenge komen van den kolonel v. d. Ende uit Voorschoten en den heer Whitlau, voorz. v. d. afd. Rijswijk. De aanwezigen zongen nu het Wilhelmus, waarna het R. K. Fan farecorps „Juliana" 'n fraai nummer ten gehoore bracht. Hierna vervulde de voorz. de aangename plicht, om z'n zeer bijzonder dank te betuigen aan de heeren M. van der Pijl en J. van der Helm, die hun vrije uren hebben besteed om aan de ingezete nen gelegenheid te geven tot het schenken van een bijdrage. Het woord was toen aan den weledelgeb. heer Rooyaards. Spreker wees er op, hoe wij in de laatste jaren op economisch ge bied zijn achteruitgegaan. Malaise, crisis, teeltbeperking, afslachting, zijn woorden die ieder thans kent. Ook in de politieke partijen zien wij teruggang en ontevreden heid. Velen vragen zich af: „Neemt die golf van achteruitgang dan nooit 'n einde? Zal er dan nooit meer licht stralen uit die sombere wolken? Spr. wees op de woorden van Z. Exc. dr. Colijn, dat deze moeilijk heden alleen te overwinnen zijn door een drachtige samenwerking en steun aan 't wettig gezag. Denk er toch om, dat afbre ken heel wat makkelijker is dan opbou wen. Ook de strijd der politieke partijen wordt met heftigheid gevoerd. Vele men schen vergeten, dat beloven en doen twee is. Velen staan als 'n besluitelooze massa tusschen uiterst rechts en uiterst links, niet wetend, welk der lokkende vogelaars naar hun heilstaat te volgen. Wij, B.V.L.- ers, willen echter trouw blijven aan Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin. Wij willen geen dictatuur noch van links, noch van rechts. Wij willen trouw aan den troon, aan de nationale gedachte en aan de af stammelinge der Oranjes, die ons land vier eeuwen roemrucht geregeerd hebben. Dan moet de toekomst ons tegenstralen, vooral wanneer wij met ootmoed zeggen: „God zij met ons". De burgemeester dankte den heer Roo yaards recht hartelijk voor z'n voortreffe lijke redevoering. Met een variant op diens rede, merkte de burgemeester o.m. op: „In 't verleden waren wij jonge recruten, he den zijn we B.V.L.-ers en in de toekomst trouwe Vaderlanders voor God, Koningin en land". Inmiddels was de weleerw. heer C. Kla ver gearriveerd, die door den voorz. har telijk verwelkomd werd. Spr. betreurde het, dat de zeereerw. heer Pastoor verhin derd was. De res.-kapitein van der Zande verkreeg thans het woord en stelde de vergadering de vraag: „Wat zult ge doen, als b.v. com munisten naar Stomp wijk komen om uw kerk te plunderen?" ,,'t Antwoord is dui delijk", aldus spreker. De B.V.L. echter voorkomt zooiets. De B.V.L. is geen insti tuut van haat, maar van liefde en opoffe ring, ook voor de dames, als zij hun echt- genooten laten deelnemen aan de schiet oefeningen. De voorz. dankte den heer van der Zande voor de prettige en heldere uiteenzetting van doel en werkwijze van den B.V.L., waarna 'n oogenblik gepauzeerd werd. Hiervan maakte de heer de Boer gebruik, om de zaal bedrijfsklaar te maken voor 't vertoon en der lichtbeelden. Na de pauze heeft genoemde heer, met assistentie van zijn broer, 'n lezing gehou den over „Revolutionaire uitingen in Rus land en Nederland". In schrille kleuren schetste spreker de toestanden in 't onge lukkige Rusland; met heilige overtuiging bezwoer hij de vergadering God voor oogen te houden en trouw te blijven aan onze geëerbiedigde Koningin, het onder pand onzer rechten en vrijheden. Er meer van zeggen, zou zijn: de zaak kleineeren. Ge moet de lichtbeelden gezien en de gloedvolle woorden van den spreker gehoord hebben, om van de sublieme schoonheid dezer lezing te kunnen genie ten. Meermalen werd de spreker dan ook door 'n spontaan applaus onderbroken, ter wijl hij van den voorz. den meest harte- lijken dank in ontvangst had te nemen. De uitreiking der schietprijzen werd door den res.-maj. Boots overgedragen aan den burgemeester. Ie Prijswinnaar en te vens winnaar van den wisselbeker was Adr. Luiten, met 49 pnt., die in welgeko zen bewoordingen door den voorz. werd gecomplimenteerd. 2e pr. A. v. Vliet met 48 pnt. 3e pr. B. v. Vliet 48 pnt, 4e pr. F. Beekman 47 pnt en 5e pr. J. de Groot ook 47 pnt. Aan A. v. Vliet werd de zilveren me daille der Gewestelijke Commissie uitge reikt, als hoogste schutter over 1934. Als extra verrassing werden de brevetten voor scherpschutter uitgereikt aan de heerenJ. de Groot A. Luiten, M. v. d. Pijl, A. v. Vliet en H. Welp met resp. 186, 186, 188, 193 en 183 pnt. Nog 'n verrassing was, dat één der B. V. L.-ers dien dag in 't huwelijksbootje was gestapt en nu, als bruidegom z'n prijs kwam halen. De PL Comm. had gemeend, hem 'n nuttig cadeautje te moeten mee geven, vandaar dat de burgemeester hem met 'n toepasselijk woord 'n extra-prijs uitreikte in den vorm van.... een on breekbare zuigflesch met speen! Na afloop der prijsuitreiking verkreeg de heer Karres 't woord, die de eenheid in den B.V.L. naar voren bracht In „Resi dentiebode" en „Leidsche Courant" las spreker vaak stukjes over den B.V.L. Vooral de Leidsche Courant is een in Stompwijk veel gelezen blad, waarbij spr. nogmaals zijn bijzonderen dank betuigde voor de verleende medewerking. In zijn slotwoord bracht de voorzitter dank aan allen, die op eenigerlei wijze hadden bijgedragen tot het welslagen van dezen avond. De opkomst is per slot van rekening dan toch nog meegevallen. Spr. dankt de aanwezigen, vooral voor hun aandacht tijdens de redevoeringen en de haast ademlooze stilte, waarmee de lezing met lichtbeelden werd gevolgd. Hierna zongen de aanwezigen het Wil helmus als een waardig slot van zoo'n schoonen avond. SASSENHEIM. „St. Ambrosius". Zaterdagavond had de verloting plaats welke gehouden werd tot kasversterking van de harmonie- en zangvereeniging „St. Ambrosius". Het K.SA..-gebouw, waar de trekking plaats had, was reeds spoedig ruim bezet met be langstellenden om de prijzen, 112 in getal, eens onder de loupe te nemen. Te acht uur had de Harmonie op het po dium plaats genomen en gaf eenige num mers ter opluistering. De voorzitter, de heer M. J. A. Post, sprak een welkomst woord tot de aanwezigen, gevolgd door een dankwoord aan hen die voor de „St. Ambrosius" iets over hebben, door het koopen van loten. Ook sprak hij zijn dank uit aan de ijverige leden, die reeds zooveei loten wisten te plaatsen. Hierdoor hebben zij mogelijk gemaakt dat de kas niet geheel uitgeput raakt. Al is daarmede het tekort gedekt, toch vertrouwt spr. dat de toe komst voor „St. Ambrosius" meer waar deering zal brengen. Alvorens de trekking werd gehouden werd nog een slotmarsoh gegeven en werd overgegaan tot de ver loting waarin als hoofdprijs een rijwiel, vervolgens een pendule, een sprei, een boekenkastje, een deken enz. Van de 112 prijzen welke zijn uitgetrokken, bepalen we ons tot de eerste vijf. Deze zijn geval len op de nummers, eerste 192, tweede 939, derde 1586, vierde 729 en vijfde 144. Voor hen, die niet aanwezig konden zijn zij ver meld, dat de uitslag bij het bestuur en bij de concierge ter inzage ligt. Narcissen tentoonstelling. Dinsdag 19 Febr. a.s. wordt de jaarlijksche groote ten toonstelling van Narcissen gehouden in „Bloemlust". Voor deze tentoonstelling zijn, gezien de gunstige vooruitzichten, een flink aantal inzendingen toegezegd, waar bij ook de belangstelling grooter zal zijn dan in voorgaande jaren. Diverse firma's zullen dus weer mededingen naar de zil veren wisselbeker. De officieele openings plechtigheid zal plaats hebben des namid dags half drie door den heer P. V. Valstar. Regeeringscommissaris voor den Tuinbouw. Ongetwijfeld zullen vele vakgenooten deze opening willen bijwonen. ROELOFARENDSVEEN. Tooneel. Op 12, 13, 14 en 15 Februari a.s. zal de Tooneelclub „St. Pancratius" al hier haar jaarlijksche vastenavond-uitvoe ringen geven, en wel voor genodigden en verdere belangstellenden. Opgevoerd zal worden het treurspel in 5 bedrijven geti teld „Thomas Mores" van Pater Augus- tinus. Voor eiken avond zijn nog een aan tal kaarten beschikbaar tegen den geringen prijs van 40 ct. De pauzen zullen worden aangevuld door de bekende vioólclub „On derling Kunstgenoot". Het zullen dus weer genotvolle avonden worden, zoodat wij een ieder aanraden een dezer avond te komen genieten van het prachtige treurspeL De aanvang is om 7 uur, terwijl kaarten ver krijgbaar zijn aan de zaal op de avonden der uitvoering. ZILK Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer E Hulsebosch, is door den heer burgemees ter der gemeente Noordwijkerhout be noemd tot volontair bij de gemeente-poli- tie. Toon eel uitvoering. Door leden van het patronaat werd gisteravond in het pa rochiehuis alhier een tooneeluitvoering ge geven. Opgevoerd werd een drama, ge naamd: „De strijd om een jongensziel" en een klucht in één bedrijf, genaamd „Een dag huisknecht". Er werd, vooral van het eerste stuk, door de jongens goed gespeeld en wij kun nen den heer J. v. d. Drift, die de jon gens geleid heeft, met zijn succes geluk- wenschen. Jammer is het, dat het publiek, zooals gewoonlijk, bij echt dramatische momenten, juist zit te lachen, hetgeen voor het spel en voor de aandachtige toe hoorders niet aangenaam maar s too tend is Deze uitvoering kan evenwel gezien de jeugdige spelers, als goed geslaagd, wor den beschouwd. Prijsjassen. In café „Bloemlust" werd gejast om prijzen. Winnaars der carbonade werden: 1. Fr. Klinkenberg en Th. Zui derduin; 2. R. Bakker mi P. A. de Groot; 3. P. Okkerse en J. v. Elk. WASSENAAR. Diefstal. Vanaf Maaldricht werd een rijwiel ontvreemd ten nadeele van P. uit Leiden. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De actie der Vineentianen. Aan het jaarverslag van de Vereeniging van den H. Vincentius van Paulo, conferentie St. Bonifacius, alhier, over de jaren 1933 1934 ontleenen we het navolgende. Blijkens de staat van ontvangsten en uitgaven 1934 wordt aangetoond, dat om het tekort over 1933 in te loopen, het be stuur genoodzaakt was de uitdeelingen be langrijk in te krimpen. Hoewel zeer tegen haar wil, moest het bestuur tot deze maat regelen overgiaan, omdat meermalen het noodige geld ontbrak om aan de vele bil lijke aanvragen te voldoen. Ondanks de bescheiden middelen blijikt uit het over zicht, dat de vereeniging weder met vrucht werkzaam is geweest, om de nood te hel pen lenigen, o.m. werden over 1934 uitge reikt 1124,5 liter melk, 182 paar klompen 18,5 H.L. brandstoffen en tal van andere behoeften. Het verslag wordt besloten met een woord van dank aan de weldoeners, in het bijzonder aan de Par. Geestelijkheid, voor hare hooggewaardeerde belangstelling, die zij in het werk der vereeniging heeft ge toond. Twee kinderen aangereden. Zaterdag middag werden in de Hooftstraat een twee tal kinderen, resp. 4 en 5 jaar, varn v. O. uit de Bloemstraat," door een passeerende auto aangereden en vrij ernstig verwond. Het ongeval werd veroorzaakt doordat de kinderen van uit de Bloemstraat achter een auto om liepen en toen de Hooftstraat over wilden steken. Volgens getuigen reed de auto een matige gang en treft de be stuurster Mej. W. geen schuld. BODEGRAVEN De wethouders-zetel Tot opvolger van den heer Huytkar is door de A.R. fractie aangewezen de heer C. B. Batelaan. Wanneer hij deze benoeming aanneemt, zal zeer binnenkort een raads vergadering belegd worden, waarin dan tevens een wethouder gekozen zal worden Zal dan de R.K.fractie haar rechtmatigen wethouderszetel in het college van B. en W. verkrijgen? We zullen het hopen! Graal. Op de diocesane wedstrijden, uitgeschreven door de vrouwelijke jeugd beweging voor katholieke actie „De Graal", behaalde de plaatselijke turnclub alhier een derden prijs in de meisjes-af deeling. Het was ingestudeerd onder leiding van den heer C. J. Helmond uit Gouda. Ge zien dat het de eerste keer is, dat deze club ten wedstrijd trekt, is het een mooie prestatie. Bouwvergunningen. Door B. en W. is vergunning verleend aan: 1. A. A. C. v. d. Oudenrijn, voor het bouwen van een woonhuis aan de Emmakade voor reke ning van C. Steenbergen. 2. M. H. v. cL Poll voor het bouwen van 10 woonhuizen aan de Verl. Emmakade. 3. G. v. Diepen tot het bouwen van 2 woonhuizen aan de Verl. Emmakade. Zwervers. Twee jeugdige Bodegra vers waren aan het zwerven geraakt en tenslotte aangehouden, één in Kampen en de ander in Duivendrecht, vanwaar zij door de politie naar de ouderlijke woning zijn teruggebracht. BOSKOOP. Bijz. Vrijw. Landstorm. Vrijdagavond 8 Febr. werd alhier in het R.-K. Vereeni- ginggebouw vertoont de film: „Sluit de Ge lederen". De opkomst had aller verwachting over troffen en de zaal was dan ook geheel en al bezet. Aanwezig waren o.m. de burge meester mr. E. P. Verkerk, het bestuur v. d. Gew. Landstorm-Commissie uit Gouda en luitenant v. Mee helen. De voorz., dr A. S. Kater, opende met een woord van welkom en sprak zijn vol doening uit over de groote opkomst in het bijz. over de aanwezigheid van den burge meester, mr. E. P. Verkerk, mede doordat hij hierdoor ingeleid werd in de B. V. L. Hem was namelijk verzocht het eere voorzitterschap van de afd. Boskoop te aanvaarden, hetgeen de bur gem. bereid willig had aanvaard, en als zoodanig werd hij dezen avond in bet midden der B. V. L. ontvangen. Hierna werd vertoond de film: „Sluit de Gelederen". Na de film werden de behaalde prijzen van de op 6 en 7 Febr. gehouden schietwed strijden der B. V, L. uitgereikt. Luitenant v. Mechelen reikte de brevet ten en de zilveren medailles uit aan de koningschutters de heeren M. de Jong en G. van Veen, terwijl de scherpschutters al leen een brevet ontvingen. De burgemeester, mr. E. P. Verkerk, reikte vervolgens als eere-voorzitter de andere behaalde prijzen uit. Ie prijs P. Bouwman, 2e pr. D. v. d Wolf, 3e prijs M. de Jong, 4e pr. W. van Ingen, 5e pr. Jac. v. Wengerden, 6e pr. J. L. van Eijk, 7e pr. KL de Jong, 8e prijs J. C. Blonk, 9e prijs D. Loef, 10e pr. J. Ramp. De voorz. dankae den eerevoorz. voor de prijsuitreiking waarna nog een natuurfilm vertoond werd. Tot slot sprak nog de voorz. van het Ge west Gouda, den heer Derksen, en felici teerde de afd. Boskoop der B. V, L. met het groote succes van dezen avond en de groo te opkomst, wel een bewijs, dat er nog ve len zijn die ddt instituut een warm- hart toedragen. Spr. spoorde allen aan in hun, eigen belang om de B. V. L. zooveel mo gelijk te steunen. Geboren: Maria Cornelia Henriette cL van B. H. Brouwer en H. W L. Royen. Ondertrouwd: A. Schoemaker en K. A. de Jong. Overleden: Teunis van den Heuvel 83 jaar. ZOETERWOUDE. Kruisvaart. Velen van de genoodigde donateurs hadden in een lange tocht de vliegende sneeuwjacht getrotseerd en het was wel een ware belangstelling die de Kruisvaart bij de eerste opvoering van „Katjang" mocht hebben. Wij hoorden dan ook in de garderobe terwijl men zich met veel omslag „sneeuw vrij" moest maken herhaalde malen zeggen: „Nou, nou, de Kruisvaart mag ons wel wat moois te zien geven, want wij hebben er ook veel voor over gehad om te komen kijken". Rijkelijken en heerlijk laat ons zoo maar beginnen zijn wij beloond voor onze reis door sneeuwjacht en wind. Het tooneelspel van kinderleed, door Ed. van der Velde is van het begin tot het ein de boeiend, een ragfijne teekening van jon gens-karakters en en streng uitgestippeld beeld van de moeilijkheden bij de jeugd- leinding. 't Is een speL dat een dubbele waardeering verdient, omdat de Kruis vaart zoo'n behoefte heeft aan dergelijke stukken, die gelegenheid bieden tot samen spel tusschen de jongens en de leiders, waarin grootheden en deugden ten voor beeld gesteld en waarbij de ondeugden en hare treurige gevolgen zoo duidelijk in ver- foeilijkheid naar voren treden. De Kruisvaart is er buitengewoon goed in geslaagd dit stuk goed ten tooneele te brengen. Het was alsof de schrijver de rollen zóó geteekend had als de speelkracht van eiken speler droeg. Te beginnen met Broeder Wilhelm en Broeder Aloysius, die elk in hunne rol een ander beeld moesten geven en die in het vele samenspelen mees terstukjes van speelkunst te genieten ga ven. Broeder-Overste voor het eerst op de planken was nog een beetje on- wenning op het plankengebied, maar bleef er nog goed bij. De ziekenbroeder gaf mooie trekjes van dit echte nabootsen van die huiselijke handelingen, waarbij elke beweging en handeling van dat gedoe een werkelijkheid opriep. De jongens noemen wij niet afzonder lijk, dat is niet goed voor de jeugdige overmoed, wij wij willen in een woord zeggen, dat hun spel heerlijk was en dat zij het jongens wereld je mooi voorgesteld hebben. Over het geheel bewonderen wij de prij zenswaardige volharding om met zooveel tegenslag dit zeer groote stukdat de avond vulde in te studeeren. In het stuk zelf wordt een beel gegeven van tooneel- repetities waardoor de waardeering voor de leiders nog grooter wordt. Dinsdagavond wordt het stuk nog een- meel gespeeld en wij voorspellen de Kruis vaart een stampvolle zaal, want de bezoe kers van de eerste opvoering zullen een goede recensie geven. Dit is na de eerste rhinoceros', die ik in het oerwoud schoot (Ric Rac) DE LUCHTROQVERS VAN HOITIKA. 159. Voor hij hen ingehaald had, want ze waren er als de wind vandoor gegaan, zonder op hem te letten, voelde hij zich beetgepakt en in een der huisjes getrokken. Armen en beenen werden hem met lappen gebonden en daar zat Piet gevangen. In wat voor oord ter wereld was hy toch wel terecht gekomen? Had hy de taal maar kunnen ver staan, die door die akelige menschen werd gesproken. 160. Het was me hier het oord wel! Nadat ze Piet geoon- den hadden, verlieten de mannen het huis en lieten Piet alleen achter. Wat te doen? Natuurlijk het eenige dat over bleef, nu zijn armen en beenen gebonden waren. Al kon hij dan niet loopen, rollen kon hij wel en zoo trachtte hij zich, als een tonnetje om zijn as wentelend, naar de uitgang te werken.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10